Головна Міжнародні проекти Connecting classrooms Святкування Дня Кіпру у ліцеї

Святкування Дня Кіпру у ліцеї

У рамках Міжнародного проекту «Навчаймося разом»  у ліцеї пройшов День Кіпру.
Керівник проекту Тетяна Євгенівна Ярмиш  розповіла присутнім про  плани роботи  закладу в рамках проекту, ознайомила з метою даного заходу та познайомила зі школами-партнерами такого далекого острова.
Чому ж саме Кіпр? Та тому, що зовсім скоро саме на Кіпрі відбудеться конференція учасників проекту,  і представляти ліцей буде саме Тетяна Євгенівна.
То що ж ми дізналися про цей невеликий острів, де протягом 340 днів  у році світить сонце?
Найцікавіше те, що на Кіпрі є сусідами різні часи і культури, тому й заочний тур, учасниками якого стали ліцеїсти, перетворився на маленьку кругосвітню подорож...

Учні  4-х курсів підготували презентацію про історію, клімат, народності, мову, історичні місця цього незвичайного острова, а Зенкіна Аліса навіть створила цілий відеофільм про історію цієї древньої землі. Перед очима глядачів, немов у казці, промайнули залишки поселень кам’яного століття, грецькі храми, римські вілли і театри, візантійські храми і монастирі, замки хрестоносців і венеціанські фортеці, готичні собори  і турецькі мечеті.
Як виявилося, Кіпр – це овіяна легендами і старовиною земля, що пливе в неосяжному і вольному просторі ласкавого сонця, прозорого неба, безбережних бірюзових вод і теплого вітру-мандрівника, що йде від невідомих малоазійськіх і африканських берегів; земля такої чарівливої краси, що за переказом саме це і  зробило її місцем народження богині любові і краси Афродіти, яка з'явилася з піни морської.
Відповідно до грецької міфології богиня любові і краси - Афродіта ступила на землю саме на узбережжі Кіпру. По праву називаючись островом краси, Кіпр поєднує в собі цілий ряд дивовижних контрастів. Саме про такі контрасти, виражені у легендах, переказах та міфах,  і була презентація учнів ІІІ-М курсу.
Кіпріоти дуже позитивний і життєрадісний народ. Не уявлена кількість свят і фестивалів проводиться в кожному місті острова. Великою популярністю користуються барвисті свята води і вина, апельсинів і квітів.
Через п'ятдесят днів після Великодня в прибережних містах організовується свято води - Катаклізмос. Його витоки прийшли з якнайдавніших святкувань на честь Афродіти. У цей час кіпріоти проводять змагання з водних видів спорту, обливають один одного водою; проводять поетичні конкурси, виступи художньої самодіяльності, виставки творчості народу.
Найбільшою популярністю користується свято, що проводиться в середині вересня в Лімасоле, - це фестиваль вина. Свято включає безкоштовну пробу кіпрських вин усіма охочими, театральні вистави і концерти.
"Ямас!" - "Будемо здорові!" Саме так вітаються на щорічному святі кіпріотської кухні.
То що  ж таке кухня Кіпру? Презентували  страви кіпріотів учні ІІ-х курсів і не лише презентували, а й надали можливість усім бажаючим спробувати  делікатесів.
Затишна місцевість острова… Про культуру і традиції місцевого населення ліцеїсти дізналися з документального фільму про Кіпр.
Офіційна мова на Кіпрі - грецька, але практично всі кіпріоти знають англійську мову. В основних курортних містах можна навіть розраховувати на розуміння російської мови. Почути грецьку мову присутні змогли і на святі, адже відеоролик від учнів І-х курсів було сформовано  на основі пісні грецькою.
Найпопулярніший танець грецького походження – сиртакі, створений у 1964році для художнього фільму «Грек Зорбі». Він не є народним грецьким танцем, хоча являє собою повільні і швидкі версії хасапіко – старовинного танцю м’ясників.
Після виходу на телеекрани фільму «Грек Зорбі», сиртакі став найпопулярнішим танцем у світі та одним із символів Греції.
Сиртакі – зменшена форма слова сиртос,  яке є спільною назвою для декількох критських народних танців.
Учні І-х курсів під керівництвом учителя української мови та літератури Тетяни Володимирівни Береговенко продемонстрували майстер-клас щодо виконання сиртакі та зірвали овації прихильників мистецтва.
А завершилося дійство цікавою вікториною «Що я дізнався про Кіпр», де  уважні слухачі та глядачі змогли отримати солодкий приз за правильні відповіді.
Захід удався на славу. І по завершенню нікому уже й не здавався острів Кіпр далеким та невідомим, а зовсім навпаки, більшості з присутніх захотілося опинитися у теплому оазисі серед мальовничих гір на золотому піщаному пляжі, відчути плескіт безбережних бірюзових вод і обійми теплого вітру –мандрівника, де з піни морської  з’явилася сама Афродіта…