100 днів у ліцеї
Сідорова Марина
Я почуваю себе в ліцеї дуже комфортно. Ліцей для мене став другою домівкою, де мене чекають, навчають і підтримують.
Остапенко Таня
У нашому класі дуже цікаві і різнохарактерні учні. З першого ж дня я знайшла собі нових друзів. А ще ми створюємо свій дружній колектив.
Качур Андрій
Мені дуже подобається навчатися у ліцеї. Інколи, правду сказати, буває важко, але кожен день приносить незабутні враження.
Балан Катерина
Мені інколи здається, що я потрапила не на перший курс, а у перший клас. Шумно, гамірно, але страшенно цікаво. Ми такі усі різні, але нам так добре разом.
Стеблина Олег
У ліцеї усі прагнуть до знань. Це мені і сподобалося найбільше. Нам дуже пощастило з класним керівником, тому що вона уміє зрозуміти, підтримати та допомогти в потрібний момент. Я дуже радий, що навчаюся у ліцеї.
Яровий Дмитро
У ліцеї мені дуже цікаво, тут свої правила. Спочатку мені було і важко, і лячно, але усе налагодилося. Взагалі тут дуже весело, і час пролітає непомітно.
Валявський Максим
Мої рідні часто запитують мене, чому мені подобається у ліцеї. А я їм завжди відповідаю: «До мене прекрасно ставляться. Я тут відчув себе особистістю». Мені є до чого прагнути, адже з ліцею виходять розумні випускники.
Козлова Настя
Прийшовши на навчання в ліцей, я зрозуміла особисто для себе, що навчання, то цінна річ.
Прудникова Віолета
Мені дуже подобається навчатися у ліцеї. І я пишаюся тим, що зовсім скоро стану справжньою ліцеїсткою. Я відчула смак навчання, адже учителі ставляться до нас справедливо, відповідально, тому що кожен із них просто фанат свого предмету.
Латюк Сергій
Для мене у ліцеї – хороша атмосфера для навчання. Цікавий дизайн приміщення робить моє перебування у закладі дуже комфортним.
Міщенко Аня
На мою думку, у ліцеї добре навчатися, лише потрібно захотіти. Зараз трішки важко, але згодом усе налагодиться, бо я прагну до знань, вони мені так знадобляться у житті.
Лужна Дар’я
Ліцей відкриває нам двері у майбутнє.
Міщенко Катя
Я задоволена і пишаюсь тим, що навчаюсь у ліцеї.
Те, що ми лише перший курс, для усіх працівників закладу має дуже велике значення. Нам приділяють багато уваги, бо ми, неначе перший клас. Так приємно відчувати себе і дорослою, і дитиною водночас.
Коломієць Дарина
У ліцеї я знайшла друзів. Я не сама і це так приємно. У нас хороший дружній колектив.
Ван’єр Аня
Скоро минає 100 днів, як ми переступили поріг ліцею. Я ще не можу назвати себе ліцеїст кою, але вже гордо називаю себе ученицею І-М курсу. За цей час ми вже устигли представити художній номер від класу на День учителя, виграти спортивні змагання на День фізкультури і спорту, нас визнано найактивнішим класом під час проведення доброчинної акції «Твори добро!», зайняти призове місце в ліцейному КВК. І це лише початок… А скільки усього ще попереду!.. Я у захваті.
Цьома Анастасія
Коли я вперше зайшла до класу, мені було трішки лячно, адже це зовсім новий колектив, ти не знаєш, як вони тебе приймуть, і ти , затамувавши подих, заходиш… Але всі пртягом дня потихеньку роззнайомилися , а тепер стали справжніми друзями.
Мене вразило і те, що в ліцеї усі намагаються притримуватися ділового стилю в одязі. Це додає серйозності, не дає розслаблятися.
Більніцька Настя
Мені просто приємно кожного ранку переступати поріг ліцею, адже мене щодня зустрічає приємна усмішка нашого директора. Вона завжди посміхається і бажає кожному учителю і ліцеїсту доброго дня.
Богомолова Алла
Кожен день у ліцеї - це пізнання чогось нового і невідомого. Ми – одна сім’я. Я це вже зрозуміла. Відчувати себе частинкою великої родини – це круто.
Куценко Настя
Прихід у ліцей – це довгоочікуваний і виважений крок. Коли ще дитиною я проїжджала повз це красиве приміщення, то завжди мріяла, що обов’язково буду тут навчатися. Мрія збулася. Усе чудово. Період адаптації пройшов для мене не досить легко, але я твердо вірю у свої сили.
Поправко Женя
Перший дзвоник пролунав,
Старший курс нас привітав.
Знову перший він у мене,
Ніби я маля невчене.
Я вступила до ліцею.
Радість це! Ділюся нею.
День за днем швидко летить.
Вчителі нам кажуть вчить:
Мови, правила, задачі.
Бо не можна вже інакше.
Обіцяю добре вчитись
І ніколи не лінитись!!!
Пам’ятати – значить жити.
Все серйозне на цій Землі здійснюється в людях і самими людьми. І скільки б років не спливло з моменту якоїсь події, людська пам’ять спроможна відновити до найтонших дрібниць будь-який життєвий епізод. Ми переконалися у достовірності цього, коли мали щастя познайомитися та поспілкуватися з людьми, які працювали та навчалися в одній з найстаріших будівель нашого містечка. Події, події… Імена, імена… Скільки їх зринуло у спогадах шанованих людей, які відчинили двері сучасним ліцеїстам у світ минулого, познайомили з цікавими фактами, долями… Перед очима ,як одна мить, пролинули події сторічної давності… І кожна розповідь розпочиналася словами: це було ніби учора. А це тому, що небайдужі, неспокійні, оптимістичні, турботливі і щасливі тим, що маємо нагоду відновити історичну пам’ять. Сьогодні ми хочемо висловити щиру подяку усім тим, хто надав матеріали для створення музейної експозиції у приміщенні, поділився своїми спогадами чи просто дав пораду. І нехай це лише краплина, лише невеличкий початок, але сподіваємося, що матеріали експозиції збережуть сторінки минулого для прийдешніх поколінь, і ліцеїсти будуть гордитися тим, що мають нагоду навчатися у такому шанованому закладі, в який було закладено дух навчання ще самими графами Бобринськими. Відчувати причетність до історії – це і є відчувати зв’язок поколінь.
Низький уклін усім хранителям пам’яті!
Багато це чи мало – 100 років?!
Тихо сягає вечір землі, Тонуть смілянські будівлі в імлі, Кожна історію власну має, І таємниці свої зберігає.
Ось вирина з-за дерев наш ліцей. Як дорогий нам будинок оцей! Це – наша школа, це - наш храм наук! Ми відчуваєм його серця стук!
Будівлі 100 років…Багато це, мало?! Людської радості й печалі тут чимало! Це плин історії, чиїсь трагічні долі, Рахує час годинник наш поволі…
100 років для життя Галактики – краплина, Проте їх мало прожива яка людина, А для приміщення – це все звучить відносно, Та все ж - це ювілей!
І справді, чи багато це - 100 років? За цей період стіни будівлі увібрали в себе безліч життєвих історій: щасливих і недуже, публічних і втаємничених, тих, що не для всіх, героїчних і скромних… Ми собі можемо тільки уявити, як сто років назад переступили поріг цього прекрасного приміщення перші учениці – гімназистки. З яким трепетом вони напевне сіли за свої парти, з яким нетерпінням чекали зустрічі зі світом наук, що відкрив би їм завісу таємниці влаштування нашого світу! Звичайно, пройшло багато часу. І нас, учнів ХХІ століття ніяк не можна порівняти з ними, скромними гімназистками Смілянщини початку ХХ-го. Але, якщо замислитись, у нас усе-таки багато є спільного! Із таким же щемом у серці ми біжимо кожного ранку до ліцею, так самісінько любимо одні навчальні предмети і ніяк не можемо подолати труднощі з іншими, боїмось отримати погані оцінки, коли трохи «плаваємо в матеріалі», і так же щиро радіємо кожній гарній оцінці, коли гордість за свою відповідь наливає серце приємним теплом. Ми тут маємо друзів, яким віримо усією душею, маємо свої симпатії, про які ніхто і ніколи не повинен знати, маємо свої таємниці так само, як мали їх і наші ровесниці – учениці минулого. А головне – у душі кожного із нас горить тендітний вогник любові – любові до свого ліцею! Ми ті, хто любить бути першими, ті, хто щиро радіє життю, ті , хто уміє бути щасливими!
Прес-центр ліцею.
Берег дитинства багатьох поколінь смілян…
Зовсім невипадково біля нашого ліцею ростуть гарненькі ялини. Вічнозелені красуні… А все це від постійного гомону молоді на подвір’ї, від веселого дитячого сміху, від атмосфери радості і щастя - вони ніби вічно молоді. Але коли веселий гул стихає, ялини впадають в задуму, над ними тихо кружляє дух споминів. Що може згадувати ця будівля? Звичайно ж, ті крихітні гомінливі струмочки, що, зливаючись у єдиний бурхливий потік, прямують сюди. Звичайно ж, своїх дітей. І так багато-багато років... Обличчя... обличчя... Але ти пам'ятаєш їх усіх: скуйовджених і охайних, бешкетників і сором'язливих, веселих і сумних. У столітній ювілей усі вони прийдуть до тебе. Прийдуть, щоб засвідчити своїм візитом велику шану гімназії, що утворилася 1910 року з ініціативи графів Бобринських у нашому місті, Смілянській середній залізничній школі № 39, що розпочала свою роботу з 1952 року, Смілянській міській середній школі № 11 з трудовим навчанням, зі стін якої у другій половині 70-х років вийшли останні випускники… Після цього тут оселився міжшкільний навчально-виробничий комбінат, що завдавав неабиякої шкоди споруді, хоча, на думку багатьох смілян, тут мав би розміститися музей, а згодом – Харківський економіко-правовий університет і Національний університет внутрішніх справ. І врешті решт – ліцей, який, порівняно з величчю років цього приміщення, видається підлітком зі своїм дитячим максималізмом та грандіозними планами на майбутнє. Людське життя починається світанком душі - дитинством. Залишається воно у пам’яті, як потаємне і світле. І скільки б не пройшло років, берег Дитинства притягує до себе, повертає до найвіддаленіших куточків людської пам’яті.
Прес-центр ліцею
|