Ліцеїст №42

Калейдоскоп подій


Навчання за програмою INTEL "Шлях до успіху".

У жовтні 2009 року група учнів третіх курсів розпочала навчання за програмою INTEL "Шлях до успіху" з курсу «Комп’ютерні технології та майбутня професія», яке триватиме до Нового року. Даний курс має на меті сприяння розвитку в учнів навичок використання інформаційно-комунікаційних технологій для визначення власних схильностей і здібностей, пошуку в Інтернеті інформації щодо різних професій та особливостей ринку праці в Україні та на регіональному рівні.

Завдання курсу:

  • Формування в учнів знань та уявлень про світ професій, кваліфікаційні характеристики, ринок праці та можливості використання інформаціно-комунікаційних технологій в різних професіях
  • Формування знань та початкових навичок з профдіагностики, вміння ідентифікувати та визначати за допомогою тестів свої інтереси, нахили, використовуючи для цього різноманітні ресурси (друковані та веб-матеріали)
  • Формування життєвих та прикладних особистісно-життєтворчих, соціалізуючих, комунікативних, інтелектуально-інформаційних навичок
  • Розвиток в учнів уміння самостійно за допомогою використання різноманітних ресурсів (Інтернет, друкований та Електронний довідники, інші учасники курсу) опановувати комп’ютерні технології для вирішення конкретних завдань.
  • Формування в учнів умінь застосовувати інформаційно-комунікаційні технології для розв’язання проектних завдань з дослідження проблем та виконання проектів, пов’язаних з професійним розвитком особистості та соціальних проблем, пов’язаних з трудовими ресурсами та розвитком ринку праці в Україні.
  • Формування навичок оцінювання, само та взаємоперевірки згідно визначених та наданих критеріїв оцінювання виконаної роботи та діяльності.

Фотографії з нашого навчання можна переглянути ТУТ

 

Вітаємо переможців конкурсу ім. Петра Яцика.

28 листопада 2009 року відбувся міський конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика. Учениці ліцею Бакуменко Марина (І-М курс) та Туз Жанна (ІІІ-Б курс) посіли ІІІ місця. Щиро вітаємо їх з перемогою. Підготувала учнів до результативної участі у конкурсі вчитель української мови та літератури Береговенко Тетяна Володимирівна. Дякуємо за плідну роботу та бажаємо подальших успіхів.

 

Вікторія – це перемога.

29 листопада 2009 року відбулася міська олімпіада з хімії.
Успішно виступила на ній, продемонструвавши відмінні знання , учениця ІІІ-М курсу Бойко Вікторія, яка й посіла перше місце.
Щиро вітаємо Вікторію та її учителя Хуртенко Лесю Олексіївну.

 

Ліцеїсти – учасники обласного відкритого конкурсу «Користувач ПК»

4-5 грудня команда ліцею у складі Ткаченка Олексія (ІV-М курс), Занєгіна Євгена (ІV-М курс), Зубко Ольги (ІІІ-Б курс) та їх керівника учителя інформатики - Микитюк Олени Олександрівни стала учасницею обласного відкритого конкурсу з інформаційних технологій «Користувач ПК» серед учнівської молоді поряд ще з 12 командами області.
Конкурс проводився у трьох номінаціях – завдання “Word”, “Excel” та “Power Point”, де необхідно було показати свої здібності та професіоналізм у користуванні даними програмами.
Ліцеїсти попрацювали на високому рівні, посівши І місце у номінації “Excel” (Ткаченко Олексій(ІV-М курс)), ІІ місце у номінації “Word” (Занєгін Євген(ІV-М курс)) та стали призерами в командній першості, виборовши ІІІ командне місце.
Ткаченко Олексій буде представляти Черкаську область на Всеукраїнському конкурсі з новітніх інформаційних технологій у складі збірної команди області.
Побажаємо йому успіхів, натхнення та здобуття нових перемог! Так тримати!!!

 

Ліцей - пілотна школа Академії педагогічних наук

Нещодавно ліцей отримав офіційне підтвердження, що з жовтня 2009 року заклад стає пілотною школою у науково-дослідній роботі Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Академії педагогічних наук України на тему: "Науково-методичні засади застосування комп’ютерно - орієнтованих засобів у навчанні предметів природничого циклу у профільній школі" в частині «Науково-методичні засади побудови комп’ютерно-орієнтованого елективного курсу допрофільної підготовки учнів основної школи в галузі природничих дисциплін».

 

Участь у форумі

Директор ліцею Софія Анатоліївна стала учасницею II-го Міжнародного форуму освітянських керівників "Лідери української школи: директор навчального закладу у багатовекторному сучасному просторі".
Форум проходив у рамках виставки-презентації "Інноватика в освіті України" 2-4 грудня у Києві.
Ключова тема форуму: "Формування ефективного механізму суспільно-державної підтримки української школи".

 

ДИРЕКТОР ЛІЦЕЮ - УЧАСНИЦЯ СЕМІНАРУ-ТРЕНІНГУ ЩОДО ІДЕЇ ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ.
8 грудня 2009 року директор ліцею Софія Анатоліївна Гнідая була учасницею семінару-тренінгу, що відбувся у м.Черкасах, „Можливості та інструменти просування ідеї євроатлантичної інтеграції в Україні (на прикладі Черкаської області)”. Захід проводив Інститут трансформації суспільства (Київ) спільно з Черкаським інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників та Черкаським центром євроатлантичної інтеграції за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні.

Учасники семінару-тренінгу:  Олав Берстад, Посол Королівства Норвегія в Україні; Володимир Огризко, перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України; Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО; Максим Дацюк, завідувач сектору Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України; Анна Козярська, третій секретар Департаменту НАТО Міністерства закордонних справ України; Анатолій Чабан, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації; викладачі та студенти вищих навчальних закладів, директори і вчителі загальноосвітніх шкіл, ЗМІ Черкаської області.

Мета семінару-тренінгу:
~ Надання місцевим органам влади та освітянській спільноті Черкаської області сучасних знань щодо вигод і переваг, які отримає Україна від інтеграції до євроатлантичної спільноти;
~ Формування у представників місцевої влади, керівників і вчителів загальноосвітніх шкіл Черкащини практичних навичок для просвітницької діяльності з євроатлантичної тематики в освітянському середовищі та серед членів територіальних громад;
~ Об’єднання потенціалу місцевої влади, освітянської спільноти і територіальних громад для подальшого проведення – на основі отриманих знань та навичок – інформаційно-просвітницьких заходів з метою просування у Черкаській області ідеї євроатлантичної інтеграції України.

( За матеріалами сайту)


Ліцей - експериментальний майданчик всеукраїнського рівня

Міністр освіти і науки Іван Вакарчук підписав наказ №1100 від 7 грудня 2009 року "Про проведення дослідно-експериментальної роботи на базі Смілянського природничо -математичного ліцею Смілянської міської ради Черкаської області". Тема експерименту: "Створення сприятливого освітнього середовища як чинника формування компетентного випускника сучасної школи". Протягом 5 років педагогічний і учнівський колективи разом з батьківською громадою будуть працювати над створенням моделі випускника сучасної школи, випускника ліцею.
Цим наказом науковим керівником експерименту призначено завідувача лабораторії корекційної педагогіки Інституту інноваційних технологій, кандидата історичних наук Єрмакова Івана Гнатовича.
10 грудня 2009 року відбулася перша зустріч педколективу з Єрмаковим І.Г., який проводитиме постійнодіючий семінар протягом роботи закладу в експерименті.
Спілкуючись з педагогами, Іван Гнатович особливу увагу звернув на педагогіку життєтворчості як один із головних аспектів формування сприятливого освітнього середовища. Було розглянуто питання середовища як частини освітнього простору, зосереджено увагу колективу на необхідності не лише вивчення досвіду освітян з тематики експерименту, а й на створенні власних інструментаріїв.

 

 


Говорять першокурсники «100 днів у ліцеї»

Марія Бойко
У ліцеї будуть нові імена й нові історії. Тож сподіваємося, що все складеться добре, й у кінці 12 класу ми залишимо його стіни освіченими людьми. А в далекому майбутньому про нас дізнається світ, а історію наших життів будуть вивчати наші нащадки. Ліцею, ми тебе любимо!

Катерина Шаповал
Я маю гарні стосунки із своїми новими однокласниками, вони для мене стали справжніми друзями, а новий клас – ще однією родиною. 100 днів у ліцеї промайнули для мене дуже швидко, немов яскрава зоря на горизонті, але вони були дуже цікавими і незабутніми.

Євген Темічев
Ці сто днів у ліцеї були яскравими та цікавими. Мені з першого разу сподобалося й приміщення ліцею, адже це – пам’ятка архітектури. Гадаю, що отримаю тут гарні знання, які стануть мені в добрій нагоді.

Ірина Болюренко
В ліцеї у мене відкрилось друге дихання: тут найкращі педагоги та веселі дотепні діти. Я познайомилася із старшокурсниками та грала з ними у волейбол і бадмінтон . Тут проводять чудові свята, уміють навчатися і відпочивати.

Анна Шиліна
Коли я прийшла до ліцею, то в мене склалося враження, що потрапила до інституту. До мене привітно поставилися старшокурсники і вчителі. Мої однокласники – чудові, урівноважені діти. На уроках мені дуже цікаво слухати розповіді учителів, особливо Володимира Андрійовича на уроках біології. Я знайшла нових друзів, з якими можу спілкуватися, про що заманеться. І це не лише мої однокласники, а й ліцеїсти з інших курсів. Я дуже задоволена, що тут навчаюся.

Альона Перехрест
Потрапити до ліцею я мріяла давно, тому активно готувалася до вступу. Першого вересня, у шкільній формі і з квітами в руках, я переступила поріг омріяного навчального закладу. Мене зустріли привітно і уважно. Хоча навчання давалося складно, та я не зважала, адже так хотілося дізнаватися про щось нове. Ліцей виправдав мої сподівання – моя мрія здійснилася.

Ярослав Назаров
З перших днів я був вражений дисципліною та порядком у ліцеї. Тут дуже хороші діти, вчителі добре ставляться до дітей і прагнуть навчити всього корисного. А Володимир Андрійович усе розповідає так цікаво, що не потрібно багато читати, все і так гарно запам’ятовується. Це найкраща школа, яку я коли – небудь бачив. Саме приміщення ліцею дуже красиве, і однокласники у мене «прикольні». А ще тут багато друзів з інших курсів.

Єременко Наталія
Коли збігли літні канікули, ми переступили поріг зовсім невідомого навчального закладу. Перше враження було хороше: світлі великі класи, багато нових людей.
Те, що треба ходити у шкільній формі, мене трошки дивувало, але сподобалося. Для мене тут усе чудово.

Безсмола Катерина
Спочатку було важко навчатись, бо тут поглиблене вивчення предметів. Але пізніше стало легше, адже я просто зрозуміла, що потрібно старанно навчатися, бо коли прийде час закінчувати школу і йти у доросле життя, я вже зможу почуватися упевнено. Я гадаю, що навчання у ліцеї допоможе стати мені успішною людиною.

Кулак Єгор
Я навчаюся у ліцеї уже сто днів. Жоден з них я не сумував. Кожен день був унікальним і неповторним. Правда спочатку було якось дивно. Нікого не знаєш, але вже перший тиждень поставив усе на свої місця…На щастя, я ще жодного разу не пожалкував, що навчаюся саме тут.

Глізнєцова Настя
Мені запам’яталася наша перша у ліцеї лінійка, де я вперше почула Гімн Ліцею і була щиро здивована, з яким натхненням виконують його ліцеїсти. У моєму класі викладають дуже чуйні, добрі, але й дуже вимогливі учителі, які готують нас до дорослого серйозного життя. На даний момент, я почуваюся, як справжня ліцеїстка, і дуже щаслива, що я тут. Мої сто днів пройшли гарно, цікаво. І я дуже сподіваюся, що так буде і надалі.

Бакуменко Марина
Минуло вже 100 днів, як у мене розпочався новий етап у житті. У свій перший день у ліцеї я почувалася пригніченою та розгубленою. Тоді мене все лякало, здавалося неймовірно важким. Зараз я вже призвичаїлася, почуваюся, як риба у воді. Ці сто днів багато що змінили. Я так хвилювалася, чи знайду нових друзів у класі, і лише тепер зрозуміла, що усі мої хвилювання були марними, адже я потрапила у дружній клас, де нас виховує, навчає, вчить розуму Прекрасний класний керівник. Ми довго звикали один до одного.
Я з нетерпінням чекаю посвяти в ліцеїсти, адже буде подолано ще один рубіж до самовдосконалення, і щиро вірю у світле та щасливе майбутнє в ліцеї.

 З Днем народження тебе, наш коханий, омріяний ліцею!..

4 грудня у стінах нашого ліцею знову лунала гучна святкова музика, звучали пісні та щирі слова привітання.
Усі ми дружнім родинним колом святкували День народження ліцею.
У цей урочистий день наші першокурсники вже традиційно отримують честь називатися гордим ім’ям - ліцеїст.
Дружне „Клянемося!”, що піднесено зринало у вись, підтримало клятву на вірність ліцею, яку урочисто зачитали учень І-Б курсу Глухов Юрій та учениця І-М курсу Бакуменко Марина від імені усіх першокурсників.
Темою свята були зірки та їх вплив на долю людини. Ведучі, ретельно вивчивши гороскопи рідного навчального закладу та наших першачків, з’ясували, що у заклад цього року прийшли не випадкові люди, а саме ті, хто має і бажання, і творчий потенціал, і розумові здібності, щоби примножувати добру славу ліцею. А їх таланти ми змогли оцінити вже на святі, адже готувалися до посвяти дуже старанно. Усіх присутніх у залі порадували прекрасні пісні від „співучого” І-М курсу – Богородицького Івана, Глізнецової Насті, Демиденко Саші, Парахневич Оксани, Кулик Лізи; весела символічна композиція від І-Б курсу, гумореска у виконанні Назарова Ярослава, власний вірш Болюренко Ірини.
Прикрасою свята стали художні номери вже відомих талановитих ліцеїстів: Теличко Марини, Мельниченко Юлії, Чуйко Марії та Дарини, Коваля Івана, Бабича Дмитра та Кисельова Матвія, Глінової Саші, Стрембіцької Алли та Підстепної Жанни.
Як завжди щиро і невимушено привітала зі святом ліцеїстів наш директор – Софія Анатоліївна. Для усієї ліцейної родини день народження шанованого закладу– це особливе свято.
Воно завжди залишається у наших серцях теплим світлим спомином на багато-багато років.

Прес-центр ліцею.


 

Канікули в Європі

 Під час осінніх канікул шість членів євро клубу здійснили подорож автобусом за маршрутом Львів-Прага-Карлові Вари-Дрезден-Львів. Для більшості  це була перша поїздка до східної Європи, тому цікавість викликало все і автобани з огорожами із прозорого пластика, і охайні будиночки з клумбами осінніх квітів, і українська та польська митниці.
Одна з найкрасивіших столиць Європи Прага зачарувала своїми затишними вузькими вулочками, величними соборами та церквами, сувенірними крамницями. Екскурсійна програма була насиченою і дуже цікавою. Собор Святого Віта, Президентський палац, Карлов міст, годинник з химерами на головній площі старої Праги, прогулянка по Влтаві, вистава "Співаючі Фонтани".
Курорт Карлові Вари зачаровував довершеними архітектурними формами санаторних корпусів і яскравими осінніми кольорами парків. А купання у відкритому басейні з мінеральною водою було просто фантастичним.
Дрезден вразив своєю монументальністю і величністю комплексу Zwinger Palace збудованого у 1710-1732 роках. Шість павільйонів, що з'єднуються  великими галереями є справжніми шедеврами архітектури.


Перемога Ксюші Богун

У рамках соціальної ініціативи «Samsung назустріч знанням», що проходить уже четвертий рік поспіль, компанія Samsung Electronics у жовтні-листопаді проводила конкурс есе серед учнів та учителів середніх шкіл з головним призовим фондом – п’ять мультимедійних лабораторій.

Мета такої ініціативи – поглиблення знань учнів середніх шкіл в області інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ), ліквідація комп’ютерної неграмотності та удосконалення процесу навчання. Програма «Samsung назустріч знанням» успішно стартувала у 2006 році, і за три роки нові комп’ютерні класи було встановлено у 30 школах.
Цього року кожна школа-переможниця конкурсу отримає у своє розпорядження мультимедійну лабораторію, до складу якої увійдуть: плазмовий телевізор, цифрові фото- та відеокамера, ноутбук, два нетбуки N310 та батагофункціональний пристрій Samsung. Такий призовий фонд обрано не випадково, адже найважливіше завдання сучасної школи – розвивати творчі здібності учнів, допомагати їм реалізувати свої таланти. Цифрова техніка у цій справі стає незамінним помічником. Враховуючи це, організатори визначили нову тему конкурсу есе: «Як цифрові технології допомагають творити».

Тому звістка про те, що ессе нашої учениці IV курсу Ксюші Богун потрапила до 15 найкращих, вселила надію на перемогу. Дякуємо усім, хто підтримав Ксюшину роботу "Історія про бабу Оленку та "Скапе" (скайп) своїми голосами на сайті проекту, адже учора оргкомітет повідомив нам чудову звістку: Ми станемо власниками однієї з мультимедійних лабораторій!!!!

Сподіваємось, що за допомогою такої мультимедійної лабораторії від Samsung учні ліцею зможуть вирішувати найрізноманітніші творчі завдання, як, наприклад, друк шкільної газети, створення веб-сайтів закладу чи класу, готувати мультимедійні презентації, робити зйомки фільмів про школу і т. п. Крім того, техніка Samsung дозволить учням сповна використовувати можливості популярних мультимедійних соціальних мереж, як YouTube і Flickr, а також фото- і відеоблогів, а отже, самореалізовуватися у глобальному інформаційному просторі.

Дякуємо Ксюші за гарну участь і перемогу у конкурсі!!!!

Вітаємо її учителя інформатики - Микитюк Олену Олександрівну!!!

Бажаємо їм подальших успіхів, творчих злетів та нових перемог!!!.