Головна Новини
Останні новини
Заключна подія міжнародної шкільної екологічної ініціативи у Румунії
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 13 червня 2014 13:42

З 2 по 5 червня в мальовничому окрузі Брашове,  Румунія,  відбулася заключна подія міжнародної шкільної екологічної ініціативи „Європейські школи за Живу Планету”, що вже шостий рік поспіль проводиться Всесвітнім фондом природи та ERSTE Фундацією. У межах програми „Європейські школи за живу планету” школярі та вчителі з 11 країн Європи презентували природоохоронні проекти, які вони втілювали в життя протягом року. Діяльність варіювалась від насадження шкільних садів, проведення вуличних заходів та театральних вистав до виставок та конкурсів.

Команда “Мудрі споживачи” ліцею презентувала власний проект “Наші дії приносять зміни”. Цікавою та оригінальною була форма презентацій. В перший день кожна школа оформляла свій стіл та стіну згідно  вимог та критерій, які школи отримали заздалегідь. Другого дня  на ранковій сесії підводились підсумки роботи в групах, а після ланчу розпочався перегляд відеороликів(одне з домашніх завдань) , в яких кожна команда мала протягом однієї хвилини прорекламувати свій проект . Після перегляду кожних 11 роликів відбувався огляд постерів та столів цих команд, відповіді на запитання, обмін думками.

 
Грант Олександра Скорохода
Автор: Lesya   
П'ятниця, 13 червня 2014 10:31

Що може бути приємнішим, ніж коли випускник не лише пам'ятає про свій заклад, а й стає меценатом. Саме для підтримки розумних, талановитих та громадсько активних ліцеїстів у 2013 році заснував свій іменний грант перший випускник нашого ліцею Олександр Скороход.
Сьогодні Олександр - молодий, відомий вже й за межами України не лише як науковець, голова Ради молодих учених України, який працює в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України, у відділі сигнальних систем клітин, експерт з біотехнологій та консультант в компаніях “BirchBob” та “Intellecttechnologies” 2007-2008р., а й як письменник, автор повісті "Чаша" та роману "Всесвіт", багатьох оповідань, член спілки журналістів України. До сфери інтересів Олександра також входять: карате Кіокушінкай (чорний пояс), цигун, він-чунь, марафонський біг, альпінізм, туризм, розвиток інтуіції та творчих здібностей, інноватика, психологія, філософія, пізнання і розкриття людських можливостей.

За результатами 2013-2014 н.р. Олександр відзначив, як і минулого року, не одного, а двох номінантів - ученицю IV-Б курсу Янінну Сороку та ученицю ІІ-Б курсу Катерину Нечипоренко. Олександр також зазначив, що цього року було важче обирати переможців, адже було подано матеріали від 8 номінантів, і всі - достойні.

 
Зелені свята у стінах ліцею
Автор: Svetlana   
Вівторок, 10 червня 2014 14:32

Хороші дівки
По нашому ліцею ходять,
Хороше Куща водять!-

Так розпочали учасниці гуртка «Я громадянин України», що працює в ліцеї у рамках літньої наукової школи під керівництвом учителя української мови та літератури Тетяни Володимирівни Береговенко,  магічне дійство водіння Куща, яке дійшло до нас із глибини тисячоліть. Це давній відгомін вшанування рослин як символів урожаю, здоров'я і краси: найвищу на зріст дівчину прикрасили  хустками, намистом, квітами і водили ліцеєм.  Вона  усім зустрічним  бажала   доброго здоров'я і врожаю. А її подруги багато чого дізналися про свято Трійці, вивчили слова поздоровлення і отримали подарунки від директора Софії Анатоліївни Гнідої, яку вшанували такими словами:

Ой, зацвіла в городі рожа,
У  цьому домі господиня хороша.
Просимо, пані, наш Кущ оцінити,
А свій дім звеселити!

 
Директор успішно звітувала по експерименту
Автор: Lesya   
Вівторок, 10 червня 2014 11:33

4 червня 2014 року у м. Києві відбулось засідання комісії з питань інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи з проблем виховання, розвитку дітей та учнівської молоді у загальноосвітніх навчальних закладів Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, на якому заслуховувались звіти експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів всеукраїнського рівня про хід та результати дослідно-експериментальної роботи.

Директор ліцею Софія Анатоліївна Гнідая звітувала про завершення дослідно-експериментальної діяльності, яка тривала з 2009 по 2014 рр. на базі нашого навчального закладу за темою "Створення сприятливого освітнього середовища як фактору формування компетентного випускника сучасної школи". Звіт супроводжувався презентацією, яка ілюструвала основні надбання і результати роботи в есперименті. Також увазі Комісії були представлені посібники, з рекомендаціями, таблицями та схемами, які розробили учителі ліцею. Члени комісії високо оцінили роботу педагогічного та учнівського колективів, побажали успіхів у подальшій діяльності.

 
Про найцікавіші моменти у роботі президентської ради…
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 06 червня 2014 12:26

Так швидко добіг до кінця черговий навчальний рік.  Президентська рада попрацювала на славу. За цей рік було зроблено чимало нового та цікавого як для нашого навчального закладу так і для нашого міста.

Президентська рада організувала навесні та восени футбольні турніри  між паралельними курсами.

Подарунок ліцею на День народження – «Скринька побажань» - служить гарним помічником для визначення побажань ліцеїстів.

Рада ліцею та учасники ліцейного Євроклубу подарували казку та підготували подарунки від Святого Миколая дітям із допоміжної школи-інтернату.

У цьому році була започаткована Книга рекордів  ліцею, куди будуть записуватись різні досягнення ліцеїстів за певними критеріями.

Цьогоріч ліцей став учасником  міжнародного проекту «European School For A Living Planet». Завданнями цього проекту є збереження великих та малих річок України.

Президентська рада разом з учасниками Євроклубу організовувала прибирання на річці Тясмин.

Був проведений благодійний ярмарок під назвою «Food print». Кошти, вилучені з ярмарку, були витрачені на пошив екоторбинок, які роздавались усім охочим у центрі нашого міста, де був проведений флеш-моб, на якому жителям міста пояснювали суть проекту та його завдання.

 
Ігор Чернай склав свої повноваження…
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 06 червня 2014 09:27

Випускник 2014 року, екс-президент ліцею, президент молодіжного активу міста, Ігор Чернай склав свої повноваження…

"За два роки президентства в міському молодіжному активі, було зроблено чимало справ - проведено велику кількість акцій, благодійних заходів та чимало засідань молодіжного активу на різні тематики. Усе це висвітлювалось в міських  масмедіа - таких як газета Сміла, від А до Я, та на телеканалі Сміла ТВ. Пригадаємо деякі з них.

Це акція до дня визволення Сміли від німецько-фошистських загарбників. У  2013 році це була виставка плакатів "Ніхто не забутий, ніщо не забуто", в 2014 році була проведена акція, приурочена цьому дню, яка називалась «Солдатський трикутник», в цій акції члени молодіжного активу роздавали людям привітання та побажання, написані на різнокольорових трикутниках.

23-го серпня до Дня Прапора та до Дня незалежності України було проведено акцію "Я - українець  і цим пишаюсь". В рамках цієї акції ми пропонували смілянам привітатиУкраїну з Днем незалежності та залишити свої побажання на імпровізованому зображенні прапора України.

23-го листопада 2013р. було проведено акцію "Передай свічку памяті" до дня памяті жертв голодомору. Пройшовши вулицями міста ми пропонували смілянам вшанувати жертв голодомору хвилиною мовчання, взявши в руки запалену свічку – свічку пам’яті.

Напередодні Нового  року молодіжний актив міста в сесійній залі привітав усіх присутніх з наступаючим Новим роком та подарував кожному сніжинку з найкращими побажаннями. А потім, вийшовши на вулиці міста, такими ж теплими сніжинками вітали всіх перехожих смілян та гостей міста.

 
Зустріч літераторів у Смілі
Автор: Svetlana   
Четвер, 05 червня 2014 10:58

21 травня з візитом у Смілі побували  літератори, члени Національної спілки письменників, редактори обласних газет, голови та представники земляцтв, письменники, поети та журналісти. Захід було організовано за ініціативи Черкаського земляцтва "Шевченків край" у м. Києві та за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради. Організаторську частину взяла на себе Пугач - Блискавиця Лілія Леонідівна – відома поетеса Смілянщини.

Делегація у складі членів Національної спілки письменників  приїхала на Черкащину з метою вклонитися землі Шевченка. Адже і досі Великий Тарас залишається феноменом, так до кінця і незбагненним. А усі ми є щасливими вже тим, що живемо на цій землі, де ступала нога Тараса Шевченка.

Лілія Леонідівна у своєму ліричному вірші зверталась до Кобзаря устами Ликери Полусмак, його «вічної нареченої». Роль цієї жінки у житті Тараса дійсно велика і важлива, а також і фатальна. Вона була його останнім коханням… Зовсім юна українська дев’ятнадцятирічна дівчина й український сорокачотирирічний поет . Вони зустрілися в Петербурзі. Ликера була служницею, а Тарас уже був знаною людиною. Шевченко зробив кохану вільною, винайняв власне помешкання і зовсім скоро вона мала стати Ликерою Шевченко. Але через зраду вона була покинута Тарасом. Пізніше Полусмак покаялась… Вона приїздила на могилу до Тараса… Саме це описала Лілія Леонідівна у своєму вірші.

Завалюк Василь Іванович читав поезію-заклик.

Усім відомо, що у Шевченка немає власної домівки. У творчості Шевченка багато підводних каменів, багато підтексту.  І Василь Іванович звернувся до аудиторії зі словами «Збудуємо хату для Тараса!», а пізніше пояснив, що, збудувавши хатину для вічно безпритульного Кобзаря, ми глибше зрозуміємо суть Тарасових віршів.

Довжик Василь Михайлович розпочав свій виступ із прочитання “Заповіту” німецькою мовою (переклад Франка), наголосив, що любить Шевченка за свободу в його віршах. А свою поезію презентував віршем “Я не люблю тебе”, який припав до серця учням ліцею.

На жаль, зустріч була короткою, але залишила в нашій пам’яті незабутні враження. Збулася мрія нашої Лізи – вона мала змогу побачити наживо справжніх письменників! Послухати їх, поспілкуватися, сфотографуватися.

Щиро дякуємо організаторам за таку можливість отримати яскраві враження і навіть здійснити чиюсь мрію!

Анна Ван’єр – майбутній журналіст.

 
Розпочала роботу літня наукова школа "Паросток"
Автор: Lesya   
Понеділок, 02 червня 2014 09:25

З 2 червня на базі пришкільного відпочинкового табору розпочала роботу літня наукова школа. Цьогорічна сесія складається з курсу сучасної української літератури "Щаслива пора дитинства", польового практикуму "Таємниці живої природи", школи юного науковця "Юні дослідники", практикуму "Математика навколо нас", творчого проекту "Кроки за сценою", роботи в проектах "Здоровим бути модно", "Незвичайний погляд на звичайні речі", "Фізика і спорт", створення історико-біографічного життєпису "Історія - в особистостях".

Бажаємо ліцеїстам гарної, цікавої та плідної роботи в школі.

 
УРА!!! У НАС КАНІКУЛИ!!!
Автор: Svetlana   
Понеділок, 02 червня 2014 09:20

У ліцеї гостинно відчинила свої двері літня наукова школа "Паросток"...
Запрошуємо усіх бажаючих до табірної зміни у пришкільному  відпочинковому таборі
Wink


 
Прощальний вечір, вечір випускний...
Автор: Svetlana   
Субота, 31 травня 2014 13:46

Летять роки, немов пташина зграя.
Пливуть роки потоком бурних рік.
І мчать вони у даль веселими вітрами,
Біжать мільйонами стежинок і доріг

Як хочеться сказати: юність, зупинись!
Постій хвилинку, не спіши в дорогу!
А ти біжиш, пливеш і мчиш кудись,
Все далі від батьківського порогу.

Травневий  день відлунює святково,
І сміх, і квіти, й гомін голосний…
Зібрало нині свято всіх чудове -
Прощальний вечір, вечір випускний.

Ось і настав цей день – день прощання з рідним ліцеєм. Попереду незвідана даль.  Позаду – батьківський поріг, розквітла калина, протоптана стежка у шкільному дворі, незрадлива мамина усмішка зі сльозою на щоці…

Знайти себе, своє місце у житті, вирости і вижити, бути завжди людиною – що є святішого і дорожчого?

 

Де б не були Ви, куди б не закинула Вас доля, але отой « солодкий і коханий дім» рідного краю, рідного ліцею має завжди бути присутнім.

 
Останній дзвінок для ліцеїстів
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 30 травня 2014 09:10

Весна у літо переходить плавно
І світ навколо радісно цвіте.
Здається в перший клас ішли недавно,
Та відпливло дитинство золоте.
Кудись туди, де проживає казка,
Де розмовляють квіти і трава.
Де зігріває сонечкова ласка
І радість та любов — така жива.
І ось з шкільного рідного порогу
Для нас останній дзвоник продзвенить.
Й покличе юність у складну дорогу
І це в житті залишиться, як мить.
Мить дивовижна і така щаслива,
Де стільки сонця й радості було!
Шкільне дитинство й юність — справжнє диво!,
Що з дзвоником у вічність відійшло.
О добра доле! Дай могутні крила,
Ми помандруємо у світле майбуття,
Де наших мрій червонії вітрила
І нас чекає справжнє відкриття.
Надія Красоткіна


І от добігли до кінця шкільні роки навчання. Випускники ідуть останній раз на урочисту лінійку, а далі — випускний бал. Так хотілося швидше закінчити ліцей, щоб відчути себе дорослими, самостійними, упевненими, незалежними... Але чому ж так щемно на душі? Що ж заважає безтурботно веселитися, може, те, що більше вже ніколи випускники не стануть на ліцейній лінійці, не зайдуть у свій класс, не зійдуться усі разом, так як завжди було упродовж усіх років... Сумно і тривожно на серці сьогодні цим дорослим дітям. Вони і справді стали зовсім дорослими, але для ліцею, для вчителів залишаться завжди дітьми, пустотливими і веселими, радісними і щасливими, неповторними і різними. Пролунав для них останній дзвінок. А далі кличуть невідомі, незвідані дороги життя, кожного своя. То ж дай вам, Боже, добра і щастя на путі, світлих і радісних доріг, незрадливої долі. Хай щастить вам усім, дорогі випускники!

Нехай усі слова-привітання збудуться, нехай щастя переповнює душу, нехай лише попутнім буде вітерець перемін...

 
В ліцеї пройшов День науки
Автор: Lesya   
П'ятниця, 23 травня 2014 15:54

21 травня 2014 р. в ліцеї відзначався День науки. Це свято започатковане Указом Президента України від 14.02.1997 р. №145/97 і відзначається в країні в третю суботу травня.

Ми не могли не долучитися до його святкування, адже маємо до нього безпосередню причетність: у ліцеї проводиться наукова робота як на рівні педагогічного колективу, так і учнями.  Ліцеїсти пишуть реферати, науково-дослідницькі роботи в учнівському науковому товаристві «Пошук» та на заняттях в Малій академії наук. Переважна більшість учнів ліцею цьогоріч були активними учасниками інтелектуальних конкурсів та змагань різних рівнів. Як результат – перемога на національному конкурсі «Енергія і середовище» учениці IV-Б курсу Янінни Сороки, переможна участь команди ліцеїстів з IV-Б курсу у складі Янінни Сороки, Ірини Бірюкової  та Івана Гнатенка у Національному конкурсі науково-технічної творчості «Інтел-Техно», перемога на регіональному рівні учениці IV-М курсу Катерини Балан у всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України»;  участь і перемоги у традиційних вже конкурсах, як-от:  «Колосок», «Геліантус», «Соняшник», «Патріот», «Кенгуру», «Левеня», «Бобер», «Крок дo знань», мультитест  тощо. Цього року учень І-М курсу Дмитро Чубін абсолютний переможець на міжнародному рівні у міжнародній природознавчій грі «Геліантус», а учениця І-Б курсу Марія Вовчок посіла перше місце з біології у  Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «Крок до знань 2014» . Значна кількість учнів мають дипломи лауреатів всеукраїнського, регіонального рівнів, сертифікати учасників. Нагороди знайшли своїх героїв і були вручені на урочистій лінійці, яка віншувала підсумок Дня науки.

 
«Мої помисли щодо демократії»
Автор: Svetlana   
Середа, 21 травня 2014 15:32

У ліцеї є чимало різних можливостей для кожного з нас. Ні для кого не секрет, що наш навчальний заклад неодноразово ставав учасником міжнародних проектів і побував у різних куточках Європи.

Така нагода випала і в цьому році. З 12 по 16 травня 2014 року учні ліцею стали учасниками польсько-німецько-українського проекту «Мої помисли щодо демократії», організованого публічною гімназією в Чарнкові.

Метою цього проекту є висловлення власних поглядів на демократію. Зрозуміти, що є демократія для кожного з нас, і, звичайно,  це був обмін досвідом, спроба бути відкритими  зовнішньому світу.

 
Директор звітувала перед батьками…
Автор: Svetlana   
Вівторок, 20 травня 2014 08:46

У кінці травня в ліцеї відбувся звіт директора закладу перед громадськістю.

Приємно, що актова зала була переповнена батьками, які прийшли дізнатися про новинки в освітньому процесі закладу, про пророблену роботу за рік, про досягнення їхніх дітей протягом навчального року. А розповідати справді було про що.

Софія Анатоліївна детально зупинилася на навчально-виховному процесі, розповіла про досягнення ліцеїстів, що брали участь у предметних олімпіадах, конкурсах різних рівнів, конференціях, проектах, про результативність роботи Малої академії наук, про участь та перемогу ліцеїстів у конкурсах  Інтел – Техно та Енергозбереження, про роботу євро клубу, про творчі досягнення ліцеїстів, про роботу бібліотеки, про плідну роботу педагогічного колективу протягом року та найголовніше – про підготовку до звіту закладу про завершення роботи в експерименті, а також про роботу благодійного фонду «Сіріус».

Президент ліцею Марина Кодола прозвітувала про роботу учнівського самоврядування, адже вона цьогоріч була насиченою різноманітними подіями та заходами.

Своїми враженнями щодо роботи в Міжнародному проекті та від поїздки у Польщу поділилася команда ліцейного євроклубу. Свою презентацію вони перемежували з захоплюючою розповіддю від побаченого та почутого в рамках роботи проекту «Наші погляди на демократію».

Звітувала про роботу гуртка «Я громадянин України» і учитель української мови та літератури Тетяна Володимирівна Береговенко. Вона презентувала напрям роботи з творчо обдарованими дітьми, що цього року стали учасниками декількох творчих зустрічей, конкурсів, екскурсій щодо вшанування пам’яті Тодося Осьмачки, Тараса Шевченка та багатьох інших письменників України.  Її вихованці продемонстрували свої таланти, адже вірші Катерини Нечипоренко, Оксани Вдовиці та Аліни Манько були надруковані у літературній збірці «Ліричні проліски». Саме вони є авторами прекрасної пісні про Тясмин, презентація якої відбулася під час проведення екологічного флешмобу у місті.

Завдання, поставлені на початку навчального року, виконано, рік проведено плідно, здобутки та досягнення – ось основний критерій роботи закладу.

Залишається побажали лише вдалих канікул та гарного відпочинку!

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 54