Connecting classrooms

Переваги програми

Молодь навчається разом з однолітками з різних культур і спільнот. Спираючись на принципи залучення, програма допомагає розвивати міжкультурне взаєморозуміння та уміння жити та працювати у глобальному просторі. Вчителі та керівники шкіл отримають підтримку у розвитку міжнародних партнерських зв’язків та інтеграції глобального виміру в навчальні програми, а також у більш широкі стратегічні плани. Таким чином вони зможуть збагатити зміст освіти молоді, удосконалити свою професійну майстерність та зробити вагомий внесок у досягнення загальношкільних цілей. Програму «Навчаймося разом» підтримують управління освіти кожної країни, і вони ж координують роботу шкіл у групах. Це дозволяє зосередити увагу на національних пріоритетах, допомагає досягти ключових освітніх цілей та робить партнерські зв’язки довготривалими.Роботу в проекті «Навчаймося разом» завершено

14-15 березня у місті Києві пройшла заключна конференція по проекту Connecting Classrooms (Навчаймося разом).

Ліцей на конференції представляли учитель української мови та літератури Тетяна Береговенко та учениці ІІІ-Б курсу Карина Стогній і Юлія Дмитренко.

Протягом двох днів учасники конференції підбивали підсумки роботи і брали участь в різноманітних тренінгах, що мали на меті удосконалити мовні навички та лідерські якості учасників.

Першого дня нам найбільше сподобався тренінг лідерів, у ході якого ми виконували різні командні завдання, наприклад: знайти з-поміж учасників людину, друг якої навчається за кордоном, або ж збудувати вежу з трубочок для соку. Це було справді надзвичайно цікаво та весело. Крім того, виконуючи завдання, ми познайомились краще та знайшли нових друзів.

 

Unforgettable Experience

30th June -2nd July 2012 will remain in the memory of eight Ukrainian students and two teachers as a great summer event that became possible thanks to the lBritish Cuncil program ‘Connecting Classrooms”.
They came to Malta to participate in the program of the Cluster 2 International  Summer Camp.
Our flight arrived at 10 pm and at the airport we were met by Keith Seghula, the head of the Maltese Cluster 2, at the airport and taken to Europa hotel in Sliema town. Although we were tired after 12 hour journey we took a short walk along the promenade by the sea. There were lots of people singing and cheering leaning out of the cars with flags of Italy flowing. The whole of Malta seemed to be celebrating their favorites’ victory in Euro 2012 half final.

Early in the afternoon on Saturday 30th June we joined  52 Maltese students and 10 teachers  at Mount St. Joseph Retreat House in Mosta where everybody had the opportunity to meet, share rooms and make new acquaintances. The workshops started with ice breakers which were a fun way to get to know each other. “ It was a lot of fun when we were asked to sit on the floor and to write something about our hobbies and interests on pieces of toilet paper to get to know each other. It did help to feel relaxed”, says Karina Stohni.

There were so many of us, about 80, in the Conference Room that it was rather difficult to remember the names and interests of everybody, but the workshop masters Mr. Joe Theuma and Ms.Bridget Margo were very resourceful, involving us in various activities all focused on team building and inclusion as  well. “I liked the idea of blowing balloons, writing your name, mixing up all of them,  picking up one, and then looking for a person whose name was written on it,”says Marina Bakumenko.

 

День Уельсу в ліцеї

Ліцей продовжує активно працювати в Міжнародному проекті «Навчаємося разом».

Саме  у рамках цього проекту 22 березня  у закладі пройшов День Уельсу, метою якого було  якомога більше дізнатися про цю чудову, сповнену чарівності країну з гарними традиціями та доброзичливими мешканцями.

Програма дня знайомства з Уельсом включала :

1.    Літературний конкурс «Нарцис – символ Уельсу».
2.    Конкурс юних митців «Нарцисове розмаїття»:

•    Фото
•    Малюнки
•    Вироби з паперу – орігамі.

3.    Конкурс тематичних газет «Все про Уельс».
4.    Інтелектуальну вікторину «Чи знаєте ви?»
5.    Уроки англійської мови «Welcome to Wales».

Під час перерв між уроками звучала музика та пісні на валлійській мові, проводились вікторини, складені кожним класом за тематикою газет. А вона була різноманітна: клімат та географія, культура та традиції, релігія, спорт та туризм,  промисловість та інфраструктура,  мова та символіка.

Весняного настрою додала виставка малюнків, фото та літературних творчих робіт  «Нарцисове розмаїття».

 

Єврофуршет удавсь на славу!

Проект «Збережемо дерева від вирубки»  був ініційований членами євро клубу в грудні 2011.  На першому інформативному етапі  учні та вчителі знайомились з вражаючими даними стосовно кількості дерев необхідних для виробництва паперу, використання котрого зростає в навчальних закладах з кожним роком . Не замислюючись , ми викидаємо відпрацьовані зошити і папірці разом із іншими побутовими відходами в один контейнер.

Саме так і з’явилась ідея придбати контейнери для збору відпрацьованого паперу  для кожної класної кімнати.

Збір коштів вирішили провести  в рамках проекту  “Навчаємось разом», організувавши у лютому 2012 фестиваль культур під назвою Єврофуршет, щоб більше дізнатись про традиції ,  історію країн-партнерів по проекту, Уельсу та Мальти, інших європейських країн.

Завирувало ліцейне життя… Усі старанно готувалися до заходу, відшукуючи на намагаючись приготувати національні страви  Мальти, Нідерландів, Угорщини, Латвії, Франції, Уельсу, Італії та України.
І чого тут тільки не було… Мальтійські пиріжки з сиром та цікаві кнедлики, голландський яблучний пиріг та спекулос, млинці з повидлом та торбинки з грибами, латвійські шарлотки та вівсяне печиво, французькі круасани та тости з сиром, кекси та чай з молоком, італійська піца та смачна кава, українські вареники, пиріжки, деруни, кисіль та узвар…Яскраві постери та буклети інформували про національні символи та рецепти приготування страв,історію та культуру країн.

Єврофуршет удавсь на славу! Потурбувалися усі: і учні, і вчителі, і батьки ліцеїстів. Зібрали 740 грн.

VI-M - 207 грн.
VI-Б - 124 грн.
III-M - 49 грн.
III-Б - 91 грн.
II-M - 31 грн.
II-Б - 102 грн.
I-M - 90 грн.
I-Б - 46 грн.

 

 

Фотоконкурс програми «Навчаймося разом» «Всі ми різні, всі ми рівні»

Британська Рада в Україні оголошує фотоконкурс для учнів усіх шкіл-учасниць програми «Навчаймося разом». Поділіться яскравими моментами свого життя та виграйте стильні плеєри Apple до зимових свят!

Тема конкурсу — «Всі ми різні, всі ми рівні». Фотографії мають відображати напрямки програми «Навчаймося разом» — розмаїття, багатокультурність та глобальне громадянство.

 

ВІРА, НАДІЯ І ЛЮБОВ - у подарунок товаришеві

Активісти Євроклубу та група лідерів в рамках проекту Connecting Classrooms в актовій залі природничо – математичного ліцею організували та провели благодійний концерт.
Напередодні  осінніх канікул ліцеїсти  ще раз зібралися разом, щоб  побачити цікаві номери у виконанні місцевих аматорів – своїх товаришів. Хореографи, вокалісти, талановиті ведучі   виходили на сцену з  особливим почуттям. Усіх: і глядачів, і юних артистів - опанувало єдине бажання – допомогти своєму товаришеві швидше одужати і повернутися до стін рідного навчального закладу.

Доброчинному заходу передувала наполеглива  підготовка. Учасники «Євроклубу»  самотужки  уклали сценарій концерту, створили плакат на підтримку хворого друга.

«Навіть якщо ти один у човні, завжди приємно бачити вогні інших човнів, що погойдуються поруч», -  саме під таким гаслом відбувся розпродаж квитків на концерт.   Євроклубівці  на перервах  пропонували  зробити  посильний благодійний внесок. Виручені кошти   запланували передати для лікування ліцеїста  Славіка. У  душах дітей залишилися  кращі враження від зробленої разом доброї справи. У вестибюлі ліцею лунали  такі потрібні сучасному суспільству слова: «Милосердя», «Добро», «Безкорисливість», «Людяність», «Співчуття».Взяли активну участь у концерті  кращі  таланти ліцею, а також відомий гурт «Коляда» керівником якого є Валентин Бородій.  
Вокалісти виконували пісні  про  кохання, надію, дружбу, віру.
Юні хореографи створили у залі атмосферу   краси та грації. Усі учасники концерту  розуміли важливість благодійного заходу.
Глядачі перейнялися  почуттям гуманізму, якого так  часто не вистачає у нашому швидкоплинному комп’ютеризованому житті. Хіба для  того, щоб пробудити  у серці співчуття, потрібен Чорнобиль або землетрус? Адже біля нас  щодня знаходяться самотні, хворі, знедолені люди, які чекають на допомогу. І зовсім не важко простягнути їм руку, сказати тепле слово на підтримку, дати надію на одужання чи порятунок.

Під час концерту відбувся  розіграш «кольорової» лотереї.  Діти отримали пам’ятні  призи, а  виручені гроші доклали до загальної суми.
Ліцеїсти виявили бажання підтримати свого товариша теплими побажаннями. Вони записали їх на стікерах  і розмістили на великому паперовому серці з написом: «Ми з тобою, Славіку». Усіх  присутніх зворушив подарунок учня І- М курсу, зроблений своїми руками. Це  – чудовий білосніжний лебідь – орігамі, який увібрав у себе символ віри, чистоти і надії.

Зібрані кошти, подарунки і диск із записом концерту друзі вирішили передати  товаришеві  у лікарню. А самі ліцеїсти з нетерпінням чекають, коли Славік повернеться  у дружну ліцейну родину.

 

«Усі різні-усі рівні»

У  2011-2012 н.р. євроклуб ліцею розпочав свою роботу з оголошення  фотоконкурсу  «Усі різні-усі рівні».
Кожен бажаючий міг принести фотографію, на якій було б зображено його бачення цієї теми.
Конкурс передбачав  мету -  передати всю колоритність і багатогранність України, її сутність за допомогою фотознімка.
Загалом було зібрано більше 30 найрізноманітніших робіт.
Ліцеїсти протягом тижня мали змогу ознайомитись  з представленими на конкурс фотографіями і обрати для себе найкращі.  У кінці тижня відбулося голосування на визначення  кращих фото.
У категорії  «Люди»  найбільшу кількість голосів було віддано за фото «Вишиванка завжди в моді в українському народі», автори Остапенко Тетяна та Лужна Дар’я.
У номінації  «Природа»  перемогла Богомол Альона  із фотографією «Яке ж то поле без волошки».
Ці та ще три кращі фото розміщено на сайті проекту «Навчаємося разом», де з ними  мають можливість ознайомитися  школи-учасниці з інших країн. Це допоможе їм краще пізнати і зрозуміти, як і чим живуть люди України, осягнути неймовірну красу української природи і просто насолоджуватися побаченим.

 

"Навчаємося разом" і відпочиваємо

Підходить до завершення перший рік роботи у програмі "Навчаймося разом". Тому зустріч ліцеїстів з друзями із вінницької гімназії №30, які завітали до нас на святкування Дня Європи, стала завершальним акордом цьогорічної роботи  щодо вивчення та популяризації  історії рідного краю.

Після насиченого заходами відзначення Дня Європи 6 травня, під час яких ліцеїсти та гімназисти вчились працювати в команді, розширяли свої знання про Євросоюз, створювали європанно, було здійснено пізнавальну екскурсію за маршрутом "Золота підкова Черкащини".

Ранок 7 травня видався похмурим і дощовим, та це не зіпсувало настрій молодим людям. І  як винагорода за оптимізм, через півгодини подорожі на небозводі  виглянуло сонечко, а надокучливий весняний дощ припинився.

Чигиринщина зустріла екскурсантів буянням квітучих дерев, ніжною зеленню  та  прохолодною свіжістю Холодноярського лісу. Гості були просто вражені кількістю історичних пам'яток, на які багата Черкащина, та красою весняної природи. Стомлені і сповнені вражень поверталися додому, а пісні у виконанні Валерії Городньої та Олександри Ємельянової  зачаровували чистими та ніжними голосами, заколихуючи після цікавої та незабутньої подорожі, даруючи відчуття того, що так приємно і навчатися разом, працюючи у проекті, і разом же й відпочивати.

 

КІПР став іще ближчим...

Сонцем, привітними посмішками, теплом і легеньким морським бризом зустрів острів богині Афродіти своїх гостей, де з 02 по 05 березня 2011 року в столиці Кіпру Нікосії відбувся міжнародний тренінг координаторів програми "Навчаймося разом" з Кіпру, Мальти та України. Серед учасників тренінгу була і координатор проекту "Навчаймося разом" нашого закладу, вчитель англійської мови Ярмиш Тетяна Євгеніївна.
Нагадаємо, що проект «Навчаймося разом» має за мету допомагати молодим людям співпрацювати зі своїми однолітками з інших країн та громад та навчатися у них.
У перший же день учасники тренінгу відвідали школи у місті Лімасол, розташованому на півдні острова, де мешкають кіпріоти-греки,та в Нікозії, що розділена на грецьку та турецьку території, перетинаючи які необхідно пройти паспортний контроль.

 

Конференція «Разом до мети кожного»

25 лютого після цікавої подорожі до Вінниці юні лідери вирішили провести для своїх товаришів – ліцеїстів конференцію «Разом до мети кожного». Десять учасників міжнародного тренігну поділилися набутим досвідом з активістами Смілянського природничо — математичного ліцею. Ліцеїсти більше дізналися про діяльність Британської Ради. Та найбільше всіх зацікавила презентація «Як стати успішним». Адже для цього потрібно не лише бажання, а й конкретні дії. Всі з усмішками обговорювали причинуможливих невдач: «або нерозумний, або ледачий, або все одно». Але це не про наших ліцеїстів. Адже вони завжди активні, працелюбні, інтелектуально розвинені, а ще мають непереборне бажання втілити в життя багато корисних проектів. Лідери презентували цікаві ідеї, ділилися досвідом, провели ігри. Учасники конференції із захопленням взяли участь у грі «Вовк і семеро козенят» та в інших розвивальних вправах. На завершення заходу всі зрозуміли, що лідери завжди знаходять шлях до перемоги своєї команди і ведуть за собою інших. У такій ситуації виграють всі.

 

Як стати успішним?

У рамках міжнародної програми «Навчаймося разом» 18-19 лютого у м. Вінниця відбувся перший тренінг із серії тренінгів з лідерства та проектної  діяльності для учасників проекту в Україні.  Протягом двох днів команди підлітків ліцею та Вінницької гімназії №30 ім. Т.Г.Шевченка, яка  також є  учасницею програми, в інтерактивній формі навчалися розробляти проекти, відкривали для себе секрети успіху. Адже носіями  нових прогресивних ідей  у теперішній час є саме молодь.

За короткий час учні навчилися створювати корисні проекти. Також вирішували  актуальні питання. Що можна зробити для своєї школи, для  місцевої громади? Як вести за собою, зростати, розвиватися? Як стати життєво мудрим, бути готовим для свого часу, коли він прийде?

Розв’язувати складні проблеми сучасності та вести за собою інших навчав досвідчений  майстерний тренер Артур Качерян. Юні учасники тренінгу Міщенко Аня, Міщенко Катя, Чернай Ігор, Стеблина Олег, Остапенко Таня, Балан Катя, Махно Аня, Богородицький Ваня, Єфремов Антон і Стогній Карина в цікавій ігровій формі  не лише здобули знання, а й навчилися їх  використовувати  в конкретній ситуації.

До молодіжного тренінгу приєдналися і вчителі зі Сміли та Вінниці. Зокрема  Ярмиш Т. Є. та Береговенко Т. В.   взяли участь в інтерактивних іграх, а також  виступили в якості фотокореспондента й журналіста.

 

Святкування Дня Кіпру у ліцеї

У рамках Міжнародного проекту «Навчаймося разом»  у ліцеї пройшов День Кіпру.
Керівник проекту Тетяна Євгенівна Ярмиш  розповіла присутнім про  плани роботи  закладу в рамках проекту, ознайомила з метою даного заходу та познайомила зі школами-партнерами такого далекого острова.
Чому ж саме Кіпр? Та тому, що зовсім скоро саме на Кіпрі відбудеться конференція учасників проекту,  і представляти ліцей буде саме Тетяна Євгенівна.
То що ж ми дізналися про цей невеликий острів, де протягом 340 днів  у році світить сонце?
Найцікавіше те, що на Кіпрі є сусідами різні часи і культури, тому й заочний тур, учасниками якого стали ліцеїсти, перетворився на маленьку кругосвітню подорож...

 

Переможця конкурсу ілюстрацій до казки визначено!!!

За підсумками проведеного у ліцеї голосування та згідно з їх оцінюванням фахівцями живопису, кращою визнана робота учениці ІІ-Б курсу Онищенко Ані, яка подала на конкурс ілюстрації до казки "Кривенька качечка". Її робота буде подана до участі у міжнародній виставці. На  виставку будуть також відправлені роботи учениць І-М курсу Балан Катерини та Міщенко Катерини. За активну участь у конкурсі учениці отримали подяку та призи.

 

Увага!!! Конкурс!!!

У рамках проекту "Навчаймося разом" 21 грудня оголошено конкурс юних художників - ілюстраторів "Намалюй казку".

Термін подачі малюнків-до 15 січня 2011 року.

Формат. На аркушах А-4 намалювати 5 ілюстрацій до однієї із названих казок:

"Сірко"

"Кривенька качечка"

"Івасик - Телесик"

Переможець отримає грошову премію у розмірі 100 гривен, а його робота та роботи юних ілюстраторів, що займуть друге та третє місця будуть відправлені до  Уельсу, Кіпру та Мальти на виставку артефактів країн-учасниць проекту.

 
«ПочатокПопередня12НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 2