Головна Новини
Останні новини
Ніздрачова Аліна і шахи
Автор: Alla   
Середа, 12 листопада 2014 10:28

У ліцеї завжди пишаються спортивними досягненнями своїх учнів. Спортивні уподобання ліцеїстів дуже різноманітні. Наша Аліна Ніздрачова обрала для себе шахи і з задоволенням бере участь у змаганнях з цього інтелектуального виду спорту та отримує перемоги. От і цього року вона посіла ІІ місце у міських змаганнях з шахів у залік ХХІ Спартакіади школярів міста.

Щиро вітаємо Аліну з перемогою та бажаємо успіхів.

 
Поетичний тренінг для обдарованої молоді
Автор: Svetlana   
Вівторок, 11 листопада 2014 13:00

Поетами народжуються, а не стають… Та все ж наполегливо працювали над своїми творами  і найвидатніші майстри слова. А що вже говорити про юних початківців. Тут уже не обійтися без поради досвідченого майстра, який уже давно загнуздав брикливого Пегаса.

Напередодні загальнонародного свята Дня української писемності й мови  смілянські письменники – початківці  зібралися у читальному залі центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої на зустріч із    відомою черкаською поетесою, керівницею студії «Дебют», Оксаною Галаєвою.

Пані Оксана провела поетичний тренінг з обдарованими учнями смілянських шкіл.  Ініціаторами зустрічі стали відомі вже у Смілі юні поетки  Євгенія Бритик (ЗОШ №1), Аліна Манько, Оксана Вдовиця, Катерина Нечипоренко (ліцей).

Творчість, як і будь-яка діяльність, має свої закони. Безліч прийомів, ходів, прикрас давно досліджено, розкладено по поличках, закріплено в словниках.

Не зайвим буде нагадати, що небажаними є рими на одних і тих же частинах мови в одній і тій же формі, насамперед в дієсловах. Оволодіти технікою нескладно, було б бажання.

Складайте вірші скрізь і  про що завгодно: на прогулянці, коли голова нічим не зайнята і кроки підказують ритм. Особливо піклуватися про змістовність спочатку не потрібно, головне, щоб дотримувався розмір і рими були гідними. А ще не забудьте про позитивне ставлення до життя, бо, ставши поетом, Ви посилаєте свої емоції у Всесвіт і навіть пророкуєте майбутнє.

Це не остання наша зустріч з майстрами слова. Приходьте ще – не пошкодуєте.


 
Успішний старт
Автор: Alla   
Понеділок, 10 листопада 2014 11:07

У неділю, 9 листопада, відбулися міські олімпіади з математики та історії.

Наполегливо готувалися до них наші команди під керівництвом вчителів математики Раїси Володимирівни Осадчої  і Лариси Георгіївни Ковтун та історії Ольги Анатоліївни Гунько. Спільна наполеглива праця вчителів та учнів увінчалася успіхом.

Юні математики здобули 5 перемог. Труш Артем з ІІ-М курсу посів перше місце. Другими стали Катерина Закернична (ІІ-М курс) та Сергій Бутрик (ІV-М курс). Третє місце здобули Дмитро Немудренко (І курс) та Данил Герасимчук (ІІІ-М курс). Трішечки не дотягнули і зовсім близько були від перемоги учениці, які посіли четверті місця Єлизавета Валявська (І курс) та Аліна Ніздрачова (ІІІ-М курс). На їхню перемогу сподіваємось у наступному навчальному році.

Не відстали від математиків і історики. У їхньому заліку також є перше місце у Дар'ї Гречаної з ІІ-М курсу. Другі місця завоювали Дар'я Петроченко (ІІ-М курс) та Олексій Поправко ( ІІІ-М курс).  Зовсім близькими до перемоги були і  ВалеріяТихенко (ІІІ-Б курс, 4 місце) та Валерія Касюкевічус (І курс, 6 місце). На їхні перемоги також сподіваємось у наступному році.

Щиро вітаємо команди юних математиків та істориків і бажаємо їм нових перемог.

Висловлюємо велику подяку вчителям математики  Раїсі Володимирівні Осадчій і Ларисі Георгіївні Ковтун та вчителю історії Ользі Анатоліївні Гунько за підготовку учнів до участі у міських олімпіадах.

 
Ліцеїстки серед найкращих
Автор: Svetlana   
Четвер, 06 листопада 2014 16:09

Натхненні молоді обличчя, патріотичний дух, поезія і квіти…

У такій атмосфері 4 листопада в обласному Будинку вчителя серед інших творчо обдарованих  учасників конкурсу патріотичних творів «Україна на вістрі слова» вітали ліцеїсток Аліну Манько (ІІІ-Б курс), Оксану Вдовицю (ІІІ-Б курс), Нечипоренко Катерину(ІІІ-Б курс) та Галушку Анну (І курс). Відбулося і нагородження переможців, серед них  Аліна Манько (І місце) та Оксана Вдовиця (ІІ місце) у «Старшій віковій категорії».

Творчий конкурс  оголосила  Черкаська обласна організація Національної спілки письменників України і Черкаська обласна рада. Школярі та студенти Черкащини охоче відгукнулися і прислали на конкурс більше сотні прозових і поетичних творів патріотичної тематики.  У перших рядах патріотів були, звичайно ж, ліцеїсти.

«Україна на вістрі слова» - таку ж  назву має збірка  обдарованої патріотичної молоді Черкащини, яка стала  новим явищем у творчому доробку зовсім  письменників - початківців нашого краю. У творах  зовсім юних та молодих авторів розкрито щирі патріотичні настрої, позитивне ставлення молоді до рідної української армії, служби  в Збройних силах України. У кожній поезії, нарисі чи есе відчувається осмислення сьогоднішньої складної ситуації в державі.

Ідейною натхненницею творчого конкурсу була голова обласної ради Валентина Коваленко. З відомою письменницею пощастило сфотографуватися і нашим ліцеїсткам.

Конкурс  «Україна на вістрі слова» -  це доказ  єднання  нашої країни, це свідчення того, що ми маємо чисте і потужне патріотичне ядро.

Частину щойно виданих книг передадуть у бібліотеки, решту відправлять у зону АТО для підняття бойового духу  наших українських бійців.

Після урочистостей   представниці ліцею ознайомилися із особливостями плетіння маскувальної сітки для воїнів АТО. Адже мужнім захисникам України так потрібна наша підтримка.

 
Вітаємо Анастасію Мельник
Автор: Alla   
Четвер, 06 листопада 2014 13:03

2 листопада у нашому місті відбувся І тур  Міжнародного літературного конкурсу для школярів та студентства імені  Тараса Шевченка.

Ліцеїстки Казімко Віталіна (І курс), Мельник Анастасія (ІІ-Б курс), Нечипоренко Катерина(ІІІ-Б), Ніздрачова Аліна (ІІІ-М) та Кульбіцька Марія(ІУ-Б курс) взяли активну участь у цьому  нелегкому, але почесному щорічному конкурсі  та виявили  високу громадянську свідомість і знання про життя і творчість  Великого Кобзаря.

Мельник Анастасія зайняла ІІ місце, учителі та учні ліцею щиро вітають призерку, бажають нових наукових і творчих досягнень. Доробки учасниць  конкурсу  були пов’язані з моральними засадами українців, вітчизняною культурою, темою  почуття патріотизму та любові до нації, оптимістичним поглядом на майбутнє українського народу.

Підготувала Настю до участі у конкурсі вчитель української мови та літератури Тетяна Володимирівна Береговенко.

 
Шановні наші ліцеїсти, талановиті наші вихованці!
Автор: Svetlana   
Понеділок, 03 листопада 2014 15:40

Запрошуємо вас на поетичний тренінг, присвячений Дню української писемності і мови, що відбудеться  7 листопада 0 14.30 у приміщенні центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої.

На Вас чекає зустріч із відомою черкаською поетесою, керівницею студії «Дебют» Оксаною Галаєвою та її вихованцями.

Прохання при собі мати свій творчий доробок (декілька роздрукованих поезій чи ін. творів) та бажання до творчої співпраці, і, звичайно ж, гарний настрій.

Приходьте – не пошкодуєте!


З повагою огркомітет.

 
З нагоди 70-ї річниці визволення України від фашистських окупантів
Автор: Svetlana   
Понеділок, 03 листопада 2014 15:32

Як швидко плине час, особливо це помітно тоді, коли живеш спокійно, під мирним небом.

На жаль, сьогодні в Україні не всі можуть похвастатися такою розкішшю, як мирне небо над головою. Сьогодні, як ніколи, ми перейнялися духом патріотизму, любові до своєї Батьківщини, співпереживанням та болем за тих, хто віддає свої життя там, де потрібна їхня допомога, сила духу, стійкість, незламність…

Історія зробила ще один виток, оголивши увесь негатив людського існування, залишивши нас сам-на-сам з жорстокістю, злобою, ненавистю…

На жаль, сучасні діти уже знають, що таке війна і вже чули вибухи від мін, та на власні очі бачили, що вона несе хаос, безлад, страх та смерть…

Але є у цьому тугому витку історії і світлі моменти.

70-та річниця Перемоги на фашизмом, визволення України від тиску ворожого чобота, що топтав українську землю та давив вільнолюбиву українську душу.

До відзначення цієї знаменної дати долучилися і ліцеїсти.

 
eTwinning Plus Practical Session
Автор: Svetlana   
Понеділок, 27 жовтня 2014 12:34

23-24 жовтня у Києві відбулася eTwinning Plus Practical Session, на яку зібралися представники шкіл з різних регіонів України, щоб обмінятись досвідом з реалізації міжнародних проектів та ознайомитись з новим порталом TwinSpace.
Смілянський природничо-математичний ліцей на зібранні представляла учитель англійської мови, незмінний керівник усіх міжнародних проектів у закладі, Тетяна Євгенівна Ярмиш.

Сьогодні спільнота українських учителів-учасників, що постійно навчаються, обмінюються ідеями та разом з учнями пізнають життя інших країн, налічує  понад 300 осіб, які працюють у 165 проектах.

Програма eTwinning Plus відкриває багато нових можливостей для українських шкіл.

Для вчителів – це гарна нагода підвищити мотивацію учнів до навчання та командної взаємодії, розвинути свій творчий потенціал, поділитися власними методиками та перейняти нові підходи до викладання в європейських колег, покращити навички ІКТ.

У 2013-14н.р. у ліцеї було реалізовано три проекти - EUROPEAN MEETINGS, METAMORPHOSES OF THE YEAR, LET ME TELL YOU ABOUT MY PLACE.  Для співпраці з партнерами з 12 країн учні використовували різноманітні  ІТ інструменти та англійську мову для спілкування.

У жовтні 2014р. учні  ІІІ-Б та ІІІ-М курсів розпочали роботу у проекті, який називається, як  і однойменний французький фільм «Auberge Espagnole?»  - ідеоматичний  вислів, що означає суміш різних речей. Навчання за кордоном, проживання під одним дахом студентів з різних країн, мова та культура – ось  неповний  перелік тем,  які обговорюються у цьому проекті.

У листопаді учні  ІІ-М курсу приєднаються  до проекту «True Typical Food»,  у якому  досліджуватимуть  відомі бренди, дізнаються про вимоги до товарів та закони, що захищають права споживача у Євросоюзі. Нашими партнерами в цих проектах є школи з Франції, Італії, Польщі, Німеччини, Греції, Туреччини та Грузії.

Сподіваюсь, що учасники проектів дізнаються багато нового та вдосконалять  свої навички використання ІТ - технологій та спілкування англійською мовою.


Тетяна Ярмиш - учитель англійської мови

 
Ліцеїсти - учасники конкурсу юних винахідників
Автор: Svetlana   
Понеділок, 27 жовтня 2014 12:26

З 14 по 17 жовтня 2014 року в стінах Київського Політехнічного Інституту за підтримки представництва корпорації Intel в Україні пройшов конкурс науково-технічної творчості для школярів Intel-Техно Україна – Національний етап міжнародного конкурсу Intel ISEF (International Science and Engineering Fair).

Першого дня учасників було зареєстровано та поселено у студмістечку.

Усі команди розмістили власні проекти на стендах у залі культурного центру КПІ та мали змогу привернути увагу спонсорів та гостей до своєї роботи.

Другого дня кожна команда відстоювала ідею свого проекту перед членами журі та студентами. У цей же день було проведено цікаві та пізнавальні майстеркласи, учасники були присутні на відкритій відеоконференції з Європейським центром ядерних технологій.

А вже увечері було оголошено суперфіналістів.

Третього дня  учасники ознайомлювали гостей і київських школярів з власними проектами.

Під час проведення Конкурсу працювали не лише конкурсанти і журі, але і керівники конкурсантів.

Приємно, що цьогоріч на огляд відвідувачів та оцінку журі було представлено більше ста п’ятдесяти проектів у п’яти категоріях: Фізика та Астрономія, Математика,  Інженерія, Комп’ютерні науки, Енергетика.
Члени наукового журі конкурсу, провідні вчені та освітяни з наукових та науково-освітніх установ України при визначенні переможців не лише оцінювали науковий рівень проектів, але й звертали увагу на ті особливості, які підвищують шанси на перемогу на Intel ISEF: презентаційні та комунікаційні навички конкурсантів (вміння спілкуватись, відповідати на запитання, відстоювати свою точку зору), логічне мислення, володіння англійською мовою, самостійність та завершеність проектів.

Смілу на конкурсі представляли  учні природничо-математичного ліцею - Бутрик Сергій та Кульбіцька Марія з їхнім науковим керівником, учителем фізики та астрономії, Волошиною Марією Сергіївною.

Вони презентували командний проект на тему «Перетворювач добових коливань температури навколишнього середовища в механічну енергію». За словами ліцеїстів, вони отримали величезне задоволення від спілкування з однолітками, дізналися багато нового та познайомилися з цікавими людьми.

На жаль, до фіналу цього разу не потрапили, але набутий досвід дає надію та сподівання на подальшу участь та перемоги.

Переможцям Конкурсу  хочеться побажати успіхів, терпіння, упевненості у своїх силах та нових творчих звершень. А всі учні та вчителі ліцею підтримують їх та вболіватимуть за Україну на Міжнародному етапі Intel Isef у США.

Ліцеїсти – Марія Кульбіцька та Сергій Бутрик
– учасники конкурсу Intel-Техно Україна


 
Сплетіння поколінь
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 24 жовтня 2014 12:52

17-го жовтня 2014 року радою ветеранів, яку очолює Микола Трохимович Якушенко, спільно з міським управлінням освіти була організована екскурсія дітей-волонтерів зі шкіл нашого міста разом з ветеранами до м. Корсуня у рамках проведення заходів до 70-річчя визволення України від фашистських загарбників.

Дорога видалася  насиченою цікавими розповідями, душевними розмовами, роздумами. Ми декілька разів зупинялися біля Меморіалів Слави у різних населених пунктах для ушанування пам’яті загиблих під час Великої вітчизняної війни.

А щоб ми, внучата, раптом не зголодніли, одна бабуся напекла смачнючих пиріжків з яблуками, якими пригощала усіх подорожуючих…

 
Акція «Дихай вільно на зупинці»
Автор: Svetlana   
Четвер, 23 жовтня 2014 13:55

Не дивлячись на різке зниження температури в Смілі, 18 жовтня у місті відбулася акція «Дихай вільно на зупинці».
Мета заходу: привернути увагу містян до проблем паління в громадських місцях та його наслідків.

Завдяки відділу у справах дітей, сім’ї та молоді, фізичної культури та спорту Смілянського міськвиконкому та школярам-активістам - акція пройшла напрочуд успішно.

Ліцеїсти не могли залишатися осторонь такого актуального заходу, тому з радістю долучилися до нього.
Всього було роздано близько ста листівок з інформацією про штрафи за паління в громадських місцях, а також проведено багато бесід з людьми, що знаходилися у центрі міста.

Сподіваємося, що наші старання не залишаться непоміченими, і ми змінимо чиєсь життя, наштовхнувши  когось на думку  про те, що життя не слід розтрачувати на шкідливі звички. Адже сьогодні уже не модно палити. Сучасна освічена молодь обирає здоровий спосіб життя!!!

Аліна Ніздрачова – президент ліцею

 
Чудеса «Софіївки»
Автор: Svetlana   
Четвер, 23 жовтня 2014 09:58

Незабутню подорож до чудової пам’ятки паркового  мистецтва здійснили ліцеїсти у рамках проекту «Подорожуємо  Черкащиною», відвідавши незабутнє місце – дендропарк «Софіївку», що в Умані.

Цьому парку присвячена поема, його ім'ям названа планета…

Тут, у Черкаській області, в Україні, є і поля Єлисейські, і навіть міфологічна річка Стікс.

«Софіївка»…  Так названо парк на честь улюбленої дружини графа Потоцького, за задумом якого і був він створений між 1796 і 1802 роками цей унікальний зразок паркового і ландшафтного мистецтва. Майже на 180 гектарах розташувалися озера, острови, гроти, фонтани і павільйони парка. 15 мільйонів польських злотих було витрачено графом на будівництво дендропарку, а працювали при його створенні 800 кріпосних селян.

 
Благодійний ярмарок
Автор: Svetlana   
Середа, 15 жовтня 2014 14:22

Ліцеїсти - небайдужий народ. Усі свідомо підходять до сприйняття реалій сучасності, цікавляться новинами із зони АТО, співпереживають разом з учнями, які, в силу об’єктивних обставин, не можуть відвідувати школи, хвилюються за бійців, пишуть листи підтримки, збирають речі та продукти харчування, засоби гігієни для найменших дітлахів із будинків-інтернатів. А ще їхня душа болить за тих, хто повернувся додому після тяжкого поранення, а тепер проходить курс реабілітації. Таких хлопців багато. Їм потрібна підтримка та допомога.

Ось і вирішила новообрана президентська рада ліцею провести благодійний ярмарок. Щоб мати змогу підтримати того, хто так потребує матеріальної підтримки, щоби знову відчути себе повноцінним членом суспільства.

Усі класні колективи підтримали ініціативу - і наповнилася актова зала ліцею дитячим галасом, ароматами свіжої запашної випічки, узвару, різноманітних тістечок та кнедликів, вареників та млинців, дерунів та вергунів… І чого там тільки не було… Але головне те, що все це готувалося з любов’ю та думкою про головну мету ярмарку.

 
Нелегка та цікава дорога до Парнасу
Автор: Svetlana   
Вівторок, 14 жовтня 2014 07:16

Хто сказав, що осінь сумна пора? І зовсім це не так!

П’ятниця 10 жовтня в ліцеї  була позначена багатьма цікавими подіями: щедрий осінній ярмарок, яскрава фотосесія у вишиванках, інтернет – олімпіада з української мови та літератури. І нарешті – «Поетична осінь 2014», яка мандрує нині  Черкащиною, завітала  до юних талантів нашого закладу.

А принесли  дух справжнього поетичного слова  в стіни ліцею  відомі  митці:  голова спілки письменників Черкащини Володимир Ткаченко, відомий поет і редактор Ігор Коваленко та письменниця і видавець Лілія Пугач- Блискавиця. Спілкування відбулося у теплій невимушеній обстановці, якій сприяла затишна атмосфера кабінету української мови та літератури.

Вперше на заході побували першокурсники. Поети – початківці дуже хвилювалися: адже виступати перед такими поважними письменниками  - це дуже нелегко. Слід і зібратися думками, і пересилити сором’язливість, і виразно прочитати свої поезії. Та  презентація творчого доробку пройшла напрочуд вдало.   Усіх присутніх схвилював  виступ  учня ІІ-М курсу Дмитра Чубіна.  Слід зауважити, що  юнак нещодавно  не лише написав  поезію про педагогів  ліцею, а й виконав її в сучасному жанрі репу на святковому концерті до Дня учителя, чим завоював прихильність усієї ліцейної громади. Адже справжній талант не приховаєш – він обов’язково виявиться і принесе радість людям.     Схвальні слова на свою адресу почули другокурсниці Анастасія Мельник і Анжеліка Федорченко. Не  обійшлося і без критики з боку поважних гостей.

Якщо Ви справді мрієте  стати Поетом, то постійно працюйте над собою, шліфуйте   своє слово до блиску,  дбайте про його чистоту,  влучність, прислухайтеся  до порад  відомих  письменників. Критики не варто боятися, адже вона, в першу чергу,  сприяє Вашому вдосконаленню.

Уже доброю традицією для  справжніх  письменників стало дарувати свої книги з автографами. Володимир  Ткаченко особисто  підписав книгу «Не жалій батька в наймах» для кабінету української мови. Ігор Коваленко подарував   свої збірки поезії для дітей «Зирять зорі золоті» та  «В огірочка є сорочка», а для дорослих - «Підходьте поближче».

Лілія Пугач – Блискавиця порадила  юним талантам використовувати у своїй роботі настанови Валентини Коваленко, викладені в посібнику «Поетичний гербарій». Пані Лілія також   презентувала власну нову книгу «Курочка - снігурочка», яка  містить текст паралельно українською та англійською мовами.

Отож, юні ліцейні таланти, щасти Вам на дорозі до Парнасу! До нових зустрічей на  поетичних шляхах.

Тетяна Береговенко – учитель української мови та літератури

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 57