Головна Новини
Останні новини
Творча мандрівка до Черкас...
Автор: Svetlana   
Середа, 30 квітня 2014 14:59

Продовжила творчу мандрівку до Черкас і учениця ІУ-М курсу Анна Ван’єр, яка 23-24 квітня стала активною учасницею відразу двох наукових конференцій.  Спочатку юна дослідниця  брала участь у Всеукраїнській науково- практичній конференції «Мовне обличчя Шевченкового краю» у  секції «Фундаментальні та прикладні аспекти сучасного мовознавства». В однойменній збірці  було опубліковано її спільну зі старшим наставником Тетяною Береговенко  статтю «Лексико – семантичні відхилення в телерекламі».

«Наукові конференції - це не лише дуже цікаво та пізнавально, - упевнена Аня, - “Мовне обличчя Шевченкового краю” - це Всеукраїнська науково-практична конференція, метою якої є збереження стилістики та культури рідної мови. Я мала змогу познайомитись із сучасними науковцями, послухати їхні доповіді. Я неабияк задоволена тим, що побувала на конференцїі, адже це вже певний рівень, нова вершина і поштовх рухатися далі…»

Наступного Дня Анна Ван’єр  виступила з доповіддю «Негативний вплив на свідомість дітей девіантної телевізійної реклами» на ХУІ Всеукраїнській науковій конференції молодих учених у секції «Журналістика».  Ліцеїстка отримала нагоду висловити власні думки з приводу морально - етичних проблем сучасної реклами та  збагатитися досвідом, прослухавши змістовні  виступи кращих студентів факультету журналістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

«На “Родзинці” (секція Журналістика) молоді вчені презентували свої дослідження, - ділиться своїми враженнями Аня, - і вкотре я упевнилася, що журналістика різнобічна. На конференції піднімалися абсолютно різні теми, було багато пізнавального і нового для мене. Ця конференція дала поштовх до подальшої роботи над моєю науковою роботою, я отримала конструктивну критику і побажання від кваліфікованого фахівця у цій галузі.

Я вперше була на конференціях наукового формату і для мене було все новим і все цікавим. І взагалі, такі речі надихають, дають орієнтири і після них прокидається бажання розвиватися далі…»

 
Зустріч із сучасним письменником Андрієм Курковим.
Автор: Svetlana   
Середа, 30 квітня 2014 14:49

Продовжити  удосконалення своєї літературної майстерності  обдаровані ліцеїстки вирішили, вирушивши до Черкас, де відбулася   творча зустріч із   популярним  в Україні та Європі сучасним письменником Андрієм Курковим.

22 квітня   цей  епатажний  прозаїк  виступив перед  шанувальниками  своєї творчості у  Черкаській  обласній бібліотеці  для юнацтва імені Василя Симоненка.

Митець  особливо  цікавий тим, що, пишучи російською мовою, вважає  себе  українським письменником. Тож і поспілкуватись із ним хотілося саме про логічність подібного поєднання, щоб  спробувати знайти можливі варіанти  мовної  взаємодії. Пан Андрій цікаво розповів про свій творчий шлях, поділився деякими літературними секретами, виявивши у спілкуванні з аудиторією себе як творчу, талановиту, але скромну особистість. Варто зауважити, що Андрій Курков — єдиний письменник країн пострадянського простору, чиї книжки потрапили в топ-десятку європейських бестселерів. Його найпопулярніший роман «Пікнік на льоду» було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників — більше, ніж будь-яку іншу книжку будь-якого іншого сучасного українського письменника.  Нині його книги   перекладені 36 мовами світу. Учасницям зустрічі пощастило отримати автограф відомого письменника і навіть сфотографуватися з  популярним у світі письменником.

Далі на юних ліцеїсток чекають нові творчі обрії. Зокрема  Аліна Манько та Катерина Нечипоренко написали поезію, яку поклала на музику композитор- початківець Оксана Вдовиця.  Цю авторську пісню дівчата присвятили рідному місту Смілі та річні Тясмин, яка нині потребує турботи містян. Ліцеїсти І-х та ІІ-х курсів у травні візьмуть активну участь у флеш- мобі «За чистоту Тясмина».

 
Квітень – місяць розквіту талантів...
Автор: Svetlana   
Середа, 30 квітня 2014 14:42

Місяцем  розквіту талантів став квітень  для  обдарованих дітей  Смілянського природничо – математичного ліцею.  Час   пробудження до життя та розквіту  чарівної української природи  посприяв  піднесенню духовної наснаги юних науковців та митців. Талановиті ліцеїсти   навесні зібрали щедрий урожай зі своєї творчої ниви, яку вони дбайливо плекали протягом усієї  холодної зими.

Першими   репрезентували себе   молоді письменниці – ліцеїстки ІІ-Б курсу  Оксана  Вдовиця, Марія Васильєва, Аліна Манько та Катерина Нечипоренко, твори яких увійшли до колективної збірки творів дітей та юнацтва Смілянщини «Ліричні проліски».  Презентація доробку юних талантів відбулася 16 квітня у   Центральній  міській  бібліотеці імені Олени Журливої.  У залі зібралися  шановані гості та самі юні автори. Присутніх у залі привітав голова Черкаської обласної організації НСПУ Володимир Ткаченко з найкращими побажаннями творчих злетів та  наполегливої роботи над своїми творами. Видання збірки стало можливим завдяки фінансовій підтримці  благодійної організації «Твердиня», головою правління якої є Олександр Федоренко.  Своєю появою «Ліричні проліски» значною мірою завдячують зусиллям   науковця, президента  літературно- мистецького клубу Натхнення»  імені А. Душина, письменниці та журналіста  Любові Дяченко-Лисенко, а також дитячого письменника  і редактора Ігоря Коваленка.

Приємно зауважити, що на Смілянщині є  сподвижники, зацікавлені у творчому розвитку таланту юних поетів і прозаїків.

 
"Ліричні проліски" душі дитячої...
Автор: Svetlana   
Середа, 30 квітня 2014 10:15

Нещодавно у Центральній міській бібліотеці та Центральній бібліотеці для дітей відбулися презентації першої колективної збірки творів дітей та юнацтва Смілянщини «Ліричні проліски», виданої за сприяння голови благодійної організації «Твердиня» Олександра Федоренка, редактора видання Володимира Ткаченка – голови обласної Спілки письменників Черкащини та місцевого поета Ігоря Коваленка.

Свято відкрила щирими словами людина, котра  доклала найбільше зусиль для того, щоб народилася ця книжка, - президент літературно-мистецького клубу «Натхнення» імені А.С. Душина, укладач збірки, Л.М. Дяченко-Лисенко.
Приємні слова побажання і надалі творити промовляли до юних дарувань запрошені на цю зустріч Олександр Федорченко та Володимир Ткаченко.

Свій літературний талант на святі продемонстрували і наші ліцеїстки, учениці ІІ-Б курсу, чиї імена разом із творами увійшли до вищезгаданої збірки, а саме: Катерина Нечипоренко, Аліна Манько, Оксана Вдовиця. Адже це перша у їхньому житті збірочка.

Музичні номери дарували вихованці Дитячої школи мистецтв: учениці вокального відділення та гітаристи.

Тож і ми від щирого серця вітаємо наших юних дебютанток, бажаємо їм творчого натхнення, мрій та відчуття підтримки її величності Музи.


 
Печа-куча «Маловідомі факти з життя Т.Г. Шевченка»
Автор: Svetlana   
Вівторок, 22 квітня 2014 14:33

Нещодавно для учнів ІІ-М курсу завідувач відділу читальної зали центральної міської бібліотеки Олена Миколаївна Нечипоренко провела цікавий інтерактивний захід.

Печа-куча припала до душі ліцеїстам. Та й тема була досить актуальною на сьогоднішній день - «Маловідомі факти з життя Тараса Шевченка» в рамках  заходів до 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря.

 
Актуальні питання сучасності на конференцiї “КЛІМАТ, ПРИРОДА, ЕНЕРГІЯ”
Автор: Svetlana   
Вівторок, 22 квітня 2014 12:08

4-5 квітня в Києві відбулася Всеукраїнська педагогічна конференція з питань освіти в галузі енергозбереження та пом’якшення наслідків глобальної зміни клімату «Клімат, природа, енергія». До Національного еколого-натуралістичного центру зібралися вчителі з різних куточків України. Наш ліцей на конференції представляла учитель географії та економіки Наталія Василівна Валантирець.

Конференція проходила в рамках Міжнародного освітнього проекту SPARE.

Разом зібралися справжні професіонали, майстри своєї педагогічної справи. Зустрілися люди, які вкладають душу в роботу з дітьми , які прагнуть сформувати у своїх вихованців мотивацію особистої участі кожного в раціональному використанні ресурсів та енергії.

На початку конференції з вітальним словом до учасників звернулася завідуюча відділом екології Національного еколого-натуралістичного центру Радченко Т.Д.  Вона розповіла про багаторічну співпрацю міжнародного освітнього проекту SPARE та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Від імені SPARE учасників конференції привітала національний координатор проекту в Україні Мельникова О.В., яка презентувала присутнім учителям діяльність проекту в країні.

Представлені вчителями доповіді та повідомлення були присвячені різним аспектам освітньої та виховної роботи з дітьми у рамках роботи конференції.

Уже не перший рік проект SPARE в Україні плідно співпрацює з Інститутом обдарованої дитини НАПН України: спільна оцінка робіт конкурсу «Енергія і середовище проживання», розробка методичних рекомендацій, проведення школи педагогічної майстерності.

Завідуюча відділом підтримки обдарованості та міжнародної співпраці Інституту обдарованої дитини, Поліхун Н.І., розповіла учасникам про майбутній посібник для вчителів «Як інтегрувати навчальний матеріал з енергоефективності та збереження клімату у зміст предметів природничого циклу».

Підсумки конференції свідчать про те, що тема енергозбереження в силу своєї актуальності, стала предметом пильної уваги з боку українських вчителів, які співпрацюють з міжнародним освітнім проектом SPARE.

Учителі обмінялися досвідом роботи з дітьми та намітили нові шляхи розвитку співробітництва. Приємно, що й ліцей у цьому питанні не пасе задніх, а крокує у ногу з часом, адже ліцеїсти досліджують можливості енергозбереження у своєму закладі.

 
З Великоднем!
Автор: Lesya   
П'ятниця, 18 квітня 2014 09:56

Колектив Смілянського природничо-математичного ліцею вітає всіх зі святом Світлого Воскресіння.

Співають дзвони святого храму,
Велика радість: Христос Воскрес!
До свята Паски  хай світлими стануть,
Землі цвітіння і синь небес.
Нехай добро Вам зігріє серце,
Любов і віра в душі живуть,
Нехай у Вашому домі щастя
Назавжди ангели збережуть!

 
«Ми пізнаємо цінність води лише коли колодязь пересихає» Benjamin Franklin
Автор: Svetlana   
Вівторок, 08 квітня 2014 11:05

Будучи активними учасниками міжнародних освітніх та екологічних проектів, наші ліцеїсти не могли залишити поза увагою Всесвітній день води (World Water Day), який відзначається  22 березня і цьогоріч пройшов під девізом «Вода і продовольча безпека».

Юні екологи ліцею випустили екологічні бюлетені з інформацією про те, як менше забруднювати воду та з правилами користування питною водою.

Екологічна агітбригада «Екосовість» провела виступи на тему «Вода – найдорожчий скарб на Землі» із висвітленням такої всесвітньо важливої проблеми, як збереження водних ресурсів.

21 березня, у рамках роботи у міжнародному навчальному проекту “Європейські Школи за Живу Планету”, учениці ліцею: Тетяна Булика, Рижова Мар’яна, Кульбіцька Марія та Ухань Ольга, під керівництвом учителів Цвященко Петра Карповича та Ярмиш Тетяни Євгеніївни, провели екологічну операцію "Блакитне золото".

Її метою стало інформування жителів міста та оцінення рівня поінформованості смілян щодо методів економії води та способів очищення річок Смілянщини від забруднення.

 
Найщиріші вітання з Днем народження!
Автор: Lesya   
Понеділок, 07 квітня 2014 12:43

Дорогая  наша Софья Анатольевна!

Поздравляем Вас с Днем рождения и желаем:

 
НАШІ ДІЇ ПРИНЕСУТЬ ЗМІНИ…
Автор: Svetlana   
Понеділок, 07 квітня 2014 11:40

«Наші дії приносять зміни…» - так називається власний екологічний проект, який втілює в життя команда «Мудрі споживачі», що складається з членів євроклубу «Ми-разом!» та учнівського самоврядування природничо-математичного ліцею в рамках міжнародної програми «Європейські школи за живу планету».

Повернувшись восени з Австрії, де під час тренінгів та творчих майстерень учні разом з учителями вчилися управлінню проектами та знаходили можливості сприяння гармонічному розвитку нашої планети,  взялися до роботи.

Що можемо зробити ми, молоді українці, сміляни?  Як можемо впливати на екологічну ситуацію в місті та й чи можемо взагалі?

Мимоволі згадалися прогулянки  по Національному Природничому парку на березі Дунаю… Незасмічені береги та прозора вода, яку можна пити без загрози для життя, викликали заздрість та відчуття болю за своє місто, за рідні наші річки : Тясмин та Сріблянку.

 
Вітаємо з ПЕРЕМОГОЮ
Автор: Alla   
Понеділок, 31 березня 2014 09:50

Всі ми щиро радіємо за Реньгача Андрія, учня ІV-М курсу, який у цьому році закінчує наш навчальний заклад. Вже четвертий рік поспіль він повертається з перемогами з Всеукраїнських  олімпіад з фізики. От і цього року Андрій переміг, посівши  третє місце. Андрій наполегливо готувався до олімпіади разом із своїм вчителем фізики Марією Сергіївною Волошиною. Дякуємо їм обом за прагнення до перемоги. Бажаємо успіхів та нових перемог.

 
Година Землі!
Автор: Lesya   
Субота, 29 березня 2014 20:12

 

Друзі! Година Землі вже сьогодні! Не забудьте вимкнути світло о 20:30 та провести цю Годину разом з родиною, у роздумах чи під відкритим небом, дивлячись на зірки! Але пам'ятайте про Планету не тільки сьогодні, але й кожного дня!

За інформацією сайту

 

 
Історичні постаті України
Автор: Svetlana   
Четвер, 27 березня 2014 08:52

Нещодавно у ліцеї були проведені тематичні  виховні години, присвячені  історичним постатям  Івану Мазепі ( до 375-річчя від дня народження) та Тарасові Шевченку ( до 200-річчя від дня  народження).

Гостями ліцеїстів на виховних годинах були бібліотекар ЦБС Яніна Комишник та майстриня – вишивальниця Тамара Євгеніївна Зеленецька.

Багато цікавого почули першокурсники-біологи на виховній годині «Гетьман Мазепа та його доба».

Яніна Миколаївна розповіла  своїм вдячним слухачам, що Іван Мазепа був першим українським гетьманом, який  тримав гетьманську булаву близько 22 років. Учні почули, що головним його досягненням  стало об’єднання Лівобережної та  Правобережної  України. Завдяки політиці гетьмана Мазепи українська культура піднялась на більш вищий рівень розвитку. Його господарська та соціальна політика дала змогу Україні розширити позиції у міжнародній торгівлі.

Підсумком цієї виховної години стало утвердження істини про те, що лише в сучасній незалежній Україні ми можемо гідно оцінити його життєвий шлях та діяльність, відданість Україні, її культурі, вірі, державності, соборності. Ім’я Івана Мазепи неможливо викреслити з народної пам’яті.

«Шевченко у моєму житті…» Саме таку назву мала виховна година, яку провела для учнів II-М курсу Зеленецька Тамара Євгеніївна.

Зворушливою була розповідь майстрині-вишивальниці  про те, що надихнуло її  до творчої роботи, яка приносить  їй велике задоволення. Вишивати вона почала лише три роки тому, і за цей час у її доробку вже  43 роботи. Ця тендітна сивочола жінка пропрацювала більше 30 років вчителем. Вона є учасницею міських і обласних виставок, де виставляються роботи, що пов’язані з Т. Г. Шевченком. У міському музеї  є персональна виставка  майстрині «Шевченко у моєму серці».

Учні отримали нові враження та неоціненну можливість іще раз доторкнутися до спадщини великого Кобзаря.  
Незабутня зустріч і такі ж незабутні враження…


 
Працівники ліцею долучилися до благодійної допомоги
Автор: Svetlana   
Середа, 26 березня 2014 11:09

  Міністерство оборони відкрило благодійний рахунок для допомоги Збройним силам. Про це сказано в повідомленні прес-служби відомства.

  На сайті Міністерства оборони України повідомляється, що на рахунки відомства в рамках добровільної благодійної акції "Підтримай українську армію" вже надійшли грошові кошти на суму понад 40 мільйонів гривень.

  Приємно, що підтримати українську армію вирішили  педагоги та працівники ліцею. Долучившись до благодійної акції, було перераховано на рахунок Міністерства оборони України 2000 грн.

   
  «ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

  Сторінка 3 з 52