Головна Новини
Останні новини

Вітаємо Анжеліку Федорченко

Автор: Alla   
Четвер, 17 березня 2016

6-7 березня у Вінниці на сцені Будинку офіцерів пройшов перший Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Мамине щастя» а рамках Всеукраїнського туру «Єдина Україна», який організував телевізійний проект «Зіркафест».

У цьому неперевершеному святі талантів прийняли участь понад 800 конкурсантів з різних куточків нашої України. Взяли участь у конкурсі і вокалісти Смілянського Будинку дитячої творчості. Серед них була і наша Анжеліка Федорченко, яка уже кілька років поспіль є солісткою Зразкової вокальної студії «Юність» (керівник Валентин Бородій).

Анжеліка посіла перше місце в номінації народна пісня (соло) 3 вікова категорія.

Щиро вітаємо Анжеліку та її керівника Валентина Бородія з перемогою!!! Бажаємо творчих успіхів та ще багато перемог!!!

Колектив ліцею

 

Ліцеїсти – активні учасники святкового весняного дійства

Автор: Svetlana   
Середа, 16 березня 2016

12 березня на центральній площі нашого містечка Сміли розпочалося святкове дійство «Масляна допомагає АТО».

Багато усього запланували організатори свята. І виступи художніх колективів та учнів музичної школи, і майстер-класи з хенд-мейду, і проведення виставки речей із зони АТО, і масове ліплення вареників, і частування усіх присутніх смачними українськими стравами.

Ліцеїсти активно долучилися до святкового ярмарку. Та й приготувалися на славу. І вареничків наварили, і пиріжків та кручеників напекли, і млинців нажарили, і тертих пирогів приготували, і навіть яблучок із сиром запекли. А ще були кнедлики, тістечка та багато-багато інших смаколиків, що прийшлися до душі містянам. Тому торгівля була жвавою.

Весело приповідаючи та припрошуючи, Ірина Кисіль, Марія Коцуконь, Анжеліка Печенюк, Марина Іщенко, Аліна Ніздрачова, Ліза Шабратко, Аня Обрежа та Яна Христич мило посміхалися  покупцям та пригощали малечу цукерками, а для юнаків пропонували придбати своїй леді власноруч виготовлену троянду з цукеркою-сюрпризом.
Весело було, гамірно…

Ось так, ніби граючись, та й наторгували ліцеїсти п’ятсот грн, які потім президент ліцею Дмитро Чубін укинув у скриньку для збору благодійних пожертвувань, що була встановлена біля сцени, де проходило святкове дійство.

Ми щиро вдячні нашим ліцеїстам, їхнім батькам, класним керівникам та усім тим, хто виявив свою небайдужість до заходу, адже організатори свята пообіцяли передати зібрані кошти на лікування та реабілітацію поранених учасників АТО або як допомогу їхнім родинам.

 

Майстер-клас від Ніни Корсунь

Автор: Svetlana   
Середа, 09 березня 2016

Рання весна  ще пускає холодні сльози, а в ліцеї  затишно, тепло й весело від посмішок хлопців та чоловіків, які напередодні свята краси й жіночності оточили  дівчаток та  прекрасну частину педагогічного колективу  увагою й турботою.  Вишукані рукотворні паперові квіти та святкові колажі прикрасили рідні стіни. У ніжних долоньках дівчат – і живі весняні квіти: крокуси, тюльпани, гіацинти.

А ще у переддень свята до  ліцею завітала  відома поетеса Смілянщини Ніна Василівна Корсунь. Цього разу перед талановитими ліцеїстами вона постала в амплуа художниці.

Юні митці напередодні Восьмого березня отримали нагоду  не лише відвідати майстер – клас  з образотворчого мистецтва, а й намалювати для своїх мам святкові листівки. Уже через декілька хвилин на білих аркушах  заясніли   чарівні  квіти. А ліцеїсти у щирій розмові з  Ніною Василівною  дізналися про деякі її творчі секрети, зокрема про збірки «У старых икон», «Вкус полыни», «Колесо Сансары».  Пані Ніна своє життя присвятила служінню мистецтву,   виховала не одне покоління художників, допомогла знайти своє місце в літературі молодим майстрам пера.

Сучасні дівчата беруть приклад  з цієї чудової жінки, адже вона має свій стиль, вишуканий смак. Спілкуючись з Ніною Василівною, усі  відзначають аристократичність її розмови та поведінки.

Ліцеїсти щиро привітали гостю з Міжнародним жіночим днем, а квіти    мисткині вручила її улюблена учениця – четвертокурсниця Катерина Нечипоренко.

 

Талановиті митці-живописці Георгій та Данило Нарбути

Автор: Svetlana   
Середа, 09 березня 2016

На початку 2016 року Україна відмічає дві ювілейні дати наших  талановитих живописців Георгія (130 років) та Данила (100 років)  Нарбутів (батька та сина).  Про цих талановитих  митців під час тематичної виховної години розповіла учням III-М курсу Наталія Анатоліївна Сірик, завідувач відділом обслуговування Центральної дитячої бібліотеки.

Георгій Нарбут (9 березня 1886 - 23 травня 1920), проживши лише 34 роки,  зумів зробити фундаментальний внесок у розвиток українського мистецтва.

Універсальність обдарування та глибина інтелекту дали митцеві змогу працювати у царині акварелі й силуету, пера й олівця, шрифтової композиції й геральдичних знаків, кольорового естампа й книжкової ілюстрації, символічної картинки й анімаційної сценки.

Георгій Нарбут був творцем українського державного герба й печаті, грошових купюр і поштових марок. Йому належать дивовижної образності та яскравості екслібриси та архітектурні краєвиди.

Митець встиг проявити свій блискучий графічний дар з вичерпною повнотою, він створив власний художній всесвіт, в основу якого поклав український образотворчий фольклор – «козаки – Мамаї», килими, розписна кераміка, різьба по дереву.

 

Зі святом!

Автор: Lesya   
Вівторок, 08 березня 2016

 

Тренінг для учнів «Мій клас»

Середа, 02 березня 2016

Тренінг для учнів «Мій клас», з учнями 1 курсу проводився з метою формування в учнів навичок толерантного спілкування з однолітками та формування сприятливого соціально-психологічного клімату в учнівському колективі.

Учні створювали портрети:

«Ідеальний клас перед уроками»,

«Ідеальний клас після уроків»,

«Ідеальний клас на контрольній»,

«Ідеальний клас на перерві»,

та назвали свій клас дружнім, творчим, світлим, красивим і трішечки галасливим, мабуть тому, що всі хочуть бути почутими.

 

Велика людина відчувається зразу і підтягує до себе на вишину інших

Автор: Svetlana   
Понеділок, 29 лютого 2016

26 лютого  талановитий   поет  Смілянщини Микола Скрипник презентував свій творчий доробок  у малому залі  Міського будинку культури.  У теплій невимушеній  обстановці зібралися   колеги по перу  (Тетяна Шугар - Благодарна, Надія Матюшенко – Гребенюк, Анатолій  Горбівненко), рідні письменника, його найближчі  друзі,  шанувальники  високого слова – смілянські школярі та поважна  громада мікрорайону  Гречківка.  На свято запросили, як завжди, і ліцеїстів. Валерія Нюкіна, Богдан Білоконь, Яна Зайченко та Марійка Лизогуб (як  активісти гуртка «Я  патріот України) разом із учителем Т. В. Береговенко  отримали приємну нагоду  послухати поезії у колі    поціновувачів українського слова.

Микола Скрипник – людина, що має високі моральні цінності, і в наш непростий час  заслужив любов і повагу своєю добротою, стійкістю, глибинною приналежністю до  традицій рідної смілянської землі.

Тетяна Шугар – Благодарна  відкрила присутнім декілька секретів із життя митця: він дуже любить природу, захоплюється риболовлею, може написати за день аж 16 віршів (до речі, пише він винятково олівцем), а його невтомна муза – це дружина, яка й надихнула чоловіка до написання  інтимної лірики.  Серед  патріотичних, пейзажних творів є  присвяти жінці – матері, жінці- коханій, батькові, своїй родині, друзям.

Усіх приємно вразив той факт, що багато віршів пана Миколи уже покладено на музику. І доклав до цього процесу  свій талант і досвід  наш земляк, композитор, оранжувальник і виконавець – Станіслав Кравченко. У залі залунали мелодійні звуки вальсів, деякі пісні нагадували навіть народні балади, а  від деяких просто хотілось танцювати. Як виявилось, Микола Скрипник – поет – пісняр, його вірші відзначаються досконалістю і ритмічністю, тому й легко  йдуть на ноти. «За щастя, за життя, за Україну…», - лунали слова у залі.

«Велика Людина відчувається зразу і підтягує до себе на вишину інших», - так сказала про Миколу Скрипника  Надія Матюшенко – Гребенюк. І хоч доля добряче випробувала  поета   на міцність, та він,  життєрадісний і оптимістичний, дарував усмішку та теплі поетичні слова своїм землякам, нам, смілянам.

Тетяна Береговенко - учитель української мови та літератури

 

"Вітрила її творчості..."

Автор: Svetlana   
Середа, 24 лютого 2016

Ліцеїсти ІІІ-Б курсу   вже вкотре долучаються до проведення важливих загальноміських заходів, що відбуваються у Смілянській центральній бібліотеці імені Олени Журливої. Цього разу разом з десятикласниками Спеціалізованої школи №5  учні ліцею відзначили 145 річницю з дня народження  великої Дочки Прометея нашого народу – Лесі Українки.

Урочистості розпочалися  із  вшанування Міжнародного дня рідної мови, який, за рішенням ЮНЕСКО, всі народи відзначають 21 лютого, щоб  кожен громадянин будь-якої країни ще більше відчув  свою приналежність до своєї культури та  нації.

Нині молодь по – діловому сприймає інформацію про українську мову. Адже події Революції Гідності  змінили погляди не лише на життя, а й на одвічні цінності: рідну землю, мову, національних героїв.  Учасники заходу дізналися, хто ж розвивав  рідну  українську. Хто із рангу «солов’їної», тобто розмовної, підніс її до рівня однієї з високорозвинених літературних мов світу, що відзначаються своєю унормованістю,  функціонуванням  в усіх стилях та багатством жанрів.  Підлітків особливо вразило спеціальне ювілейне видання «Енеїди» Івана Котляревського із «золотими» літерами на обкладинці.

Лесю Українку можна вважати не лише  геніальною  письменницею світового рівня, а й  дослідницею   української мови. Варто зауважити, що у рідному місті поетеси Новограді-Волинському  2016 оголосили роком Лесі Українки.

Учасники заходу  дізналися багато нового  про родину Косачів, про  саму Ларису Петрівну: її хворобу, стоїцизм, обдарування, працелюбність, кохання.  У залі лунали  і ранні, і зрілі поезії мисткині. Вразила своїм виразним читанням наша Анжеліка Федорченко. До неї долучилися ліцеїстки Марія Вовчок, Інна Задорська, а токож однолітки із ЗОШ №5.

Працівники бібліотеки презентували  книжкову виставку, приурочену ювілярці.  Було на що подивитися: адже кожна книга – це справді скарб  для поціновувачів таланту Лесі Українки.

Тетяна Береговенко – учитель української мови та літератури

 

Ліцеїсти долучилися до участі у Всеукраїнському конкурсі

Автор: Svetlana   
Вівторок, 23 лютого 2016

З метою формування у дітей культури поводження з вогнем, залучення до дій, спрямованих на запобігання пожежам, іншим техногенним явищам та навчання діям в умовах надзвичайних ситуацій Добровільне пожежне товариство України спільно з ДСНС України та редакцією журналу «Пожежна та техногенна безпека» оголосило про проведення Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка та живопису на протипожежну та техногенну тематику.

До участі у конкурсі долучилися і ліцеїсти. Вони протягом тижня малювали малюнки та плакати указаної тематики. А по завершенню роботи виставили свої роботи на огляд ліцейної родини.

Найкращими виявилися роботи Ані Больмот, учениці І курсу, Анастасії Приходько та Анастасії Вшивкової, учениць ІІ-Б курсу, Єлизавети Валявської, учениці ІІ-М курсу та Марії Чернай, учениці ІІІ-М курсу.

Ми щиро дякуємо нашим ліцеїсткам за участь та передаємо роботи для участі у Всеукраїнському конкурсі. Сподіваємося, що журі конкурсу оцінить талант і старанність наших юних художниць.


 

З лютневої сльоти - у філософію паркової краси

Автор: Svetlana   
Понеділок, 22 лютого 2016

22 лютого у ІV-М курсі пройшов відкритий урок художньої культури, який підготувала та провела учитель художньої культури Олена Олексіївна Діденко.

Цікавий і пізнавальний курс «Художня культура» сконцентровує значні можливості дізнаватись про світове мистецтво більше та застосовувати свої власні творчі  ідеї.

Сьогодні   актуально  розкривалася  тема «Паркова  культура».  У ході уроку діти розглянули такі питання:

  • Французький регулярний парк. Версаль – зразок європейського парку.
  • Природні парки Великої Британії.
  • Духовне начало японського ландшафтного саду.
  • Філософія ікебани та чайної церемонії.

Урок нагадував віртуальну екскурсію по найкращих парках світу.

Настя Подварко  та Яна Михасько розкривали секрети французького парку. Про природні парки Великої Британії розповіли Аліна Ніздрачова, Ліза Шабратко, Вікторія Ткаченко та Катя Федоренко. Дуже добре підготувалися Даниїл Бережанський, Дмитро Кірєєв, Максим Темноход  та Сергій Теплуха. Багато нової цікавої інфрмації ми почули від них про японський ландшафтний сад.

Завершився урок справжнісінькою чайною церемонією за усіма правилами та  законами східної гостинності. Організували та провели її Антон Шадрін та Олексій Поправко. А от розповіли про саму  церемонію, її глибокий філософський зміст  Катерина Богач  та Карина Поліщук.

Склалося таке враження, що усі відпочили, милуючись прекрасними краєвидами французького парку, під мелодію живої природи пройшлися тихими затишними алеям британських парків, відчули мистецтво медитації у японських парках…

І так не хотілося повертатися у буденну реальність – у сірий, похмурий лютневий ранок, коли за вікном стукотить дощик …


 

"Кохання перемагає війну" (Вшановуючи пам'ять героїв Майдану, Небесної Сотні та мужніх воїнів Сходу)

Автор: Svetlana   
Понеділок, 22 лютого 2016

Лютий сьогодні не лютий, а плаче.
Я б обійняв його плечі тремкі
Й так би промовив:
«А знаєш, козаче, Ти не самотній, усі ми такі…»

(Сергій Пантюк)


Вшановуючи пам’ять  героїв Майдану, Небесної сотні  та мужніх воїнів Сходу, учні ІІІ-Б курсу   разом із класним керівником Тетяною Володимирівною Береговенко   підготували урок - роздум  «Кохання переможе війну» (за  дабл - збіркою Сергія Пантюка «Поранений херувим / Оченята кольору антрациту»).  Адже нещодавно  культовий поет  завітав до нашого ліцею і залишив  на згадку саме цю збірку з автографом. Чи то зручний і компактний формат збірки, чи то  самі поезії, чи те й інше, а ще  справжній непоказушний  патріотизм захопили юнацьку молодь. Ліцеїсти  вірші не лише читають, а й обговорюють, аналізують і досліджують.  Та  й не можуть залишити байдужими рядки, де говориться про героїв Майдану, про наших мужніх захисників – воїнів АТО. Особливі емоції викликала «Балада про пораненого херувима» у виконанні Анжеліки Федорченко:

Пораненому херувимові
важко тримати крила,
коригуючи відстань
між Богом і чортом.
Щоб земля від смертей
хоч на день відпочила,
він поволі кружляє
над Донецьким
аеропортом.

 

Ліцеїсти - учасники вечора-реквієму "Приречені на перемогу", приуроченого Героям Небесної Сотні

Автор: Svetlana   
Понеділок, 22 лютого 2016

18 лютого  представники ліцейної молоді разом з учителем української мови Тетяною Береговенко та бібілотекарем Іриною Рак  взяли участь в урочистостях, присвячених вшануванню героїв Майдану.

«Приречені на перемогу…» Таку назву мав вечір-реквієм, приурочений Героям Небесної Сотні. Захід відбувся  в актовій залі Смілянської міської бібліотеки ім. Олени Журливої.

Дмитро Плаксюк, Владислав Іршенко, Анжеліка Федорченко  вивчили напам’ять поезії Сергія Пантюка, які відображають  героїчні  події, -  «20 лютого. Майдан», «Балада про пораненого херувима», «Не відлітають яноголи у вирій».

Як завжди, у колі найактуальніших подій міста - уже відомі наші юні письменниці, учениці ІУ-Б курсу, -  Аліна Манько, Катерина Нечипоренко та Оксана Вдовиця.  Долучилися до проведення заходу і Сергій Карпенко, Олег Мастега, Максим Бугайов та Юлія Хорощак, учні ІІІ-Б курсу.

З нагоди вшанування героїв Майдану  зібралася громадськість Сміли, серед яких безпосередні учасники Революції Гідності, письменники рідного краю, працівники освіти і культури і, звичайно ж,  ліцеїсти.

 

День рідної мови

Автор: Lesya   
Неділя, 21 лютого 2016

 

Вітаємо наших юних науковців!

Автор: Lesya   
Субота, 20 лютого 2016

13-14 лютого в стінах Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького відбувся ІІ етап (обласний) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Поважному журі свої роботи представили 45 юних смілян-науковців, 30 з яких виявилися переможними.  Свій внесок  в загальну перемогу зробили і 10 ліцеїстів, які представили  на конкурс 11 робіт. 9 з них виявились переможними, а 1 робота буде відзначена грамотою.  Перші місця посіли учні ІV курсів Олексій Поправко та Катерина Нікіщенко в секціях «Екологічно безпечні технології  та  ресурсозбереження» і «Валеологія»,  другі місця мають Дарина Санжаровська (ІІІ-М курс, секція «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології»), Катерина Нечипоренко (IV-Б курс, секція «Екологія»),  Інна Бреус (ІІ-Б курс, «Медицина»), треті місця посіли математики Аліна Ніздрачова (IV-М курс)  та Труш Артем (ІІІ-М курс), Аліна Манько (IV-Б курс, «Валеологія»), Валерія Касюкевічус (ІІ-Б курс, «Агрономія»), грамотою журі відзначило роботу з психології Каті Нікіщенко (IV-Б курс). Підготували до успішної участі свої вихованців учителі Бондаренко Оксана Вікторівна, Валантирець Наталія Василівна, Волошина Марія Сергіївна, Осадча Раїса Володимирівна, Хуртенко Леся Олексіївна, Цвященко Петро Карпович. Дякуємо їм та побажаємо перемоги Олексію Поправко та Катерині Нікіщенко на Всеукраїнському конкурсі, який відбудеться навесні в Києві.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 73