Головна Новини
Останні новини

Вітаємо Валерію Касюкевічус

Автор: Alla   
Понеділок, 14 листопада 2016

Вітаємо Валерію Касюкевічус, яка посіла І місце на міській олімпіаді з екології. Підготувала її до результативної участі в олімпіаді вчитель екології Чайченко-Михлик Людмила Миколаївна.

Зичимо Валерії нових перемог!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ВІТАЄМО НАШИХ МАТЕМАТИКІВ

Автор: Alla   
Понеділок, 14 листопада 2016

ВІТАЄМО

з перемогою на міській олімпіаді з математики

Телігу Владіміра

І місце

Косенко Альону

І місце

Труша Артема

І місце

Валявську Єлизавету

ІІ місце

Мартовицького Максима

ІІІ місце

Іллющенко Мар’яну

ІІІ місце

Закерничну Катерину

ІІІ місце

Казімко Віталіну

ІV місце

Деміхова  Олега

ІV місце

та вчителя математики

ОСАДЧУ РАЇСУ ВОЛОДИМИРІВНУ
ГОРДИМОСЯ ТА БАЖАЄМО НОВИХ ПЕРЕМОГ

 

Директор ліцею - учасниця круглого столу «STREAM освіта в Україні: проблеми рівного доступу»

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 11 листопада 2016

10 листопада до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку в Укрінформі у місті Києві відбувся круглий стіл на тему: «STREAM освіта в Україні: проблеми рівного доступу», організатором якого є  ГО «Фонд «Відкрита політика».

Для обговорення було запропоновано такі питання:

  1. Нова освітня парадигма сучасності.
  2. Реформування середньої та вищої освіти в Україні та місце, яке відводиться STREAM освіті. Рівний доступ до STREAM освіти дітей та молоді з Криму та Донбасу.
  3. Стан і перспективи розвитку STREAM освіти в Україні (приклади освітніх програм, інтегрованість STREAM освіти в навчальні програми, розвиток неформальної STREAM освіти в Україні).

До роботи круглого столу були запрошені: заступник Міністра освіти і науки України П.К. Хобзей, заступник Міністра культури України Р.В. Карандєєв, головний консультант секретаріату Комітету з питань науки та освіти ВРУ Є.В. Красняков, начальник відділу STEM освіти Інституту модернізації змісту освіти О.О. Патрикеєва, начальник відділу мистецької і художньої освіти Міністерства культури України Т.М. Колос, президент МАН України С.О. Довгий, члени комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, представники Департаментів освіти і науки Луганської, Донецької та Херсонської ОДА, науковці, представники наукових ліцеїв і мистецьких шкіл, NGO і бізнесу.

У роботі круглого столу взяла участь і директор ліцею С.А Гнідая. ЇЇ як активного директора-практика закладу, що вже стоїть на стежці STREAM освіти, було запрошено для обговорення насущного питання: Стан і перспективи розвитку STREAM освіти в Україні. Рівний доступ до STREAM освіти дітей та молоді з Криму та Донбасу. Обговорення проекту резолюції.

За результатами круглого столу була підготовлена резолюція з пропозиціями для подальшого формування освітньої політики в Україні. Нам приємно було дізнатися, що із запропонованих нами п’яти питань три було включено до резолюції, що пішла для обговорення.

Упевнені, що недаремно працюємо. Приємно, що й до нас прислухаються.

 

Ліцейна громада відзначила День української писемності та мови

Автор: Svetlana   
Четвер, 10 листопада 2016

Весело, цікаво, різноманітно, з науковістю  відзначали День української писемності та мови усією ліцейною громадою 9 листопада.

Колись такої пори батьки віддавали до школи дітей, а самі  йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного Нестора Літописця з вірою, що він допоможе дитині вивчитися.

Нині усі ліцеїсти знають, що вчитися слід  -  багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду». Тому вихованці ліцею вшанували  пам’ять преподобного Нестора Літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря, з літературної діяльності якого і починається саме  писемна українська мова.

 

Ліцеїсти продовжують працювати в проектах eTwinning.

Автор: Svetlana   
Середа, 09 листопада 2016

А чи знаєте ви, що це за ляльки? Це - mascotte.  Вони розпочали свою мандрівку у різні країни як талісмани дружби та співпраці у проектах. Їх створили ліцеїстки.
Шеф Олівер відправився до Чехії , а Маленький принц та школярка - до Італії та Туреччини.

Велика подяка Ані Лозовій, автору цих ляльок, за ідею, креатив у роботі, проявлену старанність та майстерність, а  Марії Чернай - за допомогу у створенні таких чудових образів.

 

ВІТАЄМО ОЛЕКСІЯ ПОПРАВКА!

Автор: Alla   
Понеділок, 07 листопада 2016

У ліцей надійшло радісне повідомлення про те, що наш випускник ПОПРАВКО ОЛЕКСІЙ за перемогу у минулому навчальному році у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту отримуватиме цього року стипендію ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ.

Зараз Олексій навчається на І курсі НТУ України «Київський політехнічний інститут ім.. Ігоря Сікорського».

ЩИРО ВІТАЄМО ОЛЕКСІЯ!

 

У Кам'янку за новими емоціями та враженнями

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 04 листопада 2016

Осінні канікули –  прекрасна пора для відпочинку та подорожей.

Тому ліцеїсти активно взялися до справи та вирушили подорожувати рідною Черкащиною.

Учні ІІ курсу побували у чарівному куточку – місті Кам’янці, що розстелилося на скелястих берегах річки Тясмин, яке своїми кам’янистими берегами і дало назву містечку.

Було цікаво дізнатися, що на території сучасної Кам'янки існувало стародавнє поселення. Археологічні розкопки доводять, що територія Кам'янки, взагалі Притясминщини, була заселена праслов'янськими племенами. Населення тут займалося хліборобством, ремеслом, скотарством, полюванням, рибальством, торгівлею із сусідніми племенами та жителями іноземних країн.

 

Селяни з Поділля, Київщини, Полтавщини, втікаючи від панської сваволі, оселялися в тутешніх лісах окремими родинами. Згодом за дозволом магната князя Любомирського ці селяни-втікачі почали оселятись по кам'янистих берегах невеличкої річки Тясмин, а саме поселення від кам'янистих берегів одержало назву Кам'янка.

 

Подорож до перлини Білої Церкви - дендропарку "Олександрія"

Автор: Svetlana   
Четвер, 03 листопада 2016

Під час осінніх канікул ліцеїсти не гаяли часу надаремне, а продовжили подорожувати рідною Україною.

Цього разу подорож була до Білої Церкви з метою помилуватися осінніми барвами та красою перлини міста — дендропарком «Олександрія».

Дендрологічний парк «Олександрія» Національної академії наук України розміщено на околиці старовинного міста Біла Церква, поряд з чарівною річкою Рось. Він належить до числа найбільших парків в Україні і охоплює територію в 400 га.

Парк було створено понад 200 років тому родиною великого землевласника, графа Франциска Ксаверія Браницького, як предмет родинної гордості та магнатської величі.

Незважаючи на складні історичні потрясіння, парк зберіг головні ландшафтні композиції і на сьогодні є унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва кінця XVIII — початку XIX ст.

Над його створенням працювали відомі в Європі архітектори та садівники.

 

Маленька причетність до великої справи...

Автор: Svetlana   
Середа, 02 листопада 2016

28 жовтня 2016 року Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України відзначив своє 90-річчя з моменту заснування.

За словами президента НАПН України, президента товариства «Знання» України, академіка НАН і НАПН України Василя Григоровича Кременя «90 років – це поважний вік наукової установи. Він свідчить про високий рівень розвитку науки, зокрема педагогічної, на теренах України, традиції мислення й шанобливого ставлення до освіти й освіченості, притаманних українському народу».

Ця велична дата насправді важлива для педагогічної спільноти України, адже засвідчує невпинний  поступ  науковців у цій сфері, спадковість в освітянській традиції та водночас невпинність змін і відповідність потребам сучасного світу.

Це свято зібрало увесь колектив Інституту, ветеранів, представників установ НАПН України, органів державної влади, освітянської громадськості та зарубіжних наукових установ.

Дуже приємно, що серед запрошених гостей став і наш Смілянський природничо-математичний ліцей, який на святі представляли заступники директора Леся Хуртенко та Світлана Лісова.

А серед званих гостей ліцей був саме тому, що тісно співпрацює з Інститутом педагогіки та Інститутом обдарованої дитини НАПН України в експериментальній роботі Всеукраїнського рівня.

За тісну творчу співпрацю та вагомий внесок у впровадження результатів науково-дослідної роботи в освітній процес заклад було нагороджено ювілейним Дипломом та книгою «Літопис сучасної освіти і науки України: «Інститут педагогіки НАПН України: 90 років історії та звершень», що присвячена до 90 річниці з дня створення Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України та його структурі, а основна увага спрямована на висвітлення науково-дослідної роботи з експериментальними навчальними закладами та окремими науковцями.

90-річний ювілей для співробітників Інституту педагогіки НАПН України - це не просто термін у часовому просторі, це велика кропітка праця, адже їхні розробки, напрацювання, публікації засвідчують невпинне намагання відповідати потребам часу, враховувати зміни у суспільстві, відповідати запитам насамперед сучасних учнів.

І відчуваючи  свою ще зовсім невеличку причетність до такої знакової події, хочеться натхненно працювати і співпрацювати, наповнюючи свою діяльність світлими справами, збагачуючи освіту, виховуючи майбутніх науковців та справжніх громадян-патріотів своєї держави, адже саме тандем науковців і практиків – це майбутній успіх на шляху інновацій, незаперечних досягнень у благородній справі підготовки до життя молодого покоління українців.

 

Ліцейний «Осінній марафон»

Автор: Svetlana   
Середа, 02 листопада 2016

Тиждень перед осінніми канікулами ознаменувався у ліцеї тим, що отримав поетичну назву «Осінній марафон».

Кожного дня ліцеїсти були задіяні у різноманітних заходах, милуючись прекрасною осінньою погодою, що стояла за вікном та створюючи чудову атмосферу всередині закладу.

А розпочалося все з майстерні «Золота осінь», роботу якої організували євроклубівці ліцею, прикрасивши своїми виробами фойє. Осінні тремтливі листочки, чудернадські грибочки та грайливі їжачки піднімали настрій усім, хто в ці дні завітав до ліцею.

«Осіння фантазія» - саме так називався конкурс на краще прикрашання класної кімнати. Ліцеїсти досить креативно підійшли до задумки оздоблення класів: створювали імітацію осіннього листопаду, виготовили прикраси з золото-багряного листя, прекрасні ікебани, а дехто примудрився навіть створити осінні  інстоляції з традиційними елементами цієї чудової пори року: парасольками, гарбузиками, затишними пледами…

Перемогу та головний директорський приз здобули учні І-М курсу (класний керівник – Р.В. Осадча), адже їхнє оформлення класної кімнати було найкращим, найкреативнішим та найосіннішим.

Фойє ліцею прикрашали дитячі малюнки, виконані на тему «Малюю осінь… Осінь восени…» Дитяча фантазія не має меж, тому очі глядачів просто відпочивали, а настрій покращувався від споглядання польоту думок, втілених у розмаїття барв – від жовто-золотого до яскраво-багряного.

На одному зі стендів розгорнулася виставка учнівських фоторобіт «Смілянщина в осінніх барвах». Однією з умов роботи виставкових експонатів було ще й проведення анонімного голосування за найкраще фото.

 

Козацьке свято на 4-х курсах

Автор: Administrator   
Понеділок, 17 жовтня 2016

Золоте сяйво Покрови  здавна символізує для нас, українців, Благословіння  Матері Божої та захист для нашого багатостраждального народу.

Ось і зібралися учні ІУ-х курсів, щоб відзначити напередодні 14 жовтня аж чотири свята: Покрову Пресвятої Богородиці, День козацтва, День захисника України та День створення УПА.

Дівчатка- ліцеїстки та класні керівники влаштували для хлопців справжнє козацьке свято мужності й мудрості, де кожен майбутній захисник Вітчизни отримав нагоду виявити свої найкращі якості, щоб вписати і свої перші рядочки до величної книги  нащадків козацького роду.  Розпочали дійство, звичайно ж,  молитвою:

Благослови, Пречиста Діво,
Царице неба і землі,
Тисячолітню Україну,
Скріпи її духовну силу.

 

Справжня Поезія "Поетичної осені, 2016"

Автор: Svetlana   
Понеділок, 10 жовтня 2016

На легких золотих крилах прилетіла  до Сміли «Поетична осінь, 2016»,   доторкнувшись до найтонших струн душі  наших письменників -  і вже відомих майстрів слова, і скромних початківців.

6 жовтня  в актовій залі Смілянської центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої зібралися представники  місцевого Парнасу, бібліотекарі, учителі  та гості.

Як завжди, до заходу долучилися і талановиті ліцеїсти,  творча група яких кардинально обновилася цього року. Адже минулої весни вирушили у самостійне життя наші «пролісочки»: Катерина Нечипоренко, Аліна Манько та Оксана Вдовиця.  Але їхнє місце не залишилося порожнім: із своїм творчим доробком перед поважною аудиторією виступили навіть першокурсники. Іванка Зайчук  уже має свій невеличкий  поетичний скарб і готова ним поділитися  з шанувальниками поезії. Більше досвіду у пробах пера вже мають Аня Галушка (ІІІ-М курс) та Анжеліка Федорченко (ІУ-Б курс). Ось так ліцеїстки і відкрили «Поетичну осінь»  у нашому місті цього року.

 

Ліцеїсти, учасники проекту "Колись сьогодні ... у Європі", повернулися з Польщі

Автор: Svetlana   
Понеділок, 10 жовтня 2016

З 3 по 8 жовтня 2016 року у міжнародному центрі для зустрічей молоді, заснованого фундацією Кшжижова  «Для європейського порозуміння»,  відбулася зустріч  учасників проекту “Once upon today …in Europe.” – «Колись сьогодні … у Європі».

Школярі з Естонії, Молдови, Німеччини, Румунії, Польщі  та України зустрілися, щоб презентувати свої мікро-проекти та обговорити історичні події та їхній вплив на країни, дізнатись про погляди на одну й ту ж подію представників різних поколінь та країн.

Команду ліцею представляли учні: Владислава Осадча, Валерія Нюкіна, Артем Труш, Артем Журавський з ІV – М курсу та Олександра Черненко з ІІІ-М курсу разом зі своїм керівником проекту, учителем англійської мови Тетяною Ярмиш.

Ліцеїсти презентували свій  проект «Закуті в мармур», метою якого було дізнатися більше про історичне минуле рідного краю, послухати історії, про які не написано книжок і немає матеріалів у музеї, спробувати розкрити таємниці поховань на польському кладовищі, що знаходиться у Смілі, долучитись до руху місцевих активістів, зберегти рештки цього занедбаного місця для нащадків.

До презентації своєї пошукової роботи підійшли креативно, показавши драматизацію та відео.

Програма кожного дня була насиченою і складалась з воркшопів, рухливих ігор, метою яких було познайомитись та згуртуватись, адже працювати доводилось у інтернаціональних командах.

Останній день був присвячений створенню європейського музею історії.

4 групи представили чотири проекти - напрочуд різні та цікаві. Після їх презентацій відбулося голосування в номінаціях: креативний, інноваційний, художній, реалістичний.

Пішохідна екскурсія по Вроцлаву відбувалася під дощем, але це не зіпсувало враження від краси та самобутності старовинного європейського міста. Повноту вражень додав обід у ресторані національної кухні, де подавали три види пирогів, соусів до них та салати.

Заключний етап проекту - вручення сертифікатів “Youthpass”.

Ліцеїсти отримали гарний досвід та путівки до європейської студентської програми «Erasmus», що надає можливість продовжити навчання в університетах Європи та вивчати мову цих країн.

 

Ліцеїсти – учасники «Марафону миру»

Автор: Svetlana   
Понеділок, 10 жовтня 2016

7 жовтня на Центральній площі міста Сміли відбувся «Марафон миру», присвячений Дню Захисника України. Марафон пройшов під гаслом «Смілянщино! Підтримай своїх воїнів!»

Від учнів міста для захисників було організовано та проведено флеш-моб.

Ліцеїсти заздалегідь підготувалися: малювали малюнки для солдатів, писали листівки-звернення, листівки-підтримки, власними руками виготовили ляльки-обереги та різноманітні поробки, намалювали великий плакат для тих, хто дає можливість дітям спокійно ходити до школи та радіти з того, що маємо захищене дитинство.

Але основний подарунок до свята – це три величезні коробки солодких смаколиків, які мають зігрівати душу і серце наших захисників, адже вони готувалися з любов’ю та великою вдячністю. А ще це можливість пригадати тихі вечори із чашечкою кави чи чаю та повернутися у безтурботні роки дитинства, хоч на мить, відчувши себе дома.


 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 79