Головна Новини
Останні новини
Юність ... Найкраща пора...
Автор: Svetlana   
Четвер, 19 червня 2014 15:20

Сьогодні на вулиці буяє зеленню і цвітом літо, прийдешній день несе нове і невідоме життя. Усе має свій поступ. Усе невблаганно змінюється. Ми відчуваємо цей плин часу, а
час змінює все, що оточує нас…

Довга життєва дорога людини, вона нелегка і мінлива. Та всім неодмінно світитиме далеким вогником, оповитим солодким, стискаючим серце спогадом — дитинство і юність.

Юність … Найкраща пора... Так хочеться бути уже дорослим, але у той же час ще залишатися дитиною.
Саме у цю прекрасну пору юності наші другокурсники отримують свій перший дорослий документ – свідоцтво про базову середню освіту.

Привітання… Квіти… Нестримані сльозинки в зіницях батьків, що з гордістю спостерігають за своїми уже напівдорослими дітьми… А вони такі красиві на своєму святі… Вони хвилюються і тішаться водночас…

Проникливі слова ведучих свята – Каті Нечипоренко, Антона Шадріна та Аліни Ніздрачової не залишали нікого байдужого у залі. Зігрівали своїми трепетними піснями виконавці: незмінне тріо «Мелодика» - Катя Нечипоренко, Оксанка Вдовиця та Аліна Манько та Антон Копійка, що виконав душевну пісню із репертуару «Океану Ельзи» - «Дякую тобі».

Подарували хвилинки радості глядачам і танцюристи – вальс від першокурсників та танок стюардеси від учениці ІІ-М курсу Карини Поліщук.

53 ліцеїстів отримали  свідоцтва про базову середню освіту. Тепер вибір за ними… Повертатися 1 вересня в стіни рідного ліцею чи продовжувати своє навчання в інших навчальних закладах. Але  не залежно від вибору, ми бажаємо їм мирного неба над головою та щасливих і радісних літніх канікулів…

 
Вітаємо з перемогою!
Автор: Lesya   
Вівторок, 17 червня 2014 11:47

11 червня 2014 року у Київському міському Будинку вчителя пройшов національний форум «Новітній інтелект України», під час якого відбулась публічна презентація конкурсних робіт його фіналістами та проведено визначення переможців і призерів VIII Всеукраїнського конкурсу «Новітній інтелект України». Звичайно ж, там були і наші ліцеїсти з  вчителем географії Наталією Василівною Валантирець.

За результатами публічного захисту конкурсних робіт та на підставі голосування Національна конкурсна комісія  затвердила список переможців VІІІ Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України».

На нашу превелику радість у номінації «Прикладні дослідження із соціально-економічної тематики» у першій  віковій категорії здобула перше місце  учениця ІV-М  курсу Балан Катерина.
Крім того, цього року десять конкурсних тем підтримали і тематичні партнери. Так, холдингова компанія "Еко-дім" нагородила премією ученицю ІІІ-М курсу Борікову Богдану за роботу "Екологія в Україні: як від красивих гасел і обіцянок перейти до конкретних ефективних справ?".

Щиро вітаємо з перемогою Катю Балан і Богдану Борікову та  їхнього керівника Наталію Василівну Валантирець. Бажаємо успіхів!

 
Свіже повітря, фізичні розваги і... смакота!..
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 13 червня 2014 13:54

Що може бути краще, ніж літній відпочинок у колі найкращих друзів на природі.  А  якщо  до цього  додати і смачну кашу, зварену педагогами (виявляється, вони  уміють не лише повчати і читати нотації, а й гарно куховарити і припрошувати з’їсти ще й добавку)!

Ліцеїсти цього дня попрокидалися не від зарядки чи гри у м'яча, а саме від приємного димку, що лоскотав дитячі носики, та ароматів польової кухні, яку розвернули вихователі відпочинкового табору у спеціально відведеному куточку ліцейного саду...

Свіже повітря, фізичні розваги і... смакота!..

Ось таким вдалим виявився День здоров’я в рамках літнього оздоровчого табору «Паросток», що відбувся 12 червня на зеленому затишному дворі  рідного ліцею.

Активними  у процесі відпочинку були всі. Але після смачного обіду треба ще й прибрати і посуд гарно помити. От тут і виявили свої таланти юні господині ІІІ-Б курсу: як справжні Попелюшки, вони до блиску відчистили казанки, так що їхній вихователь, Петро Карпович, навіть побачив там своє відображення.

 
Заключна подія міжнародної шкільної екологічної ініціативи у Румунії
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 13 червня 2014 13:42

З 2 по 5 червня в мальовничому окрузі Брашове,  Румунія,  відбулася заключна подія міжнародної шкільної екологічної ініціативи „Європейські школи за Живу Планету”, що вже шостий рік поспіль проводиться Всесвітнім фондом природи та ERSTE Фундацією. У межах програми „Європейські школи за живу планету” школярі та вчителі з 11 країн Європи презентували природоохоронні проекти, які вони втілювали в життя протягом року. Діяльність варіювалась від насадження шкільних садів, проведення вуличних заходів та театральних вистав до виставок та конкурсів.

Команда “Мудрі споживачи” ліцею презентувала власний проект “Наші дії приносять зміни”. Цікавою та оригінальною була форма презентацій. В перший день кожна школа оформляла свій стіл та стіну згідно  вимог та критерій, які школи отримали заздалегідь. Другого дня  на ранковій сесії підводились підсумки роботи в групах, а після ланчу розпочався перегляд відеороликів(одне з домашніх завдань) , в яких кожна команда мала протягом однієї хвилини прорекламувати свій проект . Після перегляду кожних 11 роликів відбувався огляд постерів та столів цих команд, відповіді на запитання, обмін думками.

 
Грант Олександра Скорохода
Автор: Lesya   
П'ятниця, 13 червня 2014 10:31

Що може бути приємнішим, ніж коли випускник не лише пам'ятає про свій заклад, а й стає меценатом. Саме для підтримки розумних, талановитих та громадсько активних ліцеїстів у 2013 році заснував свій іменний грант перший випускник нашого ліцею Олександр Скороход.
Сьогодні Олександр - молодий, відомий вже й за межами України не лише як науковець, голова Ради молодих учених України, який працює в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України, у відділі сигнальних систем клітин, експерт з біотехнологій та консультант в компаніях “BirchBob” та “Intellecttechnologies” 2007-2008р., а й як письменник, автор повісті "Чаша" та роману "Всесвіт", багатьох оповідань, член спілки журналістів України. До сфери інтересів Олександра також входять: карате Кіокушінкай (чорний пояс), цигун, він-чунь, марафонський біг, альпінізм, туризм, розвиток інтуіції та творчих здібностей, інноватика, психологія, філософія, пізнання і розкриття людських можливостей.

За результатами 2013-2014 н.р. Олександр відзначив, як і минулого року, не одного, а двох номінантів - ученицю IV-Б курсу Янінну Сороку та ученицю ІІ-Б курсу Катерину Нечипоренко. Олександр також зазначив, що цього року було важче обирати переможців, адже було подано матеріали від 8 номінантів, і всі - достойні.

 
Зелені свята у стінах ліцею
Автор: Svetlana   
Вівторок, 10 червня 2014 14:32

Хороші дівки
По нашому ліцею ходять,
Хороше Куща водять!-

Так розпочали учасниці гуртка «Я громадянин України», що працює в ліцеї у рамках літньої наукової школи під керівництвом учителя української мови та літератури Тетяни Володимирівни Береговенко,  магічне дійство водіння Куща, яке дійшло до нас із глибини тисячоліть. Це давній відгомін вшанування рослин як символів урожаю, здоров'я і краси: найвищу на зріст дівчину прикрасили  хустками, намистом, квітами і водили ліцеєм.  Вона  усім зустрічним  бажала   доброго здоров'я і врожаю. А її подруги багато чого дізналися про свято Трійці, вивчили слова поздоровлення і отримали подарунки від директора Софії Анатоліївни Гнідої, яку вшанували такими словами:

Ой, зацвіла в городі рожа,
У  цьому домі господиня хороша.
Просимо, пані, наш Кущ оцінити,
А свій дім звеселити!

 
Директор успішно звітувала по експерименту
Автор: Lesya   
Вівторок, 10 червня 2014 11:33

4 червня 2014 року у м. Києві відбулось засідання комісії з питань інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи з проблем виховання, розвитку дітей та учнівської молоді у загальноосвітніх навчальних закладів Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, на якому заслуховувались звіти експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів всеукраїнського рівня про хід та результати дослідно-експериментальної роботи.

Директор ліцею Софія Анатоліївна Гнідая звітувала про завершення дослідно-експериментальної діяльності, яка тривала з 2009 по 2014 рр. на базі нашого навчального закладу за темою "Створення сприятливого освітнього середовища як фактору формування компетентного випускника сучасної школи". Звіт супроводжувався презентацією, яка ілюструвала основні надбання і результати роботи в есперименті. Також увазі Комісії були представлені посібники, з рекомендаціями, таблицями та схемами, які розробили учителі ліцею. Члени комісії високо оцінили роботу педагогічного та учнівського колективів, побажали успіхів у подальшій діяльності.

 
Про найцікавіші моменти у роботі президентської ради…
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 06 червня 2014 12:26

Так швидко добіг до кінця черговий навчальний рік.  Президентська рада попрацювала на славу. За цей рік було зроблено чимало нового та цікавого як для нашого навчального закладу так і для нашого міста.

Президентська рада організувала навесні та восени футбольні турніри  між паралельними курсами.

Подарунок ліцею на День народження – «Скринька побажань» - служить гарним помічником для визначення побажань ліцеїстів.

Рада ліцею та учасники ліцейного Євроклубу подарували казку та підготували подарунки від Святого Миколая дітям із допоміжної школи-інтернату.

У цьому році була започаткована Книга рекордів  ліцею, куди будуть записуватись різні досягнення ліцеїстів за певними критеріями.

Цьогоріч ліцей став учасником  міжнародного проекту «European School For A Living Planet». Завданнями цього проекту є збереження великих та малих річок України.

Президентська рада разом з учасниками Євроклубу організовувала прибирання на річці Тясмин.

Був проведений благодійний ярмарок під назвою «Food print». Кошти, вилучені з ярмарку, були витрачені на пошив екоторбинок, які роздавались усім охочим у центрі нашого міста, де був проведений флеш-моб, на якому жителям міста пояснювали суть проекту та його завдання.

 
Ігор Чернай склав свої повноваження…
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 06 червня 2014 09:27

Випускник 2014 року, екс-президент ліцею, президент молодіжного активу міста, Ігор Чернай склав свої повноваження…

"За два роки президентства в міському молодіжному активі, було зроблено чимало справ - проведено велику кількість акцій, благодійних заходів та чимало засідань молодіжного активу на різні тематики. Усе це висвітлювалось в міських  масмедіа - таких як газета Сміла, від А до Я, та на телеканалі Сміла ТВ. Пригадаємо деякі з них.

Це акція до дня визволення Сміли від німецько-фошистських загарбників. У  2013 році це була виставка плакатів "Ніхто не забутий, ніщо не забуто", в 2014 році була проведена акція, приурочена цьому дню, яка називалась «Солдатський трикутник», в цій акції члени молодіжного активу роздавали людям привітання та побажання, написані на різнокольорових трикутниках.

23-го серпня до Дня Прапора та до Дня незалежності України було проведено акцію "Я - українець  і цим пишаюсь". В рамках цієї акції ми пропонували смілянам привітатиУкраїну з Днем незалежності та залишити свої побажання на імпровізованому зображенні прапора України.

23-го листопада 2013р. було проведено акцію "Передай свічку памяті" до дня памяті жертв голодомору. Пройшовши вулицями міста ми пропонували смілянам вшанувати жертв голодомору хвилиною мовчання, взявши в руки запалену свічку – свічку пам’яті.

Напередодні Нового  року молодіжний актив міста в сесійній залі привітав усіх присутніх з наступаючим Новим роком та подарував кожному сніжинку з найкращими побажаннями. А потім, вийшовши на вулиці міста, такими ж теплими сніжинками вітали всіх перехожих смілян та гостей міста.

 
Зустріч літераторів у Смілі
Автор: Svetlana   
Четвер, 05 червня 2014 10:58

21 травня з візитом у Смілі побували  літератори, члени Національної спілки письменників, редактори обласних газет, голови та представники земляцтв, письменники, поети та журналісти. Захід було організовано за ініціативи Черкаського земляцтва "Шевченків край" у м. Києві та за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради. Організаторську частину взяла на себе Пугач - Блискавиця Лілія Леонідівна – відома поетеса Смілянщини.

Делегація у складі членів Національної спілки письменників  приїхала на Черкащину з метою вклонитися землі Шевченка. Адже і досі Великий Тарас залишається феноменом, так до кінця і незбагненним. А усі ми є щасливими вже тим, що живемо на цій землі, де ступала нога Тараса Шевченка.

Лілія Леонідівна у своєму ліричному вірші зверталась до Кобзаря устами Ликери Полусмак, його «вічної нареченої». Роль цієї жінки у житті Тараса дійсно велика і важлива, а також і фатальна. Вона була його останнім коханням… Зовсім юна українська дев’ятнадцятирічна дівчина й український сорокачотирирічний поет . Вони зустрілися в Петербурзі. Ликера була служницею, а Тарас уже був знаною людиною. Шевченко зробив кохану вільною, винайняв власне помешкання і зовсім скоро вона мала стати Ликерою Шевченко. Але через зраду вона була покинута Тарасом. Пізніше Полусмак покаялась… Вона приїздила на могилу до Тараса… Саме це описала Лілія Леонідівна у своєму вірші.

Завалюк Василь Іванович читав поезію-заклик.

Усім відомо, що у Шевченка немає власної домівки. У творчості Шевченка багато підводних каменів, багато підтексту.  І Василь Іванович звернувся до аудиторії зі словами «Збудуємо хату для Тараса!», а пізніше пояснив, що, збудувавши хатину для вічно безпритульного Кобзаря, ми глибше зрозуміємо суть Тарасових віршів.

Довжик Василь Михайлович розпочав свій виступ із прочитання “Заповіту” німецькою мовою (переклад Франка), наголосив, що любить Шевченка за свободу в його віршах. А свою поезію презентував віршем “Я не люблю тебе”, який припав до серця учням ліцею.

На жаль, зустріч була короткою, але залишила в нашій пам’яті незабутні враження. Збулася мрія нашої Лізи – вона мала змогу побачити наживо справжніх письменників! Послухати їх, поспілкуватися, сфотографуватися.

Щиро дякуємо організаторам за таку можливість отримати яскраві враження і навіть здійснити чиюсь мрію!

Анна Ван’єр – майбутній журналіст.

 
Розпочала роботу літня наукова школа "Паросток"
Автор: Lesya   
Понеділок, 02 червня 2014 09:25

З 2 червня на базі пришкільного відпочинкового табору розпочала роботу літня наукова школа. Цьогорічна сесія складається з курсу сучасної української літератури "Щаслива пора дитинства", польового практикуму "Таємниці живої природи", школи юного науковця "Юні дослідники", практикуму "Математика навколо нас", творчого проекту "Кроки за сценою", роботи в проектах "Здоровим бути модно", "Незвичайний погляд на звичайні речі", "Фізика і спорт", створення історико-біографічного життєпису "Історія - в особистостях".

Бажаємо ліцеїстам гарної, цікавої та плідної роботи в школі.

 
УРА!!! У НАС КАНІКУЛИ!!!
Автор: Svetlana   
Понеділок, 02 червня 2014 09:20

У ліцеї гостинно відчинила свої двері літня наукова школа "Паросток"...
Запрошуємо усіх бажаючих до табірної зміни у пришкільному  відпочинковому таборі
Wink


 
Прощальний вечір, вечір випускний...
Автор: Svetlana   
Субота, 31 травня 2014 13:46

Летять роки, немов пташина зграя.
Пливуть роки потоком бурних рік.
І мчать вони у даль веселими вітрами,
Біжать мільйонами стежинок і доріг

Як хочеться сказати: юність, зупинись!
Постій хвилинку, не спіши в дорогу!
А ти біжиш, пливеш і мчиш кудись,
Все далі від батьківського порогу.

Травневий  день відлунює святково,
І сміх, і квіти, й гомін голосний…
Зібрало нині свято всіх чудове -
Прощальний вечір, вечір випускний.

Ось і настав цей день – день прощання з рідним ліцеєм. Попереду незвідана даль.  Позаду – батьківський поріг, розквітла калина, протоптана стежка у шкільному дворі, незрадлива мамина усмішка зі сльозою на щоці…

Знайти себе, своє місце у житті, вирости і вижити, бути завжди людиною – що є святішого і дорожчого?

 

Де б не були Ви, куди б не закинула Вас доля, але отой « солодкий і коханий дім» рідного краю, рідного ліцею має завжди бути присутнім.

 
Останній дзвінок для ліцеїстів
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 30 травня 2014 09:10

Весна у літо переходить плавно
І світ навколо радісно цвіте.
Здається в перший клас ішли недавно,
Та відпливло дитинство золоте.
Кудись туди, де проживає казка,
Де розмовляють квіти і трава.
Де зігріває сонечкова ласка
І радість та любов — така жива.
І ось з шкільного рідного порогу
Для нас останній дзвоник продзвенить.
Й покличе юність у складну дорогу
І це в житті залишиться, як мить.
Мить дивовижна і така щаслива,
Де стільки сонця й радості було!
Шкільне дитинство й юність — справжнє диво!,
Що з дзвоником у вічність відійшло.
О добра доле! Дай могутні крила,
Ми помандруємо у світле майбуття,
Де наших мрій червонії вітрила
І нас чекає справжнє відкриття.
Надія Красоткіна


І от добігли до кінця шкільні роки навчання. Випускники ідуть останній раз на урочисту лінійку, а далі — випускний бал. Так хотілося швидше закінчити ліцей, щоб відчути себе дорослими, самостійними, упевненими, незалежними... Але чому ж так щемно на душі? Що ж заважає безтурботно веселитися, може, те, що більше вже ніколи випускники не стануть на ліцейній лінійці, не зайдуть у свій класс, не зійдуться усі разом, так як завжди було упродовж усіх років... Сумно і тривожно на серці сьогодні цим дорослим дітям. Вони і справді стали зовсім дорослими, але для ліцею, для вчителів залишаться завжди дітьми, пустотливими і веселими, радісними і щасливими, неповторними і різними. Пролунав для них останній дзвінок. А далі кличуть невідомі, незвідані дороги життя, кожного своя. То ж дай вам, Боже, добра і щастя на путі, світлих і радісних доріг, незрадливої долі. Хай щастить вам усім, дорогі випускники!

Нехай усі слова-привітання збудуться, нехай щастя переповнює душу, нехай лише попутнім буде вітерець перемін...

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 54