Головна Газета "Ліцеїст" Ліцеїст (Листопад 2011)

Ліцеїст (Листопад 2011)

КАЛЕЙДОСКОП  ПОДІЙ

 

17 листопада 2011 року у ліцеї було проведено міський семінар-практикум вчителів української мови та літератури.

Вчитель української мови та літератури Береговенко Тетяна Володимирівна щедро поділилася з колегами своїм досвідом роботи, розповіла про свої творчі доробки, досягнення, упровадження в практику роботи інтерактивних форм та методів роботи з учнями. Особливу увагу вона звернула на питання вивчення сучасної української літератури та літератури рідного краю. Презентації, показані вчителем, викликали велику зацікавленість колег.

Семінар пройшов у дружній та теплій атмосфері та отримав високу оцінку вчителів міста. Допомагали Тетяні Володимирівні її учні- старшокурсники.

***

Пройшли перші міські олімпіади з базових дисциплін і ми можемо привітати перших переможців. Компанієць Назар(ІV-Б курс) посів перше місце на олімпіаді з екології. Успішним став виступ юних фізиків. Відразу 5 перемог. Реньгач Андрій (ІІ-М курс)  має перше місце. Веденєєв Максим (ІІ-Б курс) та Глінова Олександра (ІV-М курс) посіли ІІ місця. Єфремов Антон (ІІІ-М курс) та Безсмола Катерина (ІІІ-М курс) на третьому місці. Порадували нас і математики. Безсмола Катерина (ІІІ-М курс) стала першою серед десятикласників міста. Стеблина Олег (ІІ-М курс) посів друге місце. Латюк Сергій (ІІ-М курс) на третьому місці. Слободяник Ілона (ІV-М курс) посіла на олімпіаді з основ правознавства ІІ місце, а Стогній Каріна (ІІ-Б курс) на олімпіаді з історії завоювала ІІІ місце. Вітаємо переможців та їхніх вчителів: математики Осадчу Раїсу Володимирівну, фізики Чуйко Ольгу В'ячеславівну та Волошину Марію Сергіївну, екології  Валантирець Наталію Василівну, історії та основ правознавства Гунько Ольгу Анатоліївну.

***

Фіналістами  конкурсу  "Битва шкіл Comfy"!!! стали наші учні з   IV-Б курсу: Настя Товстоноженко, Олена Дорожко, Маргарита Стельмах, Марина Білокінь, Назар Компанієць,  Максим Лисяк, ВладиславІрклєй, Влад Машаровський, Олена Опара .

Вітаємо їх із нагородою від магазину Comfy та бажаємо сил та наснаги для здобуття нових перемог!!!

***

9 листопада в День української писемності та мови активісти ІІ-Б курсу провели наукову конференцію. До цього заходу вони готувалися майже  два місяці, розпочавши у вересні вивчення теми "Розвиток української мови".

Ліцеїсти захищали свої презентації, в яких  було дібрано цікаві матеріали про походження нашої рідної мови і  розвиток писемності, про творців слов'янської абетки Кирила та Мефодія та про автора "Повісті минулих літ"  Нестора Літописця. За невеликий проміжок часу учасники конференції встигли проаналізувати майже всі етапи розвитку української мови: період Київської Русі, особливості староукраїнської мови та епоху мови нової української літератури.

Збагатилися новими знаннями і ліцеїсти перших курсів, для яких такий різновид обміну досвідом є ще новим і незвіданим. А старшокласники виступили не лише в ролі глядачів, а й авторитетних поціновувачів національної культури та рідного слова. На завершення конференції  присутні переглянули цікаві відеофайли та обмінялися думками з нагоди свята рідної мови.

Високим рівнем підготовки були відзначені роботи Каріни Стогній, Тетяни Шемонаєвої, Анастасії Бєльської, Юлії Дмитренко, Євгенії Поправко.

***

Від щирого серця вітаємо Остапенко Тетяну, ученицю ІІ-М курсу,  призера міського конкурсу з правової освіти «Алеєю правових знань», та ї учителя правознавства  Ольгу Анатоліївну Гунько з перемогою!

Бажаємо подальших успіхів на теренах правознавчої науки!!!

***

Під час осінніх канікул у Києві відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу "Мирний космос". До складу команди Черкаської області входила й учениця IV-M курсу Йосипенко Ольга, яка зайняла перше місце у І (обласному) етапі зазначеного конкурсу в номінації "Людина. Земля. Всесвіт" (вікова категорія 13-17 років). Оля гарно захистила свою роботу "Легенди Великої Ведмедиці" і посіла ІІІ місце.

Вітаємо Олю та її керівника, учителя фізики, астрономії Волошину Марію Сергіївну, з таким вагомим здобутком!

***

У  2011-2012 н.р. євроклуб ліцею розпочав свою роботу з оголошення  фотоконкурсу  «Усі різні-усі рівні».

Кожен бажаючий міг принести фотографію, на якій було б зображено його бачення цієї теми.

Конкурс передбачав  мету -  передати всю колоритність і багатогранність України, її сутність за допомогою фотознімка.

Загалом було зібрано більше 30 найрізноманітніших робіт.

Ліцеїсти протягом тижня мали змогу ознайомитись  з представленими на конкурс фотографіями і обрати для себе найкращі.  У кінці тижня відбулося голосування на визначення  кращих фото.

У категорії  «Люди»  найбільшу кількість голосів було віддано за фото «Вишиванка завжди в моді в українському народі», автори Остапенко Тетяна та Лужна Дар’я.

У номінації  «Природа»  перемогла Богомол Альона  із фотографією «Яке ж то поле без волошки».

Ці та ще три кращі фото розміщено на сайті проекту «Навчаємося разом», де з ними  мають можливість ознайомитися  школи-учасниці з інших країн. Це допоможе їм краще пізнати і зрозуміти, як і чим живуть люди України, осягнути неймовірну красу української природи і просто насолоджуватися побаченим.

***

20 жовтня 2011 року у приміщенні Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут”відбулося вручення банківських карток на отримання стипендій Президента України переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у2011 році. Учень ліцею Реньгач Андрій став одним із школярів, що отримуватимуть стипендію Президента України. Він здобув це право завдяки перемозі у Всеукраїнській олімпіаді з фізики у березні 2011 року.

Вітаємо Андрія та його вчителя Чуйко Ольгу В"ячеславівну та бажаємо їм подальших злетів у фізичній науці.

 


ВІРА, НАДІЯ І ЛЮБОВ - у подарунок товаришеві

Благодійний концерт провели активісти «Євроклубу» в актовій залі природничо – математичного ліцею.
Напередодні осінніх канікул ліцеїсти ще раз зібралися разом, щоб побачити цікаві номери у виконанні місцевих аматорів – своїх товаришів. Хореографи, вокалісти, талановиті ведучі виходили на сцену з особливим почуттям. Усіх: і глядачів, і юних артистів - опанувало єдине бажання – допомогти своєму товаришеві швидше одужати і повернутися до стін рідного навчального закладу.

Доброчинному заходу передувала наполеглива підготовка. Учасники «Євроклубу» самотужки уклали сценарій концерту, створили плакат на підтримку хворого друга.

«Навіть якщо ти один у човні, завжди приємно бачити вогні інших човнів, що погойдуються поруч», - саме під таким гаслом відбувся розпродаж квитків на концерт. Євроклубівці на перервах пропонували зробити посильний благодійний внесок. Виручені кошти запланували передати для лікування ліцеїста Славіка. У душах дітей залишилися кращі враження від зробленої разом доброї справи. У вестибюлі ліцею лунали такі потрібні сучасному суспільству слова: «Милосердя», «Добро», «Безкорисливість», «Людяність», «Співчуття».Взяли активну участь у концерті кращі таланти ліцею, а також відомий гурт «Коляда» керівником якого є Валентин Бородій.
Вокалісти виконували пісні про кохання, надію, дружбу, віру.
Юні хореографи створили у залі атмосферу краси та грації. Усі учасники концерту розуміли важливість благодійного заходу.
Глядачі перейнялися почуттям гуманізму, якого так часто не вистачає у нашому швидкоплинному комп’ютеризованому житті. Хіба для того, щоб пробудити у серці співчуття, потрібен Чорнобиль або землетрус? Адже біля нас щодня знаходяться самотні, хворі, знедолені люди, які чекають на допомогу. І зовсім не важко простягнути їм руку, сказати тепле слово на підтримку, дати надію на одужання чи порятунок.

Під час концерту відбувся розіграш «кольорової» лотереї. Діти отримали пам’ятні призи, а виручені гроші доклали до загальної суми.
Ліцеїсти виявили бажання підтримати свого товариша теплими побажаннями. Вони записали їх на стікерах і розмістили на великому паперовому серці з написом: «Ми з тобою, Славіку». Усіх присутніх зворушив подарунок учня І- М курсу, зроблений своїми руками. Це – чудовий білосніжний лебідь – орігамі, який увібрав у себе символ віри, чистоти і надії.

Зібрані кошти, подарунки і диск із записом концерту друзі вирішили передати товаришеві у лікарню. А самі ліцеїсти з нетерпінням чекають, коли Славік повернеться у дружну ліцейну родину.

 


 

100 днів у ліцеї...

Сто днів… Невже промайнуло сто днів. Коли я перший раз переступила поріг ліцею. Мені все здалося таким незвичайним та цікавим. Коли я почала навчатись у ліцеї, мені з кожним днем ставало все цікавіше та цікавіше. Я відразу хотіла брати участь у всіх шкільних заходах, зокрема у конкурсах. І взагалі ліцей для мене став другою домівкою, в якій я здобуваю знання. Насамперед мені дуже сподобався мій клас, з яким я налагодила добрі відносини, ще радує те, що у нашому класі дуже багато дівчат. Мені тут дуже затишно та весело.
Інна Сторожук

Ці сто днів для мене пройшли дуже швидко. Тому що у нас дружній клас, гарні вчителі та товариші з других, третіх та четвертих курсів. Моя мрія – добре закінчити ліцей. Коли у нас закінчуються уроки, мені хочеться повернутися назад, до друзів, та й навіть до уроків. Мене ліцей здивував тим, що тут всі дружні, один одного підтримують та розуміють. Тут спокійно.
Євген Коротич

Мені дуже подобається традиція шкільної форми. Звичайно ж, з усіх предметів не виходить відразу йти на одні відмінні оцінки, але я не втрачаю оптимізму. Зазвичай 26 листопада відбувається посвята першокурсників у ліцеїсти. Я вважаю, що я заслуговую на це звання. Для мене ліцей – це не звичайна школа, а майже університет.
Андрій Астахов

Найбільше у ліцеї мене вразило те, як учителі ставляться до учнів. Вони дуже уважні, можуть підтримати та зрозуміти. Я навіть не очікувала, яких друзів можу тут зустріти. Мене просто переповнюють емоції від моїх вражень. Саме за цими враженнями та знаннями я прийшла в ліцей.
Аліна Гончаренко

Я не очікувала, що буде настільки важко в ліцеї, але я підтягнусь і зможу навчатись на високому рівні. Мені подобається свій новий клас, я знайшла друзів. Для мене ліцей – нове життя. Тут відчувається підтримка.
Ольга Ухань

Мої сто днів у ліцеї пройшли на «Ура!!!». Я перейшла сюди не даремно, але я вагалася. Ліцей - це не просто школа – це щось більше, краще, цікавіше. Ми, ніби переступили поріг нового «Світу». Ліцей мене здивував своєю привітністю, ставленням учителів, своїми навчальними днями.
Нам весело разом, цікаво, ми, ніби, знайомі все своє життя.
Діана Крячко

Ліцей здивував мене серйозним ставленням до навчання. Педагогічний колектив ліцею досвідчений, добрий, справедливий, вони вміють вдало підбирати індивідуальний підхід до кожного учня. Кожен урок для нас – це пізнання нового. У ліцеї увага приділяється не тільки природничо-математичним наукам, а ще й здоровому способу життя, духовному та культурному розвитку. Ліцей – друга домівка, а учителі – надійні наставники та друзі,батьки.
Марія Кульбіцька

Минулого літа я перейшла до ліцею – це був важливий крок, адже я не знала, що мене там чекає. Я навчаюсь в ліцеї уже майже 100 днів. Мені тут дуже подобається., адже він суттєво відрізняється від інших шкіл. Щодо навчання, то не все легко дається. Над уроками потрібно сидіти не годину і не дві. Але, як кажуть вчителі, все те нам пригодиться. Стати ученицею ліцею для мене є важливою подією, адже я дістану звання ліцеїста. Зараз для мене ліцей – друга домівка, яка гріє і завжди підіймає настрій.
Марина Кодола

Говорять, що знання – це скарб, і якщо вірити цьому прислів’ю, то кожен ліцеїст – це найбагатша людина на світі. Ці сто днів для мене пролетіли як мить, і кожен день я йшов у ліцей, як на свято. Уроки і пари проходили дуже цікаво і пізнавально. Одне слово «ліцей» викликає у мене теплі почуття і на серці стає тепліше. Я ЛЮБЛЮ ЛІЦЕЙ!!!
Станіслав Савченко

Навчатися в ліцеї дуже тяжко, мені завжди допомагають нові друзі і вчителі. Я прийшов у ліцей, щоб здобути глибокі знання, і щоб очікування справдилися.
Максим Іванченко

Перші дні в ліцеї були дуже тяжкими. Мені здавалося, що я навіть не встигала поїсти. Дні були настільки завантажені, що думати, чи подобається мені тут, чи ні не було часу. Вчителі настільки сильно хочуть нас чомусь навчити, що іноді уроку буває недостатньо. Активне і веселе життя ліцею дуже відрізняється від інших шкіл. Цікаві уроки, дружний колектив, затишні кабінети, неймовірно життєрадісний директор і найкращі вчителі роблять життя в ліцеї затишним і цікавим.
Наталія Мурашкіна

Уже пройшло 100 днів, як я навчаюся в ліцеї. Перший етап – здача екзаменів: з математики та з української мови. Спочатку я готувалась індивідуально, а потім з моєю подругою перевіряли один одного. Перший раз мені було дуже страшно, емоції переповнювали, але все минуло. Другий етап – знайомство з однокласниками. І нарешті я в ліцеї навчаюсь, але дуже сумно було розлучатися з минулими однокласниками, та що ж поробиш – потрібно отримувати знання! З однокласниками я потоваришувала і навіть з деякими ми стали дуже близькими друзями, ще я сподіваюсь, що матиму товаришів і серед старшокурсників, які допомагають мені.
Олексій Трофименко

Я дуже довго вагалась, чи поступати мені в ліцей для подальшого навчання, чи ні. Але вже з перших днів я зрозуміла, що прийняла правильне рішення. Через 100 днів мого навчання тут я цілком упевнилась у цьому. Доброзичливі вчителі, чудові учні та весело проведені дні - все це незабутні спогади нашого життя. Ми навчаємось у ліцеї тому, що прагнемо отримати кращі знання, більше спілкуватися, досягнути певної мети в житті.
Олександра Остапенко

Перші дні в ліцеї були дуже тяжкими, але з часом ми вже звикли до нових вчителів, однокласників і навчатися стало набагато легше. Я вважаю, що цей навчальний заклад дасть нам дуже якісні знання!
Яків Скородід

 


 

Семінар-практикум директорів шкіл міста у ліцеї.

23 листопада  ліцей зустрічав учасників семінару-практикуму директорів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів нашого міста. У роботі семінару взяли участь делегат ІІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти А.С. Коваленко , учасники проекту «Відкритий світ» О.П. Михальченко  та З.В. Семененко.

Директор ліцею С.А. Гнідая презентувала тему семінару: «Створення сприятливого освітнього середовища як фактора формування компетентного випускника сучасної школи». Про експериментальну діяльність ліцею доповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Л.О. Хуртенко. Науковий керівник  експериментальної роботи ліцею, старший науковий співробітник лабораторії корекційної педагогіки інституту педагогіки АПН України, кандидат історичних наук І.Г. Єрмаков розповів  учасникам семінару  про «Життєвий проект особистості», сконцентрував їхню увагу на ролі школи, педагогічного колективу та батьків учнів у формуванні життєвого проекту особистості кожної дитини.
Гості семінару відвідали відкриті уроки, які продовжували та відображали тему семінару та експериментальної діяльності педагогічного колективу.  Так учитель української мови та літератури Т.В. Береговенко та вчитель англійської мови Н.О. Реез провели бінарний урок розвитку зв’язного мовлення «Особистість року в ліцеї», на якому вчили своїх учнів написанню есе українською та англійською мовами за темою «Риси характеру». Завданнями уроку було виховання в учнів рис позитивного ставлення до життя, налаштованості на успіх, здатності розв’язувати життєві проблеми, прагнення навчатися протягом усього життя. Учитель фізики О.В. Чуйко провела з учнями надзвичайно цікавий та практичний урок з теми «Дії електричного струму. Закон Джоуля-Ленца». На шляху до успіху у вивченні нового для них матеріалу учні вчилися умінню критично мислити, виділяти основне, аналізувати, порівнювати, вести наукову дискусію. Вони із задоволенням працювали у групах та вчилися такій необхідній у наш час толерантності. Доброзичлива атмосфера уроку сприяла засвоєнню учнями навчального матеріалу. А урок учителів математики Р.В. Осадчої та фізики М.С. Волошиної «Математика навколо нас. Ця знайома незнайома парабола» запросив учнів перегорнути деякі сторінки історії математики та фізики,  розглянути застосування властивостей параболи у фізиці, систематизувати знання про квадратичну функцію та її графік. На уроці інформатики  учитель О.О.Микитюк навчала учнів комплексно використовувати програми пакету Microsoft Office, звернула їхню увагу  на користь та  небезпеку, яка криється в мережі Інтернет. Учитель розвивала навички та вміння своїх учнів захищати себе у безмежному просторі всесвітньої павутини. А учитель англійської мови Н.В.Ткаченко провела з учнями випускного курсу урок-тренінг «Як бути успішним?». Використовуючи матеріали уроку, вона вчила їх як бути успішним, виховувала повагу до інших націй та уміння цінувати свою, спонукала своїх вихованців замислитись над власною формулою успіху. Усі відкриті уроки було проведено з використанням технічних засобів навчання, комп’ютерної техніки, якою вчителі ліцею володіють досконало.

Фрагмент вистави за твором І. Карпенка-Карого «Кайдашева сім’я», яку продемонструвала театральна студія (керівник учитель світової літератури О.О. Діденко) та презентація   досвіду роботи євроклубу «Ми - разом!» (керівник учитель англійської мови Т.Є. Ярмиш) викликали схвальні відгуки учасників семінару.

Керівник семінару-практикуму директорів, начальник відділу освіти Т.Г. Руснак у своєму виступі підкреслила, що сприятливе освітнє середовище, поєднання урочної та позаурочної навчально-виховної діяльності сприяє формуванню компетентного випускника сучасної школи та щиро подякувала педагогічному колективу ліцею за результативну освітню діяльність, подякувала за підготовку та проведення семінару.

Адміністрація ліцею, педагогічний колектив та учні ліцею дякують учасників семінару за високу оцінку нашої діяльності.

 


 

 

День народження ліцею…

Нам 14 років - прості слова, але який глибокий сенс криється за ними.

674 випускника, 99 медалістів, перші науковці, лікарі, навіть письменник. Десятки перемог на олімпіадах, конкурсах, турнірах; участь у виставках, семінарах, тренінгах, проектах; подорожі, зустрічі; науково-дослідницька, експериментальна, пошукова робота; євроклуб; театральні студії ; грамоти, дипломи, подяки, сертифікати - ось такі вони риси життя і діяльності нашого ліцею. І все це - результат наполегливої, творчої, відповідальної праці ліцеїстів, їхніх педагогів та батьків.

Я вітаю з Днем народження всю ліцейну родину. Зичу добра, злагоди, творчої наснаги. Нехай з року в рік процвітає наш ліцей, стає ще кращим, ще привабливішим.

Стало вже доброю традицією , що саме в День народження ліцею відбувається посвята в ліцеїсти наших наймолодших учнів.

Дорогі першокурсники! Вітаю Вас зі вступом до лав ліцеїстів! Бажаю кожному з вас досягти своєї мети й реалізувати її в майбутньому, поповнити ряди інтелектуальної еліти, бути патріотами й свідомими громадянами України.