Головна Про ліцей Робота бібліотеки
Робота бібліотеки

Людина, яка любить і вміє читати, - щаслива людина.

Навколо неї багато розумних, добрих і вірних друзів.

Ці друзі - книги.

 

 

 

 

 

Бібліотечний фонд бібліотеки на 01.01.2015

Підручників - 9115

Книг - 2180 (з них навчально-методичної літератури - 1716)

Разом - 11295

Бібліотека передплачує періодичних видань на 2015/2016 н.р. - 18 назв 
(з них профільно предметних - 12)«Шевченків світ в буянні фарб – сплетінні ліній…»

Середа, 13 березня 2013

9 березня Україна відмічала 199-річницю з дня народження Великого Кобзаря.

Уся творчість Тараса Шевченка перейнята широкою зворушливою задушевністю, зігріта палкою любов’ю до людини, вона різноманітна і багатогранна…

Доторкнутися до творчості Великого Кобзаря, почути  проникливу поезію, відчути силу і міць шевченківського вірша – такою була мета спільного заходу Центральної міської бібліотеки імені О.Журливої та учнів ліцею.

Дев’ятикласники мали нагоду стати учасниками літературно-мистецької композиції «Шевченків світ в буянні фарб – сплетінні ліній…», що пройшла у приміщенні ЦМБ.

Наталія Плієва, заввідділом юнацтва, ознайомила присутніх із життям і творчим шляхом Тараса Григоровича, особливу увагу приділивши мистецькій спадщині нашого відомого земляка. ЇЇ розповідь супроводжувалася відеодемонстрацією картин Шевченка періоду 1830-1860 років.

Ліцеїсти в свою чергу проникливо та задушевно декламували  поезію Великого Кобзаря.

Під час проведення заходу учні могли любуватися виставкою робіт Тамари Євгенівни Зеленецької – вишитими картинами, присвяченими Т.Г. Шевченкові та із захопленням слухали її розповідь про створення картин та про те, що надихає її на творчість.

Зустріч була сповнена теплотою та щирістю, адже серед поезій та картин  Тараса Григоровича кожен може знайти для себе саме ту, яка найбільше припаде до душі…


 

Поетичні дні в ліцеї «Смілянщина літературна»

Вівторок, 19 лютого 2013

Смілянщина багата на творчих людей,  зокрема на письменників та поетів.

Так у цьому  році свій 60-ий ювілей  відмічає Анатолій  Тимофійович Горбівненко  - поет та гуморист. З нагоди цієї дати  15 лютого  у природничо-математичному ліцеї була організована  зустріч під назвою «Смілянщина літературна». На зустрічі були присутні  ліцеїсти  1-Б і 2-М курсів, яку організувала  бібліотекар  І.І. Рак.

Учні мали змогу ближче познайомитися з творчістю Анатолія Тимофійовича. Ліричні вірші, жарти, байки, гуморески, пересмішки – усе це неповний перелік жанрового розмаїття поета. Його творчий ужинок складають збірки: «Парнасівські будні» (1992), «Добрий день», «Покотьоло» (2003), книга віршів для дітей «Кораблик» (1993). А ще Анатолій Горбівненко впорядкував дві колективні збірки: «Мелодії джерел» (Смілянщина літературна)  та антологію гумору Черкащини «Перепустка в безсмертя» (2005). Гумористичний набуток письменника пошанований високою літературною премією імені Л. Глібова. Він є членом Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України.

Поет читав свої вірші та байки, ділився своїми планами на майбутнє щодо творчості. Присутні ліцеїсти  прониклись  атмосферою гумору і сатири та  поділилися власними здобутками на поетичній ниві.

А.Т. Горбівненко подарував ліцею одну зі своїх останніх збірок «Перепустка в безсмертя» (2005) із дарчим підписом.

Зустріч залишила лише приємні враження, адже сьогодні у швидкоплині життя чомусь так складно знайти бодай хвилинку для радості.


 

Відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Вівторок, 19 лютого 2013

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  У цей день відзначається чергова річниця виводу радянських військ з Афганістану та вшанування пам‘яті загиблих воїнів.

З нагоди цієї дати 12 лютого в Центральній міській бібліотеці пройшов урок – реквієм «Афганістан – іще раз про війну», який організувала завідувач юнацьким  відділом Н.О. Плієва.  На захід були запрошені  учасники бойових дій в Афганістані та учні ІІІ-Б курсу ліцею разом з бібліотекарем І.І. Рак  і  учителем  предмету  «Захист Вітчизни» П.О. Завгороднім.

Наталія Олегівна зазначила, що 24 роки тому в Афганістані закінчилася десятирічна військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців - вихідців з УКРАЇНИ. З першої  і до останньої  хвилини війни безпосередніми  учасниками були і  сміляни. Загалом у війні взяли участь  457 наших земляків, усі мають державні нагороди (4 з них загинули, один пропав безвісти).

Ліцеїсти Сергій Юрило, Ілля  Тонконог,  Каріна Стогній  зачитали вірші про Афганську війну та всі разом  переглянули  відеоматеріали,  присвячені  цим подіям.

Запрошені  учасники бойових дій – старший сержант Шаповал Віктор Васильович (1986-1988), помічник розвідувальної групи, кавалер двох орденів «Червоної  Зірки»  та  полковник  Іванов  Валерій Федорович (1980-1982), заступник командира танкового батальйону, нагороджений медаллю  «За мужність»,  поділилися своїми спогадами про бойове  минуле.

Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків. Афганській війні оцінку виніс час. Воєнні  події стали історією, а ті хто там був – ветеранами, учасниками бойових дій.

Але молодь має знати про цю війну, бо пам’ятати, значить мати змогу уникнути цього лихоліття у майбутньому…


 

До 75-річчя з дня народження Василя Стуса

Четвер, 07 лютого 2013

У січні 2013р.  виповнилося  75 років з дня народження Василя Стуса - українського поета, дисидента, політв’язня,  Героя України.

З нагоди цієї дати  1 лютого в Центральній  міській бібліотеці  пройшов вечір  пам’яті  під назвою  «Феномен доби», у якому  взяли участь ліцеїсти 3-М курсу  разом з учителем  Н.О. Реез та бібліотекарем  І.І.Рак.

У ході проведення заходу, організованому зав. читальним залом О. М. Нечипоренко, прозвучали вірші із збірок  «І край мене почує»,  «Вікна в  простір», «Феномен доби», та було відтворено ті часи, коли писав сам поет. На зустріч була запрошена Валентина Сергіївна Осинська - педагог, відмінник освіти, автор книги « Черкащина, освячена у слові». Вона презентувала свою книгу та розповіла про представників  українського руху - шістдесятників.

Учні мали нагоду познайомитися з людиною, яка особисто була знайома з Василем  Стусом. Це Микола Іванович Холоденко.  З 1977 по 1979 р.р.  Микола Іванович працював разом  з поетом у  Магаданській області на золотих копальнях, де  В. Стус  у той час  був на засланні  ( до речі, Микола Іванович - це  дідусь нашого  ліцеїста  Романа Короля, учня1-Б курсу).

Учні  прониклися  атмосферою  вечора-пам’яті  і зрозуміли, як заборони радянської влади впливали  на  власні переконання  Василя  Стуса  та  формувала його  творчість.


 

Книжковий огляд «Книга – найкращий подарунок»

Субота, 02 лютого 2013


24 січня учні  3-Б курсу   разом з учителем  української мови та літератури  Т.В. Береговенко  та  бібліотекарем  ліцею  Іриною  Рак  відвідали  Центральну  дитячу  бібліотеку,  де  із  захопленням  прослухали    книжковий  огляд  літератури, що мав назву «Книга – найкращий  подарунок»,   який провела  завідувач  читальною залою  5-9 класів Наталія  Сірик.

Ліцеїсти  мали  змогу ближче  познайомитися з  книгами, які  є унікальними  за  своїм змістом та  оформленням.  Адже серед   розмаїття  книг  є  особливі  видання -  це подарункові.  Вони  майже завжди  великі  за  форматом,  дуже гарно  художньо оформлені  - їх  ілюструють відомі художники  або  майстри фотографії,  їхні  обкладинки  зроблені  із дорогих   матеріалів ( тканина,  штучна  або  натуральна  шкіра, папір  та  картон), вони, зазвичай,  ручної  роботи,  можуть  мати  суперобкладинку. Це  можуть бути  фотоальбоми,  словники,  енциклопедії,  художні твори, тематичні  довідники.

Наталією Анатоліївною було  представлено  15 подарункових видань:

  • «Повість  минулих літ» - збірник епічних пісень, легенд  та  переказів (видання було нагороджене срібною медаллю  на  Міжнародній виставці-ярмарку  в  Німеччині ),
  • « Українська  міфологія» під  ред. В. Войтовича - яскравий світ української  дохристиянської міфології – енциклопедичне видання,
  • М. Гоголь  « Вечори на хуторі  біля  Диканьки»- книга видана до 200- річчя  від дня народження  автора,
  • Ш. Руставеллі  «Витязь в тигровій шкурі»- це видання присвячене  100-річчю з дня народження  М. П. Бажана, який  зробив переказ  поеми. Книга  випущена  на  замовлення Державного комітету телебачення  та радіомовлення за програмою  випуску соціально значущих видань та інші…

Учні , що прийшли  на захід,  також  ознайомитися  з  книжковою  виставкою.

Завжди цікаво пізнавати щось нове. Цікаво доторкнутися до історії в новому обрамленні, цікаво визнавати, що нове -  це призабуте старе, але уже  у новому прочитанні та розумінні.


 

Пізнавальна зустріч

Четвер, 13 грудня 2012

10  Грудня Україна відзначила Міжнародний день прав людини.
На виховний захід,  який пройшов у 2-М курсі, були запрошені Плієва Наталія Олегівна (працівник ЦМБ-зав. юнацьким відділом) та Лісанов Віктор Миколайович (провідний спеціаліст  міськрайонного управління юстиції).
Гості розповіли учням, що це свято було засноване ще  в 1950 році на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.  Головною метою Міжнародного дня прав людини є торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного.
Ліцеїсти з цікавістю слухали співробітника юстиції  Лісанова В.М. , який розповів про
права дітей, адже дитинство  - найщасливіша пора у житті людини. Саме в дитинстві вони
мають право здобувати освіту і готуються до дорослого життя.

 

"Музичне серце поезії" ( до 100-річчя А.С. Малишка)

Середа, 21 листопада 2012

Нещодавно в Центральній міській бібліотеці ім. О. Журливої відбувся пам’ятний вечір з нагоди  100-річного ювілею українського поета.

Виховний захід  відвідали учні 1-Б курсу разом з класним керівником Ковтун Л. Г. та бібліотекарем ліцею Рак І. І.

Дійство розпочалося з попурі на слова А. Малишка у виконанні викладача Дитячої школи мистецтв Бублик  Галини Олексіївни.

Діти з захопленням слухали повідомлення про цікаві моменти з життя поета, ліричну та пейзажну лірику. Звучали його пісні: «Київський вальс» у виконанні Т. Повалій та  Й. Кобзона,  «Пісня про рушник» - у сучасній обробці та улюблена народна пісня -«Стежина».

Захід сподобався, тому що творчість Андрія Малишка розвиває у дітей патріотичні почуття, любов до української пісні та глибоке відчуття краси рідного слова.


 

Конкурс

Вівторок, 01 лютого 2011

Бібліотека ліцею оголошує конкурс

«Найкращий читач року»

у номінації «Уважний читач».
За подробицями – мерщій до бібліотеки!
Переможця чекає приз!
Стань учасником конкурсу! Отримай приз!

 

Найкращі читачі


„Я обожнюю читати книги...”
„Моїм найулюбленішим твором Тараса Шевченка була поема „Княгиня”, яку я майже вивчила напам”ять, а „Міфи Давньої Греції”знала, як свої п”ять пальців. Сучасні книги-фентезі читаю в електронному варіанті. У мене є досить велика електронна бібліотека (більше ста книг). Проте, мені більше подобається читати паперові книги. Я просто обожнюю читати те, що мені подобається.
Читаючи книги, я відпочиваю, поринаю у новий світ пригод і містики. Тому це і моє улюблене заняття.
Стогній Каріна, 1 - Б
„Книга в моєму житті має велике значення.”
„Книги для читання я беру в бібліотеці, у друзів, читаю в електронному вигляді, але на мою думку краще читати паперові книги. Книга в моєму житті має велике значення, бо саме з книг я дізнаюсь цікаві поради та історії.
Більніцька Анастасія, 1 - Б
 

Книга в моєму серці...

„Я змалку любив читати і першою моєю книгою була казка „Простоквашино” С. Успенського. другою моєю улюбленою книгою була „Чарівник смарагдів”. У мене є дома невелика бібліотека, у якій знаходяться різні книги, різних авторів. Найулюбленіша – „Ерагон”. Ця книга зацікавила мене пригодами одного сільського хлопчика, який далеко в горах знайшов яйце дракона, яке приховував від усіх. Потім він приручив цього дракона і назвав його „Сапфіра”. Це ім „я він знайшов у книзі про драконів. А коли Сапфіра виросла, Ерагон став вершником, і разом із Сапфірою він почав завойовувати злу імперію, яка знищила всю його родину.”

Шоха Дмитро

 

„У дитинстві мені читали багато хороших і повчальних книжок, які мені дуже подобались. Найбільше запам”яталась книга Г.Х.Андерсена „Снігова королева”. Це дуже повчальна книга, як на мене. В ній мене вразила вірна та справжня дружба дітей та багато іншого хорошого.
Тепер, коли я стала доросліша, я стала ще більше захоплюватись книгами. Найбільше мене цікавить пригодницька література. Є у мене багато улюблених письменників, наприклад Т.Г.Шевченко, мені дуже сподобалась його поема „Наймичка”, вірш „Вітре буйний”, поетеса Леся Українка, Іван Франко і багато інших.
У нас є невеличка бібліотека, в якій є багато цікавих книжок. Зазвичай я нею користуюся, а також користуюся шкільною та міською бібліотекою. Зараз я читаю фантастичну книгу „Сутінки”. Як і всі звичайні діти дивлюсь телебачення, але його не можна зрівняти з її величністю – КНИГОЮ!”

Зеленська Тетяна

 

 
«ПочатокПопередня12345НаступнаКінець»

Сторінка 5 з 5