Головна Новини
Останні новини

Роздуми директора з приводу...

Автор: Svetlana   
Понеділок, 13 березня 2017

Мабуть, усі, хто сьогодні так чи інакше має відношення до освіти, цікавиться тим, що ж там, у цій освіті, відбувається. Що чекає нас, які зміни чи корективи відбудуться.

Це питання цікавить і батьків, і учителів, і дітей.

Новації у школі ?..

Що буде? Як буде?

У газеті «Урядовий кур’єр» ідеться:
«Майбутні старшокласники зраділи нещодавній новині про те, що вже незабаром Міністерство освіти і науки планує подолати неефективну багатопредметність у старшій школі й удвічі скоротити кількість обов’язкових дисциплін. Тож учні вивчатимуть менше предметів, проте глибше й ґрунтовніше, обираючи відповідний профіль навчання, отже і майбутню професію.

 

Зі святом!

Автор: Lesya   
Вівторок, 07 березня 2017

 

Вітаємо наших стипендіатів!!!

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 24 лютого 2017

Приємно, що у нашому такому невеличкому містечку є гарна традиція відзначати стипендіями юну талановиту молодь – переможців наукових конкурсів, олімпіад, спортивних турнірів та змагань всеукраїнського та міжнародного рівнів.

І вдвічі приємніше, коли стипендіатами стають наші ліцеїсти. Цьогоріч їх аж троє:
•    Євген Бриндак, учень ІV-М курсу, вихованець БДЮТ
•    Дар’я Сидоренко, учениця ІІ курсу, вихованка ДЮСШ «Олімп»
•  Антон Шуляченко, учень І-М курсу, вихованець ГО «Смілянський дитячо-юнацький спортивний клуб «Локомотив».

Ми вітаємо наших стипендіатів та бажаємо їм нових досягнень, звершень та перемог!

 

Загальноліцейний урок гідності "Щоб жила Україна" (До Дня вшанування Героїв Небесної Сотні)

Автор: Svetlana   
Четвер, 23 лютого 2017

20 лютого  2017 року у нашому закладі відбувся загальноліцейний урок гідності «Вони помирали, щоб жила Україна…»  –  до Дня вшанування Героїв Небесної  Сотні.

Минуло 3  роки… Роки важких втрат, болю і випробувань…  Три роки від подій, які назавжди змінили країну і кожного українця… Подій, які залишили в минулому мирне розмірене життя…

Під час заходу, ми згадували поняття, які ввійшли у мовний обіг після тих подій: Євромайдан, Революція Гідності, Небесна Сотня... Переглянули хронологію подій (відео «98 днів майдану») та згадали, як все відбувалося. Подивилися відео про наймолодших Героїв  Небесної Сотні. Інформували присутніх про ініціативу Президента України Петра Порошенка щодо встановлення державних іменних стипендій на честь Героїв Небесної Сотні  найкращим студентам, молодим науковцям та учням. Прослухали щемливу пісню та переглянули  відеокліп до неї - «Герої не вмирають».

У цей день ми  зібралися, щоб у скорботі  схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття. Щоб вшанувати тих, кого називають ангелами Небесної Сотні.

Ці трагічні події не можна забувати. Адже усі  ці люди загинули, щоб нам вільно жилося. Вони віддали свої життя за Україну, за її народ, а, отже, і за нас.

 

Із розумінням високої місії - збереження рідної мови...

Автор: Svetlana   
Четвер, 23 лютого 2017

Ліцеїсти як вихованці Асоційованої школи ЮНЕСКО   відзначали Міжнародний день рідної мови. Адже недарма в народі говорять, що без рідної мови обійтися не можна.

У  світі  цю дату  святкують із  2000  року,  коли на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було  наголошено  на важливій ролі рідної мови в розвитку освіти, культури, консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.  І нині на нашій планеті  багато поневолених народів знаходяться в  безправному становищі: у них гнобителі намагаються відібрати рідну мову. Проте саме вона є основною ознакою нації, бо формує  менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки, є визначальним чинником життя людини і суспільства. Зараз у світі люди говорять близько  шістьма тисячами  мов, і приблизно половина з них -  під загрозою зникнення. Тож сучасникам є над чим задуматися!

Представники ліцейної молоді 21  лютого  взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Патріот» та написали загальноліцейний диктант «Україна – наша земля, наша Батьківщина». Звичайно ж, першість серед грамотіїв ведуть учні других курсів (9- класів), адже вони наполегливо готуються до ДПА з української мови та літератури.

Ліцеїсти розуміють свою високу місію -  збереження рідної мови, яку передали нам  наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози, плекаймо мову...»


 

Анна Галушка отримала приз за найоригінальнішу ідею на конкурсі "Енергія і середовище"

Автор: Svetlana   
Понеділок, 20 лютого 2017

16-17 лютого 2017 р. у місті Києві відбувся очний етап Всеукраїнського конкурсу «Енергія і середовище».

Приємно, що робота учениці ліцею ІІІ-М курсу Анни Галушки «Законодавча база з енергозбереження в межах навчального закладу», яку вона писала під керівництвом учителя фізики та астрономії Марії Сергіївни Волошиної, була відібрана для участі в очному турі означеного конкурсу.

Проблема енергозбереження – одна з глобальних проблем людства. Сьогодні всі сфери сучасного суспільства залежні від використання енергоносіїв.

Пріоритетним завданням і нашого міста є питання енергозбереження та запровадження енергоощадних технологій, адже на оплату комунальних послуг у закладі освіти витрачаються значні кошти, які в разі ефективного використання енергоресурсів могли б бути спрямовані на покращення матеріально-технічної бази навчального закладу.

Учні ліцею беруть участь у реалізації завдань енергозбереження з 2007 року.

Метою поданої на конкурс роботи є створення законодавчої бази з енергоефективності на рівні нашого ліцею.

Основним законом державної  енергоефективної законодавчої бази є Закон України «Про енергозбереження», прийнятий 1 липня 1994 року. Закон визначає правові, економічні, соціальні та екологічні основи енергозбереження для всіх підприємств, об'єднань та організацій, розташованих на території України, а також для громадян держави.

 

"Мій зможе" - гра про взаєморозуміння, довіру та дружбу

Автор: Svetlana   
Понеділок, 20 лютого 2017

«Мій зможе» - так називалася конкурсна гра, яку ліцеїстам запропонував  провести до Дня усіх закоханих ІІІ-Б курс. І мова не тільки про світле та чисте почуття кохання, мова, у першу чергу, про довіру і дружбу між дівчатками та хлопчиками, про взаєморозуміння та вміння розумно оцінити можливості своїх однокласників. Тому і взяли участь у грі команди із ІІІ-М курсу (Валя Мандрова та Юра Король), ІІІ-Б курсу (Маринка Іщенко та Олексій Гаркавий),  ІV-Б курсу (Таня Вергелес та Валентин Єфремов) і жартівлива пара від ІV-М курсу – «Богданка та Женя» (ролі виконували Женя Бриндак та Богдан Білоконь). Усі вони – в першу чергу, друзі, а ще однокласники, які добре знають можливості один одного.

Гра традиційно складалася із семи конкурсів, де дівчатка намагалися об’єктивно оцінити здібності своїх юнаків, намагаючись довести: «Мій зможе!».

 

20 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Автор: Lesya   
Понеділок, 20 лютого 2017

 

Професор Давиденко А. А. – на допомогу манівцям

Автор: Lesya   
Неділя, 19 лютого 2017

На міжнародних фотостоках та в міжнародних фотобанках розміщені відео та фото професора Давиденка А. А., які можна використати в якості мультимедійних дидактичних засобів або ж для створення більш складних названих засобів, наприклад, для монтування наукових або навчальних відеофільмів, слайд-шоу, анімацій, презентацій тощо.

До їх змісту вже давно виявляють інтерес фахівці в галузі природничих дисциплін, видавці та кінематографісти, зокрема ті з них, які створюють оригінальні мультимедійні дидактичні засоби.

Професор Давиденко А. А. знайомить учнів з етапами наукового дослідження, надає консультації вчителям та учням з проблем, що стосуються створення мультимедійних дидактичних засобів.

Ознайомитись з матеріалами можна за посиланням

 

Курс лекцій «Простір пізнання»

Автор: Lesya   
Неділя, 19 лютого 2017

З 13 лютого до 6 березня в рамках проекту «Відкрита освітня лабораторія» відбудуться лекції з хімії, біології, математики, фізики, інформаційних технологій, української мови та філософії. Під час лекцій учасники також ознайомляться із сучасними напрямами наукових досліджень, отримають кваліфіковані консультації та візьмуть участь в експериментах.

Графік лекцій дивимось ТУТ

Реєструємось  ТУТ

 

І знову про безпечний Інтернет...

Автор: Svetlana   
Понеділок, 13 лютого 2017

7 лютого в ліцеї пройшов «Всесвітній день безпечного Інтернету».

У цей день все починалося з тематичної виховної години  для  перших курсів, що пройшла під гаслом: «Я користуюся Інтернетом безпечно». Відбулося обговорення можливостей Інтернету та загроз глобальної мережі, а також  було розглянуто правила  Інтернет - безпеки та Інтернет - етикету для дітей і підлітків.

Цього ж дня відбулася виставка-конкурс малюнків «Безпечний Інтернет». На виставці було представлено 12 робіт учнів І-ІV курсів. Перемогу за глядацькими вподобаннями здобув малюнок Хорунжої Мирослави (І-Б курс), далі місця розподілилися так:
2 місце – Оношенко Катя (3-Б курс), Іллющенко Марьяна (2-й курс)
3 місце – Громко Катя (І-Б курс)
4 місце – Пустовіт Анастасія (І-М курс)
5 місце – Клименко Денис (І-М курс), Сидоренко Артур (2-й курс).

Ліцеїсти ІІ курсу стали учасниками відкритого уроку «Мій безпечний Інтернет».

А потім відбулися справжні баталії між учнями 3-Б та 3-М курсів під час інтелектуального  турніру «Я умілий користувач Інтернету». Фіналістами стали ліцеїсти: Касюкевічус Валерія, Бойченко Вадим, Король Юрій. Перемогу з великою перевагою виборола  Валерія Касюкевічус.

Тож, вітаємо всіх переможців та бажаємо, щоб подорожі віртуальними світами завжди були приємними та, головне, безпечними.

 

У ліцеї відзначали День безпечного Інтернету

Автор: Svetlana   
Середа, 08 лютого 2017

7 лютого 2017 року у світі відзначався День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету». День безпечного Інтернету (SafeInternetDay) організовано мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії.

У цей день тисячі людей в усьому світі об’єднуються та беруть участь у різних заходах заради просування ідеї відповідального використання онлайн-технологій, особливо, дітьми та молоддю.

Ідея онлайн-безпеки еволюціонувала останні роки, змінюючи фокус від створення «безпечного» Інтернету до створення «кращого» Інтернету.

В Україні також у цей день і в закладах освіти, і в бібліотеках, і в дитячих та молодіжних клубах, громадських та бізнес-організаціях, у медіа та на сторінках соціальних мереж діти та дорослі обговорювали питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційних загроз, випадки порушення прав дитини та механізми  захисту.

Ліцеїсти також приєдналися до відзначення цього дня та взяли участь у заходах, які проводилися як у закладі, так і поза його межами.

«Створимо позитивний Інтернет  разом!» Саме під такою назвою пройшов  пізнавальний захід для учнів II-го курсу в ЦМБ   ім. О. Журливої.

Метою заходу було повідомити ліцеїстів про Інтернет – залежність, навчити безпечно користуватися Всесвітньою мережею, розповісти про етику спілкування в соціальних мережах, навчити створювати власні блоги та вміти використовувати їх собі на користь…

До уваги ліцеїстів були представлені дві наукові роботи  учениць МАН (10 класу СШ№1) Марії Назаренко на тему: «Створення блогу класу» та Марії Плієвої на тему: «Інформаційна безпека у ВЕБ - додатках».

Ліцеїсти отримали поради, що стосувалися Інтернет - безпеки та етики он-лайн спілкування.

Дітям також цікаво було дізнатися й про те, що  Інтернет - асоціація України визначила найнебезпечніші порушення в інформаційній сфері. Як виявилося, це дитяча порнографія та прояви расової і національної нетерпимості.

У якості механізму використання найбільш небезпечного контенту створена постійно діюча «гаряча лінія» у ВЕБ-інтерфейсі, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо порушень в Інтернеті.

А на завершення зустрічі ліцеїсти з цікавістю пройшли тест на віртуальну залежність….

 

Свято зустрічі з дитинством

Автор: Svetlana   
Вівторок, 07 лютого 2017

Місяць лютий…У ліцеї зустріч.
А у нас в житті – наступний лист.
Дім наш знову усмішками повен,
Ви – його неумирущий зміст.

Як ми раді всі у світлу днину
Друзів знову  тут своїх зустріть!
Мій ліцей,  моя шкільна родино!
України славна й мудра  віть…

Такими словами вітали ведучі Вечора зустрічі випускників минулих років своїх гостей. І хоч приїхало їх здалеку не так і багато, проте зустріч відбилася теплом і гарними спогадами у душі кожного з них.

Ліцеїсти провели символічне анкетування серед своїх гостей і таким чином дізналися, хто став найвіддаленішим гостем, а хто найстаршим, хто має які звання і досягнення, а хто має дуже оригінальну спеціальність.

 

Пам’ятати – значить не допустити повторення воєнного жахіття знову…

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 03 лютого 2017

29 січня 1944 року наше рідне місто Сміла було визволене від фашистських загарбників. Більше двох з половиною років над містечком на Тясмині нависав чорний морок окупації, людського страху, жаху, розправ та плачу. Забути ті події ми просто не маємо морального права.

Тому у ліцеї пройшли тематичні виховні години «Сміла в роки нацизму», приурочені Дню визволення міста з-під фашистського чобота.

А учні ІІІ-М курсу  з цікавістю зустрілися з молодим дослідником історії Смілянщини, головою краєзнавчої організації «Пошук», Андрієм Івановим, який розповів ліцеїстам про період окупації нашого міста з 1941 по 1944 роки, підтверджуючи свої слова документальними фактами та світлинами, зробленими у період війни.

Розповіді,  розповіді…

Хотілося вслухатися у кожне слово, адже під кожним із них біль нашого містечка, наших містян, і наш біль…

Усе було немов перед очима: і станція імені Бобринського, і ремонтні майстерні, куди молодь ішла на роботу, щоб вижити, і табори військовополонених, і робота молодіжної підпільної організації, і синагоги міста, де винищувалися євреї, і Сміла у післявоєнний період…

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 82