Головна Новини
Останні новини

Знаменна подія у ліцеї

Автор: Alla   
Четвер, 17 грудня 2015

17 грудня 2015 року у ліцеї відбулася знаменна подія - обласний семінар  директорів ліцеїв, гімназій, колегіумів, які об’єднані у обласну асоціацію шкіл нового типу. На семінарі були присутні Л.Г. Мазур, головний спеціаліст відділу дошкільної і загальної середньої освіти департаменту освіти і науки Черкаської ОДА, яка опікується закладами нового типу,  С.І. Чиркова, методист лабораторії розвитку освіти та педагогічних інновацій ЧОІПОПП,  С.І.Саєнко, голова Черкаської обласної асоціації директорів гімназій, ліцеїв, колегіумів. Гостей вітали  заступник начальника управління - начальник відділу освіти управління освіти, молоді та спорту М.А. Яцина, завідувач методичного кабінету відділу освіти В.Б. Руденко,   директор ліцею С.А. Гнідая.

Для обговорення учасниками семінару було визначено тему: «Варіативна частина навчального плану та позаурочна діяльність учнів як засоби формування громадянина сучасності».

Семінар готували педагогічні та учнівські колективи нашого ліцею та гімназії.

Заступник директора з навчально-виховної роботи А.С. Бурсевич розповіла гостям про те, яким чином ми вирішуємо на практиці зазначену тему семінару під час проведення курсів за вибором, факультативів, індивідуальних занять, гуртків, позакласної роботи, організації учнівського самоврядування.

У практичній частині семінару ми презентували:

  • Роботу в проектах eTwinningPlus як стимул до вивчення іноземних мов;
  • Енергетичну лабораторію клімату (Курс «Енергозбереження та пом’якшення змін клімату»):
  • «Від ліцею – до Європи» (звітне засідання гуртка «Я – громадянин»)
  • Учнівську прес-конференція «А ми в ліцеї  робимо так».

Гості ліцею високо оцінили нашу творчу роботу та побажали не зупинятись на досягнутому, постійно рухатись вперед і  досягати нових перемог.

 

Калита для малечі

Автор: Svetlana   
Понеділок, 14 грудня 2015

Свята і розваги – яскраві та радісні події в житті дітей, особливо маленьких.

Саме тому учні ІІІ- М курсу вирішили познайомити малечу дитячого садочка №2 «Берізка» з давнім народним звичаєм проведення вечорниць: витанцьовуванням на рогачах, народними іграми та обрядом кусання калити.

Наші маленькі друзі змогли відчути атмосферу давніх українських вечорниць. А посмішки на обличчі у дітвори принесли задоволення ліцеїстам.

Смачна калита, розваги, гарний настрій, ігри із старшими товаришами та можливість відчути азарт від змагання подарували радість малюкам.

Такі заходи виховують у найменших повагу та любов до традицій рідного народу, до української народної пісні.

 

Вітаємо Олексія Поправко

Автор: Alla   
Понеділок, 14 грудня 2015

13 грудня  відбулася міська олімпіада з англійської мови. Друге  місце посів Олексій Поправко(ІV-М курс).

Щиро вітаємо Олексія та його вчителя  Тетяну Євгеніївну Ярмиш!!!

(Результати предметних олімпіад за 2015-2016 навчальний рік)

 

Ще одна зустріч з поезією...

Автор: Svetlana   
Четвер, 10 грудня 2015

У вівторок 08.12.2015 року у ліцеї відбулася цікава зустріч з людиною, яка, мабуть, має стати взірцем мужності, любові до життя та боротьби за кожен свій день. А натомість ми познайомилися з чоловіком, який любить життя понад усе, скромним та щирим, романтиком у душі, не дивлячись на складні життєві перипетії.

Це Микола Олександрович Скрипник, технік-конструктор фірми «Навіс-Україна», автор збірки поезій «Зоряний вітер».

Саме з його поезіями і мали нагоду познайомитися ліцеїсти. Такими ж скромними, чуйними, ніжними, але твердими у своєму слові, як і сам автор.

 

Київський виїзний театр у гостях у ліцеїстів

Автор: Svetlana   
Четвер, 10 грудня 2015

07.12.2015 року у ліцей завітали актори Київського виїзного театру С.О. Гавриленко «Теремок» з тематичною постановкою на одну дію «Я не хочу помирати».

Ліцеїсти з цікавістю переглянули постановку, адже вона стосувалася найболючіших проблем сучасного суспільства – наркоманії та СНІДу та пройшла в рамках проведення заходів щодо боротьби зі СНІДом та підтримки людей, хворих на СНІД.

Дитячий максималізм, щира довіра тим, хто називає себе друзями, розчарування та самотність у своєму горі, у своїй звичці – ось головні проблеми, що піднімалися у постановці.

Цікава гра акторів та актуальність порушеної проблеми залишили у дитячих серцях слід.

Співчуття, співпереживання, бажання зрозуміти, допомогти та відвести біду – ось ті емоції, що вирували у дитячих душах уже навіть після завершення виступу. А значить, усе було недаремно.

 

Пізнавальна виховна година "Стоп насиллю!"

Автор: Svetlana   
Четвер, 10 грудня 2015


Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться акція «16 днів проти насильства».

Насильство в сім’ї - це не лише українська біда, а й проблема світового масштабу.

В Україні жінки, діти та люди похилого віку страждають від домашнього насильства набагато частіше, ніж можна собі  уявити. На думку експертів, загальна  кількість злочинів і адміністративних правопорушень, пов’язаних з насильством у сім’ї, є більшою, ніж усіх інших злочинів взагалі.

Насильство класифікують за різними типами і ознаками. Воно буває: фізичне, психологічне, сексуальне і економічне.

Правовий захист від насилля базується на Конституції України, Конвенції ООН про права людини, Конвенції ООН про права дитини, Законі України про охорону дитинства, Сімейному кодексі України та Законі України про попередження насильства в сім’ї.

Саме на тему протидії насилля і відбулася у ліцеї година спілкування «Стоп насиллю!», яку провела для ліцеїстів завідувач відділу обслуговування читачів Центральної дитячої бібліотеки Наталія Сірик.

Учні II-М курсу переглянули відеоматеріали «Не виховуй насилля», «За що?», взяли участь у практикумі «Аналіз ситуації» та  з зацікавленням  прослухали притчу «Все залишає свій слід…»

Сподіваємося, що почуте і побачене, програне у ситуативних завданнях і відчуте не залишить байдужими нікого.

 

Вітаємо переможців олімпіади з правознавства

Автор: Alla   
Понеділок, 07 грудня 2015

6 грудня  відбулася міська олімпіада з основ правознавства. Наша команда виступила достойно. Перше місце завоювала  Анна Чурілова (ІІ-М курс). Третє місце посіла Анна Лозова (ІІІ-М курс).

Щиро вітаємо обох дівчат та їхнього  вчителя  Ольгу Анатоліївну Гунько!!!

Зичимо нових перемог!!!

(Результати предметних олімпіад за 2015-2016 навчальний рік)

 

Вітаємо переможця олімпіади з економіки

Автор: Alla   
Понеділок, 07 грудня 2015

5 грудня  відбулася міська олімпіада з економіки. Перше місце завоював  Даниіл Бережанський (ІV-М курс).

Щиро вітаємо Даниіла та його вчителя  Наталію Василівну Валантирець!!!

Бажаємо нових перемог!!!

(Результати предметних олімпіад за 2015-2016 навчальний рік)

 

Семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи відбувся у ліцеї

Автор: Alla   
Четвер, 03 грудня 2015

02 грудня 2015 року  ми радо вітали заступників директорів з навчально-виховної роботи, які взяли участь у міському семінарі-практикумі  на тему «Варіативна  частина  навчального плану   та позаурочна діяльність школярів як засоби формування громадянина сучасності».

Перед гостями з доповіддю «Варіативна  частина  навчального плану   та позаурочна діяльність як засоби навчання ліцеїстів для вирішення актуальних проблем сучасності» виступила заступник директора з навчально-виховної роботи А.С. Бурсевич, а заступник директора  з навчально-виховної роботи Л.О. Хуртенко розповіла колегам про роботу в проектах eTwinning,  які стимулюють ліцеїстів до вивчення англійської  мови. Учасникам семінару було показано такі практичні заняття:

Енергетична лабораторія клімату.

Лінгвістичний експериментаріум «Загублені у світі ідіом?».

Рольова гра «Фінансова грамотність: актуально, необхідно».

Творча майстерня «Літня школа як засіб мотивації до дослідництва».

Активно долучилися до  проведення цих занять вчителі ліцею Береговенко Т.В., Валантирець Н.В., Волошина М.С., Осадча Р.В., Ярмиш Т.Є..

Завідувач методичного кабінету В.Б. Руденко провела для заступників круглий стіл на тему: «Шляхи підвищення якості освіти у загальноосвітніх навчальних закладах».

 

Життя в очікуванні дива...

Автор: Svetlana   
Вівторок, 01 грудня 2015

27 листопада  в актовій залі ліцею відбулося велике свято – ліцей відзначив вісімнадцяту річницю із дня свого заснування. До цього дня вже традиційно приурочується і посвята наших першокурсників у ліцеїсти.

Отож, наших юних першокурсників саме від цього дня  прийнято вважати справжніми ліцеїстами. А для того, щоб усі краще дізналися, хто ж прийшов навчатися до нас у цьому році, що очікувати від цих маленьких непосид, ведучі запропонували пройти учням першого курсу цілу низку випробувань, які б довели всім гостям свята, що наші юні друзі гідні бути ліцеїстами.

Привид Мудрості (роль якого виконував Шадрін Антон із 4-М курсу) запропонував першокурсникам  п’ять ключів від потаємних дверей нашого ліцею: від кімнати мудрості, ліцейних традицій, класу здорового способу життя і здоровя, кімнати талантів та справжньої  дружби.

Один за одним, виконуючи складні завдання Привида, першокурсники відвойовували ключі. А глядачам лише залишалося дивуватися – які ж усе-таки у нас розумні, талановиті та обдаровані наші першачки!

Особливо хотілося б відмітити, що діти з І курсу виявилися справжніми живчиками та креативчиками. Якими творчими та спортивними виявилися Артур  та Даша Сидоренки,  талановитим організатором проявила себе Даша Щербина, скромна і тендітна Яна Чмиренко розкрила на святі свій вокальний талант. Свято ніколи б не відбулося без Кучі Аліни, Овсійчук Лізи, Больмот Ані, Іллющенко Мар’яни, Косенко Альони, Подлєсного Миколи, Таран Оксани, Нечипоренка Назара.

Нам залишається лише їм подякувати за гарну підготовку до свята та ще раз привітати наш любий навчальний заклад  із вісімнадцятиріччям.

З Днем народження, любий ліцею! Нехай кожен день твого майбуття буде наповнений весняною юністю і одухотвореністю, цвітінням і легкістю літа, натхненням осені, зимовою свіжістю і очікуванням дива!

 

Промова президента ліцею на урочистостях з нагоди Дня народження ліцею

Автор: Svetlana   
Вівторок, 01 грудня 2015

Шановні друзі!

Вітаю нас усіх із днем народження ліцею!

Вісімнадцять років… Це багато, чи мало?...

Навіть для людини це досить юний вік, а для навчального закладу – взагалі не такий великий. Але за такий короткий час наш ліцей має багато досягнень, славетну історію і встиг завоювати авторитет не тільки в місті, а й далеко за його межами. Наші випускники достойно зарекомендували себе у провідних вузах України. Наші учні активно беруть участь у різноманітних міжнародних проектах.

Сьогодні річниця ліцею. Традиційно в цей день проводиться обряд посвяти першокурсників у ліцеїсти.

Першокурсники, ви маєте усвідомити свою відповідальність. У ваші руки передаються ключі не тільки від умовних класів дружби, творчості, традицій, насправді ви отримали доступ до найрізноманітніших наук. Перед вами відкриваються усі можливості. За вами майбутнє. Вам продовжувати історію ліцею і наслідувати його традиції. Тому не забувайте, що ваш обов’язок – гідно пронести звання ліцеїста всі ці чотири роки.

Сьогодні мені приємно бачити вас такими щасливими, адже я пам’ятаю себе на вашому місці два роки тому. В моїх очах було і хвилювання, і очікування майбутніх труднощів, страх перед невідомим майбуттям. Тільки тепер розумію, що всі хвилювання були даремними, адже життя в ліцеї виявилося веселим та цікавим.

І звісно ж, я хочу привітати всіх ліцеїстів, учителів, батьків, кожного, хто зробив свій внесок у розвиток і процвітання нашого навчального закладу.

Ваш президент - Дмитро Чубін

 

Вітаємо переможців олімпіади з математики

Автор: Alla   
Понеділок, 30 листопада 2015

28 листопада відбулася міська олімпіада з математики. Наша команда під керівництвом вчителя математики Раїси Володимирівни Осадчої отримала чотири перемоги.  Перші місця завоювали Артем Труш (ІІІ-М курс) та  Олексій Поправко (ІV-М курс) . ІІ місце посів Данило Герасимчук (ІV-М курс). ІІІ місце у Аліни Ніздрачової (ІV-М курс).

Щиро вітаємо наших математиків Артема, Олексія, Данила та Аліну і  їхнього вчителя Раїсу Володимирівну !!!

(Результати предметних олімпіад за 2015-2016 навчальний рік)

 

З Днем народження!

Автор: Sofiya   
П'ятниця, 27 листопада 2015

Дорога моя, ліцейна родино!

З Днем народження! 18 років – повноліття! Вже 18… Тільки 18… Які ми? Чим живемо? Про що мріємо? Чим пишаємося? Моє серце переповнюють почуття любові, гордості, великої шани до рідного ліцею. Я безмежно вдячна колегам, адже це їх кропітка праця допомогла отримати за 18 років ліцейні атестати більш  ніж 800 випускникам нашого закладу. Саме вчителі ліцею зуміли закохати дітей в науку і сьогодні серед наших випускників вже більше 10 осіб мають наукові степені, стали викладачами вузів, розвивають фундаментальну науку, отримали міжнародне визнання молодих науковців.

Я низько вклоняюся батькам нашіх  вихованцям за віру, толерантність, мудрість, допомогу і, звичайно, за вашіх дітей.
Але, головні слова подяки вам, ліцеїсти!  Подяки за сотні перемог у різноманітних інтелектуальних змаганнях, сотні написаних науково-дослідницьких робіт, серед яких переважна більшість переможних; десятки технічних винаходів; міжнародну співпрацю із школами світу; десятки написаних і втілених у життя різноманітних проектів; за щастя співпраці з усіма президентами ліцею; за «директорські посиденьки» і, взагалі, за трепетне відношення до ліцею.

Дорогі, наші наймолодші ліцеїсти! Ось і промайнули ваші перші 100 днів у ліцеї, ви зуміли довести, переконати усіх , і себе у тому числі, що саме вам навчатися у нашому навчальному закладі, саме вам  примножувати наші досягнення, традиції, вписати нові сторінки в історію ліцею.

Мій рідний ліцею! Хочу побажати тобі зберігати й надалі ту родинну атмосферу, що завжди панує у нас. Ліцеїстам  зичу любити наш ліцей й учителів, завжди пам’ятати про них після випуску і примножувати славу нашого закладу, успішно працюючи на благо України.

З любов’ю

Софія Анатоліївна.

 

Безпам'ятство — це невдячність перед минулим і безвідповідальність перед майбутнім

Автор: Svetlana   
Четвер, 26 листопада 2015

Історія органічно пов'язана з пам'яттю, яка долає невпинний час, долає забуття. В цьому непересічна культурна значимість пам'яті. Безпам'ятство — це невдячність перед минулим і безвідповідальність перед майбутнім. Щоб не помилятися в майбутньому, ми повинні пам'ятати про свої помилки в минулому.

Хоча б частково подолати своє примусове безпам’ ятство українці отримали змогу лише з початком горбачовської «відлиги» у другій половині 1980-х років, розпадом Радянського Союзу та створенням власної держави. От тоді і почали відкриватися факти недалекого спільного минулого, які так старанно приховувалися владою. Однією з таких трагічних сторінок стала правда про голодомори.

Офіційне відзначення Дня пам’ яті жертв голодоморів встановлювалося Указом Президента України Л. Кучми №1310/98 від 26 листопада 1998 року як « День пам'яті жертв голодоморів» . Указом Кучми №1181/2000 від 31 жовтня 2000 року встановлювалася назва « День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій» . Указом Кучми №797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва « День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій» . Указом президента Віктора Ющенка № 431/2007 від 21 травня 2007 називається « День пам'яті жертв голодоморів» і повинен відзначатися щороку у четверту суботу листопада.

У XX столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., проте Голодомор 1932-33 рр. був наймасовішим і найжорстокішим. Розпочався голодомор наприкінці літа 1932-го, свого піку досяг навесні 1933-го і завершився на початку літа. Головною причиною Голодомору історики називають політику тоталітарного сталінського режиму щодо українців. Коли люди голодували, влада не лише не припинила примусове відбирання їжі. Навіть не приймала допомогу інших країн, а навпаки - кинула всі сили на те, щоби ізолювати голодні райони.

За даними істориків, у 1932-33 роках жертвами голоду в Україні, за різними оцінками, стали від 4 до 10 млн. людей. Це означає, що в ті трагічні роки Україна не долічилася від 10 до 25% свого населення, втрачаючи його по 25 тисяч людей в день, по тисячі — на годину, по 17 — щохвилини. Найбільше постраждали тодішня Харківська  і Київська області. На них припадає більше половини усіх загиблих.

Ще живі люди, котрі пам’ ятають голодомор і можуть розповісти про нього. Ще зберігається шанс засвоїти урок історії не за підручниками, а через безпосередній контакт із живими свідками. Але з кожним днем події голодомору віддаляються в часі, не втрачаючи при цьому свого скорботного і трагічного значення.

Вшанувати пам’ ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.Автор: Директор музею
Тернопільського національного економічного університету


 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 69