Ліцеїст №43

Калейкоскоп подій

І знову десять "Срібних колосків"
Саме таку кількість сертифікатів за участь у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі "Колосок-2009" отримають ліцеїсти. Як і минулого року, цього 2009-2010 навчального року 11 ліцеїстів з І-Б курсу брали участь у конкурсі та 10 з них матимуть саме сертифікати такого зразку. Сертифікат учасника матиме Болюренко Ірина (І-Б курс). Гарні результати показали Бойко Марія, Керімова Юлія, Габлюк
Богдан, Лавренко Дана, Махно Анна, Назаров Ярослав, Ніколенко Валерія, Харина Ірина, Шиліна Анна.

Ерудити планети
Ліцей отримав Сертифікати Російського комітету з реєстрації рекордів планети, Міжнародного клубу рекордсменів "Інтерстронг" за активну участь і досягнення високих результатів у VIII Міжнародній олімпіаді студентів і школярів -"Ерудити планети-2009" за участю команд з Росії, Австрії, Аргентини, В'єтнаму, Німеччини, Мальти, Польщі, Фінляндії, Франції та країн близького зарубіжжя.
Сертифікат маємо як загальноліцейний, так і для команди-учасниці "Girl`s Time".
Вітаємо учениць ІІІ-Б курсу на чолі з Онойко Катериною.


Обмінюємося досвідом
Упродовж  лютого - березня 2010 року в ліцеї проходив Місячник педагогічної майстерності.
У рамках цього заходу учителі закладу провели  цікаві нестандартні уроки із застосуванням різноманітних форм і методів навчання та телекомунікаційних технологій.
Кращими серед них були уроки: зарубіжної літератури «Творчість А. Міцкевича – апогей польського романтизму. Перебування в Росії та Україні. Цикл «Кримські сонети» (учитель Діденко О.О.), математики «Подібність трикутників» (учитель Осадча Р.В.), «Метод координат» (учитель Ковтун Л.Г.), «Теорема про три перпендикуляри» (учитель Підгорна В.І.); курсу «Захист Вітчизни» на тему: «Основні способи захисту населення в надзвичайних ситуаціях» (учитель Завгородній П.О.); з фізкультури «Історія Олімпійських ігор» (учитель Коротич І.О.); з історії України «Формування передумов незалежності України» (учитель Федькова І.С.), правознавства «Що таке сім’я і шлюб. Взаємні права і обов’язки батьків і дітей» (учитель Гунько О.А.), фізики «Електровимірювальні прилади» (учитель Чуйко О.В.), англійської мови «Ukraine and European Union» (учитель Ярмиш Т.Є.), «Спорт. Extreme Sports» (учитель Реез Н.О.), «Реклама. Бренди» (курс «Business English») (учитель Ткаченко Н.В.); з інформатики «Комплексне використання засобів TP MS Word» (учитель Микитюк О.О.), з хімії «Окисно-відновні реакції» (учитель Чайченко Л.М.), семінарське заняття з біології «Взаємодія і взаємозв’язок органів дихання» (учитель Терещенко В.А.). На високому рівні для колег міста в рамках місячника провела урок з курсу «Сучасна українська література» учитель української мови та літератури  Береговенко Т.В. на тему: «Любко Дереш. Проблематика роману «Намір». Відкрите тренінгове заняття з учнями ІІІ-М курсу на тему: «Схеми поведінки в конфлікті» провела психолог ліцею В.В. Коваленко.
Таким чином у ході місячника учителі ліцею мали можливість поділитися своїми власними надбаннями та запозичити цікавинки-родзинки у своїх колег.

Для душі залиш радість…

9 березня у ліцеї пройшов семінар практичних психологів навчальних закладів міста на тему : „ Для душі залиш радість...”
Людина живе у світі емоцій, і радість – найважливіша емоція та одне із найсвітліших почуттів.  Долати труднощі з оптимізмом, виконувати роботу із задоволенням – це все так просто, коли є радість, і так складно, коли її немає.
Радість не потрібно заробляти, радість не можна заслужити – радість можна тільки прийняти від інших людей, відкрити в собі, відчути в безлічі дрібниць навколишнього світу.
Кількість радості збільшити дуже просто. Потрібно не боятися влаштувати собі свято, щоб, як у дитинстві, кожне свято було лавиною радісних почуттів і емоцій. Треба вірити, що завтра буде кращим. І нехай логіка переконуватиме вас, що це не так, але серце обов’язково буде сильнішим.
Саме у цьому і переконалися учасники семінару під час проведення тренінгових вправ з практичним психологом ліцею Валентиною Василівною Коваленко; підтвердження цьому отримали при прослуховуванні притч з практичним психологом ЗОШ №5 Танцюрою Л. О.
У роботі семінару брала участь завідувач міським Центром практичної психології Волошина Ю. С., яка скоординувала роботу колег та  надала методичну допомогу щодо написання творчих робіт.
Працювати з радістю, дарувати радість оточуючим, випромінювати позитив, іти по життю з посмішкою – ось та основа,  якою повинен керуватися практичний психолог під час роботи з дітьми.

Сертифікат-2009 LIFE-LINK-FRIEND SHIP – SCHOOLS
Смілянський природничо-математичний ліцей отримав Сертифікат-2009 за активну участь у Міжнародному проекті LIFE-LINK-FRIEND SHIP – SCHOOLS  за змістовні заходи, проведені у 2009 році, за напрямками:

  • небайдужі до себе;
  • небайдужі до інших;
  • небайдужі до природи.

Координатором проекту у закладі є учитель англійської мови – Ярмиш Тетяна Євгенівна.

Спортивні досягнення ліцеїстів
Відділ освіти виконавчого комітету Смілянської міської ради нагородив Грамотою команду юнаків ліцею, яка посіла ІІ місце у змаганнях з баскетболу в залік ХVІ Спартакіади школярів міста Сміли, що пройшла у лютому 2010 року.

Щиро вітаємо наших юнаків та бажаємо нових спортивних досягнень!!!

***

27-29.01.2010 року у Центрі туризму та краєзнавства пройшли змагання з техніки пішохідного туризму в закритих приміщеннях. Команда ліцею посіла ІІІ місце. Вітаємо наших туристів-ліцеїстів, учнів ІІ-М курсу: Сокуренка Владислава, Копицю Аню, Гергеля Олександра, Сіроштана Олександра, Гречку Євгена та Прокопову Оксану. Бажаємо їм нових перемог!!!

***

У січні 2010 року у Смілі проходив чемпіонат міста з волейболу. Захищала честь закладу і команда дівчат-ліцеїсток у складі Олексенко Ані, Стрембіцької Анастасії, Мачулки Оксани, Туз Жанни, Зубко Ольги, Іванченко Аліни, Хроменко Мирослави, Танцюри Юлії.
За результатами змагань відділ освіти виконавчого комітету Смілянської міської ради нагородив грамотою команду дівчат природничо-математичного ліцею, яка посіла ІІІ місце у змаганнях  в залік ХVI Спартакіади школярів міста Сміли.
Туз Жанна та Зубко Оля увійшли до складу збірної команди міста, яка результативно виступила на обласних змаганнях, посівши ІІІ місце.

 


Ліцеїсти – учасники та переможці регіонального етапу конкурсу "Новітній інтелект України

25 лютого учні ліцею брали участь у Черкаському регіональному етапі ІV Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України», що проходив у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників.

Першу вікову категорію в гуманітарній тематиці представляли ліцеїсти: Бокітько Тетяна (ІV-Б курс) з роботою «Моє бачення освіти майбутнього в Україні», Буйновська Яна (ІV-Б курс)- «Які умови необхідно створити в Україні для розвитку креативно мислячої особистості», Олексенко Ганна (ІV-Б курс) – «Якою може бути моральна і соціальна місія церкви у сучасному українському суспільстві», Тачаєва Вікторія (ІV-М курс) – «Якої молодіжної організації бракує Україні» та Шевченко Діана (ІІІ-М курс) – «Як зробити українську книжку конкурентноспроможною на світовому та вітчизняному ринках».

Презентації та захист конкурсних робіт пройшли в невимушеній робочій атмосфері. Усі учасники виступили гідно: ними були представлені власні презентації, які розкривали суть проблеми, за якою створювалася конкурсна робота, було підготовлено коротку та змістовну доповідь. Учасники мали право задавати запитання виступаючим. Ліцеїсти сміливо і впевнено захищали свої погляди та переконання, і це принесло свої результати.

 


Альона Дибенко - учасниця Всеукраїнського зльоту лідерів учнівського врядування

З 17 по 20 лютого у м. Києві на базі оздоровчого табору «Лідер», що в Пущі-Водиці, проходив Всеукраїнський зліт лідерів учнівського врядування. Черкаську область представляли троє учнів, серед яких була і учениця ліцею Дибенко Альона.

Робота закипіла вже з першого дня приїзду. Цікаві та змістовні тренінги по управлінській діяльності не залишали нікого осторонь. Тут учні визначали, що таке самоуправління загалом та учнівське зокрема; познайомилися з історією управлінської діяльності та поділилися власними секретами успіху. Важливим моментом, на думку усіх учасників, стали командні рольові ігри, де кожен мав нагоду попробувати себе у різних ролях, відчути руку підтримки товаришів. Адже у діяльності шкільного врядування одним із головних складових саме і є робота в команді. І звичайно ж проекти, проекти і ще раз проекти… Нові думки, нове бачення, нові можливості… Усе так просто і складно водночас. Ми презентували 8 нових проектів, які мають реальне право на життя.

Три дні, насичені спілкуванням, зустрічами з новими друзями, концертами, роботою над новими проектами , збігли непомітно, залишивши масу позитивних емоцій і вражень. Додому роз’їхалися з величезним бажанням працювати, відкривати щось нове, творити і передати напрацьований багаж знань своїм ровесникам.

 


Ліцей приймав гостей зі шкіл нового типу Черкащини

27 січня 2010 року у Смілянському природничо-математичному ліцеї пройшов обласний семінар-практикум директорів гімназій, ліцеїв, колегіумів з проблеми «Участь у міжнародних проектах - успіх взаємодії педагогічної, учнівської спільноти, громадськості і влади у розв’язанні освітніх проблем».
Приємно, що відвідати семінар-практикум зголосилися усі школи нового типу Черкаської області.
Радо вітали своїх гостей у ліцеї і педагоги, і ліцеїсти, і усі працівники закладу, адже передувала цьому велика і клопітка робота по підготовці та проведенню запланованих заходів.

З вітальним словом до усіх присутніх звернулася начальник Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Олена Василівна Фещенко.
Щирі слова вітання на адресу гостей виголосив міський голова м.Сміли Андрій Валерійович Колесник. Він розповів присутнім про підтримку міської влади навчальних закладів міста і ліцею зокрема, адже неодноразово особисто був присутній під час проведення різноманітних заходів, брав участь у проведенні круглих столів, підтримав ліцей під час участі у міжнародному проекті «Виклики шкіл» - «Школа майбутнього» та разом з командою ліцеїстів став учасником підсумкової конференції по роботі в проекті у Кончі – Заспі.
Саме про участь ліцею у Міжнародному проекті Challenges in Schools (Виклики шкіл) щодо вироблення концепції «Школи майбутнього» і розповіли присутнім керівник проекту, учитель англійської мови, Тетяна Євгеніївна Ярмиш та учні-учасники проекту: Бардадим Іван, Романчук Ірина та Цимбал Валерія.
Ділилися з присутніми досвідом роботи у міжнародних проектах колеги з інших шкіл.
Саєнко С. І., директор Першої міської гімназії Черкаської міської ради, презентував міжнародну діяльність свого закладу як один із засобів здійснення навчально-виховної діяльності.
Матвієнко Л.Д., директор Уманського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум № 7» Уманської міської ради, цікаво розповіла про взаємодію учнівських і педагогічних колективів навчальних закладів м. Умані з освітянами поріднених міст.
Замулко О.І., методист ЧОІПОПП, презентувала план розвитку школи як шлях до ефективної роботи навчального закладу.
Зі щирими словами вітання звернулася до присутніх на семінарі Таїсія Григорівна Руснак, начальник відділу освіти Смілянського міськвиконкому. Вона розповіла присутнім про роботу навчальних закладів міста щодо забезпечення якості освіти.
Привітала своїх гостей і директор ліцею Софія Анатоліївна Гнідая, познайомивши присутніх з навчальним закладом.
Взаємодію педагогічного, учнівського колективів, батьківської громади та влади міста у розв’язанні освітніх проблем презентувала у своїй доповіді заступник директора ліцею з виховної роботи Світлана Іванівна Лісова. У своєму виступі вона наголосила на тому, що сьогодні усі прагнуть до злагодженого суспільного життя, яке б не обтяжувалося конфліктами та непорозуміннями. І на певному етапі свого розвитку кожен навчальний заклад приходить до того, що саме діалог – це єдиний спосіб самозбереження. Без нього немислиме людське життя, його необхідно підтримувати і розвивати. Тому саме прагнення діалогу і привело роботу в ліцеї до міжнародної діяльності. І як добре, що на цьому етапі разом співпали бажання, мета, час і можливості водночас.
На даний час у ліцеї реалізовано понад 60 найрізноманітніших проектів. А найцікавішим і бажаним виявилося створення свого євроклубу «Ми-разом!», де учні мають можливість реалізовувати свої бажання, поєднуючи їх з ініціативою та захоплюючою роботою.
Євроклубівці презентували присутнім свою роботу у вигляді фільму про власну діяльність.
Та, мабуть, найцікавішим моментом семінару-практикуму виявилася прес-конференція учасників семінару з координаторами проектів та учнями ліцею – учасниками міжнародних проектів та програми I*EARN.
Ліцеїсти презентували свою роботу у різноманітних проектах, керівниками яких є учителі ліцею: Реєз Наталія Олександрівна, Ткаченко Наталія Володимирівна, Ярмиш Тетяна Євгеніївна – учителі англійської мови та Валантирець Наталія Василівна – учитель географії, біології та економіки.
Найрізноманітніші питання, які задавали учасники семінару ліцеїстам, стосувалися патріотизму і власного внеску кожного учня у той чи інший проект; знання сучасного мистецтва та літератури і проблеми участі у англомовних проектах; особистого ставлення до процесів, що відбуваються у сучасній школі, і бажання та реальних можливостей впливати на ці процеси. Стриманими і виваженими були відповіді Бардадима Івана і Нечипоренко Марії, емоційними і сповненими патріотизму – Богун Ксенії, Чигирь Наталі, Ченчевик Олени та Дибенко Олени, щирими, відвертими, а головне переконливими, лунали відповіді з вуст Яценко Ірини, Зубко Олі, Бондаренко Олени та Шеленко Олі. Час, відведений на прес-конференцію, збіг напрочуд швидко, а розходитися нікому не хотілося, адже розмова виявилася теплою, щиросердною та захоплюючою. Усі присутні розуміли, що ніщо у світі не може замінити відвертого спілкування, коли горять очі і душа розкривається для єднання між дорослими і дітьми, між рівними учасниками освітнього процесу, у якому поєднані усі в єдине ціле, де немає мене і його, а є лише МИ.
І найголовніше, що з’ясувалося у діалозі, це те, без чого робота у проектах просто неможлива. Якщо насильно щось нав’язувати, то усе залишається на етапі досягнутого, а якщо перебувати у діалозі, то виникає ефект злиття енергій, коли виграш від злагоди суттєво більший, ніж проста сума окремо взятих частинок.
Тому і підсумувати роботу семінару-практикуму хотілося б словами доктора педагогічних наук, професора, академіка, віце-президента АПН України В.І. Лугового, який наголошував на тому, що саме через діалог і консенсус ми прийдемо до синергії людської культури.