Головна Новини
Останні новини

Щоб діти мали мирний сон і щасливе дитинство...

Автор: Svetlana   
Вівторок, 20 жовтня 2015

19 жовтня 2015 року ліцеїсти мали нагоду зустрітися та поспілкуватися з головним сержантом, командиром відділення розвідувально-диверсійної  роти батальйону «Айдар», корінним смілянином  Леонідом Михайловичем Корчемахою (Абаром), так його колись давно назвав вірменський аксакал.

Леонід Михайлович розповідав ліцеїстам про свій бойовий шлях дорогами Луганщини, про свої переживання та про те, що ніколи навіть не думав, що прийдеться взяти до рук зброю, адже він – людина мирної професії. Ще зовсім недавно працював простим слюсарем у центральній міській лікарні, а до цього трудився провідником пасажирських вагонів.

В батальйон «Айдар» Леонід Михайлович пішов добровольцем. І розпочалися його митарства дорогами війни…

Воював у Георгіївці, Щасті, Старобільському районі, Жолобку, Трьохізбенці, у Золотому… Був поранений, контужений… І знову повертався до своїх друзів, адже війна вчить дружити по-справжньому. Повертався, бо упевнений у тому, що допоки ворог знаходиться на нашій землі, доти солдат-доброволець вважається мобілізованим.

З неприхованим захопленням слухали діти розповіді цього спокійного та врівноваженого чоловіка зі стомленими очима  та привітною посмішкою.

Він гордий тим, що має військових побратимів, що поряд із ним боронить рідну землю і його син, хоч серце батька болить за свою кровинку, що має тримати у руках зброю, за маленьку 19-річну Гаєчку та 60-річного Сан Санича.

А ще дуже вдячний волонтерам, які опікуються захисниками, постійно виручали та виручають усім: і зброєю, і харчами, і медикаментами.

А особливого натхнення та домашнього затишку додають дитячі листи підтримки та малюнки.

Абар упевнений у тому, що війна ніколи і нікому не приносить щастя, лише горе та розчарування, тому діти мають жити під мирним небом, опановувати мирні професії та радіти дню, що народжується.

Ліцеїсти щиро дякували за змістовну розповідь, за доброзичливе ставлення, за бойовий дух та піднесення патріотизму, за те, що вони мають спокійний сон та мирне небо над головами, що живуть у сім’ях, де панує злагода та мир. І все це, дякуючи неоціненному вкладу таких  людей як Леонід Михайлович, адже вони ціною власного життя бережуть наші спокійні будні. Дякуємо Вам за це !!!

 

Посиденьки у кенді барі

Автор: Svetlana   
Вівторок, 20 жовтня 2015

Напередодні свята  Покрови Пресвятої Богородиці  відзначили День захисника Вітчизни старшокурсники біологічного профілю.

У затишному кабінеті української мови та літератури вже вкотре зібралася ліцейна молодь, щоб весело із користю провести свій вільний від занять час.

У рамках роботи гуртка «Я громадянин України»  дівчатка ІІІ-Б курсу підготували святкову програму для  майбутніх захисників Вітчизни: Максима Бугайова, Сергія Гарабажиу, Валентина Єфремова, Івана Журавля,  Владислава Іршенка, Олега Мастеги,  Дмитра Плаксюка,  Єгора Яковлєва та Романа Короля. Запросили також і незамінного помічника в усіх  ліцейних справах, а також талановитого фотографа Миколу  Анатолійовича Хоменка.

На хлопців чекали справжні сюрпризи: подарунки можна було отримати лише в тому разі, якщо відгадаєш свої особисті якості. Ось і довелося сильній статі задуматися над тим, хто з них  мужній і стильний, скромний і загадковий, добрий і щирий, запальний і спортивний, розумний і врівноважений. А старшокласниці, готуючись до такого серйозного патріотичного свята, розгледіли в однокласниках індивідуальні позитивні якості, якими і мають бути наділені сучасні юнаки.

Інна Задорська підготувала для хлопців складні логічні задачі. Довелося їм виявити  інтелект та  впорядкованість мислення, щоб продемонструвати  свою  мудрість і винахідливість.

Хлопці  отримали навіть  своєрідну посвяту в справжні козаки, а саме – сфотографувалися  з вусами, хай поки що і з паперовими. Новоспечені   чоловіки на фото вдалися  справді оригінальними і небуденними.

Та цим  приємні моменти свята не вичерпались: дівчатка ІІІ-Б курсу цього разу приготували справжній кенді бар. Тож усі пригостилися солодкими напоями та смаколиками, які наші юні господині приготували власноруч.

Гарні вдалися посиденьки – дізналися щось нове, разом пораділи та пригостилися. Адже здавна Покрову відзначали не просто як чергове  релігійне свято  чи  рубіж між теплою і холодною порами року. Для українців це  день єдності  та  прояву соборності.     

 

Творити добро - значить бути щасливим...

Автор: Svetlana   
Понеділок, 19 жовтня 2015

16.10.2015 р. з учнями 1 курсу було проведено тренінгове заняття на тему «Добро в тобі» з метою допомогти дітям усвідомити, що добро так необхідне кожній людині,  та навчити нести добро іншим через добрі справи, сприяти вихованню в них активної життєвої позиції.

Найбільше сподобалася дітям вправа «Гімн імені», де учні розвивали навички самопрезентації, формували позитивну самооцінку.

А ще на підтвердження простої істини, що від добрих справ ми почуваємося щасливішими, кожен з присутніх подумав про одну хорошу справу, яку він може зробити найближчим часом, щоб комусь стало легше,  щоб було приємно, що світ став трішечки кращим.

А на закінчення  згадали народну мудрість: «Людина живе лише один раз, і так хочеться залишити добрий слід на згадку про себе. Людина починається з добра. І творити добро - значить бути щасливим».
Тому й завершили заняття продовженням фрази «Я бажаю собі і всім вам..."

 

Непереможний «Ліцейний ГАРТ»

Автор: Administrator   
П'ятниця, 16 жовтня 2015

15 жовтня у міському будинку культури відбулися Перші обласні Ігри патріотів. У цей день на сцені МБК  зібралися учасники, які готові були уголос заявити «МИ – ПАТРІОТИ!». Це учні Смілянського природничо-математичного ліцею, гімназії імені В.Т. Сенатора та ЗОШ села Теклине.

То хто ж такий патріот? Людина, яка любить свою Батьківщину і народ, готова завжди прийти на допомогу тим, кому вона потрібна, готова служити інтересам держави. А державі, звісно, потрібні розумні, духовно багаті громадяни. Саме тому гра зібрала дітей, готових довести, що вони гідні стати справжніми громадянами України.

Приємно і те, що ігри патріотів відбувалися у дні, коли наша країна відзначила День захисника України. Саме події останніх місяців сколихнули суспільство, увірвалися у кожну родину, примусили задуматися над тим, чиї ми діти, якого коріння наш рід. Багато хто, можливо, уперше у своєму житті усвідомив, як сильно любить він свою Батьківщину, таку рідну, єдину, волелюбну і нескорену.

А конкурсна програма виявилася цікавою, насиченою, веселою та інформативною.

 

Вітаємо з перемогою!!!

Автор: Lesya   
П'ятниця, 16 жовтня 2015
З 13 по 16 жовтня у Києві проходив Національний етап міжнародного конкурсу "Іntel-Техно". В номінації "Енергетика" з роботою "Куполоподібний сонячний концентратор" учень ІV-М курсу Поправко Олексій посів у підсумку ІІ місце місце. Вітаємо Олексія та його помічників Антона Копійку (IV-М курс), Волошину Марію Сергіївну і Валантирець Наталію Василівну - вчителів ліцею!
Так тримати!!!Smile
 

Дорога наша ЛЕСЮ ОЛЕКСІЇВНО!

Автор: Svetlana   
Середа, 14 жовтня 2015

Увесь колектив ліцею щиросердно вітає Вас з ювілейним днем народження!

Хай дороги стеляться крилато,
Будуть чисті, рівні, як струна,
А добро не оминає хату,
Як не обминає цвіт весна.
Хай здоров’я, радість і достаток
Стеляться для вас, як вишні цвіт,
Хай малює доля з буднів свято,
І Господь дарує Вам багато літ.

 

Святкова атмосфера учительського свята

Автор: Svetlana   
Вівторок, 06 жовтня 2015

2 жовтня увесь наш ліцей поринув в урочисту святкову атмосферу: щира радість та гарний настрій заповнив коридори нашого рідного приміщення, а у класах витали добрі душевні привітання та найкращі побажання добра, злагоди і миру. Ліцеїсти вітали своїх учителів із святом – Днем учителя.

Зранку учителів зустріли на порозі ліцею веселі «цигани» із 4-Б курсу, які наворожили своїм наставникам вдалої долі, гарного дня та прекрасного настрою.

По коридорах все шниряли різні казкові персонажі (Учений Кіт із Лукомор’я, Фея, Сова із П’ятачком), що ставили складні завдання  перед винуватцями свята, а також самі й допомагали їх вирішувати. І врешті – учителі стали  вже традиційно учнями І-У курсу. Навчання проходило невимушено, цікаво. А на завершення усі «учні»  отримали одні дванадцятки із курсу «Мистецтвознавство». Навчання завершилося смачною великою перервою, де «учнів» класу пригостили гарячим чаєм та солодащами. Ніхто вже не сумнівається в ліцеї, що наші дівчатка із  4-Б курсу – найталановитіші, найтолернатніші.  Але у цей день вони проявили ще й неабиякі організаторські здібності, гарну витримку та  справжній педагогічний талант.

Дуже гарним виявився святковий концерт: безліч нових художніх номерів, конкурси, де ліцеїсти могли прочитати думки своїх педагогів, або ж з’ясувати, із яким казковим персонажем той чи інший учитель асоціюється у більшості вихованців.

Новими зірочками засвітилися на нашій ліцейній сцені першокурсники: Сидоренко Артур, Іллющенко  Мар’яна, Куча Аліна, Щербина Дар’я, Косенко Альона, Таран Оксана та Овсійчук Ліза.

Знову радували своєю майстерністю у танці Завгородній Іван, Шепелєва Юлія, Поліщук Карина.

Звучала  на святі жива музика в прекрасному виконанні Колі Кривенка, Бур’яна Сергія (ІІ-М).  Весело дзвенів спів чарівної і як завжди витонченої Анжеліки Федорченко (ІІІ-Б) та тендітної Марії Коцуконь (ІІ-М).  Додала настрою нашим учителям жартівлива сценка від ІІІ-Б. Ми навіть і не здогадувалися, що Дмитро Плаксюк, Ваня Журавель та Іршенко Влад такі майстри  акторської справи.

Цього року учителі приймали  музичні вітання від випускниці ліцею – Марини Сідорової  та нашої гості  Тетяни Георгієвої. Було дуже приємно, що нас не забувають і линуть слова вдячності навіть крізь роки.

А завершилося свято веселим ритмічним танцем з хлопушками від дружнього і веселого ІІ-М курсу.

Свято вдалося! Гарний настрій забезпечили! Наповнили позитивними емоціями учительські серця!


 

У ліцеї відзначали день європейських мов

Автор: Svetlana   
Вівторок, 29 вересня 2015

Європейський день мов  відзначили ліцеїсти в  рамках  роботи євроклубу «Ми-разом!» та гуртка «Я  партіот України».  Юні дослідники постійно  розширюють межі вивчення не лише рідної мови, а й іноземних, зокрема англійської,  у європейському масштабі.

Дещо про це свято: мета Європейського дня мов – привернути увагу аудиторії до мов, якими розмовляють у Європі, поширювати культурне та лінгвістичне різноманіття, заохочувати до вивчення мов протягом всього життя.
У Європейському Союзі нараховують 24 офіційні мови, близько 60 регіональних та мов меншин, та більше 175 мов, якими розмовляють емігранти.

«Єдність у різноманітті» - це девіз Європейського Союзу. А ліцеїсти  зробили спробу дослідити    шляхи досягнення  взаєморозуміння та  консолідації  різних людей  через  різноманіття мов та глибокої пошани до кожної мови, яка в сучасному світі є  візитівкою  народу.

 

Приємна новина!

Автор: Svetlana   
Понеділок, 28 вересня 2015

Ліцей отримав нагороду – Грамоту управління освіти, молоді та спорту  Смілянської міської ради за організацію та проведення на високому рівні спортивно-масових заходів до Дня фізичної культури та спорту, впровадження інноваційних форм з фізичного виховання дітей та учнівської молоді, пропагування ідей олімпізму та засад здорового способу життя.

Щиро вітаємо наших учителів фізичного виховання І.О. Коротич, П.О. Завгороднього та класних керівників ліцеїстів за підготовку Олімпійського тижня та пропагування здорового способу життя, а учням ліцею бажаємо нових спортивних перемог та спортивного запалу у досягненні поставленої мети.

 

Дмитро Чубін наш президент

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 25 вересня 2015

Ось і відбулася 25 вересня у ліцеї подія, яку чекали з нетерпінням протягом останніх тижнів.

Вибори президента ліцею…

Цьогоріч, як і завжди, вони пройшли чесно та прозоро. Кожен мав можливість віддати свій голос за того кандидата, якого вважав достойним. До свого вибору ліцеїсти підійшли свідомо та виважено, адже розуміли, що саме від їхнього вибору буде залежати насиченість та організованість життя учнівського колективу.

Новообраним президентом 2015-2016 навчального року став учень ІІІ-М курсу (10 класу) Дмитро Чубін, а прем’єром – учениця ІІІ-Б курсу Тетяна Вергелес.

Це справжній тандем. Ділові та конкретні пропозиції Дмитра у поєднанні з творчістю Тані мають зробити ліцейне життя ще кращим.

Сподіваємося, що вони виправдають ту довіру, яку отримали від 97% ліцеїстів, адже не підтримали жодного із кандидатів лише восьмеро учнів.

Під час урочистої лінійки новообраного президента вітали усім миром. Раділи за нього та висловлювали свою підтримку. А він, у свою чергу, щиро дякував усім, хто проголосував за його кандидатуру та обіцявся дотримати усіх пунктів своєї передвиборчої програми.

Не забули привітати і уже екс-президента – Аліну Ніздрачову, яка чесно та на совість виконувала свої президентські обов’язки протягом минулого року, гідно представляла ліцей на різних рівнях, турбувалася про комфорт та затишок у закладі, організовувала акції та свята.

Тож починаються трудові будні президентської ради. Якими вони будуть, залежатиме лише від нас.

 

У ліцеї відбулися дебати між кандидатами на президентство

Автор: Svetlana   
Четвер, 24 вересня 2015

23 вересня відбулися дебати між двома представниками на лідерство та президентство у ліцеї – Тетяною Вергелес та Дмитром Чубіним.

Уже те, що зібрання виявилося багатолюдним, свідчить про те, що діти не байдужі до того, хто ж стане керманичем учнівського ліцейного самоврядування.

Особливо активними виявилися  учні четвертих курсів, адже вони пройшли школу самоврядування та, маючи певний досвід, готові підтримати достойного кандидата. Їм не байдуже, що відбувається у стінах ліцею, вони турбуються і про імідж навчального закладу, і про престиж, і про зацікавленість дітей у внутріліцейних справах.

Питання, що цікавили виборців, стосувалися реальних дій та можливостей обох кандидатів: як покращити ліцейне життя, де брати кошти на заплановані проекти, на що спрямовувати свій потенціал найперше, як здружитися та як забезпечити цікаве дозвілля…

Дебати дали можливість нашим кандидатам, і Тетяні, і Дмитрові, зрозуміти, що кого б не вибрали, кому б не довірили ліцейне життя учні, легко не буде, адже довіру треба не лише заслужити, але й утримати.

То ж бажаємо нашим кандидатам успіху!

 

Ліцей серед найкращих шкіл України. Нам є чим гордитися

Автор: Svetlana   
Середа, 23 вересня 2015

Розпочався новий навчальний рік для учнів  та педагогів ліцею, від якого ми чекаємо, як і завжди, нових звершень та перемог.  Для нас  Перше  вересня нового навчального – це також і підведення підсумків  року  минулого.

Насамперед, це думки про наших випускників.  Адже саме для них це було серйозне випробовування  на самоствердження та на вибір подальшої долі, бо  на їхню долю випали такі нововведення, як державна підсумкова атестація  з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання.  Кожен із них намагався не підвести свою alma mater…

І не підвели.  Усі сорок випускників ліцею  за даними Українського центру оцінювання якості освіти подолали пороговий бал і отримали можливість вступати до Вищих навчальних закладів.

70 %  випускників написали роботи на високому та достатньому рівнях! Готувала, допомагала й переживала за них досвідчений учитель-професіонал  української мови та літератури Тетяна Володимирівна Береговенко.

Хочу назвати  випускників, які найкраще склали цей іспит. Це Мурашкіна Наталія та Булика Тетяна, які отримали по 12 балів. Костенко Катерина, Кодола Марина, Мороз Анастасія  отримали по 11 балів. Десять  учнів отримали  по 10 балів ( Безпала Таміла, Бутрик Сергій, Діденко Аліна, Затхей Марія, Ратушня Альона, Шпак Анатолій, Артеменко Олена, Кульбіцька Марія, Ухань Ольга, Яковенко Вероніка).

Приємно поділитись інформацією, яку оприлюднив за результатами Всеукраїнського моніторингу якості освіти Черкаський обласний інститут післядипломної освіти, що наш ліцей увійшов до 30 кращих шкіл  області за результатами ДПА у формі ЗНО, посівши 15-16 місця. Це ще раз підкреслює високий рівень підготовки наших учнів. А з 7264 шкіл України наш маленький ліцей посів 382 позицію (перед нами жодної школи з міста Сміли).

Добре  стартувавши, наші учні склали решту предметів ЗНО та стали студентами.

Як і завжди, цієї осінньої пори весь педколектив  з нетерпінням чекав  звісток від випускників, які з гордістю доповіли нам про свій вступ до вищих навчальних закладів

Більшість із них навчається сьогодні за обраним у ліцеї профілем. Майбутні медики та фармацевти навчаються у Житомирському, Львівському, Вінницькому, Сумському і Харківському медичних університетах та у Дніпропетровській медичній академії.  Наші  випускники є також  студентами Черкаських вишів. Серед переліку вишів Національний університет держаної податкової служби України, Київський національний університет ім.. Т. Шевченка, Національний університет біоресурсів та природокористування, Національний університет «Львівська політехніка», Київський національний університет культури і мистецтв, Херсонський державний університет, Харківський університет МВС.. Четверо випускників поїхали  на навчання до Польщі.

А ми, їхні наставники, продовжуємо навчати ліцеїстів першого, других, третіх та четвертих курсів. Як і кожного року, ставимо перед ними нові завдання та вчимо долати труднощі.

Тож хочеться побажати мирної,  щасливої та успішної долі нашим випускникам.


Заступник директора з навчально-виховної роботи   А.С. Бурсевич

 

Енергозбереження – у структуру та систему роботи закладу

Автор: Svetlana   
Вівторок, 22 вересня 2015

11-13 вересня у Києві в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України відбувся тренінг «Екологічна свідомість як провідна ідея сучасного освітнього процесу: діяльнісний підхід до впровадження тем енергозбереження в структуру роботи закладів освіти».

Ліцей  на тренінгу представляла Валантирець Наталія Василівна, учитель географії та екології.

Питання енергозбереження сьогодні є одними з ключових в Україні. Нестача енергоресурсів, забруднення навколишнього природного середовища, недостатнє використання альтернативних джерел енергії – ось далеко не повний перелік питань, котрий змушує українських учителів спрямовувати свої зусилля на виховання підростаючого покоління. Саме цьому поколінню у недалекому майбутньому доведеться приймати відповідальні екологічно виважені рішення.

Як навчити дитину раціонально використовувати енергію і ресурси, як переконати її в тому, що від її особистих конкретних дій багато в чому залежить економічний і екологічний добробут в Україні? Ці складні питання ставлять перед собою педагоги, які вже багато років беруть участь у проекті SPARE (міжнародний освітній проект з раціонального використання ресурсів та енергії).

Метою цього проекту є формування екологічної свідомості дітей та привернення уваги громадськості до проблем використання і заощадження енергії та енергоресурсів, охорони навколишнього природного середовища. Головним завданням SPARE є освіта в галузі енергозбереження і охорони навколишнього природного середовища, формування екологічної культури як основи мотивації енергозбереження та практично орієнтоване впровадження ідей SPARE за допомогою конкурсу «Енергія і середовище».

З учителями  майже з усіх регіонів України протягом трьох днів працювали майстри своєї справи: учені з Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Інституту енергозбереження та енергоменеджменту, а також досвідчені та високопрофесійні педагоги з екологічного клубу «Еремурус».

Учасникам тренінгу були запропоновані сучасні інноваційні розробки та методики викладання предмету «Енергозбереження», рекомендації з організації позакласної роботи з означеної тематики, основи енергоаудиту та енергоменеджменту та еко-етичні підходи у навчанні дітей. Усі педагоги - учасники тренінгу по завершенню навчання отримали сертифікати МОН, що дають право кожному з них самостійно проводити тренінги з означеної тематики.

Навчання пройшли. Що ж тепер справа за малим – до роботи.

За матеріалами сайту

 

У ліцеї стартувала передвиборча кампанія

Автор: Svetlana   
Вівторок, 22 вересня 2015

Усі на вибори! Оберемо достойного кандидата!!!

Це гасла, під якими 22 вересня стартувала у ліцеї передвиборча кампанія.

Цьогоріч на президентські перегони вийшли два кандидати – учні ІІІ-іх курсівТетяна Вергелес та Дмитро Чубін.

Уже сьогодні вони знайомили своїх виборців зі своїми програмами, а завтра 23 вересня готові дати відповіді на запитання ліцеїстів під час дебатів.

Тож побажаймо нашим кандидатам успіху та оберімо достойного!

Усі на вибори, які відбудуться 25 вересня!

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 66