Ліцеїст №47

 

КАЛЕЙДОСКОП  ПОДІЙ

Пам’ять вічна

22 вересня у ліцеї пройшли заходи, приурочені Дню партизанської слави.
Бібліотекар ліцею Прєснякова В.П. підготувала матеріали для лекторської групи щодо вшанування пам'яті тих, хто наближав довгоочікуваний День Перемоги та організувала виставку тематичної літератури в бібліотеці закладу.
У цей день в усіх класах пройшли тематичні виховні години, приурочені цій даті.
Учні ІІІ-М курсу мали нагоду зустрітися з науковим співробітником Смілянського краєзнавчого музею В.І. Нікіфоровим, який провів лекцію-бесіду про партизанський рух на Смілянщині.
Учнів І-х курсів залучено до проектної роботи по збору спогадів щодо відродження пам'яті про Смілянський партизанський рух.
На жаль, чим далі від війни, тим більше з'являється білих плям в історії...
Але пам'ять - вічна.


З любов’ю про учителів

Любов учителя не зна кiнця нi краю,
Не рветься нi на мить гаряча нить,
Любов учителя нiколи не вмирає,
Вона у серцi учня пломенить.

Такими теплими словами розпочалося свято «Низький уклін тобі, учителю!», яке пройшло  в ліцеї 1 жовтня. Організували та провели його –  учні 4-М курсу. Слова привітання, щирої вдячності за клопіткий труд учителя не оминули жодного педагога ліцею. У їхню  адресу звучали теплі вітання, щирі побажання добра і радості, неприхована вдячність та вірна прихильність їхніх вихованців.  А справжнім подарунком для всіх  - став гарний святковий настрій. Адже свято викликало у вчителів щире захоплення. Та і як не захоплюватись співочим талантом Ульяненко Катерини, Куценко Насті, Городньої Валерії, Богородицького Івана та Глізнєцової Насті та багатьох інших наших артистів. Як можна було не поринути у щасливий світ мрій під звуки вальсу та вишукані рухи танцюристів Стеблини Олега та Сідорової Марини.
Не залишив нікого байдужим малюнок Науменко Альони «Корабель під назвою «Ліцей», де дівчинка з любов’ю  зобразила усіх педпрацівників закладу, зумівши передати родзинку характеру кожного учителя. Це справді був витвір мистецтва.
Свято пройшло як одна щаслива мить, а у пам’яті залишаться назавжди найкращі спогади про нього.

 


 

Здоров’я – понад усе.

17 вересня зазвичай тихе ліцейне подвір'я сповнилося музикою, дитячими голосами, радісними перегуками переможців та ароматом свіжозвареної справжньої польової каші...
Добігав до свого завершення тиждень фізкультури і спорту, апогеєм якого став День здоров'я.
Протягом тижня ліцеїсти мали нагоду позмагатися та показати свою вправність у різного роду змаганнях: армреслінгу, штрафних кидках у баскетбольне кільце, підтягуванні, дарцу, жонглюванні м'ячем та багато в чому іншому. Провели і першість ліцею з футболу. На жаль, до фіналу не дійшли. Погодні умови підвели. Але вже визначили кращих із кращих:
- у жонглюванні м'ячем - Косьмина Богдан (ІІІ-Б) та Костюкевич Вікторія (4-М);
- у стрибках на скакалці - Піщенко Дарина (ІІІ-М);
- у штрафних кидках у баскетбольне кільце - Шинкаренко Сергій (4-Б);
- у дарцу - Харенко Роман (ІІ-Б) та Темічев Євген (ІІ-Б).

Ірина Олександрівна Коротич підготувала та провела для учнів ІІІ-М курсу олімпійський урок.
Протягом Дня здоров'я команди ліцеїстів показували свої уміння під час роботи різноманітних станцій:
- "Тунель з м'ячем"
- "Підтягування"
- "Набивання тенісного м'яча"
- "Влучний стрілець"
- "Спортивна вікторина"
- "Набивання футбольного м'яча"
- "Волейбольна"
- "Стрибки через скакалку".
Кожна команда рухалася відповідно свого маршрутного листка, тому ліцейне подвір'я нагадувало велетенський мурашник, де снують у певному напрямку групки дітей.
Не залишила нікого байдужим і спортивна естафета, де математики змагалися супроти біологів. Без жартів та сміху не обійшлося, адже змагання носило жартівливий характер.
Сильнішими виявилися М-курси.
Кульмінаційним моментом змагань стало перетягування каната. Усю свою силу і міць показали учасники команд. А найсильнішими виявилися юнаки з 4-М курсу. (Ми гордимося вами! Сильні захисники підростають!)
Цікавими та неповторними були і сценки-реклами різних видів спорту.
Найцікавішим виявився репортаж, який підготували дівчата з того ж таки 4-М курсу.
А потім була каша...
Як нагорода за витривалість, спритність і талант. З яким апетитом з'ївся польовий обід, який з любов'ю приготували для ліцеїстів Валентина Василівна Коваленко та Інна Сергіївна Федькова. З усіх боків лунало: "Кашу! Кашу! Кашу!" Стомлені та щасливі обличчя учасників змагань сяяли радістю.
Непомітно промайнув день...
Хочеться подякувати нашим класним керівникам: Р.В. Осадчій, О.О. Діденко, Н.В. Ткаченко,Л.М. Чайченко, С.І. Лісовій, Л.Г. Ковтун, які увесь час підтримували своїх учнів та допомагали організувати свято.
Особлива подяка нашому оператору М.А. Хоменку; В.І. Підгорній та І.С. Федьковій, які замінили учням 4-Б та ІІ-Б курсів їхніх "класних" мам; П.О. Завгородньому та І.О. Коротич за організацію такого чудового дня. А також хочеться відзначити і учнів ліцею: Козлова Артема - ІІІ-М курс, без якого не було б такої смачної каші, Сікача Андрія - 4-М курс та Глінову Олександру- ІІІ-М курс, наших місцевих папарацці, які намагалися ухопити найцікавіші моменти змагань та фіксували усе це на фотоплівку.
Тож за результатами усіх видів змагань місця розподілилися таким чином:
І місце - 4-М курс
ІІ місце - ІІІ-М курс
ІІІ місце - І-М курс.
Свято вдалося на славу! Бажаючих відчути смак азарту запрошуємо відвідати нашу фотогалерею.

 


Всеукраїнський форум учасників міжнародної програми «Навчаймося разом».

17-18 вересня гімназія №30 м.Вінниці приймала представників шкіл, учасників програми «Навчаймося разом» . Старшокласники з Луганська, Сімферополя, Мелітополя, Вінниці та Сміли приїхали, щоб познайомитись та спланувати перші кроки роботи у проекті.
Ліцей представляли Нечипоренко Марія, Лісова Мирослава, Міщенко Вікторія, Стрембицька Алла, Глізнецова Анастасія, координатор програми Ярмиш Тетяна Євгеніївна та заступник директора Хуртенко Леся Олексіївна.
Рівно через місяць кожна зі шкіл України почне роботу у міжнародному кластері, у який ввійдуть школи з Великої Британії, Мальти та Кіпру. Мова спілкування-англійська, тому наступним кроком буде створення сторінки веб-сайту ліцею на англійській мові.

 


 

ХІІ Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО
"Земля - наша спільна домівка: на шляху до збереження біорізноманітності та зближення культур. Досвід ЮНЕСКО, міжнародна практика, українські реалії"

25-27 вересня 2010 року у ДСОЦ "Ласпі" біля Севастополя відбулася ХІІ Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО. Тематика конференції була обрана не випадково, адже 2010 рік проголошено Міжнародним роком зближення культур та Міжнародним роком біорізноманіття. Конференція проходила за активної підтримки Міністерства освіти і науки України, зокрема, Першого заступника Міністра освіти і науки Бориса Жебровського та координатора проекту "Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні" Марії Глоби, Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (аташе НКУ у справах ЮНЕСКО Олександри Присяжнюк), Міжнародної кафедри ЮНЕСКО "Права людини, мир, демократія, толерантність і взаєморозуміння між народами" Національного університету "Києво-Могилянська академія" (Юрій Сватко). Ініціатором та організатором проведення виступила Гуманітарна гімназія "Гармонія", м. Київ (директор - Олена Чинок).
Це була  моя друга поїздка на Всеукраїнську конференцію асоційованих шкіл ЮНЕСКО на тему:  «Земля – наша спільна домівка: на шляху до збереження біорізноманітності та зближення культур.  Досвід ЮНЕСКО, міжнародна практика, українські реалії» і принесла вона мені масу задоволень, зустрічі з друзями, знайомства з новими людьми та, найголовніше, - неоціненний досвід.
Море, гори та більше двох сотень старшокласників з різних областей України якнайкраще підкреслили і гармонійно доповнили тему конференції. Дитячий оздоровчий табір «Ласпі» на березі Чорного моря став для нас місцем, куди хотітиметься повертатися знову і знову…
Та все ж делегація ліцею у складі учениць 4-Б курсу: Зубко Ольги, Бондаренко Олени, Онойко Катерини та незмінного керівника команди, координатора проекту в закладі Лісової Світлани Іванівни на конференцію приїхали з певною метою, яку й досягли сповна.
Перший день був напруженим. З самісінького ранку шалений ритм нашої роботи увінчався перемогою в секції «Екологія». Ми були послами країни Ірак і так як і більшість дітей мали змогу доповідати про пріоритети діяльності ЮНЕСКО у цій країні. Кожен із нас сам оцінював виступи кожного з послів країн, тому моніторинг був чесним та об’єктивним.
Наступного дня ми не втратили заданого ритму і здобули друге місце на захисті проектних робіт. Представлена нами робота мала безпосередній зв’язок між культурним та біологічним розмаїттям. І ми стали єдиними у нашій секції, хто підняв саме це питання. Цього ж дня пройшло урочисте закриття конференції. Нагородження та підбиття підсумків ХІІ конференції відбулося в гармонії з природою та Людиною. І дощ,  який пішов у цей час,  мабуть, був знаком того, що ще одна зустріч не минула марно. У якості подарунків нам вручили збірники матеріалів ХІ конференції. Було дуже приємно бачити в ньому і свої фото. Відчуття того, що ти частина величезного механізму, просто неймовірне! На завершення був гарний салют, але це був лише початок!
Третього дня ми відвідали Інститут Південних морів у м. Севастополі. Прослухали лекцію про поведінку морської фауни в екстремальних умовах та побували в акваріумі. Взагалі, гарно провели час. Потім фотографувалися та прогулювалися набережною, милуючись краєвидами Севастополя. Згодом попрощалися не просто з друзями, а з однодумцями і роз’їхалися в різні куточки України.
На жаль, це була моя остання конференція ЮНЕСКО. Та все ж приємно і відповідально, що ти не остання небайдужа людина і що твої думки будуть почуті і враховані.

Сумуватиму за тобою, ЮНЕСКО!

Зубко Оля, учениця 4-Б курсу


ДО 100-РІЧЧЯ АРХІТЕКТУРНОЇ ПАМ’ЯТКИ

У різнобарв’ї яскравих осінніх квітів, у золотаво-червоно-смарагдовому вбранні дерев догорає ще один рік…
Саме у 2010 році виповнюється рівно 100 років архітектурній пам’ятці нашого міста, будівлі, яка завжди була осередком навчання, де ніколи не стихали дитячі голоси…
Альма-матер багатьох поколінь смілян знову радо зустрічає молодь. Змінювалися учні, змінювалася назва навчального закладу, змінювався статус, але незмінним залишався дух історії, дух знань, який витає тут ось уже ціле століття.
Жіноча гімназія, середня залізнична школа № 39, міська середня школа № 11 з трудовим навчанням, МНВК, філіали Харківського економіко-правового університету і Національного університету внутрішніх справ і нарешті – Смілянський природничо-математичний ліцей…
Саме у перший день другого осіннього місяця у 1910 році тут розпочалися заняття жіночої гімназії, збудованої ще графами Бобринськими.
Сучасним учням, які сьогодні впритул наблизилися до історії, просто необхідно зберегти пам’ять про тих, хто працював і навчався у цій будівлі за роки її існування.
Так виникла ідея створити музей, зібрати експонати та записати спогади. І нехай тоді спливають і спливають роки… Але не згасне пам’ять, вона болітиме і радітиме, буде сміятися і плакати… І тоді радісно відчинить свої двері Альма-матер для тих, хто захоче повернутися у своє безтурботне дитинство…
Сьогодні ми звертаємося до випускників усіх років, до усіх тих, хто якимось чином причетний до архітектурної пам’ятки Сміли, з проханням зберегти пам’ять про усі покоління випускників найстарішого навчального закладу нашого рідного міста.
Будемо раді зустрічати вас у нашому закладі, занотувати ваші спогади, прийняти будь-які матеріали чи цікаву інформацію, які стануть у пригоді під час оформлення експозиції музею, які дадуть можливість відтворити плин історії.
Приходьте! Пишіть нам! Телефонуйте! Поділіться спогадами! Вас завжди чекають за адресою: м. Сміла, вул. Свердлова,107. Тел. 4-02-15; 4-03-15. Електронна адреса: liceum_smila на i.ua

 


Стоноженко Владислав – президент учнівського самоврядування ліцею 2010-2011 навчального року


Осінь...
Пора підведення певних підсумків...Пора збору врожаю... Пора добробуту та нових починань.
Знаменна ця пора року і для ліцейної родини, адже саме восени відбувається подія, яка не залишає байдужим жодного ліцеїста.
Вибори президента ліцею...
Завжди насичена емоціями і напругою пора. Хто стане керманичем учнівського колективу? Що нового намагатиметься внести кандидат у життя ліцею? Чи витримає натиск, чи зможе стати на захист прав ліцеїстів? Ці та багато інших запитань постають перед виборцями-ліцеїстами під час проведення передвиборчої кампанії.
Цього року за президентську першість змагалися двоє кандидатів:
- Лисяк Максим - учень ІІІ-Б курсу та
- Стоноженко Владислав - учень ІІІ-М курсу.
Обоє висловили своє бачення життя ліцею у передвиборчих програмах.
5 жовтня вирувало ліцейне життя. Чітко організована виборча кампанія розгорнула свою роботу. Протягом дня ліцеїсти могли голосувати за свого кандидата, зваживши усі «за» і «проти».
Хвилини чекання та нервової напруги... і актова зала ліцею сповнюється оплесками. Голова виборчої дільниці оголошує результати виборів.
Перемогу і довіру ліцеїстів здобув Стоноженко Владислав.
Щирі вітання нашому президенту ліцею 2010-2011 навчального року.
Уся ліцейна родина бажає йому реалізуватися на займаній посаді, виконати свої передвиборчі обіцянки та стати справжнім керманичем учнівського корабля, що торує свій шлях незвіданими та безмежними просторами океану людських стосунків та взаємин!!!