Головна Міжнародні проекти Асоційовані школи ЮНЕСКО
Асоційовані школи ЮНЕСКО
Календар пам'ятних дат
Лютий
21 - Міжнародний день рідної мови
Березень
8 - Міжнародний жіночий день
21 - Всесвітній день поезії
22 - Всесвітній день води
23 - Всесвітній день метеорології
Квітень
7 - Всесвітній день здоров'я
23 - Всесвітній день преси
Травень
3 - Всесвітній день свободи преси
15 - Міжнародний день родини
21 - Всесвітній день за культурний розвиток
31 - Всесвітній день: "Ні - палінню"
Червень
4 - Міжнародний день невинних дітей - жертв агресії
5 - Міжнародний день оточуючого середовища
26 - Міжнародний день "Проти незаконної торгівлі наркотиками"
Липень
11 - Всесвітній день населення Землі
Серпень
9 - Міжнародний день корінних народів Землі
12 - Міжнародний день молоді
Вересень
9 - Міжнародний день грамотності (писемності)
Третій вівторок - Міжнародний день миру
Жовтень
Перший понеділок - Міжнародний день людей похилого віку
5 - Всесвітній день вчителя
16 - Міжнародний день продовольства
24 - День Організації Об'єднаних Націй
Листопад
16 - Міжнародний день толерантності
Грудень
1 - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
10 - День прав людини

ЮНЕСКО (Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) - це міжнародна міжурядова організація, спеціалізована установа ООН.
Офіційно існує з 4 листопада 1946 року, коли набрав чинності її Статут, підписаний І6 листопада 1945 року представниками 44 держав на установчій конференції в Лондоні. Штаб-квартира ЮНЕСКО знаходиться в Парижі.
Україна вступила в ЮНЕСКО 12 травня 1954 року і з того часу постійно співпрацює в усіх сферах її діяльності. У 1967 році Україна приєдналась до, Проекту Асоційованих Шкіл ЮНЕСКО (ПАШ).
Проект асоційованих шкіл ЮНЕСКО був започаткований у 1953 р. Головною метою Проекту є забезпечення якісної шкільної освіти, націленої на реалізацію проектів по підтримці знань у галузі прав людини, демократії, міжкультурних зв’язків та захисту довкілля в системі ООН. На сьогоднішній день налічується понад сім тисяч Асоційованих шкіл ЮНЕСКО у 172 країнах-членах Організації.
Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні – загальноосвітні навчальні заклади, що беруть участь у міжнародному Проекті асоційованих шкіл ЮНЕСКО, діяльність яких направлена на посилення гуманістичних, етичних, культурних і міжнародних аспектів освіти.
Пріоритетними цілями асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні є виховання дітей і молоді у дусі миру, демократії, прав людини, толерантності і взаєморозуміння між народами на шляху реального співробітництва і взаємозбагачення культур, причетності до розв'язання світових проблем через партнерство в системі Організації Об'єднаних Націй.
7 грудня 2004 року Смілянський природничо-математичний ліцей отримав сертифікат, який засвідчує статус навчального закладу, як Асоційованої школи ЮНЕСКО за підписом Генерального Директора ЮНЕСКО Коішіро Мацуура.Враження від конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО

Вдруге моя поїздка на Всеукраїнську конференцію асоційованих шкіл ЮНЕСКО на тему «Земля – наша спільна домівка: на шляху до збереження біорізноманітності та зближення культур. Досвід ЮНЕСКО, міжнародна практика, українські реалії» принесла мені масу задоволення, зустрічі з друзями, знайомства з новими людьми та найголовніше - неоціненний досвід.
Море, гори та більше двох сотень старшокласників з різних областей України якнайкраще підкреслили і гармонійно доповнили тему конференції. Дитячий оздоровчий табір «Ласпі» на березі Чорного моря став для нас місцем, куди хотітиметься повернутися знову і знову.

Та все ж делегація ліцею у складі учениць 4-Б курсу: Зубко Ольги, Бондаренко Олени, Онойко Катерини та незмінного керівника команди, координатора проекту в закладі Лісової Світлани Іванівни на конференцію приїхали з певною метою, яку й досягли.

Перший день був трішки напруженим. З самісінького ранку шалений ритм нашої роботи увінчався перемогою в секції «Екологія». Ми були послами країни Ірак і так як і більшість дітей мали змогу доповідати про пріоритети діяльності ЮНЕСКО у цій країні. Кожен із нас сам оцінював виступи кожного з послів країн, тому моніторинг був чесним та об’єктивним.

Наступного дня ми не втратили заданого ритму і здобули друге місце на захисті проектних робіт. Представлена нами робота мала безпосередній зв’язок між культурним та біологічним розмаїттям. І ми стали єдиними в нашій секції, хто підняв саме це питання. Цього ж дня, увечері, відбулося урочисте закриття конференції. Нагородження та підбиття підсумків ХІІ конференції відбулося в гармонії з природою та людиною, і дощ, який пішов у цей час, мабуть, був знаком того, що ще одна зустріч не минула марно. У якості подарунків нам вручили збірники матеріалів ХІ конференції. Було дуже приємно бачити в ньому і свої фото. Відчуття того, що ти частина величезного механізму, просто неймовірне! На завершення був гарний салют, але це був лише початок!

Третього дня ми відвідали Інститут Південних морів у м. Севастополі. Прослухали лекцію про поведінку морської фауни в екстремальних умовах та побували в їхньому акваріумі. Взагалі гарно провели час. Потім фотографувалися та прогулювалися, милуючись краєвидами Севастополя. Згодом попрощалися не просто з друзями, а з однодумця і роз’їхалися в різні куточки Батьківщини.
На жаль, це була моя остання конференція ЮНЕСКО. Та все ж приємно і відповідально, що ти не остання небайдужа людина і що твої думки будуть почуті і враховані.

Сумуватиму за тобою, ЮНЕСКО!

Зубко Оля, учениця 4-Б курсу

 

Ліцей-учасник Другого Всеукраїнського форуму молодіжної дипломатії

9 квітня 2009 року Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту, Асоціація сприяння міжнародному бізнесу і розвитку та Молодіжне об'єднання народних дипломатів організовують "Другий Всеукраїнський форум молодіжної дипломатії".

Перший етап форуму проходить у м.Кременчуці. До участі запрошено і представника природничо-математичного ліцею як Асоційованої школи ЮНЕСКО. Ним стала учениця ІІІ-М курсу, президент Євроклубу, Дибенко Олена.

Під час першого етапу роботи форуму учасники обміняються досвідом роботи та презентують свої організації.

Бажаємо нашій Оленці знайти нових друзів та однодумців, підписати угоду про співпрацю зі школою-партнером з іншого регіону України!

 

Х Всеукраїнська конференція учнів Асоційованих шкіл ЮНЕСКО

24-26 березня у місті Житомирі проходила Х Всеукраїнська конференція учнів Асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Модель ООН – Україна, 2008».
В конференції взяла участь і команда ліцею у складі С.І. Лісової – керівника команди та учнів ІІ-М та IV-M курсу Святецького Владислава і Тихомирової Марії, які презентували в роботі МООН країну Туреччину англійською мовою.
Мета конференції – ознайомлення старшокласників із системою, основними органами ООН та їх діяльністю що є однією з тем ПАШ; усвідомлення учасниками викликів, що постають перед країнами світу та світовою спільнотою в цілому, шляхами їх вирішення; розвиток критичного мислення. умінь та навичок  усного та писемного висловлювання в рамках демократичної процедури обговорення та прийняття рішень.
До порядку денного конференції були включені питання, що розглядалися на засіданнях комітетів 61-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Кожен учасник обирав комітет МООН та готував проект резолюції згідно з порядком денним конференції від імені своєї країни.
Марія Тихомирова виконувала роль посла Туреччини і готувала вступну промову англійською мовою.  Вона брала участь у роботі комітету із соціальних, гуманітарних питань і питань культури. На розгляд комітету було винесено такі проблеми: Міжнародна співпраця в боротьбі із світовою проблемою наркотиків; захист прав людини та основних свобод під час анти-терористичних дій. Марія представляла резолюцію свого комітету англійською мовою перед зібранням.
Святецький Владислав брав участь у роботі комітету з економічних та фінансових питань, на розгляд якого було винесено такі проблеми: міжнародна міграція та розвиток; міжнародна стратегія зниження ризиків стихійних лих.
Керівник делегації С.І. Лісова брала участь у творчих майстернях з миротворчого виховання.
Всі учасники були авторами випусків щоденного бюлетню Моделі ООН та мали нагоду зустрітися з учасниками миротворчих операцій ООН.