Головна Новини
Останні новини

Із розумінням високої місії - збереження рідної мови...

Автор: Svetlana   
Четвер, 23 лютого 2017

Ліцеїсти як вихованці Асоційованої школи ЮНЕСКО   відзначали Міжнародний день рідної мови. Адже недарма в народі говорять, що без рідної мови обійтися не можна.

У  світі  цю дату  святкують із  2000  року,  коли на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було  наголошено  на важливій ролі рідної мови в розвитку освіти, культури, консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.  І нині на нашій планеті  багато поневолених народів знаходяться в  безправному становищі: у них гнобителі намагаються відібрати рідну мову. Проте саме вона є основною ознакою нації, бо формує  менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки, є визначальним чинником життя людини і суспільства. Зараз у світі люди говорять близько  шістьма тисячами  мов, і приблизно половина з них -  під загрозою зникнення. Тож сучасникам є над чим задуматися!

Представники ліцейної молоді 21  лютого  взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Патріот» та написали загальноліцейний диктант «Україна – наша земля, наша Батьківщина». Звичайно ж, першість серед грамотіїв ведуть учні других курсів (9- класів), адже вони наполегливо готуються до ДПА з української мови та літератури.

Ліцеїсти розуміють свою високу місію -  збереження рідної мови, яку передали нам  наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози, плекаймо мову...»


 

Анна Галушка отримала приз за найоригінальнішу ідею на конкурсі "Енергія і середовище"

Автор: Svetlana   
Понеділок, 20 лютого 2017

16-17 лютого 2017 р. у місті Києві відбувся очний етап Всеукраїнського конкурсу «Енергія і середовище».

Приємно, що робота учениці ліцею ІІІ-М курсу Анни Галушки «Законодавча база з енергозбереження в межах навчального закладу», яку вона писала під керівництвом учителя фізики та астрономії Марії Сергіївни Волошиної, була відібрана для участі в очному турі означеного конкурсу.

Проблема енергозбереження – одна з глобальних проблем людства. Сьогодні всі сфери сучасного суспільства залежні від використання енергоносіїв.

Пріоритетним завданням і нашого міста є питання енергозбереження та запровадження енергоощадних технологій, адже на оплату комунальних послуг у закладі освіти витрачаються значні кошти, які в разі ефективного використання енергоресурсів могли б бути спрямовані на покращення матеріально-технічної бази навчального закладу.

Учні ліцею беруть участь у реалізації завдань енергозбереження з 2007 року.

Метою поданої на конкурс роботи є створення законодавчої бази з енергоефективності на рівні нашого ліцею.

Основним законом державної  енергоефективної законодавчої бази є Закон України «Про енергозбереження», прийнятий 1 липня 1994 року. Закон визначає правові, економічні, соціальні та екологічні основи енергозбереження для всіх підприємств, об'єднань та організацій, розташованих на території України, а також для громадян держави.

 

"Мій зможе" - гра про взаєморозуміння, довіру та дружбу

Автор: Svetlana   
Понеділок, 20 лютого 2017

«Мій зможе» - так називалася конкурсна гра, яку ліцеїстам запропонував  провести до Дня усіх закоханих ІІІ-Б курс. І мова не тільки про світле та чисте почуття кохання, мова, у першу чергу, про довіру і дружбу між дівчатками та хлопчиками, про взаєморозуміння та вміння розумно оцінити можливості своїх однокласників. Тому і взяли участь у грі команди із ІІІ-М курсу (Валя Мандрова та Юра Король), ІІІ-Б курсу (Маринка Іщенко та Олексій Гаркавий),  ІV-Б курсу (Таня Вергелес та Валентин Єфремов) і жартівлива пара від ІV-М курсу – «Богданка та Женя» (ролі виконували Женя Бриндак та Богдан Білоконь). Усі вони – в першу чергу, друзі, а ще однокласники, які добре знають можливості один одного.

Гра традиційно складалася із семи конкурсів, де дівчатка намагалися об’єктивно оцінити здібності своїх юнаків, намагаючись довести: «Мій зможе!».

 

20 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Автор: Lesya   
Понеділок, 20 лютого 2017

 

Професор Давиденко А. А. – на допомогу манівцям

Автор: Lesya   
Неділя, 19 лютого 2017

На міжнародних фотостоках та в міжнародних фотобанках розміщені відео та фото професора Давиденка А. А., які можна використати в якості мультимедійних дидактичних засобів або ж для створення більш складних названих засобів, наприклад, для монтування наукових або навчальних відеофільмів, слайд-шоу, анімацій, презентацій тощо.

До їх змісту вже давно виявляють інтерес фахівці в галузі природничих дисциплін, видавці та кінематографісти, зокрема ті з них, які створюють оригінальні мультимедійні дидактичні засоби.

Професор Давиденко А. А. знайомить учнів з етапами наукового дослідження, надає консультації вчителям та учням з проблем, що стосуються створення мультимедійних дидактичних засобів.

Ознайомитись з матеріалами можна за посиланням

 

Курс лекцій «Простір пізнання»

Автор: Lesya   
Неділя, 19 лютого 2017

З 13 лютого до 6 березня в рамках проекту «Відкрита освітня лабораторія» відбудуться лекції з хімії, біології, математики, фізики, інформаційних технологій, української мови та філософії. Під час лекцій учасники також ознайомляться із сучасними напрямами наукових досліджень, отримають кваліфіковані консультації та візьмуть участь в експериментах.

Графік лекцій дивимось ТУТ

Реєструємось  ТУТ

 

І знову про безпечний Інтернет...

Автор: Svetlana   
Понеділок, 13 лютого 2017

7 лютого в ліцеї пройшов «Всесвітній день безпечного Інтернету».

У цей день все починалося з тематичної виховної години  для  перших курсів, що пройшла під гаслом: «Я користуюся Інтернетом безпечно». Відбулося обговорення можливостей Інтернету та загроз глобальної мережі, а також  було розглянуто правила  Інтернет - безпеки та Інтернет - етикету для дітей і підлітків.

Цього ж дня відбулася виставка-конкурс малюнків «Безпечний Інтернет». На виставці було представлено 12 робіт учнів І-ІV курсів. Перемогу за глядацькими вподобаннями здобув малюнок Хорунжої Мирослави (І-Б курс), далі місця розподілилися так:
2 місце – Оношенко Катя (3-Б курс), Іллющенко Марьяна (2-й курс)
3 місце – Громко Катя (І-Б курс)
4 місце – Пустовіт Анастасія (І-М курс)
5 місце – Клименко Денис (І-М курс), Сидоренко Артур (2-й курс).

Ліцеїсти ІІ курсу стали учасниками відкритого уроку «Мій безпечний Інтернет».

А потім відбулися справжні баталії між учнями 3-Б та 3-М курсів під час інтелектуального  турніру «Я умілий користувач Інтернету». Фіналістами стали ліцеїсти: Касюкевічус Валерія, Бойченко Вадим, Король Юрій. Перемогу з великою перевагою виборола  Валерія Касюкевічус.

Тож, вітаємо всіх переможців та бажаємо, щоб подорожі віртуальними світами завжди були приємними та, головне, безпечними.

 

У ліцеї відзначали День безпечного Інтернету

Автор: Svetlana   
Середа, 08 лютого 2017

7 лютого 2017 року у світі відзначався День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету». День безпечного Інтернету (SafeInternetDay) організовано мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії.

У цей день тисячі людей в усьому світі об’єднуються та беруть участь у різних заходах заради просування ідеї відповідального використання онлайн-технологій, особливо, дітьми та молоддю.

Ідея онлайн-безпеки еволюціонувала останні роки, змінюючи фокус від створення «безпечного» Інтернету до створення «кращого» Інтернету.

В Україні також у цей день і в закладах освіти, і в бібліотеках, і в дитячих та молодіжних клубах, громадських та бізнес-організаціях, у медіа та на сторінках соціальних мереж діти та дорослі обговорювали питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційних загроз, випадки порушення прав дитини та механізми  захисту.

Ліцеїсти також приєдналися до відзначення цього дня та взяли участь у заходах, які проводилися як у закладі, так і поза його межами.

«Створимо позитивний Інтернет  разом!» Саме під такою назвою пройшов  пізнавальний захід для учнів II-го курсу в ЦМБ   ім. О. Журливої.

Метою заходу було повідомити ліцеїстів про Інтернет – залежність, навчити безпечно користуватися Всесвітньою мережею, розповісти про етику спілкування в соціальних мережах, навчити створювати власні блоги та вміти використовувати їх собі на користь…

До уваги ліцеїстів були представлені дві наукові роботи  учениць МАН (10 класу СШ№1) Марії Назаренко на тему: «Створення блогу класу» та Марії Плієвої на тему: «Інформаційна безпека у ВЕБ - додатках».

Ліцеїсти отримали поради, що стосувалися Інтернет - безпеки та етики он-лайн спілкування.

Дітям також цікаво було дізнатися й про те, що  Інтернет - асоціація України визначила найнебезпечніші порушення в інформаційній сфері. Як виявилося, це дитяча порнографія та прояви расової і національної нетерпимості.

У якості механізму використання найбільш небезпечного контенту створена постійно діюча «гаряча лінія» у ВЕБ-інтерфейсі, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо порушень в Інтернеті.

А на завершення зустрічі ліцеїсти з цікавістю пройшли тест на віртуальну залежність….

 

Свято зустрічі з дитинством

Автор: Svetlana   
Вівторок, 07 лютого 2017

Місяць лютий…У ліцеї зустріч.
А у нас в житті – наступний лист.
Дім наш знову усмішками повен,
Ви – його неумирущий зміст.

Як ми раді всі у світлу днину
Друзів знову  тут своїх зустріть!
Мій ліцей,  моя шкільна родино!
України славна й мудра  віть…

Такими словами вітали ведучі Вечора зустрічі випускників минулих років своїх гостей. І хоч приїхало їх здалеку не так і багато, проте зустріч відбилася теплом і гарними спогадами у душі кожного з них.

Ліцеїсти провели символічне анкетування серед своїх гостей і таким чином дізналися, хто став найвіддаленішим гостем, а хто найстаршим, хто має які звання і досягнення, а хто має дуже оригінальну спеціальність.

 

Пам’ятати – значить не допустити повторення воєнного жахіття знову…

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 03 лютого 2017

29 січня 1944 року наше рідне місто Сміла було визволене від фашистських загарбників. Більше двох з половиною років над містечком на Тясмині нависав чорний морок окупації, людського страху, жаху, розправ та плачу. Забути ті події ми просто не маємо морального права.

Тому у ліцеї пройшли тематичні виховні години «Сміла в роки нацизму», приурочені Дню визволення міста з-під фашистського чобота.

А учні ІІІ-М курсу  з цікавістю зустрілися з молодим дослідником історії Смілянщини, головою краєзнавчої організації «Пошук», Андрієм Івановим, який розповів ліцеїстам про період окупації нашого міста з 1941 по 1944 роки, підтверджуючи свої слова документальними фактами та світлинами, зробленими у період війни.

Розповіді,  розповіді…

Хотілося вслухатися у кожне слово, адже під кожним із них біль нашого містечка, наших містян, і наш біль…

Усе було немов перед очима: і станція імені Бобринського, і ремонтні майстерні, куди молодь ішла на роботу, щоб вижити, і табори військовополонених, і робота молодіжної підпільної організації, і синагоги міста, де винищувалися євреї, і Сміла у післявоєнний період…

 

Вітаємо Владиславу Осадчу з перемогою

Автор: Alla   
Четвер, 02 лютого 2017

Вітаємо з перемогою вчителя Тетяну Євгеніївну Ярмиш та її ученицю Владиславу Осадчу, яка посіла третє місце на обласній олімпіаді з англійської мови. Зичимо успіхів.

 

"Танець на вістрі голки"

Автор: Svetlana   
Вівторок, 31 січня 2017

30 cічня пройшов ХV міський фестиваль шкільних соціально-психологічних театрів, у якому взяв участь  і наш ліцейний театр  «Заради майбутнього».

Третьокурсники  Маша Коцуконь, Аня Чурілова, Юра Король та Влад Петручаніс, а також четвертокурсники Киченко Настя, Богдан Білоконь, Іршенко Влад, Задорська Інна, Юля Шепелєва  та Анжеліка Федорченко мали нагоду проявити свої хореографічні, артистичні та декламаційні здібності. Тема виступу ліцейного соцтеатру «Танець на вістрі голки» - болюча тема наркоманії серед підлітків та молоді. Ця  соціальна проблема не може залишати байдужим нікого.

Усі ми  дуже різні, у кожного –  своє життя зі своїми планами, проблемами і інтересами. Але об’єднує усіх нас одне спільне бажання – кожен із нас хоче бути щасливим. Навряд чи якийсь мудрець або філософ зуміє надати нам рецепт щастя, та й мало хто з нас прислухається до порад інших, вважаючи кращим свій шлях помилок і спроб. Проте ми стверджуємо, що деяких помилок краще не робити, бо занадто дорогою ціною обійдуться вони. Не варто руйнувати своє життя, вживаючи наркотики. Дуже прикро, що багато хто до цих пір знаходиться в небезпечній омані щодо наркоманії.  Наркотики - страшний ворог, підступний і безжалісний. І уникнути нещасть, які несе у собі наркоманія, найлегше єдиним чином: об’єднатися у протидію, попередити тих, хто стоїть перед вибором спробувати чи ні  про шкоду і страшні наслідки такого вибору.

Наш творчий колектив виборов на фестивалі номінацію «За віру у майбутнє». Ми справді віримо у своє майбутнє – світле і радісне, щасливе, без будь-яких наркотиків.

Олена Діденко – творчий керівник соцтеатру

 

 

Пам'ятаємо про Крути

Автор: Svetlana   
Вівторок, 31 січня 2017

«Стримайте ж ваші сльози, які котяться. Ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам'ять на віки вічні». М. Грушевський.

Історична відеоподорож   під назвою «Пам’ятай про Крути»  днями пройшла для ліцеїстів I – Б курсу в Центральній міській бібліотеці. Ці героїчні й трагічні сторінки в історії посідають гідне місце в національній історичній пам’яті.

Битва під  Крутами відбулася 29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів на північний-схід від Києва. Бій тривав  5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми національно свідомими київськими студентами, що захищали підступи до Києва.

У перебігу військових дій битва вирішального значення не мала - та у свідомості багатьох особливого значення набула  завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крут.

На поховані у Києві, біля Аскольдової могили, президент М. Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Тичина присвятив героїчному вчинку вірш.

Десятиліттями історія битви або замовчувалася або обростала міфами і вигадками, як в закордонній, так і у вітчизняній історіографії. Лише згодом, у 2006 році на місці битви встановлено пам’ятник.

Юнаки - герої пішли  в безсмертя, показали приклад мужності, відданості, незборимості духу. Вони були щасливими, тому що першими підняли своє чоло  на захист молодої Української держави. Їм було лише по 14-17 років. Це однолітки наших ліцеїстів. І дуже хочеться, щоб сучасна молодь цінувала свою незалежність, любила свій народ і у відповідальну хвилину не занепадала духом, а, наслідуючи приклад студентів, з гордістю могла заспівати: « Ще не вмерла України ні слава, ні воля…».

На заході була представлена книжкова виставка під назвою: «Понад  Крутами вічність у сурми сурмить…»

З глибокою пошаною сприймали ліцеїсти розповідь, тому що сповнена вона була душевного трепету та гордості за тих, хто твердим поступом зробив упевнений крок, захищаючи свою Батьківщину.

А в ліцеї теж пройшли тематичні виховні години на тему «Пам’яті героїв Крут присвячується…». Учні дізналися про молодих героїв, що полягли під Крутами та переглянули документальний фільм «Пам’ятай про Крути!»

 

До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту

Автор: Svetlana   
Понеділок, 30 січня 2017

27 січня 2017 року у ліцеї було проведено тематичні виховні години, приурочені  Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова Верховної Ради від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття ООНівського документа.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона - на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.

Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Ліцеїсти під час виховних годин дізналися про характерні риси Голокосту, про становище євреїв під час ІІ Світової війни, про масові розстріли та про кількість жертв на території України.

Цікавою для учнів виявилася інформація про «праведників народів світу» - сім’ю Ларжевських, Надію Філіппенко, Олександру Шулежко, які старалися врятувати єврейських дітей, єврейські сім’ї від винищення.

Праведник народів світу - звання, що відповідно до закону про увічнення пам'яті мучеників і героїв (1953 р.) присвоює Інститут Яд Вашем людям різних національностей, віросповідання, які в роки Другої світової війни рятували євреїв від нацистського переслідування. Звання Праведника народів світу присуджується спеціальною комісією Яд Вашему. За даними організації найбільше Праведників виявлено у Польщі, Нідерландах, Франції і Україні.

Учні переглянули документальні фільми : «Олександра Шулежко», «Голокост в Україні» та «Холокост – катастрофа європейського єврейства».


 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 5 з 84