Головна Новини
Останні новини
Головна цінність у житті - Добро непереможне!
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 19 грудня 2014

Є свято гарне в Україні.
Є свято казки чарівне.
Що Миколай в святій ряднині
Слухняним ласощі несе.

Це свято раз буває в році.
Воно нікого не мине.
Бо Миколай Святий із неба.
В оселю кожну зазирне.

Отець Святий про всіх все знає.
Хоч любить нас, та бачить все.
Він чемних, лагідних вітає
І радість їм за це несе.

Прекрасне свято це у грудні
Приносить віру в чудеса.
І знають всі, що в тяжкі будні
Віра у святість всіх спасе.

На 19 грудня припадає Свято Святого Миколая. Вважається, що діткам, які гарно поводили себе протягом року, він підкладає під подушку подарунки та солодощі, а хто не дуже добре – різочку.

У святковий день усі дітлахи із нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая. І зовсім не важливо, вірять вони у нього, чи ні.

Вірять. Навіть якщо на 100 відсотків упевнені, що дідусь, який сьогодні вітає їх із святом – це просто знайомий, тато, учитель чи учень із старших класів. Головне ж не це. Головне - віра у казку, у  щирість побажань та у те, що мрії збуваються.

Отак і ліцеїсти, нарядивши свого Святого Миколая та взявши солодощі та подарунки, вирушили привітати найменшеньких учнів спеціальної школи-інтернату.

І не треба кращої радості, ніж бачити щасливі оченята малечі, відчувати ритм їхніх сердечок, що радісно билися від захвату, чути стоголосе: «Дякую тобі, Святий Миколаю!»

Кожна дитина (велика чи маленька) отримає свій довгоочікуваний подарунок. Це добре і очікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей. Чудесну традицію передають з покоління в покоління, а вона прищеплює головну цінність нашим дітям – ДОБРО НЕПЕРЕМОЖНЕ!!!

Існує також загадкове повір'я: якщо в переддень чарівного свята загадати заповітне бажання, то Святий Миколай його обов'язково виконає.

Саме доброта і віра в чудеса здатна зберігати все найдорожче в людських серцях.

 
"Професія читач... - звучить просто чудово"
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 19 грудня 2014

«Якщо Ви не можете поки що обрати професію, то просто…створіть (чи вигадайте) її самі», - таку пораду дає сучасній творчій молоді науковець і літератор Олександр Скороход.

Сучасне покоління учнів Смілянського природничо – математичного ліцею  більше знає  Олександра Скорохода як засновника однойменного гранту за успіхи в навчанні. Та ось 12 грудня, якраз напередодні свята Калити, наш ліцейний меценат завітав у стіни рідного навчального закладу. Адже Олександр – один із перших і найуспішніших випускників ліцею. Закінчивши  з відзнаками Смілянський природничо-математичний ліцей та природничий факультет Національного університету «Києво-Могилянська Академія»  за спеціальністю «Біохімя», він із  2007 року – аспірант інституту молекулярної  біології та генетики НАНУ, голова Ради молодих дослідників інституту.  А зараз уже – кандидат біологічних наук. Окрім того, ще й спортсмен, знавець музики, мандрівник, поліглот, журналіст  і, звичайно ж, талановитий письменник. Нині  - автор  двох книг «Всесвіт» та «Незвичайна професія», а також низки статей, опублікованих в українських та зарубіжних виданнях.

 
Дарувати щастя дітям - це радість
Автор: Svetlana   
Четвер, 18 грудня 2014

Сьогодні у ліцеї запрацювала "Майстерня Святого Миколая".

Усіх небайдужих зібрала спільна мета - зробити чийсь завтрашній день щасливим, адже у діток Святий Миколай асоціюється з подарунками, солодощами, гарним настроєм та реалізацією найпотаємніших бажань.

Ніч перед святом Миколая вважається чарівною...

А розпочалося усе ось як.

 
Міська акція "Повнолітній? Доведи!"
Автор: Svetlana   
Четвер, 18 грудня 2014

17.12.2014 відбулася міська молодіжна акція «Повнолітній? Доведи!» у рамках всеукраїнського  проекту про заборону продажу алкогольних і тютюнових виробів підліткам.

У Смілі ця  акція була  представлена молодіжним активом  нашого міста.

Звичайно, ліцей не міг стояти осторонь  такої актуальної проблеми, і наші учні, Аліна Ніздрачова та Владислава Осадча – активісти учнівського самоврядування, активно долучилися до її проведення.

Загалом, було розміщено  11 наліпок  у магазинах Сміли, у яких  йдеться про штрафи у розмірі від 1600 до 4800 грн.  за невиконання чинного закону України про продаж алкогольних і   тютюнових виробів неповнолітнім.

Приємно, що у жодному магазині не продали неповнолітнім ні алкогольні напої, ні тютюнові вироби, а натомість просили показати паспорт.

 
Ой, Калита! Калита!
Автор: Svetlana   
Четвер, 18 грудня 2014

Освітити своїми посмішками, радістю та жартами  найбільш темний період року вирішили учні І  курсу.

Ой, Калита, Калита!
Із чого ж ти вилита?
- Ой я з жита сповита,
Ой я Сонцем налита!
Для красного цвіту
По білому світу!

Серед осінньо-зимових свят Калита відзначається  найбільшою поетичністю і неповторністю. Це свято відзначають 13 грудня в день святого  Андрія Первозванного.

Обрядовий хліб — калита  нагадує сонце. Він обов'язково круглий, як небесне світило, в середині з діркою, до того ж вимазаний медом.

Дівчата-старшокурсниці, які залюбки приєдналися до святкових розваг, із захватом спостерігали за андріївськими ворожіннями та й самі намагалися свою долю дізнатися. Про майбутнє їм сповіщали прикраси у житі, віск на воді, власні черевички. І все це супроводжувалося гумором, влучним жартом, гарним святковим настроєм.

Отож, ліцеїсти зібралися на свої перші вечорниці. І хай розваги та традиційні ворожіння мали ще дитячий характер, але добрий заряд бадьорості отримали всі учасники заходу.  Діти дослідили,  що при допомозі магічних ритуалів у давнину люди намагалися допомогти сонцю «розгорітися», а короткому дню - збільшитися.

Нехай на вулиці вітряно і сиро, та в кабінеті першокурсників  було затишно, тепло і весело. Особливого душевного тепла, зрозуміло, надавала і смачна духмяна калита, спечена дбайливими спеціалістами на смілянському заводі «Медуниця».

Були на вечорницях і розваги, і ворожіння, і жартівливі танці «між рогачів», обрядове кусання калити. Кульмінацією свята стало частування смачною калитою. Кожна дитина прихопила ще й додому маленький шматочок цього обрядового хліба, щоб принести радість і приємні відчуття своїм рідним. 
До малечі на Калиту...
Автор: Svetlana   
Середа, 17 грудня 2014

Поділитися радістю та хорошим настроєм, а ще – знаннями народних звичаїв вирішили ліцеїсти ІІ-М курсу з малюками дитячого садочка №2 «Берізка» під час святкування народного свята  Андрія Первозванного.

Вирушили у гості до молодших товаришів справді творчі учні, які і слово  добре сказати уміють, і корисному научать, і  ласощами пригостять, і пограються до схочу.

Свято Андрія у дитячому садочку вдалося на славу: малюки  із захопленням брали участь у конкурсах, намагалися не відставати від своїх старших наставників, уважно слухали їхні оповідки та  кусали смачну калиту. І хоч їм ще зарано на вечорниці, та погратися із старшими дітьми гарно і в ранню годину.

Особливо вразила майстерність працювати з малечею  Бриндака Євгенія,  Землянської Лєри, Нюкіної Лери.

У новому оточенні і таланти наших ліцеїстів розкриваються по-новому…

 
Засвітилася у ліцеї ще одна поетична зірочка
Автор: Svetlana   
Середа, 17 грудня 2014

Так приємно, коли розкриваються серед ліцеїстів усе нові та нові таланти. І вдвоє приємніше, коли ці таланти пов’язані з поетичним даром.

Мова іде про ученицю ІІІ-Б курсу Єву Минько, що стала однією із переможиць обласного конкурсу «Тарасовими  шляхами».

Загалом участь у мистецькому змаганні взяли 62 юних поетів шкільного віку з різних міст і районів області. Результатом проби пера черкаських дарувань стали близько півтори сотні творів. Усі вони увійшли до збірки поезії «Тарасовими шляхами».

Участь у конкурсі міг взяти кожен черкащанин віком від 7 до 17 років. Тема творів була довільною. Однак здебільшого юні поети писали про Україну, про своїх батьків та про Великого Тараса. Наша Єва обрала тематикою своїх творів, що увійшли до збірки, теж нелегке життя  Безсмертного Кобзаря.

Ми щиро вітаємо Єву та бажаємо їй успіхів на нелегкій дорозі до Парнасу.

ШЕВЧЕНКО

ТАРАСОВА ДОРОГА

Яке було його життя?
Напевно я про це не знаю.
Лише, чигаючи вірші,
В думках картину уявляю:
Маленьку хату край села,
Дітей, які посеред хати...
Та те, що пережив Тарас,
Словами нам не передати.
Ні біль, ні втрати не змінити.
І матір вже не повернеш.
Коли ж щасливих днів не знати,
Одною мрією живеш...

Він мав тяжкі життя і долю,
Що відібрали щастя й волю.
Він пас ягнята за селом.
А мрії розійшлися сном...
Дитинство болісне, пекуче,
Це так нестерпно і болюче.
Лиш лікувала його рани
Любов однолітки Оксани.
Та й те забрали, те єдине,
Що додавало йому сили.
І він вустами притулився,

Востаннє з любою зустрівся.

Покинув рідну стару хату,
Свою Вкраїну, рідну матір.
Усе покинув і полинув,
На зустріч долі жереб кинув.
Через роки, через тривоги,
Тяжкі і болісні дороги
Він повернувся до села.
Та доленька його сумна.
В коханні щастя не пізнав,
Але ж творив, учив, писав.
Від болю за народ тремтів.
Вірші — єдине, що любив…

Єва Минько

 
Вітаємо Дашу Прилепську
Автор: Alla   
Понеділок, 15 грудня 2014

14 грудня пройшла міська олімпіада з англійської мови. Успішно виступила на ній Даша Прилепська (ІІІ-Б курс) та посіла ІІІ місце. Близькими до перемоги були Анастасія Мельник (ІІ-Б курс, 4 місце), Олексій Поправко (ІІІ-М курс, 5 місце) та Олексій Васильківський ( І курс, 7 місце).

Щиро вітаємо Дашу з перемогою!

Анастасії та двом Олексіям бажаємо майбутніх перемог!

Підготувала ліцеїстів до участі у олімпіаді вчитель англійської мови Тетяна Євгеніївна Ярмиш. Щира їй подяка!!!

 
Ліцей у проекті "Відкрита Польща"
Автор: Alla   
П'ятниця, 12 грудня 2014

У нас радісна новина!!! Завершився відбір учасників в рамках конкурсу для шкіл "Відкрита Польща". Наразі серед 520 зареєстрованих претендентів міжнародною комісією було обрано 100 шкіл, котрі з 22 грудня 2014 року розпочнуть співпрацю із фундацією Central Europeen Academy Studies and Certification.

Отже, пройшовши конкурсний відбір, наш навчальний заклад ввійшов до 100 шкіл, котрим запропонували партнерство із фундацією CEASC до 2020 року в рамках проекту "Відкрита Польща".

Попереду нас чекає цікава робота, до якої ми готові залучитись!

Друзі! Побажайте нам успішної роботи у проекті "Відкрита Польща"!!!

 
До Дня Збройних сил України
Автор: Svetlana   
Четвер, 11 грудня 2014

«Бути справжнім  чоловіком – нелегка, але почесна і необхідна справа»,  - цю тезу  по – справжньому  довели на ділі юнаки ІІ-Б курсу напередодні  Дня Збройних сил України.

5 грудня дівчатка - другокурсниці з класу біологічного профілю  запросили своїх однокласників  на гостину,  щоб привітати  їх напередодні    зі   святом мужніх українських воїнів.   Як виявилося, хлопці наполегливо готувалися до цієї події і  просто – таки здивували  слабку стать  свого курсу  та класного керівника  своєю ерудованістю, талантом, фізичною силою, мужністю, витримкою та винахідливістю.  Юнаки  виявили  справжні риси, необхідні для захисту рідної України і в серйозних, і в  гумористичних конкурсах. На початку вечора вони, як і личить захисникам, виконали патріотичну пісню – гімн січових стрільців «Зродились ми великої години»:

Доволі нам руїни і незгоди,
Не сміє брат на брата йти у бій!
Під синьо-жовтим прапором свободи
З’єднаєм весь великий нарід свій.

Потім хлопці ІІ-Б курсу виявили усі свої обдарування: Яковлєв Єгор  розповів про застосування хімії у військовій справі, Іршенко Владислав – про створення та розвиток Збройних Сил України, цікавими армійськими оповідками усіх потішив Єфремов Валентин, а  Сергій Гарабажиу показав прекрасну обізнаність військових звань і ремонту автоматного магазину, який з таким завзяттям хлопці набивали патронами. Крім  того, наші силачі  продемонстрували цілий комплекс вправ із гантелями для нарощування м’язів та зміцнення фізичної сили і витривалості. Були й менш серйозні, але дуже вдалі й  веселі конкурси: обчистити картоплину, пришити ґудзика. Нашим хлопцям усе виявилося до снаги. Адже готуватися до  Захисту Вітчизни їм допомагає і на уроках, і в позаурочний час справжній полковник, учитель предмету «Захист Вітчизни» Завгородній Павло Олексійович.

І який же святковий вечір без солодкого столу!  Тут уже постаралися наші дівчатка – господині: вони і пісню ліричну подарували юнакам, і запросили до щедро накритого столу.  У класі лунала музика, приємно пахло смаколиками та свіжим чаєм.  На обличчях – усмішки, в очах – гордість і радість. Дай Боже, щоб так було і надалі! Мирного нам усім неба!

Тетяна Береговенко – класний керівник ІІ-Б курсу.

 
"Усі дороги ведуть до Риму"
Автор: Svetlana   
Вівторок, 09 грудня 2014

27-29 листопада 2014 року у Римі пройшла щорічна конференція eTwinning 2014, що зібрала 500 учасників з 39 країн світу, зареєстрованих у мережі навчальної програми Європейської Комісії, започаткованої в 2005 році з метою розвитку співпраці  європейських шкіл.  Ключовою складовою навчання є використання інформаційно-комунікаційних технологій, що розширюють сферу освітніх можливостей для учнів та вчителів, підвищують ступінь відкритості до Європи.  Україна, що вперше брала участь у підсумковій конференції року, приєдналася до Європейської освітньої мережі у 2013 році, а наш природничо-математичний ліцей став однією з перших шкіл, що почали активно співпрацювати з колегами з різних країн.

Смілянський ліцей на конференції представляла учитель англійської мови Тетяна Ярмиш.

Семінари, під час яких відбувався обмін досвідом співпраці в проектах та практичне використання різноманітних ІКТ ресурсів, стали справжньою навчальною лабораторією.  Було дуже цікаво почути думку колег з різних куточків Європи щодо перспектив розвитку ринку праці та як підготувати учнів до викликів сучасного суспільства, в якому 40% молодих людей не можуть знайти роботу, в той час як в Європі  вакантними залишаються тисячі робочих місць, пов’язаних з ІТ – технологіями.

 
Вітаємо команду учасників міської олімпіади з української мови
Автор: Alla   
Понеділок, 08 грудня 2014

7 грудня 2014 року відбулася міська олімпіада з української мови та літератури.  Команда ліцеїстів готувалася ретельно до олімпіади та досягла хороших результатів. Найбільш успішним став виступ Катерини Нечипоренко (ІІІ-Б курс), яка досягла найвищого результату і посіла І місце.

До наступної олімпіади, сподіваємось, більш ретельно будуть готуватися і інші учасниці команди, які цього разу досягли теж хороших результатів, а саме:

Бреус Інна (І курс)  - 5 місце;

Касюкевічую Валерія (І курс) - 6 місце;

Федоренко Катерина (ІІІ-М курс) - 6 місце;

Кульбіцька Марія (ІV-Б курс) - 6 місце.

Дякуємо ученицям за участь у олімпіаді та щиро бажаємо ім подальших успіхів та перемог.

Підготували учениць до участі у олімпіаді вчителі української мови та літератури Тетяна Володимирівна Береговенко та Світлана Іванівна Лісова.

 
Фестиваль обрядової пісні
Автор: Svetlana   
П'ятниця, 05 грудня 2014

3 грудня у нашому місті відбувся Фестиваль обрядової пісні.

Як завжди, ліцей не оминув нагоди показати свої таланти, тому взяв активну участь у цьому заході.

Свій виступ представляло молоде тріо. Талановиті учениці Вдовиця Оксана, Манько Аліна та Нечипоренко Катерина  виконували дві народні пісні: колядку «Щедрик» та веснянку. Їхній виступ викликав бурхливі емоції, адже вирізнявся народністю, мелодійністю та чудовою співзвучністю голосів.

Зал дівчатам аплодував стоячи.

Сам  Конкурс був різнобарвний. Деякі заклади представляли великі колективи колядників, інші співали купальських пісень. Як завжди усіх присутніх у залі порадував своїм оригінальним виступом гурт «Коляда».

З нетерпінням будемо очікувати результатів Конкурсу, адже ідуть Різдвяні свята і довгоочікуване Різдвяне дійство, яке не обходиться без української обрядової пісні.

 
"О восьмій вечора на Ковчезі"
Автор: Svetlana   
Вівторок, 02 грудня 2014

«О восьмій вечора на Ковчезі» - саме таку назву мала вистава, на яку вирушили під кінець робочого тижня ліцеїсти ІІ-Б та ІІ-М курсів. Адже  відпочивати треба, як- то кажуть у народі, культурно.

Поїздка до Черкас вийшла дійсно дуже вдалою. Адже до нашого обласного центру приїхали  прекрасні гості – творчий колектив  Львівського першого академічного українського  театру  для дітей та юнацтва.  Все того разу  було незвичним: і п’єса німецького автора Ульріха Губа у перекладі Христини Назаркевич, і вірші Віктора Неборака до пісень, і жанр п’єси (допотопно – сучасна історія на 2 дії), і зустріч з іноземними гостями – меценатами  із  Німеччини, привітання глядачів від самого режисера –Юрія Мисака, поєднання чудової гри акторів  з відеодемонстрацією, жваве обговорення п’єси по її закінченні.

Діти отримали унікальну нагоду поспілкуватися безпосередньо із самими акторами.

А ще на сцені ішов «справжній» сніг і бігали «справжні» пінгвіни.  Але дійсно справжніми були почуття: виявляється, кожен із нас несе у собі частинку Бога, і саме від нас із вами залежить життя на планеті Земля не лише людей, а й інших прекрасних істот: тварин, птахів, комах і всього- всього живого.

Ліцеїсти були в захваті від перегляду вистави. І  не соромилися виявляти щирі позитивні емоції.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 58