Ліцеїст №25

Калейдоскоп подій

1. Нещодавно ліцеїсти мали нагоду зустрітися з ветеранами Великої Вітчизняної війни Москальцем В.І. та Ніконовим А.Ф.
Спогади про страхіття війни, важка та клопітка праця в тилу, солдатські будні – це те, про що мусить пам'ятати молоде покоління. Жива історія життя… Жива розмова… Живий погляд ветерана… в задумливих очах ліцеїстів.

2. Учні 10-х класів провели ще одну незабутню зустріч з Богданом Юрійовичем Скробутом, представником Асоціації дослідників голоду-геноциду 1932-1933 рр. Учні мали нагоду поглибити свої знання щодо періоду історії України, часів гетьмана Мазепи, річниця якого відзначалася у цьому році. Богдан Юрійович ознайомив ліцеїстів зі своєю поемою «Згуба Волі» та подарував книги з трилогії Б. Лепкого «Мазепа»

3. В рамках тижня дитячої книги відбулася зустріч з поетом Смілянщини В.І. П'ятун-Дібровою. Він представив свою нову збірку поезій «При свічі громничій» та поділився з ліцеїстами власними поглядами та роздумами щодо сучасного життя.
Бібліотекар ліцею В.П. Прєснякова провела День інформації «У дикої природи немає своїх депутатів» та цикл бібліотечних уроків для І-х курсів.

4. 23 березня в ліцеї пройшов навчальний семінар для студентів Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Вчителі ліцею ділилися з майбутніми педагогами досвідом впровадження інформаційних технологій в навчально-виховний процес загальноосвітнього навчального закладу.

5. Ліцеїсти щороку з великим задоволенням беруть участь в краєзнавчо-туристичному зльоті «Люби та знай свій рідний край», який відбувся 21-22 березня 2007 року. Цього року у зльоті учні ліцею зайняли ІІІ-є місце. Мали призові місця і в різних конкурсах:

  • «Природа рідного краю» – ІІІ-є місце;
  • «Туристські вузли» – ІІІ-є місце;
  • «Спортивне орієнтування» – ІІ-є місце;
  • «Народознавство» – ІІ-е місце.

6. Цього року двоє ліцеїстів Гунько Анна (ІІ-М курс) та Іванченко Андрій (І V -М курс) брали участь в міському конкурсі учнівської творчості «Трасовими шляхами». Аня зайняла ІІ місце. Свої вірші вона пише давно, постійно удосконалюючи мистецтво віршування. «Чорнобривці», «Молитва за Україну», «Журавлі» – ці та інші поезії радують прихильників таланту Ані.


Ліцеїсти завжди попереду!

У лютому 2007 року в Черкасах на базі Обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді (МАН). В конкурсі взяло участь 26 учнів шкіл міста, ліцею, гімназії та колегіуму. Приємно зазначити, що до складу цієї команди юних науковців, яка представляла місто Смілу на такому серйозному конкурсі, було 13 ліцеїстів. Така активна участь ліцеїстів у науково-дослідницькій роботі є результатом цілої системи роботи педагогічного колективу у цьому напрямку. З I курсу (8 класу) учні ліцею готуються до майбутньої науково-дослідницької роботи: вони вчаться працювати з бібліотечним каталогами, опрацьовувати довідникову та іншу літературу, проводити дослідження, опрацьовувати результати опитування, анкетування, оформляти свій науковий реферат, виступати із публічним захистом. Протягом навчання на ІІ-ІІІ курсах (9-10 класи) учні, як члени учнівського наукового товариства «Пошук», працюють над власним науковим дослідженням. Отже, щороку наші ліцеїсти мають певні напрацювання, які вони готові представляти на міському, а згодом і на обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Сьогодні вже відомі підсумки ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН: за результатами контрольних робіт з базових дисциплін та захисту науково-дослідницьких робіт призерами стали 16 учнів м. Сміли. Це – 3 учні колегіуму, по 1 учневі зі шкіл №1, 7, 15 та гімназії ім. В.Т. Сенатора. Решта 9 переможців та призерів ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН – це учні ліцею, а саме: Аністратенко Вікторія, І V- Б – ІІІ місце, Горбунов В'ячеслав, І V- Б – ІІІ місце, Іванченко Андрій, І V- М – ІІІ місце, Карась Анна, І V- М ­– ІІІ місце, Курінний Віктор, І V- М ­– І місце, Максименко Галина, І V- Б – ІІ місце, Орел Руслан, І V- М – І місце, Прєснякова Іванна, І V- Б – ІІІ місце, Федоренко Олександр, ІІІ - Б ­– І місце.

Вітаємо всіх ліцеїстів – переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, а нашим учням Федоренко Олександру, Курінному Віктору та Орлу Руслану побажаємо успішного виступу на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, який пройде протягом квітня у м. Києві! Нинішнім же першокурсникам хочеться побажати продовжувати славні традиції перемог ліцеїстів у різноманітних інтелектуальних, зокрема наукових, змаганнях.

Заступник директора ліцею
А.П. Забарна

Я не прошу поваги

Я не прошу поваги. Ні, не треба.
Не заслужила я її сьогодні.
Я не здіймалась вище неба,
І не читала я вірші Господні.
Я лиш прошу, мене ви зрозумійте,
Вітчизну поважати, У країну,
Думки хай будуть вільні, наче вітер,

І совість у душі в похмуру днину.
Якось казали мудрі люди:
«Наука – світло всіх життів,
І так завжди і всюди буде,
Наука – то чарівний спів.»
І я це чула, відчувала.
Я знала – прийде вірний час.
Душа моя пісні співала,
Коли ввійшла в ліцейний клас.
Отак пізнала смак науки,
І радість, і переживання,
Пізнала деякі я муки,
Та після цього йшло визнання.
В житті ліцейнім є прекрасне,
Надійне паливо душі.
Воно ніколи не погасне,
Хоч як його ви не тушіть.
За це спасибі, рідний заклад,
Спасибі, милий мій ліцей,
Живи, ліцею, процвітай же,
Я не забуду промінь цей.
Гунько Анна, ІІ-М курс

Взгляд с высоты

Я живу, но силы нету,
Нету также и любви,
нету споров и страданий,
нет признания в любви
нету жизни, нет и смерти,
нет и птиц в вечернем небе,
нет ни солнца, ни луны,
нет безумной красоты,
нету ласки и свободы,
нет далекой пустоты.
Я смотрю на это с неба,
и с огромной высоты
видно землю, но нет жизни,
видно смерть, но нет любви,
видно красоту без страсти,
страсть – без ласки и любви.
Вижу вдруг, как ты приходишь,
Словно ангел – лишь на миг,
И потом опять уходишь…
Разрывает меня крик,
крик отчаянья былого,
крик любви что умерла,
крик мечты и крик свободы,
И того, что ты – одна.
Андрій Бевзицький, IV- М курс