Головна Євроклуб Наша діяльність «Європа у валізі - 2012» у Смілянському природничо-математичному ліцеї

«Європа у валізі - 2012» у Смілянському природничо-математичному ліцеї

П'ятий рік поспіль Фонд Конрада Аденауера, Фонд Роберта Боша, Європейська Академія Берліну та Польська Фундація Роберта Шумана у співпраці з Інститутом Євро- Атлантичного співробітництва ініціюють серію діалогів «Європа у валізі», спрямовану на пожвавлення дискусії щодо Європи у великих та малих містах і селищах України.

Даний проект покликаний підвищити обізнаність громадян України стосовно трансформаційних процесів, які відбуваються на теренах Євросоюзу, європейських цінностей та української європерспективи, а також інформувати українську молодь про наявні освітні та культурні програми в Європі.

З 17-го по 20-те квітня учасники міжнародного проекту "Європа у валізі" запрошували українську молодь до діалогу щодо європейських цінностей та євроінтеграції України.

19 квітня така незабутня зустріч з учасниками проекту відбулася у ліцеї.

До складу експертної групи увійшли:
Рахель Зібнер (координатор проектів Німецько- білоруського співтовариства, м. Берлін),
Юлія Міхальські (інтерн в Центрі Центральної та Східної Європи Фонду Роберта Боша),
Мальте Коппе (координатор організації Польсько- німецької молодіжної співпраці, м. Варшава),
Адам Гняздовські (студент Вищої Школи економіки, м. Москва),
Олексій Бордюк (ведучий ранкової програми на ТРК «ВТВ плюс», м. Херсон)
Анна Рожнятовська (координатор проектів з європейської інтеграції Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні).

Невеличка актова зала ліцею була переповнена бажаючими поспілкуватися з гостями, які виявилися молодими приємними людьми, відкритими до діалогу та готовими до подальшої співпраці. При чому не було ніяких перепон для спілкування, адже ліцеїсти мали нагоду почути носіїв мови. Хто гарно володіє англійською, той спілкувався вільно. У кого ще виникали труднощі з мовою, той мав можливість слухати синхронний переклад.

Мова йшла про громадянське суспільство, про європейську інтеграцію, про інформаційне суспільство, про сучасну молодь, про освіту та навчання.
Ліцеїсти із захопленням узяли участь у вікторині, питання якої стосувалися  саме євроінтеграції. А солодощі, які отримували за правильні відповіді, лише надавали азарту.

Учасники міжнародного проекту були приємно здивовані тим, що діти так уже багато знають про різні країни, що входять до Євросоюзу, про міжнародні відносини між молоддю різних країн, про міжнародне волонтерство, багато подорожують самі, діляться власним досвідом та переймають досвід інших.

Учні ліцею із перших вуст могли дізнатися про можливості отримати освіту у європейських вузах та  про програми  обміну учнями та студентами, про міжнародні волонтерські проекти, про стажування та про враження від  такої співпраці.
Учасники експертної групи поділилися і своїми власними враженнями від подорожі Україною. Їх надзвичайно приємно вразила гостинність українців, толерантність, щирість та відвертість, теплота від зустрічей з молоддю. Сподобалися і народні страви, якими їх пригощали. А неприємно вразили, на жаль, дороги… Але вони , як і ми – оптимісти.

Шкода, що час спливав так швидко, адже так цікаво і приємно було спілкуватися у дружному  колі однодумців.

На згадку про наше затишне містечко з багаторічною історією заступник міського голови - керуючий справами Олександр Євгенович Головченко  вручив нашим гостям подарунки та подякував за можливість здійснення такого необхідного сучасній молоді діалогу.
У символічну євровалізу  директор ліцею Софія Анатоліївна уклала подарунки і від ліцеїстів: значок із символікою закладу, календарики та з любов’ю вишитий ліцеїстками герб ліцею.
«Ми - відкриті, ми – готові до діалогу та до співпраці» - саме такий висновок зробили усі учасники міжнародного діалогу.