Головна Новини
Останні новини
З Днем народження!
Автор: Lesya   
Середа, 26 листопада 2014

З  ДНЕМ  НАРОДЖЕННЯ,  ЛЮБИЙ  ЛІЦЕЮ!

 
У День народження коханого закладу
Автор: Svetlana   
Середа, 26 листопада 2014

Небесні вітрила блакиті
Осіння пора підняла
І росяних трав оксамити
З південних країв принесла

У морі барвистих квітів
Лунає симфонія дня
Вступили в ліцей нові учні
На вічну дорогу знання.

Такими словами розпочалося свято, приурочене Дню народження ліцею, яке ми щорічно відзначаємо 26 листопада. Цьогоріч на святі клятву  вірності ідеям рідного навчального закладу склало 38 першокурсників. Саме від цього дня їх прийнято вважати справжніми ліцеїстами.

Наше свято вдалося на славу. Першокурсники сповна підтвердили думку про те, що вони гідні носити почесне звання ліцеїста. І це стосується не тільки навчання, а й креативності, творчості, таланту та веселої вдачі наших наймолодших друзів.

 
Вечір пам'яті "Засвіти свою зорю"
Автор: Svetlana   
Вівторок, 25 листопада 2014

Я  поділив  своє  життя  навпіл :
Вночі  - орел ,
А  вдень – я  сірий  віл,
Що  прагне  дооратись  до  джерел
(Григорій Білоус)

«Засвіти свою зорю» - під такою назвою відбувся вечір пам’яті, присвячений видатному письменникові Черкащини Григорієві Білоусу з нагоди 75-річчя з дня народження.

Працівники    Смілянської центральної  міської бібліотеки імені Олени Журливої  разом із учителями ліцею  Світланою Іванівною Лісовою, Тетяною Володимирівною Береговенко та бібліотекарем Іриною Іванівною Рак організували  для творчих ліцеїстів зустріч із митцями, які добре знали  Григорія Павловича і навіть працювали  разом з ним на літературній ниві.  Ведуча заходу, бібліотекар Олена Миколаївна Нечипоренко, ознайомила  присутніх  з найважливішими віхами життя і творчості митця.  Творчий  портрет  Григорія  Білоуса у формі презентації  представила учениця ІІІ-Б курсу Черв’як Наталія.

До ліцею завітали і поважні гості: голова Спілки письменників Черкащини   Володимир Тарасович Ткаченко, відомий поет Ігор Коваленко та  письменниця Лілія Пугач- Блискавиця.  Старшу когорту поетів Смілянщини представив  Петро Сафроненко.  Усіх зворушили їхні  теплі спогади  про чудову людину і талановитого письменника Григорія Білоуса.

 
Щастя – жити за покликанням!
Автор: Svetlana   
Понеділок, 24 листопада 2014

Напередодні 17-річчя закладу хочеться похвалитися своїми випускниками, що, довіривши свою долю ліцею у далекому 1997 році,  упевнено торують свій шлях у майбутнє.

Їм лише за тридцять, але багато чого досягнуто, перелопачено, побачено, прочитано, досліджено.

Один із найуспішніших випускників ліцею – це Олександр Скороход. Так називають його сьогодні у наукових колах. А для учителів ліцею він залишається просто Сашею, таким же тихим, спокійним, скромним, але дуже цілеспрямованим, здатним до самопізнання, самоосвіти та саморозвитку .

Сьогодні  Олександр працює у відділі Сигнальних систем клітини Інституту Молекулярної Біології та Генетики (ІМБГ) НАН України. Він - Голова Ради молодих дослідників ІМБГ, Голова Координаційної Ради молодих учених Відділення Біохімії, Фізіології та Молекулярної Біології НАН України.

А нещодавно молодий учений захистив ще й дисертацію, тема якої "Характеристика взаємодії кіназ рибосомного білка S6 (S6K1 та S6K2) з адаптерним білком TDRD7".

 
Вітаємо
Автор: Alla   
Понеділок, 24 листопада 2014

23 листопада відбулися міські олімпіади з географії та інформатики. Наші учні ретельно готувалися до них під керівництвом своїх вчителів географії Наталії Василівни Валантирець та інформатики Олени Олександрівни Микитюк.

І ось вони, наші олімпійці:

ІІІ місце - Поправко Олексій ( ІІІ-М курс, географія),

ІІІ місце - Бутрик Сергій (ІV-М курс, географія),

ІІІ місце- Савченко Станіслав (ІV-М курс, інформатика).

Щиро вітаємо наших переможців та їхніх вчителів !!!  Бажаємо успіхів та нових перемог !!!

 
У ліцеї відзначили День Гідності та Свободи
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 21 листопада 2014

Президент України Петро Порошенко підписав указ про щорічне відзначення 21 листопада Дня Гідності і Свободи. Саме в цей день, 21 листопада 2013 року, почався Євромайдан в Україні, коли журналісти та небайдужі до долі країни громадяни вийшли на Майдан Незалежності в знак протесту проти відмови тодішнього  уряду від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. У ніч із 31 листопада на 1 грудня мирний протест був розігнаний міліцією, студенти, які залишилися на Майдані були жорстоко побиті. Український народ не вибачив цього. Євромайдан переріс у Революцію Гідності.

Події минулої осені і зими – переломний момент в історії нашої держави. Євромайдан був надзвичайно важким іспитом для України. Проте українці продемонстрували свою єдність, свою європейськість, гідність, і прагнення до справедливості і свободи.

З нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи 21 листопада в Смілянському природничо-математичному ліцеї  відбувся тематичний захід – загальноліцейна лінійка.

У фойє закладу було  оформлено стенд, присвячений героям Небесної сотні та подіям, що рівно рік тому відбулися на Майдані.

Учні ІІІ-М курсу розповіли присутнім про події, що відбувалися у Києві рік тому, пояснили, чим зумовлене відзначення Дня Гідності та чому революцію було названо Революцією Гідності. Анжеліка Федоренко  виконала пісню про героїв Небесної Сотні. Слухаючи трепетні слова, кожен розумів, що таке жити під мирним небом і не боятися вибухів.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять про героїв революції, які, віддавши свої життя, постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави.

А вже по обіді ліцеїсти разом зі своїми керівниками провели виховний захід біля пам’ятного знака героям Небесної Сотні, що знаходиться на центральній площі міста. Віддали шану тим, хто так хотів змінити усталений уклад життя, мріючи про європейське майбутнє для своєї держави.

Хвилина мовчання та серце із лампадок, що виклали діти біля пам’ятного знака, - це вдячність за те, що уже зроблено, та сподівання на те, що ми зможемо перебороти усі труднощі та жити у мирі і злагоді у єдиній неподільній Україні.

 
І знову вітаємо переможців олімпіад
Автор: Alla   
Понеділок, 17 листопада 2014

16 листопада відбулися міські олімпіади з фізики, екології та конкурс знавців української мови ім. П. Яцика. Наші команди ретельно готувалися до них і здобули такі результати:

Екологія: Булика Тетяна ( ІV-Б курс) І місце.

Фізика: Бутрик Сергій (ІV-М курс) -І місце, Герасимчук Данило (ІІІ-М курс)- ІІ місце, Копійка Антон (ІІІ-М курс) - ІІІ місце. Труш Артем (ІІ-М курс) посів V місце. У нього є немалі шанси на наступний рік  бути у трійці переможців, бо його результат третій серед дев'ятикласників.

У конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика перемогу здобули:

Бреус Інна ( І курс) - ІІ місце, Мельник Анастасія (ІІ-Б курс) - ІІІ місце, Михасько Яна (ІІІ-М курс) - ІІІ місце. Трішечки не дотягнула до переможного місця Касюкевічус Валерія (І курс), у неї почесне четверте місце і ,сподіваємось, перемога у наступному році.

Тож щиро вітаємо переможців та їхніх вчителів

-фізики Марію Сергіївну Волошину,

-екології Наталію Василівну Валантирець,

- української мови і літератури Тетяну Володимирівну Береговенко та Світлану Іванівну Лісову.

 
З вдячністю за спокій...
Автор: Svetlana   
Четвер, 13 листопада 2014

Нещодавно у ліцеї відбулася цікава зустріч з учасником АТО, на яку зголосився прийти колишній випускник гімназії імені В.Т. Сенатора, нині сержант, військовий строкової служби, Артем Андрійович Васильєв.

Розмова десятикласників з Артемом виявилася щирою та відвертою.

Діти дізналися, що  Артем Андрійович після закінчення школи відслужив у армії, а потім залишився служити за контрактом, так як душа лежала до військової справи. Служив у Феодосії.

На жаль, обставини склалися таким чином, що потрібно було залишити Крим та повернутися на материк, продовжуючи службу у Смілі.

В АТО потрапив добровольцем. Навіть не задумувався, коли випала нагода захищати свою Батьківщину. Був під Краматорськом. Чув свист куль та бачив вибухи, не з балачок знає, що таке смерть, яка ходить поряд.

Слухаючи розповідь молодого чоловіка, чітко усвідомлюєш, що не так усе просто у цьому житті. І як ми іноді не бережемо один одного. І як добре, що є ті, хто будь-якої миті, не задумуючись, буде берегти спокій матерів та дітей, хто стане на захист, навіть ціною власного життя.

Велика шана і подяка усім нашим захисникам, низький уклін за мужність, витривалість та відданість рідній Вітчизні.

 
День української писемності та мови
Автор: Svetlana   
Середа, 12 листопада 2014

9 листопада в Україні відзначався День української писемності та мови - свято рідної мови.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Першим до нас приходить слово... З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. "Мама, тато, баба, льоля, киця, жижа", - лепече дитина. Які дивні перші двоскладові слова!

А потім знання зі словесності поширюються. Дитина спинається на ноги, пізнає за день десятки нових слів, звучних та красивих: сонечко, квітка, вода, трава... Світ - мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова. За допомогою ж слова відкриваємо і таємничість, і складність інших наук: географії, історії, біології, фізики, математики...

Отже, словесність - початок усіх наук. Вона - джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили і розливається могутньою рікою. Адже, слово до слова - зложиться мова!..

Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Нею можна передати усі відтінки думок і почуттів. А ще вона така красива і багата, що здатна передавати найтонші душевні поривання людини.

Завдання ж батьків , вихователів, учителів навчити дитину любити та поважати свою мову, адже без неї не буде таких понять як батьківщина, Вітчизна , народ…

Цьогоріч у ліцеї свято  української писемності пройшло урочисто та піднесено.

 
Міжнародний проект
Автор: Alla   
Середа, 12 листопада 2014

11 жовтня 2014 року Національною службою підтримки еTwinning було схвалено міжнародний проект We, Demeter...   and others, засновниками якого зареєстровані наша Тетяна Євгеніївна Ярмиш та Вірджінія Пуглісі (Італія).  Ми гордимося тим, що це перший проект у рамках міжнародної програми eTwinning, який адмініструватиметься вчителем ліцею.

Згідно з проектом учні ліцею разом з своїм вчителем досліджуватимуть міфологічні жіночі образи, що пов'язані з Україною, та з  роллю жінки у сучасному суспільстві.

Тож бажаємо успіху нашому новому проекту.

 
Перемога із користю для здоров'я
Автор: Svetlana   
Середа, 12 листопада 2014

Спорт – це завжди прекрасно та корисно. При чому у будь-якому віці.

А як приємно спостерігати, як граційно рухаються дівчата, граючи у настільний теніс. А коли ця гра переростає у хобі, тоді і результати не заставлять себе довго очікувати.

Ось і цього року під час проведення міських змагань з настільного тенісу в залік ХХІІ Спартакіади школярів міста Сміли ліцеїстка ІІІ-М курсу Вікторія Ткаченко виборола ІІ місце.

Ми щиро вітаємо Віку з цією перемогою та бажаємо не зупинятися на досягнутому, адже рух – це життя, цікаве, насичене, повноцінне і з користю для здоров’я.

 
Ніздрачова Аліна і шахи
Автор: Alla   
Середа, 12 листопада 2014

У ліцеї завжди пишаються спортивними досягненнями своїх учнів. Спортивні уподобання ліцеїстів дуже різноманітні. Наша Аліна Ніздрачова обрала для себе шахи і з задоволенням бере участь у змаганнях з цього інтелектуального виду спорту та отримує перемоги. От і цього року вона посіла ІІ місце у міських змаганнях з шахів у залік ХХІ Спартакіади школярів міста.

Щиро вітаємо Аліну з перемогою та бажаємо успіхів.

 
Поетичний тренінг для обдарованої молоді
Автор: Svetlana   
Вівторок, 11 листопада 2014

Поетами народжуються, а не стають… Та все ж наполегливо працювали над своїми творами  і найвидатніші майстри слова. А що вже говорити про юних початківців. Тут уже не обійтися без поради досвідченого майстра, який уже давно загнуздав брикливого Пегаса.

Напередодні загальнонародного свята Дня української писемності й мови  смілянські письменники – початківці  зібралися у читальному залі центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої на зустріч із    відомою черкаською поетесою, керівницею студії «Дебют», Оксаною Галаєвою.

Пані Оксана провела поетичний тренінг з обдарованими учнями смілянських шкіл.  Ініціаторами зустрічі стали відомі вже у Смілі юні поетки  Євгенія Бритик (ЗОШ №1), Аліна Манько, Оксана Вдовиця, Катерина Нечипоренко (ліцей).

Творчість, як і будь-яка діяльність, має свої закони. Безліч прийомів, ходів, прикрас давно досліджено, розкладено по поличках, закріплено в словниках.

Не зайвим буде нагадати, що небажаними є рими на одних і тих же частинах мови в одній і тій же формі, насамперед в дієсловах. Оволодіти технікою нескладно, було б бажання.

Складайте вірші скрізь і  про що завгодно: на прогулянці, коли голова нічим не зайнята і кроки підказують ритм. Особливо піклуватися про змістовність спочатку не потрібно, головне, щоб дотримувався розмір і рими були гідними. А ще не забудьте про позитивне ставлення до життя, бо, ставши поетом, Ви посилаєте свої емоції у Всесвіт і навіть пророкуєте майбутнє.

Це не остання наша зустріч з майстрами слова. Приходьте ще – не пошкодуєте.


 
Успішний старт
Автор: Alla   
Понеділок, 10 листопада 2014

У неділю, 9 листопада, відбулися міські олімпіади з математики та історії.

Наполегливо готувалися до них наші команди під керівництвом вчителів математики Раїси Володимирівни Осадчої  і Лариси Георгіївни Ковтун та історії Ольги Анатоліївни Гунько. Спільна наполеглива праця вчителів та учнів увінчалася успіхом.

Юні математики здобули 5 перемог. Труш Артем з ІІ-М курсу посів перше місце. Другими стали Катерина Закернична (ІІ-М курс) та Сергій Бутрик (ІV-М курс). Третє місце здобули Дмитро Немудренко (І курс) та Данил Герасимчук (ІІІ-М курс). Трішечки не дотягнули і зовсім близько були від перемоги учениці, які посіли четверті місця Єлизавета Валявська (І курс) та Аліна Ніздрачова (ІІІ-М курс). На їхню перемогу сподіваємось у наступному навчальному році.

Не відстали від математиків і історики. У їхньому заліку також є перше місце у Дар'ї Гречаної з ІІ-М курсу. Другі місця завоювали Дар'я Петроченко (ІІ-М курс) та Олексій Поправко ( ІІІ-М курс).  Зовсім близькими до перемоги були і  ВалеріяТихенко (ІІІ-Б курс, 4 місце) та Валерія Касюкевічус (І курс, 6 місце). На їхні перемоги також сподіваємось у наступному році.

Щиро вітаємо команди юних математиків та істориків і бажаємо їм нових перемог.

Висловлюємо велику подяку вчителям математики  Раїсі Володимирівні Осадчій і Ларисі Георгіївні Ковтун та вчителю історії Ользі Анатоліївні Гунько за підготовку учнів до участі у міських олімпіадах.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 57