Головна Про ліцей

Наша історія

1997

Першого вересня 1997 року за ліцейні парти сіли перші 49 смілянських ліцеїстів. 26 листопада відбулася презентація нашого закладу. На урочистостях були присутні мер м. Сміли Котькало О.Б., завідувач міськво Шульга О.Д., директор СМЗ Шпак А.Л., та багато інших знаних людей нашого міста, а також представники обласного управління освіти. Саме з цієї дати розпочався відлік часу в житті Смілянського природничо-математичного ліцею, та його структурного підрозділу Малої академії наук учнівської молоді міста Сміли.

Наші земляки: Смілянська поетеса Оксана Кириченко та композитор Іван Дяченко подарували ліцею пісню, яка стала Гімном,- "Слався, світлий ліцей!"

1999

В ліцеї засноване учнівське наукове товариство «Пошук», започатковано вивчення авторського курсу "Основи наукових досліджень".

З метою об'єктивної оцінки навчальної, наукової, пізнавальної, творчої та інших видів діяльності у ліцеї впроваджена рейтингова система - ЗІРЛ (загальний індивідуальний рейтинг ліцеїста).

2000

Поява перших комп'ютерів дала можливість розпочати роботу у телекомунікаційних проектах. Саме з цього року ми поповнили дружну АЙОРНівську родину активною роботою у проектах міжнародної освітньої та ресурсної мережі I*EARN.

В цьому році про ліцей дізнались за межами нашої області -  Каратай Марія стала переможцем Всеукраїнської олімпіади з біології.

2001

Розпочалася ера щорічної участі в Інтернет-олімпіадах  України.

Світ отримав змогу дізнатися про наш ліцей завдяки сайту http://liceum.smila.com

2002

Ліцеїсти Мазуренко Марина та Остапенко Ігор стали переможцями ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів МАН.

2003

Розпочато роботу над створенням «Книги пам’яті», до написання якої долучилася майже кожна ліцейна родина.

Побачив світ перший номер часопису "Ліцеїст", на сторінках якого щомісяця висвітлюються найвизначніші події життя нашого закладу.

Ліцейна учнівська родина серйозно і по-дорослому обрала собі першого Президента - Лях Анну. Самоврядування в ліцеї стало дієвим та значимим.

2004

Завдякі копіткій, наполегливій праці попередніх років, ліцей стає третім в області закладом зі статусом асоційованої школи ЮНЕСКО.

Ліцей приєднався до програми «Intel®Навчання для майбутнього».

В ліцеї працював волонтер Корпусу Миру Тімоті Паркер.

2005 Участь представників ліцею (вчителя англ. мови Ярмиш Т.Є. та учня ІV-М курсу Майструка Дмитра) у міжнародному симпозіумі в м. Барселона стала результатом діяльності команди ліцеїстів у міжнародному проектi ЮНЕСКО Mondialogo School, присвяченому обміну культур між народами світу.
2006 Педколектив ліцею розпочинає роботу в експерименті "Методики розвитку компетентної особистості для життя в інформаційному суспільстві". В результаті ми отримали статус експериментальної школи обласного рівня.
2007

Найвизначніша подія - наше десятиріччя! У Будинку культури відбувся урочистий звіт колективу нашого закладу перед громадськістю міста, де ми гордо заявили про свої досягнення і здобутки за такий короткий термін життя нашого ліцею.

2008

Друга найвизначніша подія в житті ліцею - переселення у будівлю, яка є архітектурною пам'яткою нашого міста. Ще 100 років тому її збудував граф Бобринський для навчання юних смілянок.

2009

Отримали почесне звання "Лідер сучасної освіти"
Розпочав діяльність ліцейний євроклуб "Ми - разом!"
Відбувся дебют аматорського театру.
Розширили мережу участі в конкурсах та інтелектуальніх змаганнях різних рівнів.

Ліцей отримав статус експериментального майданчика всеукраїнського рівня. Тема експерименту: "Створення сприятливого освітнього середовища як чинника виховання компетентного випускника сучасної школи"

Участь ліцею у міжнародному телекомунікаційному проекті "Школа майбутнього".

Ліцей став пілотною школою Академії педагогічних наук.

2010

Розпочали роботу у європейській освітній програмі "Навчаймося разом".

Ткаченко Олексій, учень 11 класу, посів ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

100 років будівлі, у якій розташовано ліцей.

2011

Учень ліцею Реньгач Андрій став одним із школярів, що отримуватимуть стипендію Президента України. Він здобув це право завдяки перемозі у Всеукраїнській олімпіаді з фізики у березні 2011 року.

Розпочато роботу в Національному проекті «Відкритий світ», метою якого є створення єдиного національного інформаційного середовища, в якому за допомогою новітніх інформаційно - телекомунікаційних технологій забезпечити усіх учасників навчального – виховного процесу доступом до мультимедійних баз даних.

2012

ІІ місце команди ліцею у національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів «Intel-Техно Україна-2012»

Золота медаль на Третій Міжнародній виставці «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ – 2012» у номінації «Інноваційні технології виявлення, навчання і підтримки розвитку обдарованої молоді»

Перемога  директора у Всеукраїнському конкурсі «Директор ХХІ століття» в номінації «Стратегічне управління»

15 років з дня створення нашого Смілянського природничо-математичного ліцею

Золота медаль на Четвертій Національній виставці-презентації "Інноватика в сучасній освіті" у номінації "Інновації в організації дослідницько-експериментальної діяльності учнівської молоді"

2013 Ліцей - лауреат Програми "Золоті руки країни" 2012 року
Знову маємо переможців Intel-Техно Україна 2013. Ліцеїсти посіли ІІІ та ІV призові місця.
Ліцей став учасником проекту МОНмолодьспорту спільно з Британською Радою по програмі  eTwinning Plus.
Ліцей має дві школи-партнери у черговому міжнародному проекті «З двох зроби три»: у місті Рен, що в Німеччині, та у містечку Царнков, що у Польщі.
Ліцей - учасник проекту "European Schools for a living planet"
Започатковано Ґрант Олександра Скорохода для талановитої молоді ліцею
2014

Успішно пройшли державну експертизу

Перемога команди ліцеїстів на конкурсі Intel-Техно Україна 2014. Ліцеїсти посіли ІV призове місце.

Сорока Янінна стала переможницею Національного етапу міжнародного конкурсу "Енергія і середовище" і представляла свою роботу на фінал конкурсу в Норвегії.

Завершили роботу у всеукраїнському експерименті "Створення сприятливого освітнього середовища як фактору формування компетентного випускника сучасної школи"

2015

початок партнерства  із фундацією CEASC до 2020 року в рамках проекту «Відкрита Польща»

Cрібна медаль Шостої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015» в номінації  «Інноваційні технології виявлення, навчання та підтримки розвитку обдарованих дітей і молоді»

Перший телеміст  Україна-Грузія  (Сміла-Кутаїсі) в рамках проекту eTwinning Plus

Участь у ІХ всеукраїнському фестивалі науки – 2015, присвяченому міжнародному року світла та приурочений до Дня науки.

Учень IV-М курсу Поправко Олексій посів ІІ місце на Національному етапі конкурсу Intel-Texno

2016

Учень IV-М курсу Поправко Олексій посів ІІ місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН

Учень IV-М курсу Поправко Олексій - президентський стипендіат

Два проекти учителя англійської мови у програмі eTwinning  одержали Сертифікат якості як кращі проекти.