Головна Новини
Останні новини
Ігор Чернай склав свої повноваження…
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 06 червня 2014 09:27

Випускник 2014 року, екс-президент ліцею, президент молодіжного активу міста, Ігор Чернай склав свої повноваження…

"За два роки президентства в міському молодіжному активі, було зроблено чимало справ - проведено велику кількість акцій, благодійних заходів та чимало засідань молодіжного активу на різні тематики. Усе це висвітлювалось в міських  масмедіа - таких як газета Сміла, від А до Я, та на телеканалі Сміла ТВ. Пригадаємо деякі з них.

Це акція до дня визволення Сміли від німецько-фошистських загарбників. У  2013 році це була виставка плакатів "Ніхто не забутий, ніщо не забуто", в 2014 році була проведена акція, приурочена цьому дню, яка називалась «Солдатський трикутник», в цій акції члени молодіжного активу роздавали людям привітання та побажання, написані на різнокольорових трикутниках.

23-го серпня до Дня Прапора та до Дня незалежності України було проведено акцію "Я - українець  і цим пишаюсь". В рамках цієї акції ми пропонували смілянам привітатиУкраїну з Днем незалежності та залишити свої побажання на імпровізованому зображенні прапора України.

23-го листопада 2013р. було проведено акцію "Передай свічку памяті" до дня памяті жертв голодомору. Пройшовши вулицями міста ми пропонували смілянам вшанувати жертв голодомору хвилиною мовчання, взявши в руки запалену свічку – свічку пам’яті.

Напередодні Нового  року молодіжний актив міста в сесійній залі привітав усіх присутніх з наступаючим Новим роком та подарував кожному сніжинку з найкращими побажаннями. А потім, вийшовши на вулиці міста, такими ж теплими сніжинками вітали всіх перехожих смілян та гостей міста.

 
Зустріч літераторів у Смілі
Автор: Svetlana   
Четвер, 05 червня 2014 10:58

21 травня з візитом у Смілі побували  літератори, члени Національної спілки письменників, редактори обласних газет, голови та представники земляцтв, письменники, поети та журналісти. Захід було організовано за ініціативи Черкаського земляцтва "Шевченків край" у м. Києві та за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради. Організаторську частину взяла на себе Пугач - Блискавиця Лілія Леонідівна – відома поетеса Смілянщини.

Делегація у складі членів Національної спілки письменників  приїхала на Черкащину з метою вклонитися землі Шевченка. Адже і досі Великий Тарас залишається феноменом, так до кінця і незбагненним. А усі ми є щасливими вже тим, що живемо на цій землі, де ступала нога Тараса Шевченка.

Лілія Леонідівна у своєму ліричному вірші зверталась до Кобзаря устами Ликери Полусмак, його «вічної нареченої». Роль цієї жінки у житті Тараса дійсно велика і важлива, а також і фатальна. Вона була його останнім коханням… Зовсім юна українська дев’ятнадцятирічна дівчина й український сорокачотирирічний поет . Вони зустрілися в Петербурзі. Ликера була служницею, а Тарас уже був знаною людиною. Шевченко зробив кохану вільною, винайняв власне помешкання і зовсім скоро вона мала стати Ликерою Шевченко. Але через зраду вона була покинута Тарасом. Пізніше Полусмак покаялась… Вона приїздила на могилу до Тараса… Саме це описала Лілія Леонідівна у своєму вірші.

Завалюк Василь Іванович читав поезію-заклик.

Усім відомо, що у Шевченка немає власної домівки. У творчості Шевченка багато підводних каменів, багато підтексту.  І Василь Іванович звернувся до аудиторії зі словами «Збудуємо хату для Тараса!», а пізніше пояснив, що, збудувавши хатину для вічно безпритульного Кобзаря, ми глибше зрозуміємо суть Тарасових віршів.

Довжик Василь Михайлович розпочав свій виступ із прочитання “Заповіту” німецькою мовою (переклад Франка), наголосив, що любить Шевченка за свободу в його віршах. А свою поезію презентував віршем “Я не люблю тебе”, який припав до серця учням ліцею.

На жаль, зустріч була короткою, але залишила в нашій пам’яті незабутні враження. Збулася мрія нашої Лізи – вона мала змогу побачити наживо справжніх письменників! Послухати їх, поспілкуватися, сфотографуватися.

Щиро дякуємо організаторам за таку можливість отримати яскраві враження і навіть здійснити чиюсь мрію!

Анна Ван’єр – майбутній журналіст.

 
Розпочала роботу літня наукова школа "Паросток"
Автор: Lesya   
Понеділок, 02 червня 2014 09:25

З 2 червня на базі пришкільного відпочинкового табору розпочала роботу літня наукова школа. Цьогорічна сесія складається з курсу сучасної української літератури "Щаслива пора дитинства", польового практикуму "Таємниці живої природи", школи юного науковця "Юні дослідники", практикуму "Математика навколо нас", творчого проекту "Кроки за сценою", роботи в проектах "Здоровим бути модно", "Незвичайний погляд на звичайні речі", "Фізика і спорт", створення історико-біографічного життєпису "Історія - в особистостях".

Бажаємо ліцеїстам гарної, цікавої та плідної роботи в школі.

 
УРА!!! У НАС КАНІКУЛИ!!!
Автор: Svetlana   
Понеділок, 02 червня 2014 09:20

У ліцеї гостинно відчинила свої двері літня наукова школа "Паросток"...
Запрошуємо усіх бажаючих до табірної зміни у пришкільному  відпочинковому таборі
Wink


 
Прощальний вечір, вечір випускний...
Автор: Svetlana   
Субота, 31 травня 2014 13:46

Летять роки, немов пташина зграя.
Пливуть роки потоком бурних рік.
І мчать вони у даль веселими вітрами,
Біжать мільйонами стежинок і доріг

Як хочеться сказати: юність, зупинись!
Постій хвилинку, не спіши в дорогу!
А ти біжиш, пливеш і мчиш кудись,
Все далі від батьківського порогу.

Травневий  день відлунює святково,
І сміх, і квіти, й гомін голосний…
Зібрало нині свято всіх чудове -
Прощальний вечір, вечір випускний.

Ось і настав цей день – день прощання з рідним ліцеєм. Попереду незвідана даль.  Позаду – батьківський поріг, розквітла калина, протоптана стежка у шкільному дворі, незрадлива мамина усмішка зі сльозою на щоці…

Знайти себе, своє місце у житті, вирости і вижити, бути завжди людиною – що є святішого і дорожчого?

 

Де б не були Ви, куди б не закинула Вас доля, але отой « солодкий і коханий дім» рідного краю, рідного ліцею має завжди бути присутнім.

 
Останній дзвінок для ліцеїстів
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 30 травня 2014 09:10

Весна у літо переходить плавно
І світ навколо радісно цвіте.
Здається в перший клас ішли недавно,
Та відпливло дитинство золоте.
Кудись туди, де проживає казка,
Де розмовляють квіти і трава.
Де зігріває сонечкова ласка
І радість та любов — така жива.
І ось з шкільного рідного порогу
Для нас останній дзвоник продзвенить.
Й покличе юність у складну дорогу
І це в житті залишиться, як мить.
Мить дивовижна і така щаслива,
Де стільки сонця й радості було!
Шкільне дитинство й юність — справжнє диво!,
Що з дзвоником у вічність відійшло.
О добра доле! Дай могутні крила,
Ми помандруємо у світле майбуття,
Де наших мрій червонії вітрила
І нас чекає справжнє відкриття.
Надія Красоткіна


І от добігли до кінця шкільні роки навчання. Випускники ідуть останній раз на урочисту лінійку, а далі — випускний бал. Так хотілося швидше закінчити ліцей, щоб відчути себе дорослими, самостійними, упевненими, незалежними... Але чому ж так щемно на душі? Що ж заважає безтурботно веселитися, може, те, що більше вже ніколи випускники не стануть на ліцейній лінійці, не зайдуть у свій класс, не зійдуться усі разом, так як завжди було упродовж усіх років... Сумно і тривожно на серці сьогодні цим дорослим дітям. Вони і справді стали зовсім дорослими, але для ліцею, для вчителів залишаться завжди дітьми, пустотливими і веселими, радісними і щасливими, неповторними і різними. Пролунав для них останній дзвінок. А далі кличуть невідомі, незвідані дороги життя, кожного своя. То ж дай вам, Боже, добра і щастя на путі, світлих і радісних доріг, незрадливої долі. Хай щастить вам усім, дорогі випускники!

Нехай усі слова-привітання збудуться, нехай щастя переповнює душу, нехай лише попутнім буде вітерець перемін...

 
В ліцеї пройшов День науки
Автор: Lesya   
П'ятниця, 23 травня 2014 15:54

21 травня 2014 р. в ліцеї відзначався День науки. Це свято започатковане Указом Президента України від 14.02.1997 р. №145/97 і відзначається в країні в третю суботу травня.

Ми не могли не долучитися до його святкування, адже маємо до нього безпосередню причетність: у ліцеї проводиться наукова робота як на рівні педагогічного колективу, так і учнями.  Ліцеїсти пишуть реферати, науково-дослідницькі роботи в учнівському науковому товаристві «Пошук» та на заняттях в Малій академії наук. Переважна більшість учнів ліцею цьогоріч були активними учасниками інтелектуальних конкурсів та змагань різних рівнів. Як результат – перемога на національному конкурсі «Енергія і середовище» учениці IV-Б курсу Янінни Сороки, переможна участь команди ліцеїстів з IV-Б курсу у складі Янінни Сороки, Ірини Бірюкової  та Івана Гнатенка у Національному конкурсі науково-технічної творчості «Інтел-Техно», перемога на регіональному рівні учениці IV-М курсу Катерини Балан у всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України»;  участь і перемоги у традиційних вже конкурсах, як-от:  «Колосок», «Геліантус», «Соняшник», «Патріот», «Кенгуру», «Левеня», «Бобер», «Крок дo знань», мультитест  тощо. Цього року учень І-М курсу Дмитро Чубін абсолютний переможець на міжнародному рівні у міжнародній природознавчій грі «Геліантус», а учениця І-Б курсу Марія Вовчок посіла перше місце з біології у  Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «Крок до знань 2014» . Значна кількість учнів мають дипломи лауреатів всеукраїнського, регіонального рівнів, сертифікати учасників. Нагороди знайшли своїх героїв і були вручені на урочистій лінійці, яка віншувала підсумок Дня науки.

 
«Мої помисли щодо демократії»
Автор: Svetlana   
Середа, 21 травня 2014 15:32

У ліцеї є чимало різних можливостей для кожного з нас. Ні для кого не секрет, що наш навчальний заклад неодноразово ставав учасником міжнародних проектів і побував у різних куточках Європи.

Така нагода випала і в цьому році. З 12 по 16 травня 2014 року учні ліцею стали учасниками польсько-німецько-українського проекту «Мої помисли щодо демократії», організованого публічною гімназією в Чарнкові.

Метою цього проекту є висловлення власних поглядів на демократію. Зрозуміти, що є демократія для кожного з нас, і, звичайно,  це був обмін досвідом, спроба бути відкритими  зовнішньому світу.

 
Директор звітувала перед батьками…
Автор: Svetlana   
Вівторок, 20 травня 2014 08:46

У кінці травня в ліцеї відбувся звіт директора закладу перед громадськістю.

Приємно, що актова зала була переповнена батьками, які прийшли дізнатися про новинки в освітньому процесі закладу, про пророблену роботу за рік, про досягнення їхніх дітей протягом навчального року. А розповідати справді було про що.

Софія Анатоліївна детально зупинилася на навчально-виховному процесі, розповіла про досягнення ліцеїстів, що брали участь у предметних олімпіадах, конкурсах різних рівнів, конференціях, проектах, про результативність роботи Малої академії наук, про участь та перемогу ліцеїстів у конкурсах  Інтел – Техно та Енергозбереження, про роботу євро клубу, про творчі досягнення ліцеїстів, про роботу бібліотеки, про плідну роботу педагогічного колективу протягом року та найголовніше – про підготовку до звіту закладу про завершення роботи в експерименті, а також про роботу благодійного фонду «Сіріус».

Президент ліцею Марина Кодола прозвітувала про роботу учнівського самоврядування, адже вона цьогоріч була насиченою різноманітними подіями та заходами.

Своїми враженнями щодо роботи в Міжнародному проекті та від поїздки у Польщу поділилася команда ліцейного євроклубу. Свою презентацію вони перемежували з захоплюючою розповіддю від побаченого та почутого в рамках роботи проекту «Наші погляди на демократію».

Звітувала про роботу гуртка «Я громадянин України» і учитель української мови та літератури Тетяна Володимирівна Береговенко. Вона презентувала напрям роботи з творчо обдарованими дітьми, що цього року стали учасниками декількох творчих зустрічей, конкурсів, екскурсій щодо вшанування пам’яті Тодося Осьмачки, Тараса Шевченка та багатьох інших письменників України.  Її вихованці продемонстрували свої таланти, адже вірші Катерини Нечипоренко, Оксани Вдовиці та Аліни Манько були надруковані у літературній збірці «Ліричні проліски». Саме вони є авторами прекрасної пісні про Тясмин, презентація якої відбулася під час проведення екологічного флешмобу у місті.

Завдання, поставлені на початку навчального року, виконано, рік проведено плідно, здобутки та досягнення – ось основний критерій роботи закладу.

Залишається побажали лише вдалих канікул та гарного відпочинку!

 
Поетична толока «Хата Осьмачки – 2014»
Автор: Svetlana   
Понеділок, 19 травня 2014 14:49

Учасницями літературно – поетичної толоки «Хата Осьмачки – 2014»  стали юні поетеси Смілянського природничо- математичного  ліцею Анастасія Мельник, Оксана Вдовиця, Аліна Манько та Катерина Нечипоренко.

Навіть мінлива весняна погода зробила  громаді щедрий подарунок: виїжджали  учасники заходу зі Сміли під рясним дощем, а приїхали в Куцівку уже під ясним сонцем.

На юних поеток чекали багато сюрпризів: і зустрічі з видатними письменниками та родичами поета, і цікавий концерт, і  прогулянка на церковній дзвіниці, і виставка доробку майстрів декоративно – прикладного мистецтва Смілянщини.  Під ласкавим травневим  сонцем гості  скуштували «поетичних» вареників, смакували духмяною кашею та  наваристою юшкою.   Звичайно ж, найголовніше – це участь у літературному конкурсі, де всі, хто мали талант і бажання, виступили перед громадою із своїми творами. Аліна Манько навіть отримала приз глядацьких симпатій, а  інші ліцеїстки – книги з автографом від самого голови  Черкаської обласної організації  НСПУ Володимира  Ткаченка.

 

Ліцеїстки також  мали нагоду поспілкуватись із живою легендою – представником когорти письменників - шістдесятників Олексою Різниковим, який завітав на Смілянщину з нагоди  вшанування пам’яті Тодося Осьмачки та в гості до своєї сестри – відомої у Смілі учительки української мови та літератури Валентини Осинської.

 
Літературний КвазіСлем «Комуналка»
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 16 травня 2014 15:08

11 травня у місті Черкасах відбувся КвазіСлем у приміщенні стилізованого кафе «Назад в СРСР».

Ліцеїстки ІІ-Б курсу Катерина Нечипоренко, Оксана Вдовиця, Аліна Манько разом зі своїм наставником, учителем української мови та літератури, Тетяною Володимирівною Береговенко були запрошені на цей літературний захід, адже юні таланти з ліцею уже стали маленькими зірочками на літературному небесному тлі.

Організатори конкурсу намагалися відтворити атмосферу комунальної квартири. За розмірами кафе - невеличке, але вмістило в собі дуже велику кількість гостей. Деяким навіть не вистачало стільців і їм виносили міні - диванчики.  Комунальна квартира  – це … сусіди, від яких не можеш подітися нікуди. Вони набридли, але до них ти водночас  і звик. Дуже часто у сусідів комуналки багато чого спільного – їжа, кава, цукор, телевізор, віник, футбольний матч, радощі чи проблеми…

Учасникам літературної вечірки було запропоновано зануритися в цю особливу атмосферу комунальної квартири, але не буденно, а літературно.

 
Будь екологічно свідомим - поважай своє Середовище!!!
Автор: Svetlana   
Понеділок, 12 травня 2014 14:58

Ліцеїсти разом зі своїми наставниками  звертаються до жителів містечка Сміли  з відкритим серцем та щирими помислами…

Ще у вересні 2013 року представники  ліцею взяли участь у тижневій академії в рамках міжнародного навчального проекту “Європейські школи за живу планету”, що фінансується Всесвітнім фондом природи та фундацією ERSTE, яка проходила в Ілмітці, австрійському регіоні Зеевінкель.

Під час робочих зустрічей та екскурсій у природу еко-педагоги WWF та природоохоронні експерти знайомили учнів та їхніх учителів з темами проекту – «Дунай – ріка життя Європи», «Екологічний відбиток – Вплив глобального споживання».

Наша поїздка в Австрію підтвердила думку, що немає проблем наших чи ваших, чи чиїхось іще…європейці мають спільні проблеми, бо у нас одні Карпати, один Дунай, ми тісно пов’язані і реагуємо на проблеми, які виникають у тій чи іншій частині Європи.

І  мета у нас спільна – ми щиро хочемо добра нам, нашій природі, екології, нашому майбутньому, тому і виступаємо зі спільною ініціативою – зробити наше життя щасливим!

 
Ліцеїсти вшанували пам’ять про підпільників Смілянщини
Автор: Svetlana   
Понеділок, 12 травня 2014 13:12

8 травня 2014 року ліцеїсти традиційно прийшли до пам’ятного знака  Юрію Канарському, щоб ушанувати пам’ять про тих, хто віддав життя, захищаючи свій край, свої сім’ї, родини, свою рідну Батьківщину від ворожої навали.

Уважно слухали першокурсники І-М курсу розповідь  учениць ІV- М курсу про Смілянське підпілля, про тих, хто ціною власного життя наближав такий довгоочікуваний День Перемоги.

Чим далі від війни, тим менше залишається тих, хто був свідком всенародної біди.

Хвилина мовчання – як мить єднання з минулим, коли кожен подумки пригадав своїх бабусь чи дідусів, прабабусь та прадідусів, які були учасниками бойових дій чи працювали в тилу, які воювали у підпіллі чи просто були свідками воєнних подій, будучи ще дітьми…

На жаль, сучасне покоління уже не має такої поінформованості, не має достатньої кількості тих живих свідків, хто міг би правдиво розповісти про тяжкі роки війни.

Але залишаються старі фотографії, розповіді, спогади, медалі…

Залишається пам’ять у родинах… А зберегти усе це – наш святий обов’язок!!!


 
ПЕРЕМОГА, СВЯТА ПЕРЕМОГА... СЛОВО МОЛОДІ...
Автор: Svetlana   
Понеділок, 12 травня 2014 09:13

Приємно, що під час урочистого мітингу, приуроченого Дню Перемоги, що відбувся 9 травня біля Меморіалу Слави, що у міському парку міста Сміли, слово від молодого покоління смілян мали саме ліцеїсти. Їхні схвильовані слова щиро, хвилююче та урочисто-піднесено лунали для ветеранів війни та присутніх на святі.

Ігор Чернай та Наталія Мурашкіна з трепетом говорили про збереження пам'яті про тих, хто загинув за свою Батьківщину:

Із року в рік часопис віддаляє
Своїх нащадків далі від війни.
Та травень знов і знову нагадає,
Як  із життя ішли його сини...

Вже пройшли ті часи, коли  була  війна, коли на землю пролилося чимало сліз і крові…

69 років Україна живе під мирним, світлим небом, дякуючи мужності і героїзму наших ветеранів, які в суворих випробуваннях та стражданнях здобули нам перемогу над страшним ворогом – фашизмом. Ціна Великої Перемоги – це мільйони загиблих, навіки зламані людські долі, невимовний біль та горе учасників воєнних подій.

Ми святкуємо День Перемоги. Це не лише один день в історії, це – пам’ять страшної біди та великої перемоги миру над війною, а захисників - над загарбниками.

Для нашої нації 9 травня – це поєднання печалі й радості. За роки Великої  Вітчизняної війни Україна заплатила за свою свободу, за право жити на своїй землі більше ніж десятьма мільйонами життів своїх синів і дочок. Це надзвичайно висока плата, щоб жити вільно на своїй незалежній землі.

 

Цей дійсно святий день завжди викликає  почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Знаючи, якою великою ціною завойовано нашу Перемогу, ми схиляємо голову перед священною пам'яттю загиблих. Немає слів, які можуть передати весь біль втрати...

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 53