Connecting classrooms

Переваги програми

Молодь навчається разом з однолітками з різних культур і спільнот. Спираючись на принципи залучення, програма допомагає розвивати міжкультурне взаєморозуміння та уміння жити та працювати у глобальному просторі. Вчителі та керівники шкіл отримають підтримку у розвитку міжнародних партнерських зв’язків та інтеграції глобального виміру в навчальні програми, а також у більш широкі стратегічні плани. Таким чином вони зможуть збагатити зміст освіти молоді, удосконалити свою професійну майстерність та зробити вагомий внесок у досягнення загальношкільних цілей. Програму «Навчаймося разом» підтримують управління освіти кожної країни, і вони ж координують роботу шкіл у групах. Це дозволяє зосередити увагу на національних пріоритетах, допомагає досягти ключових освітніх цілей та робить партнерські зв’язки довготривалими.Всеукраїнська конференція шкіл-учасниць програми «Навчаймося разом»

09-10.12 у м.Києві відбулася Всеукраїнська конференція учасників міжнародного проекту «Вчимося разом». 40 учителів та учнів із 10 шкіл України вперше зібрались разом, щоб обговорити та узгодити план дій на друге півріччя 2010-2011 н.р.

Для цього заходу партнер програми компанія  Microsoft    надала свій конференц зал в бізнес- центрі  «Євразія», котрий вразив своїм технічним забезпеченням та сучасним дизайном.

Першій день роботи розпочався з презентацій керівників кластерів про міжнародну конференцію представників країн Європи-учасниць проекту, яка відбулась у Великій Британії. Саме там і були вибрані теми міні-проектів. Дізнатися про культуру Уєльсу, Мальти та Кіпру, представити розмаіття культури України-перший міні-проект, що фінішує у лютому. Кожна школа готує 9 артифактів, які будуть доправлені школам партнерам за кордоном. Відповідно, до ліцею надійдуть артифакти з Мальти, Кіпру та Уельсу.

У травні завершується другий міні-проект, за планом якого кожна школа знімає відео про один з аспектів культури країни.  Наша тема - святкування Великодня в Україні.  Платформа Twin Space,   доступ до якої тепер мають координатори шкіл в Україні, має безліч можливостей для взаємодії та спілкування з зарубіжними партнерами.  Так 15 числа кожного місяця координатори спілкуются в чаті, обмінюючись досвідом, інформуючи про те, як в кожній з країн реалізуються етапи проекту.

Другого дня вчителі та учні мали можливість ознайомитися з інноваційними програмами    та поштовим сервісом live@edu , який можна назвати платформою сучасного навчального закладу ХХІ століття.  Саме на цій платформі створено веб простір для програми «Навчаймося разом», в якому і будуть спілкуватись учні і учителі двох українських кластерів.

Отже, попереду у ліцеістів цікава робота, що потребує ентузіазму, творчості і практичного застосування знань та навичок англійскої мови. 

Всеукраїнський форум учасників міжнародної програми «Навчаймося разом».

17-18 вересня гімназія №30 м.Вінниці приймала представників шкіл, учасників програми «Навчаймося разом» . Старшокласники з Луганська, Сімферополя, Мелітополя, Вінниці та Сміли приїхали, щоб познайомитись та спланувати перші кроки роботи у проекті.
Ліцей представляли Нечипоренко Марія, Лісова Мирослава, Міщенко Вікторія, Стрембицька Алла, Глізнецова Анастасія, координатор програми Ярмиш Тетяна Євгеніївна та заступник директора Хуртенко Леся Олексіївна.
Рівно через місяць кожна зі шкіл України почне роботу у міжнародному кластері, у який ввійдуть школи з Великої Британії, Мальти та Кіпру. Мова спілкування-англійська, тому наступним кроком буде створення сторінки веб-сайту ліцею на англійській мові.

 

Ліцей у європейській освітній програмі «Навчаймося разом!»

28-29 червня цього року я, як директор ліцею, та учитель англійської мови Ярмиш Т.Є. були запрошені до резиденції посла Великої Британії в Україні.
В урочистій обстановці відбулося підписання Меморандуму між Британськими Радами в Україні та МОНУ про участь України у європейській освітній програмі «Навчаймося разом», яка сприяє встановленню тривалих партнерських зв’язків між школами Великої Британії та школами понад 60 країн світу.
У цьому проекті Україну представлятимуть 10 шкіл. Наш заклад, пройшовши дуже складний відбірковий конкурс, виборов честь представляти центральний регіон України в цьому проекті.
Уявіть Європу як одну велику гомінку школу з англійською мовою навчання. Згідно з рівнем знань учнів школу поділено на класи. З нового навчального року Україна та Угорщина навчатимуться в одному класі: учні та вчителі загальноосвітніх (середніх) шкіл цих двох країн-»сусідок» вивчатимуть англійську мову, історію та культуру Великої Британії, так би мовити, на практичному і прикладному рівнях – у британській школі-«побратимі». При цьому навчальний процес оплачує британська сторона, а це – непогана альтернатива недешевим англійським курсам та освітнім літнім таборам.
Як зазначив посол Великої Британії Лі Тернер, окрім навчального моменту важливим є діалог культур, спілкування молодого покоління з різних куточків Європи, можливість вивчити англійську мову для небританських учасників програми. Подібну практику нинішній дипломат проходив у свої шкільні роки.
Заступник міністра освіти Борис Жебровський, підписуючи меморандум про вступ України до програми «Навчаймося разом!», зазначив: «Ми все частіше говоримо про єдиний освітній простір. І зрозуміло, що весь розвиток цивілізації, інформаційна і транспортна революція, практична відсутність кордонів – це призведе до того, що, навіть не запитуючи свою родину чи дозволу влади, молоді люди будуть вільно пересуватися, знайомитися, вчитися. Тому нам залишилось лише відпрацювати деталі, контури цього єдиного освітнього простору. Найбільше можливостей, будь-яких, є сьогодні в Європі».
Голова представництва Британської ради в Україні Маргарет Джек нагадала, що до участі у програмі долучені справді кращі – школи, учні, педагоги.
Саме через партнерство між школами, програма будує стосунки між молоддю різних країн на принципах взаєморозуміння та довіри задля створення більш безпечного світу у майбутньому.

 

Дорогі ліцеїсти, учителі ліцею!

Вітаю всіх нас ще з однією перемогою!

На моє ім’я прийшов лист з Британських Рад про те, що за результатами конкурсу та за погодженням з Міністерством освіти і науки наш ліцей запрошується до участі у першому етапі європейської програми «Навчаймося разом», яка стартувала у квітні 2010 року. Такі ж запрошення отримали ще 9 шкіл України.

Програма «Навчаймося разом» сприяє встановленню тривалих партнерських зв’язків між школами Великої Британії та школами понад 60 країн світу. Через партнерство між школами, програма будує стосунки між молоддю різних країн на принципах взаєморозуміння та довіри задля створення більш безпечного світу у майбутньому. Метою програми є розбудова шкіл, у яких вивчаються та визнаються різні культури. Програма створювалась у співпраці з керівниками освіти, управліннями освіти та освітянами з усього світу. Програма «Навчаймося разом» уже доступна у 20 країнах Європи.

Переваги програми

Молодь навчається разом з однолітками з різних культур і спільнот. Спираючись на принципи залучення, програма допомагає розвивати міжкультурне взаєморозуміння та уміння жити та працювати у глобальному просторі. Вчителі та керівники шкіл отримають підтримку у розвитку міжнародних партнерських зв’язків та інтеграції глобального виміру в навчальні програми, а також у більш широкі стратегічні плани. Таким чином вони зможуть збагатити зміст освіти молоді, удосконалити свою професійну майстерність та зробити вагомий внесок у досягнення загальношкільних цілей. Програму «Навчаймося разом» підтримують управління освіти кожної країни, і вони ж координують роботу шкіл у групах. Це дозволяє зосередити увагу на національних пріоритетах, допомагає досягти ключових освітніх цілей та робить партнерські зв’язки довготривалими.

Бажаю всім нам, учасникам програми, натхненної та творчої співпраці!

Софія Анатоліївна.

 
«ПочатокПопередня12НаступнаКінець»

Сторінка 2 з 2