Ліцеїст №24

Калейдоскоп подій

  • 11 листопада 2006 р. в м. Сміла відбулися змагання з шашок в залік ХІІІ спартакіади школярів, де команда ліцею у складі Йолкіної Насті та Сімина Євгена посіла І місце.25-26 листопада 2006 р. в м. Черкасах відбувся чемпіонат області з шахів та шашок. Серед переможців чемпіонату були і ліцеїсти: Кушнір Наташа та Зіменков Костя посіли ІІІ командне місце з шахів, Кушнір Наташа – ІІІ місце з шахів в особистому заліку серед дівчат, Йолкіна Настя – ІІІ місце з шашок в особистому заліку серед дівчат.

  • У жовтні 2006 р. за ініціативи учнів І-М курсу та їхнього класного керівника Ярмиш Т.Є. було проведено благодійну лотерею «Допоможи дітям-інвалідам!». На зібрані кошти було придбано в магазині медтехніки світильник TMS 022/130 з бактерицидною лампою TUV 30W G13UV-C та передано для користування в Смілянський центр реабілітації «Барвінок».

  • Учителі та учні ліцею взяли активну участь у проведенні благодійної акції «Допоможемо тим, хто поряд з нами» по збору речей для людей, які їх потребують. В результаті Акції Милосердя було зібрано зимовий одяг: шуби, пальта, куртки; костюми дитячі; чоловічі та жіночі; штани дитячі та дорослі, светри, шапки та інші речі. Усі зібрані речі було передано міській організації Товариства Червоного Хреста.

  • 23 листопада команда ліцею «Смайлік» брала участь у міському фестивалі КВК. За свій виступ ліцеїсти були нагороджені дипломом у номінації «Міцний горішок». Члени команди Ховрах Юрій, Карась Аня, Орел Руслан, Скальський Женя, Бойко Сергій, Матвєєнко Женя, Конча Віка, Остапенко Інна, Нечуйвітер Ігор, Чуприна Женя, Кошик Дмитро, Косяк Настя подарували гарний настрій присутнім, розповідаючи про своє життя в ліцеї та про те, як вони проводять свій вільний час.

  • Учні та учителі ліцею підтримали ініціативу Видавництва «Школярик» щодо відродження добровільного учнівського руху зі збору макулатури та стали учасниками Всеукраїнського Турніру з макулатурингу на Кубок «Школярик». Девіз турніру – «Листок за листок» – означає, що кожен зданий лист паперу збереже один зелений листок на дереві. Загальна кількість макулатури, яку зібрав ліцей – 1423,5 кг . Учні усіх курсів активно підключилися до Турніру: IV-Б курс – 113 кг., ІІІ-Б – 112 кг., ІІІ-М – 187 кг., ІІ-М – 196 кг., ІІ-Б – 43 кг., І-М – 147,5 кг., учителі – 164 кг. Найбільшу кількість макулатури серед учнів ліцею здав Троценко Сергій (ІІ-М курс) – 130 кг.

  • 3 грудня 2006 р. – відзначався День людей з обмеженими можливостями. Ліцей теж не залишився осторонь. Представники Президентської ради разом із заступником директора з виховної роботи С.І. Лісовою відвідали урочистості з нагоди Дня інваліда, які відбулися 05.12.2006 р. в медико-реабілітаційному центрі «Барвінок». Для роботи з дітьми з обмеженими фізичними можливостями ліцеїсти подарували ігри для розвитку тонкої моторики руки. Кошти на подарунки учні зібрали після здачі макулатури та участі у Всеукраїнському турнірі з макулатурингу.

  • 22 листопада в Києві пройшов Всеукраїнський форум «Нові горизонти інформаційно-комунікаційних технологій в освіті». Черкаську область представляла вчитель ліцею А. П. Забарна. На форумі підводились підсумки впровадження в Україні освітньої програми «Intel®Навчання для майбутнього». Приємно відмітити, що ліцей є одним з найкращих навчальних закладів по використанню технології цієї програми в навчально-виховному процесі.

  • 6 грудня в ліцеї проходив семінар директорів шкіл міста на тему «Впровадження інформаційних технологій в управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу». Під час проведення семінару педагогічний колектив ліцею поділився своїм досвідом роботи щодо впровадження в навчально-виховний процес технології програми «Intel®Навчання для майбутнього».

  • Вдруге вчитель ліцею А.П. Забарна стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор», яку проводила компанія «Майкрософт-Україна». Вітаємо Аллу Петрівну з перемогою та бажаємо наступних творчих звершень.


100 днів в ліцеї

Говорять першокурсники
Нам в ліцеї просто клас,
Гарно тут зустріли нас!
Ми веселі та швидкі –
Справи всі для нас легкі!

Строкань Ольга, учениця І-Б курсу

Літо промайнуло швидко, непомітно. Я відчував себе вже ліцеїстом. І перший літній ІАР дав мені зрозуміти, куди я прийшов.

Бардадим Іван, учень І-М курсу

Ліцей, на мою думку, не суворий навчальний заклад, де є час лише на навчання, а місце, де учні, хоч і навчаються за складнішою програмою, ніж у інших школах, можуть спілкуватися між собою, влаштовувати різні свята та дискотеки, не приховуючи своїх талантів. Подобається те, що тут цінується не тільки навчання, а й людина, її особистість.

Симоненко Ліза, учениця І-М курсу

Ліцей – це мій коханий дім, в який я приходжу з великою радістю. Він світлий і радісний, і в нім багато друзів. Я ні на мить не хочу з ним прощатися. І я пишаюся ім’ям ліцеїста!

Харченко Катя, учениця І-Б курсу

Зараз я поставила перед собою мету «Хай там, що, але зробити все для того, щоб навчатися краще». І, здається, в мене виходить. Кожен день я набираю обертів у навчанні, і мої оцінки значно покращали.

Теличко Марина, учениця І-М курсу

Мої найліпші спогади про похід нашого класу в ліс. Він виявився цікавим, трішки містичним і дуже «смачним», адже лісова каша у приготуванні Саші Вергелес – це незабутнє враження!

Ченчевик Олена, учениця І-Б курсу

В ліцеї проводять багато цікавих заходів. Та особливо мені запам’яталися Президентські вибори. Мене вразило те, що право вибирати президента ліцею надали учням.

Онуфрієнко Інна, учениця І-Б курсу

Я була невпевнена. Пройшло стільки часу, я звикла до труднощів, мені стало легше. Мені подобається оточення, я звикла до ліцею.

Супіна Олександра, учениця І-М курсу

Мені тут дуже подобається, і я почала любити ліцей, як свій рідний дім. Адже в ньому насправді дуже дружня і якась майже сімейна атмосфера.

Марченко Лілія, учениця І-М курсу

У ліцеї я відчуваю себе як у теплому родинному колі.

Ліцей – це родина,
Це дружна сім’я,
Де класно й цікаво!
Й живу в ньому я!

Бондаренко Настя, учениця І-Б курсу

Посвята в ліцеїсти

Першого грудня у залі Школи мистецтв ліцеїсти та їх наставники святкували дев’ятий День народження ліцею. Стало доброю традицією проводити у цей знаменний день посвяту першокурсників у ліцеїсти. Тож, у центрі уваги на святі були найменші учні ліцею.

У колі друзів, учителів і батьків першокурсники присягалися бути працьовитими, цілеспрямованими, дисциплінованими учнями; своїми перемогами у навчанні, гарними справами примножувати добру славу ліцею; завжди і у всьому бути гідними носити ім’я ліцеїста. Право зачитати присягу було надано Бондаренко Анастасії, учениці І-Б курсу, та Бардадиму Івану, учню І-М курсу.

До першокурсників із привітальним словом звернулася директор ліцею Гнідая Софія Анатоліївна, яка відмітила, що славну ліцейну родину у цьому році поповнили завзяті і наполегливі діти, які, без сумніву, підкорять найвищі вершини у навчанні і праці. Щирі привітання прозвучали на адресу першокурсників від президента ліцею Косяк Анастасії, яка від імені всіх старшокурсників побажала найменшим ліцеїстам значних здобутків у навчанні, багато цікавих добрих справ. Від першокурсників виступила Богун Ксенія, учениця І-М курсу.

Потім розпочався святковий концерт, у якому поряд з відомими “артистами” ліцею свої таланти і творчі здібності демонстрували і першокурсники. Ведучі концерту Карась Аня, Петрова Ксенія та учень І-Б курсу Слободяник Вадим зуміли створити на сцені веселу невимушену атмосферу. А прекрасні мелодії у виконанні Сигиди Андрія, учня ІІІ-М курсу, та Куделі Євгена, учня І-М курсу, додали дійству ліричного настрою.

Свої співочі таланти подарували всім присутнім на святі Шапошник Настя, Гунько Аня (ІІ-М курс), Ховрах Юля, Назаренко Аня (ІІІ-Б курс), Біленька Олена, Косяк Настя (ІІІ-М курс), Захарова Настя (ІV-М курс). Дебютували на сцені ліцею з прекрасною піснею і учениці І-Б курсу - Строкань Оля та Гончаренко Наташа. Як завжди, серед концертних номерів було багато танцювальних. Прекрасний танець у виконанні кращої танцювальної пари ліцею Дубіліної Вікторії (ІІІ-Б курс) та Овсієнка Гліба (ІІ-Б курс) вразив усіх професійністю та щирістю виконання. Нікого не залишили байдужими і танцювальні номери у виконанні найменших артистів ліцею: Стрембіцької Насті, Буйновської Яни (І-Б курс), Береговенко Маргарити, Віценко Яни, Коваленко Ксенії, Святецького В’ячеслава, Осадчого Артема (учнів І-М курсу).

Веселим сюрпризом для всіх став фінальний конкурс “Танців із зірками”. На “паркет” були запрошені “зірки” із ІV-М курсу Матвєєнко Євгеній і Бойко Сергій та їхні партнерші Буйновська Яна і Харченко Катя, учениці І-Б курсу. За короткий час пари підготували яскраві танцювальні номери, які викликали щире захоплення у глядачів.

Гучними аплодисментами та веселим сміхом зустріли глядачі появу на сцені улюблених персонажів із “дитячого садка” “Яблучко” (Скальський Євген, Орел Руслан, Матвєєнко Женя, Бойко Сергій та Карась Аня – учні ІV-М курсу). Із жартівливою рекламою звернулися до присутніх учні ІV-Б курсу (Гончаренко Вєроніка та Богданов Антон).

Від душі жартували на сцені і першокурсники. Номер “Веселий гном”, який підготували Строкань Оля та Степаненко Даша (І-Б курс), викликав здивування і захоплення у глядачів. Дуже сподобалась усім і інсценована гумореска П.Глазового у виконанні Ченчевик Олени, Чернявської Олени, Літовченко Алли, Чигирь Наташі (І-Б курс) та Федоренка Олександра , учня ІІІ-Б курсу.

Свято закінчилося традиційним виконанням гімну ліцею. Без сумніву, день посвяти – один із найбільш знаменних і улюблених днів у житті ліцеїстів.

Ірина Хроменко, класний керівник І-Б курсу