Головна Новини
Останні новини

ONCE UPON TODAY…IN EUROPE

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 06 травня 2016

Минуло 11 місяців від поїздки ліцеїстів до маленького селища розташованого у нижній Селезії, Польща, де з кінця восьмидесятих існує унікальна організація «Фонд Кшижова для європейського порозуміння», де нині відбуваються зустрічі молоді з різних країн світу,  місце подолання ворожнечі, стереотипів, місце для творчості, діалогу. Цього разу у складі 28 учасників з Естонії, Молдови, Німеччини, Румунії, Польщі та України координатор євроклубу взяла участь у семінарі-тренінгу, який був першим заходом у рамках проекту “Once upon today…in Europe”(Колись сьогодні …у Європі) за програмою Європейського Союзу ERASMUS +, метою якої є розвиток навичок та спроможності працевлаштування через організацію тренінгів, заходів у сферах освіти, спорту та молодіжних організацій.

 

З Великоднем!

Автор: Lesya   
П'ятниця, 29 квітня 2016

 

Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять

Автор: Svetlana   
Середа, 27 квітня 2016

Вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року став причиною наймасштабнішої техногенної катастрофи у світовій історії.

До 30-ї річниці цих страшних подій у Центральній міській бібліотеці імені О. Журливої  відбувся урок-реквієм «І все перекреслив урановий атом». Організувала відвідування заходу бібліотекар ліцею І.І.Рак. Присутні на заході учні природничо-математичного ліцею (II-М та ІІ-Б курсу ) разом з учителем зарубіжної літератури О.О. Діденко з хвилюванням слухали розповідь ведучих про наслідки аварії.

Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров'я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

В залі лунали поезії про Чорнобиль, лицеїсти з хвилюванням переглянули уривки документальних та художніх фільмів, присвячених цим жахливим подіям. А Наталя Плієва, зав.відділом  юнацтва, запропонувала дітям бібліотечний огляд літератури на цю трагічну тему.

Під час заходу експонувалась книжково-ілюстративна виставка «Гіркий урок людству», де були представлені  книги, присвячені Чорнобилю.

Минуло 30 років, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він «зачепив своїм недобрим крилом», і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Хвилює ця трагедія і нас, бо нам таки є над чим замислитись.

 

30 річниця аварії на Чорнобильській АС. Пам'ятаємо... Віримо... Сподіваємося...

Автор: Svetlana   
Вівторок, 26 квітня 2016

Сьогодні, 26 квітня 2016 року, виповнюється 30 років з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної біди світового масштабу на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 року сталося те, про що ніхто не міг подумати, те, що ніколи б ніхто не міг припустити, те, що стало невиправною помилкою, «чорною плямою» в історії України, те, що скалічило і забрало сотні і тисячі життів… Реактор №4, що був збудований в 1976 році на Чорнобильській АЕС,  розташованій за 100 кілометрів на північ від Києва,  вибухнув.

Масштаби катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії. Ризикуючи своїм життям та здоров'ям, вони виконали свій обов'язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

 

У ліцеї відбувся благодійний ярмарок у рамках Акції "Серце до серця"

Автор: Svetlana   
Неділя, 24 квітня 2016

1 квітня стартувала десята Акція Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» - «Врятуй життя дитини», яка триватиме до 30 квітня під гаслом «Врятуй життя дитини».

Впродовж місяця проходить збір коштів на закупівлю медичного обладнання в реанімаційні відділення дитячих лікарень. В усіх обласних центрах благодійники об`єднаються, щоб зібрати на медичне обладнання саме в свою обласну дитячу лікарню.

Акція «Серце до серця» проходить вже десятий рік поспіль і за цей час набула загальнонаціональної підтримки. У рамках Акції відбуваються масові заходи по всій Україні, спрямовані  на розвиток благодійництва і збір коштів на медичне устаткування.

Варто нагадати, що за 9 років діяльності, волонтерами «Серце до серця» було зібрано 23 264 788,98 гривень. На всі ці кошти було закуплено понад 1400 одиниць медичного устаткування, яке передали в обласні дитячі лікарні та в користування маленьким українцям. За результатами IX акції 2014 року волонтери зібрали 2 746 228 грн. 35 коп. для допомоги дітям з вадами зору, на які закупили 51 одиницю новенького устаткування.

Цьогоріч волонтерами Акції "Серце до серця" стали троє ліцеїстів: Марія Коцуконь, Олександра Черненко та Дмитро Чубін.

Саме вони  за підтримки учнівського самоврядування ліцею організували та провели 25 квітня благодійний ярмарок, кошти з якого підуть на підтримку найменшеньких  членів нашого суспільства, яким так потрібна медична допомога ще в пологовому будинку.

Величезна подяка усім, хто так небайдуже поставився до проведення благодійного ярмарку. Хтось готував смаколики, хтось випікав добреники, хтось виготовляв різноманітні вироби власноруч, щоб долучитися до Акції. А потім усім миром усе це розкупили, щоб зібрати такі необхідні кошти на спеціальне реанімаційне обладнання.

Разом ми - сила. І тільки спільні зусилля  дають результат. Цим і пишаємося.

 

Центр "Емаус" - світоч людської духовності

Автор: Svetlana   
Неділя, 24 квітня 2016

Ліцеїсти активно співпрацюють з центром підтримки людей, що мають особливі потреби.

Активісти центру  на чолі з Надією Надільною уже вкотре завітали у гості до ліцею, щоб донести інформацію про людей, які мають особливі потреби та потребують підтримки і розуміння з боку суспільства.

Центр "Емаус" створений з метою духовної підтримки осіб з особливими потребами, їхніх родин, а також усіх тих, хто розділяє із ними своє життя.

Центр заснований у 2001 році і діє при Українському Католицькому Університеті.

Цього разу гостею ліцеїстів стала голова Спілки батьків дітей-інвалідів Анна Лихвар зі своєю донечкою Марійкою, дуже талановитою дівчинкою, що має складну форму ДЦП, але, дякуючи підтримці та розумінню мами, працівників центру та учителів, має змогу бути активним членом спільноти.

Метою заснування центру «Емаус» стало поширення ідеї нового бачення суспільства, в котрому є місце для кожної особи і кожна особа приймається як Божий дар, цінується гідність кожного, незважаючи на його розумову чи фізичну неповносправність.

Завдання кожного з нас правильно сприймати, розуміти та підтримувати таких людей, адже вони, маючи фізичні вади, талановиті своїм світосприйняттям. Не кожна фізично здорова людина може похвалитися тим же.

 

День ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ у ліцеї

Автор: Alla   
П'ятниця, 22 квітня 2016

20 квітня 2016 року  у ліцеї  було проведено об’єктове тренування «Дії органів управління ЦЗ при загрозі виникнення надзвичайної ситуації природного характеру».

Для учнів ліцею було проведено День ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ. Метою його проведення було вдосконалення знань та навичок учасників навчально-виховного процесу в організації виконання заходів щодо захисту життя і здоров’я в екстремальних умовах.

На класних годинах учні ліцею вчилися надавати першу долікарську медичну допомогу( ІІ-Б курс), розширювали знання про причини виникнення пожежі у побуті (ІІІ-Б курс), вчилися основним правилам поведінки при виявленні розливу ртуті ( І курс).

Учні ІІ-М курсу навчалися правилам поведінки у сховищах та укриттях. Особливу увагу учнів ІІ-М курсу було звернуто на основні правила поведінки при виявленні маловідомих предметів.

Учні ІІІ-М курсу не обійшли  таку важливу тему, як дії під час надзвичайних ситуацій природного характеру. Вони  навчалися основним правилам  поведінки під час грози, сильного вітру, шквалів.

А учні четвертих курсів звернулися до такої важливої теми як  річниця Чорнобильської трагедії «Трагедія ХХ століття».

Звичайно ж, всі учні ліцею пройшли тренування з евакуації з приміщення при «умовній пожежі».

 

Кажани – наші дивовижні сусіди

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 15 квітня 2016

Будьте дружними до кажанів! Із таким закликом звернувся до наших старшокласників кандидат біологічних наук, науковий співробітник відділу «Динаміки популяції» Інституту еволюції екології НАН України Анатолій Анатолійович Білушенко.  Наукова конференція під цією назвою пройшла 16 квітня на базі четвертих курсів.

Що потрібно знати, якщо поруч оселився кажан?  Корисні вони сусіди чи небезпечні?  Як турбуватися про кажанів, аби ті не зникли безслідно з лиця землі? Оце основні запитання, відповіді на які звучали під час проведення  конференції.

Учні дізналися, що кажани можуть бути нашими друзями, що ніякої небезпеки вони не несуть, проте потрібно бути обережними і уважними, якщо ці маленькі тварини поселилися поруч.

Кажани – суспільні тварини, окрилені темрявою.  Як і де вони відпочивають взимку, чим живляться, яку користь приносять суспільству, - усе це дуже цікавило четвертокурсників. Тому навіть після закінчення конференції Анатолія  Анатолійовича іще довго не відпускали, вслухаючись у відповіді на свої запитання.

А на завершення зустрічі наш гість подарував ліцейній бібліотеці – Червону книгу України, монографію «Рукокрилі центрального лісостепу України» та невеличке видання  із символічною назвою «Будьте дружніми до кажанів».

 

VII Всеукраїнський форум "Учитель-новатор"

Автор: Lesya   
Вівторок, 12 квітня 2016

8 квітня у Києві на базі Новопечерської школи відбувся VII Всеукраїнський форум Microsoft "Учитель-новатор", учасниками якого були Леся Олексіївна Хуртенко, заступник директора з навчально-виховної роботи та Наталія Василівна Валантирець, учитель географії.

Під час форуму було проведено екскурсію по інноваційниї закладах Києва: Новопечерській школі та початкових школах "Британіка" і "Лого". Учасники форума взяли участь у роботі трьох майстер-класів, присвячених хмарним технологіям, компетентісному підходу в освіті. У дружньому колі форумчани вітали переможців всеукраїнського конкурсу "Учитель-новатор".

По закінченню форуму всі учасники отримали сертифікати.

 

Нова перемога на міжнародному конкурсі!

Автор: Lesya   
Вівторок, 12 квітня 2016

Оголошено результати міжнародного конкурсу "Енергозберігаючі традиції народів України та Молдови"

Серед учительських робіт у номінації «Пошуково-дослідницькі роботи вчителів» 1 місце посіла наша Діденко Олена Олексіївна з роботою «Капустянське енергозбереження».

Щиро вітаємо з перемогою та бажаємо Олені Олексіївні творчих злетів, нових здобутків та перемог!

 

Світ фентезі - світ, у якому "живуть" сучасні діти

Автор: Svetlana   
Субота, 09 квітня 2016

Біблотечний урок до Міжнародного дня дитячої та юнацкої книги був проведений для учнів І курсу на тему: «Світ  фентезі» на базі Центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої.

Свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги, відзначається щороку (починаючи з 1967 року) 2 квітня — у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.  Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія та гумор і сатира.

Ліцеїсти ознайомилися з жанрами героїчної та високої (епічної) фентезі.

 

Подорожуємо рідним Черкаським краєм

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 08 квітня 2016

Весняні канікули – чудовий час для відпочинку, розваг і, звичайно ж, для цікавих екскурсій. Тож  учні ліцею  Денис Драгоєв, Артем Журавський, Богдан Плодистий, Анна Лозова, Анастасія Киченко, Денис Соловйов, Микола Подлєсний разом зі своїми  учителями   вирушили в мандри по рідній Черкащині. До них приєдналися і майбутні ліцеїсти Євген Діденко, Андрій Лісовий, Владімір Теліга та Вероніка Волошина, яким цієї весни теж не сидиться на місці. Не злякали мандрівників навіть вибоїни на дорогах, бо коли хочеш пізнати щось нове, та ще й з друзями, будь-яка перепона перетворюється на захопливе випробування.

Маршрут краєзнавців  з рідного ліцею пролягав  до хутора Шампань,  де розташувався  Військово – патріотичний  музей родини Бойків.

Ліцейні педагоги – Світлана Лісова, Тетяна Береговенко, Олена Діденко та Людмила Чайченко – давно вже мріяли відвідати це незвичайне місце, бо багато про нього чули від учителя Захисту Вітчизни Павла Олексійовича Завгороднього. І от  учителька МСП Марія Волошина   організувала для колег та  вихованців ліцею  таку мандрівку.

 

ВІТАЄМО!!!!!

Автор: Lesya   
Вівторок, 05 квітня 2016

Дорога наша Софіє Анатоліївно!

Від щирого серця вітаємо Вас із Днем народження!

Осипаються дні пелюстками,
Непомітно спливають роки,
Не сумуйте, гордіться літами,
Бо не марно прожиті вони.
Як для Вас - то прожито ще мало,
Доживіть хоч принаймні до ста,
Щоб усюди Вас щастя стрічало,
А для горя щоб час не настав.
Нехай любов незгасно світить,
Хай доля радісно співа,
Для Вас усі найкращі квіти
І найласкавіші слова.
Бажаєм Вам життя прожити
Без сліз, без горя, без біди.
Нехай воно щасливим буде
Сьогодні, завтра і завжди!

 

Ліцеїсти можуть з гордістю заявити: "Ми - українці, а, отже, ми - європейці"

Автор: Svetlana   
Четвер, 31 березня 2016

29-30 березня 2016 року на базі НВК №141 ОРТ «Освітні ресурси та технологічний тренінг» м. Києва пройшла XVIІ Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Українсько-європейські ініціативи в освітньому просторі: ціннісна парадигма».

Наш ліцей на Конференції представляли координатор проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО у закладі, керівник команди, Світлана Лісова та двоє учнів: президент ліцею Дмитро Чубін та президент євроклубу Олександра Черненко.

Метою конференції було залучення учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО до конструктивної дискусії щодо шляхів формування стійкої ціннісної парадигми, яка є універсальною як для українського, так і для європейського світу.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 75