Головна Про ліцей Клуб "Зустрічі з цікавими людьми"

Повертаймося до духовності

Творчі ліцеїсти вже давно мріяли про зустріч з поетесою Головою спілки письменників Черкащини Валентиною Михайлівною Коваленко.  І ось 16 березня   пані Валентина  завітала до Смілянського природничо – математичного ліцею , де  зустрілась із юними шанувальниками її творчості та поспілкувалась з обдарованими дітьми. Багато хто з них уже зробив свої, хоч і несміливі,  перші спроби пера в поезії та дослідницькій діяльності.
Цікаві відомості про  поетесу підготувала Альвіна Гандзій.  Дарина Чуйко та Ірина Олійник   дослідили тему «Фольклорні джерела ліро - епосу Валентини Коваленко».  Адже ліцеїсти зацікавилися творчістю нашої землячки: із задоволенням прочитали та обговорили поеми «Дзвонарі», «Дзвони житніх китиць» та «Ненароджене сонце». Ліро – епічні твори Валентини Коваленко   цікаві для сучасників яскраво вираженим   причиново – наслідковим зв’язком між історичними подіями 30 –х років минулого століття і початком  століття ХХІ.  Авторка змальовує  картини Голодомору 1932-1933 років  з точки зору постраждалих, а не дослідників історії. У творах відображені  риси традиційної національної обрядовості та  української ментальності, проекція яких має безпосередній вихід на сьогодення. Письменниця, досліджуючи світ, промовляє до нас образами і картинами, які так само впливають на розум, але ще більше на душу, емоційний світ читача. Озброївшись словом, вона малює живі та яскраві образи, творить правдиві картини життя, впливаючи на фантазію читачів та їх уяви. Література пані Валентини має особливість, яка виокремлює її з – поміж інших творів.

Юна художниця Альона Науменко  навіть зробила спробу ілюструвати  ці твори. Провідниками   для своїх товаришів на шляху до розкриття творчих секретів  нашої землячки стали Мирослава Лісова та Ольга Йосипенко.  Творчі групи у складі  Алли Стрембіцької, Маргарити Стельмах, Марії Чуйко, Анастасії Товстоноженко  створили  презентацію  «Міфологічні образи – символи у творчості Валентини Коваленко». У глибини психологізму творчості поетеси спробували зазирнути Олена Опара, Марина Білокінь та Назар Компанієць. Вони досліджували образи – архетипи.   Свої поезії  перед відомою мисткинею Черкащини  прочитала юна поетеса Марина Бакуменко і отримала схвальний відгук та благословення на творчість з уст Валентини Михайлівни. Від імені усіх ліцеїстів щиро привітав поетесу учень ІІІ- Б курсу Богдан Косьмина.
На захід також завітали письменниця й видавець Лілія Пугач- Блискавиця та  відома вчителька  й дослідниця літературного краєзнавства Валентина Осинська.
Справжнім подарунком для  юних творців стала розповідь Валентини Коваленко  про історію написання  її поем та окремих цікавих моментів з біографії.  Поетеса також зауважила, що українці – духовна нація. Вони мають повернутися самі до себе, відродити споконвічну моральність.  Зробити це не просто, але цілком  можливо. Для цього не потрібно концентрувати в собі негативну енергетику. Слід очистити душу, щоб  була вона світлою.