Головна Міжнародні проекти Асоційовані школи ЮНЕСКО Враження від конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО

Враження від конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО

Вдруге моя поїздка на Всеукраїнську конференцію асоційованих шкіл ЮНЕСКО на тему «Земля – наша спільна домівка: на шляху до збереження біорізноманітності та зближення культур. Досвід ЮНЕСКО, міжнародна практика, українські реалії» принесла мені масу задоволення, зустрічі з друзями, знайомства з новими людьми та найголовніше - неоціненний досвід.
Море, гори та більше двох сотень старшокласників з різних областей України якнайкраще підкреслили і гармонійно доповнили тему конференції. Дитячий оздоровчий табір «Ласпі» на березі Чорного моря став для нас місцем, куди хотітиметься повернутися знову і знову.

Та все ж делегація ліцею у складі учениць 4-Б курсу: Зубко Ольги, Бондаренко Олени, Онойко Катерини та незмінного керівника команди, координатора проекту в закладі Лісової Світлани Іванівни на конференцію приїхали з певною метою, яку й досягли.

Перший день був трішки напруженим. З самісінького ранку шалений ритм нашої роботи увінчався перемогою в секції «Екологія». Ми були послами країни Ірак і так як і більшість дітей мали змогу доповідати про пріоритети діяльності ЮНЕСКО у цій країні. Кожен із нас сам оцінював виступи кожного з послів країн, тому моніторинг був чесним та об’єктивним.

Наступного дня ми не втратили заданого ритму і здобули друге місце на захисті проектних робіт. Представлена нами робота мала безпосередній зв’язок між культурним та біологічним розмаїттям. І ми стали єдиними в нашій секції, хто підняв саме це питання. Цього ж дня, увечері, відбулося урочисте закриття конференції. Нагородження та підбиття підсумків ХІІ конференції відбулося в гармонії з природою та людиною, і дощ, який пішов у цей час, мабуть, був знаком того, що ще одна зустріч не минула марно. У якості подарунків нам вручили збірники матеріалів ХІ конференції. Було дуже приємно бачити в ньому і свої фото. Відчуття того, що ти частина величезного механізму, просто неймовірне! На завершення був гарний салют, але це був лише початок!

Третього дня ми відвідали Інститут Південних морів у м. Севастополі. Прослухали лекцію про поведінку морської фауни в екстремальних умовах та побували в їхньому акваріумі. Взагалі гарно провели час. Потім фотографувалися та прогулювалися, милуючись краєвидами Севастополя. Згодом попрощалися не просто з друзями, а з однодумця і роз’їхалися в різні куточки Батьківщини.
На жаль, це була моя остання конференція ЮНЕСКО. Та все ж приємно і відповідально, що ти не остання небайдужа людина і що твої думки будуть почуті і враховані.

Сумуватиму за тобою, ЮНЕСКО!

Зубко Оля, учениця 4-Б курсу