Головна Новини
Останні новини

«Тихі зорі вічної пам’яті »

Автор: Svetlana   
Понеділок, 15 травня 2017

…Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою.

Напередодні відзначення 72 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні   для ліцеїстів II курсу у Центральній міській бібліотеці імені Олени Журливої відбулася тематична виховна година  «Тихі зорі вічної пам’яті », приурочена  Дню пам’яті та примирення і Дню Перемоги над нацизмом.

Під час щирої розмови використовували спогади старшого покоління про те, як почалася війна, говорили про основні битви, захоплювалися  героїзмом і мужністю воїнів  та цивільного населення у боротьбі проти фашистської навали.

Можна дуже багато говорити про Другу світову війну, допоки ще живі свідки того страшного лихоліття, можна багато передивлятись історичних хронік, можна лише дивуватись із того, яку силу, мужність, відвагу та самозречення проявляли усі.

 

Травень - місяць Пречистої Діви Марії, коли відзначається День Матері

Автор: Svetlana   
Субота, 13 травня 2017

13 травня в робочу суботу, коли з неба сіявся золотий травневий дощик, учні ІІІ-Б та ІУ-Б курсів зібралися в затишному кабінеті української мови та літератури, щоб душевно поспілкуватися з нагоди  зворушливого  весняного свята  - Дня матері. Розпочали захід композицією  популярного співака Скрябіна «Мама». А далі до музичного привітання зі своєю піснею приєдналася й учениця ІІІ-Б курсу Катерина Оношенко. Зі щирими словами з нагоди свята  до присутніх звернулася класний керівник ІІІ – Б курсу Людмила Миколаївна Чайченко  - Михлик.

Для нас  це свято має  надзвичайно велике значення тому, що  матері – українки в різні складні історичні періоди   не просто народжували дітей, а й докладали  неймовірних зусиль, виявляючи героїзм, винахідливість, духовну й фізичну силу, щоб ці діти … вижили  в умовах революцій, голоду  та війн.  Саме  про це і йшлося у  презентації класного керівника ІУ-Б курсу Тетяни Володимирівни Береговенко,  яка розповіла юним ліцеїстам, кращим представникам уже міленіумного покоління, про життя – буття жінок – матерів століття ХХ, зокрема про материнський подвиг своєї бабусі Макаренко (Шепіль) Степаниди Артемівни, яка виховала шестеро дітей ( за що і отримала  звання «Мати – героїня» та срібну медаль «За материнство») і в умовах Другої світової війни та Голоду 1947 року зберегла їм життя. А ще підтримувала і своїх односельців у скруті та холоді, в роки німецької окупації  годувала  голодних, допомагала партизанам, давала дах над головою бездомним.

У наш час, коли хліба (і не лише його) можна їсти вдосталь, а на день народження отримати від  мам дорогі подарунки,  для учнів дещо екзотично звучали фрази про те, що жінка – мати минулого століття більшу частину свого життя проводила біля печі, щоб із убогого селянського доробку  приготувати нехитрий харч та нагодувати  свою родину, а то й сусідів чи й зовсім чужих нужденних.

Нині ліцеїсти знають про всі ці події завдяки підручникам історії України та цікавим лекціям учителя історії Ольги Анатоліївни Гунько.  Але почути  розповідь  від знайомої людини, яка зберегла родинну пам’ять, - то зовсім інша річ. Тетяна Володимирівна запропонувала старшокласникам зібрати  власну родинну інформацію, віддавши  тим самим шану  своїм  бабусям  і мамам.

І хоча, за офіційною версією, День матері – це свято, яке прийшло до нас у 2000 роках  із США, та ми знаємо, що  українці вважають травень  місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги.   Тому саме в  травні   люди висловлюють подяку материнській самопожертві й відзначають День Матері. 

У ліцеї цікаво та насичено відзначали День Європи

Автор: Svetlana   
Субота, 13 травня 2017

Цього року День Європи у ліцеї святкували 11 травня. Ця дата була обрана не просто так, адже саме 11 травня було підтверджено візову лібералізацію для України. І це останній законодавчий крок перед підписанням на наступному тижні.

Творчим генератором та головним виконавцем євродня стали євроклубівці на чолі зі своїм творчим наставником, учителем англійської мови, Тетяною Євгенівною Ярмиш.

Розпочалося усе з організаційної лінійки, де було оголошено план роботи Дня та ознайомлено з програмою заходів.
Цього дня вхід до ліцею прикрашали прапорці Євросоюзу, а у фойє усе нагадувало про свято.

Розпочали із наймолодших ліцеїстів – учнів І-х курсів. Їхнє завдання полягало у тому, що вони мали скласти Євродоміно. А допомагали їм у цьому вже досвідчені євроклубівці – учні ІV-М курсу – Дмитро Чубін, Артем Журавський, Валерія Нюкіна та Владислава Осадча.

 

«Таємничий та незбагненний Микола Гоголь...»

Автор: Svetlana   
Четвер, 11 травня 2017

Як завжди, квітень був багатий на знаменні дати та події. Так у цьому році виповнилося 165 років від дня смерті відомого письменника - Миколи Гоголя.

З нагоди цієї дати для ліцеїстів III-М курсу в Центральній міській бібліотеці  був проведений бібліотечний урок під назвою «Таємничий та незбагненний Микола Гоголь»,  під час якого був розкритий літературний портрет Миколи Васильовича – одного із найзагадковіших і таємничих геніїв світу. Він вважається  найвизначнішим представником «української школи» в російській літературі.

Професійно, з душею та  за допомогою  відеоматеріалів  працівники читального залу розповіли про М.В. Гоголя не тільки як про геніального  письменника, а і як про надзвичайно цікаву людину.

Його життя багато в чому залишається загадкою і донині. Цей письменник створив чимало безсмертних творів, які по праву займають гідне місце у світовій літературі. З його ім’ям  пов’язано багато чуток і легенд, частину з яких Микола Васильович поширив про себе сам. Будучи глибоко релігійною людиною, згодом він стане неперевершеним містиком і вигадником, що, безумовно, позначилось на його творчості. Також була розкрита тема кохання  письменника… Адже саме воно надихало його на написання таких шедеврів…

Ліцеїсти уважно слухали уривки з  історичних повістей  «Тарас Бульба» та «Сорочинський Ярмарок», у яких було вперше відкрито читачеві  чарівний, загадковий, колоритний світ українського життя…

Численні українські мотиви, образи, побутові подробиці були показані Гоголем не тільки як зовнішня прикраса,  а й для створення етнографічного колориту. Вони виявлялися найважливішим компонентом художнього  стилю, покликаним  розкрити  чарівний образ України й українських селян, їхній  багатий духовний світ, фізичну й моральну красу.

Відеоролики «Обличчя української  історії: Микола Гоголь», «Цікаві факти з життя М. Гоголя» та відеокліпи «Ой говорила чиста вода…» з  мюзиклу « Сорочинський ярмарок» та «Я же говорила…» з мюзиклу «Вечори на хуторі побіля Диканьки…» доповнювали  і  якнайкраще розкривали український колорит як і самого життя письменника, так і його безсмертних творінь.

М. Гоголь  став улюбленим письменником і володарем душ мільйонів людей на планеті. Він прожив складне й водночас дивовижне життя, яке було і драмою, і містикою, і грою… Й суцільною загадкою, до якої будемо неодноразово повертатись у наших пошуках істини...     

 

Зустріч з митцем. Нові враження...Захопливі емоції...

Автор: Svetlana   
Четвер, 11 травня 2017

Нещодавно юні шанувальники новинок української літератури з І-Б курсу отримали чергову нагоду зустрітися  із сучасним письменником – талановитим земляком Назарієм Вівчариком.

Для ліцеїстів зустріч із митцями – не лише нові враження й захопливі емоції. Це ще й можливість розвинути власні творчі здібності. А повчитися у пана Назарія, дійсно, є чому. Адже в березні цього року він став лауреатом  Всеукраїнського конкурсу літературних творів імені Григора Тютюнника. Журі, очолюване поетом Іваном Драчем, назвало серед кращих українських  прозаїків  і  Назарія Вівчарика, який народився у Смілі, а нині проживає у місті Черкаси. За фахом він —журналіст, але в певний момент вирішив випробувати сили в літературі. На конкурсі була відзначена його повість «Скарб». Це авантюрна історія, повна гумору й пригод. За сюжетом, двоє внуків намагаються вивідати у свого ветхого діда таємницю козацького скарбу. Але от біда — дід говорить про скарб лише зрідка і тільки уві сні…

Зустріч ліцеїстів з талановитим письменником у Смілянській бібліотеці імені Олени Журливої   була приурочена  Всесвітньому дню книги та авторського права.  Назарій Вівчарик презентував нову книгу - «П’ятеро як один», яка нещодавно  побачила світ у Тернопільському видавництві «Мандрівець». Сам автор  характеризує  свій твір  як бойовик-містика: «Це розповідь про п’ятьох друзів. Головний герой, Олексій, – один із них. Випадково він опиняється поруч із кожним своїм другом саме у той момент, коли на того чатує смертельна небезпека, і намагається його врятувати. Чи вдасться Олексієві протистояти фатуму та як відплатять йому за вірність товариші?»

На такі цікаві питання зможуть знайти відповіді усі, хто прочитає  книгу Назарія Вівчарика. А ліцеїсти І-Б курсу  придбали її для свого класного куточка та ще й з автографом автора, який з  хвилюванням розкрив дітям секрети своєї креативної лабораторії: «Я не хотів нагромаджувати жахи, а  прагнув показати людську розгубленість перед фатумом і прорив з неї. Це намагання відшукати в нашій реальності те, заради чого варто жити».

 

У ліцеї дякували учасникам військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") та їхнім наставникам

Автор: Svetlana   
Середа, 10 травня 2017

У  середу, 10 травня, у ліцеї пройшла урочиста лінійка, на якій відбулося нагородження учасників І міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та учителів, які доклали чималих зусиль, щоб команда ліцеїстів виступила достойно.

І таки ж виступили достойно!

Честь ліцею захищали учні ІІІ-Б курсу – Олексій Гаркавий, Роман Григор’єв, Вадим Бойко, Іван Завгородній та учні ІІІ-М курсу – Владислав Петручаніс, Олександра Черненко, Анна Чурілова, Анна Галушка та найкращий наш ройовий Юрій Король.

Подяки від директора ліцею та невеличкі премії отримали усі учасники рою «Сокіл».

Не забули і про тих, готував та підтримував ліцеїстів під час гри. Подяки та премії від адміністрації ліцею отримали: керівник рою – учитель інформатики - Іван Сергійович Битяк, виховник рою – учитель фізичної культури – Ірина Олександрівна Коротич, учителі, що доклали зусиль під час підготовки до певних конкурсних змагань – заступник директора з виховної роботи – Світлана Іванівна Лісова, учитель фізики та астрономії – Марія Сергіївна Волошина, учитель зарубіжної літератури – Олена Олексіївна Діденко та учитель історії та права – Ольга Анатоліївна Гунько.

Цьогорічна гра ще і ще раз довела усім: якщо братися за справу разом, можна і гори звернути. Ми вкотре переконалися, що ліцейна громада – це команда однодумців, де всі один одного підтримують, розуміють та поважають. А це дорогого вартує.

 

Листівки-вітання для ветеранів

Автор: Svetlana   
Середа, 10 травня 2017

Напередодні Дня Перемоги ліцеїсти долучилися до приємної місії. Вони підготували вітальні листівки для ветеранів ІІ Світової війни, що прийшли у цей день на урочистості у міський будинок культури.

Теплі слова вдячності нашим шанованим ветеранам, море позитивних емоцій, радість від спілкування та щасливі миті від споглядання щирих посмішок на добрих та привітних обличчях сивочолих жінок та чоловіків. А ще незабутні емоції від відчуття великої вдячності тих, хто дав нам можливість жити та навчатися під мирним небом України.

З великою шаною і безмежною любов’ю до вас, наші вельмишановні ветерани!!!

 

З ДНЕМ ПЕРЕМОГИ!

Автор: Lesya   
Неділя, 07 травня 2017

 

8 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Автор: Lesya   
Неділя, 07 травня 2017

 

В ліцеї закінчився тиждень екології

Автор: Lesya   
Четвер, 04 травня 2017

З 18 по 24 квітня в ліцеї пройшов екологічний тиждень, девізом якого були слова українського поета Максима Рильського “Любіть природу не для себе, любіть для неї.”

Відкриття екологічного тижня розпочав  виступ агітбригади «ЕКОПС» на тему “Природа наш дім, нам її берегти!” Учні І-Б курсу виступили перед ліцеїстами, та розповіли, що ще декілька десятків років тому у людей не було турботи про те, що вплив людини на природу стане таким масштабним і трагічним. Слідуючи шкідливому гаслу « Підкорити і змінити природу », ми нанесли їй глибокі рани. Таке варварське ставлення до природи мало негативні наслідки. Україна, як і вся планета, має ряд екологічних проблем. Деякі з них набули глобального масштабу екологічних катастроф. Людство зрозуміло, що прийшов час змінити наше мислення та наші дії. Адже, природа – наш дім, нам її берегти!

Тематичні класні години на тему  « Екологія душі» пройшли змістовно з використанням відеофільму «Людина і Земля», сюрреалістичного мультфільму «Delivepy», мультфільму «Екологічна корова» та презентації «Екологічні проблеми України».

День пропаганди екологічних знань розпочався із виставки в бібліотеці ліцею літератури на природоохоронну тематику. На уроках природничого циклу відбулися екологічні хвилинки на тему «Цікаво знати, що..!».  У коридорі ліцею було оформлено інформаційний стенд «Екоцікавинки». Найкращі роботи представили учениці Громко Катерина та Коцуконь Марія.

 

Навчально-польові збори

Автор: Alla   
П'ятниця, 21 квітня 2017

Учні четвертих курсів ліцею, що вивчають предмет «Захист Вітчизни»,  беруть участь у навчально-польових зборах. Навчально-польові збори проводяться з метою формування  готовності молоді до захисту Батьківщини та дій в умовах надзвичайних ситуацій, практичного закріплення знань з предмета «Захист Вітчизни».

19 квітня  юнаки брали участь у навчальних стрільбах  з автомата Калашникова на військовому стрільбищі навчального центру  Державної  прикордонної служби  України імені генерал-майора І. Момота.

20 квітня на центральній площі міста, де проводилось урочисте відкриття навчально-польових зборів, юнаки продемонстрували рівень стройової підготовки, а на базі стадіону «Юність» - здавали нормативи із прикладної фізичної підготовки.

21 квітня учні складають заліки із тактичної, стройової підготовки, закріплюють навики збірки-розбірки автомата, беруть участь у заняттях щодо поводження з вибухонебезпечними речовинами.

 

У ліцеї завершився тиждень логічно-ліричних наук

Автор: Svetlana   
Четвер, 20 квітня 2017

У ліцеї з 10 по 13 квітня цікаво та креативно пройшов тиждень фізико-математичних наук.

Понеділок пройшов під гаслом:  «Математик  повинен бути поетом у душі»  за твердженням Софії Ковалевської.
Було оголошено конкурс:  «Віршик напиши – уміння покажи!»  про фізико-математичні науки та фізико-математичні поняття. Протягом дня ліцеїсти відшукували в собі поетичні здібності та написали понад 30 віршованих строф.

Переможцем конкурсу став учень 1-М курсу Баєв Андрій.

Вівторок – день вікторини.

Відповіді на кожне із запитань приймалися лише протягом однієї перерви. На кожній наступній перерві з’являлося нове запитання вікторини, відповідь на попереднє та інформація про те, як учасники відповіли на попередні запитання (кількість правильних відповідей).

Наприкінці дня було оголошено переможців, які отримали приз – додатковий бал до контрольної роботи з математики або фізики.

Переможцями вікторини стали такі учні:
І-М курс: Лісовий Андрій, Теліга Владімір, Шураєва Анна;
1-Б курс: Стоянов Микола, Кодола Денис;
ІІ курс: Кондратенко Віктор, Сидоренко Дар’я;  
ІІІ-М курс: Мандрова Валентина, Казімко Віталіна;  
ІV-М курс: Бриндак Євгеній.


Середа -12 квітня – у Всесвітній день авіації та космонавтики ліцеїсти мали можливість відправитися у «Космічну подорож»…

З собою варто було взяти  кмітливість, олівець та записничок, заряд бадьорості та гарного настрою.

Перед екіпажем кожного курсу постало завдання: «пролетіти своїм космічним маршрутом» та представити звіт про подорож, взяти участь у міжгалактичній фотосесії.

Космічні екіпажі відвідали станції : «Шляхова», «Портретна галерея», «… у путь, у дорогу…», «Соціологічна», «Фотоколаж», «Нещодавні астрономічні події», де й продемонстрували неабиякі знання з астрономії.

Найбезстрашнішими, дружними та  креативними екіпажами виявилися екіпажі «Еліта» - ІІІ-М курс, «Сонечко»- І-М курс та «Milky Way» - ІІ курс.

Переможці астрономічного квесту нагороджені солодкими космічними сюрпризами.

Особлива подяка учням ІV-М курсу за відповідальну підготовку та проведення астрономічного квесту, саме вони доклали зусиль, щоб підготувати космічні станції до активної роботи.

Четвер
Під час уроків фізики, математики та астрономії було проведено хвилинки поетичної логіки, де розглядалися оптичні ілюзії. Ліцеїсти мали можливість почути, як звучить число П (пі), та оцінити мистецьку красу фракталів, створити колаж «Краса чи ілюзія»…

Тематичний тиждень промайнув неначе одна мить, залишивши по собі приємні спогади, цікаву інформацію та позитивні емоції.
 

Стартував проект "Мій світ без дискримінації"

Автор: Lesya   
Середа, 19 квітня 2017

Після обробки поданих анкет було обрано 148 учасників з 24 областей та м. Києва. Cеред них і наш Смілянський природничо-математичний ліцей!!!
Mетою проекту є підвищння обізнанності батьків, вчителів та учнів шкіл України щодо дискримінації та її уникнення під час навчально-виховного процесу.

Проект реалізує ГО "Академія інноваційного розвитку освіти" за інформаційної підтримки ГО "Центр Соціальна Дія", Проект "Без Кордонів",Коаліції з протидії дискримінації в Україні,Офіса Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міжнародного Фонду"Відродження".

 

У ліцеї підведено підсумки фотовиставки-конкурсу

Автор: Svetlana   
Середа, 19 квітня 2017

У рамках проекту eTwinning «Покажи мені своє місто» у ліцеї відбулася фотовиставка-конкурс авторського фото «Незвичайний погляд на звичайні місця у моєму місті».

За результатами анонімного голосування найбільшу кількість голосів набрало фото учениці І-М курсу Софії Міщенко «Мій улюблений ліцей».

Вітаємо Софію та бажаємо їй творчої креативності, життєдайності та величезного бажання творити нові фотодива.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 2 з 84