Головна Про ліцей Клуб "Зустрічі з цікавими людьми"

Смілянка Лілія Блискавиця – письменниця, громадський діяч, книговидавець, шукач пригод і екстремалка

Зустрічі з Лілею Блискавицею – завжди переповнені емоцій, гарного настрою, душевної теплоти та комфорту. Здається, що ти вже тисячу років знаєш цю людину, але слухати б не переслухати…

”Я змалечку дуже жаліслива. Підбирала котів, собак, пташок. За обох чоловіків із жалості заміж вийшла”, — розказує письменниця зі Сміли на Черкащині Лілія Блискавиця, 44 роки (справжнє прізвище — Пугач). Вона пише автобіографічні дитячі книжки.

Жінка паркує чорний ”Форд Ф’южн” біля нового будинку з металевим парканом. Біля хати — вольєр із яструбом.

— Коша, Кошенька, — заходить до клітки. Птах не боїться, але до рук не йде. — Знайомі зловили його в курнику. Привезли, наче курку — в кошику, зі зв’язаними лапами. Якось він вискочив — і в гараж. Думала, втече, аж ні — сам вернувся, — Лілія годує Кошу окостом.
До Сміли Лілія приїхала з матір’ю 66-річною Лесею Мефодіївною. Батько Леонід Трифонович, 69 років, залишився у Білій Церкві, а мати перебралася до сестри у Смілу.

2007-го письменниця видала збірку дитячих оповідань ”Ойойкове гніздечко”.

— Моя бабуся жила в Моринцях, Шевченковому селі. Малою я приїздила туди на канікули, — згадує вона. — Бабуся зі слів старожилів розказувала, як Тарас Шевченко на бричці проїжджав селом. Був багато вдягнений пан, кидав дітям цукерки. Відтоді пішла звичка: везе дядько буряки на возі, а діти біжать за ним, доки буряка не кине.

1963, 21 липня — Лілія Савченко народилася в м. Біла Церква
1979 — закінчила школу, працює бухгалтером у міському побуткомбінаті
1984 — надрукувалася в журналі ”Перець”, отримала гонорар 2 крб 28 коп. Вибрала з протоколів ляпи і надіслала. В одному було написано: ”Разбор нарушителей с употреблением спиртных напитков”
1986 — від першого шлюбу народився син Володимир