Головна Газета "Ліцеїст" Ліцеїст (Лютий 2012)

Ліцеїст (Лютий 2012)

Літопис досягнень сучасної України

20 січня 2012 року у Київському Будинку вчителя відбулася презентація ювілейного презентаційно-іміджевого видання «Літопис досягнень сучасної України: Успішні професіонали України». Цей масштабний й актуальний проект приурочений до 20-річчя незалежності нашої держави.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у своєму вітальному слові зазначив: «Маємо ще один непересічний привід поглянути в обличчя своїй суверенній країні з багатовіковою культурою, потужним духовним та науково-виробничим потенціалом, давніми і славними демократичними традиціями. Зі сторінок видання постають грані талантів та подвижницька праця особистостей, які творили і продовжують творити цю унікальну історію, здатні змінювати життя на краще, прискорювати оновлення всіх його сфер».

Черкаський край в цьому альманасі представляє директор Смілянського природничо-математичного ліцею, заслужений вчитель України, відмінник народної освіти Гнідая Софія Анатоліївна. Щиро вітаємо нашого директора та бажаємо успішної реалізації творчих планів та задумів, життєвих гараздів,шани і визнання, особистого щастя та здоров'я.

Колектив ліцею

 


 

Вітання переможцям

Завершився міський чемпіонат з баскетболу серед юнаків.

Приємно, що цього року наші ліцеїсти утримали першість і не підвели своїх попередників, не здали завойованих позицій.

Кубок переможців міського етапу вибороли Максим Лисяк, Костянтин Охріменко, Сергій Кравченко, Максим Івченко, Сергій Латюк та Іван Богородицький.

Щиросердно вітаємо нашу команду переможців та зичимо нових звершень, ще кращих результатів та міцного здоров’я для успішної спортивної кар’єри!

 


 

Світла мета роботи євроклубу

«Щоб залишатися на місці, треба увесь час бігти попереду». Ці слова Л. Керолла ліцеїсти взяли гаслом роботи євроклубу «Ми-разом!», що ось уже котрий рік поспіль діє у закладі.

Євроклубівці завжди попереду, вони сповнені креативних ідей, вони тримають руку на пульсі, завжди готові прийти на допомогу та організувати щось нестандартне у ліцеї та поза його межами. А робота дійсно цікава: круглі столи, ігри, ток шоу; обміни і листування; організація днів національних культур країн ЄС; святкування Дня Європи; творчі конкурси, благодійні акції; обговорення проблем ЄС; святкування Днів народження Євроклубу; робота у міжнародній мережі Євроклубів; представництво Єврокомісій в Україні.
Ось і цього року ліцейне життя вирувало, втілюючи ідеї євроклубівців. Це :

 1. Фотоконкурс «Усі різні-усі рівні».
 2. Благодійний концерт на підтримку хворого товариша «Добро починається з тебе».
 3. Участь у всеукраїнському фотоконкурсі серед шкіл учасниць програми «Connecting Classrooms”.
 4. Участь у конференції шкіл учасниць програми «Connecting Classrooms”.
 5. Конкурс на кращу різдвяну та новорічну листівку.
 6. Підготовка та проведення першого інформативного етапу проекту ‘Recycling Paper project”.

 

Такі прості слова, але яка грандіозна підготовча робота стоїть за кожним із проведених заходів.

Члени євроклубу разом з учнівським самоврядуванням самостійно організовують та проводять заплановані заходи, керуючись спрямуванням та порадами педагогів-наставників.
Остання втілена в життя ідея – це єврофуршет.

Власне саму ідею запропонував учень випускного класу Богдан Марченко, який протягом минулого навчального року проходив навчання у США за програмою обміну студентами FLEX. ЇЇ підтримали учні та вирішили реалізувати в рамках Міжнародного проекту «Connecting Classrooms”, в якому ми працюємо уже не один рік.

Протягом першого етапу роботи в проекті було використано різні форми інформування учнів та вчителів про вражаючі факти, що стосуються винищення дерев задля виготовлення паперу.
Наступним етапом став власне сам єврофуршет, мета якого дізнатися якомога більше про різні культури різних народів, у тому числі Мальти та Уельсу, що є партнерами по проекту, та зібрати кошти для придбання спеціальних контейнерів для відходів з паперу. На кошти, вилучені після доставки паперових відходів до пунктів прийому, планується придбання саджанців молодих дерев для озеленення території ліцею та довкілля.

Завирувало ліцейне життя… Усі старанно готувалися до заходу, відшукуючи на намагаючись приготувати національні страви Мальти, Нідерландів, Угорщини, Латвії, Франції, Уельсу, Італії та України.
І чого тут тільки не було… Мальтійські пиріжки з сиром та цікаві кнедлики, голландський яблучний пиріг та спекулос, млинці з повидлом та торбинки з грибами, латвійські шарлотки та вівсяне печиво, французькі круасани та тости з сиром, кекси та чай з молоком, італійська піца та смачна кава, українські вареники, пиріжки, деруни, кисіль та узвар…

Єврофуршет удавсь на славу! Потурбувалися усі: і учні, і вчителі, і батьки ліцеїстів.

Спільні справи здружують, єднають колектив, а особливо ті , які мають світлу мету…


 


 

Нові досягнення юних науковців

Мала академія наук – загальнодержавний науковий проект, спрямований на допомогу творчим та обдарованим дітям розвинути свій потенціал.

В сучасних умовах метою Малої академії наук є створення освітнього простору для орієнтованих на наукову діяльність учнів, яке буде мотивувати школярів до самонавчання і саморозвитку, освоєння навичок дослідження і реалізацію їхніх власних внутрішніх потреб.

Цього року в міському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН взяли участь 89 юних науковців, які виконували роботи у 32 секціях. З них 58 одинадцятикласників, 23 – десятикласники, 6 – дев’ятикласників та 2 – восьмикласники.

45 учнів представляли свої роботи на обласному конкурсі в місті Черкасах, який проходив 18 - 19 лютого на базі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

Приємно зазначити, що 26 учнів колегіуму, гімназії, ліцею, шкіл №5,7, 12 стали переможцями (завоювали 3 перших місця, 9 других та 14 третіх місць). Ще 6 учнів за свої роботи відзначено грамотами.

Серед переможців семеро ліцеїстів: з фізики - Олександра Глінова, IV-М курс, (керівник Чуйко О.В.), з хімії – Валерія Ніколенко, ІІІ-Б курс (керівник Хуртенко Л.О.), з біології – Андрій Блащук, Богдан Косьмина, Ірина Олійник, Альвіна Гандзій, учні IV-Б курсу, (керівники Демиденко О.В., Іщенко І.В., Цвященко П.К., Нікітченко Н.С.), Денис Хоруженко, IV-М курс, (керівник Цвященко П.К.).

Займатися науковою діяльністю нелегко. Що значить лише перелопатити масу теоретичного матеріалу, провести дослідження, описати експеримент, зробити власні висновки, вислухати масу зауважень щодо своєї роботи та навчитися оперувати науковими термінами. У кропіткій праці дається перемога. Але якщо вже всі етапи пройдено, якщо компетентне журі переконано у доцільності роботи, настає ейфорія від того, що ти щось можеш, що твій труд, нехай зовсім маленький, але теж важливий. Це перші досягнення, перші радощі, перші кроки… А за ними твоє майбутнє…

Вітаємо усіх переможців та їхніх керівників і бажаємо подальших успіхів на науковій ниві.

 


 

«Моя зможе!..»

Нещодавно в ліцеї відбулося чудове свято, яке подарували нам учні ІІІ-М курсу - конкурс «Моя зможе».

Участь у такому нестандартному заході взяли пари старшокласників, які вже давно відкрили один одного для себе і щиро дружать.

Цікаві конкурси, які підготували організатори свята, не збентежили наших креативних дівчат: вони легко і невимушено, як виявилося, уміють і цвяхи забивати, і краватки вправно зав’язувати, і дитячими дистанційними машинками керувати , і марки різних автомобілів запросто визначати.

Неперевершено виступили пари: Косьмина Богдан та Науменко Альона, які виграли конкурс і отримали визнання найгармонічнішої пари ліцею, Шуляченко Костянтин та Мельниченко Юлія (найекстравагантніша пара ліцею) та Гергель Олександр та Голованьова Віка (найгламурніша пара ліцею).

Гарною прикрасою свята були романтичні художні номери. Порадували гостей своїм чарівним співом Іван Богородицький (ІІІ-М), Катя Ульяненко (ІІІ-Б), Марина Сідорова (ІІ-М), Софія Хоменко (ІІ-Б) та Діана Корольова (І-Б). На екран проектувалися цікаві відеофрагменти та презентації від І-М та ІІІ-М курсів.

Але найнесподіванішим виявися фінал гри. Річ у тому, що наші дівчата, у майбутньому - жінки – вони, звичайно, і коня на ходу зупинять, і в палаючу хату ввійдуть, проте іноді бувають такими непередбачуваними. Тому в фінальному «простенькому» конкурсі на заплітання дівочої коси, коли вже були прийняті ставки від хлопців, чия ж дівчина зможе це зробити швидше, виявилося, що позмагатися у майстерності плетіння коси прийдеться саме хлопцям.

Багато сміху, щирої радості, захоплення принесло це свято всім учасникам та глядачам. Тому ще раз дякуємо ІІІ-М курсу за його організацію і мріємо, щоб таких свят в ліцеї було ще більше!

 


 

Команда ліцею – переможці Національного конкурсу «INTEL-ТЕХНО УКРАЇНА 2012»

З метою всебічної підтримки обдарованої молоді, сприяння активізації та модернізації змісту науково-дослідницької, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнівської молоді, впровадження інноваційно-освітніх методів і технологій Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Дирекцією освітніх програм Intel в Україні, Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут", Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки та Київським національним університетом України ім. Т.Г. Шевченка оголосили про проведення національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF.

Конкурс «Intel-Техно Україна 2012» проводився під патронатом Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за підтримки відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні. Титульним генеральним спонсором конкурсу є всесвітньовідома корпорація Intel. В КПІ, де цей захід пройшов уже втретє поспіль, турботи з його організації взяли на себе викладачі та студенти Фізико-технічного і Механіко-машинобудівного інститутів.

На церемонії відкриття один з головних організаторів конкурсу – директор Фізико-технічного інституту НТУУ «КПІ» Олексій Новіков зауважив: «У Київській політехніці цей конкурс проводиться вже втретє. Але, попри молодий вік, він уже має свою історію. Якщо в перший рік його проведення участь брали 84 проекти, за рік по тому – 101, то тепер їх представлено вже 220. І дуже важливо, що це не лише романтичні й дещо фантастичні проекти, які превалювали спочатку, а цілком прагматичні, придатні до застосування і потрібні вже тепер».

Цьогоріч свої роботи на конкурсі представили школярі з 23 областей України та з Києва. Проекти розподілялися за п’ятьма категоріями: «Математичні науки» (33 проекти), «Фізика та астрономія» (41 проект), «Комп’ютерні науки» (64 проекти), «Інженерія» (54 проекти) та «Енергетика» (28 проектів). Спрямовані вони були на вирішення величезного кола проблем. Багато з них містили надзвичайно цікаві наукові та інженерні рішення, причому й рівень виконання їх був дуже високий. Оцінювало роботи у формі інтерв’ю з їх авторами авторитетне журі, до складу якого увійшли 1 член-кореспондент Національної Академії наук України, 23 доктора і 30 кандидатів технічних та фізико-математичних наук.

Спробувати свої сили у конкурсі вирішили і ліцеїсти, адже їм не в новинку займатися науковою діяльністю, а раціоналізаторських ідей вистачало.

Юні науковці-дослідники Олександра Глінова, Владислав Охріменко та Антон Єфремов взяли участь у проекті «Захисти навколишній світ від випаровування ртуті і зароби на цьому. Розробка утилізатора енергозберігаючих ламп». Разом зі своїм науковим керівником Ольгою В’ячеславівною Чуйко вони вивчали дане питання, розробили модель утилізатора енергозберігаючих ламп, виготовили макет утилізатора та змоделювали його в 3D форматі. І ці свої надбання подали на розсуд журі. Неймовірне щастя охопило команду, коли вони отримали запрошення на очний етап конкурсу.

Протягом чотирьох днів, з 14.02. по 17.02. 2012 року ліцеїсти захищали українською та англійською мовами свою розробку, спілкувалися з науковцями, гостями та учасниками Конкурсу, членами журі, представниками факультетів НТУУ «КПІ».

У своїй роботі щодо оцінювання конкурсних проектів журі керувалося такими критеріями:

 • Наукова обґрунтованість дослідження, інженерна думка;
 • Можливість практичного застосування;
 • Актуальність дослідження;
 • Чіткість викладення матеріалу, презентаційні навички;
 • Методологічні підходи, наукові навички;
 • Творчий підхід;
 • Робота в команді.

Приємно, що роботу команди ліцею було високо оцінено.

17 лютого у Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ» відбулося нагородження фіналістів і переможців конкурсу «Intel-Техно Україна 2012» – Національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (International Science and Engineering Fair).

Ліцеїсти зі своєю роботою посіли ІІ місце.

І в нагороду отримали Сертифікати учасників Конкурсу, Дипломи за зайняте ІІ місце, іменні запрошення на навчання від директора Фізико-технічного інституту НТУУ «КПІ» О.М. Новікова та Нагороду за визначні дослідження в галузі захисту навколишнього середовища за підписами віце-президента Ienobu «Ike» Kakegawa та Роберта Вайтхауса – директора відділу захисту навколишнього середовища корпорації «Ricoh Americas Corporation». А їхній керівник О.В. Чуйко отримала Сертифікат за вагомий внесок у підтримку науково обдарованої молоді України та за участь у роботі освітньої академії Intel Фестиваль педагогічної творчості «Наука у школі» в рамках Національного конкурсу «Intel – Техно Україна 2012».
Переможці, юні науковці, представлятимуть Україну на Всесвітньому фіналі Intel ISEF з 13 по 18 травня в місті Пітсбург (штат Пенсільванія, США).

А нашим учням хочеться побажати не зупинятися на досягнутому, тримати курс на нові звершення та перемоги!!!


Учителі теж навчаються…

Якщо хтось думає, що вчителі, закінчивши вузи, більше не навчаються, то той глибоко помиляється. Професія вчителя одна з небагатьох, де навчатися потрібно постійно, особливо в наш час стрімкого розвитку технологій.

Для того, аби йти в ногу з часом, вони оволодівають сучасними комп’ютерними технологіями, проходять курси з навчання їх ефективного застосування в навчально-виховному процесі.

Учителі ліцею – сучасні, креативні, намагаються оволодівати новинками, не відставати від учнів, іноді навіть учитися у них бути динамічними, адже розуміють, що порозумітися з дітьми зможуть лише тоді, коли самі будуть з технікою на «ти». Адже недаремно народна мудрість говорить, що той, хто володіє інформацією, той володіє світом.

Без знання комп’ютерних технологій  сучасна освіта просто не зможе існувати. Діти оволодівають знаннями настільки швидко, що ідуть завжди на крок попереду своїх наставників. А тим так необхідно не відставати.

Учителі ліцею, щоби бути мобільними, навчаються постійно, оволодіваючи все новими і новими знаннями, вони вже пройшли курси «Використання сервісів Веб 2.0.», «Цифрові технології» від Microsoft, спеціалізовані курси для вчителів інформатики «Office GURU», «Основи Інтернету», «Основи Web-дизайну», навчання на фасилітатора за програмою Intel «Шлях до успіху», вебінар для вчителів різних предметів «Основи безпечної роботи з ІКТ в навчальному закладі». І все це заради того, щоб учням на уроках було цікаво, щоб вони з радістю ішли у ліцей, щоб були високорозвиненими особистостями, щоб гордилися тим, що їхні педагоги розуміються на сучасних основах володіння предметом, що вони цікаві співрозмовники і наставники. Адже навчити може лише той, хто знає більше, і допоможе не розгубитися, а зорієнтуватися в інформаційному просторі.

А навчатися і вчитися водночас – це і цікаво, і престижно, і відповідально.

 

 

<p> </p>
<h3>Літопис досягнень сучасної України</h3>
<p style="text-align: justify;"><a href="/images/stories/news/2012/01/foto01.jpg" rel="shadowbox"><img src="/images/stories/news/2012/01/tumbs/foto01.jpg" border="0" style="float: right; margin: 5px;" /></a><a href="/images/stories/news/2012/01/foto02.jpg" rel="shadowbox"><img src="/images/stories/news/2012/01/tumbs/foto02.jpg" border="0" width="61" height="200" style="margin: 5px; border: 0pt none; float: left;" /></a>20 січня 2012 року у Київському Будинку вчителя відбулася презентація ювілейного презентаційно-іміджевого видання «Літопис досягнень сучасної України: Успішні професіонали України». Цей масштабний й актуальний проект приурочений до 20-річчя незалежності нашої держави.</p>
<p style="text-align: justify;">Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у своєму вітальному слові зазначив: «Маємо ще один непересічний привід поглянути в обличчя своїй суверенній країні з багатовіковою культурою, потужним духовним та науково-виробничим потенціалом, давніми і славними демократичними традиціями. Зі сторінок видання постають грані талантів та подвижницька праця особистостей, які творили і продовжують творити цю унікальну історію, здатні змінювати життя на краще, прискорювати оновлення всіх його сфер».</p>
<p style="text-align: justify;">Черкаський край в цьому альманасі представляє директор Смілянського природничо-математичного ліцею, заслужений вчитель України, відмінник народної освіти Гнідая Софія Анатоліївна. Щиро вітаємо нашого директора та бажаємо успішної реалізації творчих планів та задумів, життєвих гараздів,шани і визнання, особистого щастя та здоров'я.</p>
<p style="text-align: right;"><em>Колектив ліцею</em></p>
<p><hr /><p>
<h3>Вітання переможцям</h3>
<p> </p>
<p><a href="/images/stories/news/2012/02/dscf6075.jpg" rel="shadowbox"><img src="/images/stories/news/2012/02/tumbs/dscf6075.jpg" border="0" style="float: right; margin: 7px;" /></a>Завершився  міський чемпіонат з баскетболу серед юнаків.</p>
<p>Приємно, що цього року наші ліцеїсти утримали першість і не підвели своїх попередників, не здали завойованих позицій.</p>
<p>Кубок переможців міського етапу вибороли <strong>Максим Лисяк</strong>,<strong> Костянтин Охріменко</strong>, <strong>Сергій Кравченко</strong>, <strong>Максим Івченко</strong>, <strong>Сергій Латюк</strong> та<strong> Іван Богородицький</strong>.</p>
<p>Щиросердно вітаємо нашу команду переможців та зичимо нових звершень, ще кращих результатів та міцного здоров’я для успішної спортивної кар’єри!<br /><br /></p>
<p><hr /><p>
<h3>Світла мета роботи євроклубу</h3>
<p style="text-align: justify;"><img src="/images/morfeoshow/evrofurshet_-2161/big/sam_5091.jpg" border="0" width="250" style="float: right; margin: 7px;" />«Щоб залишатися на місці, треба увесь час бігти попереду». Ці слова Л. Керолла ліцеїсти взяли гаслом роботи євроклубу «Ми-разом!», що ось уже котрий рік поспіль діє у закладі.</p>
<p style="text-align: justify;">Євроклубівці завжди попереду, вони сповнені креативних ідей, вони тримають руку на пульсі, завжди готові прийти на допомогу та організувати щось нестандартне у ліцеї та поза його межами. А робота дійсно цікава: круглі столи, ігри, ток шоу;  обміни і листування;  організація днів національних культур країн ЄС;  святкування Дня Європи;   творчі конкурси, благодійні акції; обговорення проблем ЄС; святкування  Днів  народження Євроклубу; робота у  міжнародній мережі Євроклубів; представництво Єврокомісій в Україні.<br />Ось і цього року ліцейне життя вирувало, втілюючи ідеї євроклубівців. Це :</p>
<ol>
<li>Фотоконкурс «Усі різні-усі рівні».</li>
<li>Благодійний концерт на підтримку хворого товариша «Добро починається з тебе».</li>
<li>Участь у всеукраїнському фотоконкурсі серед шкіл учасниць програми «Connecting Classrooms”.</li>
<li>Участь у конференції шкіл учасниць програми «Connecting Classrooms”.</li>
<li>Конкурс на кращу різдвяну та новорічну листівку.</li>
<li>Підготовка та проведення першого інформативного  етапу проекту ‘Recycling Paper project”.</li>
</ol>
<p style="text-align: justify;"> </p>
<p>Такі прості слова, але яка грандіозна підготовча робота стоїть за кожним із проведених заходів.</p>
<p>Члени євроклубу разом з учнівським самоврядуванням самостійно організовують та проводять заплановані заходи, керуючись спрямуванням та порадами педагогів-наставників.<br />Остання втілена в життя ідея – це єврофуршет.</p>
<p style="text-align: justify;">Власне саму ідею запропонував учень випускного класу Богдан Марченко, який протягом минулого навчального року проходив навчання у США за програмою обміну студентами FLEX. ЇЇ підтримали учні та вирішили реалізувати в рамках Міжнародного проекту «Connecting Classrooms”, в якому ми працюємо уже не один рік.</p>
<p style="text-align: justify;">Протягом першого етапу роботи в проекті було використано різні форми інформування учнів та вчителів про вражаючі факти, що стосуються винищення дерев задля виготовлення паперу.<br />Наступним етапом став власне сам єврофуршет, мета якого дізнатися якомога більше про різні культури різних народів, у тому числі Мальти та Уельсу, що є партнерами по проекту, та зібрати кошти для придбання спеціальних контейнерів для відходів з паперу. На кошти, вилучені після доставки паперових відходів до пунктів прийому, планується придбання саджанців молодих дерев для озеленення території ліцею та довкілля.</p>
<p style="text-align: justify;">Завирувало ліцейне життя… Усі старанно готувалися до заходу, відшукуючи на намагаючись приготувати національні страви  Мальти, Нідерландів, Угорщини, Латвії, Франції, Уельсу, Італії та України. <br />І чого тут тільки не було… Мальтійські пиріжки з сиром та цікаві кнедлики, голландський яблучний пиріг та спекулос, млинці з повидлом та торбинки з грибами, латвійські шарлотки та вівсяне печиво, французькі круасани та тости з сиром, кекси та чай з молоком, італійська піца та смачна кава, українські вареники, пиріжки, деруни, кисіль та узвар…</p>
<p style="text-align: justify;">Єврофуршет удавсь на славу! Потурбувалися усі: і учні, і вчителі, і батьки ліцеїстів.</p>
<p style="text-align: justify;">Спільні справи здружують, єднають колектив, а особливо ті , які мають світлу мету…</p>
<p style="text-align: justify;"><span>

</span></p>
<p><hr /><p>
<h3>Нові досягнення юних науковців</h3>
<p>Мала академія наук – загальнодержавний науковий проект, спрямований на допомогу творчим та обдарованим дітям розвинути свій потенціал. </p>
<p>В сучасних умовах метою Малої академії  наук є створення освітнього простору для орієнтованих на наукову діяльність учнів, яке буде мотивувати школярів до самонавчання і саморозвитку, освоєння навичок дослідження і реалізацію їхніх власних внутрішніх потреб.</p>
<p>Цього року в міському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН взяли участь 89 юних науковців, які виконували роботи у 32 секціях. З них  58 одинадцятикласників, 23 – десятикласники, 6 – дев’ятикласників та 2 – восьмикласники. </p>
<p>45 учнів представляли свої роботи на обласному  конкурсі в місті Черкасах, який проходив 18 - 19 лютого на базі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.</p>
<p>Приємно зазначити, що 26  учнів колегіуму, гімназії, ліцею, шкіл №5,7, 12 стали переможцями (завоювали 3 перших місця, 9 других та 14 третіх місць). Ще 6 учнів за свої роботи відзначено грамотами. </p>
<p>Серед переможців семеро ліцеїстів: з фізики - Олександра Глінова, IV-М курс, (керівник Чуйко О.В.),  з хімії – Валерія Ніколенко, ІІІ-Б курс (керівник Хуртенко Л.О.), з біології – Андрій Блащук, Богдан Косьмина, Ірина Олійник, Альвіна Гандзій, учні IV-Б курсу, (керівники Демиденко О.В., Іщенко І.В., Цвященко П.К., Нікітченко Н.С.), Денис Хоруженко, IV-М курс, (керівник Цвященко П.К.).</p>
<p>Займатися науковою діяльністю нелегко. Що значить лише перелопатити масу теоретичного матеріалу, провести дослідження, описати експеримент, зробити власні висновки, вислухати масу зауважень щодо своєї роботи та навчитися оперувати науковими термінами. У кропіткій праці дається перемога. Але якщо вже всі етапи пройдено, якщо компетентне журі переконано у доцільності роботи, настає ейфорія від того, що ти щось можеш, що твій труд, нехай зовсім маленький, але теж важливий. Це перші досягнення, перші радощі, перші кроки… А за ними твоє майбутнє…</p>
<p>Вітаємо усіх переможців та їхніх керівників і бажаємо подальших успіхів на науковій ниві.</p>
<p><hr /><p>
<h3>«Моя зможе!..»</h3>
<p style="text-align: justify;"><a href="/images/stories/news/2012/02/sam_0875.jpg" rel="shadowbox"><img src="/images/stories/news/2012/02/tumbs/sam_0875.jpg" border="0" style="float: right; margin: 7px;" /></a>Нещодавно в ліцеї відбулося чудове свято, яке подарували нам учні ІІІ-М курсу  - конкурс  «Моя зможе».</p>
<p style="text-align: justify;">Участь у такому нестандартному заході взяли пари старшокласників, які вже давно відкрили один одного для себе і щиро дружать.</p>
<p style="text-align: justify;">Цікаві конкурси, які підготували організатори свята, не збентежили наших креативних дівчат: вони легко і невимушено, як виявилося, уміють і цвяхи забивати, і краватки вправно зав’язувати, і дитячими дистанційними машинками  керувати , і марки різних автомобілів запросто визначати.</p>
<p style="text-align: justify;">Неперевершено виступили пари: Косьмина Богдан та Науменко Альона, які виграли конкурс і отримали визнання найгармонічнішої пари ліцею, Шуляченко Костянтин та Мельниченко Юлія (найекстравагантніша пара  ліцею) та Гергель Олександр та Голованьова Віка (найгламурніша пара ліцею).</p>
<p style="text-align: justify;">Гарною прикрасою свята були романтичні художні номери. Порадували гостей своїм чарівним співом Іван Богородицький (ІІІ-М), Катя Ульяненко (ІІІ-Б), Марина Сідорова (ІІ-М), Софія Хоменко (ІІ-Б) та Діана Корольова (І-Б). На екран проектувалися цікаві відеофрагменти та презентації від І-М та ІІІ-М курсів.</p>
<p style="text-align: justify;">Але найнесподіванішим виявися фінал гри. Річ у тому, що наші дівчата, у майбутньому - жінки – вони, звичайно, і коня на ходу зупинять, і в палаючу хату ввійдуть, проте іноді бувають такими непередбачуваними. Тому в фінальному «простенькому» конкурсі на заплітання дівочої коси, коли вже були прийняті ставки від хлопців, чия ж дівчина зможе це зробити швидше, виявилося, що позмагатися у майстерності плетіння коси прийдеться саме хлопцям.</p>
<p style="text-align: justify;">Багато сміху, щирої радості, захоплення принесло це свято всім учасникам та глядачам. Тому ще раз дякуємо ІІІ-М курсу за його організацію  і мріємо, щоб таких свят в ліцеї було ще більше!</p>
<p><hr /><p>
<h3>Команда ліцею – переможці Національного конкурсу «INTEL-ТЕХНО УКРАЇНА 2012»</h3>
<p style="text-align: justify;"><a href="/images/stories/news/2012/02/15022012120.jpg" rel="shadowbox"><img src="/images/stories/news/2012/02/tumbs/15022012120.jpg" border="0" width="250" height="188" style="margin: 7px; float: right;" /></a>З метою всебічної підтримки обдарованої молоді, сприяння активізації та модернізації змісту науково-дослідницької, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнівської молоді, впровадження інноваційно-освітніх методів і технологій Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Дирекцією освітніх програм Intel в Україні, Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут", Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки та Київським національним університетом України ім. Т.Г. Шевченка оголосили  про проведення національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF.</p>
<p style="text-align: justify;">Конкурс «Intel-Техно Україна 2012» проводився під патронатом Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за підтримки відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні. Титульним генеральним спонсором конкурсу є всесвітньовідома корпорація Intel. В КПІ, де цей захід пройшов уже втретє поспіль, турботи з його організації взяли на себе викладачі та студенти Фізико-технічного і Механіко-машинобудівного інститутів.</p>
<p>На церемонії відкриття один з головних організаторів конкурсу – директор Фізико-технічного інституту НТУУ «КПІ» Олексій Новіков зауважив: «У Київській політехніці цей конкурс проводиться вже втретє. Але, попри молодий вік, він уже має свою історію.  Якщо в перший рік його проведення участь брали 84 проекти, за рік по тому – 101, то тепер їх представлено вже 220. І дуже важливо, що це не лише романтичні й дещо фантастичні проекти, які превалювали спочатку, а цілком прагматичні, придатні до застосування і потрібні вже тепер».</p>
<p style="text-align: justify;">Цьогоріч свої роботи на конкурсі представили школярі з 23 областей України та з Києва. Проекти розподілялися за п’ятьма категоріями:  «Математичні науки» (33 проекти), «Фізика та астрономія» (41 проект), «Комп’ютерні науки» (64 проекти), «Інженерія» (54 проекти) та «Енергетика» (28 проектів).  Спрямовані вони були на вирішення величезного кола проблем. Багато з них містили надзвичайно цікаві наукові та інженерні рішення, причому й рівень виконання їх був дуже високий. Оцінювало роботи у формі інтерв’ю з їх авторами авторитетне журі, до складу якого увійшли 1 член-кореспондент Національної Академії наук України, 23 доктора і 30 кандидатів технічних та фізико-математичних наук.</p>
<p style="text-align: justify;">Спробувати свої сили у конкурсі вирішили і ліцеїсти, адже їм не в новинку займатися науковою діяльністю, а раціоналізаторських ідей  вистачало.</p>
<p style="text-align: justify;">Юні науковці-дослідники <strong>Олександра Глінова, Владислав Охріменко</strong> та <strong>Антон Єфремов</strong> взяли участь у проекті «Захисти навколишній світ від випаровування ртуті і зароби на цьому. Розробка утилізатора енергозберігаючих ламп». Разом зі своїм <strong>науковим керівником Ольгою В’ячеславівною</strong> <strong>Чуйко </strong>вони вивчали дане питання, розробили модель утилізатора енергозберігаючих ламп, виготовили макет утилізатора та змоделювали його в 3D форматі. І ці свої надбання подали на розсуд журі. Неймовірне щастя охопило команду, коли вони отримали запрошення на очний етап конкурсу.</p>
<p style="text-align: justify;">Протягом чотирьох днів, з 14.02. по 17.02. 2012 року ліцеїсти захищали українською та англійською мовами свою розробку, спілкувалися з науковцями, гостями та учасниками  Конкурсу, членами журі, представниками факультетів НТУУ «КПІ».</p>
<p style="text-align: justify;">У своїй роботі щодо оцінювання конкурсних проектів журі керувалося такими критеріями:</p>
<ul style="text-align: justify;">
<li>Наукова обґрунтованість дослідження, інженерна думка;</li>
<li>Можливість практичного застосування;</li>
<li>Актуальність дослідження;</li>
<li>Чіткість викладення матеріалу, презентаційні навички;</li>
<li>Методологічні підходи, наукові навички;</li>
<li>Творчий підхід;</li>
<li>Робота в команді.</li>
</ul>
<p style="text-align: justify;">Приємно, що роботу команди ліцею було високо оцінено.</p>
<p style="text-align: justify;">17 лютого у Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ» відбулося нагородження фіналістів і переможців конкурсу «Intel-Техно Україна 2012» –  Національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (International Science and Engineering Fair).</p>
<p style="text-align: justify;"><strong>Ліцеїсти зі своєю роботою посіли ІІ місце.</strong></p>
<p style="text-align: justify;">І  в нагороду отримали Сертифікати учасників Конкурсу, Дипломи за зайняте ІІ місце, іменні запрошення на навчання від  директора Фізико-технічного інституту НТУУ «КПІ» О.М. Новікова та Нагороду за визначні дослідження в галузі захисту навколишнього середовища за підписами віце-президента Ienobu «Ike» Kakegawa та Роберта Вайтхауса – директора відділу захисту навколишнього середовища  корпорації «Ricoh Americas Corporation». А їхній керівник О.В. Чуйко отримала Сертифікат за вагомий внесок у підтримку науково обдарованої молоді України та за участь у роботі освітньої академії Intel Фестиваль педагогічної творчості «Наука у школі» в рамках Національного конкурсу «Intel – Техно Україна 2012».<br />Переможці, юні науковці, представлятимуть Україну на Всесвітньому фіналі Intel ISEF з 13 по 18 травня в місті Пітсбург (штат Пенсільванія, США).</p>
<p style="text-align: justify;"><strong>А нашим учням хочеться побажати не зупинятися на досягнутому, тримати курс на нові звершення та перемоги!!!</strong></p>