Євровесна - 2010

Відзначення Дня Європи в ліцеї розпочалося з поїздки євроклубівців на зустріч з друзями із міста Самбора, щоб разом з ними взяти участь у V форумі євроклубів Львівщини. В актовій залі СШ №8 представники обох клубів обмінялись досвідом роботи та представили свої проекти відзначення річниці заснування євроклубів. Ідеї були цікаві та несподівані. Але найцікавіше чекало попереду.

Маленьке затишне містечко Самбір вразило смілян своєю давньою історією та пам’ятками архітектури.

Душею і серцем міста була і залишається ратуша, в якій знаходяться органи місцевого самоврядування. Піднявшись крутими дерев’яними східцями до «маківки» ратуші, ми побачили Самбір з висоти пташиного лету. У XV – XVI столітті у місті були чотири монастирі. З них без змін залишився лише єзуїтський. Зараз в костелі – концертний зал органної та камерної музики. А в церкві Успіння Пресвятої Богородиці зберігаються мощі Святого Валентина… Люди переказують оповіді про численні зцілення недужих. Своєю красою і величністю вразив костел Усікновення Іоанна Хрестителя, у якому, за легендами, відбулися заручини Марії Мнішек та Московського царя Лже-Дмитрія. І хоча ксьондз проводив екскурсію польською мовою, зрозумілим було майже все.

1 травня в центрі Львова відбулася хода учасників V форуму євроклубів Львівщини, серед яких були гості з інших регіонів України. Це було справжнє костюмоване дійство, тому що кожен євроклуб представляв одну з країн Європи. Справжнім культурним марафоном фестивалю стала гра Євроквест, в якій збірна команда євроклубівців «Life» і «Ми разом!» виборола III місце серед 29 команд -учасниць.

І це був лише початок Євровесни-2010…