Головна Новини
Останні новини
Ліцеїсти вшанували пам’ять про підпільників Смілянщини
Автор: Svetlana   
Понеділок, 12 травня 2014 13:12

8 травня 2014 року ліцеїсти традиційно прийшли до пам’ятного знака  Юрію Канарському, щоб ушанувати пам’ять про тих, хто віддав життя, захищаючи свій край, свої сім’ї, родини, свою рідну Батьківщину від ворожої навали.

Уважно слухали першокурсники І-М курсу розповідь  учениць ІV- М курсу про Смілянське підпілля, про тих, хто ціною власного життя наближав такий довгоочікуваний День Перемоги.

Чим далі від війни, тим менше залишається тих, хто був свідком всенародної біди.

Хвилина мовчання – як мить єднання з минулим, коли кожен подумки пригадав своїх бабусь чи дідусів, прабабусь та прадідусів, які були учасниками бойових дій чи працювали в тилу, які воювали у підпіллі чи просто були свідками воєнних подій, будучи ще дітьми…

На жаль, сучасне покоління уже не має такої поінформованості, не має достатньої кількості тих живих свідків, хто міг би правдиво розповісти про тяжкі роки війни.

Але залишаються старі фотографії, розповіді, спогади, медалі…

Залишається пам’ять у родинах… А зберегти усе це – наш святий обов’язок!!!


 
ПЕРЕМОГА, СВЯТА ПЕРЕМОГА... СЛОВО МОЛОДІ...
Автор: Svetlana   
Понеділок, 12 травня 2014 09:13

Приємно, що під час урочистого мітингу, приуроченого Дню Перемоги, що відбувся 9 травня біля Меморіалу Слави, що у міському парку міста Сміли, слово від молодого покоління смілян мали саме ліцеїсти. Їхні схвильовані слова щиро, хвилююче та урочисто-піднесено лунали для ветеранів війни та присутніх на святі.

Ігор Чернай та Наталія Мурашкіна з трепетом говорили про збереження пам'яті про тих, хто загинув за свою Батьківщину:

Із року в рік часопис віддаляє
Своїх нащадків далі від війни.
Та травень знов і знову нагадає,
Як  із життя ішли його сини...

Вже пройшли ті часи, коли  була  війна, коли на землю пролилося чимало сліз і крові…

69 років Україна живе під мирним, світлим небом, дякуючи мужності і героїзму наших ветеранів, які в суворих випробуваннях та стражданнях здобули нам перемогу над страшним ворогом – фашизмом. Ціна Великої Перемоги – це мільйони загиблих, навіки зламані людські долі, невимовний біль та горе учасників воєнних подій.

Ми святкуємо День Перемоги. Це не лише один день в історії, це – пам’ять страшної біди та великої перемоги миру над війною, а захисників - над загарбниками.

Для нашої нації 9 травня – це поєднання печалі й радості. За роки Великої  Вітчизняної війни Україна заплатила за свою свободу, за право жити на своїй землі більше ніж десятьма мільйонами життів своїх синів і дочок. Це надзвичайно висока плата, щоб жити вільно на своїй незалежній землі.

 

Цей дійсно святий день завжди викликає  почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Знаючи, якою великою ціною завойовано нашу Перемогу, ми схиляємо голову перед священною пам'яттю загиблих. Немає слів, які можуть передати весь біль втрати...

 
Мир і людські життя - найцінніші у світі
Автор: Svetlana   
Понеділок, 12 травня 2014 08:15

Щороку 9 травня наш народ відзначає велике свято – День Перемоги над фашистськими загарбниками.

Протягом довгих чотирьох років мужньо боролися наші діди-прадіди проти ворога. Повною перемогою 69 років тому закінчилася ця боротьба.

Саме  тому щороку напередодні цього великого свята ми запрошуємо в гості ветеранів – учасників Другої світової війни, справжніх переможців.

Для них – це складна перемога, де втрачалися друзі, де терпілася скрута, біль від ран, це перемога над своїми страхами і бідами, це перемога заради мирного майбутнього.

Цього року 8 травня  до нас завітали ветерани війни Ф. М. Бех і М. В. Кізюн.

Цікаво і змістовно поділився своїми спогадами із ліцеїстами дев’яносточотирирічний учасник війни і штурму Рейхстагу Федір Михайлович Бех.  А Микола Васильович Кізюн просто дивував молоде покоління своєю життєвою енергією та любов’ю до людей, дітей, до життя…

Завзято відповідали ветерани на запитання, що сипалися від молоді.

Своє вдячне слово ветеранам сказали лідери ліцейного самоврядування Ігор Чернай та Наталка Мурашкіна.

Зустріч пройшла тепло і змістовно. Залишається побажати нашим дорогим  ветеранам міцного здоров’я, щоб ще довго вони мали змогу доносити правду про страшні воєнні лихоліття, розповідати  молодому поколінню, що мир і людські життя є найціннішими у світі.

 
З Днем Перемоги!
Автор: Administrator   
П'ятниця, 09 травня 2014 10:25

Знову Вічний вогонь обпікає серця,
Знову спогад далекий приносить неспокій,
Бо дорогам воєнним немає кінця,
Бо приходять до Вас побратими крізь роки,
Забираючи друзів в останній політ,
Щоб по їхніх стежках вже онуки ходили...
Тільки вічний вогонь об'єднує усіх,
Щоб вклонитися Вам і солдатським могилам.

 
Творча мандрівка до Черкас...
Автор: Svetlana   
Середа, 30 квітня 2014 14:59

Продовжила творчу мандрівку до Черкас і учениця ІУ-М курсу Анна Ван’єр, яка 23-24 квітня стала активною учасницею відразу двох наукових конференцій.  Спочатку юна дослідниця  брала участь у Всеукраїнській науково- практичній конференції «Мовне обличчя Шевченкового краю» у  секції «Фундаментальні та прикладні аспекти сучасного мовознавства». В однойменній збірці  було опубліковано її спільну зі старшим наставником Тетяною Береговенко  статтю «Лексико – семантичні відхилення в телерекламі».

«Наукові конференції - це не лише дуже цікаво та пізнавально, - упевнена Аня, - “Мовне обличчя Шевченкового краю” - це Всеукраїнська науково-практична конференція, метою якої є збереження стилістики та культури рідної мови. Я мала змогу познайомитись із сучасними науковцями, послухати їхні доповіді. Я неабияк задоволена тим, що побувала на конференцїі, адже це вже певний рівень, нова вершина і поштовх рухатися далі…»

Наступного Дня Анна Ван’єр  виступила з доповіддю «Негативний вплив на свідомість дітей девіантної телевізійної реклами» на ХУІ Всеукраїнській науковій конференції молодих учених у секції «Журналістика».  Ліцеїстка отримала нагоду висловити власні думки з приводу морально - етичних проблем сучасної реклами та  збагатитися досвідом, прослухавши змістовні  виступи кращих студентів факультету журналістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

«На “Родзинці” (секція Журналістика) молоді вчені презентували свої дослідження, - ділиться своїми враженнями Аня, - і вкотре я упевнилася, що журналістика різнобічна. На конференції піднімалися абсолютно різні теми, було багато пізнавального і нового для мене. Ця конференція дала поштовх до подальшої роботи над моєю науковою роботою, я отримала конструктивну критику і побажання від кваліфікованого фахівця у цій галузі.

Я вперше була на конференціях наукового формату і для мене було все новим і все цікавим. І взагалі, такі речі надихають, дають орієнтири і після них прокидається бажання розвиватися далі…»

 
Зустріч із сучасним письменником Андрієм Курковим.
Автор: Svetlana   
Середа, 30 квітня 2014 14:49

Продовжити  удосконалення своєї літературної майстерності  обдаровані ліцеїстки вирішили, вирушивши до Черкас, де відбулася   творча зустріч із   популярним  в Україні та Європі сучасним письменником Андрієм Курковим.

22 квітня   цей  епатажний  прозаїк  виступив перед  шанувальниками  своєї творчості у  Черкаській  обласній бібліотеці  для юнацтва імені Василя Симоненка.

Митець  особливо  цікавий тим, що, пишучи російською мовою, вважає  себе  українським письменником. Тож і поспілкуватись із ним хотілося саме про логічність подібного поєднання, щоб  спробувати знайти можливі варіанти  мовної  взаємодії. Пан Андрій цікаво розповів про свій творчий шлях, поділився деякими літературними секретами, виявивши у спілкуванні з аудиторією себе як творчу, талановиту, але скромну особистість. Варто зауважити, що Андрій Курков — єдиний письменник країн пострадянського простору, чиї книжки потрапили в топ-десятку європейських бестселерів. Його найпопулярніший роман «Пікнік на льоду» було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників — більше, ніж будь-яку іншу книжку будь-якого іншого сучасного українського письменника.  Нині його книги   перекладені 36 мовами світу. Учасницям зустрічі пощастило отримати автограф відомого письменника і навіть сфотографуватися з  популярним у світі письменником.

Далі на юних ліцеїсток чекають нові творчі обрії. Зокрема  Аліна Манько та Катерина Нечипоренко написали поезію, яку поклала на музику композитор- початківець Оксана Вдовиця.  Цю авторську пісню дівчата присвятили рідному місту Смілі та річні Тясмин, яка нині потребує турботи містян. Ліцеїсти І-х та ІІ-х курсів у травні візьмуть активну участь у флеш- мобі «За чистоту Тясмина».

 
Квітень – місяць розквіту талантів...
Автор: Svetlana   
Середа, 30 квітня 2014 14:42

Місяцем  розквіту талантів став квітень  для  обдарованих дітей  Смілянського природничо – математичного ліцею.  Час   пробудження до життя та розквіту  чарівної української природи  посприяв  піднесенню духовної наснаги юних науковців та митців. Талановиті ліцеїсти   навесні зібрали щедрий урожай зі своєї творчої ниви, яку вони дбайливо плекали протягом усієї  холодної зими.

Першими   репрезентували себе   молоді письменниці – ліцеїстки ІІ-Б курсу  Оксана  Вдовиця, Марія Васильєва, Аліна Манько та Катерина Нечипоренко, твори яких увійшли до колективної збірки творів дітей та юнацтва Смілянщини «Ліричні проліски».  Презентація доробку юних талантів відбулася 16 квітня у   Центральній  міській  бібліотеці імені Олени Журливої.  У залі зібралися  шановані гості та самі юні автори. Присутніх у залі привітав голова Черкаської обласної організації НСПУ Володимир Ткаченко з найкращими побажаннями творчих злетів та  наполегливої роботи над своїми творами. Видання збірки стало можливим завдяки фінансовій підтримці  благодійної організації «Твердиня», головою правління якої є Олександр Федоренко.  Своєю появою «Ліричні проліски» значною мірою завдячують зусиллям   науковця, президента  літературно- мистецького клубу Натхнення»  імені А. Душина, письменниці та журналіста  Любові Дяченко-Лисенко, а також дитячого письменника  і редактора Ігоря Коваленка.

Приємно зауважити, що на Смілянщині є  сподвижники, зацікавлені у творчому розвитку таланту юних поетів і прозаїків.

 
"Ліричні проліски" душі дитячої...
Автор: Svetlana   
Середа, 30 квітня 2014 10:15

Нещодавно у Центральній міській бібліотеці та Центральній бібліотеці для дітей відбулися презентації першої колективної збірки творів дітей та юнацтва Смілянщини «Ліричні проліски», виданої за сприяння голови благодійної організації «Твердиня» Олександра Федоренка, редактора видання Володимира Ткаченка – голови обласної Спілки письменників Черкащини та місцевого поета Ігоря Коваленка.

Свято відкрила щирими словами людина, котра  доклала найбільше зусиль для того, щоб народилася ця книжка, - президент літературно-мистецького клубу «Натхнення» імені А.С. Душина, укладач збірки, Л.М. Дяченко-Лисенко.
Приємні слова побажання і надалі творити промовляли до юних дарувань запрошені на цю зустріч Олександр Федорченко та Володимир Ткаченко.

Свій літературний талант на святі продемонстрували і наші ліцеїстки, учениці ІІ-Б курсу, чиї імена разом із творами увійшли до вищезгаданої збірки, а саме: Катерина Нечипоренко, Аліна Манько, Оксана Вдовиця. Адже це перша у їхньому житті збірочка.

Музичні номери дарували вихованці Дитячої школи мистецтв: учениці вокального відділення та гітаристи.

Тож і ми від щирого серця вітаємо наших юних дебютанток, бажаємо їм творчого натхнення, мрій та відчуття підтримки її величності Музи.


 
Печа-куча «Маловідомі факти з життя Т.Г. Шевченка»
Автор: Svetlana   
Вівторок, 22 квітня 2014 14:33

Нещодавно для учнів ІІ-М курсу завідувач відділу читальної зали центральної міської бібліотеки Олена Миколаївна Нечипоренко провела цікавий інтерактивний захід.

Печа-куча припала до душі ліцеїстам. Та й тема була досить актуальною на сьогоднішній день - «Маловідомі факти з життя Тараса Шевченка» в рамках  заходів до 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря.

 
Актуальні питання сучасності на конференцiї “КЛІМАТ, ПРИРОДА, ЕНЕРГІЯ”
Автор: Svetlana   
Вівторок, 22 квітня 2014 12:08

4-5 квітня в Києві відбулася Всеукраїнська педагогічна конференція з питань освіти в галузі енергозбереження та пом’якшення наслідків глобальної зміни клімату «Клімат, природа, енергія». До Національного еколого-натуралістичного центру зібралися вчителі з різних куточків України. Наш ліцей на конференції представляла учитель географії та економіки Наталія Василівна Валантирець.

Конференція проходила в рамках Міжнародного освітнього проекту SPARE.

Разом зібралися справжні професіонали, майстри своєї педагогічної справи. Зустрілися люди, які вкладають душу в роботу з дітьми , які прагнуть сформувати у своїх вихованців мотивацію особистої участі кожного в раціональному використанні ресурсів та енергії.

На початку конференції з вітальним словом до учасників звернулася завідуюча відділом екології Національного еколого-натуралістичного центру Радченко Т.Д.  Вона розповіла про багаторічну співпрацю міжнародного освітнього проекту SPARE та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Від імені SPARE учасників конференції привітала національний координатор проекту в Україні Мельникова О.В., яка презентувала присутнім учителям діяльність проекту в країні.

Представлені вчителями доповіді та повідомлення були присвячені різним аспектам освітньої та виховної роботи з дітьми у рамках роботи конференції.

Уже не перший рік проект SPARE в Україні плідно співпрацює з Інститутом обдарованої дитини НАПН України: спільна оцінка робіт конкурсу «Енергія і середовище проживання», розробка методичних рекомендацій, проведення школи педагогічної майстерності.

Завідуюча відділом підтримки обдарованості та міжнародної співпраці Інституту обдарованої дитини, Поліхун Н.І., розповіла учасникам про майбутній посібник для вчителів «Як інтегрувати навчальний матеріал з енергоефективності та збереження клімату у зміст предметів природничого циклу».

Підсумки конференції свідчать про те, що тема енергозбереження в силу своєї актуальності, стала предметом пильної уваги з боку українських вчителів, які співпрацюють з міжнародним освітнім проектом SPARE.

Учителі обмінялися досвідом роботи з дітьми та намітили нові шляхи розвитку співробітництва. Приємно, що й ліцей у цьому питанні не пасе задніх, а крокує у ногу з часом, адже ліцеїсти досліджують можливості енергозбереження у своєму закладі.

 
З Великоднем!
Автор: Lesya   
П'ятниця, 18 квітня 2014 09:56

Колектив Смілянського природничо-математичного ліцею вітає всіх зі святом Світлого Воскресіння.

Співають дзвони святого храму,
Велика радість: Христос Воскрес!
До свята Паски  хай світлими стануть,
Землі цвітіння і синь небес.
Нехай добро Вам зігріє серце,
Любов і віра в душі живуть,
Нехай у Вашому домі щастя
Назавжди ангели збережуть!

 
«Ми пізнаємо цінність води лише коли колодязь пересихає» Benjamin Franklin
Автор: Svetlana   
Вівторок, 08 квітня 2014 11:05

Будучи активними учасниками міжнародних освітніх та екологічних проектів, наші ліцеїсти не могли залишити поза увагою Всесвітній день води (World Water Day), який відзначається  22 березня і цьогоріч пройшов під девізом «Вода і продовольча безпека».

Юні екологи ліцею випустили екологічні бюлетені з інформацією про те, як менше забруднювати воду та з правилами користування питною водою.

Екологічна агітбригада «Екосовість» провела виступи на тему «Вода – найдорожчий скарб на Землі» із висвітленням такої всесвітньо важливої проблеми, як збереження водних ресурсів.

21 березня, у рамках роботи у міжнародному навчальному проекту “Європейські Школи за Живу Планету”, учениці ліцею: Тетяна Булика, Рижова Мар’яна, Кульбіцька Марія та Ухань Ольга, під керівництвом учителів Цвященко Петра Карповича та Ярмиш Тетяни Євгеніївни, провели екологічну операцію "Блакитне золото".

Її метою стало інформування жителів міста та оцінення рівня поінформованості смілян щодо методів економії води та способів очищення річок Смілянщини від забруднення.

 
Найщиріші вітання з Днем народження!
Автор: Lesya   
Понеділок, 07 квітня 2014 12:43

Дорогая  наша Софья Анатольевна!

Поздравляем Вас с Днем рождения и желаем:

 
НАШІ ДІЇ ПРИНЕСУТЬ ЗМІНИ…
Автор: Svetlana   
Понеділок, 07 квітня 2014 11:40

«Наші дії приносять зміни…» - так називається власний екологічний проект, який втілює в життя команда «Мудрі споживачі», що складається з членів євроклубу «Ми-разом!» та учнівського самоврядування природничо-математичного ліцею в рамках міжнародної програми «Європейські школи за живу планету».

Повернувшись восени з Австрії, де під час тренінгів та творчих майстерень учні разом з учителями вчилися управлінню проектами та знаходили можливості сприяння гармонічному розвитку нашої планети,  взялися до роботи.

Що можемо зробити ми, молоді українці, сміляни?  Як можемо впливати на екологічну ситуацію в місті та й чи можемо взагалі?

Мимоволі згадалися прогулянки  по Національному Природничому парку на березі Дунаю… Незасмічені береги та прозора вода, яку можна пити без загрози для життя, викликали заздрість та відчуття болю за своє місто, за рідні наші річки : Тясмин та Сріблянку.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 52