Flex

Програма обміну для старшокласників "FLEX"

Програма FLEX - некомерційна програма обміну для старшокласників, ініціатором створення якої став сенатор США Білл Бредлі. Програма була схвалена Конгресом США у 1992 році і замислювалася як засіб досягнення взаєморозуміння між двома культурами, які довгий час були відгороджені один від одного "залізною завісою". Програма повністю фінансується Урядом США. За попередні 18 років уже більше 20 тисяч старшокласників відвідали Америку за програмою FLEX, проводячи там  цілий рік, навчаючись в американських школах і проживаючи в американських сім'ях.

Що таке програма FLEX?

Програми молодіжних обмінів з республіками Радянського Союзу почали здійснюватися у вісімдесяті роки. Але ще раніше, в п'ятдесяті роки, проводилися програми обмінів для аспірантів та науковців з США та СРСР.

Програма FLEX стала першою великою довгостроковою програмою обмінів для школярів старших класів.

Ця програма була затверджена конгресом США, щоб протягнути руку дружби народу Сполучених Штатів Америки народам держав колишнього Радянського Союзу, і виявилася першою довгостроковою програмою обмінів для учнів старших класів із проживанням у США строком на один рік.

За вісімнадцять років свого існування програма обміну для учнів старших класів FLEX надала стипендії приблизно 20000 старшокласників. У 2011/12 навчальному році близько 1000 школярів навчатимуться у США в рамках програми FLEX. Кожен, хто отримає стипендію, буде протягом року жити в США в якості члена американської сім'ї та навчатися в американській середній школі.

Школярі з обмеженими фізичними можливостями також запрошуються до участі в конкурсі. Щороку приблизно 20 старшокласників з обмеженими фізичними можливостями живуть і навчаються в США в рамках програми FLEX. Усі вони проходять конкурс на загальних підставах.

Що є метою молодіжних обмінів?

Ідея проведення програм обмінів з'явилася після закінчення Другої світової війни як вираз прагнення людей з різних країн краще пізнати і зрозуміти один одного. З тих пір рух молодіжних обмінів став добре відомим і був визнаноий у багатьох країнах світу.

Успіх програм обмінів багато у чому пов'язаний з тим, що молоді люди знайомляться з іншою країною і її культурою, маючи унікальну можливість жити у приймаючих сім'ях. Результатом цього успіху є всесвітнє визнання позитивного впливу програм обмінів не лише на міжнародні відносини, а й на життя сотень тисяч учасників програм та їх оточення.

Багато сучасних лідерів, що працюють на міжнародному, державному та регіональному рівні, брали участь у програмах обмінів і можуть підтвердити їх позитивний вплив на своє життя.

На даний момент учень ІІІ-М курсу Смілянського природничо-математичного ліцею Марченко Богдан навчається за даною програмою в США, то ж бажаємо йому творчих успіхів, натхнення та набуття цікавого досвіду від спілкування з американськими учнями, пізнання традицій і побуту США!!! :)