Головна Новини
Останні новини

Із розумінням того, що сила нашої держави - в єдності

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 27 січня 2017

Учні І-х та ІІ-х курсів активно долучилися до  проведення заходів, приурочених Дню Соборності України. Зокрема вони взяли участь у написанні святкового диктанту  «Сила нашої держави – в єдності» і виявили належну  старанність, грамотність та розуміння цієї історичної події для життя сучасних  громадян України.  Серед кращих  - роботи Анастасії Бердник, Марії Величко, Лілії Іваній, Ксенії Малюк, Анастасії Кравченко (І-Б курс), Максима Мартовицького, Каріни Нікітченко, Софії Міщенко, Олени Зарічанської (І-М курс) та Діани Корчебної, Аліни Кучі, Єлизавети Овсійчук, Мар’яни Іллющенко, Марії Стешенко (ІІ-М курс).

Акт підтримки територіальної єдності України як соборної і незалежної держави ініціювали у стінах ліцею  вихованці І-Б курсу: вони самі вирішили оформити святкове панно у вестибюлі та підготувати деталі його оформлення. У процесі роботи першокурсники відчули свою причетність до великої місії - духовної  консолідації всього населення країни, єдності  усіх її громадян, незалежно від їхньої національності.

На усіх курсах пройшли тематичні виховні години до Дня Соборності, де учні мали змогу не лише почути цікаву та змістовну інформацію, а ще й переглянути науково-публіцистичний документальний фільм «Акт злуки: відтворення історичної правди».

Не залишилися осторонь події і найактивніші ліцеїсти.

22 січня вони разом із лідерами та активістами з інших шкіл міста взяли участь у міському заході, створивши живий ланцюг. Тримаючи в руках плакати-привітання для рідної країни, діти по черзі викрикували привітання землякам зі святом. Серед ліцеїстів найактивнішими були Валерій Бондаренко – президент ліцею, Олена Зарічанська, Діана Еленгаупт, Мирослава Хорунжа, Анастасія Пустовіт, Олексій Васильківський та Роман Григор’єв.

 

Вітаємо наших математиків з перемогою

Автор: Alla   
П'ятниця, 27 січня 2017

Косенко Альона та Артем Труш  посіли треті місця на обласній олімпіаді з математики.

Вітаємо  Альону та Артема  і їхнього вчителя Раїсу Володимирівну Осадчу  з перемогою та бажаємо нових перемог.

 

Вітаємо з перемогою

Автор: Alla   
П'ятниця, 27 січня 2017

Валерія Касюкевічус посіла друге місце на обласній олімпіаді з екології.

Вітаємо  Валерію та її вчителя Петра Карповича Цвященка з перемогою та бажаємо нових перемог.

 

Із чистими помислами та відкритими серцями до людей...

Автор: Svetlana   
Вівторок, 17 січня 2017

«Бог Предвічний народився», - із такою світлою новиною ліцеїсти колядували цьогоріч, вітаючи меценатів та громадськість нашого рідного міста з різдвяними святами.

Першокурсники: Баєв Андрій та  Лісовий Андрій, другокурсники (найактивніші учасники гуртка «Я патріот України»): Вертипорох Андрій, Косенко Альона, Сидоренко Артур, Сидоренко Дарія, Таран Оксана, Овсійчук Єлизавета, третьокурсники: Завгородній Іван, Галушка Анна, Мандрова Валентина, Чурілова Анна, Черненко Олександра – доклали усіх зусиль, щоб розіграти Різдвяний вертеп у  найкращих і найдавніших українських традиціях.

Діти самі готували сценарій виступу, оригінальні  костюми,  гарно вивчили слова календарно – обрядових пісень, нарешті -  ретельно  загримувалися – і вирушили з поздоровленнями спочатку до  працівників  підприємства  "Смілянське лісове господарство",  потім  до наших постійних спонсорів  з аптеки «Надія». Цього року вихованцям випала висока місія – привітати перших осіб міста у Смілянському міськвиконкомі. І завершилися невеличкі гастролі  виступом перед майстрами  «солодкої справи» Смілянської кондитерської фабрики «Меркурій». Господарі закладів із радістю  зустрічали юних акторів та  винагородили новорічними подарунками.

Завдяки ліцеїстам перед глядачами постали архаїчні образи Янгола, Кози, Маланки. Згадалися і біблійні персонажі, наприклад, Смерті та  жорстокого царя Ірода.  Весело було спостерігати за діями Цигана, Запорожця, Чорта, Козовода. Але найголовнішими образами, безперечно, стали Син Божий,  Милосердя й Доброта, які завжди ми носимо у своїй душі.

Не забули  юні колядники і про рік   Півня:
Червоний Півник Вогняний летить до нас на крилах,
Йому усе є до снаги, усе йому по силах.
Вбирайтесь у яскравий стрій, несіть на стіл зернятка,
Хай плодиться добро  у Вас, як в гніздах пташенятка,
У глиняних тарілочках для Півника гостинці
Ви ставте, щоб було усе таке, мов на картинці.
Хай успіх, радість, гомін, сміх, лунає в кожній хаті,
І щоб господарі були і щедрі, і  багаті!

 

Тепла зустріч з братами-близнюками Капрановими

Автор: Svetlana   
Вівторок, 17 січня 2017

Нещодавно у нашому місті відбулася визначна  культурна подія.

У грудні до Сміли завітали брати - близнюки  Капранови.

Суботнього ранку міська еліта   (Володимир Ткаченко, Анатолій Горбівненко, Валентина Осинська та інші) радо зустрічала відомих письменників у затишній читальній залі Смілянської міської бібліотеки імені Олени Журливої.

Брати  Капранови не змогли видати свою книжку, тому вирішили самі стати видавцями. Перший книжковий проект Капранових — каталог книжок поштою «Книгоноша».

У 1998 р. році вони зібрали з усіх видавництв усі книжки українською мовою, які були на складах, — незалежно від року видання, у 1999  разом із телеканалом «1+1» та шоколадом «Корона»  організували перший конкурс української гостросюжетної літератури «Золотий Бабай».

«Якщо роман  про війну товстий, то молодь не буде його читати, бо вона не любить товстих романів, а жінки не читатимуть, бо вони не люблять товстих романів про війну», - говорять митці.  На їхню думку, у серйозному романі обов’язково повинна бути закладинка  яскравого кольору, наприклад, червоного. А ще вони впевнені, що жінки читають лише про дві речі – про кохання й про любов.

Брати презентували свій новий роман «Забудь – річка» про події історії України.

 

З Різдвом Христовим!

Автор: Lesya   
П'ятниця, 06 січня 2017

 

З Новим роком!!!

Автор: Lesya   
П'ятниця, 30 грудня 2016

 

І етап конкурсу-захисту МАН

Автор: Lesya   
П'ятниця, 30 грудня 2016

22-23 грудня 2016 року на базі Смілянського природничо-математичного ліцею відбувся І (міський) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Цього року учасниками стали 83 учні 8-11 класів шкіл міста, колегіуму, гімназії та ліцею.

Переможці представлятимуть свої роботи на ІІ (обласному) етапі конкурсу, який складатиметься: 5 лютого - написання контрольних робіт, 18-19 лютого - захист науково-дослідницьких робіт.

Вітаємо всіх учасників конкурсу-захисту та їхніх керівників з наступаючим Новим роком, бажаємо здоров'я, успіхів та нових перемог і  творчих злетів!

 

Грип. Пам'ятка для населення

Автор: Alla   
Четвер, 22 грудня 2016

Актуальність:
Сприйнятливість населення до грипу дуже висока у людей всіх вікових груп, найбільша захворюваність – у дітей віком від 1 до 14 років, (що в 4 рази вище, ніж у літніх осіб). Відносно рідкісними є випадки грипу тільки серед дітей перших місяців життя, які одержали пасивний імунітет від матері, з 6-місячного віку діти можуть легко інфікуватися.

Епідеміологічну небезпеку інфікованої вірусом грипу людини визначають два фактори кількість вірусу в слизу верхніх дихальних шляхів та виразність катарального синдрому. Інфікувальна доза вірусу для людини становить близько 0,0001 мл носоглоткового секрету.
В інкубаційному періоді віруси грипу виділяються в поодиноких випадках, у розпал хвороби – досить інтенсивно. Інтенсивне виділення вірусу зберігається й у періоді реконвалесценції після нормалізації температури, за наявності залишкових катаральних явищ у дихальних шляхах, воно більш тривале у дітей, ніж у дорослих. Описані окремі випадки виявлення вірусу з дихальних шляхів через 20 – 40 і навіть 150 – 180 днів після початку хвороби.

Поради здоровим членам родини:
Уникати місць скупчення людей, оскільки інфекція передається лише від хворої людини та запобігати тісному контакту з хворими у яких нежить, кашель, гарячка тощо.
Обмежити користування телефонними апаратами спільного використання, обробляти кожні дві години дезінфікуючими розчинами телефонні трубки та ручки дверей, уникати рукостискань та поцілунків.
Регулярно провітрювати помешкання, спати з відкритою кватиркою, уникати протягів. Тепло вдягатися, кожні 2 – 3 години мити руки та обличчя з милом та використовувати одноразові рушники;
Кожні 3 – 4 години промивати порожнину носа та рота використовуючи сольовий розчин, приготовлений в домашніх умовах (1 чайну ложку на 1 літр води) або фізіологічний розчин хлориду натрію. Змазувати слизову носа оксоліновою маззю при виході із дому.Повноцінно харчуватися.
При появі перших симптомів хвороби (лихоманка, біль у м’язах, сухий кашель) негайно викликати лікаря додому, а не відвідувати заклад охорони здоров’я. Не займатися самолікуванням.
Пам’ятка пацієнту:
Грип – це гостра вірусна інфекція, що легко поширюється в громаді;
Грип циркулює у всьому світі, їм може захворіти будь-хто з будь-якої вікової групи;
Грип викликає щорічні сезоні епідемії, пік яких в районах з помірним кліматом припадає на зиму;
Грип являє собою серйозну проблему охорони здоров’я, що викликає тяжкі хвороби та призводить до летальних випадків в групах населення підвищеного ризику;
Епідемія може справляти негативну дію на економіку в зв’язку зі зниженням продуктивності трудових ресурсів та створювати надмірне навантаження для системи охорони здоров’я;
Щеплення – це самий ефективний шлях профілактики інфекції.

Загальна інформація
Сезонний грип – це гостра вірусна інфекція, що викликається вірусом грипу. Існує три типи сезонного грипу – А, В та С. Віруси грипу типу А поділяються на підтипи, в залежності від різних видів та комбінації поверхневих білків вірусу. Серед багатьох підтипів вірусів грипу А в даний час серед людей циркулюють підтипи грипу A(H1N1) и A(H3N2). Віруси грипу циркулюють у всіх частинах світу. Випадки захворювання на грип типу С виникають набагато рідше ніж захворювання на грип типу А чи В. Через це вакцини проти сезонного грипу містять лише віруси грипу А та В.

Прояви грипу
Для сезонного грипу притаманні раптова поява гарячки, кашель (як правило сухий), головний біль, м’язовий біль та біль у суглобах, сильне нездужання (погане самопочуття), біль в горлі та нежить. Більшість людей одужують протягом тижня без будь-якої медичної допомоги. Але грип може призводити до розвитку тяжких ускладнень чи смерті у людей з підвищеним ризиком. Час між інфікуванням та захворюванням, відомий як інкубаційний період, триває близько двох днів.

Хто піддається ризику
Щорічні епідемії грипу можуть справляти серйозний вплив на всі вікові групи, але найбільший ризик розвитку ускладнень загрожує дітям віком до двох років, дорослим віком 65 років та старше, людям будь-якого віку з певними хворобами, такими як хронічні хвороби серця, легень, нирок, крові і хвороби обміну речовин чи з ослабленою імунною системою.

Передача інфекції
Сезонний грип передається легко та може швидко поширюватися в школах, домах для людей літнього віку та інвалідів, на підприємствах та в містах. Коли інфікована людина кашляє, маленькі краплі, що містять віруси грипу потрапляють у повітря. Їх може вдихнути інша людина и зазнає впливу вірусу. Вірус може також поширюватися через руки, що інфіковані вірусом. Для попередження поширення люди підчас кашлю повинні прикривати рота та носа хусткою та регулярно мити руки.

Лікування
За допомогою противірусних лікарських засобів проти грипу, можна ефективно попереджувати та лікувати хворобу. Існують такі інгібітори нейрамінідази (протигрипозні лікарські засоби): озельтамивір та 2 занамівір. У деяких вірусів грипу розвивається стійкість до противірусних препаратів, що є причиною зниження ефективності лікування. ВООЗ проводить моніторування чутливості вірусів грипу, що циркулюють до противірусних препаратів.
З метою забезпечення ефективності і безпечності фармакотерапії необхідно дотримуватись рекомендацій із застосування лікарських засобів, призначених лікарем, та інструкції для медичного застосування препаратів. До завершення курсу лікування слід зберігати первинну та/або вторинну упаковку лікарського засобу, на якій зазначені назва, форма випуску, доза, серія, дата випуску, термін придатності, назва виробника лікарського засобу.

Сезонні епідемії
В районах з помірним кліматом епідемії грипу виникають щорічно в осінньо-зимовий період року. Хвороба призводить до госпіталізації та смерті переважно в групах з підвищеним ризиком (діти віком до двох років, люди похилого віку та пацієнти з хронічними хворобами). У всьому світі ці щорічні епідемії викликають приблизно 3 – 5 мільйонів випадків тяжкої хвороби та приблизно 250 000 – 500 000 смертельних випадків. Більшість смертельних випадків, що пов’язані із грипом, в промислово розвинутих країнах виникають серед людей віком 65 років та більше.

Профілактика
Найбільш ефективним шляхом профілактики хвороби чи її тяжких наслідків є щеплення. Більше 60 років використовуються безпечні та ефективні вакцини. Серед здорових дорослих людей вакцина може попередити захворювання на грип на 70% – 90%. Серед людей похилого віку вакцина зменшує кількість тяжкого перебігу грипу та ускладнень на 60% та летальних випадків – на 80%.
Щеплення особливо важливі для людей з груп підвищеного розвитку серйозних ускладнень грипу, а також для людей, що мешкають разом з людьми з груп підвищеного ризику чи здійснюють догляд за ними.
ВООЗ рекомендує щорічні щеплення наступним групам населення (в порядку зменшення значущості):
мешканці будинків для людей літнього віку та будинків інвалідів;
люди похилого віку;
люди з хронічними хворобами.

 

 

Як у ліцеї калиту кусали та вшановували святого Андрія Первозванного

Автор: Svetlana   
Середа, 14 грудня 2016

Свято Калити  з упевненістю можна назвати традиційним для ліцеїстів, а  добрі звичаї, пов’язані з цим дійством,  із року в рік   від старшого  покоління вихованців ліцею передаються до молодшого.

Так і цього року  учні І-х та ІІ-х курсів зібралися разом, щоб  холодного зимового дня, 13 грудня,  засвітити власне  тепле ясне сонечко – свою калиту - і зігрітися у дружному колі, розважитися, пожартувати й потанцювати  того ж таки «Зайчика» поміж рогачами.

Розпочали дійство урочистим вшануванням святого Андрія Первозванного, який свого часу напророкував заснування величного міста Києва на  розкішних зелених берегах Дніпра, які так вразили апостола – мандрівника.
Учні ІУ-Б курсу Тетяна Вергелес, Юлія Шепелєва та Михайло Рясний завітали до    молодших товаришів, щоб поділитися своїми знаннями про календарно – обрядову поезію, навчити їх, «як правильно калиту кусати», що при цьому казати, як вшановувати пана Калетинського, щоб той все ж дозволив відкусити  омріяний смачний окрайчик на щастя.

 

Заняття з елементами тренінгу "Протидія булінгу"

Автор: Svetlana   
Вівторок, 13 грудня 2016

У рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" для учнів ІІІ-іх курсів (10 класів) було проведено заняття з елементами тренінгу на тему "Протидія булінгу", яке провів провідний спеціаліст Смілянського міського ЦСССДМ І.О. Нечуйвітер.

Ліцеїсти мали нагоду теоретично дізнатися про різні види насильства, стати учасниками рольових ігор та розглянути різні життєві ситуації, пов'язані з насильством, дізнатися про те, що таке булінг та його прояви.

 

Змагалися майбутні захисники

Автор: Svetlana   
Вівторок, 13 грудня 2016

Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може.  Тому це святий обов'язок тих, хто живе на ній, хто користується усіма її благами і дарами. Саме виконуючи цей почесний обов'язок, юнаки ідуть служити в армію, щоб берегти мир і спокій своїх рідних, своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.

Цьогоріч наша національна армія відмічає 25-у річницю із дня заснування. Ліцеїсти не могли залишитися осторонь цієї дати. Тому і вирішили провести свято  «Наші хлопці – майбутні захисники».

У ході свята було проведено конкурс між старшокласниками, які вивчають курс «Захист Вітчизни».

На сцені зібралось одночасно 4 команди статних, змужнілих і струнких юнаків із ІІІ-Б, ІІІ-М, ІV-Б  та ІV-М курсів.

І розпочалися змагання. Хлопці вражали глядачів своєю витривалістю та силою, дивували спритністю та своїми військовими навиками.

Найсильнішими  у виконанні нормативу «Ривок гирі масою 16 кг» були учні: Олексій Гаркавий (60 разів), Дмитро Мироненко (45 разів), Денис Грязнов (38 разів).

Під час виконання нормативу «Заряджання магазину АК-74» найвправнішими виявилися Іван Завгородній, Сергій Карпенко та Владислав Петручаніс.

Одягти протигаз найшвидше та найправильніше вдалося Роману Григор’єву, Олегу Мастезі та Богдану Білоконю.

У виконанні нормативу «Утримання гантелі» найсильнішими стали ліцеїсти: Артем Труш, Олексій Гаркавий, Юрій Шпак.

Під час виконання комплексно-силової вправи найкращими були Вадим Бойко, Дмитро Плаксюк, Дмитро Чубін та Юрій Король.

А дівчатка вітали хлопців, намагалися не обійти їх своєю увагою, дарували їм чарівні  посмішки та прекрасні музичні вітання.

Усе свято було сповнене доброго гумору. Сценка «Медогляд у військкоматі», «Проводи в армію», сатиричні вірші та веселі армійські побрехеньки створювали прекрасний гарний настрій як у  глядачів, так і у самих учасників свята.

Тож хочеться щиро подякувати наших лицарів і майбутніх захисників.

Ми упевнені: нам є ким пишатися і на кого покладати надії.

 

Ліцеїсти - учасники Всеукраїнського уроку місцевого самоврядування

Автор: Lesya   
Вівторок, 06 грудня 2016

З метою півищення іміджу місцевого самоврядування серед громадян, поширення ідей децентралізації та підвищення політичної грамотності учнів Асоціація міст України проводила 6 грудня 2016 р. у форматі вебінару Всеукраїнський урок місцевого самоврядування, учасниками якого були й наші ліцеїсти.

 

Заходи у рамках Тижня права

Автор: Svetlana   
Вівторок, 06 грудня 2016

У рамках Всеукраїнської акції  «16 днів проти насильства» та Всеукраїнського Тижня права  6 грудня  2016 року у ліцеї було проведено тематичну виховну годину «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх за скоєні злочини та правопорушення», «Насилля в сім’ї».

Захід для учнів І-М курсу (8 класу) провів Максим Хоменко – головний спеціаліст відділу представництва Смілянського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги.

Ліцеїсти дізналися про відповідальність за скоєні правопорушення та злочини, про їхні права, якщо вони за якихось обставин були затримані поліцією, про поведінку неповнолітніх у нестандартних ситуаціях та варіанти виходу з них, про вчинки, які можуть розцінюватися як насилля над особистістю.

Потрібної інформації багато не буває, головне, уміло нею користуватися.

Обізнаний – значить підготовлений до життя, значить убезпечений.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 6 з 84