Головна Новини
Останні новини

Ліцей - учасник проекту "Школа майбутнього"

Автор: Lesya   
П'ятниця, 25 березня 2016

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки №216 04.03.2016р. "Про проведення всеукраїнського експерименту  з упровадження науково-педагогічного проекту "Школа майбутнього" Смілянський природничо-математичний ліцей включений до списку закладів, які беруть участь в реалізації  науково-педагогічного проекту "Школа майбутнього".

 

Як буде проведено іспити у 2016 році

Автор: Alla   
Четвер, 24 березня 2016

Як буде проведено шкільні іспити у 2016 році

Міністерством освіти і науки затверджено орієнтовні вимоги до проведення державної підсумкової атестації учнів у системі загальної середньої освіти у 2015/16 навчальному році, якими визначено зміст і особливості проведення шкільних іспитів у цьому навчальному році. Відповідний наказ підписано міністром освіти Сергієм Квітом.

Документом визначено, що:
Учні 9-х класів з 1 по 8 червня складуть іспити з української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу  (в ліцеї це буде англійська мова).

У 2016 році державна підсумкова атестація учнів 11-х класів є обов’язковою з трьох навчальних предметів для всіх випускників.

5 травня у пунктах проведення ЗНО відбудеться тестування з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

11 травня та 13 травня у пунктах ЗНО будуть проведенні тестування з математики та історії України.

20 травня у навчальних закладах, за завданнями Міністерства освіти і науки України, відбудеться іспит з іноземної мови.

Увага! Результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи. ДПА у формі ЗНО буде проводитися як під час основної, так і під час додаткової сесій ЗНО.

У випадку, якщо випускник складатиме ЗНО і з математики, і з історії - до атестата вноситься оцінка за ДПА з того предмета, який він указав при реєстрації на ЗНО. При реєстрації для участі в ЗНО випускник може обрати лише один з цих двох предметів для зарахування результату ЗНО як оцінки за ДПА.

Тестові бали, що отримають випускники в ході тестування, будуть переведені в оцінки за шкалою 1-12 балів.

Випускники, роботу яких над тестом буде припинено достроково внаслідок порушення процедури проходження ЗНО, отримають нуль тестових балів, що відповідно дорівнюватиме одному балу за ДПА.

Також наказом міністерства  докладно визначено зміст та особливості проведення державної підсумкової атестації в основній школі ( за 9 клас) з української мови, математики, іноземних мов, історії, географії, біології, хімії, фізики, інформатики, правознавства тощо.

 

 

Подарунки кольору свята для переможців фотоконкурсу

Автор: Svetlana   
Четвер, 24 березня 2016

Сьогодні, 24 березня, у ліцеї відбулося нагородження переможців фотоконкурсу, який було оголошено під час проведення святкування Дня Святого Патріка.

Ними стали учні ІІ-Б та ІІ-М курсів.

Керівник євроклубу « Ми – разом!» Тетяна Ярмиш привітала  переможців, а президент євроклубу Олександра Черненко вручила ліцеїстам зелені подарунки.

Усе, як годиться, під колір свята.

 

Ліцей у проекті "Школа майбутнього"

Автор: Alla   
Четвер, 24 березня 2016

18-19 березня Інститутом модернізації змісту освіти та Інститутом обдарованої дитини НАПН України проведено установчий науково-практичний семінар з реалізації науково-педагогічного проекту «Школа майбутнього» під науковим керівництвом доктора педагогічних наук, академіка НАПН України Мадзігона Василя Миколайовича.
До участі у проекті обрано 51 школу України. Пишаємось, що серед шкіл, які братимуть участь у реалізації цього цікавого проекту, наш ліцей та ще гімназія і колегіум.
Мета проекту «Школа майбутнього» не просто дати глибокі і міцні знання, а й забезпечити виховання активної особистості з належним рівнем інтелектуального, естетичного, трудового, фізичного розвитку і ціннісних орієнтацій.

 

Знати - означає бути підготовленими до життя

Автор: Svetlana   
Середа, 23 березня 2016

22.03.2016 року у ліцеї для учнів ІІІ-ІV курсів було проведено пізнавальні виховні години на тему: «Інформування про мінну небезпеку».

Проводив ці бесіди інструктор з мінної безпеки, військовий капелан, Дмитро Вікторович Мартіян.

Ліцеїстам цікаво було дізнатися, що сам він родом із Донеччини. Там виріс і вивчився, там же і працював, але змушений був покинути рідну домівку, вивезти у безпечне місце свою родину після початку АТО.

Не сховався від воєнних дій цей молодий чоловік, повернувся у рідний край військовим капеланом, щоб надавати нашим захисникам посильну моральну та духовну підтримку. А ще він пройшов найгарячіші точки: Широкіно, Гранітне, Опитне, Водяне, Тоненьке – у складі ОМБР-93.

Сьогодні він, як ніхто інший, може чесно і відверто говорити про небезпеку, яку таїть у собі територія, де проходили воєнні дії.

Мова ішла саме про мінну небезпеку. Адже  те, що залишається на землі, у землі чи над землею, несе у собі смертельну загрозу…

А люди, на жаль, занадто безпечні і часто не дбають про власне життя. І особливо це стосується дітей та підлітків, адже їм усе цікаво, усього  хочеться торкнутися.

Тому свою розповідь Дмитро Вікторович і розпочав із того, які бувають види мін і яку потенційну небезпеку приховують вони. А потім навчав старшокласників правилам поведінки та основним крокам, які має знати кожен, щоб не стати жертвою страшного винаходу людства – сучасних мін, які не можуть реагувати на того, хто перед ними – дитина чи військовий, адже не мають інтелекту.

Під час проведення заходу ліцеїсти чітко усвідомили, що життя – одне і ставитися до нього занадто безпечно просто неприпустимо.

 

Пізнавальна гра для ліцеїстів - "Від знання - до безпеки"

Автор: Svetlana   
Вівторок, 22 березня 2016

Починаючи з 16 березня,  у нашому місті триває  перший тур  лекційно-ігрового заняття  «Від знання до безпеки», що на базі шкіл міста організовують та проводять співробітки служби Смілянського ЦСССДМ.

«Від знання до безпеки» - це гра,  спрямована на первинну профілактику та дотримання правил здорового способу життя.

Вона добре сприяє профілактиці соціально-негативних явищ, отриманню нової інформації в доступній та цікавій формі, комунікабельності та налагодженню зв'язків.

У застосуванні набутих знань уже змагалися учні ЗОШ №11,  ЗОШ №3-колегіуму  та ЗОШ №1.

18 березня і ліцеїсти показали свою майстерність під час проведення цієї пізнавальної  гри.

Учні ІІІ-М курсу спочатку мали змогу поновити та закріпити свої знання щодо здорового способу життя. А потім серед учнів класу  було визначено гравців, які спробували перевірити свої знання  у ході змагання.  Гра проходила цікаво та була справді  корисною.

Кожна команда складалася із двох осіб, які спробували швидко і якісно продемонструвати свої знання, командну гру та спритність.

Першими до фінішу прийшли Чубін Дмитро та Ляшенко Ярослав.

Цікаво, що в інших школах переможцями ставали виключно дівчатка.

За умовами гри наші хлопці мають тепер захищати честь ліцею на рівні міста, змагаючись  саме із дівочими командами. Та відбірко вий тур ще триває. І остаточний склад гравців міського етапу ще повністю не визначений.

А ми вітаємо своїх хлопців і щиро бажаємо успіху. Cподіваємось, що їхній дружній і веселий тандем принесе перемогу рідному навчальному закладу.  

 

Свято кольору весни та гарного настрою - День Святого Патріка

Автор: Svetlana   
Вівторок, 22 березня 2016

День Святого Патріка – покровителя Ірландії – вже давно набув великої популярності далеко за межами Смарагдового острова і святкується 17 березня в різних країнах світу.

Історія цього дня сягає корінням ще в V століття.

Герой свята - Святий Патрік, який поширив християнство по Зеленому острову. А 17 березня, за однією з легенд - в день його народження, за іншою - в день смерті, в Ірландії згадують про свого головного святого.

Існує легенда ще й про те, що Святий Патрик пояснював людям поняття Святої Трійці за допомогою трилистої конюшини. "Так само, як три листи можуть рости від одного стебла, так і Бог може бути єдиний в трьох особах", - говорив святий.

З того часу ірландці стали прикрашати трилисником свій костюм, поступово він став символом народного ополчення, а незабаром і всієї Ірландії. Так само і свято, яке колись вважалося днем пам'яті святого, переросло у всесвітній день Ірландії.

За традицією ірландці цього дня до одягу причіплювали трилисник, кидали його в останню склянку, а випивши усе віскі, викидали трилисник через ліве плече — це називалося «втопити трилисник». На одязі ж вуглиною (або пізніше обпаленим сірником) малювали хреста.

До християнських традицій святкування відноситься щорічне сходження паломників на святу гору Кро-Патрік (Croagh Patrick), на якій святий молився і постився 40 днів.

 

Відзначили Всесвітній тиждень грошей!

Автор: Lesya   
Вівторок, 22 березня 2016

Всесвітній тиждень грошей (Global Money Week) – міжнародна подія, спрямована на розширення можливостей наступного покоління для упевненого і відповідального фінансового майбутнього. У 2016 року темою Global Money Week є: «Бери участь. Заощаджуй розумно!».

У ліцеї вивчається курс "Фінансова грамотність", тому очевидно, що ми не могли залишитись осторонь цієї події і у рамках Всесвітнього тижня грошей менеджер Приватбанку Далібожко Анастасія Борисівна провела з ліцеїстами-учнями ІІІ-Б курсу практичне заняття на тему "Види кредитів. Споживчі кредити, автокредити, кредити на житло."

 

Краєзнавча виховна година для ліцеїстів

Автор: Svetlana   
Субота, 19 березня 2016

Краєзнавча виховна година «Історія Шевченкової могили» до 202-річниці Т. Г. Шевченка,була проведена для учнів II-х курсів.

Метою розповіді було показати світову велич Кобзаря, розкрити неосяжність його таланту, визначити роль великого сина українського народу в літературній спадщині, культурі українського народу, виховувати почуття національної гідності, гордості за великого патріота України, нашого земляка…

Бібліотекар  Сірик Н. А. презентувала книгу канівської дослідниці, шевченкознавця Зінаїди Тархан – Берези «Святиня» (1998).

 

Новий міжнародний англомовний історичний проект!

Автор: Sofiya   
Четвер, 17 березня 2016

Ура! Чергова перемога! З шести країн Європи, а саме: Німеччини, Польші, Естонії, України, Молдови та Румунії відібрано 29 учасників в міжнародний англомовний проект "Колись...в Європі". Серед них і наш ліцей! З 15 по 21 квітня у Польщі беремо участь у тренінгу для координаторів проекту!

 

Вітаємо Анжеліку Федорченко

Автор: Alla   
Четвер, 17 березня 2016

6-7 березня у Вінниці на сцені Будинку офіцерів пройшов перший Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Мамине щастя» а рамках Всеукраїнського туру «Єдина Україна», який організував телевізійний проект «Зіркафест».

У цьому неперевершеному святі талантів прийняли участь понад 800 конкурсантів з різних куточків нашої України. Взяли участь у конкурсі і вокалісти Смілянського Будинку дитячої творчості. Серед них була і наша Анжеліка Федорченко, яка уже кілька років поспіль є солісткою Зразкової вокальної студії «Юність» (керівник Валентин Бородій).

Анжеліка посіла перше місце в номінації народна пісня (соло) 3 вікова категорія.

Щиро вітаємо Анжеліку та її керівника Валентина Бородія з перемогою!!! Бажаємо творчих успіхів та ще багато перемог!!!

Колектив ліцею

 

Ліцеїсти – активні учасники святкового весняного дійства

Автор: Svetlana   
Середа, 16 березня 2016

12 березня на центральній площі нашого містечка Сміли розпочалося святкове дійство «Масляна допомагає АТО».

Багато усього запланували організатори свята. І виступи художніх колективів та учнів музичної школи, і майстер-класи з хенд-мейду, і проведення виставки речей із зони АТО, і масове ліплення вареників, і частування усіх присутніх смачними українськими стравами.

Ліцеїсти активно долучилися до святкового ярмарку. Та й приготувалися на славу. І вареничків наварили, і пиріжків та кручеників напекли, і млинців нажарили, і тертих пирогів приготували, і навіть яблучок із сиром запекли. А ще були кнедлики, тістечка та багато-багато інших смаколиків, що прийшлися до душі містянам. Тому торгівля була жвавою.

Весело приповідаючи та припрошуючи, Ірина Кисіль, Марія Коцуконь, Анжеліка Печенюк, Марина Іщенко, Аліна Ніздрачова, Ліза Шабратко, Аня Обрежа та Яна Христич мило посміхалися  покупцям та пригощали малечу цукерками, а для юнаків пропонували придбати своїй леді власноруч виготовлену троянду з цукеркою-сюрпризом.
Весело було, гамірно…

Ось так, ніби граючись, та й наторгували ліцеїсти п’ятсот грн, які потім президент ліцею Дмитро Чубін укинув у скриньку для збору благодійних пожертвувань, що була встановлена біля сцени, де проходило святкове дійство.

Ми щиро вдячні нашим ліцеїстам, їхнім батькам, класним керівникам та усім тим, хто виявив свою небайдужість до заходу, адже організатори свята пообіцяли передати зібрані кошти на лікування та реабілітацію поранених учасників АТО або як допомогу їхнім родинам.

 

Майстер-клас від Ніни Корсунь

Автор: Svetlana   
Середа, 09 березня 2016

Рання весна  ще пускає холодні сльози, а в ліцеї  затишно, тепло й весело від посмішок хлопців та чоловіків, які напередодні свята краси й жіночності оточили  дівчаток та  прекрасну частину педагогічного колективу  увагою й турботою.  Вишукані рукотворні паперові квіти та святкові колажі прикрасили рідні стіни. У ніжних долоньках дівчат – і живі весняні квіти: крокуси, тюльпани, гіацинти.

А ще у переддень свята до  ліцею завітала  відома поетеса Смілянщини Ніна Василівна Корсунь. Цього разу перед талановитими ліцеїстами вона постала в амплуа художниці.

Юні митці напередодні Восьмого березня отримали нагоду  не лише відвідати майстер – клас  з образотворчого мистецтва, а й намалювати для своїх мам святкові листівки. Уже через декілька хвилин на білих аркушах  заясніли   чарівні  квіти. А ліцеїсти у щирій розмові з  Ніною Василівною  дізналися про деякі її творчі секрети, зокрема про збірки «У старых икон», «Вкус полыни», «Колесо Сансары».  Пані Ніна своє життя присвятила служінню мистецтву,   виховала не одне покоління художників, допомогла знайти своє місце в літературі молодим майстрам пера.

Сучасні дівчата беруть приклад  з цієї чудової жінки, адже вона має свій стиль, вишуканий смак. Спілкуючись з Ніною Василівною, усі  відзначають аристократичність її розмови та поведінки.

Ліцеїсти щиро привітали гостю з Міжнародним жіночим днем, а квіти    мисткині вручила її улюблена учениця – четвертокурсниця Катерина Нечипоренко.

 

Талановиті митці-живописці Георгій та Данило Нарбути

Автор: Svetlana   
Середа, 09 березня 2016

На початку 2016 року Україна відмічає дві ювілейні дати наших  талановитих живописців Георгія (130 років) та Данила (100 років)  Нарбутів (батька та сина).  Про цих талановитих  митців під час тематичної виховної години розповіла учням III-М курсу Наталія Анатоліївна Сірик, завідувач відділом обслуговування Центральної дитячої бібліотеки.

Георгій Нарбут (9 березня 1886 - 23 травня 1920), проживши лише 34 роки,  зумів зробити фундаментальний внесок у розвиток українського мистецтва.

Універсальність обдарування та глибина інтелекту дали митцеві змогу працювати у царині акварелі й силуету, пера й олівця, шрифтової композиції й геральдичних знаків, кольорового естампа й книжкової ілюстрації, символічної картинки й анімаційної сценки.

Георгій Нарбут був творцем українського державного герба й печаті, грошових купюр і поштових марок. Йому належать дивовижної образності та яскравості екслібриси та архітектурні краєвиди.

Митець встиг проявити свій блискучий графічний дар з вичерпною повнотою, він створив власний художній всесвіт, в основу якого поклав український образотворчий фольклор – «козаки – Мамаї», килими, розписна кераміка, різьба по дереву.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 73