Головна Про ліцей Робота бібліотеки
Робота бібліотеки

Людина, яка любить і вміє читати, - щаслива людина.

Навколо неї багато розумних, добрих і вірних друзів.

Ці друзі - книги.

 

 

 

 

 

Бібліотечний фонд бібліотеки на 01.01.2015

Підручників - 9115

Книг - 2180 (з них навчально-методичної літератури - 1716)

Разом - 11295

Бібліотека передплачує періодичних видань на 2015/2016 н.р. - 18 назв 
(з них профільно предметних - 12)Зустріч літераторів у Смілі

Четвер, 05 червня 2014

21 травня з візитом у Смілі побували  літератори, члени Національної спілки письменників, редактори обласних газет, голови та представники земляцтв, письменники, поети та журналісти. Захід було організовано за ініціативи Черкаського земляцтва "Шевченків край" у м. Києві та за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради. Організаторську частину взяла на себе Пугач - Блискавиця Лілія Леонідівна – відома поетеса Смілянщини.

Делегація у складі членів Національної спілки письменників  приїхала на Черкащину з метою вклонитися землі Шевченка. Адже і досі Великий Тарас залишається феноменом, так до кінця і незбагненним. А усі ми є щасливими вже тим, що живемо на цій землі, де ступала нога Тараса Шевченка.

Лілія Леонідівна у своєму ліричному вірші зверталась до Кобзаря устами Ликери Полусмак, його «вічної нареченої». Роль цієї жінки у житті Тараса дійсно велика і важлива, а також і фатальна. Вона була його останнім коханням… Зовсім юна українська дев’ятнадцятирічна дівчина й український сорокачотирирічний поет . Вони зустрілися в Петербурзі. Ликера була служницею, а Тарас уже був знаною людиною. Шевченко зробив кохану вільною, винайняв власне помешкання і зовсім скоро вона мала стати Ликерою Шевченко. Але через зраду вона була покинута Тарасом. Пізніше Полусмак покаялась… Вона приїздила на могилу до Тараса… Саме це описала Лілія Леонідівна у своєму вірші.

Завалюк Василь Іванович читав поезію-заклик.

Усім відомо, що у Шевченка немає власної домівки. У творчості Шевченка багато підводних каменів, багато підтексту.  І Василь Іванович звернувся до аудиторії зі словами «Збудуємо хату для Тараса!», а пізніше пояснив, що, збудувавши хатину для вічно безпритульного Кобзаря, ми глибше зрозуміємо суть Тарасових віршів.

Довжик Василь Михайлович розпочав свій виступ із прочитання “Заповіту” німецькою мовою (переклад Франка), наголосив, що любить Шевченка за свободу в його віршах. А свою поезію презентував віршем “Я не люблю тебе”, який припав до серця учням ліцею.

На жаль, зустріч була короткою, але залишила в нашій пам’яті незабутні враження. Збулася мрія нашої Лізи – вона мала змогу побачити наживо справжніх письменників! Послухати їх, поспілкуватися, сфотографуватися.

Щиро дякуємо організаторам за таку можливість отримати яскраві враження і навіть здійснити чиюсь мрію!

Анна Ван’єр – майбутній журналіст.

 

Квітень – місяць розквіту талантів...

Середа, 30 квітня 2014

Місяцем  розквіту талантів став квітень  для  обдарованих дітей  Смілянського природничо – математичного ліцею.  Час   пробудження до життя та розквіту  чарівної української природи  посприяв  піднесенню духовної наснаги юних науковців та митців. Талановиті ліцеїсти   навесні зібрали щедрий урожай зі своєї творчої ниви, яку вони дбайливо плекали протягом усієї  холодної зими.

Першими   репрезентували себе   молоді письменниці – ліцеїстки ІІ-Б курсу  Оксана  Вдовиця, Марія Васильєва, Аліна Манько та Катерина Нечипоренко, твори яких увійшли до колективної збірки творів дітей та юнацтва Смілянщини «Ліричні проліски».  Презентація доробку юних талантів відбулася 16 квітня у   Центральній  міській  бібліотеці імені Олени Журливої.  У залі зібралися  шановані гості та самі юні автори. Присутніх у залі привітав голова Черкаської обласної організації НСПУ Володимир Ткаченко з найкращими побажаннями творчих злетів та  наполегливої роботи над своїми творами. Видання збірки стало можливим завдяки фінансовій підтримці  благодійної організації «Твердиня», головою правління якої є Олександр Федоренко.  Своєю появою «Ліричні проліски» значною мірою завдячують зусиллям   науковця, президента  літературно- мистецького клубу Натхнення»  імені А. Душина, письменниці та журналіста  Любові Дяченко-Лисенко, а також дитячого письменника  і редактора Ігоря Коваленка.

Приємно зауважити, що на Смілянщині є  сподвижники, зацікавлені у творчому розвитку таланту юних поетів і прозаїків.

 

"Ліричні проліски" душі дитячої...

Середа, 30 квітня 2014

Нещодавно у Центральній міській бібліотеці та Центральній бібліотеці для дітей відбулися презентації першої колективної збірки творів дітей та юнацтва Смілянщини «Ліричні проліски», виданої за сприяння голови благодійної організації «Твердиня» Олександра Федоренка, редактора видання Володимира Ткаченка – голови обласної Спілки письменників Черкащини та місцевого поета Ігоря Коваленка.

Свято відкрила щирими словами людина, котра  доклала найбільше зусиль для того, щоб народилася ця книжка, - президент літературно-мистецького клубу «Натхнення» імені А.С. Душина, укладач збірки, Л.М. Дяченко-Лисенко.
Приємні слова побажання і надалі творити промовляли до юних дарувань запрошені на цю зустріч Олександр Федорченко та Володимир Ткаченко.

Свій літературний талант на святі продемонстрували і наші ліцеїстки, учениці ІІ-Б курсу, чиї імена разом із творами увійшли до вищезгаданої збірки, а саме: Катерина Нечипоренко, Аліна Манько, Оксана Вдовиця. Адже це перша у їхньому житті збірочка.

Музичні номери дарували вихованці Дитячої школи мистецтв: учениці вокального відділення та гітаристи.

Тож і ми від щирого серця вітаємо наших юних дебютанток, бажаємо їм творчого натхнення, мрій та відчуття підтримки її величності Музи.


 

Печа-куча «Маловідомі факти з життя Т.Г. Шевченка»

Вівторок, 22 квітня 2014

Нещодавно для учнів ІІ-М курсу завідувач відділу читальної зали центральної міської бібліотеки Олена Миколаївна Нечипоренко провела цікавий інтерактивний захід.

Печа-куча припала до душі ліцеїстам. Та й тема була досить актуальною на сьогоднішній день - «Маловідомі факти з життя Тараса Шевченка» в рамках  заходів до 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря.

 

Історичні постаті України

Четвер, 27 березня 2014

Нещодавно у ліцеї були проведені тематичні  виховні години, присвячені  історичним постатям  Івану Мазепі ( до 375-річчя від дня народження) та Тарасові Шевченку ( до 200-річчя від дня  народження).

Гостями ліцеїстів на виховних годинах були бібліотекар ЦБС Яніна Комишник та майстриня – вишивальниця Тамара Євгеніївна Зеленецька.

Багато цікавого почули першокурсники-біологи на виховній годині «Гетьман Мазепа та його доба».

Яніна Миколаївна розповіла  своїм вдячним слухачам, що Іван Мазепа був першим українським гетьманом, який  тримав гетьманську булаву близько 22 років. Учні почули, що головним його досягненням  стало об’єднання Лівобережної та  Правобережної  України. Завдяки політиці гетьмана Мазепи українська культура піднялась на більш вищий рівень розвитку. Його господарська та соціальна політика дала змогу Україні розширити позиції у міжнародній торгівлі.

Підсумком цієї виховної години стало утвердження істини про те, що лише в сучасній незалежній Україні ми можемо гідно оцінити його життєвий шлях та діяльність, відданість Україні, її культурі, вірі, державності, соборності. Ім’я Івана Мазепи неможливо викреслити з народної пам’яті.

«Шевченко у моєму житті…» Саме таку назву мала виховна година, яку провела для учнів II-М курсу Зеленецька Тамара Євгеніївна.

Зворушливою була розповідь майстрині-вишивальниці  про те, що надихнуло її  до творчої роботи, яка приносить  їй велике задоволення. Вишивати вона почала лише три роки тому, і за цей час у її доробку вже  43 роботи. Ця тендітна сивочола жінка пропрацювала більше 30 років вчителем. Вона є учасницею міських і обласних виставок, де виставляються роботи, що пов’язані з Т. Г. Шевченком. У міському музеї  є персональна виставка  майстрині «Шевченко у моєму серці».

Учні отримали нові враження та неоціненну можливість іще раз доторкнутися до спадщини великого Кобзаря.  
Незабутня зустріч і такі ж незабутні враження…


 

Пильнуймо і слухаймо кожне Кобзареве СЛОВО!!!

Вівторок, 11 березня 2014

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам'яті і з великою любов'ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім'я і в народу українського  — Тарас Шевченко – справжній  син України, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього. Саме він повернув народу його голос — українську мову, саме він повернув народу його гідність  і  право  на свободу та самовизначення. Для кожного з нас ім'я Шевченка є святим…

Саме йому, Тарасові Шевченку, справжньому синові українського народу, і був присвячений захід, що пройшов у ліцеї, з нагоди 200-річчя від дня його народження.

Дуже ретельно готувалися діти та вчителі до його проведення, адже так хотілося, щоб свято було справжнім, щоб глядачі перейнялися духом Шевченка, почули знову і знову пророчі слова Великого Кобзаря, щоб змогли і сучасні діти полюбите мудре та вічне Тарасове слово…

Свято вдалося. Атмосфера, що панувала у залі, надихала усіх, кому випала честь мати слово...

 

До 25-річниці виведення радянських військ з Афганістану...

Вівторок, 18 лютого 2014

Афганська війна… Героїчна і трагічна не тільки із-за обелісків, вона тривала удвічі довше, ніж Вітчизняна…

Ніким і нікому не оголошена, вона вимагала та вимагає глибокого осмислення, вимагає відповіді на запитання:  Що було? Як було ? Чому було?....

Дата виведення радянських військ з Афганістану, 15 лютого, стала днем вшанування усіх учасників бойових дій на території  інших  держав.

В ознаменування 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану в Центральній міській бібліотеці була  проведена година пам’яті  під назвою  « І знову тиша і тиша знов….». На захід були запрошені учні I-М курсу разом із класним  керівником  Волошиною М. С. та бібліотекарем Рак І.І.

Наталія Олегівна  Плієва, зав. сектору юнацтва, яка організувала цей захід, розповіла присутнім про історію країни Афганістан та  про ті історичні  події , які спонукали  до розв’язання  цієї війни. Ліцеїсти мали нагоду переглянути відеоматеріали.

 


 

Урок мужності для ліцеїстів - "Невмирущий подвиг смілян"

Вівторок, 28 січня 2014

«Невмирущий подвиг смілян…» Саме так звучала назва уроку-мужності, який відбувся 23 січня в Центральній дитячій бібліотеці,  організований Сірик Наталією Анатоліївною, зав. відділом обслуговування, на який були запрошені  ліцеїсти II-Б курсу разом з учителем  світової літератури Діденко О.О. та бібліотекарем Рак І.І.

Адже 29 січня ми відзначаємо 70-у  річницю з дня визволення нашого рідного містечка Сміли від фашистських загарбників.

 

Зустріч з майстром сучасного постмодерну Любком Дерешем

Середа, 20 листопада 2013

Побували на зустрічі з відомим українським письменником Любком Дерешем учні,  учителі - філологи та бібліотекар  ліцею.

Пан Любомир прибув до Черкас 19 листопада. Шанувальники його творчості мали нагоду зустрітися з  майстром сучасного постмодерну  у Черкаській обласній бібілітеці імені В. Симоненка. Фотокореспондент ліцею Марія Затхей, юний журналіст Анна Ван’єр та  щира шанувальниця новинок сучасної літератури Богдана Борікова дізналися про нові твори із уст самого автора, взяли авторграф і навіть  трішки поспілкувались з лідером молодіжної літератури.

2013 рік виявився плідним для творчості Любка Дереша: з- під його пера вийшли дві книги – роман «Остання любов Асури Махараджа» та збірка повістей і оповідань «Миротворець».

Молодий літератор зумів зацікавити аудиторію своїм новим творчим доробком. Далі ліцеїсти планують активне прочитання та обговорення нових творів Любка Дереша. Адже їм уже відомі його попередні книги: «Поклоніння ящірці», «Культ», «Трохи пітьми», «Архе», «Намір!» та «Голова Якова».


 

Захоплююча подорож до Музею стародавнього побуту та народних ремесел, що в селі Плескачівка.

Четвер, 31 жовтня 2013

Захопливу та пізнавальну мандрівку  в минуле здійснили учні І-М та І- Б курсів.

Ясного веселого  дня на осінніх канікулах ліцеїсти і їхні вчителі вирушили до Музею стародавнього побуту та народних ремесел, що в селі Плескачівка.

Досвідчений історик  Сергій Петрович Тимофєєв уже багато років поспіль збирає старовину, зберігає пам’ять про минулі часи, власноруч реставрує давні речі і помешкання. Саме він заснував при сільському будинку культури справжній осередок культури українського життя та  побуту. Як гостинний господар пан Сергій провів екскурсію для підлітків і детально розповів про все: як жили наші предки, чим харчувалися, як вели господарство, яких традицій та вірувань дотримувалися.

Ліцеїсти не лише оглядали давні речі, а й змогли випробувати їх у роботі: дівчатка сіли до ткацького станка, стали біля печі, а хлопці крутили жорна, товкли просо в ступі. Діти дізналися  багато чого незвичайного як для нашого техногенного інформаційного світу: для того, щоб прожити і прохарчувати себе і свою родину, нашим предкам доводилося тяжко працювати. Уміли вони все: і виготовляти тканину, і прикрашати своє житло, і сіяти, і жати, і молоти зерно на борошно, і хліб пекти, і виготовляти молочні продукти. А ще треба було обігріти свою домівку, подбати про її безпеку і про захист від нападників… «Ось таке нелегке було колись життя.., - подумали діти. - Але наші пращури жили, раділи, веселилися, давали життя новим поколінням, завдяки чому існуємо зараз і ми, сучасні українці».

Наступним пунктом мандрівки юних ліцеїстів стала сільська садиба «Холодноярський зорепад», що в урочищі Козереве села Сунки.

У мальовничому Рип’яшенському яру розкинувся справжній куточок зеленого туризму, де діти змоги і скуштувати смачну кашу, і порозважатися на старовинній гойдалці, побачити дерев’яний віз та витягти воду з криниці з допомогою давнього дерев’яного пристрою-колеса.

Трішки стомлені  такою серйозною мандрівкою, але веселі і збагачені новими знаннями та враженнями, ліцеїсти повернулися до рідного навчального закладу. Тепер вони поділяться своїми враженнями з рідними, друзями, знайомими,  напишуть відгуки, цілком імовірно,  продовжать дослідницьку діяльність самотужки. Адже наш Смілянський край такий багатий на історичні таємниці і радо їх відкриває тим, хто щирий душею та має допитливий розум.    

 

З відкритим серцем - в "Поетичну осінь"

Четвер, 24 жовтня 2013

17 жовтня в  Центральній міській бібліотеці ім. О. Журливої відбулася літературно-музична вітальня «Поетична осінь».

Учні II-Б курсу  мали  чудову нагоду зустрітися і поспілкуватися з головою Черкаської спілки письменників Валентиною Коваленко; членом обласної спілки письменників та головою Фундації регіональних ініціатив - Оксаною Галаєвою,  послухати музичні твори у виконанні учнів дитячої школи мистецтв, а також познайомилися з експозицією місцевих художників.

Хвилини прекрасного подарували присутнім місцеві поети, письменники: Надія Матюшенко-Гребенюк, Петро Сафроненко, Тетяна Шугар-Благодарна, Лілія Блискавиця,   Володимир Савченко.

Родзинкою літературно-музичної вітальні став дебют юних талантів нашого ліцею: Оксани Вдовиці та Аліни Манько, які прочитали свої  вірші , а також Катерини Нечипоренко, яка декламувала свою прозу.  
Учні отримали позитивні емоції, гарний настрій, багато вражень та задоволення від дотику з прекрасним.

 

«Світло слова» - творчий вечір поета – пісняра Сергія Руднєва

Вівторок, 01 жовтня 2013

До Міжнародного дня музики, який відзначається 1 жовтня, був проведений ювілейний творчий вечір поета – пісняра  Сергія Миколайовича Руднєва під  назвою « Світло слова». Захід відбувся на базі  Центральної міської бібліотеки з учнями I-М курсу  природничо  - математичного ліцею, з нагоди 70-річчя  Сергія Миколайовича.

Поет розповів ліцеїстам, що народився і виріс у місті Черкасах. Викладав психологію спорту в Черкаському національному університеті  ім. Б. Хмельницького та виховав і тренував не одне покоління майстрів спорту з веслування. А зараз, незважаючи на поважний вік,  працює в дитячому садку №31 і не залишає своєї улюбленої справи.

Під час зустрічі звучали його поезії із збірок «Шепіт і крик»,  «Шалена повінь», «Обійми».

С.М. Руднєв є членом Національної спілки письменників України та лауреатом літературної премії  імені  В. Симоненка ( 2012р.). Він співпрацював з багатьма відомими письменниками:  Григорієм Білоусом, Миколою Негодою, Людмилою Тараненко.

З  2000 року дебютував як автор-виконавець, упевнено перемагаючи у престижних міжнародних та всеукраїнських пісенних конкурсах, серед  яких «Срібні струни», «Українська хвиля».

Для дітей він виконав декілька авторських  пісень під супровід акордеону.

Свої  теплі  слова промовляли на  адресу ювіляра і запрошені  на захід місцеві  поети:  Сафроненко Петро Дмитрович,  Надія Іванівна Матюшенко- Гребенюк та молода поетеса Тетяна Вікторівна Шугар - Благодарна.

Цей творчий вечір пройшов у теплій, невимушеній атмосфері  і засвідчив, що молодь  небайдужа до сучасного поетичного слова.


 

Інформаційний день у ліцеї

Вівторок, 23 квітня 2013

Сьогодні у ліцеї видався досить цікавий початок робочого дня, справжній інформаційний день, адже на виховні години до ліцеїстів завітали представники Центральної дитячої та Центральної міської бібліотек, щоби провести з учнями тематичні виховні години.

На ІІ-М курсі бібліотекар О.М. Дорошенко із сектора юнацтва розповідала про гендерну політику у спілкуванні та про інтерактивне спілкування.

Ліцеїсти з ІІІ-Б курсу мали нагоду прослухати огляд новинок сучасної української літератури  на тему: «Інтернет для книги не завада», який провела  для них завідувач читальною залою ЦМБ О.М. Нечипоренко. Дізнатися про новинки в літературі – це виявилося досить цікаво.

А для першокурсників математичного профілю заввідділом обслуговування читачів ЦДБ Н.А. Сірик провела  годину пам’яті «Дзвони Чорнобиля та Хіросіми» до пам’ятної дати. Адже ми усі знаємо, що саме 26 квітня буде День пам’яті трагедії на Чорнобильській АС і нам слід задуматися над тим, що хтось ціною власного життя захистив майбутнє від радіаційної біди.

 

«Є поети для епох»

Понеділок, 22 квітня 2013

«Поезія – це завжди неповторний,  якийсь безсмертний дотик до душі».

Цей вислів Ліни Костенко наблизив  ліцеїстів 3-Б  курсу до поетичного феномену поетеси… Літературно-мистецька вітальня «Є поети для епох», яка нещодавно відбулася у  Центральній міській бібліотеці, була присвячена творчості відомої української поетеси Ліни Костенко.

Під час цієї цікавої літературної зустрічі, організованої завідуючою відділом читального залу Оленою Миколаївною Нечипоренко  присутні мали змогу ознайомитися зі сторінками життєвої  біографії та чути голос талановитої поетеси сучасності.  Звучали теми війни, природи, кохання.

Олена Миколаївна зазначила , що майстриня слова сама напророкувала собі нелегку долю. Перед  нею, як і перед кожним митцем,  стояв вибір. І вона обрала шлях самозреченості  й безкомпромісності. Усім своїм життям, усією творчістю Ліна Костенко підтверджує: «Я вибрала Долю собі сама. І що зі мною не станеться у мене жодних претензій нема до Долі – моєї обраниці» .

До читання віршів долучилися  також  і учні ліцею, адже слова відомої поетеси просто не можуть залишити когось байдужими. Вони глибоко торкаються струн душі, вони заставляють задуматися, вони ранять і водночас лікують, вони живуть…

Ліна Костенко знає ціну й вагу слова. Воно може бути важким і страшним, красивим і життєдайним. Цілий світ виник від слова. Уся її поезія - це приклад  обережного і бережного  ставлення до слова, розуміння його значення…

 
«ПочатокПопередня12345НаступнаКінець»

Сторінка 4 з 5