Challenges in Schools
Проблеми в школі???
Яке ваше бачення школи майбутнього???

Британська Рада проводить міжнародний проект "Проблеми в школі" на соціальні та економічні питання, що стоять перед системою освіти в Європі в період з 2008 березня по травень 2009 року.

Міжнародна команда школи майбутнього в процесі розробки концепції "Школа майбутнього" з метою:
 • Широкого використання засобів ІКТ,
 • Розвитку навичок ведення переговорів, співробітництва, толерантності та міжкультурного розуміння того, що необхідно новій Європі,
 • Участі у розробці конструктивного і безпечного середовища навчання.

Сформовано міжнародні групи з шкіл. З України в проекті бере участь лише 5 шкіл!!! Одна з них - НАШ ЛІЦЕЙ!!!

Що відбувається далі?

Ми вибрали одну тему в рамках теми "безпечні школи" та "економіки знань" і почали розвивати свої погляди.
Безпечна школа. Питання, що стосуються хуліганства і насильства

 • Запобігання зловживання наркотиками і алкоголем
 • Роль школи в суспільстві
 • Міжкультурне розуміння
 • Позбавлення насильства в школі та дома
 • Здоровий громадянин - дієта та фітнес

Заключна конференція по роботі в проекті передбачається навесні 2009 року

Ми плануємо остаточну регіональну конференцію, де учні можуть представити своє бачення майбутньої школи для ключових директивних органів.
Ми прагнемо створити більш широку дискусію навколо цієї теми пізніше.
Ми вважаємо, що концепція "Школи майбутнього" має можливість позитивно впливати на процеси прийняття рішень в міністерствах освіти, а також, що не буде можливості до принципів "Школа майбутнього", щоб бути вбудованими в національних систем освіти.

Британська рада цілком може змінити ситуацію в цій області - ми вже маємо прекрасну репутацію що працюють в секторі освіти, особливо в що розвиваються, шкільних зв'язків та лідерства, а також у підтримці викладання англійської мови.

Challenges in Schools - Хочеться покращити наші навчальні заклади, а це неможливо без допомоги дітей, тому, сподіваємось, що з їх допомогою ми побудуємо найкращу школу, а процес роботи ви зможете відслідкувати українською мовою відвідуючи наш блог http://challengesinschools.blogspot.com/.Творча робота в проекті "Школа майбутнього" успішно триває


Зустріч українського кластеру, ініційована Британськими Радами в Україні, була проведена в Кончі-Заспі 22-23 березня 2009 року. Національна конференція зібрала представників з різних міст України, а саме: Київська спеціалізована школа № 16, КЗ "Луганський навчально-виховний комплекс спеціалізована школа І-ІІ ступенів-колегіум № 36", Смілянський природничо-математичний ліцей, Вінницький НВК "Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія № 30 ім. Тараса Шевченка", ЗОШ № 8 з поглибленим вивченням англійської мови з м. Самбір, Херсонський ліцей Херсонської обласної ради, представники ЗМІ з газети "Дзеркало тижня",менеджери проекту Challengas in Schools, представник Британських Рад по засобах зв'язків з громадськістю Володимир Шейко, радник з питань освіти у Верховній Раді щодо роботи в Міжнародних проектах, президент міжнародного клубу Європейських столиць Жебровський Борис Михайлович, представники відділу освіти з м.Луганська та міский голова з м.Сміли Андрій Колесник.

Команда працювала цілеспрямовано та злагоджено: проводилися обговорення важливих питань щодо запуску проекту в Україні, розроблялися власні бачення,які втілювалися в  дитячі презентації, вироблялася методика роботи в проекті, пристосована до умов в Україні.

Цікаво, насичено, дружньо, цілеспрямовано попрацювали учні та учителі під час конференції.Додому ж повернулися з цілим багажем набутих знань та величезним бажанням утілити усе задумане в життя.

 

Яка вона, Школа Майбутнього?

Школа майбутнього. Якій їй бути? Чи можемо ми сьогодні впливати на її розбудову?
На ці запитання намагались знайти відповідь міжнародні команди - учасники проекту Challenges in Schools (виклики шкіл), серед яких була і команда ліцею.
         Цей цікавий для нас проект розпочався ще у березні 2008 року з установчої  конференції в місті Прага, на якій освітяни з 12 країн Європи розробили та узгодили план  дій, за яким  школярі створювали своє бачення школи майбутнього. Для нас реалізація проекту та участь у ньому  стала можливою завдяки фінансовій підтримці Британської Ради та компанії Microsoft із залученням коштів спонсорів, якими в ліцеї стали батьки.
        Протягом року учні та вчителі з 49 шкіл-новаторів вдосконалювали навички віртуального співробітництва, а також мали можливість обговорювати та порівнювати результати своєї роботи під час зустрічей з партнерами в Англії та в Північній Ірландії. Робота проводилась у двох напрямках:  «Технології навчання та викладання» та «Безпечна школа». Працюючи в одному з цих напрямків, школярі намагались знайти ефективне вирішення таких проблем як насильство, (кібер) булінг, наркоманія, алкоголь. Їхнім завданням було визначити за яких умов можна створити ідеальну школу, в якій хотілось би вчитись і працювати, школу, яка озброїть новими навичками так необхідними для активної участі у житті в Європейському суспільстві. Вони з’ясовували, як зробити школи кращими, як ефективно використовувати ІКТ і як вдосконалити навички співробітництва.
Участь у проекті дала можливість вдосконалювати навички володіння англійською мовою.
      Цього року    1-3 березня в Європейському Молодіжному Центрі в Будапешті відбулась фінальна конференція . Учні працювали в шести  групах, щоб зібрати ідеї та пропозиції для остаточної презентації, яка була погоджена демократичним голосуванням учнів і вчителів. Команду ліцею  представляли учитель англійської мови  Ярмиш Т.Є. та учениця ІІІ-М курсу Цимбал Валерія.
Результатом проекту стали:
- портфоліо основних положень бачення дітьми школи майбутнього;
- оцінка проекту та доповідь з рекомендаціями міністерствам та департаментам освіти;
- веб-сайт проекту, створений для усвідомлення та подальшого поширення ідей в країнах учасницях.
         Незабутнє враження  на всіх учасників конференції справило перебування у Будапешті. Учні здійснили  екскурсію в Будинок Парламенту та ознайомились з визначними історичними пам’ятками столиці Угорщини. Незабутніми залишаться враження від нічної прогулянки пароплавом по Дунаю та купання в одному з найбільших лікувальних комплексів в Європі - купальні Сечени,  яка має найглибше джерело гарячої води.
        З нетерпінням чекаємо, коли розпочнеться новий глобальний проект Connecting Classrooms, який створить  у майбутньому тривале партнерство між школами в Британії та країнами світу.
 

В рамках проекту " Школа майбутнього "

23 січня 2009 року  в рамках проекту " Школа майбутнього " у ліцеї відбувся круглий стіл, на якому були присутні учні-члени проекту  " Виклики для шкіл " та представники  міської влади : міський голова Андрій Валерійович Колесник і виконуюча обов'язки заступника міського голови, начальник відділу освіти Таїсія Григорівна Руснак.

Ліцеїсти звітували про пророблену роботу з моменту запуску проекту в життя :

 • соц.опитування учнів;
 • проведення анкетування;
 • співпрацю зі школами-партнерами з інших країн;
 • широке використання інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема порталу, спеціально створеного для цього проекту;
 • поїздку у Великобританію;
 • проведені дослідження.

Розмова велася навколо трьох  основних проблем сучасної школи з теми:" Безпечна школа ":

 • булінг;
 • тютюнопаління;
 • вживання алкогольних напоїв.

Ліцеїсти разом з представниками влади намагалися знайти відповіді на болючі питання, які турбують сучасну молодь, що намагається жити і навчатися у безпечній школі, адже своє бачення такої школи вони матимуть нагоду презентувати на фінальній конференції у Будапешті 1-4 березня 2009 року. А Концепція "Школи Майбутнього" буде представлена в освітньому комітеті Парламенту Угорщини.

Між представниками влади та учнями ліцею відбулася ділова конструктивна розмова, у ході якої байдужих не було та й не могло бути, тому що ліцеїсти  просто не можуть залишатися байдужими до проблем сучасної школи.

Фотогалерея

 

«Школа майбутнього Європи»

В ліцеї відбулася презентація проекту «Школа майбутнього Європи». Діти підготували есе «Моє бачення школи майбутнього», розповіли, якими вони бачать учителів цієї школи, намалювали й описали її, а також склали бізнес-план – яким чином створювати таку школу, написали відкритий лист до міського голови.
На зустрічі були присутні міський голова Андрій Колесник, керуючий справами міськвиконкому Олександр Василенко, заступник начальника відділу освіти Марія Яцина та співробітник міської газети «Сміла» Людмила Скороход. Міський голова запевнив, що місто зацікавлене підтримувати такі добрі починання і що це дуже почесно для міста.