Головна Випускникам Спогади Олександр Скороход

Олександр Скороход

Шлях довжиною в десять тисяч літ починається з першого кроку
Китайська мудрість

Бувають події,  які змінюють все життя, бувають зустрічі, без яких ми не були б зараз там, де є, і не стали б тими, ким є. Для мене такою значущою подією стало навчання в Смілянському природничо-математичному ліцеї протягом 1997-2001 років.
Тільки зараз можу приблизно уявити, скільки зусиль довелося докласти для створення цього закладу Софії Анатоліївні Гнідій, Аллі Степанівні Бурсевич й іншим людям. Як не просто було в ті часи зібрати в стінах ліцею чудовий викладацький колектив, забезпечити усім необхідним і налагодити навчальний процес. Спасибі Вам за цю справді титанічну працю, за турботу про майбутнє не тільки міста, а й України! Адже ліцей, відкриває багатьом дорогу для пізнання та самореалізації…
Будь-який успіх починається із віри у себе, свої сили, розвивається завдяки нововведенням, інноваціям, а закріплюється –  наполегливою працею та постійним рухом вперед. Саме в ліцеї я отримав перші уроки, як стати успішним. І від багатьох  наших наставників, ми, ліцеїсти, отримували значно більше ніж просто знання.
Зізнаюся, що завжди із нетерпінням чекав занять із біології, історії, зарубіжної літератури, математики, які проводили викладачі ліцею: Володимир Андрійович Терещенко, Ольга Анатоліївна Гунько, Ірина Анатоліївна Хроменко, Оксана Вікторівна Бойко. Саме вони зробили чи не найбільший вклад у становлення мене як особистості. Але основною сферою моїх інтересів стала біологія – наука про ЖИТТЯ, яку продовжую опановувати й сьогодні.  За час навчання в ліцеї неодноразово ставав переможцем міських, призером обласних олімпіад та конкурсіів науково-дослідних робіт МАН з біології, учасник ХХ Всеукраїнської олімпіади.
У ліцеї, як у навчальному закладі нового типу, завжди всіляко заохочувалася активна участь учнів у гуртках, секціях, щоб забезпечити їх всебічний розвиток. Із 1993 по 1998 рік навчався у музичній школі за спеціальністю баян, фортепіано, яку закінчую із відзнакою. У 1996 році починаю відвідувати шаховий гурток ДЮСШ, переможець та призер кількох турнірів, маю ІІ розряд. Протягом 1997-2001 років займаюся у секції карате стилю Шотокан, призер ряду змагань, атестований на 4 кю.
Така різностороння діяльність не тільки розширила мої світоглядні горизонти, а й допомогла розвинути навики управління своїм часом, які і сьогодні є просто безцінними.
А ще, хочеться подякувати багатьом викладачам ліцею за те, що навчили, як бути ЛЮДИНОЮ. Ті моральні принципи, які нам передавали, не раз слугували надійною опорою в найрізноманітніших життєвих ситуаціях...
Яким же був мій ШЛЯХ по закінченні ліцею?
У 2001 році вступаю до Києво-Могилянської Академії на кафедру біології факультету природничих наук. За успіхи у навчанні та активну громадську діяльність відзначений стипендіями Київського Міського Голови (2004), Президента України (2007), Академічним грантом братів Кличко (2007). Отримую дипломи бакалавра (2004), а потім магістра із відзнакою за спеціальністю „біологія”.
З 2002 року займаюся науково-дослідницькою діяльністю в інституті Молекулярної біології та генетики НАНУ, у відділах Молекулярної генетики, а пізніше – Сигнальних шляхів. Брав участь у близько 10 міжнародних наукових конференціях, опубліковано дві ствтті та п’ять тез у вітчизняних і зарубіжних наукових виданнях. Із 2007 року навчаюсь в аспірантурі відділу Сигнальних шляхів.
Крім того з 2006 року працюю експертом з біотехнологій у бельгійсько-американській компанії “BirchBob”, аналітик україно-бельгійської компанії  “Intellecttechnologies” (2007), з 2008 року і по сьогодні – консультант “BirchBob”.
У 2005 році починаю займатися контактним стилем карате Кіокушінкай, учасник та призер кількох турнірів, атестований на 2 кю. Цього ж року пишу повість „Чаша”, яка отримує першу премію на обласному конкурсі молодих письменників Черкащини. У 2008 році завершую перший свій роман „ВСЕСВІТ”, який відзначено премією на літературному конкурсі молодих письменників Смілянщини, присвяченому пам’яті Олени Журливої і який перемагає на конкурсі прози журналу „Дніпро”. Учасник благодійного соціальног проекту та автор розділу в книзі “Age of Conversation-2” (2008). Автор розділу: “Models Facilitate Acess to the Biotechnological Inventions” в книзі “Best Practices in Biotechnology Business Development” за редакцією Yali Friedman, (Washington DC.-2008.-p. 127-141). Фрілансер громадського об’єднання журналістів „ХайВей”, член спілки журналістів України.
До сфери моїх інтересів нині також входять –  цигун, туризм, розвиток інтуіції, творчих здібностей, інноватика, психологія, філософія, пізнання людських можливостей. Щиро дякую Ліцею за допомогу у перших кроках на шляху пізнання!
Хочу побажати усім наступним поколінням ліцеїстів шукати і знаходити себе в житті, ставити перед собою грандіозні цілі та досягати їх, відчувати ЩАСТЯ кожної миті свого життя. А ще – успіхів у втілленні ваших МРІЙ. Нових відкриттів себе та своїх можливостей. Бо ж, недарма древні  говорили:
 
Пізнай себе – пізнаєш світ!

Олександр Скороход,
випускник 2001 року