Головна Новини Автор книги "Земли родной минувшая судьба" завітав у ліцей

Автор книги "Земли родной минувшая судьба" завітав у ліцей

Автор: Alla
Понеділок, 04 квітня 2011 11:19

У суботу 2 квітня 2011 року у ліцей завітав автор книги "Земли родной минувшая судьба" Анатолій Павлович Коваленко. Анатолій Павлович-наш земляк. Він  видатний учений у галузі космічної техніки.

Народився Анатолій Павлович Коваленко у селі Мала Яблунівка в сім'ї робітника. Закінчив з медаллю Смілянську залізничну школу № 22 (нині ЗОШ  № 10). Закінчив з відзнакою Московський авіаційний інститут ім. С. Орджонікідзе.  Наукову діяльність починав у відомому "космічному" конструкторському бюро С.П. Корольова. Займався випробовуваннями систем орієнтації перших космічних апаратів, які запускались до Місяця, брав участь у розробках першої системи наближення та стикування космічних апаратів на орбіті. Автор 200 наукових робіт. Окрім робіт щодо тематики основної наукової діяльності має публікації з магнітометрії, приладобудування, історії техніки, краєзнавства, літературознавства, питань економіки. Останні роки працює в Московському державному вищому технічному університеті ім. Н.Е. Баумана.

Анатолій Павлович з цікавістю слухав розповідь директора ліцею С.А. Гнідої про наш навчальний заклад, про створення нашого музею та пообіцяв при нагоді зустрітися з ліцеїстами. Тож з нетерпінням будемо її чекати. Адже це так цікаво зустрітися з людиною, яка своїм розумом досягла таких висот у науці.