Головна Про ліцей Клуб "Зустрічі з цікавими людьми"

Зустріч з людиною, що подорожує навколо світу.

Мабуть, саме так і виглядають мандрівники…
Підібране волосся, пряма міцна постава, упевнений цілеспрямований погляд і, звичайно, маса нової, цікавої та захоплюючої інформації з уст оповідача.
Лише одна мить – і слухацька аудиторія завмерла, заворожена розповіддю про незвичайні пригоди. Адже хіба ж ми щодня зустрічаємося зі справжніми мандрівниками, учасниками навколосвітніх подорожей? Напевне, що ні.
Сергій Іванович Гордієнко, наш співрозмовник, - доцент Київського університету туризму, економіки і права, учасник першої української арктичної експедиції, талановитий оратор і неординарна людина, що провела у подорожах більшу половину свого життя, досліджуючи, перемагаючи труднощі, підкорюючи нове і пізнаючи незвідане...

 

Сергій Іванович, пригадуючи своє дитинство, розповідав, що зацікавився подорожами досить рано, коли ще дитиною ходив у походи, підлітком підкорював бурхливі річки, займаючись водними видами спорту. Адже саме вода, на його думку, є найнепередбачуванішим творінням природи. А от на дослідників минулого, першовідкривачів страшенно ображався, тому що вважав, що вони уже все відкрили і дослідили до нього. Але то були , звичайно ж, лише дитячі примхи, адже попереду чекав такий манливий і незвіданий простір…
Сьогодні він подорожує навколо світу без застосування будь-яких технічних засобів. Але це не стало йому на заваді у складі експедиції від України встановити державний прапор на Північному Полюсі, пересікти Полюс, півроку йти Арктикою, використовуючи лижі лише для того, щоб долати крижані тороси. Адже  лід Арктики нагадує велетенське будівництво, де рідко зустрінеш невеличку рівну місцину.
Мандрівник пересік усю Латинську Америку, пройшов від Вогненної Землі до Мексики,  протягом трьох років долаючи природні пожежі, суховії, внутрішні заворушки між народностями, твердо вірячи у те, що Людина може витримати усе, що саме їй може підкоритися СВІТ.
Цікаво було дізнатися й про той факт, що Сергій Іванович був знайомий з Юрієм Олександровичем Сенкевичем, який організував зйомки та особисто вів телепередачу «Клуб кіноподорожей».  Саме з ним він пройшов усю Північну Африку, досліджуючи клімат, особливості природи цього регіону, його флору і фауну.
Дослідник переконаний, що саме мандрівник – надія цивілізації.
З 2003 року, утілюючи в життя ідею Ю.О. Сенкевича, Сергій Іванович стартує з міста Севастополя,. У 2005 році дійшов до м. Владивостока, далі уздовж Охотського моря досягнув Магадану і дійшов до Японії. А далі були В’єтнам, Китай… У 2008 році пройшов горами Сіхотерлі, дійшов до Уссурійська, пройшов усю Байкало-Амурську магістраль і аж до Новосибірська. Зупинявся у місті Великий Устюг, де побудовано містечко Діда  Мороза, і саме там отримав офіційний документ, що він є посланцем цього справжньо-казкового персонажа. А потім був Петербург, Псков, Білорусія і нарешті рідний Київ.
За час своїх подорожей дослідник написав 7 книг, на жаль, видано з них лише 2.
Зараз його шлях проліг через Смілянщину, далі Кіровоград, Миколаїв, Сімферополь та завершення подорожі у  Севастополі.
Сергій Іванович – майстер спорту з водного та лижного туризму. За роки досліджень і пішохідних переходів він пройшов більш ніж 180 тис. км. А у рік експедиції проходити доводиться більш ніж 22 тис. км. Він має родину. Дві його доньки звичайно ж сумують за татком, адже надзвичайно рідко мають змогу бачити його дома, але з розумінням ставляться до його подорожей, адже саме у цьому полягає зміст його життя: «Іти, щоб відкривати нове,щоб пізнавати незвідане».
Діти поцікавилися, як же удається мандрівникові розуміти місцеве населення у різних регіонах світу. Відповідь нам усім надзвичайно сподобалася: «Я розмовляю усіма мовами, але до вечора страшенно стомлюються руки…». Зрозуміло, що він використовує мову жестів, але говорить вільно і розуміє до десяти різноманітних мов і діалектів.
Зустріч добігала до завершення, але ніхто не хотів  прощатися. Ще б слухали і слухали…
На завершення  науковець побажав ліцеїстам: «Завжди звертайте увагу на те, що ви у цьому світі не одні і умійте пробачати!»
Мудрі слова з вуст мудрої людини, підтверджені багаторічним досвідом залишать глибокий слід у серцях слухачів. Це була зустріч з ЛЮДИНОЮ з великої літери.