Головна Новини
Останні новини

"Кожна людина несе в собі неповторний дар..."

Автор: Svetlana   
Вівторок, 31 березня 2015

31 березня 2015 року у ліцеї відбулася незабутня зустріч з людьми, місія яких – нести світло і добро у душі оточуючих.

Ліцеїсти ІІІ-х курсів мали нагоду поспілкуватися із представниками центру духовної підтримки осіб з особливими потребами «ЕМАУС», що знаходиться у Львові, та  зрозуміти таку просту і водночас складну істину, про яку так вдало сказав Жан Ваньє: « Кожна людина, якою б маленькою та слабкою вона не була, несе в собі неповторний дар… для всього людства».

Людей так багато, і усі ми такі різні: неповторні, складні за характером, успішні і не дуже, щирі та закриті, немов равлики, відверті і байдужі…

Але серед нас є й такі, кого довгий час суспільство не сприймало, вони ніби були ізгоями серед інших. Це люди з особливими потребами. Але вони такі ж повноправні члени нашого суспільства, як і ми всі. Тому й жити мають таким же повноцінним життям, як і тисячі, мільйони інших людей.

Під час зустрічі усі  зрозуміли, що мета Центру «ЕМАУС» - поширювати у суспільстві  бачення дару та особливого покликання осіб розумово неповносправних; духовно підтримувати їх та їхні родини; плекати дух спільноти й дар дружби з особами з особливими потребами та свідчити про гідність і цінність кожної людини.

Гостями ліцеїстів були Надільна Надія – менеджер по зв’язках із громадськістю центру «ЕМАУС», Калачева Н. – журналіст, Настя Миронова – волонтер та Роман Максимович – особа з особливими потребами.

З трепетом у душі та завмиранням серця слухали ліцеїсти розповіді про величезну любов у серцях людей з особливими потребами, про щиру дружбу та відкритість їхніх душ кожному, хто захоче підтримати їх та зрозуміти, про ті зміни на користь Добра, що відбуваються з людьми, що спілкуються з особами розумово неповносправними. Саме такі люди, люди з особливими потребами, вчать інших розуміти серцем, читати по очах, любити щиро і безкорисливо. І як не погодитися з думкою Жана Ваньє про те, що таких людей створено для того, щоб вони, кожен по-своєму, живили інших.

 

Ліцеїсти у молодіжному проекті Всеукраїнського масштабу "Твоя країна"

Автор: Svetlana   
Понеділок, 30 березня 2015

Ліцеїсти разом зі своїми  керівниками – учителем української мови та літератури Тетяною Береговенко, учителем світової літератури Оленою Діденко, заступником директора з виховної роботи Світланою Лісовою та бібліотекарем Іриною Іванівною Рак організували  для   учасників молодіжного руху ФРІ ("Фундації Регіональних Ініціатив")  незабутні вихідні.

21  березня, незважаючи на суботній вихідний, у Смілянському природничо – математичному ліцеї  було людно, відчувалося  радісне  пожвавлення.  Адже  ліцеїсти зустрічали гостей з Миколаєва, Херсона, Білої Церкви, Києва та Черкас.

Учні  ІІ - ІІІ-х курсів  узяли  участь у  молодіжному  проекті Всеукраїнського  масштабу «Твоя  країна»,  який є  особливим різновидом туризму, «щоб якомога більше українців побачило якомога більше України».

 

Ліцеїсти спостерігали сонячне затемнення

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 20 березня 2015

У п'ятницю, 20 березня 2015 року, відбулося повне сонячне затемнення. Це 61-е затемнення сто двадцятого Саросу.  
Тінь Місяця промайнула по нашій планеті з 09:09 до 10:21 за всесвітнім часом.

В Україні було видно часткове затемнення  (Київ - 52%).

Ліцеїсти не лишилися осторонь такої планетарної події та залучилися до спостереження цього астрономічного явища.

Емоції зашкалювали.
Важливою умовою спостереження є ясне безхмарне небо. Але не дивлячись на те, що сонце намагалися закривати легенькі хмарки, затемнення було видно навіть неприкритим спеціальним скельцем оком.

Історично так склалося, що будь-яке затемнення: чи то сонячне, чи місячне, - несе в собі негатив.

Але усе залежить від самих жителів планети, тобто людей.

Спокійні,  звичні заняття, обачність думки та дії, спрямовані на добро та позитив, лише додадуть родзинки у розмірене життя людства. І тоді ніяке затемнення не принесе ні розчарування, ні дискомфорту, ні негативу.

 

Міст дружби – відеоконференція : Сміла (ліцей) – Кутаїсі (фізико-математична школа № 41)

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 20 березня 2015

Цього року уся європейська спільнота  еТwinning, до якої Україна долучилась у 2013 році, відзначає 10 річний ювілей програми, яка надає чудові можливості і вчителям, і учням реалізувати креативний підхід у навчанні.

Своєрідний ювілей відзначатиме і ліцей. 10 міжнародних проектів стали для ліцеїстів  справжньою школою в рамках неформальної освіти. GENDER GAP- один з них, робота в якому підходить до завершального етапу.

Починаючи  з листопада 2014 року іде кропітка та колаборативна робота учнів з 5 країн по створенню сайту GENDER GAP IN EUROPE, на якому відбувається не лише обмін відео- та фотоматеріалами, а й обговорення та коментування  подій по темах:

  • Жінки в політиці;
  • Стереотипи, пов’язані з вихованням дівчат і хлопців;
  • Гендерна нерівність на роботі;
  • Жінка дома;
  • Жінка та насильство та багато інших .

На сайті багато інформації про міста та школи  учасників проекту з Франції, Іспанії, Грузії, Туреччини та України.

Вивчення англійської мови в ліцеї сьогодні невід’ємно пов’язане з практичним її застосуванням під час реалізації проектів, у яких учні здобувають навички використання різних Інтернет сервісів.
19 березня 2015 року увійде в історію закладу як день першої відеоконференції в рамках проекту GENDER GAP, у якій взяли участь учні третього курсу нашого ліцею та учні фізико-математичної школи 41 з міста Кутаїсі, що в Грузії.

 

"Королева української поезії" ( До 85-річчя Ліни Костенко)

Автор: Svetlana   
Четвер, 19 березня 2015

Що може  бути краще, ніж невимушене спілкування у колі друзів  та ще й за чашечкою кави?

Цього разу  четвертокурсники саме в такій обстановці зібралися на «Літературну кав’ярню» з нагоди 85-річчя з дня народження Ліни Костенко.

Життя і творчість видатної поетеси добре відоме кожному старшокласникові. Адже попереду відповідальне випробування – ЗНО з української мови та літератури.  Про  Ліну Василівну  багато написано, багато знято відео, та все ж не це робить її близькою сучасному молодому поколінню.

У чому секрет її успішності? Як можна залишатися такою стильною і вишуканою, коли тобі далеко за 80? Як зберегти своє внутрішнє Я і займатися  тим, що підказує тобі ВЛАСНА ДУША, а не влада, час, історія чи обставини?

«Поезія – це завжди неповторність…» Ось такою неповторною і залишається Ліна Костенко для українського народу від свого першого літературного дебюту і по сьогодні.

«КОРОЛЕВА  української поезії», - так нарекли сьогодні ліцеїсти  Ліну Василівну. Цікаво було разом подивитися виступ письменниці на презентації  першої прозової збірки «Записки українського самашедшого».  Молоді люди звернули увагу на манеру спілкування, неперевершеність міміки, жестів видатної мисткині.

Ліцеїсти приєднуються до усіх найкращих побажань і вітають пані Ліну із ще одним її видатним ювілеєм, і з нетерпінням очікують нових літературних звершень КОРОЛЕВИ, нових виступів і літературних несподіванок.Тетяна Береговенко – учитель української мови та літератури

 

Ліцеїсти долучилися до заходів, приурочених 85-річчю від дня народження Ліни Костенко

Автор: Svetlana   
Середа, 18 березня 2015

«Ой ні, ще рано думати про все. Багато справ ще у моєї долі.
Коли мене снігами занесе, тоді вже часу матиму доволі….»

Цими словами Ліни Костенко розпочався гурман-вечір під назвою   «Нев’янучий шат поезії», приурочений 85-річчю з дня народження поетеси…

Захід  організувала  Центральна  міська  бібліотека. Серед запрошених були й учні ліцею  з II-М курсу разом з бібліотекарем Рак І.І. та  поціновувачі  поезії Л. Костенко.

Ведуча цього заходу Олена Нечипоренко  донесла до слухачів  визначні риси творчості  ювілярки.

Ліна Костенко - українська поетеса,  шістдесятниця, авторка віршованого роману «Маруся Чурай» (1979), роману у прозі «Записки українського самашедшого» (2010), десятків збірок віршів, які стали скарбами української поезії.

Творчість відомої української поетеси - визначне явище в українській літературі новітнього часу. У добу жорстокого ідеологічного насилля над мистецтвом і митцями її слово звучало, як бунт проти покори й компромісності…

Л. Костенко знає ціну й вагу слова. Воно може бути важким і страшним , красивим і життєдайним. Цілий світ виник від  одного слова. Кожна людина має ставитися до нього так, ніби вимовляє його вперше  «хоча звичайно, …усі слова були уже чиїмись». Уся її поезія – це приклад обережного, трепетного ставлення до слів, розуміння їхнього значення.

У залі лунав голос Л. Костенко в запису. Вірші різних років читали запрошені  гості  цього гурман-вечору. Учениці ліцею: Петрученко Даша, Лінива Іра, Закернична Катя, Лозова Аня, Бондаренко Даша  з ніжністю та трепетом декламували поезії з циклу любовної лірики поетеси.

Родзинкою заходу був талановито прочитаний та обіграний уривок із віршованого роману « Маруся Чурай», за який Л. Костенко отримала Державну премію України імені Т. Г. Шевченка.

За версією видання «Фокус» письменниця і поетеса в 2012 р. зайняла 60 місце в списку «100 найвпливовіших жінок України» і  194 місце в рейтингу  «200 найвпливовіших українців».

Основною рисою творчості поетеси є інтелектуалізм-рух, поезія, злети думки, яка осягає великі історичні простори, напружено шукаючи ключів до таємниць буття людини, нації, людства….

 

У ліцею Срібна медаль!

Автор: Lesya   
Середа, 18 березня 2015

12 березня 2015 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулась значима подія освітньої галузі - Шоста Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2015».

Організатори виставки: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».

Кожна така виставка - це потужний професійний форум освітніх, наукових та науково-технічних інновацій, засіб популяризації новітніх освітніх методик, інформаційних технологій та інструментів, спрямованих на формування сучасного рівня національної системи освіти.

На виставці були представлені 750 навчальних закладів з 22 регіонів України, а також заклади освіти Латвії, Литви, Швейцарії, Польщі, Чехії, Франції, Великобританії, Канади, Словаччини, Естонії, США та Молдови.В ході виставки пройшли педагогічні читання, науково-практичні конференції, семінари та круглі столи за участю директорів і провідних науковців НАН і НАПН України, фахівців Міністерства освіти і науки, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, практичних працівників галузі освіти.

В рамках виставки відбувався конкурс, на який навчальні заклади представляли власні напрацювання в різних напрямках. Колектив ліцею представив роботу в номінації «Інноваційні технології виявлення, навчання та підтримки розвитку обдарованих дітей і молоді», де було висвітлено напрацювання педколективу в напрямку роботи з обдарованими та здібними учнями.

За результатами конкурсу нас відзначили Срібною медаллю та Дипломом!!!

 

У ліцеї тривають Шевченківські дні

Автор: Svetlana   
Середа, 11 березня 2015

Шевченківські дні в ліцеї тривають.  Учні ІІ-х  курсів  пізнають нові цікаві  відомості про   Кобзаря. Адже  саме у 9 класі на уроках української літератури відбувається грунтовне вивчення життя і творчості митця.

Ліцеїсти  намагаються  пізнати  для себе талант Тараса Шевченка  в різних його проявах. Сьогодні    на гуртку «Я патріот України»  лунали пісні  на слова великого поета:  монументальні «Реве та стогне Дніпр широкий», «Ой три шляхи широкії»,  ліричні «Садок вишневий…», «Зоре моя вечірняя».  А ще веселі - «У перетику ходила…», «Якби мені черевики…».

Музикою до «Заповіту»  розпочав унікальний у світовій музиці цикл вокальних творів на слова одного поета – «Музика до «Кобзаря» Т. Шевченка» всесвітньовідомий композитор Микола Лисенко. До нього увійшли композиції, приблизно 100, які відрізняються за жанровими ознаками. Це – пісні, дуети, тріо, квартети, хорові поеми, кантати.

Учні відкрили для себе той факт, що творчість Тараса Шевченка   може сприйматися  не лише в якості  закликів, повчань і настанов, а і в ролі  чудових естетичних поезій, з допомогою яких можна поринути в ліричний світ чи й просто відпочити душею.

 

Традиційні Шевченківські дні

Автор: Svetlana   
Середа, 11 березня 2015

З приходом весни  в ліцеї щоразу розпочинаються традиційні Шевченківські дні.  Кожне свято, приурочене   вшануванню  нашого Великого Земляка, завжди цікаве і неповторне. Варто згадати минулорічний проект до 200- річчя з дня народження Тараса Шевченка «Кобзар» у моїй родині» та  святковий концерт, до організації якого долучився  буквально кожен ліцеїст, кожен представник педколективу закладу.

Цього року 201- у  Шевченкову річницю  ліцеїсти відзначають  у новій площині європейського розуміння творчості Великого Кобзаря, всесвітнього значення його творчої спадщини  не лише як поета, а й як художника.  Адже найкраще можна пізнати митця через   речі, через матеріальні цінності, які він залишив по собі. Іноді це невеличкий пейзаж, нарис, лист чи спогад у щоденникових записах. Часто це  спогади очевидців, які  хоч день, хоч годинку перебували у товаристві Тараса Шевченка.

Саме  в такому ракурсі й змалювали геніального митця творці  документальної драми «Експедиція», створеної у 2014 році ще до  Революції гідності, до перегляду трейлера якої  долучилися й ліцеїсти.

Отже, 1848 рік. У подорож Аральським морем виходить шхуна «Святий Костянтин». На борту шхуни -- український поет, петербурзький художник, засланий бунтівник Тарас Шевченко. Слідкуючи за етапами подорожі, ми знайомимось з документами епохи, слухаємо коментарі експертів, та повністю відтворюємо атмосферу Експедиції. Фільм повністю відтворює атмосферу подорожі ХІХ сторіччя і за своєю якістю дорівнює найкращому світовому кінопродуктові.

 

Ляльки-мотанки своїми руками

Автор: Svetlana   
Середа, 11 березня 2015

Цьогоріч євроклубівці ліцею долучилися до народних традицій та вирішили виготовляти  традиційні українські сувеніри своїми руками.  Зупинилися на виготовленні ляльок-мотанок.

У рамках роботи проекту тристороннього обміну Україна – Німеччина – Польща «Живемо в об’єднаній Європі» діти мають поділитися зі своїми партнерами по проекту знаннями та досвідом щодо традицій свого народу. А з давніх-давен відомо, що саме лялька є відображенням національної культури людства. Тому і створення кожної ляльки потребує глибокого вивчення традицій, історії побуту, костюма.

Лялька-мотанка здавен була оберегом в українській родині. Кожна матір робила для своєї дитини ляльку, щоб та гралася.

Вважають, що лялька є посередником між живими й тими, кого на цьому світі вже чи ще немає. Мотанка є втіленням добра і лагідності. Тому в ній закладений родовий, етнічний фактор любові і сподівань, віри в добро та захист від злих сил. Кожна лялечка була індивідуальним витвором, несхожим на інших ляльок.

 

Славнозвісний бубабіст Віктор Неборак у гостях у ліцеїстів

Автор: Svetlana   
Четвер, 05 березня 2015

Віктор Неборак – сучасний поет, літературознавець, продюсер, один із засновників славнозвісного угруповання «Бу-ба-бу» - завітав у гості Смілянського природничо – математичного ліцею.    Програма  візитів відомого літератора  по Черкащині надзвичайно щільна і насичена, та все ж Віктор Володимирович  знайшов  час для спілкування з ліцеїстами,  які славляться  не лише своїми талантами, а й любов’ю  до рідної літератури, популяризацією  творчості сучасних письменників та науково – дослідницькою діяльністю у галузі  літературних студій.

Письменник презентував  перед старшокласниками своє нове видання  поезій «Літаюча голова». В авторському виконанні   пролунали  такі поезії: «Клітка з левом», «Клітка з пантерою», той же знаковий твір «Літаюча голова».  Ліцеїсти дізналися, що Неборак є практично зачинателем українського репу, і пересвідчилися у правдивості сказаного: автор з неабиякою  віртуозністю  ритмічно процитував  відому   «Пісеньку про Лялю – Бо» та «Причинну».

 

«Аби він прожив більше, то був би, як Шевченко»

Понеділок, 02 березня 2015

«Аби він прожив більше, то був би, як Шевченко» – говорить  про Василя Симоненка Микола Сніжко,  друг і колега письменника.

Старшокурсники ліцею, вивчаючи життєвий і творчий шлях знаменитого поета Черкащини, з нагоди  80-річчя Василя Симоненка, запросили на урок української літератури Захара Колісніченка, молодого літератора, журналіста, активіста молодіжного руху, блогера та й просто цікавого лектора.

Спілкування з молодим літератором відбувалося у теплій, невимушеній атмосфері, хоча говорив  про поета здебільшого сам Захар Сергійович. Адже  він досліджує  життєвий шлях Василя Симоненка не лише з літературних джерел, а й зі спогадів старожилів, які особисто знали невтомного трудівника літературної ниви. Тож молодий дослідник розповів про інтерв’ю, взяте ним особисто у Миколи Сніжка –  щирого товариша    Василя Симоненка, з яким він працював у газеті «Молодь Черкащини» з 1961 по 1963 рік.

 

Зустріч з Володимиром Савченком

Понеділок, 23 лютого 2015

«Поетами  народжуються», - так коротко можна сказати про літературний талант нашого земляка Володимира Савченка, який 20 лютого, напередодні  Дня рідної мови, представив до уваги шанувальників високого слова  другу збірку своїх віршів «Вязь жизни». Мистецьке дійство відбулося  в читальному залі Смілянської міської бібліотеки імені Олени Журливої.  На зустріч з поетом завітали  сміляни різного віку: і зовсім юні, і вже літні люди, які давно знають  і підтримують нашого  талановитого співвітчизника.

Серед запрошених на презентацію книги були  й  учасники гуртка «Я патріот  України» - ліцеїсти ІІ-Б та ІІІ- Б курсів. Наші знавці  літературного краєзнавства не вперше чують поезії Володимира Савченка. Адже він завжди бажаний гість у  ліцеї. Учні налаштувалися  на  зустріч і з талановитим майстром пера -  підготувались до виразного читання та коментування  його поезій. Серед  найбільш активних  читців – Тетяна Вергелес, Ельвіра Зайва, Марія Вовчок, Інна Задорська, а також переможниця  міської олімпіади з російської мови Дарія Прилепська та її подруга Анастасія Мокроузова.

 

"Зима з літом зустрічаються, зима з літом сперечаються..."

Автор: Svetlana   
Субота, 21 лютого 2015

Ліцеїсти завжди цікавилися народними традиціями, заглибленими у далеке минуле. Та останнім часом учні  виявляють особливу активність у підготовці й  проведенні українських народних свят і обрядів. Кожен ліцеїст  має свою вишиванку, діти часто вбираються у народні строї, виготовлені руками мам чи бабусь.

Учасники гуртка «Я патріот України» самі   складають  сценарії, використвуючи спогади старожилів, наукові дослідження та матеріали Інтернету.

Днями  дружна ліцейна родина відзначила  Стрітення та Масляну.

У  ліцеї є свої вокалісти, особливо славетне  наше фольклорне тріо у складі  Оксани Вдовиці, Аліни Манько та Катерини Нечипоренко. Дівчата на високому рівні акапельно виконують обрядові пісні. Їхній спів та манеру виконання гідно оцінили навіть  на фольклорному фестивалі. Цього разу дівчатка зачарували усіх «Веснянкою» та  композицією «Стрітення». На сопілці акомпанувала Оксана Вдовиця.

Останній  тиждень перед Великим постом у  давнину був насичений різними обрядами.

Тож ліцеїсти й організували свято  зустрічі Зими з Весною.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 61