Головна Євроклуб Наша діяльність Третя Євровесна в ліцеї

Третя Євровесна в ліцеї

Рішення стосовно відзначення Дня Європи було прийнято ще у 1985 році на самміті ЄС у Мілані. Відтоді це свято відзначається кожного року.
На сьогодні День Європи поряд з єдиною європейською валютою євро, синім прапором, на якому зображено коло золотих зірок, і гімном є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу.
Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
•    формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
•    ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
•    популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
•    залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

До відзначення Дня Європи в ліцеї цього року готувались особливо ретельно. Адже відзначали його разом із друзями із гімназії №30 м. Вінниці, на чий приїзд з нетерпінням очікували ліцеїсти, які побували у Вінниці за програмою проекту "Навчаймося разом".
Розпочали із презентації про історію створення євро клубу та підсумків роботи за 2010-2011 рік.
Бойко Вікторія та Ляховець Ольга провели пізнавально-інтелектуальну гру "Цікаво про Європу".  Чотири команди перевіряли та розширювали свої знання про країни Євросоюзу.

Традиційну каву-брейк для гостей вирішили провести нетрадиційно та з  користю не лише для шлунків, але  й для мізків.  "Фуршет країнами Європи" складався із 8 страв, що є типовими для певних країн, назви яких кожен клас тягнув в жеребки заздалегідь.
Гостям знадобилось більше 5 хвилин, щоб відгадати, яку країну презентує кожна страва.
Фрукти з Іспанії та "Шопський салат" з Болгарії, італійська піца та боксті з Ірландії і різноманітна випічка з Чехії та Португалії.
Все мало привабливий естетичний вигляд та було гарним на смак.

Протягом 40 хвилин тривав художній марафон "Створюємо Європано",  де представники команд мали виготовити із заготовлених матеріалів стінну газету про ту чи іншу країну, що входить до складу ЄС.  Та результат вразив усіх.  Яскраві, інформативні, виконані зі смаком стіннівки прикрасили коридор на першому поверсі.
А далі ще цікавіше…Незважаючи на холодну погоду, євроквест "Галопом по Європі "  зібрав у фойє ліцею 34 учасників, які мали впоратись із завданням на 7 станціях та показати гарний час.

Місця розподілились таким чином:
1 місце посіли учні ІІІ-Б курсу
2 місце вибороли представники ІІІ-М курсу
3 місце розділили учні ІІ-М та ІV-Б курсів
4 місце посіла команда І-М курсу
5 місце зайняли представники ІІ-Б курсу
6 місце – у команди І-Б курсу.

Євродень удався на славу. Маса вражень, гарного настрою, цікавих пізнавальних моментів та можливість спілкування з друзями з іншого регіону України.