Головна Новини
Останні новини

У переддень Дня Перемоги у ліцеї відбулася урочиста лінійка

Автор: Svetlana   
Понеділок, 18 травня 2015

У переддень Дня Перемоги у ліцеї відбулася урочиста лінійка, приурочена подіям Другої світової війни, яку підготували та провели учні випускних класів разом зі своїм наставником, учителем історії та правознавства Ольгою Анатоліївною Гунько.

Під час презентації ліцеїсти могли побачити і почути страшні факти втрат України у роки Другої світової війни, поглянути в обличчя людей, які ціною життя наближали такий жаданий День Перемоги.

Історичні події, постаті захисників, цікаві факти, незаперечні аргументи – усе це слова і ще раз слова, які учні читають у книгах, чують по телебаченню, сприймають на уроках. Але за усіма цими цифрами – людські долі, життя, зламані війною.

Незаперечним фактом лишається те, що ми маємо зберегти усе те, заради чого проливалася кров, піднімалися бійці в атаки, маємо зберегти пам’ять.

 

День eTwinning у ліцеї (в рамках святкування 10-річчя програми)

Автор: Svetlana   
Понеділок, 18 травня 2015

7 травня ітвіннери з усіх країн Європи відзначали День eTwinning в рамках святкування 10-річчя програми.

У ліцеї теж не забули про цю визначну подію. Першим заходом став художній марафон, у якому взяли участь представники команд-учасниць проектів. Вони працювали над створенням вітальних постерів до свята. Учні ІІІ-М курсу на згадку про ювілей програми - створили яскравий малюнок на бетонній стіні, яку тепер прикрашає емблема eTwinning. А після другої пари ліцеїсти зібралися   на подвір’ї, де відбулося урочисте дійство запуску в небо синьо-жовтих  кульок з емблемою свята. Над дизайном емблеми працювала Дарина Санжаровська (ІІ-м курс).

І на завершення свята ліцеїсти поласували іменинним тортом. Усі заходи знімались на камеру, щоб створити вітальний відеоролик, який було викладено в Інтернет 7 травня. Саме  в цей день ітвінери з усих країн Європи вийшли в мережу зі своїми відеозвітами про День eTwinning. Автором відеоролику є Дарина Санжаровська.


 

Тематична загальноліцейна виховна година «Пам’ять, збережена у пісні»

Автор: Svetlana   
Понеділок, 18 травня 2015

Саме таку назву мав захід, що пройшов у переддень Дня Перемоги, учасниками якого стали усі ліцеїсти та учителі закладу.

А підготували його працівники Будинку культури спільно з хором ветеранів та їхнім незмінним керівником Діною Осадчою.

Протягом години учні слухали пісні про воєнне лихоліття, про біль втрат і радість Перемоги, про почуття і тривоги, що турбують людські душі.

А якщо врахувати те, що усі учасники хору – люди поважного віку, дехто бачив війну на власні очі, дехто пам’ятає цю біду, як жах дитинства, то можна лише уявити, з яким трепетом виконувалася кожна пісня, слова якої пройняті болем і радістю, бо виплекані душею.

Ліцеїсти щиро вдячні кожному учаснику хору ветеранів за турботу про нас, молодь. Адже зрозуміло одне, що вони піклуються і переживають за майбутнє своїх онуків, тому і намагаються виховувати так, як уміють, ПІСНЕЮ.

Саме пісня може доторкнутися найпотаємніших струн дитячої душі, а інші слова можуть бути просто зайвими.

 

Ліцеїсти вшанували пам’ять про молодого підпільника Смілянщини Юрія Канарського

Автор: Svetlana   
Понеділок, 18 травня 2015

Щороку під час травневих свят, коли відзначається День Перемоги, учні ліцею обов’язково проводять вшанування пам’яті загиблих у Другій Світовій війні біля пам’ятного знака Юрію Канарському.

Завжди з неприхованим трепетом слухають першокурсники історію про звичайного хлопця, що мріяв стати учителем, мріяв про щасливе життя та такі звичні нам, живим, людські радощі. Але доля розпорядилася по-іншому. Йому судилося віддати своє життя за нас, тих, хто тепер може жити і радіти життю.

Підпільника повісили фашисти на базарній площі села Білозір’я за допомогу партизанам, за нескореність та упевненість у тому, що ворожий чобіт не буде топтати українську землю.

А ми маємо берегти пам’ять про мільйони загиблих, про тих, хто ціною власного життя наблизив світлий День Перемоги.

 

Маки як символ пам’яті

Автор: Svetlana   
Понеділок, 18 травня 2015

Готувалися до урочистостей до Дня Перемоги усім ліцеєм. Тому і вирішено було організувати великий майстер-клас по виготовленню символу цьогорічних заходів – червоних маків.

Навчала цьому ліцеїстів Наталія Анатоліївна Сірик.

З великою любов’ю та трепетом дівчатка вирізали, обпалювали та шили чудові квіти, а потім із радістю демонстрували свої вироби одна одній.

Спільна справа завжди об’єднує. А тим більше, коли знаєш, що твої вироби будуть прикрасою і символом пам’яті.

 

У ліцеї пройшли заходи до відзначення світлого свята – Дня Перемоги

Автор: Svetlana   
Понеділок, 18 травня 2015

Розпочали низку заходів до Дня Перемоги тематичні виховні години, що пройшли у кожному класному колективі.

Говорити було про що, адже кожна родина має відношення до подій 70-річної давнини: чийсь дідусь не повернувся з війни, чийсь був у партизанах, чиясь бабуся пройшла воєнне лихоліття медичною сестрою, а чиїсь родичі пройшли крізь страшні фашистські табори смерті і, на щастя, залишилися живими.

Шкода лише, що усе це уже тільки пам’ять, яку ми маємо берегти, адже свідків тогочасного лихоліття залишилося так мало. Усе це тепер – спогади. Усе це – наша історія. І ми маємо право це знати і пам’ятати.

 

Ліцеїсти не зраджують своїм традиціям

Автор: Svetlana   
Понеділок, 18 травня 2015

Минулого року, коли ліцеїсти у рамках проекту «Європейські школи за живу планету» вийшли на вулиці Сміли із закликами берегти нашу річку Тясмин, вони ніби відчули величезну відповідальність за міську водойму, адже її береги просто страждають від надмірного сміття. Обрали для себе територію та привели її до ладу, повигрібавши за нерадивими містянами гори сміття, яке роками не розкладається у природі.

Цьогоріч акцію повторили, адже самим приємно відпочивати на березі чистої річки. Але, на жаль, ситуація така ж. Сміттям просто занедбано величезні ділянки прибережної зони Тясмину. Знову прибрали, знову порозклеювали звернення до смілян не забруднювати зони відпочинку. Але чи буде з цього користь – не знаємо, тому що чисто не там, де постійно прибирають, а там, де не смітять.

 

Ліцеям бути!

Автор: Sofiya   
Середа, 29 квітня 2015

 

За ініціативи громадської організації «Фонд «Відкрита політика» 23 квітня у Комітеті Верховної ради з питань науки та освіти відбулося робоче засідання, на яке були запрошені директори ліцеїв фізико-математичного та природничого спрямування. Вела засідання голова Комітету з питань науки та освіти ВРУ Л. М. Гриневич, був також присутній заступник Міністра МОН України П.Б. Полянський. У засіданні взяли участь представники НАН України, академічних інститутів, університетської науки, наукові керівники переможців міжнародних наукових конкурсів юних вчених, аташе з питань науки і університетських обмінів Посольства Франції в Україні Жиль Мамець та генеральний директор Фонду «Відкрита політика» І.А. Жданова. Від Черкаської області на засідання була запрошена директор Смілянського природничо-математичного ліцею С.А. Гнідая.

Мета зустрічі: збереження і розвиток системи науково - природничих ліцеїв, як закладів, що плекають юних науковців; налагодження ефективної співпраці між академічними установами; вироблення ефективних механізмів взаємодії під час реформування освітньої та наукової сфери в Україні.

Учасники зустрічі запропонували внести суттєві та актуальні зміни до низки законів, а саме: Закону України «Про освіту» та Закону України «Про загальну середню освіту».

На засіданні була створена робоча група, яка продовжить свою роботу 16 травня, а вже після цього проекти нових редакцій законів будуть внесені до розгляду ВР.

 

 

На відкритті бібліоестафети

Автор: Svetlana   
Вівторок, 28 квітня 2015

24 квітня у Смілі стартувала бібліотечна естафета. Урочистості з цієї нагоди відбувалися біля приміщення центральної міської бібліотеки ім. О. Журливої. У рамках обласного конкурсу «Від ідеї - до втілення» смілянські бібліотеки вирішили провести бібліоестафету «Збери бібліотечну мапу міста». Для цього організаторами було поділено мапу Сміли на умовні зони (мікрорайони), у яких функціонують бібліотеки, що обслуговують молодь та юнацтво.

Акція проводиться з метою привернення уваги молоді до книги, до бібліотеки як скарбниці надбань людства та нагадати юним смілянам, що у кожному мікрорайоні міста є книгозбірні, які надають своїм читачам сучасні послуги.

Головною метою бібліоестафети є виховання високоосвіченого, культурного, професійного і патріотично налаштованого молодого покоління українців.

У відкритті акції взяли участь і учні ліцею (ІІІ-Б, ІІІ-М курси) разом з бібліотекарем І.І. Рак. Ліцеїсти ознайомилися з топ-10 найбільш популярних творів сучасності відомих авторів: А.Сент-Екзюпері, М.Булгакова, Е.Ремарк, П.Коельйо, відвідали бібліотечну вуличну ятку "Покоління NEXT", де серед інших книг була і дебютна (і в результаті єдина) книга лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка та оглянули вітринні книжкові інсталяції.

 

Ліцеїсти вітали поетесу Тетяну Шугар-Благодарну

Автор: Svetlana   
Вівторок, 28 квітня 2015

21 квітня в малому залі міського Будинку культури відбулася презентація четвертої збірки поетичних творів смілянської поетеси Тетяни Шугар-Благодарної під назвою « Я прагну бути».  

Поезії, котрі увійшли до останньої збірочки Тетяни Шугар-Благодарної досить різнопланові. Шість розділів поєднали і спогади дитинства, інтимну лірику, патріотичну поезію і навіть зворушливі перлинки-веселинки для дітей.


Сказати теплі, добрі слова поетесі і подякувати за її творчість цього дня прийшли колеги по перу, друзі, рідні, однокласники. На презентацію запросили і учнів природничо-математичного ліцею разом з бібліотекарем Рак І.І. Поздоровили з четвертим виданням  та зачитали вірші із цієї збірки  наші юні поетеси  ІІІ-Б курсу Нечипоренко Катя, Манько Аня та Вдовиця Оксана.

Чергова лірична збірка авторки-це ще одна чаруюча мить світу поезії, котрий просякнутий любов’ю до всього українського, до того,що оточує поетесу в житті. А ще це світ її кохання, її страждання і радості.

 

17 квітня 2015 року у ліцеї було проведено День цивільного захисту

Автор: Alla   
П'ятниця, 17 квітня 2015

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій 17 квітня 2015 року у ліцеї було проведено День цивільного захисту та комплексне об’єктове тренування.

Метою Дня цивільного захисту і КОТ в цей день було практичне відпрацювання учнями теоретичних знань та навичок, які отримані ними під час вивчення теорії з основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, а також досягнення злагодженості у роботі керівного та особового складу  формувань, педагогічного колективу і учнів навчального закладу в цілому як об’єкта  цивільного захисту при виконанні заходів щодо попередження та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

Учні та педагогічний колектив удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб уміти захистити своє здоров'я та життя.

 

Вітаємо з Великоднем!

Автор: Lesya   
П'ятниця, 10 квітня 2015

"Христос воскрес!"-десь пролунало,

І на душі святково стало.

Ось кошики із рушниками

Несуть до церкви із пасками.

Святково свічки засвітились,

І всі частунки освятились.

"Христос воскрес"-лунають дзвони.

Хай зникнуть всякі перепони!

Хай у душі панує свято,

Хай успіхів буде багато!

Хай завжди і у всім щастить.

І хай вас Бог благословить!
 

ЗНАК ДОБРА, ЛЮДЯНОСТІ та ПАТРІОТИЗМУ

Автор: Svetlana   
Четвер, 09 квітня 2015

Ось і завітав Прапор Доброчинності на Смілянщину.

Протягом тижня школи міста Сміли передавали цю почесну естафету одна одній.

08.04.2015 року ліцей урочисто приймав естафету: «Прапор Доброчинності», який за ініціативи голови ОДА Юрія Ткаченка та голови обласної ради Валентини Коваленко передається від школи до школи на Черкащині за  їхні  добрі справи, від загальноосвітньої школи №2, а вже сьогодні, 09.04.2015 року, цю почесну відзнаку юні волонтери передали в урочистій атмосфері загальноосвітній школі №11.

Цю почесну місію доручено було виконати кращим учням ліцею: Аліні Ніздрачовій - президенту ліцею, Владиславі Осадчій – президенту ліцейного євро клубу «Ми-разом!», Наталії Мурашкіній, Вікторії Ткаченко, Назару Чепкому, Романові Панченку, Аліні Манько та Оксані Вдовиці.

Ліцеїсти мали нагоду розповісти про ті добрі справи, до яких долучилися і самі, і увесь колектив закладу, щоб підтримувати дух патріотизму та бути небайдужими до усього, що відбувається навколо: і в ліцеї, і в нашому місті, і в державі. Саме ці добрі справи  і надали почесне право  отримати таку високу відзнаку.

«Ми упевнені, - зазначили волонтери ліцею, - що саме добрі справи можуть виховувати справжніх патріотів нашої держави, адже, орієнтуючись на духовні цінності, ми усі об’єднуємося спільною метою, спільною ідеєю добра та миру заради збереження майбутнього України».

Учні з гордістю передали Прапор Доброчинності, адже наші спільні благодійні справи достойні того, щоб отримати цей знак ДОБРА, ЛЮДЯНОСТІ та ПАТРІОТИЗМУ.

 

Міжнародна педагогічна конференція «Клімат, Природа, Енергія»

Автор: Lesya   
Середа, 08 квітня 2015

3-5 квітня 2015 року у Верхняцькому навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1- ліцей», що входить до мережі шкіл SPARE, відбулася педагогічна конференція з освіти в галузі енергозбереження та пом'якшення наслідків глобальної зміни клімату «Клімат, природа, енергія».

Вчителі-SPARE з усіх регіонів України, а також з Молдови та Казахстану зібралися, аби обговорити перспективи розвитку та співпраці у рамках проекту SPARE.

Учасники радо ділилися досвідом практичної діяльності та висловлювали свої ідеї щодо майбутнього освіти з енергозбереження. Досвід роботи ліцею представляли вчитель географії Наталія Василівна Валантирець та заступник директора з навчально-виховної роботи Леся Олексіївна Хуртенко.

В ході роботи конференції було висунуто багато цікавих ідей щодо використання ігрових форм та інтерактивних методик для інтеграції питань зміни клімату та енергоефективності в навчальний процес. Для вчителів проводилися цікаві майстер-класи з виготовлення іграшок на сонячних батареях та екологічні тренінги.

Море позитивних емоцій та безліч цікавих ідей учасників конференції свідчать про те, що разом ми можемо зробити світ кращим і побудувати енергонезалежну державу!


 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 63