Головна Новини
Останні новини

ЛІЦЕЙ НЕ СТОЇТЬ ОСТОРОНЬ ЖИТТЯ МІСЬКОЇ ГРОМАДИ !!!

Автор: Svetlana   
Середа, 22 березня 2017

21 березня 2017 р. на базі ЧОІПОПП відбувся семінар учасників Всеукраїнського проекту «Соціальна згуртованість суб’єктів навчально-виховного процесу».

Учасники проекту з різних куточків Черкащини ділилися досвідом своєї роботи  в ході реалізації заходів на співпрацю з громадою, батьками, учителями та учнями, радилися, як зробити навчальне середовище комфортним для його учасників.

Ліцей, як учасника проекту,  на зібранні представляла практичний психолог Валентина Коваленко.

Приємно було усвідомлювати, що наш заклад не стоїть осторонь справ, які проходять у місцевій громаді, адже є активним учасником різноманітних заходів на рівні міста та й поза ним.

Ось лише цієї весни ліцеїсти разом зі своїми учителями провели весняний ярмарок зі смаколиками та взяли участь у Благодійній акції «Допоможи ближньому», яку ініціював народний депутат  України Сергій Рудик, що пройшла у місті. До Дня добровольця ліцеїсти разом з гімназистами організували та провели міський патріотичний флешмоб, а президент ліцею Валерій Бондаренко разом з представниками президентської ради – постійні активні учасники усіх молодіжних акцій та цікавих починань, що ініціюються молодіжним активом міста. І це ще далеко не весь перелік того, до чого долучаються ліцеїсти  щоденно у своїй позакласній роботі.

Можемо чітко стверджувати: ЛІЦЕЙ НЕ СТОЇТЬ ОСТОРОНЬ ЖИТТЯ МІСЬКОЇ ГРОМАДИ !!!

 

Патріотичний флешмоб до Дня українського добровольця

Автор: Svetlana   
Понеділок, 20 березня 2017

14 березня, у вівторок, у Смілі з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціатив громадськості відбулися урочистості до Дня українського добровольця.

Свято День українського добровольця цьогоріч на державному рівні відзначалося уперше і мало на меті вшанувати всіх, хто добровільно боронить кордони рідної країни.

До міських заходів долучилися і ліцеїсти у творчому тандемі з гімназистами.

На знак підтримки добровольців діти разом з учителями підготували патріотичний флешмоб, що розпочався піднесеними словами гордості за свою незламну Батьківщину та її захисників, які урочисто прочитали ліцеїст Дмитро Чубін та гімназистка Надія Титаренко.

Пісні «Україна» та «За любов і волю» пролунали у виконанні дівчаток: ліцеїсти Анжеліки Федорченко та гімназистки Оксани Борисенко.

Сам флешмоб пройшов під мелодії  пісні січових стрільців та маршу козаків.

Кульмінаційним акордом виступу стало утворене дітьми символічне серце, яке билося в унісон мелодії та символізувало щиру підтримку усіх патріотично налаштованих українців нашим добровольцям, що боронять кордони рідної держави.

Мета заходу була досягнута, адже сприяє зміцненню патріотичного духу дітей та дорослих та  привертає  увагу суспільства до учасників добровольчих формувань.

 

Безпека на залізниці: відверта розмова з фахівцем

Автор: Svetlana   
Понеділок, 20 березня 2017

Минулого  тижня ліцеїсти мали нагоду поспілкуватися з інженером відділу перевезень Одеської залізниці М.О. Луценко з приводу знання та виконання правил перебування та поведінки громадян на залізничних коліях.

Щодня на залізницях трапляються різні випадки, що іноді призводять до травмувань та смерті необачних громадян.

Інженер розповіла учням про основні правила поведінки під час перебування на залізниці та побіля неї, про небезпеки, які чекають на безпечних дітей та дорослих, що ігнорують правила  або ж навмисне провокують критичні ситуації.

Приємно, що ліцеїсти досить серйозно поставилися до питання власної безпеки, задавали запитання та вслухалися в поради досвідченої жінки, яка в силу своєї професійної діяльності неодноразово ставала свідком нещасних випадків, що трапляються на залізничних коліях.

Не може бути більш переконливої інформації, ніж та, що лунає з вуст людини, яка безпосередньо знає, про що говорить, оперує цифрами та фактами, наводить переконливі докази.

І так хочеться, щоб усе почуте ліцеїсти пропустили крізь душу та розум і були обачними у своєму повсякденному житті.

 

Тарас Шевченко та Микола Лисенко: захоплення сучасної молоді серйозними темами.

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 17 березня 2017

“Живи в мені! Ти, спів святий Тараса..." – саме таку літературно-музичну композицію  провели  10 березня найактивніші учасники гуртка «Я патріот України».  Захід відбувся у рамках святкування 203–ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та 155-річчя Миколи Лисенка,  якого називають «сонцем  української музики».

Цього року під час Шевченківських днів ліцеїсти вирішили глибше познайомитися  із творами Тараса Шевченка, покладеними на музику Миколою Лисенком. Адже  на тексти Великого Кобзаря  композитор  написав понад 90  пісень, дуетів, тріо, квартетів, хорових поем, кантат, інструментальних  композицій. Цей творчий доробок  викликає непересічний інтерес  і в сучасному світі.

Вірші Тараса Шевченка в усі часи були настільки близькі й зрозумілі як  багатим, так і бідним,  як українцям, так і  людям інших народів, настільки глибоко відтворювали їхні мрії та  сподівання, що сприймалися як фольклорні. Тому багато з них і зараз вважаються народними піснями.

 

Для Ані Чурілової участь у соціально-політичній грі "Країна Гідності" виявилася переможною

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 17 березня 2017

У рамках міського проекту «Правоюзери» спеціалісти Смілянського міського центру соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді ознайомлюють старшокласників навчальних закладів міста з грою від Ради Європи щодо вивчення соціальних прав через освіту з прав людини. Протягом тижня вони вже відвідали декілька загальноосвітніх шкіл.  Настала черга і ліцею.

До нашого закладу завітали фахівець із соціальної роботи М.О. Пархоменко та провідний спеціаліст служби І.О. Нечуйвітер, які й проводили гру.

Гра є соціально-політичною, а всі учасники відчували себе парламентарями, які вирішують долю соціальної політики в однойменній «Країні Гідності».

Рейтингові ігри у рамках проекту «Правоюзери» проводяться у форматі три команди по п’ять учасників.

Ліцеїсти створили такі три команди з учнів ІІІ-ІV курсів. Гра проходила в два етапи (індивідуальному та груповому).
Було цікаво… Учні уподобали той етап, де слід було обговорювати та приймати певні рішення, аналізувати та виявляти передбачливість, вибудовувати певну стратегію.

Нам приємно було дізнатися, що учениця ІІІ-М курсу (10класу) Чурілова Анна, обираючи 7 карток, в індивідуальному етапі набрала 21 ігровий бал з 21 можливого.  Це була перемога!

Аня переконана, що саме знання такого предмету як право дали їй можливість перемогти. Ліцеїстка обирала таку стратегію реалізації соціального права, щоб вона була найоптимальнішою для країни і яка б допомогла людям покращувати їхні життя, а в «Країні Гідності» міг покращитися загальний стан її жителів. Ці права повинні бути захищеними, а люди, що проживають у цій країні, могли  б самореалізуватися.

Ми щиро вітаємо нашу Аню з перемогою та бажаємо, щоб стратегія її власного життя завжди знаходила правильну реалізацію.

 

"Терни і зірки творчості Леся Курбаса". Вечір-портрет

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 17 березня 2017

«Людина, яка була театром»
(О. Дейч )


Кожна епоха народжує митців, які потрапляють на стрижень духовного й культурного життя нації, втілюючи у своїй творчості найістотніші риси народу. Їхнє мистецтво мовби вбирає в себе творчу енергію країни, особливо в драматичну добу, у часи виняткової напруги, піднесень, трагічних прозрінь і пророчих осяянь.

Саме таким велетнем був Лесь Курбас – одна з найвидатніших постатей українського культурного життя 20-х – початку 30-х років, один з провідних діячів відродження української національної культури. Він – актор і режисер, публіцист і організатор театру, театральний педагог і сценічний діяч, драматург і перекладач – глибоко своєрідний філософ-естетик (володів 9 мовами)

«Терни і зірки творчості Леся Кубаса» - вечір-портрет до 130-ї річниці від дня народження митця був проведений в Центральній міській бібліотеці ім. О. Журливої для ліцеїстів III-М курсу. Життя і творчість його були вміло представлені учням та поєднані з переглядом відеоматеріалів…

 

Слова вдячності юним науковцям та їхнім керівникам

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 17 березня 2017

Смілянське територіальне відділення Малої академії наук є структурним підрозділом Смілянського природничо-математичного ліцею. В МАН мають змогу навчатись учні 8-11 класів шкіл міста. Результатом роботи МАНівців є конкурс-захист науково-дослідницьких робіт.

Традиційно, І (міський) етап відбувається наприкінці грудня. У цьому навчальному році результати  своїх досліджень представили 84 учні шкіл №1, 4, 5, 7, 10, 11, школи №3-колегіуму, природничо-математичного ліцею та гімназії  ім. В.Т.Сенатора. За результатами конкурсного відбору журі конкурсу рекомендували для подальшої участі 47 робіт.

Упродовж січня-лютого 2017 р. у місті Черкасах відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.

Міська команда з 43 юних смілян-науковців (14 учнів школи №3-колегіуму, 10 ліцеїстів, 7 учнів гімназії  ім. В.Т.Сенатора, 6 учнів загальноосвітньої школи №1, 3 учнів загальноосвітньої школи №11, 2 учнів загальноосвітньої школи №7, по 1 учню загальноосвітніх шкіл №4,10, та спеціалізованої школи №5) представила свої 45 робіт (по 2 роботи захищали учениця 9 класу школи №3-колегіуму Катерина Терещенко та учень 10 класу спеціалізованої школи №5 Себастьян Хнейне) на розсуд поважного журі з числа науковців, що працюють у вищих навчальних закладах області.

 

«Обличчя української історії: Тарас Шевченко»: вечір-портрет

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 17 березня 2017


І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом...


У літературі кожного народу світу, серед її великих творців, є філософи, письменники і поети, імена яких оповиті невмирущою славою і авторитетом. Саме таким поетом великого українського народу є Тарас Шевченко, який увійшов в історію української культури не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший поет і філософ слов’янства, як великий поет-гуманіст світового значення.

Шевченківські дні для ліцеїстів цьогоріч відкрилися вечором-портретом «Обличчя української історії: Тарас Шевченко», який відбувся в Центральній міській бібліотеці імені Олени Журливої для ліцеїстів I-М курсу, що був  приурочений 203-й річниці з дня народження  видатного поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

Саме він відкрив Україну світові.

Під час проведення заходу  було розкрито унікальну особистість Кобзаря як талановитого поета  та художника,  людини світового розуму, чистих помислів та трагічної долі.

Історичні факти  життя Тараса Григоровича були вдало поєднані з відео сюжетами «Обличчя української історії. Т. Шевченко», «Мені однаково» Т. Шевченко». Учням була представлена відеопрезентація у стилі печа- куча «Цікаві й  маловідомі факти з життя Т. Шевченко» відеокліпи «Тополя», «Заповіт»,  була згадана історія написання вірша «Заповіт» , який перекладено 147 мовами світу.

 

Відеоуроки нашого учителя - на ресурсі Фонду «Відкрита політика»

Автор: Svetlana   
Понеділок, 13 березня 2017

Сьогодні так багато говориться про рівний доступ до освіти. Для дітей Криму та Карпат. Донбасу та Полісся. Великих міст і малих сіл. Але поки не було якісного контенту дистанційного навчання по ВСІЙ шкільній програмі, відкритих платформ БЕЗ РЕЄСТРАЦІЇ, усе це просто були модні слова та порожні розмови.

На щастя, ГО "Фонд Відкрита політика" спільно з громадськими, міжнародними організаціями та державними установами уже створили  таку  платформу.

"Місія цієї платформи не обмежується наданням рівного доступу до освіти для дітей з Донбасу та Криму. Це перша цільова аудиторія. Окрім того, цільовою аудиторією є діти з сіл, малозабезпечених родин, всі ті, хто сьогодні не має можливостей найняти репетитора, ходити в ліцеї, які надають якісну освіту", - зазначає директор ГО "Фонд Відкрита політика" Ірина Жданова, презентуючи цю

 

Законотворці мають прислухатися до думки практиків

Автор: Svetlana   
Понеділок, 13 березня 2017

Директор ліцею Софія Анатоліївна Гнідая стала активним учасником двох поважних зібрань, на яких піднімалися глибинні питання науки та освіти у сучасній оновленій школі.

Одне з них -   засідання робочої групи по ст.20 "Спеціалізована освіта" законопроекту "Про освіту".

У перехідних положеннях законопроекту про освіту народними депутатами Олександром Співаковським та Тарасом Кременем пропонувалося у Законі України “Про загальну середню освіту статтю 9 доповнити новим абзацом такого змісту: «науковий ліцей, науковий ліцей-інтернат – спеціалізований заклад освіти ІІ—ІІІ ступенів наукового профілю".

На превеликий жаль, сьогодні освітянам знову потрібно доводити, що наука в школі є, і потрібно законодавчо створити платформу для її конденсації і динамічного розвитку, для наповнення новим змістом, що базується на засадах дослідно-орієнтованої наукової освіти.

Софія Анатоліївна також узяла участь у розширеному засіданні парламентського Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти, на якому вкотре обговорювали  питання - "Про фінансове забезпечення науки і освіти у 2017 році".

Фонд "Відкрита політика" підготував конкретні пропозиції  по забезпеченню рівного доступу до якісної освіти трьом категоріям дітей:
1) школярам та абітурієнтам з Донбасу і Криму;
2) сільським школярам;
3) обдарованими дітям.

Позитивно, що під час обговорення таких важливих для освітньої галузі питань, що вирішуються на такому високому рівні, прислухаються і до людей-практиків, керівників звичайних шкіл, гімназій, ліцеїв, адже саме їм, на місцях, утілювати в життя усе заплановане.


 

Роздуми директора з приводу...

Автор: Svetlana   
Понеділок, 13 березня 2017

Мабуть, усі, хто сьогодні так чи інакше має відношення до освіти, цікавиться тим, що ж там, у цій освіті, відбувається. Що чекає нас, які зміни чи корективи відбудуться.

Це питання цікавить і батьків, і учителів, і дітей.

Новації у школі ?..

Що буде? Як буде?

У газеті «Урядовий кур’єр» ідеться:
«Майбутні старшокласники зраділи нещодавній новині про те, що вже незабаром Міністерство освіти і науки планує подолати неефективну багатопредметність у старшій школі й удвічі скоротити кількість обов’язкових дисциплін. Тож учні вивчатимуть менше предметів, проте глибше й ґрунтовніше, обираючи відповідний профіль навчання, отже і майбутню професію.

 

Зі святом!

Автор: Lesya   
Вівторок, 07 березня 2017

 

Вітаємо наших стипендіатів!!!

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 24 лютого 2017

Приємно, що у нашому такому невеличкому містечку є гарна традиція відзначати стипендіями юну талановиту молодь – переможців наукових конкурсів, олімпіад, спортивних турнірів та змагань всеукраїнського та міжнародного рівнів.

І вдвічі приємніше, коли стипендіатами стають наші ліцеїсти. Цьогоріч їх аж троє:
•    Євген Бриндак, учень ІV-М курсу, вихованець БДЮТ
•    Дар’я Сидоренко, учениця ІІ курсу, вихованка ДЮСШ «Олімп»
•  Антон Шуляченко, учень І-М курсу, вихованець ГО «Смілянський дитячо-юнацький спортивний клуб «Локомотив».

Ми вітаємо наших стипендіатів та бажаємо їм нових досягнень, звершень та перемог!

 

Загальноліцейний урок гідності "Щоб жила Україна" (До Дня вшанування Героїв Небесної Сотні)

Автор: Svetlana   
Четвер, 23 лютого 2017

20 лютого  2017 року у нашому закладі відбувся загальноліцейний урок гідності «Вони помирали, щоб жила Україна…»  –  до Дня вшанування Героїв Небесної  Сотні.

Минуло 3  роки… Роки важких втрат, болю і випробувань…  Три роки від подій, які назавжди змінили країну і кожного українця… Подій, які залишили в минулому мирне розмірене життя…

Під час заходу, ми згадували поняття, які ввійшли у мовний обіг після тих подій: Євромайдан, Революція Гідності, Небесна Сотня... Переглянули хронологію подій (відео «98 днів майдану») та згадали, як все відбувалося. Подивилися відео про наймолодших Героїв  Небесної Сотні. Інформували присутніх про ініціативу Президента України Петра Порошенка щодо встановлення державних іменних стипендій на честь Героїв Небесної Сотні  найкращим студентам, молодим науковцям та учням. Прослухали щемливу пісню та переглянули  відеокліп до неї - «Герої не вмирають».

У цей день ми  зібралися, щоб у скорботі  схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття. Щоб вшанувати тих, кого називають ангелами Небесної Сотні.

Ці трагічні події не можна забувати. Адже усі  ці люди загинули, щоб нам вільно жилося. Вони віддали свої життя за Україну, за її народ, а, отже, і за нас.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 4 з 84