Ліцеїст №26

Калейдоскоп подій

  • Щорічно ліцеїсти беруть активну участь у творчому конкурсі «Грайлива веселка». Осі і цього року в міському етапі VII обласного огляду-конкурсу художньої творчості свої надбання на огляд журі та глядачів представляли учень ІІІ-М курсу Сигида Антон у складі інструментального колективу гітаристів, які виконували п’єси «Коломійка» і «Танго», власні вірші «Відроджена» та «Очима сірими пробити наскрізь хмари» читала учениця ІІІ М курсу Гунько Аня, у номінації вокал Теличко Марина, учениця І-М курсу виконала пісню «Дитинство», Петрова Ксенія, учениця ІІІ-М курсу прочитала вірші О. Берггольц «Я тайно и горько ревную» та пролог до поеми І. Франка «Мойсей», в номінації хореографі свої досягнення продемонстрували Дубліна Вікторія (учениця ІІІ-Б курсу) та Овсієнко Гліб, учень ІІ-Б курсу, в танцях «Самба» та «Пасадобль». Відрадно що танцювальний дует, інструментальній колектив гітаристів та Петрова Ксенія були відібрані у фінал міського конкурсу.
  • У квітні 2007 року ліцеїсти, як і завжди взяли участь в акціях Милосердя, організованих Червоним Хрестом. Для людей, хворих на туберкульоз учні та вчителі ліцею перерахували 176 грн. 80 коп. Не пасли задніх і в акції по збору речей для людей, які потребують допомоги. В ході цієї акції було зібрано і передано в Червоний Хрест 193 найменування найнеобхіднішого одягу. Ліцеїсти Карбівничий Влас (ІІІ-Б курс) та Маслюк Мар’яна (ІІ-Б курс) взяли участь в міській акції по збору коштів для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та дітей-інвалідів. Відрадно, що ліцеїсти не стоять осторонь людської біди, а намагаються, по можливості, зрозуміти і допомогти.
  • 17 травня 2007 року в ліцеї гостинно зустрічали директорів Корсуньщини. На семінарі адміністрація та вчителі ліцею ділилися власним досвідом щодо використання нових інформаційних технологій в навчально-виховному процесі. Директори були вдячні за теплу гостинність, за розуміння і підтримку, за можливість ще раз підтвердити свою впевненість у тому що за новітніми технологіями майбутнє освіти.
  • 18.05.07 для учнів І-М курсу психолог ліцею В.В. Коваленко провела міні тренінг «Як сказати – ні!». На тренінгу в ігровій формі розглядалися ситуації, коли учні мали сказати твердо «Ні!» на пропозицію спробувати спиртні напої викурити цигарку, випробувати дію наркотичних речовин.  
    23.05.07 відбувся захист наукової роботи з психології учениці ІІ-Б курсу Рак Юлії. Вона з учнями І-М курсу провела психологічні ігри на усвідомлення учасниками заходу факту свого існування і формування вмінь спілкуватися з самим собою.
  • Пам’ять – це святе… Тому і цього року до 62 річниці з Дня Перемоги в ліцеї пройшов Тиждень пам’яті. В рамках тижня пройшли заходи: тематичні виховні години, виставка тематичної літератури в бібліотеці ліцею, прибирання та покладання квітів до пам’ятного знаку Юрію Канарському. Ліцеїсти відвідали міський краєзнавчий музей де познайомилися з експозицією, присвяченою Великій Вітчизняній війні, взяли участь в урочистій ході, присвяченій Дню Перемоги.
    Але найбільше запам’яталася учням І-М курсу зустріч з ветераном війни Ніконовим Анатолієм Федоровичем, який розповів дітям про страхітливі воєнні лихоліття, про солдатські будні та щиру дружбу. Із захопленням слухали історію свого краю з уст ветерана, тому що лише такі зустрічі дають можливість відчути історичне минуле по-справжньому.

Перший крок до майбутньої професії

Не припиняються дружні стосунки між ліцеєм та організацією міст-побратимів OPEN міста Ньютон, штат Айова, США .цієї весни в гості до ліцеїстів завітали представники цієї організації Бері та Лері Хурто. Вони відвідали урок англійської мови на ІІІ – М курсі та спілкувались з учнями І – М курсу. Невеличку екскурсію по ліцею влаштувала для гостей учениця 4 – Б курсу Вероніка Гончаренко, яка бачить свою майбутню професію пов’язаною з іноземними мовами. Вона є переможницею міських олімпіад з англійської мови протягом чотирьох років, а в цьому році посіла друге місце на обласній олімпіаді. Ця обдарована дівчина продемонструвала свої знання мови, ерудицію , культуру спілкування та лінгвістичну інтуїцію притаманні професійним перекладачам супроводжуючи гостей під час їхнього знайомства з історією та сьогоденням Сміли. Отже вже є перший практичний досвід застосування своїх знань та навичок на шляху до майбутньої професії.

Вчитель англійської мови Т.Є. Ярмиш

Конференція Асоційованих шкіл ЮНЕСКО

У квітні цього року у місті Одесі на базі Маріїнської гімназії відбулась Всеукраїнська конференція Асоційованих шкіл ЮНЕСКО за темою „Проектна діяльність – шлях до міжкультурного спілкування”.

Я дуже рада, що мала нагоду бути присутньою на цьому заході. Тепло та привітно нас зустріла Маріїнська гімназія. Слід відзначити, що учні гімназії дуже відповідально поставились до зустрічіі гостей з усієї України. Конференція проходила протягом 3-х днів, але оскільки розклад нашого перебування там був розмічений майже по хвилинам, тому час проминув дуже швидко.

Маріїнка познайомила нас з усіма проектами, в яких працюють її учні, поділилася досвідом роботи в проектах, а також ми почали створення чотирьох нових проектів, які надалі, сподіваємося стануть міжнародними – це «Літературні студії», «Фотостудії», «Пори року», «Екологічний патруль».

Окрім головних зустрічей щодо Internet-проектів, для нас були влаштовані екскурсії по місту, в дельфінарій, океанаріум та інша розважальна програми. А ввечері ми мали трохи вільного часу, щоб познайомитись з містом.

Від подорожі у мене залишились неперевершені враження. Поперше, я зустріла там багато цікавих мені людей та знайшла друзів з різних міст України. А оскільки Одесу я відвідувала вперше, то це місто вразило мене своєю красою, величністю будівль та дружелюбністю його жителів.

Савченко Марія, учениця ІІІ-М курсу

Вісті з учнівського наукового товариства «Пошук»

Наскільки відомо учням ліцею, написання наукової роботи – обов`язок кожного ліцеїста. А оскільки йдеться не лише про оцінку за тему чи рік з того предмету, наукову з якого ви захищали, а і про визнання вас і вашого навчального закладу (в даному випадку ліцею) на рівні міста, області і навіть країни, та безпосередню вашу подальшу «долю» (авт. навчання у ВНЗ!), яку можна влаштувати ще за довго до отримання повної середньої освіти, то це вже цікавіше!!! Хіба ж не приємно вступити до ВНЗ не здаючи звичайні екзамени, а лише сумлінно виконуючи домашнє завдання, а точніше старанно виконуючи обов`язки ліцеїста, при цьому заробляючи «зайві» бали до індивідуального рейтингу ліцеїста?!

Якщо ви не просто прочитали попередній абзац, а ще й зацікавились цим, то для наочності наведемо реальні можливості: всі призери обласного етапу захисту наукових робіт мають можливість вступити до черкаських ВНЗ на пільгових основах (по співбесіді). Не реально, скажете ви, тоді спитайте у випускників!!!

Саме зараз проводиться плідна робота по відбору і доопрацюванні наукових робіт, які претендують на захист наступного навчального року на всіх етапах. Кожного року з січня по травень учням пропонується захист власної наукової роботи.

Особливо цікавим для самих учнів є написання робіт з профільних предметів, що пропонується для учнів третіх курсів. Саме напередодні були захищені наукові роботи з фізики учнями ІІІ-М курсу Косяком Максимом про ядерну фізику і Савченко Марією про природне явище веселки та з економіки Петровою Ксенією. Всі вони збираються продовжувати працювати над вдосконалення своїх робіт для подання їх наступного року на захист на рівні міста, області, країни.

Бажаємо успіху у навчанні і роботі!

Кушнір Наталія, ІІІ-М курс