Головна Про ліцей Робота бібліотеки
Робота бібліотеки

Людина, яка любить і вміє читати, - щаслива людина.

Навколо неї багато розумних, добрих і вірних друзів.

Ці друзі - книги.

 

 

 

 

 

Бібліотечний фонд бібліотеки на 01.01.2015

Підручників - 9115

Книг - 2180 (з них навчально-методичної літератури - 1716)

Разом - 11295

Бібліотека передплачує періодичних видань на 2015/2016 н.р. - 18 назв 
(з них профільно предметних - 12)Традиційні Шевченківські дні

Середа, 11 березня 2015

З приходом весни  в ліцеї щоразу розпочинаються традиційні Шевченківські дні.  Кожне свято, приурочене   вшануванню  нашого Великого Земляка, завжди цікаве і неповторне. Варто згадати минулорічний проект до 200- річчя з дня народження Тараса Шевченка «Кобзар» у моїй родині» та  святковий концерт, до організації якого долучився  буквально кожен ліцеїст, кожен представник педколективу закладу.

Цього року 201- у  Шевченкову річницю  ліцеїсти відзначають  у новій площині європейського розуміння творчості Великого Кобзаря, всесвітнього значення його творчої спадщини  не лише як поета, а й як художника.  Адже найкраще можна пізнати митця через   речі, через матеріальні цінності, які він залишив по собі. Іноді це невеличкий пейзаж, нарис, лист чи спогад у щоденникових записах. Часто це  спогади очевидців, які  хоч день, хоч годинку перебували у товаристві Тараса Шевченка.

Саме  в такому ракурсі й змалювали геніального митця творці  документальної драми «Експедиція», створеної у 2014 році ще до  Революції гідності, до перегляду трейлера якої  долучилися й ліцеїсти.

Отже, 1848 рік. У подорож Аральським морем виходить шхуна «Святий Костянтин». На борту шхуни -- український поет, петербурзький художник, засланий бунтівник Тарас Шевченко. Слідкуючи за етапами подорожі, ми знайомимось з документами епохи, слухаємо коментарі експертів, та повністю відтворюємо атмосферу Експедиції. Фільм повністю відтворює атмосферу подорожі ХІХ сторіччя і за своєю якістю дорівнює найкращому світовому кінопродуктові.

 

Ляльки-мотанки своїми руками

Середа, 11 березня 2015

Цьогоріч євроклубівці ліцею долучилися до народних традицій та вирішили виготовляти  традиційні українські сувеніри своїми руками.  Зупинилися на виготовленні ляльок-мотанок.

У рамках роботи проекту тристороннього обміну Україна – Німеччина – Польща «Живемо в об’єднаній Європі» діти мають поділитися зі своїми партнерами по проекту знаннями та досвідом щодо традицій свого народу. А з давніх-давен відомо, що саме лялька є відображенням національної культури людства. Тому і створення кожної ляльки потребує глибокого вивчення традицій, історії побуту, костюма.

Лялька-мотанка здавен була оберегом в українській родині. Кожна матір робила для своєї дитини ляльку, щоб та гралася.

Вважають, що лялька є посередником між живими й тими, кого на цьому світі вже чи ще немає. Мотанка є втіленням добра і лагідності. Тому в ній закладений родовий, етнічний фактор любові і сподівань, віри в добро та захист від злих сил. Кожна лялечка була індивідуальним витвором, несхожим на інших ляльок.

 

Славнозвісний бубабіст Віктор Неборак у гостях у ліцеїстів

Четвер, 05 березня 2015

Віктор Неборак – сучасний поет, літературознавець, продюсер, один із засновників славнозвісного угруповання «Бу-ба-бу» - завітав у гості Смілянського природничо – математичного ліцею.    Програма  візитів відомого літератора  по Черкащині надзвичайно щільна і насичена, та все ж Віктор Володимирович  знайшов  час для спілкування з ліцеїстами,  які славляться  не лише своїми талантами, а й любов’ю  до рідної літератури, популяризацією  творчості сучасних письменників та науково – дослідницькою діяльністю у галузі  літературних студій.

Письменник презентував  перед старшокласниками своє нове видання  поезій «Літаюча голова». В авторському виконанні   пролунали  такі поезії: «Клітка з левом», «Клітка з пантерою», той же знаковий твір «Літаюча голова».  Ліцеїсти дізналися, що Неборак є практично зачинателем українського репу, і пересвідчилися у правдивості сказаного: автор з неабиякою  віртуозністю  ритмічно процитував  відому   «Пісеньку про Лялю – Бо» та «Причинну».

 

Зустріч з Володимиром Савченком

Понеділок, 23 лютого 2015

«Поетами  народжуються», - так коротко можна сказати про літературний талант нашого земляка Володимира Савченка, який 20 лютого, напередодні  Дня рідної мови, представив до уваги шанувальників високого слова  другу збірку своїх віршів «Вязь жизни». Мистецьке дійство відбулося  в читальному залі Смілянської міської бібліотеки імені Олени Журливої.  На зустріч з поетом завітали  сміляни різного віку: і зовсім юні, і вже літні люди, які давно знають  і підтримують нашого  талановитого співвітчизника.

Серед запрошених на презентацію книги були  й  учасники гуртка «Я патріот  України» - ліцеїсти ІІ-Б та ІІІ- Б курсів. Наші знавці  літературного краєзнавства не вперше чують поезії Володимира Савченка. Адже він завжди бажаний гість у  ліцеї. Учні налаштувалися  на  зустріч і з талановитим майстром пера -  підготувались до виразного читання та коментування  його поезій. Серед  найбільш активних  читців – Тетяна Вергелес, Ельвіра Зайва, Марія Вовчок, Інна Задорська, а також переможниця  міської олімпіади з російської мови Дарія Прилепська та її подруга Анастасія Мокроузова.

 

"Професія читач... - звучить просто чудово"

П'ятниця, 19 грудня 2014

«Якщо Ви не можете поки що обрати професію, то просто…створіть (чи вигадайте) її самі», - таку пораду дає сучасній творчій молоді науковець і літератор Олександр Скороход.

Сучасне покоління учнів Смілянського природничо – математичного ліцею  більше знає  Олександра Скорохода як засновника однойменного гранту за успіхи в навчанні. Та ось 12 грудня, якраз напередодні свята Калити, наш ліцейний меценат завітав у стіни рідного навчального закладу. Адже Олександр – один із перших і найуспішніших випускників ліцею. Закінчивши  з відзнаками Смілянський природничо-математичний ліцей та природничий факультет Національного університету «Києво-Могилянська Академія»  за спеціальністю «Біохімя», він із  2007 року – аспірант інституту молекулярної  біології та генетики НАНУ, голова Ради молодих дослідників інституту.  А зараз уже – кандидат біологічних наук. Окрім того, ще й спортсмен, знавець музики, мандрівник, поліглот, журналіст  і, звичайно ж, талановитий письменник. Нині  - автор  двох книг «Всесвіт» та «Незвичайна професія», а також низки статей, опублікованих в українських та зарубіжних виданнях.

 

"О восьмій вечора на Ковчезі"

Вівторок, 02 грудня 2014

«О восьмій вечора на Ковчезі» - саме таку назву мала вистава, на яку вирушили під кінець робочого тижня ліцеїсти ІІ-Б та ІІ-М курсів. Адже  відпочивати треба, як- то кажуть у народі, культурно.

Поїздка до Черкас вийшла дійсно дуже вдалою. Адже до нашого обласного центру приїхали  прекрасні гості – творчий колектив  Львівського першого академічного українського  театру  для дітей та юнацтва.  Все того разу  було незвичним: і п’єса німецького автора Ульріха Губа у перекладі Христини Назаркевич, і вірші Віктора Неборака до пісень, і жанр п’єси (допотопно – сучасна історія на 2 дії), і зустріч з іноземними гостями – меценатами  із  Німеччини, привітання глядачів від самого режисера –Юрія Мисака, поєднання чудової гри акторів  з відеодемонстрацією, жваве обговорення п’єси по її закінченні.

Діти отримали унікальну нагоду поспілкуватися безпосередньо із самими акторами.

А ще на сцені ішов «справжній» сніг і бігали «справжні» пінгвіни.  Але дійсно справжніми були почуття: виявляється, кожен із нас несе у собі частинку Бога, і саме від нас із вами залежить життя на планеті Земля не лише людей, а й інших прекрасних істот: тварин, птахів, комах і всього- всього живого.

Ліцеїсти були в захваті від перегляду вистави. І  не соромилися виявляти щирі позитивні емоції.

 

Вечір пам'яті "Засвіти свою зорю"

Вівторок, 25 листопада 2014

Я  поділив  своє  життя  навпіл :
Вночі  - орел ,
А  вдень – я  сірий  віл,
Що  прагне  дооратись  до  джерел
(Григорій Білоус)

«Засвіти свою зорю» - під такою назвою відбувся вечір пам’яті, присвячений видатному письменникові Черкащини Григорієві Білоусу з нагоди 75-річчя з дня народження.

Працівники    Смілянської центральної  міської бібліотеки імені Олени Журливої  разом із учителями ліцею  Світланою Іванівною Лісовою, Тетяною Володимирівною Береговенко та бібліотекарем Іриною Іванівною Рак організували  для творчих ліцеїстів зустріч із митцями, які добре знали  Григорія Павловича і навіть працювали  разом з ним на літературній ниві.  Ведуча заходу, бібліотекар Олена Миколаївна Нечипоренко, ознайомила  присутніх  з найважливішими віхами життя і творчості митця.  Творчий  портрет  Григорія  Білоуса у формі презентації  представила учениця ІІІ-Б курсу Черв’як Наталія.

До ліцею завітали і поважні гості: голова Спілки письменників Черкащини   Володимир Тарасович Ткаченко, відомий поет Ігор Коваленко та  письменниця Лілія Пугач- Блискавиця.  Старшу когорту поетів Смілянщини представив  Петро Сафроненко.  Усіх зворушили їхні  теплі спогади  про чудову людину і талановитого письменника Григорія Білоуса.

 

З вдячністю за спокій...

Четвер, 13 листопада 2014

Нещодавно у ліцеї відбулася цікава зустріч з учасником АТО, на яку зголосився прийти колишній випускник гімназії імені В.Т. Сенатора, нині сержант, військовий строкової служби, Артем Андрійович Васильєв.

Розмова десятикласників з Артемом виявилася щирою та відвертою.

Діти дізналися, що  Артем Андрійович після закінчення школи відслужив у армії, а потім залишився служити за контрактом, так як душа лежала до військової справи. Служив у Феодосії.

На жаль, обставини склалися таким чином, що потрібно було залишити Крим та повернутися на материк, продовжуючи службу у Смілі.

В АТО потрапив добровольцем. Навіть не задумувався, коли випала нагода захищати свою Батьківщину. Був під Краматорськом. Чув свист куль та бачив вибухи, не з балачок знає, що таке смерть, яка ходить поряд.

Слухаючи розповідь молодого чоловіка, чітко усвідомлюєш, що не так усе просто у цьому житті. І як ми іноді не бережемо один одного. І як добре, що є ті, хто будь-якої миті, не задумуючись, буде берегти спокій матерів та дітей, хто стане на захист, навіть ціною власного життя.

Велика шана і подяка усім нашим захисникам, низький уклін за мужність, витривалість та відданість рідній Вітчизні.

 

Поетичний тренінг для обдарованої молоді

Вівторок, 11 листопада 2014

Поетами народжуються, а не стають… Та все ж наполегливо працювали над своїми творами  і найвидатніші майстри слова. А що вже говорити про юних початківців. Тут уже не обійтися без поради досвідченого майстра, який уже давно загнуздав брикливого Пегаса.

Напередодні загальнонародного свята Дня української писемності й мови  смілянські письменники – початківці  зібралися у читальному залі центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої на зустріч із    відомою черкаською поетесою, керівницею студії «Дебют», Оксаною Галаєвою.

Пані Оксана провела поетичний тренінг з обдарованими учнями смілянських шкіл.  Ініціаторами зустрічі стали відомі вже у Смілі юні поетки  Євгенія Бритик (ЗОШ №1), Аліна Манько, Оксана Вдовиця, Катерина Нечипоренко (ліцей).

Творчість, як і будь-яка діяльність, має свої закони. Безліч прийомів, ходів, прикрас давно досліджено, розкладено по поличках, закріплено в словниках.

Не зайвим буде нагадати, що небажаними є рими на одних і тих же частинах мови в одній і тій же формі, насамперед в дієсловах. Оволодіти технікою нескладно, було б бажання.

Складайте вірші скрізь і  про що завгодно: на прогулянці, коли голова нічим не зайнята і кроки підказують ритм. Особливо піклуватися про змістовність спочатку не потрібно, головне, щоб дотримувався розмір і рими були гідними. А ще не забудьте про позитивне ставлення до життя, бо, ставши поетом, Ви посилаєте свої емоції у Всесвіт і навіть пророкуєте майбутнє.

Це не остання наша зустріч з майстрами слова. Приходьте ще – не пошкодуєте.


 

Нелегка та цікава дорога до Парнасу

Вівторок, 14 жовтня 2014

Хто сказав, що осінь сумна пора? І зовсім це не так!

П’ятниця 10 жовтня в ліцеї  була позначена багатьма цікавими подіями: щедрий осінній ярмарок, яскрава фотосесія у вишиванках, інтернет – олімпіада з української мови та літератури. І нарешті – «Поетична осінь 2014», яка мандрує нині  Черкащиною, завітала  до юних талантів нашого закладу.

А принесли  дух справжнього поетичного слова  в стіни ліцею  відомі  митці:  голова спілки письменників Черкащини Володимир Ткаченко, відомий поет і редактор Ігор Коваленко та письменниця і видавець Лілія Пугач- Блискавиця. Спілкування відбулося у теплій невимушеній обстановці, якій сприяла затишна атмосфера кабінету української мови та літератури.

Вперше на заході побували першокурсники. Поети – початківці дуже хвилювалися: адже виступати перед такими поважними письменниками  - це дуже нелегко. Слід і зібратися думками, і пересилити сором’язливість, і виразно прочитати свої поезії. Та  презентація творчого доробку пройшла напрочуд вдало.   Усіх присутніх схвилював  виступ  учня ІІ-М курсу Дмитра Чубіна.  Слід зауважити, що  юнак нещодавно  не лише написав  поезію про педагогів  ліцею, а й виконав її в сучасному жанрі репу на святковому концерті до Дня учителя, чим завоював прихильність усієї ліцейної громади. Адже справжній талант не приховаєш – він обов’язково виявиться і принесе радість людям.     Схвальні слова на свою адресу почули другокурсниці Анастасія Мельник і Анжеліка Федорченко. Не  обійшлося і без критики з боку поважних гостей.

Якщо Ви справді мрієте  стати Поетом, то постійно працюйте над собою, шліфуйте   своє слово до блиску,  дбайте про його чистоту,  влучність, прислухайтеся  до порад  відомих  письменників. Критики не варто боятися, адже вона, в першу чергу,  сприяє Вашому вдосконаленню.

Уже доброю традицією для  справжніх  письменників стало дарувати свої книги з автографами. Володимир  Ткаченко особисто  підписав книгу «Не жалій батька в наймах» для кабінету української мови. Ігор Коваленко подарував   свої збірки поезії для дітей «Зирять зорі золоті» та  «В огірочка є сорочка», а для дорослих - «Підходьте поближче».

Лілія Пугач – Блискавиця порадила  юним талантам використовувати у своїй роботі настанови Валентини Коваленко, викладені в посібнику «Поетичний гербарій». Пані Лілія також   презентувала власну нову книгу «Курочка - снігурочка», яка  містить текст паралельно українською та англійською мовами.

Отож, юні ліцейні таланти, щасти Вам на дорозі до Парнасу! До нових зустрічей на  поетичних шляхах.

Тетяна Береговенко – учитель української мови та літератури

 

По ліцею осінь ходить...

Середа, 01 жовтня 2014

«А от і ні,- скажете ви,-  де ж хто бачив осінь у кабінетах, чи на коридорі. Вона у парку та на вулиці!» На це можна відповісти, що бачити, може, ніхто й не бачив. А ви спробуйте послухати: он дмухнув свіжий вітерець у вікно, терпко і бальзамово   запахли  пізні квіти, зашелестіло сухеньке жовте листя. А! Таки вона ходить, вишукана Цариця Осінь, а  поруч з нею крокує і поетичний настрій, який надихає талановитих ліцеїстів до творчості.

«Ой як нелегко бути обдарованим… - скаже дехто з активних ліцеїстів.-  Так багато треба встигнути. Хто б допоміг?»

І прохання наших юних майстрів пера було почуте: в перший день жовтня разом із теплим ранковим сонцем та чудовим настроєм до ліцею завітала володарка співучих рим  та оригінальних метафор -  поетеса Смілянщини Тетяна Шугар – Благодарна. Її слухачами стали наймолодші ліцеїсти -  наші першокурсники. Вони заздалегідь підготувалися зустріти  відому гостю: вивчили її поезії напам’ять, ретельно переглянули збірочку «Рядки щасливого безсоння…» . Пані Тетяна поділилася з  дітьми своїми творчими секретами, декламувала свої вірші, не обійшлося і без  цікавих питань. Адже як- не-як, а тема кохання починає турбувати вже й у юному віці. Як про це краще можна сказати, ніж у поезіях?

Ліцеїсти зауважили, що поезії  Тетяни Вікторівни дійсно духмяні, барвисті  та соковиті, як і щедра осінь:

Там у долоні наберу блакить
З фіалок, небом в зелені розлитих,
Зіп’ю росу, що краплею тремтить
На кожнім клаптику усміхненої миті!

Тож, погодьтеся, любі друзі, Осінь таки ходить по ліцею, і не проста, а Осінь Поетична!

Т. Береговенко, вчитель української мови та літератури

 

«ПОЕТИЧНА ОСІНЬ У ЛІЦЕЇ 2014 !»

П'ятниця, 19 вересня 2014

ШАНОВНІ  ЛІЦЕЇСТИ !!!

ВПЕРШЕ  У НАШОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ  ВІДБУДЕТЬСЯ   КОНКУРС ЮНИХ МИТЦІВ

 

«ПОЕТИЧНА ОСІНЬ У ЛІЦЕЇ 2014!»

УСІ, ХТО БАЖАЄ ВИЯВИТИ СВІЙ ТАЛАНТ, УДОСКОНАЛИТИ СТИЛЬ ПИСЬМА НА ЦІКАВИХ ТРЕНІНГАХ, ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ГАЛА - КОНЦЕРТІ, ЩО ВІДБУДЕТЬСЯ НА ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ

просимо звертатися до оргкомітету конкурсу  – ІІІ-Б курс: Оксана  Вдовиця, Аліна Манько, Катерина Нечипоренко

 

Жінку ніколи не питають, скільки їй років...

Вівторок, 09 вересня 2014

Шугар Тетяна Вікторівна. Письменниця презентувала свою нову збірку «Рядки щасливого безсоння»Жінку ніколи не питають, скільки їй років. Та ще й якщо вона  така весела, квітуча, красива і талановита, як наша землячка – поетеса Тетяна Шугар – Благодарна. Тож  п’ятого вересня ліцеїсти  вітали ювілярку  в Смілянській міській бібліотеці імені Олени Журливої. Невеличкий зал у цей прекрасний, заряджений позитивом день був повен гостей. Адже Тетяна Вікторівна  має багато друзів і чимало шанувальників своєї творчості.

Письменниця презентувала свою нову збірку «Рядки щасливого безсоння». Присутні у залі із задоволенням послухали поезії у виконанні самої авторки. Сюрпризом для всіх  став виступ смілянського композитора Станіслава Кравченка, який виконав для всіх декілька власних пісень на слова Тетяни Шугар  - Благодарної. За його словами, класти її  поезії на музику дуже легко й приємно, адже відзначаються вони милозвучністю та простим, але глибоким змістом.

 

Нашому улюбленому Володимиру Ткаченку - 60 років !!!

П'ятниця, 05 вересня 2014

Нашому  улюбленому  гумористові, поетові, редакторові, видавцеві, наставникові Володимиру Ткаченкові виповнилося 60 років!  З цієї нагоди  3 вересня й   відбулися урочистості в Смілянській міській бібліотеці  імені Олени Журливої, де зібралися найщиріші друзі митця, шанувальники його таланту і ті люди, яким він допоміг знайти себе на літеатурній ниві, іншими словами, вигострив їхнє літературне перо і  посадив на брикливого Пегаса.  Юні таланти з ліцею, ретельно підготувавшись, і собі вирушили  вітати ювіляра. Адже  з його благословіння  цієї весни  проросла  молодіжна збірка  юних поетів Смілянщини «Ліричні проліски». Ліцейні «Пролісочки»  підготували і музичний, і поетичний  подарунки дорогому Володимирові  Тарасовичу. Адже ліцеїсти завжди раді бачити шанованого письменника у стінах рідного навчального закладу, щоб ще раз послухати його оповідки «Кролі», «Жуки» чи й щось із новенького.

Нині Володимир Тарасович  очолює Черкаську обласну організацію письменників НСПУ, тож турбот у нього вистачає. На обличчі ювіляра  під час зустрічі не лише світилася добра, привітна посмішка, а й відображались стурбованість та сум. Адже непроста українська ситуація не залишає байдужими справжніх патріотів нашої рідної землі. Та митець поборов хвилювання і порадував невеличку дружну аудиторію читанням своїх гуморесок. Не обійшлося і без сюрпризів. Пан Володимир  відкрив свою велику «таємницю»: він все життя мріяв бути ліриком, а не просто гумористом. Тому  присутні на святі почули у виконанні ювіляра чудові  інтимні вірші: про дитяче та справжнє кохання, про щирі почуття. На завершення письменник порадував усіх ще й своїми іскрометними пародіями, де кожне слово – мов десерт, аж солодко і радісно стає на душі.  Від імені адміністрації та педагогічного колективу ліцею ювіляра привітали учитель української мови та літератури Тетяна Береговенко та бібліотекар  Ірина Рак. Отже, свято вдалося на славу. Дай Боже, ще й  наступні ювілеї нашого чудового земляка відвідувати та відвідувати.

А із уст  юних «Пролісків»: Оксани Вдовиці, Аліни Манько, Катерини Нечипоренко - прозвучали такі авторські рядки:

Всміхаються рядки і букви,
І вітерець наспівує гучніше,
Коли приходять світлі дні,
І сонце гріє трішечки тепліше.
Сьогодні, Володимире Ткаченку,
До Вас прийшов цей світлий, гарний день,
Приніс з собою досвід чималенький
І звів до купи близьких Вам людей.
Тому бажаєм Вам добра і миру,
Міцну сім`ю і запашну хлібину!
Лишайтеся таким, який  Ви є,
Бо це усім натхнення додає!


 
«ПочатокПопередня12345НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 5