Головна Міжнародні проекти Connecting classrooms КІПР став іще ближчим...

КІПР став іще ближчим...

Сонцем, привітними посмішками, теплом і легеньким морським бризом зустрів острів богині Афродіти своїх гостей, де з 02 по 05 березня 2011 року в столиці Кіпру Нікосії відбувся міжнародний тренінг координаторів програми "Навчаймося разом" з Кіпру, Мальти та України. Серед учасників тренінгу була і координатор проекту "Навчаймося разом" нашого закладу, вчитель англійської мови Ярмиш Тетяна Євгеніївна.
Нагадаємо, що проект «Навчаймося разом» має за мету допомагати молодим людям співпрацювати зі своїми однолітками з інших країн та громад та навчатися у них.
У перший же день учасники тренінгу відвідали школи у місті Лімасол, розташованому на півдні острова, де мешкають кіпріоти-греки,та в Нікозії, що розділена на грецьку та турецьку території, перетинаючи які необхідно пройти паспортний контроль.

Цікавим для нас було і те, що школи на Кіпрі мають назви, а не номери, як у нас, в Україні. Наприклад, ліцей апостолів Петра та Павла.  Незвичною для нас є і архітектура кіпріотських шкільних будівель, що просто поринають у зелені дерев мандаринів та лимонів, сосен та екзотичних фікусів. Фойє кожної школи прикрашають полотна живопису учнів. Що ж до обладнання навчальних кабінетів, то там є усе необхідне, включаючи комп’ютери, проектори, інтерактивні дошки та величезні монітори.
Пізнавальним був урок англійської мови на тему "Кіпр - земля краси і традицій", у ході якого гості довідалися багато цікавого про культуру країни. Бездоганна англійська Панайоти Крістодолідо та її учнів справляла  враження і викликала заздрість в українських учителів, адже наші партнери мають шість уроків англійської на тиждень. Після уроку усіх пригостили національними кіпріотськими солодощами та командарією - національним напоєм. Після перерви інспектор міністерства освіти Кіпру Стелла Теоскарос ознайомила присутніх із системою освіти на острові.
Друга половина дня розпочалася робочими сесіями, де координатори підвели підсумки роботи шкіл, учасників проекту, за період з вересня по лютий, поділилися враженнями від тренінгів для  учнів-лідерів та обговорили план дій на наступні три місяці, а також про перспективи учнівських обмінів.
Наступний день був приурочений методиці проектної діяльності, моніторингу та  оцінюванню. Відбувся обмін артефактами, що має цікаву назву Shoe Box – «коробка з під взуття», адже саме в неї, гарно оздоблену та перев’язану  стрічкою, були складені учнівські вироби та предмети, що несуть інформацію про один із аспектів культури країни-представниці, що прибула на конференцію.
Незабутнім для української делегації залишиться і екскурсія до міста Киренія, що на півночі острова, який населяють кіпріоти-турки. Обід в турецькому ресторані додав вражень до повного відчуття місцевого колориту.
На острові мирно уживаються та зберігають свої традиції два народи, які з повагою ставляться до культурної спадщини один одного, як греків так і турків. Мусульманські мечеті та католицькі собори, залишки старовинних фортефікацій та аромат квітучих рослин, яскраве сонце і лагідне море…
І скрізь привітні, усміхнені люди…
Саме таким залишиться у пам'яті острів Афродіти.