Головна Євроклуб Наша діяльність
Діяльність євроклубу

Цікава подорож до Німеччини

Тяжке дихання потягу, сонні дерева, які кутаються в зелені ковдри, біла плівка з хмар і відчуття чогось неймовірного і загадкового… Але це відчуття промайнуло так швидко, наче це був лише сон…

Так розпочалася подорож до Німеччини, у якій взяли участь ліцеїсти: Дар’я Прилепська, Катерина Нечипоренко, Роман Панченко, Олексій Поправко, Владислава Осадча з незмінним керівником міжнародних проектів Тетяною Ярмиш у рамках проекту «З двох зроби три».

Дорога в Німеччину була складною, треба було докласти немало зусиль, щоб  її подолати.

У потягу ми всі якнайкраще познайомилися, побачили  в кожному щось нове і встигли стати друзями.

Першою нашою зупинкою після майже безсонної ночі став Львів. Величне, повне загадок і таємниць місто зустріло прохолодним ранком. Разом з десятикласниками з міста Лева  ми пересіли до автобуса, в якому безпечно дісталися до Кракова.

 

Чергова перемога!!!

Хороша новина  сьогодні підняла настрій усієї ліцейної родини та стала нагородою за творчість, цілеспрямованість та креативність для куратора більшості міжнародних проектів у закладі Тетяни Ярмиш.

Уже ні для кого не секрет, що ліцеїсти – активні учасники eTwinning –навчальної програми Європейської Комісії, започаткованої ще в 2005 р. з метою розвитку співпраці європейських шкіл.

Реалізовані проекти у рамках цієї програми дають можливість ліцеїстам краще вивчати мову, реалізовувати свій потенціал та спілкуватися з однолітками з інших країн. І все це завдяки наполегливій праці та небайдужості до своєї професії учителя англійської мови.

І ось результат.

PSA Ukraine eTwinning Plus в Україні відкрила нову рубрику «Проект місяця» та «Школа-лідер за кількістю проектів».
Школа-лідер обирається за кількістю реалізованих проектів у програмі eTwinning Plus.

Нам дуже приємно і радісно, що саме наш заклад став переможцем травня 2015 року в Україні по кількості реалізованих проектів – «Школа-лідер - Смілянський природничо-математичний ліцей Смілянської міської ради Черкаської області».

Вітаємо усіх ліцеїстів - учасників програми eTwinning Plus та їхнього куратора Тетяну Ярмиш з перемогою та бажаємо такого ж творчого натхнення в реалізації нових ідей, нових цікавих проектів. 

Спільний польсько-німецько – український проект «Для європейського порозуміння»

14 травня – день від’їзду, ніч на станції імені Тараса Шевченка, хвилювання перед далекою дорогою, обійми батьків, уранці прибуття до Львова, знайомство із водієм паном Олегом  та екскурсія старовинними вулицями Львова, відвідання церков та костелів. Нарешті -  в зручному автобусі,  мандруємо  впорядкованою , широкою європейською магістраллю Польщі.

15 травня – вранці прибуття до Вроцлава, зустріч із польською  групою, приїзд до Кшижова. Подорож автобусом запам’яталася юним українцям: нові особливі краєвиди, впадали в очі жовті, золоті  та зелені поля, доглянуті узбіччя доріг. Нарешті ми приїхали до маєтку Кшижова!  Спочатку трішки перепочили та налаштувалися на знайомство, усі хвилювалися, та дарма! Знайомство відбулося в ігровій формі: усі одночасно і працювали, і відпочивали. Це круто!

 

Учні ліцею разом із всією країною та європейською спільнотою святкували День Європи.

«Молодь – крокує до Європи»,- саме такий меседж відправили ліцеїсти смілянам 12 травня.  Адже учні ліцею  разом із усією країною та європейською спільнотою  святкували  День Європи.

Ранок розпочався з пізнання нового про Європу та Євросоюз: з допомогою євроквесту ліцеїсти довели, що мають необхідні знання з географії, економіки, політології та інших сучасних дисциплін.

Далі свято продовжилося біля Міського будинку культури. Ліцейна молодь  вийшла до  містян, щоб  поділитися своїми знаннями про перспективи розвитку нашої держави на європейському рівні. Кульмінацією заходу став флешмоб, до якого ліцеїсти наполегливо готувалися, залишаючись після занять на спортивному майданчику та шліфуючи кожен рух, що мав передавати  почуття дружби, братерства, взаєморозуміння та взаємодопомоги.

Над головами молодих смілян змайнули прапори України та Євросоюзу, а   глядачам активісти презентували плакати із символікою Євросоюзу та нашої держави.

 

День eTwinning у ліцеї (в рамках святкування 10-річчя програми)

7 травня ітвіннери з усіх країн Європи відзначали День eTwinning в рамках святкування 10-річчя програми.

У ліцеї теж не забули про цю визначну подію. Першим заходом став художній марафон, у якому взяли участь представники команд-учасниць проектів. Вони працювали над створенням вітальних постерів до свята. Учні ІІІ-М курсу на згадку про ювілей програми - створили яскравий малюнок на бетонній стіні, яку тепер прикрашає емблема eTwinning. А після другої пари ліцеїсти зібралися   на подвір’ї, де відбулося урочисте дійство запуску в небо синьо-жовтих  кульок з емблемою свята. Над дизайном емблеми працювала Дарина Санжаровська (ІІ-м курс).

І на завершення свята ліцеїсти поласували іменинним тортом. Усі заходи знімались на камеру, щоб створити вітальний відеоролик, який було викладено в Інтернет 7 травня. Саме  в цей день ітвінери з усих країн Європи вийшли в мережу зі своїми відеозвітами про День eTwinning. Автором відеоролику є Дарина Санжаровська.


 

Великий світ маленького мистецтва.

Сьогодні писанкарство набуває колишнього розвою, відроджуються забуті техніки, з'являються нові майстри. Адже писанка - це один з найкращих та найдовершеніших символів України, маленьке диво, яке кожен може написати сам!

Це неповторний витвір народного мистецтва, це символ Всесвіту. Виготовлення писанок пов'язується з дохристиянським народним звичаєм зустрічати весну, з пробудженням землі, початком сільськогосподарських робіт, а пізніше - з Великоднем

Писанка вважається символом життя, сонця, безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя і містить глибокий зміст. Її дарують на знак перемир'я, побажання здоров'я, краси і сили, застосовують, як оберіг від лиха та стихій, для лікування різних недуг, від переляку і наговорів. Писанку також дарують дівчині, як свідчення кохання, і закопують в землю на добрий урожай. Її вручають на Великдень, як знак пошани, приязні та радості, зі словами "Христос Воскрес!".

 

Міст дружби – відеоконференція : Сміла (ліцей) – Кутаїсі (фізико-математична школа № 41)

Цього року уся європейська спільнота  еТwinning, до якої Україна долучилась у 2013 році, відзначає 10 річний ювілей програми, яка надає чудові можливості і вчителям, і учням реалізувати креативний підхід у навчанні.

Своєрідний ювілей відзначатиме і ліцей. 10 міжнародних проектів стали для ліцеїстів  справжньою школою в рамках неформальної освіти. GENDER GAP- один з них, робота в якому підходить до завершального етапу.

Починаючи  з листопада 2014 року іде кропітка та колаборативна робота учнів з 5 країн по створенню сайту GENDER GAP IN EUROPE, на якому відбувається не лише обмін відео- та фотоматеріалами, а й обговорення та коментування  подій по темах:

  • Жінки в політиці;
  • Стереотипи, пов’язані з вихованням дівчат і хлопців;
  • Гендерна нерівність на роботі;
  • Жінка дома;
  • Жінка та насильство та багато інших .

На сайті багато інформації про міста та школи  учасників проекту з Франції, Іспанії, Грузії, Туреччини та України.

Вивчення англійської мови в ліцеї сьогодні невід’ємно пов’язане з практичним її застосуванням під час реалізації проектів, у яких учні здобувають навички використання різних Інтернет сервісів.
19 березня 2015 року увійде в історію закладу як день першої відеоконференції в рамках проекту GENDER GAP, у якій взяли участь учні третього курсу нашого ліцею та учні фізико-математичної школи 41 з міста Кутаїсі, що в Грузії.

 

Ляльки-мотанки своїми руками

Цьогоріч євроклубівці ліцею долучилися до народних традицій та вирішили виготовляти  традиційні українські сувеніри своїми руками.  Зупинилися на виготовленні ляльок-мотанок.

У рамках роботи проекту тристороннього обміну Україна – Німеччина – Польща «Живемо в об’єднаній Європі» діти мають поділитися зі своїми партнерами по проекту знаннями та досвідом щодо традицій свого народу. А з давніх-давен відомо, що саме лялька є відображенням національної культури людства. Тому і створення кожної ляльки потребує глибокого вивчення традицій, історії побуту, костюма.

Лялька-мотанка здавен була оберегом в українській родині. Кожна матір робила для своєї дитини ляльку, щоб та гралася.

Вважають, що лялька є посередником між живими й тими, кого на цьому світі вже чи ще немає. Мотанка є втіленням добра і лагідності. Тому в ній закладений родовий, етнічний фактор любові і сподівань, віри в добро та захист від злих сил. Кожна лялечка була індивідуальним витвором, несхожим на інших ляльок.

 

Екологічний відбиток...

Нещодавно у ліцеї  відбувся Footprint Day,  у рамках якого пройшли різноманітні заходи:

  • Footprint game;
  • Тренінг «Екологічний відбиток»;
  • Художній марафон.

Епіграфом до проведених заходів стала відома фраза "Не можна вирішити проблему з тієї ж точки зору, яка створила її. Щоб вирішити її ти маєш думати інакше".

Тому й метою тренінгу було показати учням, як впливає людина  на природу, та познайомити ліцеїстів з даними щодо екологічного стану Землі. А також спрогнозувати можливі результати недбалого ставлення суспільства до глобальних проблем екології.

 

Say NO to plastic bags

Так називалась акція,що тривала в ліцеї з 20 по 27 січня. Оскільки у цьому навчальному році євро клуб працює під гаслом “Зробимо наше місто кращим та зменшимо наші екологічні відбитки”,  ми вирішили організувати виставку та аукціон торбинок багаторазового використання ,прикрашених новорічною та різдвяною символікою. Виставка мала великий успіх не лише серед ліцеїстів, але й гостей  ліцею, які з задоволенням взяли участь у голосуванні для визначення найкреативніших. На новорічному святі відбувся аукціон з продажу найкращих торбинок. Каріна Стогній дуже емоційно і завзято рекламувала кожен лот та розпалила торги, що сприяло збільшенню вартості кожної торбинки. Кошти від аукціону підуть на придбання сушилки для рук.

Найбільшу кількість голосів отримали вироби Марії Кульбіцької-ІІІ-Б курс, Насті Лісовської-ІІ-М курс  та Марія Лизогуб –І-Б курс. Переможці отримали подарунки, а всі учасники солодкі призи.

 

У новий навчальний рік – з новим міжнародним проектом

Радісна звістка прийшла до координатора євро клубу Ярмиш Т.Є. у липні. За результатами конкурсного відбору із понад 400 шкіл Європи ліцей було обрано для участі в міжнародному екологічному проектi.

Всесвітній фонд природи та фундація ERSTE восени 2013 року розпочали цикл міжнародного навчального проекту “Європейські Школи за Живу Планету”.

Разом з колегами з 10  країн Європи до участі в ініціативі приєдналися чотири вчителі та чотири учні з України, серед яких були представники ліцею: учитель англійської мови Ярмиш Т.Є. та учениця IV-Б курсу Стогній Каріна.

33 команди з Австрії, Болгарії, Хорватії, Угорщини, Молдавії, Румунії, Сербії, Словенії та України взяли участь у тижневій академії, що проходила  з 27 вересня по 02 жовтня в Ілмітці, австрійському регіоні Зеевінкель.

Під час робочих зустрічей та екскурсій у природу еко-педагоги WWF та природоохоронні експерти знайомили учнів та їхніх учителів з темами проекту – «Дунай – ріка життя Європи», «Екологічний відбиток – Вплив глобального споживання».

 
«ПочатокПопередня12345НаступнаКінець»

Сторінка 2 з 5