Головна Євроклуб Наша діяльність
Діяльність євроклубу

«З двох зроби три»

Польща пройшла нелегкий шлях у боротьбі за свою свободу і самовизначення, зараз це одна з перших країн Європейського Союзу. Вона впевнено крокує вперед, але при цьому не забуває озиратися назад, аби не повторити минулих помилок, закликаючи до цього і своїх сусідів, колишніх ворогів, а тепер - друзів,  перша з яких – Німеччина.

З цією метою в обох країнах створено багато фондів, чия діяльність спрямована на побудову спільної мирної Європи, збереження пам’яті про минуле та виховання у молоді відповідальності за майбутнє. У Польщі у 1990 році в селищі Кшижовій в роковини падіння берлінської стіни була заснована фундація «Кшижова – для європейського порозуміння». Саме тут у 1989 році зустрілися канцлер ФРН Гельмут Коль та перший прем’єр-міністр пострадянської Польщі Тадеуш Мазовецький і була відслужена «меса примирення». З падінням берлінської стіни почався процес об’єднання не лише Німеччини, а й усієї Європи. А Кшижова стала місцем міжнародних зустрічей.

 

Колоритна Євромасляна

Ах  ця  колоритна, улюблена усіма нами Масляна!

Масляна (Масниця) – свято, яке символізує прощання із зимою і зустріч весни. За церковним традиціям, тиждень масляної носить назву сирного або мясопустного, що пов'язано зі стравами, які готуються протягом цього періоду.
В Україні, в перший день Масляної, за традицією готують млинці на маслі і, звичайно ж, роблять вареники із сметаною і сиром. А потім протягом усього тижня святкують, пригощають один одного смакотою аж до Прощеної неділі.

То як же і нам було не приєднатися до такого чудового дійства, як Масляна, правда зі своїм, ліцейним, колоритом, адже святкували ми – євро масляну.

Кожен курс отримав завдання поцікавитися, як святкується Масляна  у країнах Європи: Польщі, Великобританії, Чехії, Німеччині та інших,- підготувати постери про найвишуканіші страви та традиції, пов’язані зі святкуваннями, та представити на ярмарок приготовлені ласощі.

І як виявилося, дізналися ой як багато чого цікавого.

 

Конкурс валентинок «Тобі - з Любов’ю»

14 лютого було підведено підсумки оголошеного євроклубом конкурсу «Тобі - з Любов’ю».

Усього на розсуд журі було представлено 23 зроблені вручну валентинки. Протягом п’яти днів біля яскравого стенду юрмилися ліцеїсти, учителі та працівники ліцею.

Майстерність виконання, неординарність та креативність юних митців викликали захоплення і нікого не залишили байдужими. Роботи виявились такими різними і по стилю, і по дизайну, що журі вирішило визначити переможців у кількох номінаціях.

 

Зберегти дитячу віру у казку!!!

Традиційно, до свята Святого Миколая, євроклуб ліцею провів акцію «Збережемо дитячу віру в казку» по збору солодощів та іграшок для подарункових наборів найменшим учням спеціальної  школи-інтернату.

Ліцеїсти, відгукнувшись на цю акцію, створили справжню святкову майстерню Святого Миколая у штабі євроклубу,  де й було сфомовано 50 подаруночків.

19 грудня група учнів ліцею завітали  до спеціальної школи - інтернату, щоб привітати найменших учнів зі святом і зберегти віру в казку в маленьких серцях школярів.

Солодощі та м’які іграшки припали до душі малечі і вони щиро дякували ліцеістам.

А самі євроклубівці відчували себе справжніми Миколаями, адже змогли подарувати хвилинки радості і задоволення малечі, якій так потрібно вірити у свято, у казку!!!

 

Благородна мета Garage Sale

Напередодні осінніх канікул у ліцеї відбувся довгоочікуваний Garage Sale, програма якого включала безпрограшну лотерею для усіх бажаючих та аукціон.

Понад 100 різноманітних цікавих дрібничок, поробок та м’яких іграшок було виставлено на розпродаж, найбільш оригінальні були продані під час аукціону.

Найактивнішим класом за кількістю зібраних речей виявився III-Б курс.

Найактивнішим покупцем став учень ІІІ-М курсу Олександр Красков.

Загальна сума від продажу становить 398 гривень.

Дякуємо усім учасникам акції за підтримку, за активну участь, адже усі кошти будуть спрямовані для благородної місії – допомоги найменшим, немовлятам, дитячого відділення  міської лікарні імені Семашка.

Мета досягнута! Тож нехай благородство і доброта дитячих душ повернеться їм сторицею у дорослому житті!!!

 

Щоб літо було безпечним…

Корисним заходом завершив навчальний рік євро клуб ліцею «Ми – разом!».

Група лідерів в інтерактивній формі провела урок з правил дорожнього руху для найменших учнів школи-інтернату №8.

Щоб малечі було цікаво, а правила безпечного поводження на вулиці запам’ятались, ліцеїстам довелось ретельно підготуватись.

Діти були в захваті , вони жваво грали в ігри, правильно відповідали на запитання та загадки, а відео кліпи викликали позитивні емоції та сприяли поглибленню знань, що так необхідні дітям під час літніх канікул.

У кінці зустрічі  малеча отримала подарунок для ігрової кімнати інтернату - гру «Твістер» та з радістю  позувала для фото на згадку.


 

«Європа у валізі - 2012» у Смілянському природничо-математичному ліцеї

П'ятий рік поспіль Фонд Конрада Аденауера, Фонд Роберта Боша, Європейська Академія Берліну та Польська Фундація Роберта Шумана у співпраці з Інститутом Євро- Атлантичного співробітництва ініціюють серію діалогів «Європа у валізі», спрямовану на пожвавлення дискусії щодо Європи у великих та малих містах і селищах України.

Даний проект покликаний підвищити обізнаність громадян України стосовно трансформаційних процесів, які відбуваються на теренах Євросоюзу, європейських цінностей та української європерспективи, а також інформувати українську молодь про наявні освітні та культурні програми в Європі.

З 17-го по 20-те квітня учасники міжнародного проекту "Європа у валізі" запрошували українську молодь до діалогу щодо європейських цінностей та євроінтеграції України.

 

19 квітня така незабутня зустріч з учасниками проекту відбулася у ліцеї.

 

Єврофуршет удавсь на славу!

Проект «Збережемо дерева від вирубки»  був ініційований членами євро клубу в грудні 2011.  На першому інформативному етапі  учні та вчителі знайомились з вражаючими даними стосовно кількості дерев необхідних для виробництва паперу, використання котрого зростає в навчальних закладах з кожним роком . Не замислюючись , ми викидаємо відпрацьовані зошити і папірці разом із іншими побутовими відходами в один контейнер.

Саме так і з’явилась ідея придбати контейнери для збору відпрацьованого паперу  для кожної класної кімнати.

Збір коштів вирішили провести  в рамках проекту  “Навчаємось разом», організувавши у лютому 2012 фестиваль культур під назвою Єврофуршет, щоб більше дізнатись про традиції ,  історію країн-партнерів по проекту, Уельсу та Мальти, інших європейських країн.

Завирувало ліцейне життя… Усі старанно готувалися до заходу, відшукуючи на намагаючись приготувати національні страви  Мальти, Нідерландів, Угорщини, Латвії, Франції, Уельсу, Італії та України.
І чого тут тільки не було… Мальтійські пиріжки з сиром та цікаві кнедлики, голландський яблучний пиріг та спекулос, млинці з повидлом та торбинки з грибами, латвійські шарлотки та вівсяне печиво, французькі круасани та тости з сиром, кекси та чай з молоком, італійська піца та смачна кава, українські вареники, пиріжки, деруни, кисіль та узвар…Яскраві постери та буклети інформували про національні символи та рецепти приготування страв,історію та культуру країн.

Єврофуршет удавсь на славу! Потурбувалися усі: і учні, і вчителі, і батьки ліцеїстів. Зібрали 740 грн.

VI-M - 207 грн.
VI-Б - 124 грн.
III-M - 49 грн.
III-Б - 91 грн.
II-M - 31 грн.
II-Б - 102 грн.
I-M - 90 грн.
I-Б - 46 грн.

 

 

«Усі різні-усі рівні»

У  2011-2012 н.р. євроклуб ліцею розпочав свою роботу з оголошення  фотоконкурсу  «Усі різні-усі рівні».
Кожен бажаючий міг принести фотографію, на якій було б зображено його бачення цієї теми.
Конкурс передбачав  мету -  передати всю колоритність і багатогранність України, її сутність за допомогою фотознімка.
Загалом було зібрано більше 30 найрізноманітніших робіт.
Ліцеїсти протягом тижня мали змогу ознайомитись  з представленими на конкурс фотографіями і обрати для себе найкращі.  У кінці тижня відбулося голосування на визначення  кращих фото.
У категорії  «Люди»  найбільшу кількість голосів було віддано за фото «Вишиванка завжди в моді в українському народі», автори Остапенко Тетяна та Лужна Дар’я.
У номінації  «Природа»  перемогла Богомол Альона  із фотографією «Яке ж то поле без волошки».
Ці та ще три кращі фото розміщено на сайті проекту «Навчаємося разом», де з ними  мають можливість ознайомитися  школи-учасниці з інших країн. Це допоможе їм краще пізнати і зрозуміти, як і чим живуть люди України, осягнути неймовірну красу української природи і просто насолоджуватися побаченим.

 

Акція «Твори Добро» 2010 завершилась

7 червня у ліцеї до пізнього вечора не замовкали дитячі голоси. Це євроклубівці та їхній координатор Тетяна Євгеніївна Ярмиш приступили реалізації четвертого етапу акції, розпочатої ще у вересні 2010 року, а саме: засадження клумб, що були розбиті та підготовлені до висадки рослин ще з осені.

Тоді на кошти, зібрані 11 жовтня під час проведення у закладі євробазару, було закуплено насіння квітів та завезена земля для клумб. З ранньої весни розсаду вирощували сім`ї Алли Стрембіцької, Марини Бакуменко та Марини Латенко.

Ввечері 7 червня висадили у грунт більше 300 маленьких паростків, які, сподіваємось, незабаром забуяють кольорами прапору Євросоюзу та жовто-червоними барвами осені. До висадки розсади активно долучились цієї учні ІІ-Б курсу: Анна Махно, Марина Бакуменко, Марія Бойко, Роман Харина на чолі з класним керівником та активним учасником міжнародної програми «Навчаємось разом» Тетяною Береговенко.

Працювали цього вечора євроклубівці під керівництвом фахівця своєї справи, учителя біології Петра Карповича Цвященка. А юнкор Ірина Болюренко зробила цікавий відеорепортаж про це знаменне для ліцею дійство.

 

Третя Євровесна в ліцеї

Рішення стосовно відзначення Дня Європи було прийнято ще у 1985 році на самміті ЄС у Мілані. Відтоді це свято відзначається кожного року.
На сьогодні День Європи поряд з єдиною європейською валютою євро, синім прапором, на якому зображено коло золотих зірок, і гімном є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу.
Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
•    формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
•    ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
•    популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
•    залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

До відзначення Дня Європи в ліцеї цього року готувались особливо ретельно. Адже відзначали його разом із друзями із гімназії №30 м. Вінниці, на чий приїзд з нетерпінням очікували ліцеїсти, які побували у Вінниці за програмою проекту "Навчаймося разом".
Розпочали із презентації про історію створення євро клубу та підсумків роботи за 2010-2011 рік.
Бойко Вікторія та Ляховець Ольга провели пізнавально-інтелектуальну гру "Цікаво про Європу".  Чотири команди перевіряли та розширювали свої знання про країни Євросоюзу.

 
«ПочатокПопередня12345НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 5