Ліцеїст №49

Калейдоскоп подій

18-10 грудня 2010 року директор ліцею Софія Анатоліївна Гнідая та заступник директора з навчально-виховної роботи Леся Олексіївна Хуртенко взяли участь у науково-практичному семінарі "Сучасні інформаційні та інноваційні технології у закладах освіти нового типу". Семінар проводила у м.Києві асоціація «Відроджені гімназії України» при сприянні Подільського районного управління освіти м. Києва, Центру моніторингу столичної освіти, НДІ прикладних інформаційних технологій м. Києва, редакції газети і журналу «Директор школи».

Учасники семінару відвідали цікавий захід у НДІ прикладних інформаційних технологій, де крім фахівців НДІ виступили ще й представники програми Microsoft «Партнерство в освіті» та Центру моніторингу столичної освіти.

9 грудня свою роботу презентував Подільський районний відділ освіти (ліцей № 100 "Поділ" щодо упровадження сучасних інноваційних технологій в управлінській діяльності. 10 грудня відбувся науково-практичний семінар «Інклюзивна освіта: шлях у майбутнє». Учасники семінару обмінювалися досвідом роботи, адже усі вони роблять одну справу - навчають підростаюче покоління, використовуючи сучасні інформаційні та інноваційні технології. А це і цікаво, і сучасно.

***

23-24 грудня у ліцеї пройшла екологічна виставка «Замість ялинки – зимовий букет» у рамках Всеукраїнської акції «Збережи ялинку», ініційованої Всеукраїнською екологічною лігою. Захід спрямований на збереження нашого зеленого багатства – хвойних лісів, які значною мірою винищуються у переддень новорічних свят. Акція організована та проведена не тільки для попередження незаконного вирубування хвойних дерев, а й для формування громадської думки про «ялинкову» проблему, шляхом пропаганди заміни ялин, сосон композиціями з гілок хвойних дерев, що повинно значно скоротити попит на великі дерева.

Цей конкурс має ще й глибоке моральне значення, тому що дозволяє допомогти дітям навчитися бути уважними до навколишнього світу, побачити в ньому те, що вимагає любові та захисту; пробуджує у їхніх душах співчуття та розуміння живого в усіх його проявах.

Ліцеїсти творчо підійшли до підготовки робіт. Усі представлені композиції вирізнялися оригінальністю виготовлення як з підручних матеріалів, так і з використанням лапника. Особливо незвично і привабливо виглядали "їстівні ялинки".

***

Маємо результати вже традиційного для ліцеїстів Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної грамотності “Бобер”, у якому взяли участь 20 юних інформатиків ліцею, 9 з яких стали призерами. Це Удовенко Віталій, Пеліх Денис, Бакуменко Марина, Балан Катя, які зайняли І місце; Сікач Андрій,Коваленко Наталія, Гергель Олександр, Єременко Наталія, Нікіфоров Богдан зайняли ІІ місце.

Вітаємо наших "бобренят" з перемогою та бажаємо їм подальших успіхів та ще більше перемог!!!

Молодці!!! Так тримати!!!

***

З 26 по 28 грудня 2010 року на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів та навчально-виробничого центру «Інтелект» відбувся фінальний етап Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад з математики, фізики, хімії, біології, географії, економіки та відкритої обласної олімпіади з російської мови та літератури. До участі в олімпіаді з біології з Черкаської області було запрошено ученицю ІІІ-Б курсу нашого ліцею Опару Олену, яка за результатами двох попередніх (заочних) етапів набрала встановлену  необхідну кількість балів. У Одесі Оленка виборола ІІІ місце.

Вітаємо і її з цим значним досягненням, і її учителя біології- Терещенка В.А. Бажаємо Оленці подальших перемог!

28 грудня 2010 року в ліцеї відбувся І (міський) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді. У ньому взяли участь 50 учнів зі шкіл №1, 3-колегіум, 5, 12, гімназії та ліцею.

За результатами контрольних робіт ліцеїстів та власне самого захисту маємо такі результати: 13 призових місць з 16 поданих робіт. Перші місця посіли ліцеїсти: Зенкіна Аліса (ІV-М курс), Блащук Андрій (ІІІ-Б курс), Онойко Катерина (ІV-Б курс), Косьмина Богдан (ІІІ-Б курс), Пеліх Денис (ІІІ-М курс), друге місце отримали: Хоруженко Денис (ІІІ-М курс), Хроменко Мирослава (ІV-Б курс), Гандзій Альвіна (ІІІ-Б курс), Коваленко Наталія (ІІІ-Б курс), Шкварун Андрій (ІV-Б курс), третє: Товстоноженко Анастасія (ІІІ-Б курс), Каптенко Анастасія (ІV-М курс), Сікач Андрій (ІV-М курс).

Честь міста та закладу на рівні області захищатимуть учні, що посіли І та ІІ місця.

Велика подяка учителям, які приклали зусилля та допомогли ліцеїстам у проведенні досліджень та написанні робіт: Микитюк О.О., Терещенку В.А., Хуртенко Л.О., Ковтун Л.Г., Береговенко Т.В., Демченко В.Л.

Побажаємо успіху нашим учням під час обласного захисту!!!

***

13 та 14 січня 2010 року заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи Леся Олексіївна Хуртенко стала учасником науково-практичного семінару на тему: «Концептуальні засади формування компетентності керівника навчального закладу в умовах сучасного інформаційного простору», який проходив на базі Володимирецького районного колегіуму Рівненської області і був організований.

Асоціацією «Відроджені гімназії України» при сприянні управління освіти і науки Рівненської області та Рівненської обласної Асоціації керівників закладів нового типу. На семінарі вона мала змогу ознайомитися з презентацією освітньої системи області, краю, району, відвідати педагогічну майстерню учителів (відкриті уроки з досвіду впровадження інформаційних технологій на уроках хімії, математики, фізики, християнської етики, біології, історії, іноземної мови, української мови і літератури, початкових класів) та отримати насолоду від побаченого в колоритному етнографічному музеї «Світлиця».

Знайомство з перлинами досвіду роботи різних регіонів України дає натхнення на роботу, спонукає до пошуку чогось нового, надихає на творчість.


Про результати участі ліцеїстів у міських олімпіадах

У ліцеї ведеться систематична та різнобічна робота з пошуку, навчання і виховання талановитої молоді – майбутнього інтелекту держави. Педагогічний колектив впевнений, що залучення здібних ліцеїстів до участі у різноманітних творчих конкурсних випробуваннях, турнірах є ефективним способом розвитку цієї категорії дітей. Серед різноманітних форм позакласної роботи як невід’ємної частини всього навчально-виховного процесу важливу роль відіграють і предметні олімпіади, які охоплюють значну кількість зацікавлених учнів. Так, у грудні 2010 року закінчився ІІ етап (міський) предметних олімпіад з базових дисциплін. Звичайно ж, учні ліцею були активними їх учасниками. У предметних міських олімпіадах взяли участь 80 ліцеїстів, а це третина учнівського контингенту ліцею. 29 учнів стали переможцями. Хочу наголосити, що міські олімпіади це не тільки творчий підсумок, але й інструмент, який дозволяє поліпшити рівень якості знань наших учнів.

Адже багаторічний досвід роботи педагогічного колективу ліцею засвідчив, що предметні олімпіади є найбільш ефективною формою виявлення талановитих учнів. Для учнів це одна із форм, яка прилучає їх до глибокого вивчення предметів та сприяє розвитку пізнавальних інтересів, обґрунтовує вибір майбутньої професії, а вчителів спонукає до підвищення науково-методичного рівня викладання та є своєрідним стимулятором для їх творчого зростання.

До того ж, головна мета участі учнів ліцею в олімпіадах – це не лише перевірка їхніх знань, а й формування особистості молодої людини, здатної самостійно під час навчальної діяльності ставити перед собою конкретні завдання і знаходити оптимальні шляхи їх вирішення, спроможної здобуті знання застосувати на практиці. Ця мета досягається завдяки спільній свідомій і кропіткій праці талановитого учня та його наставника.

Міські олімпіади виявили цілу когорту яскравих індивідуальностей. В особистій першості лідерами стали учень ІV-Б курсу Іщенко Роман ( хімія - ІІ місце, біологія - ІІ місце, астрономія - І місце) та учениця І-Б курсу Поправко Євгенія ( історія –І місце, біологія - ІІ місце, географія - ІІІ місце).

По дві перемоги здобули: учениця ІV- М курсу Бойко Вікторія (фізика -ІІІ місце, хімія - І місце), учень І-М курсу Латюк Сергій (математика - ІІІ місце, англійська мова - ІІІ місце), учениця ІІІ-Б курсу Опара Олена ( екологія - ІІІ місце, історія ІІ місце), учень ІV-М курсу Сікач Андрій ( математика - ІІ місце, фізика - ІІ місце), учениця І-Б курсу Стогній Карина ( англійська мова – ІІ місце, біологія – ІІІ місце).

І місце посіли: Туз Жанна (ІV-Б курс, екологія), Голованьова Вікторія (ІІІ-М курс, фізика), Компанієць Назар ( ІІІ-Б курс, історія), Парахневич Оксана ( ІІ-М курс, правознавство), Реньгач Андрій (І-М курс , фізика), Шепіль Анастасія (ІV- М курс, історія).

Серед переможців предметних олімпіад, які посіли ІІ місця: Бобров Олег ( І-Б курс, фізика), Глінова Олександра (ІІІ-М курс, фізика), Удовенко Віталій (ІV- М курс, історія).

Посіли ІІІ місця: Бакуменко Марина ( ІІ-М курс, історія), Безсмола Катерина (ІІ- М курс), Нечипоренко Марія (ІV- М курс, англійська мова), Шкварун Андрій ( ІV- Б курс, астрономія).

Хочу також відзначити знавців української мови ученицю ІІ-М курсу Бакуменко Марину (конкурс ім. П. Яцика -І місце, конкурс ім. Т.Г. Шевченка - ІІ місце) та ученицю ІV- М курсу Карась Наталію (конкурс ім. П. Яцика -ІІІ місце), адже ці конкурси за своїм значенням теж прирівнюють до рівня предметних олімпіад.

Зрозуміло, що найбільш суттєвий внесок у підготовку й проведення олімпіад вносить учитель – компетентний помічник і консультант, організатор самостійної й пізнавальної діяльності, який безпосередньо проводить заняття з учнями, організовує й проводить ліцейний тур олімпіади, готує своїх учнів до наступних етапів. Цьогорічні результати предметних олімпіад засвідчили, що у нашому навчальному закладі приділяється значна увага викладанню основ наук, поглибленому вивченню базових дисциплін, індивідуальній роботі зі здібними учнями. Результати міського етапу - це результати лише початкових етапів.

Але і за цими результатами стоїть важка, копітка розумова праця самих учнів та їх наставників-педагогів. Тож хочеться подякувати всім тим, хто присвятив свій час і розумову енергію підготовці до успішної участі у олімпіадах. Ми щиро радіємо, що їхня праця увінчалася успіхом! Велика подяка вчителям історії та правознавства Гунько О.А., фізики Чуйко О.А., математики Осадчій Р.В. та Ковтун Л.Г., астрономії Демченку В.Л., англійської мови Ярмиш Т.Є., хімії Чайченко Л.М., географії Хроменко З.В., екології та біології Терещенку В.А., української мови та літератури Береговенко Т.В., які самовіддано працюють з учнями та вчать їх перемагати. Щира подяка батькам, які підтримують педагогів та дітей, з розумінням відносяться до олімпіадного руху у ліцеї.

Заступник директора

з навчально –виховної роботи А.С. Бурсевич


Зберегти дитячу мрію у казку…

Ліцеїсти ось уже в котре довели, що їм близькі притаманні справжньому європейцю цінності, що їм не байдуже, як живеться дітям з вадами розвитку, чи радісні та щасливі вони від наближення новорічних та різдвяних свят.

"Збережи дитячу віру в казку"- так називалася акція, яку оголосив євроклуб ліцею до дня Святого Миколая, щоб зібрати подарункові набори для найменших учнів школи-інтернату №8.

Протягом десяти днів тривав збір солодощів, фруктів, канцтоварів та іграшок. І зовсім не важливо, чи це був пакет з цукерками, чи яблучко або мандаринка. Головне - бажання допомогти, нести добро і радість іншим.

У п’ятницю, 16 грудня, кабінет англійської мови перетворився у майстерню Святого Миколая. Євроклубівці рахували мандарини і цукерки, розподіляли іграшки, різні дрібнички та пакували усе це в яскраві пакети. Як приємно було спостерігати за щасливими та турботливими рухами ліцеїстів, що з любов’ю укладали подаруночки для малечі. І кожен справді відчував себе Святим Миколаєм, який принесе радість і щастя в маленькі сердечка дітвори.

Зустріч з малюками відбулась у понеділок У кожному класі були раді гостям з ліцею та подарункам від Святого Миколая та щиро дякували за хвилинки радості. А ліцеїсти зі щемом у серці спостерігали за тим, як трепетно діти діставали з подарункових наборів іграшки, як раділи отриманому сувеніру від Миколайчика, адже далеко не всі з них знайшли подаруночок у себе під подушкою… Але ж так хочеться вірити у казку!..

У такі хвилини хочеться обійняти увесь світ, захистити кожного малюка, подарувати частинку своєї любові іншим. А, може, вона когось-таки зігріє…Так хочеться, щоб наші діти якомога довше вірили у казку, у чудеса.

Найактивнішими у зборі усього необхідного для подарункових наборів виявилися учні І-Б курсу. Саме вони і отримали солодкий приз від мецената євроклубу фірми "Меркурій" та відзнаку євроклубу. Не відставали від них і учні 4-М та 3-М курсів, які і зайняли відповідно ІІ та ІІІ місця.

Але головне не те, хто і скільки усього приніс. Головне те, що горить у серцях наших ліцеїстів вогник добра і любові до ближніх, до тих, хто так потребує допомоги та підтримки.

Величезна подяка усім, хто не стояв осторонь, кому просто не байдуже, хто спроможний співпереживати і розділити свою любов!!!


Євроклуб - це по-європейськи.

Євроклуб -це по-європейськи. Щодня і в свята. У травні цього року нам виповнюється 2 роки, а здається, ніби учора на урочисте відкриття клубу з побажаннями і подарунками прийшли шановані люди міста.

Євроклуб « Ми- разом!» став логічним продовженням роботи у міжнародному проекті «Challenges in Schools”, який надав нашим учням можливість вивчати культуру європейських країн не лише по-книжках, а й подорожуючи до Чехії, Британії та Угорщини, беручи участь у міжнародних конференціях та спілкуючись із зарубіжними однолітками.

Євроклуб –це не лише поширення знань про європейські цінності . Щороку ми проводимо зустрічі з євроклубівцями інших шкіл України. Географія наших подорожей найрізноманітніша: 2009 рік - Львів, Золочів, Кривий Ріг. 2010- Львів, Самбір,Вінниця, Київ. Скільки цікавого побачили і дізнались під час цих поїздок.

Є у нас і улюблений місяць року. У Травні святкується День Європи, а до ліцею приходить євро -весна. Це і спортивно- інтелектуальна гра євроквест, і он-лайн вікторина «Що ми знаємо про країни Євросоюзу», і художній марафон « Крокуємо до Європи».

Усі свята беруть початок у невеличкому , але затишному кабінеті англійської мови, окрасою якого є єврокуточок нашого євроклубу. Тут і яскраві прапорці країн Євросоюзу та міст, у яких побували ліцеїсти. Ви також можете знайти будь-яку інформацію про інституції Євросоюзу та безліч путівників і проспектів, що нададуть вам необхідну інформацію про міста та визначні місця Європи. А комп’ютер зберігає презентації та фільми про діяльність євроклубу.

Родзинкою в роботі є благочинні проекти. А ідей у наших євроклубівців дуже багато. «Засвіти зірку щастя», «Збережи дитячу віру в казку» , «Твори добро»- ці назви акцій, відомі кожному ліцеїсту, неначе моральний кодекс справжнього європейця.

Проект «Твори добро, що розпочався у вересні - довгостроковий , адже він, як естафета, що передаватиметься від покоління до покоління євроклубівців.

Дві євроклумби, що мають навесні забуяти кольорами прапору євросоюзу, із року в рік будуть доглядатися новими членами клубу.

А сьогодні вже новий цікавий міжнародний проект охопив діяльністю і учнів і учителів. «Навчаймося разом» об’єднав учнів ліцею та школярів Кіпру, Мальти та Уельсу. У лютому завершується перший етап проекту і ліцеїсти поспішають виготовити 15 артифактів для зарубіжних партнерів. Відповідно і ми отримаємо вироби із-за кордону. Крім того триває інтенсивна робота он-лайн, а саме: обмін презентаціями про себе, відповідями на запитання про культуру і традиції країн. Адже не за горами,у березні,- конференція на Кіпрі, а попереду поїзди на Мальту і до Уельсу.

Бурхливе, захоплююче життя у євроклубівців. Сумувати ніколи, адже ще стільки усього непізнаного…


З любов’ю про своїх вихованців…

У вересні цього року поріг нашого ліцею переступили 30 дівчаток та 28 хлопців, які вже півроку із честю носять звання ліцеїстів. Мабуть, важко приймати таке рішення: водночас покинути своїх друзів, рідні класи, знайомих учителів і поринути у зовсім нове, незнайоме життя. Як же живеться їм сьогодні, нашим першачкам?

Так швидко збіг до кінця перший семестр, і тепер ми із впевненістю можемо визнати – наші першокурсники є справді нашими! Якими активними і непосидючими вони виявились! Тільки-но адаптаційний період минув (у декого навіть уже через кілька днів перебування у стінах ліцею), усі вони дружньо включилися в громадське життя. Зрозуміло, що прийшли вони сюди у першу чергу за знаннями. І ті результати, які вже показали учні і І-М та І-Б курсів, справді довели, що наміри їхні – дуже серйозні.

Але ж талановиті люди – талановиті у всьому. І творчому потенціалу наших першокурсників можна тільки позаздрити. Немає у ліцеї жодного конкурсу, жодної корисної колективної справи, яка б залишилася поза їхньою увагою.

Ніщо не об’єднує так учнівські колективи, як добрі, корисні і веселі справи. Тісне знайомство першокурсників відбулося ще за тиждень фізкультури і спорту, кульмінацією якого став День здоров’я (17 вересня). За результатами змагань наші першачки (І-М) гордо вибороли ІІІ місце. І це дуже вдалий старт, адже вони не тільки були ще новачками у ліцеї, а й найменшими учасниками змагань.

Першокурсники активно беруть участь у різноманітних акціях євроклубу ліцею. Так, у акції «Твори добро» найактивнішим ліцеїстом став учень І-М курсу Стеблина Олег, і, як показав рейтинг, найактивнішими виявилися теж першокурсники математичного профілю. За це вони і отримали подарунок від солодкого спонсора акції – кондитерської фірми Стрембіцьких. Наступна акція, яку оголосив євроклуб до Дня Святого Миколая, - "Збережи дитячу віру в казку"- організувала збір подарункових наборів для найменших учнів школи- інтернату №8. Найактивнішими у цій акції виявилися учні І-Б курсу. Саме вони і отримали солодкий приз від мецената євроклубу фірми "Меркурій" та відзнаку євроклубу.

Немає жодного свята, жодного заходу, де б не засвітилися наші талановиті зірочки-співаки та танцюристи із перших курсів. Прізвища Куценко Насті, Городньої Валерії, Стеблини Олега та Сідорової Марини постійно звучать у концертних програмах: чи то мова іде про День учителя, чи про посвяту у ліцеїсти, Новий рік, чи інші свята. Але не менш талановитими є і актори-початківці. Ми уже мали змогу оцінити акторську майстерність Бобошко І., Дмитренко Ю., Дмитраш Ю., Маслюка Є., Стогній К., Поправко Є., Хоменко С., Олефіренко М., Юрила С., Цьоми А., Лужної Д., Козлової Н.,Середінського А., Черная І., Остапенко Т., Огуса І., Міщенко А., Балан К., Міщенко К., Валявського М., Голованьова Є., Качура А. та Реньгача А..

А ще ліцейна родина у цьому році поповнилась справжніми художниками. Ще на святкуванні Дня міста розкрилися творчі здібності художників Балан К., Ван’єр А., Міщенко А., Сідорової М., Строгецької А., Хоменко С., Куценко Н., що створили прекрасний малюнок на асфальті «Сміла – рідне місто моє». А тепер вони шліфують свою майстерність, беручи участь у різноманітних художніх конкурсах не лише у ліцеї, а й поза його межами. Наприклад, робота Ван’єр Ані, присвячена дню боротьби зі СНІДом, відзначена у номінації «Нестандартний підхід до висвітлення теми», а роботи Сідорової Марини, Балан Каті та Міщенко Ані взяли участь у конкурсі ілюстраторів українських народних казок.

Саме з учнів перших курсів у цьому році було сформовано новий склад волонтерського загону «Данко». І вони з гідністю представляли природничо-математичний ліцей у міському фестивалі волонтерських загонів загальноосвітніх шкіл "Нас об'єднує вогонь сердець", де отримали перемогу у номінації "За інтелігентність". Семеро першокурсників - Голуб Анастасія, Зеленська Тетяна, Козлова Анастасія, Міщенко Анна, Міщенко Катерина, Шемонаєва Тетяна та Юрило Сергій - презентували роботу закладу щодо волонтерської діяльності, висвітливши її у відеоролику та виступі агітбригади на тему "Твори добро!!!"

Учні І-Б курсу активно працюють у телекомунікаційному проекті “I*EАRN” -«Кола навчання». За перший семестр особливо вирізнились учні Поправко Є., Маслюк Є., Куценко А., Дмитренко Ю. Команда веселих і винахідливих "Super Start", що складалася з учнів

І-М курсу, вдало виступила на відкритті сезону гри у Клубі веселих та кмітливих, і дуже приємно, що саме вони посіли ІІ почесне місце у грі. Найактивніше працювали, торуючи шлях до перемоги, Козлова Н., Остапенко Т., Лужна Д., Огус І. та Чернай І..

16 жовтня наші першокурсники відвідали підземну келіїю Ірдинського Виноградського Успенського монастиря та партизанську землянку, що у Чорному лісі, біля села Мале Старосілля. Екскурсія була дуже пізнавальною: багато нового дізнались діти про свій рідний край від учителя географії Хроменко Зореслави Вікторівни. Але окрім того такі подорожі формують дружні товариські відносини однокласників поміж собою, дають можливість краще пізнати один одного.

23-24 грудня в ліцеї пройшла екологічна виставка «Замість ялинки – зимовий букет» у рамках Всеукраїнської акції «Збережи ялинку». І знову наші перші курси – перші! Вони не тільки підготували кілька цікавих експозицій (ялинка із цукерок, із новорічного дощику), а й першими святково прикрасили свої класні кімнати, створивши гарний новорічний настрій.

Коли протягом довгого часу плідно працюєш, на канікулах дуже хочеться відпочити. Але й відпочинок у наших першокурсників теж активний. Учні І-М курсу вирішили надовго не розлучатися під час канікул. Тому разом з класним керівником група активістів вирушила у місто Черкаси на льодовий каток. Поїздка видалася дуже веселою, залишила в пам’яті безліч приємних моментів і бажання повторити подорож знову.

І це тільки невеличка краплинка того енергетичного позитиву, який вніс у ліцейне життя наш перший курс. Про їхню діяльність можна написати ще дуже багато. Проте ми очікуємо, що це лише вдалий старт. І справжні справи чекають цих дітей ще у майбутньому. А інакше і не може бути. Адже клятву на вірність своєму ліцею вони теж давали дуже символічно – перед обличчями ветеранів педагогічної праці, перед випускниками минулого століття, які прийшли до ліцею відзначити 100-річчя історичної пам’ятки нашого міста, будівлі, яка засумувала без дзвінкоголосої дітвори.

Отже, любі першокурсники, ми дуже раді, що ви крокуєте по життю поруч із нами, що ви підтримуєте вогник творчості у закладі і своєю бурхливою енергією заряджаєте тих, хто поруч! Творчих успіхів вам!

З любов’ю ваші класні керівники