Головна Сторінка директора
Сторінка директора


Розпочався новий навчальний рік.

 

Літо пролетіло однією яскравою миттю, сьогодні вже вересень. Закрутившись в останньому танці, жовтий кленовий лист тихо опустився на землю. Осінь. І хто сказав, що вона майже завершує рік? Осінь - це початок. Початок  новим планам, новим зустрічам, новим знанням. Ліцей гостинно розкрив  свої двері. І ось вже жваво стукає крейда по дошці, квапливо розтікаються по зошитах конспекти, коридори наповнилися  дзвінким різноголоссям.Розпочався новий навчальний рік. Попереду - тільки найцікавіше і захоплююче.  Що ж може бути краще - молодість, кипуче життя, пізнання невідомого? Хочу побажати, щоб увесь майбутній навчальний рік став не нудним переліком сторінок з щоденника, а розсипався назустріч кожному з вас тисячами  яскравих митей : дзвінків, уроків, подорожей, ліцейних заходів, цікавого спілкування. Дано старт нашому спільному руху до знань. І буде він цікавим, захоплюючим, трішки загадковим, в чомусь - трішки складним, адже через подолання складнощів ми готуємося до життя.

Як директор, я мрію щоб 2016-2017 навчальний рік був схожий на минулий рік за результатами, здобутками, перемогами. І саме тому я хочу подякувати випускникам ліцею.

ЗНО. Найкращий результат по місту! Серед  446 шкіл області ліцей займає 18 сходинку. Наступна смілянська школа на 36 місті. Є чим пишатися? Є!

Вступ до вишів. Біологічний профіль – майже 80 відсотків випускників вступили на медичні спеціальності. Математики в переважній більшості студенти технічних ВУЗів.  Висновок – профілі в нашому закладі обрано правильно. Профілізація старшої школи необхідна!

Найщиріші слова вдячності активу ліцею. Вечори, акції,  заходи були просто незабутні!

Я дякую ліцеїстам за плідну міжнародну освітянську діяльність, яка була високо оцінена на міжнародному рівні. І як наслідок попереду нас чекає робота в п’яти міжнародних проектах:

?  проект для курсу Бізнес Інглиш «Подорожі для мільйонів»;

?  проект «Покажи мені своє місто»;

?  проект «Колись у Європі…»;

?  проект «Що ми їмо» з інтеграцією його в предмети природничого циклу;

?  та проект «Знову в школу…» - Міжнародний осінній обмін листівками до початку навчального року між партнерами проекту.

А ще у ліцеї стартував eTwinning 2016-2017. У рамках цієї програми
оголошено і проведено конкурс на кращий промо-ролик
до 25 річниці незалежності України. Переможні ролики були показані ліцеїстам на першому уроці 1 вересня.

Вчительська доля така, що одних відпускаємо, а малечу беремо під своє крило. Ось і цього року ліцейну  родину поповнили 41 першачок, на яких ми покладаємо великі надії.  Сподіваємося, що вони стануть гідною зміною випускникам і не упустять планку, високо підняту учнями нашого ліцею!

Вчителі. Після тривалої перерви розпочалися нелегкі будні. Їх чекають дзвінки, уроки, зміни, нові теми, контрольні, перевірка зошитів. І нехай хтось каже, що робота вчителя одноманітна і навіть нудна, але ми знаємо, що наша праця благородна, наша праця потрібна і затребувана. Учити дітей нелегко, а іноді і дуже складно, але для учителя, в серці якого живе любов до дітей і бажання дати їм нові знання, це найприємніша робота на світі! Бажаю моїм колегам миру, щастя, творчого натхнення, визнання.

Хочу подякувати батьківській громаді ліцею та технічному персоналу за підготовку до нового навчального року.

Тож нехай цей навчальний рік відкриє перед ліцеїстами нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей.

 

 

 

 

День народження!

День народження! 18 років – повноліття! Вже 18… Тільки 18… Які ми? Чим живемо? Про що мріємо? Чим пишаємося? Моє серце переповнюють почуття любові, гордості, великої шани до рідного ліцею. Я безмежно вдячна колегам, адже це їх кропітка праця допомогла отримати за 18 років ліцейні атестати більш  ніж 800 випускникам нашого закладу. Саме вчителі ліцею зуміли закохати дітей в науку і сьогодні серед наших випускників вже більше 10 осіб мають наукові степені, стали викладачами вузів, розвивають фундаментальну науку, отримали міжнародне визнання молодих науковців.

Я низько вклоняюся батькам нашіх  вихованцям за віру, толерантність, мудрість, допомогу і, звичайно, за вашіх дітей.
Але, головні слова подяки вам, ліцеїсти!  Подяки за сотні перемог у різноманітних інтелектуальних змаганнях, сотні написаних науково-дослідницьких робіт, серед яких переважна більшість переможних; десятки технічних винаходів; міжнародну співпрацю із школами світу; десятки написаних і втілених у життя різноманітних проектів; за щастя співпраці з усіма президентами ліцею; за «директорські посиденьки» і, взагалі, за трепетне відношення до ліцею.

Мій рідний ліцею! Хочу побажати тобі зберігати й надалі ту родинну атмосферу, що завжди панує у нас. Ліцеїстам  зичу любити наш ліцей й учителів, завжди пам’ятати про них після випуску і примножувати славу нашого закладу, успішно працюючи на благо України.

 

На останок

Добіг до завершення 2014-2015 навчальний рік.

Попереду Свято останнього дзвоника, урочистості з нагоди вручення атестатів про повну середню освіту, свідоцтв про базову загальну освіту і довгоочікувані літні канікули.

Але це попереду, а сьогодні я хочу щиро подякувати моїм дорогим ліцеїстам, учителям, батькам наших дітей, усім працівникам ліцею за наполегливу працю, мудрість, толерантність, терпимість, щирість, небайдужість;  за всі наші здобутки, перемоги, надбання. А їх було чимало.

У скарбничку ліцею в цьому році було покладено 24 перемоги у міських олімпіадах з базових дисциплін, 6 перемог - в обласному етапі  цих олімпіад;  13 науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН стали переможними в місті, а 2 із них - в області; результатом наукової роботи ліцеїстів є більше 200 сертифікатів переможців всеукраїнських конкурсів «Кенгуру», «Колосок», «Левеня», «Соняшник», «Лелека», «Бобер», «Intel-Техно», «Енергія і  середовище» тощо.

Приємно, що наукову діяльність ліцеїстів та їхніх учителів-наставників відмічено на всеукраїнському рівні, свідченням цьому є запрошення на ІХ всеукраїнський фестиваль науки – 2015, присвячений міжнародному року світла та приурочений до Дня науки.

Команда ліцею взяла активну участь у роботі фестивалю та виборола 5 %  знижку на відпочинок у літній науковій школі в Карпатах у липні цього року. Поїдемо обов’язково!

А загалом і ліцеїсти, і їхні вчителі небайдужі до всього нового, сучасного  в науці, техніці, освіті.

Ось лише невеличкий перелік Всеукраїнських заходів наукового спрямування, де активно брали участь учні та вчителі закладу:

  • молодіжний проект  Всеукраїнського  масштабу «Твоя  країна»,  який є  особливим різновидом туризму, «щоб якомога більше українців побачило якомога більше України»;
  • конкурс  відеопоезії,  який відбувся  в рамках фестивалю “Чорна підкова” до 80 - річчя з дня народження Василя Симоненка;
  • Національна конференція  - підсумки року eTwinning Plus в Україні- 2014;
  • початок партнерства  із фундацією CEASC до 2020 року в рамках проекту «Відкрита Польща»;
  • щорічна конференція у Римі eTwinning -2014, що зібрала 500 учасників з 39 країн світу, зареєстрованих у мережі навчальної програми Європейської Комісії, започаткованої в 2005 році з метою розвитку співпраці  європейських шкіл;

·                XVІ Всеукраїнська конференція учнів Асоційованих шкіл ЮНЕСКО.

І це ще далеко не повний перелік усього того, чим займаються ліцеїсти під керівництвом своїх старших наставників.

Підсумовуючи навчальний  рік, що минає, хочу подякувати євроклубівцям та лідерам учнівського самоврядування за незабутні заходи в ліцеї: свята, благодійні акції, проекти, у тому  числі й міжнародні, тренінги.

Ми не залишаємось на одному місці, і сьогодні не навчаємо наших учнів так, як навчали їх учора. Ми не обмежуємось лише програмовим матеріалом, викладеним у підручнику. Ми відкриті до усього нового і йдемо в ногу з часом. А ще щиро і завзято будуємо мости дружби, які в майбутньому стануть запорукою мирного співіснування представників різних національностей. Підтвердженням цьому є міжнародний телеміст Україна-Грузія. Саме 19 березня 2015 року увійде в історію закладу як день першої відеоконференції в рамках проекту GENDER GAP, у якій взяли участь учні третього курсу нашого ліцею та учні фізико-математичної школи 41 з міста Кутаїсі, що в Грузії.

А ще це участь у програмі обміну учнівської молоді між країнами Європи ( «З двох зроби три») – Німеччина – Польща – Україна, де ліцеїсти можуть  поспілкуватися зі своїми ровесниками з європейських країн.

Цьогоріч учні закладу у травні стали учасниками міжнародної тренінгової програми у Польщі, а вже у червні поїдуть спілкуватися з однолітками до Німеччини.

Саме наполеглива праця у проектах та знання іноземної мови дає нашим дітям шанс підкорювати Європу. І усе це у комплексі робить життя ліцеїстів яскравим, динамічним, насиченим, сучасним – ЄВРОПЕЙСЬКИМ!

Сьогодні ліцей – це вже не просто школа, де дають учням знання. Це сучасний заклад, де пріоритетним є творчий підхід та креативність.

Підтвердженням цього є результативна участь учителів у фахових конкурсах різних рівнів, навчання учителів за допомогою мережі Інтернет на різноманітних дистанційних курсах, участь у вебінарах, інтернет-конференціях, веб-квестах…

Створена учителями-предметниками система роботи з обдарованими дітьми була визнана компетентним журі гідною Срібної медалі під час конкурсу  в рамках   Шостої  Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015» у номінації «Інноваційні технології виявлення, навчання та підтримки розвитку обдарованих дітей і молоді».

Яким був цей рік для мене особисто? Складним. Але завжди поруч була моя ліцейна родина, мої мудрі, виважені колеги; найкращі в світі учні; уважні, турботливі батьки. Дуже приємно, що робота нашого закладу була оцінена на вищому рівні, свідченням цього є запрошення мене до роботи у робочому засіданні з директорами ліцеїв (фізико-математичного, природничого спрямування) з головою Комітету з питань науки та освіти ВРУ Л. М. Гриневич, заст. Міністра МОН України П.Б. Полянським. В засіданні взяли участь також представники НАН України, академічних інститутів, університетської науки, вчителі, наукові керівники переможців міжнародних наукових конкурсів юних вчених, аташе з питань науки і університетських обмінів Посольства Франції в Україні Жиль Мамець, генеральний директор Фонду «Відкрита політика» І.А. Жданова; Всеукраїнській конференції директорів, вчителів ліцеїв (фізико-математичного, природничого спрямування), представників академічної, університетської науки, а вчора я отримала пропозицію увійти до складу робочої групи з питань змін до деяких статей основних освітянських законів. Із задоволенням дала згоду.

Вірю в найкраще! Дай, Боже, нам усім миру!

 

Моїм випускникам 2015

Голубенький шарик парит во Вселенной
Посланья от Солнца и Неба приемлет, 
Землян наполняя любовью нетленной, 
Но Гласу Вселенскому люд тот не внемлет. 

Грехами полны рюкзаки за спиною, 
Что носим по жизни, – наследство потомкам... 
Снимаем «верхушки» мы в дни «золотые», 
А после – скитанье с убогой котомкой... 

Не думаем в гневе, кому предназначен 
Удар от меча, занесённого нами. 
С потерей пустого – безудержно плачем, 
А счастье встречаем пустыми глазами. 

Давай сохраним этот шарик парящий, 
Очистив и души, и бренное тело 
Молитвою искренней, песней щемящей 
И значимым словом, и стоящим делом!
(Ирина Тетерчева)

 

 

Спроси у жизни строгой,
Какой идти дорогой?
Куда по свету белому
Отправиться с утра?

Иди за солнцем следом,
Хоть этот путь неведом,
Иди, мой друг, всегда иди
Дорогою добра!

Забудь свои заботы,
Падения и взлёты,
Не хнычь, когда судьба ведёт
Себя не как сестра,

А если с другом худо — 
Не уповай на чудо,
Спеши к нему, всегда иди
Дорогою добра!

Ах, сколько будет разных
Сомнений и соблазнов,
Не забывай, что эта жизнь — 
Не детская игра!

Ты прочь гони соблазны,
Усвой закон негласный:
Иди, мой друг, всегда иди
Дорогою добра! 
(Юрий Энтин)

 

 

Никогда, никогда, никогда не сдавайтесь,
Как бы не было трудно по жизни идти.
На колени упав, вновь с колен поднимайтесь,
Чтобы стиснув зубы до цели дойти!

Никогда, никогда никого не судите,
Да не будете сами судимы тогда.
Постарайтесь понять, а понявши, простите,
Бог обидчикам Вашим единый судья!

Никогда, никогда ни о чем не жалейте,
Пусть не всё, что хотели Вы сделать смогли.
Всё зависит от Вас: захотите, сумейте,
И преграды останутся все позади!

Никогда не жалейте о том то что было,
Дней минувших, увы, нам уже не вернуть.
Никогда не желайте того, что будет,
Дней грядущих ещё не известен нам путь.

Никогда, никогда не копите обиды,
Пусть обидчиков Ваших накажет судьба.
Не дано им понять, что других обижая,
Изначально они обижают себя.

Никогда, никогда не стесняйтесь любимым
Признаваться в любви и творить чудеса.
Пусть Любовью и Богом по жизни хранимы
В Вашем сердце живёт лишь одна доброта!

(Сергей Варакин)Жизнь - не прогулка, не роман,
Не вечный отдых созерцанья,
Есть у Судьбы один изъян –
Она нам дарит испытания.

Полжизни – бой, полжизни – боль,
И только радости мгновенья,
С душевных ран не смоешь соль,
Но в этих ранах исцеленье.

Пока они в тебе горят
И заставляют сердце биться,
Холодным твой не станет взгляд
И в камень дух не превратится.

Года бегут, им нас не жаль,
Мы все у времени во власти,
Презрев страданья и печаль,
Увидеть во мраке лучик счастья.

Пройти сквозь зло и улыбнуться,
Поверь, искусство не простое,
Не замараться, не согнуться
И сохранить в душе святое!
( Надежда Тайна)

Не запрещай себе летать,
Не вспоминай, что ты не птица:
Ты не из тех, кому разбиться
Гораздо легче, чем восстать.

Не запрещай себе любить,
Не нужно чувств своих бояться:
Любовь не может ошибаться
И всё способна искупить.

Не бойся жить, не бойся петь,
Не говори, что не умеешь:
Ты ни о чём не пожалеешь –
Да будет не о чем жалеть!

Не бойся в камне прорастать,
Под небосвод подставив плечи.
Пусть без мечты порой и легче –
Не запрещай себе мечтать!
(Марина Цветаева)

 

 

Початок нового 2014-2015 навчального року


В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнена, що зерна науки зростуть у душах наших ліцеїстів урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен  день, кожен крок. Дорогі ліцеїсти! Будьте здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті.  Загальновідомо, що знання – це сила. Сила творіння, добра, суспільної злагоди та поступу. Вони, мов чисте повітря і життєдайна енергія сонця, необхідні нам для будівництва держави, її захисту і особливо зараз, адже вперше за всі 23 роки незалежності України ми розпочали навчальний рік у стані війни. Переконана, що прагнення до волі, порозуміння, віра у щасливе майбутнє, патріотизм є запорукою Миру у нашій рідній.єдиній Украіні.

З часу нашої останньої зустрічі на сторінках улюбленого «Ліцеїста» пройшло кілька місяців. За цей час ліцеїсти-випускники 2014 року успішно здали ДПА, відмінно пройшли зовнішнє незалежне оцінювання, стали студентами найпрестижніших ВНЗ України, шестеро випускників продовжують навчання за межами України. І, як завжди, переважна більшість наших випускників навчатимуться на місцях державного замовлення. Я хочу побажати удачі кожному з них. Нехай вас, дорогі випускники, супроводжує успіх на вашому шляху. Учіться, трудіться і не забувайте наш ліцей! Удачі вам!

Результат вступної компанії ліцеїстів свідчить про якість освітніх послуг у нашому закладі. Щира вдячність за це вчителям ліцею. Вдячність за самовіддану працю, за бездоганне виконання такої відповідальної місії, як навчання та виховання наших дітей. Адже саме вчителі сприяють  формуванню юних особистостей, від яких залежить наше майбутнє, завтрашній день Української держави.

Вчительська доля така, що одних відпускаємо, а малечу беремо під своє крило. Ось і цього року ліцейну  родину поповнили 34 першачкі, на яких ми покладаємо великі надії.  Сподіваємося, що вони стануть гідною зміною випускникам і не упустять планку, високо підняту учнями нашого ліцею! Дорогі першокурсники! Я впевнена, що ви продовжите славні традиції ліцею та започаткуєте свої. У добрий путь, дорогі мої вихованці!

Зі сторінок нашого «Ліцеїста» хочу подякувати батьківській громаді ліцею за підготовку до нового навчального року, особлива подяка родинам Панченко, Шпак, Нечипоренко, Кодола.

Дякуємо і нашим техпрацівникам, саме вони створили затишок і комфорт у приміщенні ліцею.

Тож нехай цей навчальний рік відкриє перед ліцеїстами нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей.

  

 

Давайте наслаждаться каждым днём

У нас есть всё, чтоб счастье испытать:

Рассвет, закат, и время помечтать,

Любовь, улыбка сына, шум листвы…

Я счастлива от этого, а вы?

 

Вдохните воздух глубже, а потом,

Прочувствуйте, наполнен он дождём.

Сейчас в душе такой же аромат,

Как будто капли по цветам скользят…

 

Вглядитесь в красоту полёта птиц…

На небе нет таможни и границ,

Поэтому не страшно им летать

И на рассвете песни напевать…

 

Мы сами создаём себе в уме

Границы, словно камеры в тюрьме…

Боимся наговоров, перемен

И сердце отдаём сомненьям в плен…

 

Себе никак не можем разрешить

Не строить планы, а стараться жить

Уже сейчас, ведь нам ценить пора –

«Сегодня», чтоб не плакать над «Вчера»

 

Поверьте, нам не нужен новый дом,

Чтоб стали мы семьёй счастливой в нём…

Достаточно друг друга понимать,

Чтоб не болели ни отец, ни мать…

 

А мы опять стараемся копить…

И копим-копим, забывая жить…

И вот у нас теперь «Кабриолет»,

А счастье где? Его в копилке нет…

 

Давайте наслаждаться каждым днём

И теми, с кем в согласии живём…

Давайте дорожить уже сейчас

Не тем что будет, тем, что есть у нас…

 

Ведь это счастье – новый день встречать,

А ночью звёзд сиянье замечать,

И замирать от неба синевы…

Я счастлива от этого, а вы?

 

Ирина Самарина-Лабиринт


 

Випускний вечір - 2014

Дорогі батьки випускників!

Вітаю вас! Ось і виросли ваші діти! Сьогодні останній раз ми назвемо їх учнями, дітьми, а вже завтра вони стануть дорослими, рівноправними членами нашого суспільства. Ви чудові батьки! Інакше не були б ваші діти такі гарні, розумні, впевнені у собі. Випускники ліцею 2014 – гордість нашого закладу! Тільки ваша любов, турбота, розуміння, підтримка допомогли нам подолати всі труднощі і довести усім, що вони найкращі! Дякую вам!

Дорогі мої діти!

Готуючись до цього виступу. Я для себе позначила декілька важливих моментів про які хочу з вами поговорити в наш останній вечір.

Мої відчуття. Не всім випускникам я говорила ці слова, а вам кажу. Мабуть 4 роки дуже маленький проміжок часу, я не встигла ані морально, ані психологічно, ані розумом, ані серцем підготувати себе до розставання. Спочатку вас треба було адаптувати до ліцейного життя, потім закохати в науку, навчити вчитися, навчити відчувати себе частиною європейської спільноти і ще безліч завдань стояли перед нами. І ось нарешті прийшов час, коли з вами можна просто дружити, спілкуватися на рівних, навіть звернутися по пораду, пишатися вами… але прийшов час розлуки.

На фоні останніх подій. Дорогі випускники! Любіть нашу Україну! Любіть її землю, людей, мову! Любіть пісні, традиції! Любіть нашу Смілу, ліцей! Я вірю, що ви справжні патріоти своєї батьківщини!

Напутнє слово. Любі мої діти! Головна мета, яку мріє досягти кожна людина – бути щасливим. Для когось щастя – робота, кар'єра, положення в суспільстві, статус. І це добре. Для когось – родина, щоб поруч була кохана людина, веселі діти, здорові батьки. І це добре. Дехто бачить щастя у вірних, безкорисливих друзях. Дехто у можливості подорожувати, пізнавати світ, а є і такі які мріють присвятити життя захисту безпритульних тварин, а для декого щастя – і перше, і друге, і третє. Немає єдиного рецепту щастя. Кожен має бути щасливим по своєму. В цей вечір я бажаю всім вам щасливої долі!

Знаєте – я впевнена, що кожен з вас досягне в житті всього чого прагне, треба тільки дуже цього хотіти і весь час рухатись в напрямку своєї мети. Ніколи не ставте перед собою маленькі цілі, які легко досягаються, нехай вони будуть, але будуть тимчасові. Ставте перед собою грандіозні, найвищі цілі. Наприклад : хочу стати найкращим хірургом України, або хочу стати президентом країни. Саме так все і буде у вашому житті.

І ще пам'ятайте, що тільки насолоджуючись кожною хвилиною свого життя ви будете щасливі і зможете досягти своєї мрії.

На останок.

Я пишаюся тим, що ви навчалися саме в нашому ліцеї. Ви стали нам рідними. Дуже сподіваюся що і ви полюбили ліцей і будете сумувати. Ми будемо дуже раді, якщо хоча би інколи ви будете повертатися до нас зовсім на трошки, що б розповісти про те як складається ваше життя, про свої здобутки та перемоги. Двері ліцею завжди будуть для вас відчинені!

Кожен рік я дарую своїм випускникам рядки віршів, або прози, які мені дуже близькі. Вам я теж підготувала рядки Наталіїья Ємел'яненко, нехай вони стануть вашим життєвим кредо!

Я из тех, кому нравится жить:
Петь, смеяться, мечтать до рассвета...
Просто так, не за то или это,
я умею любить и дружить.

Я из тех, кому нравится жить...
Слушать сказки и трепетно верить в то,
Что к счастью ведущие двери
Я сумею найти и открыть!!!

Я из тех, кому нравится жить...
Но от лжи задыхаюсь, слабею...
И слезами закапать сумею
Всю планету, коль стану тужить.

Я из тех, кому нравится жить...
С благодарностью Богу молиться,
Чтобы смог ещё век мой продлиться…
Я из тех, кому нравится жить!

Нехай береже вас доля, мої рідні!

 

Ось і добіг до завершення ще один навчальний рік

 

Рік, який був насичений яскравими подіями, значними здобутками, неперевершеними враженнями і, разом з тим, великою тривогою за рідну Україну, душевним болем, смутком і печаллю…Усе було…

Але сьогодні хочу подякувати дорогих ліцеїстів, їхніх вчителів та батьків.

А дякувати, справді, є за що!

20 призових місць на предметних олімпіадах міського рівня, 7 – обласного рівня (вчителі Осадча Р.В., Цвященко П.К., Микитюк О.О., Волошина М.С., Ярмиш Т.Є., Гунько О.А.).

Четвертий рік поспіль ми пишаємося здобутками нашого Андрія Реньгача, який щороку привозить до ліцею перемогу у Всеукраїнській олімпіаді з фізики (учитель Волошина М.С.). Є переможці конкурсу імені П.Яцика (вчителі Береговенко Т.В. та Лісова С.І. ). А 5 ліцеїстів стали призерами обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН (наукові керівники Микитюк О.О., Осадча Р.В., Цвященко П.К.). Результатом наукової роботи ліцеїстів є більше 350 сертифікатів переможців всеукраїнських конкурсів «Кенгуру», «Колосок», «Левеня», «Соняшник», «Лелека», «Бобер», «Геліантус», «Патріот», «Кришталева сова», «Мультитест, крок до знань» тощо (керівники Ковтун Л.Г., Осадча Р.В., Волошина М.С., Микитюк О.О., Береговенко Т.В, С.І.Лісова, Цвященко П.К., Валантирець Н.В., Гунько О.А.); перемога у конкурсі науково-технічної творчості для школярів Intel-Техно Україна, яскрава перемога у Національному турі міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності “Енергія і середовище” під гаслом: “Збережемо енергію – збережемо Планету”та подальша участь цього проекту на міжнародному рівні у Норвегії (керівник проектів Валантирець Н.В.).

Мої найщиріші слова вдячності нашим євроклубівцям (керівник Ярмиш Т.Є.). На їх рахунку робота у проектах, участь у різноманітних доброчинних акціях, тренінгах, подорожі, зустрічі з друзями з євроклубів інших міст України та Європейських держав.

Особлива подяка юним талантам нашого закладу, які сміливо увійшли у літературні кола Черкащини (керівник Береговенко Т.В.), нашим спортсменам за здобуті перемоги (вчителі Завгородній П.О. та Коротич І.О.)

Неможливо переоцінити внесок у ліцейне життя президентської ради та учнівського самоврядування (куратори Лісова С.І. та Діденко О.О.). Адже саме з цього і починається цікаве та насичене подіями життя кожного ліцеїста: Вибори президента ліцею, день здоров'я, святкування 100-річчя будівлі ліцею, День народження ліцею, турніри та конкурси під патронатом президентської ради, робота у міжнародному проекті «Навчаймося разом», КВК, День науки, згуртування учнівських колективів – це найважливіші справи саме президентської ради.

Хочу сказати теплі слова подяки бібліотекарю ліцею Рак І.І. за тісну співпрацю ліцеїстів з бібліотеками міста, за велику кількість організованих зустрічей з цікавими людьми.

Заслуговує на щиру подяку і практичний психолог ліцею Коваленко В.В., яка щохвилини тримала руку на пульсі ліцейного життя.

І як же не подякувати людині, яка щовівторка починала свій робочий день з ліцеїстами. Це Вікторія Антоненко – спеціаліст-волонтер обласної громадської організації «Знати, щоб жити». Саме завдяки їй ліцеїсти намагалися шукати відповіді на такі важливі питання: Хто я? Родина і я в ній… Складові особистості… та багато-багато іншого, цікавого.

Науково-методична робота нашого закладу (керівники Бурсевич А.С. та Хуртенко Л.О.) в цьому навчальному році оцінена золотою медаллю Національної виставки-презентації « Інноватика в сучасній освіті» та Дипломом лауреата конкурсу І ступеня у намінації «Інноваційний розвиток Шкіл майбутнього - стратегічний поступ Української освіти», а також Дипломом V Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2014» за презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти. 4 червня цього року наш заклад звітує перед високоповажною комісією МОНУ, АПН України про закінчення роботи у всеукраїнському експерименті "Створення сприятливого освітнього середовища як фактору формування компетентного випускника сучасної школи".

Ще одна подія варта того, щоб про неї згадати – це отримання Свідоцтва про атестацію нашого закладу, яке засвідчує високу якість надання ліцеєм освітніх послуг.

Ось таким він був 2013-2014 навчальний рік для ліцейної родини!

 

Дорогі випускники 2014 року! Саме вам сьогодні особливі слова! Нове самостійне життя, в яке ви вступаєте, по-своєму навчатиме вас. Але, зачинивши за собою двері ліцею, візьміть у життєвий шлях мудрість ваших учителів, надійне плече однокурсників і той оптимізм, з яким ви розв’язували всі проблеми і який є обов'язковою рисою юності.

Хочу побажати вам, щоб завжди з вами було тепло, подароване батьками, і ви могли поділитися ним з оточуючим світом, який сторицею віддячуватиме вам за це. А ще бажаю кожному з вас упевненості у собі, у власних силах, непохитної віри у власний успіх, у велику мету, у свою неповторну долю! Це перша запорука щасливого майбутнього! Хай щедрим на вагомі здобутки та радість буде ваше життя! Хочу бачити вас справжніми людьми, патріотами нашої України, рідної Сміли, ліцею!

Щирі слова вдячності батькам усіх наших ліцеїстів за підтримку, всебічну допомогу й розуміння.

Всій ліцейній родині хочу побажати здоров'я, щастя, добра, миру і благополуччя; літнього ласкавого дощу, теплих сонячних ранків, аромату квітів, місячної доріжки на воді, - всього, що прикрашає життя, зігріває і наповнює серце теплом!

 

 

А.Розенбаум. Чёрный тюльпан

В Афганистане, в черном тюльпане,

C водкой в стакане мы молча плывем над землей

Грозная птица через границу

К русским зарницам несет наших братьев домой.

В черном тюльпане те, кто с заданья,

Едут на родину милую в землю залечь.

В отпуск бессрочный, рваные в клочья,

И никогда, никогда не обнять теплых плеч.

Когда в оазисы Джеллалабада

свалившись на крыло, тюльпан наш падал.

Мы проклинали все свою работу.

Опять пацан подвел потери роту

В Шинданде, Кандагаре и Баграме

Опять на душу класть тяжелый камень

Опять везти на родину героев

Которым в 20 лет могилы роют

Которым в 20 лет могилы роют

Но надо подняться, надо собраться

Если сломаться, то можно нарваться и тут

Пули летают, Стингер взлетает

Если сломаться, то парни второй раз умрут

А мы идем совсем не так, как дома

Где все для нас давным-давно знакомо

Где трупы видят раз в году пилоты,

Где с облаков не валят вертолеты

И мы идем, от гнева стиснув зубы

Сухие водкой смачивая губы

Идут из Пакистана караваны

И, значит, есть работа для "тюльпана"

И, значит, есть работа для "тюльпана"

 
«ПочатокПопередня1234567НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 7