Головна Про ліцей Робота бібліотеки
Робота бібліотеки

Людина, яка любить і вміє читати, - щаслива людина.

Навколо неї багато розумних, добрих і вірних друзів.

Ці друзі - книги.

 

 

 

 

 

Бібліотечний фонд бібліотеки на 01.01.2015

Підручників - 9115

Книг - 2180 (з них навчально-методичної літератури - 1716)

Разом - 11295

Бібліотека передплачує періодичних видань на 2015/2016 н.р. - 18 назв 
(з них профільно предметних - 12)Зануритися у минувшину свого краю - цікаво і пізнавально

Субота, 20 лютого 2016

Нещодавно ліцеїсти четвертих курсів мали чудову нагоду дізнатися більше про історію свого рідного містечка  Сміли.

На зустріч з дітьми запросили голову громадської організації «Пошук»  Андрія Іванова, що разом зі своїми колегами-однодумцями займається дослідженням історії Смілянщини .

Розмова стосувалася теми ІІ Світової війни і того лиха, якого зазнало містечко під час фашистської навали.

Дуже багато цікавого довідалися учні про воєнне лихоліття: про концтабори у Смілі, про розстріли безневинних людей, про братські могили на території містечка, про оборону Сміли та роки окупації, про героїчні вчинки смілян і допомогу партизанів. А найголовніше те, що жоден факт із розповіді гостя не був голослівним. Усе тут же підтверджувалося документально: довідками, фотографіями тих років, різноманітними документами та газетними матеріалами…

 

Сергій Пантюк... Його поезії - це емоції, а сам він - маг у галузі слова...

Субота, 23 січня 2016

22 січня, саме в День соборності України,  ліцеїсти  радо вітали  у стінах рідного навчального закладу  поважного гостя із Києва – Сергія Пантюка – культового  українського  письменника, поета, прозаїка, публіциста, журналіста, громадського діяча, учасника АТО та  волонтера.

Талановитий митець є  автором 13-ти поетичних збірок, численних публікацій у вітчизняній та зарубіжній пресі.
Ця тепла зустріч відбулася за сприяння благодійного фонду імені Тодося Осьмачки.

«Поезія – це помічниця Сонця», -  такий глибокий афоризм спав на думку  письменникові саме в  Смілі. Адже справжній поет не повинен сидіти у вежі із слонової кістки, а має бути завжди в епіцентрі подій. До поняття культовості пан Сергій ставиться  спокійно і врівноважено, адже це, на його думку, - знаковість, а він ні на кого не схожий: належить до покоління дев’яностників, але не визнає  приналежності до якогось угруповання. Поет має бути різним, а поезія – це емоція (коли щось почало тебе  рвати).

Митець презентував перед ліцеїстами свій творчий доробок  - це збірки поезій та прозові твори, навіть поділився своїми творчими секретами, зокрема – філологічними віршами. Пан Сергій у процесі написання своїх творів  не ставить розділових знаків, щоб не згубити  текст. А вже  по завершенню роботи виставляє пунктограми. Це припало до смаку особливо дев’ятикласникам, які так наполегливо гризуть граніт науки, опановуючи синтаксис та пунктуацію складного речення.

 

У ліцеї проведено низку заходів у рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насилля"

Середа, 23 грудня 2015

Міжнародна  правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата ще у 1991 році.

Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок , а датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини.

Особлива увага під час її проведення приділяється питанням домашнього насилля, тому вся робота у закладі була спрямована  проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.

У рамках цієї акції для ліцеїстів у Центральній міській біблотеці ім.. О.Журливої було організовано зустріч із спеціалістом  I-ої категорії,  юрисконсультантом    Смілянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  Юлією Вікторівною Старинець  під назвою «Зупини насильство в твоєму оточені. Не будь байдужим».

 

Ще одна зустріч з поезією...

Четвер, 10 грудня 2015

У вівторок 08.12.2015 року у ліцеї відбулася цікава зустріч з людиною, яка, мабуть, має стати взірцем мужності, любові до життя та боротьби за кожен свій день. А натомість ми познайомилися з чоловіком, який любить життя понад усе, скромним та щирим, романтиком у душі, не дивлячись на складні життєві перипетії.

Це Микола Олександрович Скрипник, технік-конструктор фірми «Навіс-Україна», автор збірки поезій «Зоряний вітер».

Саме з його поезіями і мали нагоду познайомитися ліцеїсти. Такими ж скромними, чуйними, ніжними, але твердими у своєму слові, як і сам автор.

 

Пізнавальна виховна година "Стоп насиллю!"

Четвер, 10 грудня 2015


Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться акція «16 днів проти насильства».

Насильство в сім’ї - це не лише українська біда, а й проблема світового масштабу.

В Україні жінки, діти та люди похилого віку страждають від домашнього насильства набагато частіше, ніж можна собі  уявити. На думку експертів, загальна  кількість злочинів і адміністративних правопорушень, пов’язаних з насильством у сім’ї, є більшою, ніж усіх інших злочинів взагалі.

Насильство класифікують за різними типами і ознаками. Воно буває: фізичне, психологічне, сексуальне і економічне.

Правовий захист від насилля базується на Конституції України, Конвенції ООН про права людини, Конвенції ООН про права дитини, Законі України про охорону дитинства, Сімейному кодексі України та Законі України про попередження насильства в сім’ї.

Саме на тему протидії насилля і відбулася у ліцеї година спілкування «Стоп насиллю!», яку провела для ліцеїстів завідувач відділу обслуговування читачів Центральної дитячої бібліотеки Наталія Сірик.

Учні II-М курсу переглянули відеоматеріали «Не виховуй насилля», «За що?», взяли участь у практикумі «Аналіз ситуації» та  з зацікавленням  прослухали притчу «Все залишає свій слід…»

Сподіваємося, що почуте і побачене, програне у ситуативних завданнях і відчуте не залишить байдужими нікого.

 

«Як парость виноградної лози, плекайте мову…»

Вівторок, 10 листопада 2015

«Як парость виноградної лози, плекайте мову…» - саме  з цієї мудрої поради видатного класика української літератури Максима Рильського і розпочалося у ліцеї святкування 9 листопада - Дня української мови і писемності – цього року.

Ліцеїсти заздалегідь готувалися до цього свята. Адже щорічно у стінах закладу – це подія, пов’язана  з багатьма  заходами: І туром конкурсу Знавців української мови, підготовкою учнівських презентацій, науково – дослідницькою діяльністю старшокласників.

 

Щоб діти мали мирний сон і щасливе дитинство...

Вівторок, 20 жовтня 2015

19 жовтня 2015 року ліцеїсти мали нагоду зустрітися та поспілкуватися з головним сержантом, командиром відділення розвідувально-диверсійної  роти батальйону «Айдар», корінним смілянином  Леонідом Михайловичем Корчемахою (Абаром), так його колись давно назвав вірменський аксакал.

Леонід Михайлович розповідав ліцеїстам про свій бойовий шлях дорогами Луганщини, про свої переживання та про те, що ніколи навіть не думав, що прийдеться взяти до рук зброю, адже він – людина мирної професії. Ще зовсім недавно працював простим слюсарем у центральній міській лікарні, а до цього трудився провідником пасажирських вагонів.

В батальйон «Айдар» Леонід Михайлович пішов добровольцем. І розпочалися його митарства дорогами війни…

Воював у Георгіївці, Щасті, Старобільському районі, Жолобку, Трьохізбенці, у Золотому… Був поранений, контужений… І знову повертався до своїх друзів, адже війна вчить дружити по-справжньому. Повертався, бо упевнений у тому, що допоки ворог знаходиться на нашій землі, доти солдат-доброволець вважається мобілізованим.

З неприхованим захопленням слухали діти розповіді цього спокійного та врівноваженого чоловіка зі стомленими очима  та привітною посмішкою.

Він гордий тим, що має військових побратимів, що поряд із ним боронить рідну землю і його син, хоч серце батька болить за свою кровинку, що має тримати у руках зброю, за маленьку 19-річну Гаєчку та 60-річного Сан Санича.

А ще дуже вдячний волонтерам, які опікуються захисниками, постійно виручали та виручають усім: і зброєю, і харчами, і медикаментами.

А особливого натхнення та домашнього затишку додають дитячі листи підтримки та малюнки.

Абар упевнений у тому, що війна ніколи і нікому не приносить щастя, лише горе та розчарування, тому діти мають жити під мирним небом, опановувати мирні професії та радіти дню, що народжується.

Ліцеїсти щиро дякували за змістовну розповідь, за доброзичливе ставлення, за бойовий дух та піднесення патріотизму, за те, що вони мають спокійний сон та мирне небо над головами, що живуть у сім’ях, де панує злагода та мир. І все це, дякуючи неоціненному вкладу таких  людей як Леонід Михайлович, адже вони ціною власного життя бережуть наші спокійні будні. Дякуємо Вам за це !!!

 

На відкритті бібліоестафети

Вівторок, 28 квітня 2015

24 квітня у Смілі стартувала бібліотечна естафета. Урочистості з цієї нагоди відбувалися біля приміщення центральної міської бібліотеки ім. О. Журливої. У рамках обласного  конкурсу  «Від ідеї - до втілення» смілянські бібліотеки вирішили провести бібліоестафету «Збери бібліотечну мапу міста». Для цього організаторами було поділено мапу Сміли на умовні зони (мікрорайони), у яких функціонують бібліотеки, що обслуговують молодь та юнацтво.

Акція проводиться з метою привернення уваги молоді до книги, до бібліотеки як скарбниці надбань людства та нагадати юним смілянам, що у кожному мікрорайоні міста є книгозбірні, які надають своїм читачам сучасні послуги.

Головною метою бібліоестафети є виховання високоосвіченого, культурного, професійного і патріотично налаштованого молодого покоління українців.

У відкритті акції взяли участь і учні ліцею (ІІІ-Б, ІІІ-М курси) разом з бібліотекарем І.І. Рак. Ліцеїсти ознайомилися з топ-10 найбільш популярних творів сучасності відомих авторів: А.Сент-Екзюпері, М.Булгакова, Е.Ремарк, П.Коельйо, відвідали бібліотечну вуличну ятку "Покоління NEXT", де серед інших книг була і дебютна (і в результаті єдина) книга лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка та оглянули вітринні книжкові інсталяції.

 

Ліцеїсти вітали поетесу Тетяну Шугар-Благодарну

Вівторок, 28 квітня 2015

21 квітня в малому залі міського Будинку культури відбулася презентація четвертої збірки поетичних творів смілянської поетеси Тетяни Шугар-Благодарної під назвою « Я прагну бути».  

Поезії, котрі увійшли до останньої збірочки Тетяни Шугар-Благодарної досить різнопланові. Шість розділів поєднали і спогади дитинства, інтимну лірику, патріотичну поезію і навіть зворушливі перлинки-веселинки для дітей.


Сказати теплі, добрі слова поетесі і подякувати за її творчість цього дня прийшли колеги по перу, друзі, рідні, однокласники. На презентацію запросили і учнів природничо-математичного ліцею разом з бібліотекарем Рак І.І. Поздоровили з четвертим виданням  та зачитали вірші із цієї збірки  наші юні поетеси  ІІІ-Б курсу Нечипоренко Катя, Манько Аня та Вдовиця Оксана.

Чергова лірична збірка авторки-це ще одна чаруюча мить світу поезії, котрий просякнутий любов’ю до всього українського, до того,що оточує поетесу в житті. А ще це світ її кохання, її страждання і радості.

 

«Гумор по – смілянськи»

Вівторок, 07 квітня 2015

«Гумор по – смілянськи» - це радісні, доброзичливі, щирі посмішки,  оптимізм та налаштованість на  успіх, віра в  мир та доброту.

Так можна сказати про  День сміху, який  ліцеїсти ІІ-Б і  ІІІ- Б курсів вівдзначили разом з  іншими, охочими до жартів містянами  у   приміщенні  Центральної бібліотеки. Адже захід було  приурочено  не лише Першому квітня, а й  поважній даті – 90- літтю з дня народження  нашого  талановитого земляка, поета –гумориста Олекси Зосимовича Бакуменка.

У залі зібралися і дорослі,  й малі. Адже кожен мав бажання  порадіти від душі, почути  гарний жарт, послухати  у виконанні друзів цікаву гумореску, дотеп, сатиринку чи смішинку.

До  проведення ювілейного вечора долучилися  наші юні таланти: Оксана Вдовиця, Аліна Манько, Катерина Нечипоренко, Анна Обрежа, Валерія Зайцева  й інші  обдаровані ліцеїсти.

У залі лунали  неперевершені  рядки смілянського митця, сповнені любові до рідної землі, до  працьовитих добрих людей, до України та  наших  народних традицій.

Про Олексу Зосимовича багато написано, розказано. Та  головне, що сміляни із уст в уста, з покоління в покоління передають цікаві розповіді про цього талановитого, але дуже простого й скромного чоловіка, який для нас, сучасників, став уже своєрідною легендою смілянського гумору. Ті, хто знали Олексу Бакуменка, згадують: де  був поет, там обов’язково з’являвся і радісний настрій, стихали сварки, розквітали посмішки на обличчях. І в теперішній нелегкій ситуації, що склалася  в Україні, іскрометне слово Великого Олекси продовжує викривати  хабарників, бюрократів, здирників і зрадників свого народу, допомагає відчути себе господарем у своєму місті, в своїй країні.

Тож хай посміхається  кожен смілянин щодня і щогодини, а не лише першого квітня. Як говорив Олекса Бакуменко: «Тож усміхніться, добрі люди, і буде радісно мені...»


Тетяна Береговенко – учитель української мови та літератури

 

Великий світ маленького мистецтва.

Четвер, 02 квітня 2015

Сьогодні писанкарство набуває колишнього розвою, відроджуються забуті техніки, з'являються нові майстри. Адже писанка - це один з найкращих та найдовершеніших символів України, маленьке диво, яке кожен може написати сам!

Це неповторний витвір народного мистецтва, це символ Всесвіту. Виготовлення писанок пов'язується з дохристиянським народним звичаєм зустрічати весну, з пробудженням землі, початком сільськогосподарських робіт, а пізніше - з Великоднем

Писанка вважається символом життя, сонця, безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя і містить глибокий зміст. Її дарують на знак перемир'я, побажання здоров'я, краси і сили, застосовують, як оберіг від лиха та стихій, для лікування різних недуг, від переляку і наговорів. Писанку також дарують дівчині, як свідчення кохання, і закопують в землю на добрий урожай. Її вручають на Великдень, як знак пошани, приязні та радості, зі словами "Христос Воскрес!".

 

Ліцеїсти у молодіжному проекті Всеукраїнського масштабу "Твоя країна"

Понеділок, 30 березня 2015

Ліцеїсти разом зі своїми  керівниками – учителем української мови та літератури Тетяною Береговенко, учителем світової літератури Оленою Діденко, заступником директора з виховної роботи Світланою Лісовою та бібліотекарем Іриною Іванівною Рак організували  для   учасників молодіжного руху ФРІ ("Фундації Регіональних Ініціатив")  незабутні вихідні.

21  березня, незважаючи на суботній вихідний, у Смілянському природничо – математичному ліцеї  було людно, відчувалося  радісне  пожвавлення.  Адже  ліцеїсти зустрічали гостей з Миколаєва, Херсона, Білої Церкви, Києва та Черкас.

Учні  ІІ - ІІІ-х курсів  узяли  участь у  молодіжному  проекті Всеукраїнського  масштабу «Твоя  країна»,  який є  особливим різновидом туризму, «щоб якомога більше українців побачило якомога більше України».

 

Ліцеїсти долучилися до заходів, приурочених 85-річчю від дня народження Ліни Костенко

Середа, 18 березня 2015

«Ой ні, ще рано думати про все. Багато справ ще у моєї долі.
Коли мене снігами занесе, тоді вже часу матиму доволі….»

Цими словами Ліни Костенко розпочався гурман-вечір під назвою   «Нев’янучий шат поезії», приурочений 85-річчю з дня народження поетеси…

Захід  організувала  Центральна  міська  бібліотека. Серед запрошених були й учні ліцею  з II-М курсу разом з бібліотекарем Рак І.І. та  поціновувачі  поезії Л. Костенко.

Ведуча цього заходу Олена Нечипоренко  донесла до слухачів  визначні риси творчості  ювілярки.

Ліна Костенко - українська поетеса,  шістдесятниця, авторка віршованого роману «Маруся Чурай» (1979), роману у прозі «Записки українського самашедшого» (2010), десятків збірок віршів, які стали скарбами української поезії.

Творчість відомої української поетеси - визначне явище в українській літературі новітнього часу. У добу жорстокого ідеологічного насилля над мистецтвом і митцями її слово звучало, як бунт проти покори й компромісності…

Л. Костенко знає ціну й вагу слова. Воно може бути важким і страшним , красивим і життєдайним. Цілий світ виник від  одного слова. Кожна людина має ставитися до нього так, ніби вимовляє його вперше  «хоча звичайно, …усі слова були уже чиїмись». Уся її поезія – це приклад обережного, трепетного ставлення до слів, розуміння їхнього значення.

У залі лунав голос Л. Костенко в запису. Вірші різних років читали запрошені  гості  цього гурман-вечору. Учениці ліцею: Петрученко Даша, Лінива Іра, Закернична Катя, Лозова Аня, Бондаренко Даша  з ніжністю та трепетом декламували поезії з циклу любовної лірики поетеси.

Родзинкою заходу був талановито прочитаний та обіграний уривок із віршованого роману « Маруся Чурай», за який Л. Костенко отримала Державну премію України імені Т. Г. Шевченка.

За версією видання «Фокус» письменниця і поетеса в 2012 р. зайняла 60 місце в списку «100 найвпливовіших жінок України» і  194 місце в рейтингу  «200 найвпливовіших українців».

Основною рисою творчості поетеси є інтелектуалізм-рух, поезія, злети думки, яка осягає великі історичні простори, напружено шукаючи ключів до таємниць буття людини, нації, людства….

 

У ліцеї тривають Шевченківські дні

Середа, 11 березня 2015

Шевченківські дні в ліцеї тривають.  Учні ІІ-х  курсів  пізнають нові цікаві  відомості про   Кобзаря. Адже  саме у 9 класі на уроках української літератури відбувається грунтовне вивчення життя і творчості митця.

Ліцеїсти  намагаються  пізнати  для себе талант Тараса Шевченка  в різних його проявах. Сьогодні    на гуртку «Я патріот України»  лунали пісні  на слова великого поета:  монументальні «Реве та стогне Дніпр широкий», «Ой три шляхи широкії»,  ліричні «Садок вишневий…», «Зоре моя вечірняя».  А ще веселі - «У перетику ходила…», «Якби мені черевики…».

Музикою до «Заповіту»  розпочав унікальний у світовій музиці цикл вокальних творів на слова одного поета – «Музика до «Кобзаря» Т. Шевченка» всесвітньовідомий композитор Микола Лисенко. До нього увійшли композиції, приблизно 100, які відрізняються за жанровими ознаками. Це – пісні, дуети, тріо, квартети, хорові поеми, кантати.

Учні відкрили для себе той факт, що творчість Тараса Шевченка   може сприйматися  не лише в якості  закликів, повчань і настанов, а і в ролі  чудових естетичних поезій, з допомогою яких можна поринути в ліричний світ чи й просто відпочити душею.

 
«ПочатокПопередня12345НаступнаКінець»

Сторінка 2 з 5