Головна Новини
Останні новини

Ліцейний «Осінній марафон»

Автор: Svetlana   
Середа, 02 листопада 2016

Тиждень перед осінніми канікулами ознаменувався у ліцеї тим, що отримав поетичну назву «Осінній марафон».

Кожного дня ліцеїсти були задіяні у різноманітних заходах, милуючись прекрасною осінньою погодою, що стояла за вікном та створюючи чудову атмосферу всередині закладу.

А розпочалося все з майстерні «Золота осінь», роботу якої організували євроклубівці ліцею, прикрасивши своїми виробами фойє. Осінні тремтливі листочки, чудернадські грибочки та грайливі їжачки піднімали настрій усім, хто в ці дні завітав до ліцею.

«Осіння фантазія» - саме так називався конкурс на краще прикрашання класної кімнати. Ліцеїсти досить креативно підійшли до задумки оздоблення класів: створювали імітацію осіннього листопаду, виготовили прикраси з золото-багряного листя, прекрасні ікебани, а дехто примудрився навіть створити осінні  інстоляції з традиційними елементами цієї чудової пори року: парасольками, гарбузиками, затишними пледами…

Перемогу та головний директорський приз здобули учні І-М курсу (класний керівник – Р.В. Осадча), адже їхнє оформлення класної кімнати було найкращим, найкреативнішим та найосіннішим.

Фойє ліцею прикрашали дитячі малюнки, виконані на тему «Малюю осінь… Осінь восени…» Дитяча фантазія не має меж, тому очі глядачів просто відпочивали, а настрій покращувався від споглядання польоту думок, втілених у розмаїття барв – від жовто-золотого до яскраво-багряного.

На одному зі стендів розгорнулася виставка учнівських фоторобіт «Смілянщина в осінніх барвах». Однією з умов роботи виставкових експонатів було ще й проведення анонімного голосування за найкраще фото.

 

Козацьке свято на 4-х курсах

Автор: Administrator   
Понеділок, 17 жовтня 2016

Золоте сяйво Покрови  здавна символізує для нас, українців, Благословіння  Матері Божої та захист для нашого багатостраждального народу.

Ось і зібралися учні ІУ-х курсів, щоб відзначити напередодні 14 жовтня аж чотири свята: Покрову Пресвятої Богородиці, День козацтва, День захисника України та День створення УПА.

Дівчатка- ліцеїстки та класні керівники влаштували для хлопців справжнє козацьке свято мужності й мудрості, де кожен майбутній захисник Вітчизни отримав нагоду виявити свої найкращі якості, щоб вписати і свої перші рядочки до величної книги  нащадків козацького роду.  Розпочали дійство, звичайно ж,  молитвою:

Благослови, Пречиста Діво,
Царице неба і землі,
Тисячолітню Україну,
Скріпи її духовну силу.

 

Справжня Поезія "Поетичної осені, 2016"

Автор: Svetlana   
Понеділок, 10 жовтня 2016

На легких золотих крилах прилетіла  до Сміли «Поетична осінь, 2016»,   доторкнувшись до найтонших струн душі  наших письменників -  і вже відомих майстрів слова, і скромних початківців.

6 жовтня  в актовій залі Смілянської центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої зібралися представники  місцевого Парнасу, бібліотекарі, учителі  та гості.

Як завжди, до заходу долучилися і талановиті ліцеїсти,  творча група яких кардинально обновилася цього року. Адже минулої весни вирушили у самостійне життя наші «пролісочки»: Катерина Нечипоренко, Аліна Манько та Оксана Вдовиця.  Але їхнє місце не залишилося порожнім: із своїм творчим доробком перед поважною аудиторією виступили навіть першокурсники. Іванка Зайчук  уже має свій невеличкий  поетичний скарб і готова ним поділитися  з шанувальниками поезії. Більше досвіду у пробах пера вже мають Аня Галушка (ІІІ-М курс) та Анжеліка Федорченко (ІУ-Б курс). Ось так ліцеїстки і відкрили «Поетичну осінь»  у нашому місті цього року.

 

Ліцеїсти, учасники проекту "Колись сьогодні ... у Європі", повернулися з Польщі

Автор: Svetlana   
Понеділок, 10 жовтня 2016

З 3 по 8 жовтня 2016 року у міжнародному центрі для зустрічей молоді, заснованого фундацією Кшжижова  «Для європейського порозуміння»,  відбулася зустріч  учасників проекту “Once upon today …in Europe.” – «Колись сьогодні … у Європі».

Школярі з Естонії, Молдови, Німеччини, Румунії, Польщі  та України зустрілися, щоб презентувати свої мікро-проекти та обговорити історичні події та їхній вплив на країни, дізнатись про погляди на одну й ту ж подію представників різних поколінь та країн.

Команду ліцею представляли учні: Владислава Осадча, Валерія Нюкіна, Артем Труш, Артем Журавський з ІV – М курсу та Олександра Черненко з ІІІ-М курсу разом зі своїм керівником проекту, учителем англійської мови Тетяною Ярмиш.

Ліцеїсти презентували свій  проект «Закуті в мармур», метою якого було дізнатися більше про історичне минуле рідного краю, послухати історії, про які не написано книжок і немає матеріалів у музеї, спробувати розкрити таємниці поховань на польському кладовищі, що знаходиться у Смілі, долучитись до руху місцевих активістів, зберегти рештки цього занедбаного місця для нащадків.

До презентації своєї пошукової роботи підійшли креативно, показавши драматизацію та відео.

Програма кожного дня була насиченою і складалась з воркшопів, рухливих ігор, метою яких було познайомитись та згуртуватись, адже працювати доводилось у інтернаціональних командах.

Останній день був присвячений створенню європейського музею історії.

4 групи представили чотири проекти - напрочуд різні та цікаві. Після їх презентацій відбулося голосування в номінаціях: креативний, інноваційний, художній, реалістичний.

Пішохідна екскурсія по Вроцлаву відбувалася під дощем, але це не зіпсувало враження від краси та самобутності старовинного європейського міста. Повноту вражень додав обід у ресторані національної кухні, де подавали три види пирогів, соусів до них та салати.

Заключний етап проекту - вручення сертифікатів “Youthpass”.

Ліцеїсти отримали гарний досвід та путівки до європейської студентської програми «Erasmus», що надає можливість продовжити навчання в університетах Європи та вивчати мову цих країн.

 

Ліцеїсти – учасники «Марафону миру»

Автор: Svetlana   
Понеділок, 10 жовтня 2016

7 жовтня на Центральній площі міста Сміли відбувся «Марафон миру», присвячений Дню Захисника України. Марафон пройшов під гаслом «Смілянщино! Підтримай своїх воїнів!»

Від учнів міста для захисників було організовано та проведено флеш-моб.

Ліцеїсти заздалегідь підготувалися: малювали малюнки для солдатів, писали листівки-звернення, листівки-підтримки, власними руками виготовили ляльки-обереги та різноманітні поробки, намалювали великий плакат для тих, хто дає можливість дітям спокійно ходити до школи та радіти з того, що маємо захищене дитинство.

Але основний подарунок до свята – це три величезні коробки солодких смаколиків, які мають зігрівати душу і серце наших захисників, адже вони готувалися з любов’ю та великою вдячністю. А ще це можливість пригадати тихі вечори із чашечкою кави чи чаю та повернутися у безтурботні роки дитинства, хоч на мить, відчувши себе дома.


 

Благодійний ярмарок до Дня Захисника України

Автор: Svetlana   
Понеділок, 10 жовтня 2016

5 жовтня 2016 року  в ліцеї пройшов благодійний ярмарок на підтримку наших захисників, які знаходяться в зоні АТО.
Захід було організовано в рамках «Марафону миру», який відбувся 7 жовтня на центральній площі міста Сміли.

Приємно, що благодійний ярмарок не залишив байдужими нікого, адже серед ліцеїстів є діти, чиї батьки чи брати  знаходяться у зоні АТО.

Скільки різноманітних смаколиків приготували ліцеїсти, щоб на виручені кошти приготувати солодкий сюрприз для воїнів до їхнього свята – Дня Захисника України.

 

Ліцеїсти - учасники відкриття Центру Європейської інформації

Автор: Svetlana   
Понеділок, 10 жовтня 2016

Нещодавно учні ліцею взяли участь у відкритті Центру Європейської інформації, який буде функціонувати на базі ЦМБ  ім. О. Журливої.

Цей захід був приурочений  Всеукраїнському дню бібліотек, який щорічно відмічається в останній день вересня. Ліцеїсти ІІІ-х курсів  стали учасниками  флешмобу  на  тему «Ми вивчаємо мови європейських держав».

Європейський союз сьогодні - це 28 держав Європи, які об’єдналися на основі загальнолюдських  і демократичних цінностей задля досягнення стабільності миру та процвітання .

Яку ж допомогу зможуть отримати громадяни, звернувшись до центру Європейської інформації :

  • Це допомога щодо Європейської профорієнтації та здобуття вищої освіти у країнах ЄС.
  • Інформування щодо можливостей, перспектив стажування та роботи в рамках міжнародних програм для молоді
  • Інформацію щодо європейських цінностей та ідей євроінтеграції.

Наша Україна знаходиться в епіцентрі усіх змін, доводячи своє прагнення називатися Європейською державою. Тому кожен із нас може з гордістю сказати: «Я-Європеєць!»    

 

До 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

Автор: Svetlana   
Вівторок, 04 жовтня 2016

Історичний екскурс, присвячений 150-річчю від дня народження М. Грушевського, відбувся 27.09.2016 року для учнів ІІІ-Б курсу.

Цю пізнавальну подорож провела для ліцеїстів бібліотекар юнацького відділу ЦМБ імені Олени Журливої  Яніна Комишник, адже  розповіла про життя та діяльність відомої в Україні людини.

Михайло  Грушевський  є  рекордсменом  серед  українських  істориків  за кількістю  написаних праць. Його бібліографія сягає майже 2 000 позицій.  Серед  його найвідоміших робіт: «Історія  України-Руси» та «Нарис історії українського народу».

Ліцеїсти мали змогу переглянути фільм  «Галицька весна української ідеї», присвячений вченому світового рівня, видатному політичному діячу, історику та організатору української науки.

Підсумком заходу стала вікторина  «М. Грушевський - видатний представник української історичної науки», в якій учні взяли активну участь та довели свою обізнаність в українській історії, науці та культурі.

До уваги ліцеїстів була представлена книжкова виставка під назвою «Михайло Грушевський - перший президент України».

Як завжди: цікаво, пізнавально, інформаційно.

 

Свято, подароване з вдячністю

Автор: Svetlana   
Вівторок, 04 жовтня 2016

Учителем не кожен може бути,
Не кожне серце вміє говорить...
Учитель лише той, хто вміє чути,
Окрилити, навчити і любить.
Тендітну душу ласкою зігріти
І добротою ниву засівать,
Безмежно, щиро цілий світ любити
І дітям усього себе віддать.
(Н. Красоткіна)

2 жовтня  вся Україна відзначила  День учителя - професійне свято працівників сфери освіти.

Але вже традиційно святкові привітання наших рідних учителів лунали напередодні свята – у п’ятницю 30 вересня.
Цей день у ліцеї був справді незвичайним. Коли пролунав дзвінок, на уроки вирушили нові перспективні добросовісні і відповідальні педагоги (учні 4-М та 4-Б курсів), а всім нам  знайомий колектив займався більш серйозними справами – рятувати світ. Для цього вони відправилися у неймовірну подорож (квест), де, долаючи певні «труднощі» та виконуючи «складні» завдання, учителі отримували за гарну роботу… ключі. Складно нашим учителям прийшлося на своєму шляху: інтелектуальні завдання, спортивні випробування, цікаві конкурси.  А Софії Анатоліївні вдалося ще й власну інтуїцію перевірити на міцність: чи добре вона знає своїх учителів?

І от нарешті, останній ключ у руках. Що ж далі? А далі чарівна кімната, у якій на всю команду чекає сюрприз. Але знову перешкода. Треба підібрати до дверей цієї кімнати ключ серед тих, які вибороли учителі протягом мандрівки.
Та вже із другої спроби їм пощастило. Нарешті - відпочинок із солодкою кавою та запашним короваєм. Справжній Рай…

І от лунає дзвінок, який кличе нас усіх на святковий  концерт. А тут – нові відкриття, нові приємні сюрпризи. Справжньою родзинкою свята став танцювальний батл між колективами різних класів. Які талановиті, як виявилось, у нас першокурсники! Вони танцюють, вдало володіють музичними інструментами (Владимір Теліга, Назар Литвин).

А якими веселими та артистичними були наші старшокурсники! Учителі щиро сміялися із невеликих гумористичних сценок-постанов ІІІ-Б, ІІІ-М та ІV-М курсів. Що там сміялися, уся глядацька зала просто реготала під час їхнього виступу.

А яке ж свято без щирої української душевної пісні. Кожного разу ніби вперше  слухаємо чарівне виконання Анжеліки Федорченко. До неї приєдналися Марія Чернай, Оксана Таран. І свято вдалось.

Хочеться подякувати всьому 4-М курсу та їх класному керівнику Марії Сергіївні Волошиній за казку, яку подарували вони всьому ліцею у цей святковий день!

 

У ліцеї відбулися директорські посиденьки…

Автор: Svetlana   
Вівторок, 04 жовтня 2016

Уже стало доброю традицією після виборчої кампанії у ліцеї проводити директорські посиденьки, щоб краще пізнати один одного, виробити план дій, поділитися творчими задумами та спланувати роботу нової президентської ради на найближчий час.

За чашечкою чаю зі смаколиками і думається краще.

Розмова була конкретною, діловою та сповненою ідей, які у ліцеї будуть утілюватися в життя, починаючи з наступного дня. Своїми творчими задумами з ліцеїстами поділилися також директор ліцею – Софія Анатоліївна та заступник директора з виховної роботи Світлана Лісова.

Сподіваємося, що командний дух додасть натхнення, а бажання творити дасть результат.

Тож до роботи!!!

 

У ліцеї обрали 14 президента учнівського самоврядування

Автор: Svetlana   
Середа, 28 вересня 2016

Усі на вибори!!!

Саме під таким гаслом 23 вересня 2016 року проходив день у ліцеї, адже уся ліцейна родина обирала цього дня керманича учнівського самоврядування.

Цьогоріч кандидатами на президентство у ліцеї претендували двоє учнів ІІІ-іх курсів (10 класів) – Софія Король та Валерій Бондаренко.

Протягом тижня ліцеїсти мали нагоду познайомитися з програмами кандидатів, дізнатися більше про їхні захоплення, почути відгуки про них друзів та знайомих.

Яким буде результат виборів важко було здогадатися, адже ліцеїсти майже однаково відгукувалися і про Софію, і про Валерія.

Навіть ліцейний «інтерпол» помилився у своїх попередніх висновках.

Усі дуже нервувалися, переживали за обраного кандидата, але вибори, як і завжди, пройшли організовано, прозоро та чесно.

Коли відбувся підрахунок голосів, то виборча комісія майже і не була здивована результатом голосування, адже перевага одного кандидата над іншим склала всього-навсього  півтора десятка голосів.

Тож можемо щиро вітати нашого вже чотирнадцятого президента ліцею. Ним став учень ІІІ-М курсу ВАЛЕРІЙ БОНДАРЕНКО, а посаду прем’єра по праву зайняла його конкурентка  у виборчих перегонах СОФІЯ КОРОЛЬ.

Вітаємо новообраних керманичів учнівського колективу та бажаємо їм творчих успіхів, плідної дружної співпраці та завзяття у роботі на нових дуже відповідальних посадах. Адже вести за собою колектив – нелегка справа. Зорганізувати, зміцнити, підставити плече і отримати підтримку у відповідь – ось основні «кити», на яких тримається ліцейне самоврядування. Та ще принцип: нема нічого неможливого!!!

 

Президентські дебати для ліцеїстів - справа серйозна

Автор: Svetlana   
Середа, 28 вересня 2016

22 вересня у  ліцеї відбулися дебати між кандидатами у Президенти ліцею Софією Король (ІІІ-Б курс) та Валерієм Бондаренком (ІІІ-М курс). Ця подія не залишила нікого байдужим, адже доля майбутнього ліцею – важлива для кожного із нас. У залі зібралося дуже багато виборців, які, як виявилося, були добре ознайомлені із передвиборчими програмами кандидатів, проте мали до них запитання.

Конструктивно і логічно ставилися запитання як до Софії, так і до Валерія. Проте наші кандидати не розгубилися, їхні відповіді були чіткими і зрозумілими. Дебати показали, що Президентську раду ліцею, незважаючи на результати виборів, чекає цікава і плідна праця. Адже тут було запропоновано і підтримано  багато ідей, які варто втілити у життя.

 

Юридичний лекторій для ліцеїстів «Від правила до права»

Автор: Svetlana   
Четвер, 22 вересня 2016

У світі існує багато різноманітних правил, за якими ми живемо, щоб був лад у суспільстві. Ми просто живемо і часто не задумуємося над тим, що і як слід робити, як не стати заручником і як вийти з нестандартної ситуації…

21  вересня 2016 року для ліцеїстів був проведений юридичний лекторій на базі ЦМБ ім. О. Журливої,  де розширили свої знання учні ІІІ-Б курсу новою інформацією. Розмова велася на тему «Як захистити себе і як уникнути кримінальної ситуації».

Підлітки мали змогу отримати корисні поради та дізнатися цікаву інформацію  щодо існуючих на даний час сект.

Бібліотекар Я.Комишник розповіла про види сектантства,  про те, як впливають на особистість тієї чи іншої людини релігійні течії. Розкрила основні способи уникнення пограбування, шантажу та нападу, потрапляння у релігійні секти та асоціальні угрупування.

Конституція — основний закон України, в одинадцятому розділі якого йдеться про права, свободи та обов’язки людини і громадянина, що повністю співзвучні із правами та обов’язками учня, адже учень — теж громадянин, є гарантом прав і свобод людини.

Кожен ліцеїст  зобов ‘язаний знати і свої права і свої обов’язки, дотримуватися їх, виховувати в собі почуття людської гідності.

Кожен має виробити для себе свій власний кодекс поведінки, співзвучний людській честі та гідності з тією метою, щоб
•    зуміти захистити себе;    
•    не порушувати законів;
•    не припуститися невиправних помилок;
•    уникати кримінальних ситуацій.

 

Ліцеїсти долучилися до щорічної благодійної акції "П'ять картоплин"

Автор: Svetlana   
Середа, 21 вересня 2016

Протягом тижня, з 12.09.2016 по 19.09.2016, у ліцеї було організовано та проведено благодійну щорічну акцію «П’ять картоплин», яка проходила  в рамках всеукраїнського місячника Червоного Хреста, гасло якого: Милосердя не має віку й статі.

У ході акції було зібрано та передано до дошкільного навчального закладу №17 «Пролісок» такі продукти харчування:

Картопля – 86 кг
Морква – 20 кг
Цибуля – 2 кг
Буряк – 22 кг
Часник -0,5кг
Капуста – 3 кг
Макарони – 4 кг
Рис – 1 кг
Пшенична крупа – 4.200 кг
Пшоно – 4 кг
Гречка – 1кг
Горох – 1кг
Консервація (варення) – 2,5л
Квасоля (заправка) – 1б (0,5л).


Величезна подяка усім ліцеїстам та їхнім батькам за підтримку, розуміння та надану допомогу.

Навіть маленька добра справа має величезні наслідки – виховання добропорядної, турботливої та щедрої дитячої душі, небайдужої до того, що відбувається навколо.

Адже доброта не має терміну давності!!!

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 9 з 84