Головна Новини
Останні новини

Вітаємо КУЧУ АЛІНУ

Автор: Alla   
Понеділок, 21 листопада 2016

Вітаємо   з третім місцем на міській олімпіаді з географії   ученицю ІІ-М курсу

КУЧУ АЛІНУ  та її вчителя Зореславу Вікторівну Хроменко!

Дякуємо та зичимо успіхів!!!

 

Вітаємо Валерію Касюкевічус

Автор: Alla   
Понеділок, 21 листопада 2016

Вітаємо   з третім місцем на міській олімпіаді з хімії   ученицю ІІІ-Б курсу

КАСЮКЕВІЧУС ВАЛЕРІЮ та її вчителя Чайченко-Михлик  Людмилу Миколаївну

Дякуємо та Зичимо успіхів!!!

 

«Безсмертя нації – у слові»

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 18 листопада 2016

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і додає своє життя і свої сподіванки, розум та досвід», - так писав знаний український мислитель, письменник Панас Мирний.

Цими словами розпочався захід для ліцеїстів II курсу до Дня української писемності та мови на честь ушанування  пам’яті преподобного Нестора – літописця, що був послідовником виданих творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Цього разу завдяки тісній співпраці з ЦМБ імені О.Журливої в затишній залі пройшов День читання та української мови. Лунали пісні К. Бучинської «Мова єднання» та «Рідна мово!» Були прочитані вірші Л. Костенко «Напитись голосу твого», «Плем’я  Тода», « Смертельний падеграс», Л. Плюшко «Гімн матері», В. Заставної «Мово моя…», Т. Шугар-Благодарної «Напитись голосу твого» та інші, присвячені такій співучій українській мові…

Була презентована нова збірка  письменників  Черкащини  під назвою «Зажинок» (упорядники В.Мицина та В.Мовчан), з якої були прочитані вірші «Мати»  Н.П. Безчасної  та «Мово моя» В.М. Заставної .

У ході заходу  згадувались твори  сучасних українських письменників – майстрів художнього слова:  О. Гончара, П. Загребельного, Д.Павличка, І. Драча, І. Андрусяка, Ірен Роздобудко, які своєю творчістю та досконалістю слова збагатили золоту скарбницю рідної мови.

Чарівна українська земля породила співучу, барвисту, розкішну мову, яка вважається однією із найдавніших мов світу та належить до найпоширеніших і високорозвинених мов. Українською мовою розмовляють майже 45 мільйонів людей. Вона поширена на всіх материках.

Мова-душа народу, лише вона може передати його унікальність та неповторність. Мова – це розум і руки, сутність і духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Збагатившись почутим і побаченим, натхненні співучим українським словом, поверталися до ліцею з упевненістю, що кожен ліцеїст повинен удосконалювати своє мовлення, слідкувати за правильністю слововживання, збагачувати і плекати свою мову та гідно нести звання українця…

Тож  треба поважати та любити свою рідну мову, говорити нею, не соромитися її, не засмічувати, а пишатися нею, бо вона – єдиний дарунок долі, що не забувається і не втрачається….

 

Інформаційний контакт з природою або як ліцеїсти відвідали Юрову гору.

Автор: Svetlana   
Середа, 16 листопада 2016

Довкілля, що нас оточує, складається з природного і соціального середовищ.

Природне включає в себе п’ять взаємопов’язаних компонентів (повітря, воду, гірські породи, рослини і тварини), а під соціальним слід розуміти штучне, матеріально-психологічне (інформаційне) оточення людини.

Освоюючи довкілля, людство втручається в природу, часто порушуючи взаємозв’язки між компонентами, що призводить до негативних екологічних наслідків.

Інформація – єдина природна сутність, відбір якої з природних екосистем не пригнічує і навіть не руйнує їх. Навіть існує ландшафтнознавча гіпотеза про наявність у природних комплексах інформаційних зв’язків. Також слід додати, що заповідний ландшафт містить у собі високий інформаційно-виховний потенціал. Він вражає, звеличує…

Людина, вбираючи враження від його споглядання, збагачується і духовно, і розумово. У такому «діалозі» здійснюється інформаційний і чуттєвий контакт з природою.

Якраз вчасно сказати про феномен нинішнього часу - екотуризм, що зі слів відомого мексиканця Гектора Цебаллоса ( який власне і запропонував цей термін) означає: «мандрівка до відносно спокійних та незабруднених природних областей з певною метою вивчення, в поглядання та задоволення пейзажем, його дикими рослинами і тваринами, так як будь-якими існуючими культурними проявами».

І от, щоб відчути самим цей контакт, ліцеїсти й вирушили в природу, і не куди-небудь, а у найзаповідніше місце Сміли – на Юрову гору, бо все тут дихає глибокою історією і святинею. Краса природи створює найдивовижніші відчуття. Особливий інформаційно-духовний зв’язок з природним довкіллям відчувається у цьому заповідному місці: подих минулих епох і поколінь, що відійшли у небуття, у вічність – з одного боку, і зв’язок з космосом, з прийдешнім світом – з іншого.

 

Вітаємо юних істориків

Автор: Alla   
Понеділок, 14 листопада 2016

Вітаємо Зарічанську Олену, Касюкевічус Валерію та Журавля Івана, які посіли ІІІ місця на міській олімпіаді з історії.
Підготувала їх до результативної участі в олімпіаді вчитель історії ГУНЬКО ОЛЬГА АНАТОЛІЇВНА.
Зичимо нових перемог !

 

Вітаємо Валерію Касюкевічус

Автор: Alla   
Понеділок, 14 листопада 2016

Вітаємо Валерію Касюкевічус, яка посіла І місце на міській олімпіаді з екології. Підготувала її до результативної участі в олімпіаді вчитель екології Чайченко-Михлик Людмила Миколаївна.

Зичимо Валерії нових перемог!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ВІТАЄМО НАШИХ МАТЕМАТИКІВ

Автор: Alla   
Понеділок, 14 листопада 2016

ВІТАЄМО

з перемогою на міській олімпіаді з математики

Телігу Владіміра

І місце

Косенко Альону

І місце

Труша Артема

І місце

Валявську Єлизавету

ІІ місце

Мартовицького Максима

ІІІ місце

Іллющенко Мар’яну

ІІІ місце

Закерничну Катерину

ІІІ місце

Казімко Віталіну

ІV місце

Деміхова  Олега

ІV місце

та вчителя математики

ОСАДЧУ РАЇСУ ВОЛОДИМИРІВНУ
ГОРДИМОСЯ ТА БАЖАЄМО НОВИХ ПЕРЕМОГ

 

Директор ліцею - учасниця круглого столу «STREAM освіта в Україні: проблеми рівного доступу»

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 11 листопада 2016

10 листопада до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку в Укрінформі у місті Києві відбувся круглий стіл на тему: «STREAM освіта в Україні: проблеми рівного доступу», організатором якого є  ГО «Фонд «Відкрита політика».

Для обговорення було запропоновано такі питання:

  1. Нова освітня парадигма сучасності.
  2. Реформування середньої та вищої освіти в Україні та місце, яке відводиться STREAM освіті. Рівний доступ до STREAM освіти дітей та молоді з Криму та Донбасу.
  3. Стан і перспективи розвитку STREAM освіти в Україні (приклади освітніх програм, інтегрованість STREAM освіти в навчальні програми, розвиток неформальної STREAM освіти в Україні).

До роботи круглого столу були запрошені: заступник Міністра освіти і науки України П.К. Хобзей, заступник Міністра культури України Р.В. Карандєєв, головний консультант секретаріату Комітету з питань науки та освіти ВРУ Є.В. Красняков, начальник відділу STEM освіти Інституту модернізації змісту освіти О.О. Патрикеєва, начальник відділу мистецької і художньої освіти Міністерства культури України Т.М. Колос, президент МАН України С.О. Довгий, члени комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, представники Департаментів освіти і науки Луганської, Донецької та Херсонської ОДА, науковці, представники наукових ліцеїв і мистецьких шкіл, NGO і бізнесу.

У роботі круглого столу взяла участь і директор ліцею С.А Гнідая. ЇЇ як активного директора-практика закладу, що вже стоїть на стежці STREAM освіти, було запрошено для обговорення насущного питання: Стан і перспективи розвитку STREAM освіти в Україні. Рівний доступ до STREAM освіти дітей та молоді з Криму та Донбасу. Обговорення проекту резолюції.

За результатами круглого столу була підготовлена резолюція з пропозиціями для подальшого формування освітньої політики в Україні. Нам приємно було дізнатися, що із запропонованих нами п’яти питань три було включено до резолюції, що пішла для обговорення.

Упевнені, що недаремно працюємо. Приємно, що й до нас прислухаються.

 

Ліцейна громада відзначила День української писемності та мови

Автор: Svetlana   
Четвер, 10 листопада 2016

Весело, цікаво, різноманітно, з науковістю  відзначали День української писемності та мови усією ліцейною громадою 9 листопада.

Колись такої пори батьки віддавали до школи дітей, а самі  йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного Нестора Літописця з вірою, що він допоможе дитині вивчитися.

Нині усі ліцеїсти знають, що вчитися слід  -  багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду». Тому вихованці ліцею вшанували  пам’ять преподобного Нестора Літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря, з літературної діяльності якого і починається саме  писемна українська мова.

 

Ліцеїсти продовжують працювати в проектах eTwinning.

Автор: Svetlana   
Середа, 09 листопада 2016

А чи знаєте ви, що це за ляльки? Це - mascotte.  Вони розпочали свою мандрівку у різні країни як талісмани дружби та співпраці у проектах. Їх створили ліцеїстки.
Шеф Олівер відправився до Чехії , а Маленький принц та школярка - до Італії та Туреччини.

Велика подяка Ані Лозовій, автору цих ляльок, за ідею, креатив у роботі, проявлену старанність та майстерність, а  Марії Чернай - за допомогу у створенні таких чудових образів.

 

ВІТАЄМО ОЛЕКСІЯ ПОПРАВКА!

Автор: Alla   
Понеділок, 07 листопада 2016

У ліцей надійшло радісне повідомлення про те, що наш випускник ПОПРАВКО ОЛЕКСІЙ за перемогу у минулому навчальному році у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту отримуватиме цього року стипендію ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ.

Зараз Олексій навчається на І курсі НТУ України «Київський політехнічний інститут ім.. Ігоря Сікорського».

ЩИРО ВІТАЄМО ОЛЕКСІЯ!

 

У Кам'янку за новими емоціями та враженнями

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 04 листопада 2016

Осінні канікули –  прекрасна пора для відпочинку та подорожей.

Тому ліцеїсти активно взялися до справи та вирушили подорожувати рідною Черкащиною.

Учні ІІ курсу побували у чарівному куточку – місті Кам’янці, що розстелилося на скелястих берегах річки Тясмин, яке своїми кам’янистими берегами і дало назву містечку.

Було цікаво дізнатися, що на території сучасної Кам'янки існувало стародавнє поселення. Археологічні розкопки доводять, що територія Кам'янки, взагалі Притясминщини, була заселена праслов'янськими племенами. Населення тут займалося хліборобством, ремеслом, скотарством, полюванням, рибальством, торгівлею із сусідніми племенами та жителями іноземних країн.

 

Селяни з Поділля, Київщини, Полтавщини, втікаючи від панської сваволі, оселялися в тутешніх лісах окремими родинами. Згодом за дозволом магната князя Любомирського ці селяни-втікачі почали оселятись по кам'янистих берегах невеличкої річки Тясмин, а саме поселення від кам'янистих берегів одержало назву Кам'янка.

 

Подорож до перлини Білої Церкви - дендропарку "Олександрія"

Автор: Svetlana   
Четвер, 03 листопада 2016

Під час осінніх канікул ліцеїсти не гаяли часу надаремне, а продовжили подорожувати рідною Україною.

Цього разу подорож була до Білої Церкви з метою помилуватися осінніми барвами та красою перлини міста — дендропарком «Олександрія».

Дендрологічний парк «Олександрія» Національної академії наук України розміщено на околиці старовинного міста Біла Церква, поряд з чарівною річкою Рось. Він належить до числа найбільших парків в Україні і охоплює територію в 400 га.

Парк було створено понад 200 років тому родиною великого землевласника, графа Франциска Ксаверія Браницького, як предмет родинної гордості та магнатської величі.

Незважаючи на складні історичні потрясіння, парк зберіг головні ландшафтні композиції і на сьогодні є унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва кінця XVIII — початку XIX ст.

Над його створенням працювали відомі в Європі архітектори та садівники.

 

Маленька причетність до великої справи...

Автор: Svetlana   
Середа, 02 листопада 2016

28 жовтня 2016 року Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України відзначив своє 90-річчя з моменту заснування.

За словами президента НАПН України, президента товариства «Знання» України, академіка НАН і НАПН України Василя Григоровича Кременя «90 років – це поважний вік наукової установи. Він свідчить про високий рівень розвитку науки, зокрема педагогічної, на теренах України, традиції мислення й шанобливого ставлення до освіти й освіченості, притаманних українському народу».

Ця велична дата насправді важлива для педагогічної спільноти України, адже засвідчує невпинний  поступ  науковців у цій сфері, спадковість в освітянській традиції та водночас невпинність змін і відповідність потребам сучасного світу.

Це свято зібрало увесь колектив Інституту, ветеранів, представників установ НАПН України, органів державної влади, освітянської громадськості та зарубіжних наукових установ.

Дуже приємно, що серед запрошених гостей став і наш Смілянський природничо-математичний ліцей, який на святі представляли заступники директора Леся Хуртенко та Світлана Лісова.

А серед званих гостей ліцей був саме тому, що тісно співпрацює з Інститутом педагогіки та Інститутом обдарованої дитини НАПН України в експериментальній роботі Всеукраїнського рівня.

За тісну творчу співпрацю та вагомий внесок у впровадження результатів науково-дослідної роботи в освітній процес заклад було нагороджено ювілейним Дипломом та книгою «Літопис сучасної освіти і науки України: «Інститут педагогіки НАПН України: 90 років історії та звершень», що присвячена до 90 річниці з дня створення Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України та його структурі, а основна увага спрямована на висвітлення науково-дослідної роботи з експериментальними навчальними закладами та окремими науковцями.

90-річний ювілей для співробітників Інституту педагогіки НАПН України - це не просто термін у часовому просторі, це велика кропітка праця, адже їхні розробки, напрацювання, публікації засвідчують невпинне намагання відповідати потребам часу, враховувати зміни у суспільстві, відповідати запитам насамперед сучасних учнів.

І відчуваючи  свою ще зовсім невеличку причетність до такої знакової події, хочеться натхненно працювати і співпрацювати, наповнюючи свою діяльність світлими справами, збагачуючи освіту, виховуючи майбутніх науковців та справжніх громадян-патріотів своєї держави, адже саме тандем науковців і практиків – це майбутній успіх на шляху інновацій, незаперечних досягнень у благородній справі підготовки до життя молодого покоління українців.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 8 з 84