Головна Новини
Останні новини

28 ЧЕРВНЯ - ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Автор: Lesya   
Вівторок, 28 червня 2016

 

Про мовну секцію літньої школи

Автор: Alla   
Вівторок, 21 червня 2016

 

Маємо нагоду поділитися своїми враженнями від занять у мовній секції, яка працювала у рамках Літньої наукової школи у Смілянському природничо-математичному ліцеї, адже цей рік в Україні оголошено роком англійської мови.

Ми вже неодноразово переконувалися у тому, що одним  із нестандартних підходів для забезпечення якісного навчання англійської мови є створення або літнього табору з іноземної мови, або цікава робота влітку мовної секції. Тут ми  маємо можливість спілкуватися іноземною мовою та застосовувати свої знання у різних формах діяльності: в ігрових та концертних програмах, театральних виставах, проектах  тощо.

Завдання нашої мовної секції полягало в тому, щоб пізнати  інший, відмінний від шкільного стиль вивчення англійської мови, де акцент ставиться на практичну частину і знання, які можна застосувати пізніше і в інших ситуаціях. Саме через таку діяльність ми можемо істотно розширювати свій кругозір і дізнаватися багато нового.

Мовну секцію Літньої школи ліцею відвідували 15 учнів.

У перший день ми працювали над створенням квітки ідентичності, тобто особистості. Працювали у парах та невеликих групах. З’ясовували, що  нас об’єднує як команду, чим ми відрізняємося. Кожна пелюстка нашої квітки мала свій колір та містила інформацію про кожного з нас. Під час занять ми намагалися спілкуватись англійською, щоб запитати чи отримати інформацію.

Щоб удосконалювати навички розуміння англійської мови на слух, ми виконували різні рухливі вправи Stand up English, використовуючи сайт американського викладача.

Також ми працювали над інсценізацією пісні англійською мовою.

Нещодавно, після року навчання в американській школі у місті - побратимі Сміли  Ньютоні, повернулась додому учениця нашого ліцею Влада Осадча. На одному із занять вона стала гостею уявного talk show  “Hall of Fame”.  Було цікаво слухати її розповідь про враження від навчання за кордоном та чути вільну американську англійську, якою Влада спілкувалась з нами.

Не забували ми і за наші проекти eTwinning.  Готували презентації про національний одяг та танці України  для проекту Box of Culture.

Один день був присвячений  Рецептам української кухні та приготуванню популярних в Україні страв. Ми робили це у форматі популярного телевізійного шоу та знімали на відео, яке відправили партнерам по проекту. Було цікаво, а головне, ще й смачно. Після завершення зйомок ми поласували власноруч виготовленими смаколиками.

Під час роботи ми ще й намагалися дізнатися більше про Євросоюз та про країни, що входять до його складу.

Багато обговорювали різноманітних питань, складали європазли та євролото. Тому що саме через гру приходить усвідомлення та закріплення знань.

Робота в міжнародному проекті  ONCE UPON TODAY …IN EUROPE       триватиме впродовж усього літа, а поки що ми відвідали наш музей,  щоб дізнатися про людей та події, матеріали про яких можна буде використати для поповнення  європейського музею історії.

Така наша спільна діяльність надавала можливість кожному учневі проявити креативність, реалізувати свій творчий потенціал та суттєво розвинути мовленнєві вміння та навички.

Ось так непомітно, в роботі, відпочинку, цікавих заняттях, роботі у проектах і промайнув час у мовній секції Літньої наукової школи.

 

Артем Труш, Ярослав Ляшенкоучні ІІІ-М курсу, учасники мовної секції Літньої наукової школи

 

Урочистий вечір для другокурсників ліцею

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 10 червня 2016

9 червня 2016 року у ліцеї пройшов урочистий вечір вручення свідоцтв про базову освіту нашим дев’ятикласникам.

Тільки нещодавно вони маленьким гуртом,  хвилюючись, переступили ліцейний поріг, а сьогодні їм життя надає перший дорослий вибір. Адже вони вже мають можливість здобувати професійну освіту. Та радує те, що наші другокурсники не поспішають робити цей крок, адже розуміють, що вища освіта дає людині широкі можливості  для самореалізації.

У цей день у нашій святково прикрашеній залі лунала чарівна музика, щирі гучні  пісні та слова подяки, звернені до батьків, учителів, усіх, для кого ця подія стала справжнім святом.

Другокурсників вітала наша директор, Софія Анатоліївна, президент ліцею Діма Чубін, а також талановиті старшокурсники зі своїми неперевершеними  художніми номерами.

Вечір пройшов у теплій дружній атмосфері і залишив по собі прекрасний  романтичний настрій.

 

Грант Олександра Скорохода у 2015-2016 році вибороли двоє ліцеїстів

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 03 червня 2016

У ліцеї цьогоріч знову приємна новина – двоє ліцеїстів – Анна Чурілова, учениця ІІ-М курсу та Дмитро Чубін, учень ІІІ-М курсу, стали переможцями щорічного конкурсу на грант Олександра Скорохода.

Під час урочистої лінійки Останнього дзвоника наш меценат привітав Аню та Дмитра і вручив Дипломи за визначні успіхи у навчанні, творчості та громадсько-суспільному житті. А ще – щорічну премію для талановитих ліцеїстів.

Олександр зберігав інтригу до останнього моменту, адже номінантів у цьому році було багато, і, як виявилося, за словами Олександра Скорохода, вибирати було нелегко.

Ми усі щиро вітаємо наших переможців та бажаємо гарно відпочити влітку, набратися  сил, щоб із  завзяттям взятися до роботи в новому навчальному році.

Дякуємо нашому меценату за підтримку талановитої молоді ліцею.

 

Розпочав свою роботу літній відпочинковий табір та Літня наукова школа

Автор: Svetlana   
Середа, 01 червня 2016

Зовсім нещодавно ліцеїсти почули мелодію останнього шкільного дзвоника, а вже 30 травня гостинно відчинив свої двері Літній відпочинковий табір.

Цьогоріч  діти знову матимуть нагоду і відпочивати, і попрацювати у Літній науковій школі, і долучитися до роботи Мовного табору.

Цікавинок багато. Головне, нічого не пропустити та скрізь устигнути.

У роботі літньої школи заплановані зустрічі із науковцями, з представниками інституту банківської справи, робота у проектах, цікаві екскурсії та подорожі до музею популярної науки і техніки «Експериментаніум», до домашнього зоопарку та дослідних ділянок.

Не менш цікавою та пізнавальною планується робота у Мовній школі, де ліцеїсти матимуть нагоду підтягнути іноземну мову, спілкуючись з однолітками з європейських країн, попрацювати у проектах e*Twinning та долучитися до Інтернет-спільноти.

Розпочався іще один виток ліцейного життя, що наближає такі очікувані літні канікули.

 

Результати конкурсу сайтів євроклубів Черкащини

Автор: Alla   
Понеділок, 30 травня 2016

26 травня 2016 р. були підведені результати конкурсу сайтів євроклубів Черкаської області.

Гордимося тим, що сайт Євроклубу «МИ – РАЗОМ!»  нашого закладу посів перше місце.

Нам дуже приємно, що наш сайт виявився одним з найкращих.

Слід зазначити, що на розгляд журі із різних районів Черкащини було  подано 13 сайтів.

Критерії оцінювання сайтів:

1. Наявність назви та логотипу клубу(10 б.).

2. Тематичні рубрики та відповідність їх змісту (10 б.).

3. Співпраця з іншими навчальними закладами (5 б.).

4. Висвітлення подій, які відповідають європейській тематиці (20 б.).

5. Проекти, акції членів євроклубу (20 б.).

6. Естетичне оформлення сайту (сторінки) (10 б.).

Максимальна кількість балів  - 75б. Наш заклад отримав

Склад журі конкурсу:

Голова журі: Чепурна Наталія Миколаївна, ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, кандидат педагогічних наук, доцент.

Члени журі:

  1. Мойсеєва Світлана Григорівна, завідувач обласного Центру економічної освіти та євроінтеграції Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради;
  2. Безпоясний Богдан Степанович, методист лабораторії–центру інформаційних технологій Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради.

 

Вітаємо з перемогою Городищенський економічний ліцей Городищенської районної ради Черкаської області (теж перше місце), Першу міську гімназію Черкаської міської ради Черкаської області (друге місце) та Смілянську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 (третє місце).  Бажаємо успіхів.

 

В ліцеї відзначили День науки!

Автор: Lesya   
Понеділок, 30 травня 2016

26 травня 2016 р. у ліцеї  відзначався День науки. В Україні «На підтрімку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійніх спілок України» День науки був встановлений Указом № 145/97 від 14-го лютого 1997-го року діючого на той момент Президента України і відзначається у третю суботу травня. Для нашого закладу цей день завжди особливий. Адже він є підсумком роботи ліцеїстів упродовж всього навчального року.
Ось і цьогорічний День науки не був виключенням. Відзначення його розпочалося лінійкою, на якій присутні були ознайомлені із витоками святкування та з відкриттями українців, якими користується увесь світ.
Потім свято продовжилось євроквестом та євролото, які провели під керівництвом учителя англ. мови Т.Є. Ярмиш євроклубівці. До участі у заходах долучилися й команди школи №2, колегіуму, гімназії ім. В.Т.Сенатора.
Інші ліцеїсти мали змогу послухати лекцію «З життя кажанів», яку проводив Білушенко Анатолій Анатолійович, кандидат біологічних наук, науковий співробітник відділу «Динаміки популяцій» Інституту еволюційної екології НАН України. Дізнатись про нумізматику запропонував ліцеїстам Яворський Андрій Андрійович, кандидат педагогічних наук. А переможці інтелектуальних конкурсів, змагань, олімпіад та МАН разом із ліцеїстами, які щойно повернулися із Польщі, де відбувались заходи в рамках проекту «З двох зроби три», ділилися своїми враженнями і надбаннями з іншою групою ліцеїстів.
Фіналом Дня науки стало віншування переможців та учасників найрізноманітніших конкурсів, змагань, що відбувались упродовж року, яке відбулося вже традиційно на загальноліцейних батьківських зборах, де разом із батьками буди присутні й ліцеїсти.
На сьогоднішній день ліцеїсти за 2015-2016 рік поклали у скарбничку здобутків понад 300 перемог. І це – не межа, адже ще не по всих конкурсах підведені підсумки.
Дякуємо всім, хто примножує славу ліцею і бажаємо успіхів усім ліцеїстам та їхнім вчителям у подальших кроках стежиною науки!

 

Вітаємо Олексія Поправка з нагородою !!!!!!!!!!!

Автор: Alla   
Середа, 25 травня 2016

24 травня 2016 року  у сесійній залі Будинку рад відбулось нагородження переможців ІV етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.

На  церемонії нагородження  були присутні  працівники управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, обласної профспілки, методисти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», начальники відділів освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, завідувачі методичних кабінетів, директори,  вчителі та учні  загальноосвітніх навчальних закладів області, батьки.

Висловлюючи  привітання,  очільники області наголосили на тому, що перемога на олімпіадах і конкурсах-захистах  МАН свідчить про високий рівень розвитку освіти області, вагомий потенціал у майбутньому і про те, що ці здобутки підтверджують справжню наполегливість, цілеспрямованість  переможців. Велику подяку вони висловили  педагогам, завдяки чуйності сердець,  таланту, відповідальності і професіоналізму яких  в загальноосвітніх  навчальних закладах області загораються нові зірки. Адже знання – це найбільша цінність.

Слід зазначити, що щороку зростає популярність Малої академії наук області, яскравим показником чого є збільшення кількості наукових робіт, виконаних на високому рівні. У цьогорічному фінальному етапі конкурсу-захисту взяли участь 46 представників області. Стовідсоткову перемогу  в залік Черкаської команди принесли учасники секцій гідрології, експериментальної фізики, археології, фольклористики, англійської мови. Цього року команда Черкаської області здобула 5 золотих медалей. Це є найвагомішим досягненням за останні 10 років.

Серед переможців, яких відзначали на святі, був і наш Олексій Поправко (VІ-М курс) та його вчитель фізики М.С. Волошина.

ЩИРО ВІТАЄМО ОЛЕКСІЯ і МАРІЮ СЕРГІЇВНУ ТА БАЖАЄМО УСПІХІВ!

 

Європейська освіта - майбутнє України

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 20 травня 2016

Щорічно 9 травня у країнах Євросоюзу святкується День Європи. В Україні це свято офіційно відзначають щорічно у третю суботу травня. У 2016 році це свято припадає на 21 травня відповідно до Указу Президента від 19 квітня 2003 року. А відправною точкою на шляху становлення цього свята вважається Декларація Шумана.

Загальноміський захід до Дня Європи було проведено в ЦМБ ім. О. Журливої. Він був приурочений освіті за кордоном. На вищезазначений захід  були запрошені учні природничо - математичного ліцею (II-М курс) та учні ЗОШ №3-колегіуму.

«Європейська освіта – майбутнє України» - такою була  назва тематичного заходу, метою якого було ознайомити учнів з ВНЗ за кордоном, розповісти про умови вступу до закладів, умови навчання та проживання. Довести, що Європейська освіта-це майбутнє України….

Ведуча Наталія Плієва, зав. юнацьким відділом, розповіла учням, що сьогодні українські студенти та абітурієнти мають блискучу можливість отримати вищу освіту за межами країни. Для них відкриті ВНЗ Великої Британії, Польщі, США, Канади, Кіпру, Австралії та інших країн. Така освіта, без сумніву, надає безліч переваг, включаючи знайомство з культурою іншої країни, її традиціями, звичаями, вдосконаленням іноземної мови, розширенні кола друзів по всьому світу і безліч цікавих і незабутніх вражень.

На захід була запрошена депутат міської ради Наталія Михайлівна Терехова, яка розповіла про ВНЗ Польщі та Німеччини, про доступні програми всіх освітніх рівнів: бакалаврату, магістратури та докторантури, а також програми післядипломної освіти та про різнопланові курси; про вартість навчання та систему виплати стипендій у навчальних закладах Вроцлава, Любліна, Варшави, Кракова; про найпопулярніші спеціальності на європейському ринку праці.

Учні переглянули відеоматеріали про ВНЗ європейських країн…

 

19 травня 2016 року - День вишиванки!

Автор: Lesya   
Четвер, 19 травня 2016

 

Ліцеїсти активно працювали в німецько-польсько-українському проекті "Наші мрії про Європу"

Автор: Svetlana   
Середа, 18 травня 2016

Напередодні Дня Європи  делегація учнів  Смілянського  природничо – математичного ліцею: Тетяна Вергелес, Владислава Лупина, Ірина Кисіль, Анастасія Мельник, Валерія Нюкіна, Дарія Петроченко, Артем Труш, Олександра Черненко, Дмитро Чубін -  разом зі своїми учителями Тетяною Євгеніївною Ярмиш  та Тетяною Володимирівною Береговенко   вирушила до Польщі для  роботи в  німецько- польсько- українському проекті «Наші мрії про Європу».     Перший день зустрічі  9 травня став дійсно символічним:    у їдальні хостелу «Ханка», що в Познані,   зібралися представники з Німеччини, Польщі та України   саме в  День Європи та у вікопомний День Перемоги над нацизмом.  Підлітків із трьох країн  об’єднало  щире прагнення до спільного  життя в єдиному Європейському домі.  Теплі  рукостискання, радісні посмішки на обличчях дітей – все говорило про атмосферу миру, дружби  та підтримки.

Юні сміляни  п’ять днів   наполеливо працювали над темою «Кухня народів Європи»,  щоб гідно презентувати на міжнародному рівні  наші українські страви, представити національний  колорит саме в галузі кулінарії. Звичайно ж,  ліцеїсти познайомилися   з особливостями національної їжі  інших  країн, виконавши різноманітні завдання:  знайомство  з європейськими стравами, оформлення  кулінарної карти Європи.

 

На Черкащині стартував освітній проект для шкіл "Враховуй Різницю"

Автор: Svetlana   
Вівторок, 17 травня 2016

В умовах військово-політичного конфлікту на Донбасі і вкрай складної соціокультурної ситуації та інформаційної війни у районах, що межують із зоною конфлікту, постала необхідність навчати учнів сучасних інструментаріїв критичного мислення і комунікації, які б допомогли їм ефективно працювати з інформацією й сприяли толерантності, взаєморозумінню і згуртованості громад і громадян.

Саме з цією метою у Черкаській області стартував освітній проект для шкіл “Враховуй Різницю” («Долаємо прірву: інструменти для об’єднання розділених громад»), у межах якого старшокласники в школах вивчатимуть новий предмет “Кроки до порозуміння”. На спеціальних уроках учні 10-11 класів навчатимуться медіаграмотності, того, як порозумітися в умовах конфлікту і поважати різницю у думках та поглядах, як сприймати інформацію критично і захищатися від маніпуляцій, а також формулювати та відстоювати власну позицію в обговореннях і дискусіях.

Навчальні семінари-тренінги з курсу за вибором «Кроки до порозуміння» відбулися 5-6 травня та 12-13 травня 2016 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Для участі у тренінгах були запрошені директори, заступники директорів,  учителі  навчальних закладів міста Черкаси та області.

Тренінг провели виконавчий директор ГО «Вчителі За Демократію та Партнерство» Сущенко Ігор Михайлович, тренер - експерт  цієї ж громадської організації Світлана Степанівна Присяжнюк та завідувач лабораторії виховної роботи  Валентина Семенівна Кудін.

Навчальний семінар відвідали заступники директора ліцею з навчально-виховної роботи Леся Хуртенко та виховної роботи Світлана Лісова.

Усі учасники семінарів відмітили актуальність курсу  для старшокласників, адже він побудований з використанням інтерактивних форм роботи. Особливістю роботи на тренінгах було те, що вчителі відчували себе у ролі дітей.

Учасники  семінару високо оцінили посібник з курсу та висловили слова вдячності колективу авторів за актуальність  наданих матеріалів.За матеріалами сайту

 

Ліцей - у проекті "Ми можемо більше..."

Автор: Svetlana   
Понеділок, 16 травня 2016

У 2016 р. стартує проект «Ми можемо більше! Сприяння громадянській партиципації молоді в Україні, Росії і Грузії», який виник з  метою підвищення громадянської активності дітей і молоді, яким менше 18 років (М18), формування демократичної культури молодого покоління в Україні.

Наш ліцей не залишився осторонь і планує  тісно співпрацювати із координаторами проекту.

На початку травня в Києві відбувся  дводенний українсько-німецький семінар «Ефективні форми і методи громадянської партиципації дітей і молоді» для громадських активістів та освітян України, який відвідала учитель ліцею Олена Олексіївна Діденко.

Недостатня обізнаність молоді в проблемах місцевої громади, низький рівень громадянської участі, мотивації молоді щодо свідомого та активного впливу на політичне життя суспільства ставлять під загрозу демократичні перетворення в країні – це ті проблеми, що піднімалися у ході семінару 11 та 12 травня, що був організований головою громадської організації "Агенція розвитку освітньої політики" Паращенко Л. та проходив за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА.

 

З ДНЕМ ПЕРЕМОГИ!

Автор: Lesya   
Неділя, 08 травня 2016

 
«ПочатокПопередня11121314151617181920НаступнаКінець»

Сторінка 11 з 84