Ліцеїст №41

Калейдоскоп подій

ЛІЦЕЙ-УЧАСНИК "ШКОЛИ МОЛОДОГО ЛІДЕРА"

4-6 вересня 2009 року Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр у дитячому оздоровчому комплексі "Придніпровський" проводив навчання у "Школі молодого лідера" в рамках заходів щодо підтримки молодіжного лідерства.
Представником від ліцею стала учениця випускного класу Дибенко Олена, яка мала нагоду відвідати тренінгові заняття щодо розвитку соціальних ініціатив молоді; лідерства і командної роботи; мистецтва публічного виступу та організаторської майстерності.Учасники школи лідерів проводили ігри на командну гуртованість,створювали колективний малюнок пейзажу, готували публічні захисти власних проектів, училися з метою, що, повернувшись у стіни своїх навчальних закладів, зможуть навчити інших виховати у собі лідерські якості та застосовувати їх у повсякденному житті.


Участь у обласному семінарі
 
15 вересня  2009 року  у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся обласний семінар вчителів математики та фізики, що працюють у класах з поглибленим вивченням цих предметів. У ньому взяли участь учителі  Черкаської області. Серед учасників семінару була вчитель математики ліцею Осадча Раїса Володимирівна. Учасники семінару взяли участь у обговоренні сучасних підходів щодо викладання математики та фізики у класах з поглибленим вивченням цих предметів. Були розглянуті питання про:
  • методичне забезпечення предметів,
  • курси за вибором,
  • психолого-педагогічні особливості роботи у класах з поглибленим вивченням математики та фізики.
Учасники семінару відвідали уроки математики і фізики Черкаського фізико-математичного ліцею. З питанням щодо особливостей роботи з обдарованими дітьми перед учасниками семінару виступив вчитель математики та фізики ФІМЛІ Володимир Анатолійович.
У другій частині семінару було проведено круглий стіл. Перед вчителями виступили з презентаціями власних педагогічних ідей вчителі, які  в попередні роки були переможцями обласного конкурсу «Вчитель року», серед них і Осадча Раїса Володимирівна.
Цей семінар дав можливість вчителям області поділитися досвідом і разом знайти шляхи вирішення проблем, які з’являються у роботі з обдарованими дітьми.


Олімпійський тиждень у ліцеї 

Зазвичай шкільний рік розпочинається гарним настроєм, масою приємних вражень від літніх канікул, новими досягненнями у спорті, адже усі на рік стали дорослішими, сильнішими та спритнішими.
Тож і змагання, заплановані на олімпійський тиждень, пройшли з радістю та гарними результатами.
Переможцями було визнано:
- у змаганнях з бадмінтону - Дибенко Олену, ученицю 4-М курсу;
- у змаганнях з арм-реслінгу - Мирошніченко Вікторію, ученицю ІІ-Б курсу та Богомола Владислава, учня 4-М курсу;
- найкращими у змаганнях з шашок стали Харенко Роман, учень І-Б курсу та Єременко Наталія, учениця І-М курсу;
- у змаганнях з шахів - Горбунов Максим, учень І-М курсу;
- найспритнішим тенісистом визнано Ткаченка Олексія, учня 4-М курсу.
Перемогу в естафеті вибороли учні ІІІ-Б курсу- Зубко Ольга, Шкварун Андрій, Іщенко РОман та Танцюра Юлія.
Активними виявилися ліцеїсти і під час підготовки презентацій для олімпійського уроку. Кращими роботами визнано презентації Олексенко Анни та Омельченко Анастасії.
Під час урочистостей з нагоди виборів президента ліцею усі спортсмени-переможці були нагороджені солодкими подарунками.
Так тримати ліцеїсти!

 

Нагороди до Дня працівників освіти 

З нагоди Дня працівників освіти міський відділ нагороджував учителів навчальних закладів за досягнення на педагогічній ниві.
Грамотами відділу освіти виконавчого комітету Смілянської міської ради за результативну участь у ХІV міській виставці "Сплітаємо вінок ідей" нагороджено учителів ліцею: Валантирець Наталю Василівну, учителя географії; Микитюк Олену Олександрівну, учителя інформатики; Береговенко Тетяну Володимирівну, учителя української мови та літератури; Осадчу Раїсу Володимирівну, учителя математики; Хуртенко Лесю Олексіївну, учителя хімії.
Сертифікатами Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників як лауреатів виставки "Освіта Черкащини-2009" із занесенням до каталогу передового педагогічного досвіду нагороджено Хуртенко Лесю Олексіївну за розробку робочого зошита учня з теми:"Основні класи неорганічних сполук", Микитюк Олену Олександрівну за методичну розробку циклу уроків з теми: "Операційна система Windows", Осадчу Раїсу Володимирівну за міні-підручник для учнів 9 класу -"Параметр-це просто".
За вклад у розвиток освіти та сумлінну працю за наслідками атестації Почесною грамотою Головного управління освіти і науки України нагороджено вчителя математики Ковтун Ларису Георгіївну.
Нагороду отримав і педагогічний колектив нашого закладу за ІІ місце щодо оздоровлення дітей влітку 2009 року.
Щиро вітаємо переможців та бажаємо нових творчих злетів на теренах педагогічної науки !!!

 


 

Зубко Оля - президент учнівського самоврядування 2009-2010 навчального року

Осінь...
Пора підведення певних підсумків...Пора збору врожаю... Пора добробуту та нових починань.
Знаменна ця пора року і для ліцейної родини, адже саме у третю суботу вересня відбувається подія, яка не залишає байдужим жодного ліцеїста.
Вибори президента ліцею...
Завжди насичена емоціями і напругою пора. Хто стане керманичем учнівського колективу? Що нового намагатиметься внести кандидат у життя ліцею? Чи витримає натиск, чи зможе стати на захист прав ліцеїстів? Ці та багато інших питань постають перед виборцями-ліцеїстами під час проведення передвиборчої кампанії.
Цього року за президентську першість змагалися дві кандидатки:
- Зубко Ольга - учениця ІІІ-Б курсу та
- Карась Наталія - учениця ІІІ-М курсу.
Обидві висловили своє бачення життя ліцею у передвиборчих програмах.
Наталя обіцяла відстоювати і захищати права ліцеїстів, брати до уваги їхні побажання та пропозиції; бути ініціатором проведення різноманітних свят та вечорів відпочинку; проводити конкурси для урізноманітнення життя ліцеїстів; проводити опитування; організовувати загальноліцейні походи до лісу та цікаві екскурсії; сприяти подальшому розвитку доброзичливих стосунків між учителями та учнями.
Оля пропонувала у своїй програмі створити в ліцеї команду КВК; вийти з пропозицією до адміністрації закладу щодо створення на території ліцею зони відпочинку та удосконалення ландшафту території за допомогою створення клумб та оновлення саду.
19 вересня вирувало ліцейне подвір'я. Вітер розвівав державний та ліцейний прапори, готувалися виставки-презентації класних колективів, згуртовано пацювала виборча комісія, нервувалися кандидатки, шумливою зграйкою спілкувалися випускники, яким теж було небайдуже до того, що відбувається у їхній альма-матері.
Хвилини чекання та нервової напруги... і подвір'я ліцею наповнюється оплесками. Голова виборчої дільниці Яценко Ірина оголошує результати виборів: За Карась Наташу проголосувало 42 виборці, Зубко ОЛя набрала 120 голосів.
Щирі вітання нашому президенту ліцею 2009-2010 навчального року ЗУБКО ОЛІ !!!!!
Уся ліцейна родина бажає їй реалізуватися на займаній посаді, виконати свої передвиборчі обіцянки та стати справжнім керманичем учнівського корабля, що торує свій шлях незвіданими та безмежними просторами океану людських стосунків та взаємин!!!

 


 Ліцеїсти - активні учасники Всеукраїнського осіннього колоквіуму

Усі так чекали 14 вересня, з великими планами та сподіваннями...
Це був день, коли команда ліцею вирушила у подорож у мальовниче місто Ужгород, яке зачаровує своєю красою, історичними пам’ятками, старими будівлями, музеями, горами .
Мета поїздки – Всеукраїнський осінній колоквіум школярів «Космос. Людина. Духовність».
ДО складу команди увійшли:

  • Бондаренко Олена, яка обрала тему дослідження: «Космічна тематика в писанкарстві» та захищалася в секції «Краса врятує світ», де й посіла ІІ місце.
  • Бондаренко Зореслава з темою: "Непізнані Об’єкти, що літають (НЛО)" захищалася у секції « Крізь простір і час».
  • Онойко Катерина, з темою « Юрій Кондратюк – життя, пов’язане зі Смілою», захищалася у секції «Лицар духу».

Групу очолювала учитель фізики Чуйко Ольга Вячеславівна.Незважаючи на кризовий стан у країні, знайшлися меценати, які проспонсували цей колоквіум.
Маса вражень від поїздки, розширення дитячого кругозору, зустрічі з цікавими людьми,ось далеко неповний перелік того,з чим повернулися діти з подорожі.
Перемога в колоквіумі далася нелегко, адже в Ужгород зїхалися школярі з усієї України, майже сто дванадцять осіб, але, не дивлячись на все це, дівчатка знайшли багато друзів і тепер з упевненістю можуть сказати, що в Україні багато талановитої молоді.
Поїздка вдалася!!!!!!!!!!!!

 


О.В. Чуйко- дипломант обласної премії імені О.А. Захаренка

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 16.03.2007 № 73 "Про заснування щорічної обласної премії ім. О.А. Захаренка", наказу ГУОН від 20.03.2007 № 92 "Про присудження обласної премії ім. О.А. Захаренка" та рішення колегії ГУОН від 09.09.2009 № 6/2 вчитель фізики ліцею Чуйко Ольга В'ячеславівна нагороджена 30 вересня 2009 року обласною премією імені О.А. Захаренка. Щиро вітаємо колегу та бажаємо подальших творчих звершень.

 

 

 

 

 


Дорогі друзі!

З часу нашої останньої зустрічі на сторінках улюбленого «Ліцеїста» пройшло кілька місяців. За цей час ліцеїсти-випускники успішно здали ДПА, відмінно пройшли зовнішнє незалежне оцінювання, стали студентами ВНЗ, в тому числі найпрестижніших. Тож нехай вам щастить у дорослому житті, дорогі наші діти! А на зміну випускникам до ліцею прийшли 45 першокурсників. Гарних, сміливих, розумних, а головне, бажаючих вчитися, оволодівати глибокими знаннями.
Ми розпочали 2009-2010 навчальний рік. Цей рік пройде у підготовці до святкування 100-річчя приміщення нашого ліцею, а взагалі, маємо великі плани на навчальний рік.
Розпочали працювати у експерименті «Створення сприятливого освітнього середовища як чинника виховання компетентного випускника сучасної школи». Саме він визначатиме рух ліцею на найближчі 5 років.
Активно впроваджуємо нові методики викладання, інноваційні технології, нові курси з  програми INTEL «Шлях до успіху» - «Комп’ютер і спільнота» та «Комп’ютер і професія».
В цьому році плануємо розширити мережу участі ліцеїстів в інтелектуальних конкурсах та змаганнях. Розвиватимемо і надалі міжнародні партнерські стосунки. Продовжимо удосконалювати проектну діяльність і ліцеїстів, і їх вчителів.
З нетерпінням чекаємо початку роботи міжнародного проекту "Школа майбутнього" в Україні, адже ми стали знову його учасниками.
Зміцнюватимемо та розвиватимемо матеріальну базу ліцею.
На жаль, маємо проблему. Приміщення ліцею, а точніше його зовнішня частина потребує капітального ремонту, на який потрібно 1600000 гривен. Самотужки з цією проблемою нам не впоратись. Сподіваюсь, що місто не залишить нас наодинці у вирішенні цього питання. Вірю, що 100-річний ювілей свого приміщення ліцеїсти святкуватимуть у відремонтованій, причепуреній будівлі.
Тож нехай новий навчальний рік принесе всім великі успіхи та здобутки, розкриє перед ліцеїстами нові можливості пізнання себе і світу, вчителям принесе задоволення від оцінки їхньої праці, а батькам – упевненість в успіхах своїх дітей.
Бажаю всім міцного здоров’я, нових звершень і широких життєвих горизонтів.

З повагою і любов’ю.
Софія Анатоліївн