Головна Новини
Останні новини

З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!

Автор: Lesya   
Четвер, 29 червня 2017

 

Найкращий подарунок до Свята дорослішання...

Автор: Svetlana   
Вівторок, 20 червня 2017

Учні ІІ курсу (9 класу) відсвяткували свій урочистий вечір з нагоди отримання свідоцтв про базову середню освіту поїздкою в Західну Україну.

Три насичені різноманітними подорожами та екскурсіями дні залишили по собі незабутні враження.

У  місті Лева, звісно ж, відвідали майстерню шоколаду та оглянули місто з висоти Львівської ратуші, побували на Личаківському кладовищі та помилувалися на краєвиди міста з Високого замку.

Змістовну пішохідну екскурсію середньовічним Львовом провів екскурсовод пан Вадим.

Але найбільше запам'яталася подорож львівськими підземеллями у супроводі пані Наталії. ЇЇ доброзичливість, харизма та неабиякі знання вразили всіх. Навіть хлопчаки завмирали, слухаючи трагічну історію про Галшку Острозьку в підземеллях ордену домініканців та замислювалися, уявляючи себе алхіміками в музеї-аптеці.

 

Фінал навчанню, ура - канікули!

Автор: Lesya   
Понеділок, 19 червня 2017

У п'ятницю, 16 червня, відбулося закриття літньої наукової школи "Паросток" та пришкільного відпочинкового табору.
На підсумковій лінійці відбулося нагородження найактивніших учасників ліньої наукової школи подяками та солодкими  подарунками, дякували вчителям за цікаво, нестандартно та змістовно проведені заняття, вручали нагороди учасникам інтелектуальних конкурсів та змагань, що відбулися упродовж 2016-2017 н.р.

Завдання на літо отримали, але головне з них - добре і цікаво відпочити, аби з початком нового навчального року проявити якомога яскравіше та повніше свої здібності та таланти, прославляючи здобутками себе та рідний ліцей!

Гарного літа!!! Wink

 

Незабутній день, проведений у таборі відпочинку...

Автор: Svetlana   
Четвер, 15 червня 2017

У рамках роботи пришкільного табору відпочинку, що функціонував на базі ліцею протягом трьох тижнів, відбувся Олімпійський день, або, так званий, День Здоров’я.

У цей день неначе сама природа вирішила посприяти ліцеїстам, адже погода була просто відмінною: прохолодно, сонечко закрилося легенькими хмаринками, неначе вуаллю, та інколи дозволяло собі підглядати: а що ж то таке відбувається на ліцейному подвір’ї?

А діти ніби ожили опісля тривалої спеки: грали у футбол та волейбол, скакали на скакалці, набивали м’яча, кидали штрафні кидки у баскетбольне кільце, утримували планку, вибивали повітряні кульки, попадали з певної дистанції тенісними м’ячиками у ціль. А хтось просто вештався подвір’ям, підтримуючи своїх однокурсників та шукаючи заняття для себе.

І  знаходив-таки  собі заняття до душі.

 

Нестандартний "урок" фінансової грамотності

Автор: Lesya   
Четвер, 15 червня 2017

14 червня до літньої наукової школи "Паросток" завітали наші друзі з Черкаського навчально-наукового інституту Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи". Це викладачі Михайло Андрійович Ребрик, доцент кафедри фінансів та банківської справи і Микола Вікторович Руденко, доцент кафедри економіки та управління, студентки Тетяна Пошелюзна і Людмила Кононенко.
Вони підготували для ліцеїстів цікаву гру, яка вчить спотерігати, аналізувати, робити висновки, інтегруватися у нове соціо-культурне середовище (на прикладі двох ігрових цивілізацій). На основі отриманих даних вчитися встановлювати торгівельно-економічні зв'язки. Ліцеїсти із захопленням  включилися у запропонований захід, упродовж 2,5 годин активно працювали, навчалися та "торгували" з сусідньою цивілізацією.
Це був ще один крок до тісної співпраці ліцею з Інститутом банківської справи з метою профорієнтації.

 

Свято - перший крок у доросле життя...

Автор: Svetlana   
Середа, 14 червня 2017

13 червня у стінах нашої актової зали відбувся справжній урочисто-святковий захід – наші любі дев’ятикласники отримували свої свідоцтва про завершення базової освіти – свої перші документи та перепустки у доросле життя.

У цей день наш ліцей просто розцвів від яскравих суконь чарівних дівчаток, від аромату квітів, принесених з вдячністю для своїх учителів, від веселого та дружнього гомону  другокурсників, батьків, учителів, гостей свята.

Привітати присутніх на святі із такою важливою  подією мали честь наша люба Софія Анатоліївна,  президент ліцею  Валерій Бондаренко. А Катя Оношенко та Іра Береславська, як завжди, дарували нашим гостям прекрасні музичні вітання.

Другокурсники теж осторонь не стояли. Альона Косенко, Мар’яна Іллющенко, Влад Коваленко та Коля Подлєсний стали ведучими свята і вдало керували розвитком його подій.

Вітаючи гостей та несучи вдячність своїм батькам, учителям, гостям, продемонстрували свій неабиякий музичний талант Данііл Лавренко, Дар’я Сидоренко, Влад Коваленко.

Лунали пісні у виконання Яни  Чмиренко та Оксани Таран.

А підготовлені класним керівником  Ольгою Анатоліївною Гунько  презентації дали можливість нашим винуватцям свята ще раз зануритися у світ власного  щасливого дитинства та безтурботних ліцейних років.

Свято минуло, але залишило по собі безліч теплих спогадів, радісних емоцій. Як усе-таки приємно, стоячи на сцені усім класом, виконувати свій рідний гімн – гімн ліцею! У такі хвилини, навіть якщо і маєш якісь інші радикальні  плани на зміни, розумієш, що твоє місце саме тут, серед  тепер уже старшокурсників ліцею.

А тим, хто вирішив іти навчатися у коледжі чи технікуми, обравши фах до душі, ми бажаємо удачі, але все ж таки з надією сподіваємося, що на першовересневій лінійці усі знову будемо разом!

 

А у нас... у мовному таборі...

Автор: Svetlana   
Середа, 14 червня 2017

Головна мета мовного табору, що гостинно відчинив свої двері для ліцеїстів, – розвиток комунікативних навичок.

Цього року набуті знання та навички ліцеїсти реалізовують у проекті «Люби своє рідне місто, думай про його майбутнє» - «Love your native town. Think about its future»  та проектах e -Twinnig.

Керівники мовного табору, учителі англійської мови, Тетяна Євгенівна Ярмиш та Наталя Олександрівна Реєз, допомагають своїм вихованцям удосконалювати навички володіння англійською мовою.

Протягом роботи в проекті учні І-Б курсу створили девіз, символ табору та правила роботи в літній мовній школі.

 

Девізом стали слова:
My native town
You are like a flower,
My native town
You are like a song.
My native town
You become much better.
Oh, Smila, we love you best of all!

Кожен учасник проекту обрав собі роль для участі в ньому.

 

Екологічна стежка на берегах Сріблянки.

Автор: Svetlana   
Четвер, 08 червня 2017

Уже другий тиждень поспіль триває робота Літньої наукової школи  ліцею «Паросток».

Згідно плану роботи учнів І-Б курсу над проектом «Таємниці природи», було здійснено пізнавальну екскурсію екологічною стежкою. Мета екскурсії: дослідження екосистем околиць міста Сміли та збір матеріалів для подальшого дослідження лучної та водної екосистеми нашої місцевості.

Екологічна стежка нараховувала 8 стоянок уздовж залізничного насипу та річки Сріблянки, притоки річки Тясмин.
На першій зупинці за допомогою рамочного методу ліцеїсти визначали видовий склад лучного біогеоценозу. Юні дослідниці підрахували домінантні види рослин та відшукали дикорослу рослину-мандрівника, завезену до нас залізничними потягами.

Незабутнє враження на дітей справило екологічне містечко, створене навпроти свого будинку  жителькою вулиці Орлова. Із розповіді «пластикової майстрині» учні  дізналися, що на створення пластикових пальм, декоративних фантастичних кущів і дерев, лелек та лебеді використано більше тисячі пластикових пляшок та упаковок. Дитячі знання про вторинне використання пакувальних матеріалів, які здобули на уроках сталого розвитку в проекті «Друге життя пластиковим упаковкам», стали набагато ширшими.

На екостежині траплялися сліди антропогенного впливу людини на природу, стихійні сміттєзвалища. З огляду на побачене, було сплановано проведення наступного екологічного десанту «Рідному місту бути чистим!» щодо привернення уваги громади міста до проблеми забруднення околиць Сміли та прибережної зони річок Сріблянки та Тясмина  побутовими відходами.

На стоянці «Вікове дерево» проведено дослідження екологічних ніш Верби гостролистої (лат. Salixacutifolia). На даному екологічному консорті (домінантному дереві)  було нараховано  5 екологічних ніш: комахи листогризи, комахи короїди, дупла птахів,  комахи та черви  підстилки дерева.

Вивчаючи гідробіонтів (жителів екосистеми річки Сріблянки), було взято проби води для подальшого її мікроскопічного дослідження вже у стінах ліцею за допомогою спеціальних приладів.

Спілкування із бабусею, жителькою прибережної зони річки, відкрило багато цікавого. Усі ще раз переконалися, що  наша Сріблянка міліє, тому що  не чиститься її русло, а ще вона страждає від  побутового скиду решток. Єдині джерела на правому березі, сліди давнього вулкану,  допомагають підтримувати водний баланс річки. Тут поселилися дві сім’ї лебедів, і у них цьогоріч уже є малеча. Ліцеїсти із захопленням спостерігали, як лебідь гордо пропливав на протилежному боці річечки, а при наближенні риболовецького човна сміливо кидався на нього, намагаючись відігнати від самочки з лебедятами.

Стомлені та збагачені новими знаннями від спілкування з природою, усі повернулися до ліцею, обмінюючись враженнями від почутого, побаченого та очікуючи нових подорожей.

Екологічна стежка на берегах Сріблянки.
Уже другий тиждень поспіль триває робота Літньої наукової школи  ліцею «Паросток».
Згідно плану роботи учнів І-Б курсу над проектом «Таємниці природи», було здійснено пізнавальну екскурсію екологічною стежкою. Мета екскурсії: дослідження екосистем околиць міста Сміли та збір матеріалів для подальшого дослідження лучної та водної екосистеми нашої місцевості.
Екологічна стежка нараховувала 8 стоянок уздовж залізничного насипу та річки Сріблянки, притоки річки Тясмин.
На першій зупинці за допомогою рамочного методу ліцеїсти визначали видовий склад лучного біогеоценозу. Юні дослідниці підрахували домінантні види рослин та відшукали дикорослу рослину-мандрівника, завезену до нас залізничними потягами.
Незабутнє враження на дітей справило екологічне містечко, створене навпроти свого будинку  жителькою вулиці Орлова. Із розповіді «пластикової майстрині» учні  дізналися, що на створення пластикових пальм, декоративних фантастичних кущів і дерев, лелек та лебеді використано більше тисячі пластикових пляшок та упаковок. Дитячі знання про вторинне використання пакувальних матеріалів, які здобули на уроках сталого розвитку в проекті «Друге життя пластиковим упаковкам», стали набагато ширшими.
На екостежині траплялися сліди антропогенного впливу людини на природу, стихійні сміттєзвалища. З огляду на побачене, було сплановано проведення наступного екологічного десанту «Рідному місту бути чистим!» щодо привернення уваги громади міста до проблеми забруднення околиць Сміли та прибережної зони річок Сріблянки та Тясмина  побутовими відходами.
На стоянці «Вікове дерево» проведено дослідження екологічних ніш Верби гостролистої (лат. Salixacutifolia). На даному екологічному консорті (домінантному дереві)  було нараховано  5 екологічних ніш: комахи листогризи, комахи короїди, дупла птахів,  комахи та черви  підстилки дерева.
Вивчаючи гідробіонтів (жителів екосистеми річки Сріблянки), було взято проби води для подальшого її мікроскопічного дослідження вже у стінах ліцею за допомогою спеціальних приладів.
Спілкування із бабусею, жителькою прибережної зони річки, відкрило багато цікавого. Усі ще раз переконалися, що  наша Сріблянка міліє, тому що  не чиститься її русло, а ще вона страждає від  побутового скиду решток. Єдині джерела на правому березі, сліди давнього вулкану,  допомагають підтримувати водний баланс річки. Тут поселилися дві сім’ї лебедів, і у них цьогоріч уже є малеча. Ліцеїсти із захопленням спостерігали, як лебідь гордо пропливав на протилежному боці річечки, а при наближенні риболовецького човна сміливо кидався на нього, намагаючись відігнати від самочки з лебедятами.
Стомлені та збагачені новими знаннями від спілкування з природою, усі повернулися до ліцею, обмінюючись враженнями від почутого, побаченого та очікуючи нових подорожей.
Екологічна стежка на берегах Сріблянки.
Уже другий тиждень поспіль триває робота Літньої наукової школи  ліцею «Паросток».
Згідно плану роботи учнів І-Б курсу над проектом «Таємниці природи», було здійснено пізнавальну екскурсію екологічною стежкою. Мета екскурсії: дослідження екосистем околиць міста Сміли та збір матеріалів для подальшого дослідження лучної та водної екосистеми нашої місцевості.
Екологічна стежка нараховувала 8 стоянок уздовж залізничного насипу та річки Сріблянки, притоки річки Тясмин.
На першій зупинці за допомогою рамочного методу ліцеїсти визначали видовий склад лучного біогеоценозу. Юні дослідниці підрахували домінантні види рослин та відшукали дикорослу рослину-мандрівника, завезену до нас залізничними потягами.
Незабутнє враження на дітей справило екологічне містечко, створене навпроти свого будинку  жителькою вулиці Орлова. Із розповіді «пластикової майстрині» учні  дізналися, що на створення пластикових пальм, декоративних фантастичних кущів і дерев, лелек та лебеді використано більше тисячі пластикових пляшок та упаковок. Дитячі знання про вторинне використання пакувальних матеріалів, які здобули на уроках сталого розвитку в проекті «Друге життя пластиковим упаковкам», стали набагато ширшими.
На екостежині траплялися сліди антропогенного впливу людини на природу, стихійні сміттєзвалища. З огляду на побачене, було сплановано проведення наступного екологічного десанту «Рідному місту бути чистим!» щодо привернення уваги громади міста до проблеми забруднення околиць Сміли та прибережної зони річок Сріблянки та Тясмина  побутовими відходами.
На стоянці «Вікове дерево» проведено дослідження екологічних ніш Верби гостролистої (лат. Salixacutifolia). На даному екологічному консорті (домінантному дереві)  було нараховано  5 екологічних ніш: комахи листогризи, комахи короїди, дупла птахів,  комахи та черви  підстилки дерева.
Вивчаючи гідробіонтів (жителів екосистеми річки Сріблянки), було взято проби води для подальшого її мікроскопічного дослідження вже у стінах ліцею за допомогою спеціальних приладів.
Спілкування із бабусею, жителькою прибережної зони річки, відкрило багато цікавого. Усі ще раз переконалися, що  наша Сріблянка міліє, тому що  не чиститься її русло, а ще вона страждає від  побутового скиду решток. Єдині джерела на правому березі, сліди давнього вулкану,  допомагають підтримувати водний баланс річки. Тут поселилися дві сім’ї лебедів, і у них цьогоріч уже є малеча. Ліцеїсти із захопленням спостерігали, як лебідь гордо пропливав на протилежному боці річечки, а при наближенні риболовецького човна сміливо кидався на нього, намагаючись відігнати від самочки з лебедятами.
Стомлені та збагачені новими знаннями від спілкування з природою, усі повернулися до ліцею, обмінюючись враженнями від почутого, побаченого та очікуючи нових подорожей.

 

Юні дослідники "хімічили" на заняттях у Літній науковій школі

Автор: Svetlana   
Середа, 07 червня 2017

Продовжує свою роботу Літня наукова школа «Паросток». Цього року в ній діє і декілька секцій хімічного спрямування.

Учні перших курсів займаються у секції «Хімічні посиденьки». Саме час застосувати одержані теоретичні знання на практиці у невимушеній атмосфері.

Діти успішно застосовують набуті знання для розділення хімічних речовин за різними ознаками.

Темою останнього заняття було дослідження: «Незвичайні властивості металів». Учні переглянули відео про властивості металів, зокрема рубідію, галію, індію,  познайомилися з цікавим сплавом  на основі титану та індію-нітінолу. Самостійно дослідили фізичні і хімічні властивості калію, титану, алюмінію.  Як підсумок,  об’єднавшись у групи,  намалювали малюнки про застосування металів у житті.

А потім настав час самостійно провести хімічні дослідження  учням третього курсу. Саме вони відвідують заняття «Хімічної лабораторії». Цього року ліцеїсти-третьокурсники працювали над розділенням складних сумішей, виділенням окремих компонентів у чистому вигляді. Діти успішно спланували хід роботи, провели її, обчислили відсотковий вміст речовин у суміші. Але успішна робота звичайно ж ґрунтувалась на знаннях теорії, практичних навичках, які вони отримали протягом навчального року.

Невимушена атмосфера, бажання пізнати щось новеньке, цікавість, можливість зробити досліди власноруч, а не просто переглянути відео уроки, - усе це надихало та давало наснагу працювати, не напружуючись та поєднуючи усе це з приємним відпочинком на свіжому повітрі, гаразд, що ліцейне подвір’я надає можливості і поніжитися у холодочку, і позагорати на сонечку, і у волейбол пограти, та можна ще й подрімати у тіні розлогих кленів. Одним словом, відпочинок і робота у Літній школі -  в радість.

 

А у нас у таборі…

Автор: Svetlana   
Середа, 07 червня 2017

6 червня учні І-М курсу цікаво і весело провели час на практичному занятті «Театральні класи», що працюють на  базі Літньої наукової школи.

Поділившись на творчі групи, діти отримали різні цікаві завдання артистичного  характеру: продемонструвати різні емоції та почуття, розіграти веселу сценку і розсмішити глядачів, здивувати та розчулити  однокласників.

Ліцеїсти самостійно створювали сценарії, розділивши між собою ролі  виконавців різних театральних професій,  з ентузіазмом шукали собі реквізити, створювали проблемні ситуації, які демонстрували на сцені, використовуючи своє вміння перевтілюватись. Найбільше вразили всіх  своєю акторською майстерністю Віталік Уколов, Андрій Лісовий, Іра Береславська, Андрій Баєв та Іра Строгецька.

Як режисери-постановники відбулися в цей день Віка Вараксіна та Андрій Лісовий. Ми пишаємось талантами наших першокурсників!

 

А ми відпочиваємо, навчаючись...

Автор: Lesya   
Вівторок, 30 травня 2017

29 травня гостинно відчинив двері для відпочинку та навчання в літній науковій школі пришкільний відпочинковий табір "Паросток". Ліцеїсти, що закінчили І та ІІІ курс, співчувають другокурсникам та випускникам, що складають ДПА та ЗНО, а самі... мають змогу покращити свої знання з англійської в мовній школі, дізнатись багато цікавого та нового, здійснити певні дослідження  в різних секціях літньої школи, проявити себе у театральних класах. Провести весело час із однокласниками, граючи в рухливі ігри або ж просто спілкуючись на світжому повітрі у ліцейному фруктовому садку.
Багато цікавого заплановано на час роботи літньої школи. Тож ліцеїсти матимуть змогу і попрацювати, і відпочити з користю. Smile

 

Таке радісне і водночас сумне свято - Свято останнього дзвоника

Автор: Svetlana   
Вівторок, 30 травня 2017

Для ліцейної родини цей рік промайнув, неначе одна мить. Не встигли зогледітися, а вже й весна заглянула у світлі ліцейні вікна, нагадуючи про велике шкільне свято – Свято останнього дзвоника.

Ось і пролунав він для ліцеїстів цей останній дзвіночок  у 2016-2017 навчальному році.

Це свято – особливе і для учнів, і для вчителів. Здавалось, закінчилися уроки, настала пора канікул, пора відпочинку. На святковій лінійці  вся ліцейна родина знову зібралася разом. Родина, яку об'єднує любов  до рідного ліцею, до свого міста, Батьківщини. Дружба і злагода об'єднали тут  усіх присутніх –  учнів, батьків, учителів та гостей.  А ще – це свято прощання із найстаршими ліцеїстами, із нашими четвертокурсниками.

Для них це свято особливе. Вони чекали його із нетерпінням цілих чотири роки, а дочекавшись, не змогли вгамувати емоції. У душі поволі підіймався сум за друзями, за вчителями, за класом та навіть за рідними стінами ліцею. Враз прийшло усвідомлення того, що це насправді востаннє ти стоїш на лінійці у статусі ліцеїста. А так не хочеться прощатися із ліцеєм!

 

Вшановували юних науковців

Автор: Svetlana   
Середа, 24 травня 2017

19 травня  2017 р. у малому залі міського будинку культури відбулася підсумкова конференція Смілянського територіального відділення Малої академії наук.

Мала академія наук є структурним підрозділом Смілянського природничо-математичного ліцею,  і її робота спрямовується на виявлення та підтримку обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень та створення умов для самореалізації творчої особистості.

У цьому навчальному році відділення МАН працювали на базі ліцею, колегіуму та загальноосвітньої школи №10. Учні відвідували лекційні та практичні заняття, брали участь у конкурсах, які проводить Мала академія наук.

Так,  упродовж кількох останніх років МАНівці взяли участь у літературному конкурсі   «Розкрилля душі», стали  учасниками і одного разу були фіналістами Всеукраїнського інтернет-турніру з природничих дисциплін, що спочатку мав назву «Відкрита природнича демонстрація», переможцями обласного і учасниками фінального (всеукраїнського) етапу молодіжного конкурсу «Майбутнє України», а також конференцій молодих науковців «Родзинка», яку проводить Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького.

 

Новий польсько-німецько-український проект «Вода не має кордонів»

Автор: Svetlana   
Вівторок, 23 травня 2017

Чотири роки поспіль у травні ліцеїсти вирушають у навчальну подорож до Європи, щоб зустрітися з однолітками та разом реалізовувати завдання цікавих проектів, у яких працюють протягом року у своїх школах.

З 15 по 19 травня 2017 року у місті Рена, що в Німеччині, відбулася чергова зустріч за програмою тристороннього учнівського обміну,  у якій взяли участь учні та вчителі публічної гімназії з міста Чарнкова (Польща), регіональної школи імені Каті Кольвіц з міста Рена (Німеччина) та Смілянського природничо-математичного ліцею (Україна).

Цього року тема проекту – «Вода не має кордонів». Мета проекту – через мистецтво, біологічні та хімічні експерименти та Інтернет - пошуки  показати стан річок та прилеглих до трьох країн морів, узагальнити отримані результати та запропонувати свої посильні шляхи вирішення проблем .

У складі інтернаціональної команди географів працювали Анна Галушка, Анна Чурілова та Олександра Черненко. Під час презентації результатів роботи  присутні побачили створену ними топографічну карту трьох країн з нанесеними на неї містами, розташованими вздовж річок – Дніпро, Ельба, Вісла, з найбільшими компаніями та підприємствами, що є ймовірними джерелами забруднення водних ресурсів важкими металами.  Кожна група виступила зі своїм баченням того, як можна покращити  стан довкілля.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 84