Головна Міжнародні проекти Connecting classrooms Ліцей у європейській освітній програмі «Навчаймося разом!»

Ліцей у європейській освітній програмі «Навчаймося разом!»

28-29 червня цього року я, як директор ліцею, та учитель англійської мови Ярмиш Т.Є. були запрошені до резиденції посла Великої Британії в Україні.
В урочистій обстановці відбулося підписання Меморандуму між Британськими Радами в Україні та МОНУ про участь України у європейській освітній програмі «Навчаймося разом», яка сприяє встановленню тривалих партнерських зв’язків між школами Великої Британії та школами понад 60 країн світу.
У цьому проекті Україну представлятимуть 10 шкіл. Наш заклад, пройшовши дуже складний відбірковий конкурс, виборов честь представляти центральний регіон України в цьому проекті.
Уявіть Європу як одну велику гомінку школу з англійською мовою навчання. Згідно з рівнем знань учнів школу поділено на класи. З нового навчального року Україна та Угорщина навчатимуться в одному класі: учні та вчителі загальноосвітніх (середніх) шкіл цих двох країн-»сусідок» вивчатимуть англійську мову, історію та культуру Великої Британії, так би мовити, на практичному і прикладному рівнях – у британській школі-«побратимі». При цьому навчальний процес оплачує британська сторона, а це – непогана альтернатива недешевим англійським курсам та освітнім літнім таборам.
Як зазначив посол Великої Британії Лі Тернер, окрім навчального моменту важливим є діалог культур, спілкування молодого покоління з різних куточків Європи, можливість вивчити англійську мову для небританських учасників програми. Подібну практику нинішній дипломат проходив у свої шкільні роки.
Заступник міністра освіти Борис Жебровський, підписуючи меморандум про вступ України до програми «Навчаймося разом!», зазначив: «Ми все частіше говоримо про єдиний освітній простір. І зрозуміло, що весь розвиток цивілізації, інформаційна і транспортна революція, практична відсутність кордонів – це призведе до того, що, навіть не запитуючи свою родину чи дозволу влади, молоді люди будуть вільно пересуватися, знайомитися, вчитися. Тому нам залишилось лише відпрацювати деталі, контури цього єдиного освітнього простору. Найбільше можливостей, будь-яких, є сьогодні в Європі».
Голова представництва Британської ради в Україні Маргарет Джек нагадала, що до участі у програмі долучені справді кращі – школи, учні, педагоги.
Саме через партнерство між школами, програма будує стосунки між молоддю різних країн на принципах взаєморозуміння та довіри задля створення більш безпечного світу у майбутньому.

Метою програми є розбудова шкіл, у яких вивчаються та визнаються різні культури. Програма створювалась у співпраці з керівниками освіти, управліннями освіти та освітянами з усього світу.
Програма «Навчаймося разом» уже доступна у 20 країнах Європи.
Переваги програми:

• Молодь навчається разом з однолітками з різних культур і спільнот.
  • Спираючись на принципи залучення, програма допомагає розвивати міжкультурне взаєморозуміння та уміння жити та працювати у глобальному просторі.
  • Учителі та керівники шкіл отримають підтримку у розвитку міжнародних партнерських зв’язків та інтеграції глобального виміру в навчальні програми, а також у більш широкі стратегічні плани. Таким чином вони зможуть збагатити зміст освіти молоді, удосконалити свою професійну майстерність та зробити вагомий внесок у досягнення загальношкільних цілей.

Програму «Навчаймося разом» підтримують управління освіти кожної країни і вони ж координують роботу шкіл у групах. Це дозволяє зосередити увагу на національних пріоритетах, допомагає досягти ключових освітніх цілей та робить партнерські зв’язки довготривалими.
Пропозиції програми:

• підтримка шкіл та управлінь освіти у встановленні міжнародних партнерських зв’язків
  • фахове удосконалення для вчителів та керівників шкіл
  • розвиток лідерських умінь та міжкультурної свідомості молоді
  • визнання через систему Міжнародної акредитації шкіл
  • «Навчаймося разом» онлайн — допомога у розвитку та підтримці партнерства.

Я сподіваюся, що участь у проекті моїх ліцеїстів та вчителів ліцею буде такою ж цікавою, захоплюючою, плідною та результативною, як і в проекті «Школа майбутнього». І ми зможемо розширити географію своїх закордонних подорожей та налагодити добропартнерські стосунки з колегами та учнями інших країн Європи.