Головна Євроклуб Наша діяльність Євроклуб ліцею на форумі ШЄКів Львівщини

Євроклуб ліцею на форумі ШЄКів Львівщини

1-2 травня 2009 року Головне управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації запросили Євроклуб ліцею в місто Золочів на ІV обласний форум Шкільних Європейських Клубів Львівської області, який проходив під девізом:

У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніше їм своя пустиня,
А ніж зелений в пустелі рай.
Їм красить все їх рідний край,
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.

1 травня учасники форуму Ярмиш Тетяна Євгенівна, Лісова Світлана Іванівна та учениці ІІІ-М курсу Дибенко Олена, Романчук Ірина і Цимбал Валерія мали чудову нагоду відчути незабутні та зворушливі флюїди старого Львова, насолодитися прекрасними краєвидами цього старовинного і водночас сучасного міста, відчути дух історії, перемішаний з ароматом кави, що витає затишними вуличками.
Львівська архітектура у стилі бароко, оздоблення фасадів грандіозних храмів скульптурними фігурами, монументальні багатофігурні розписи, переважно релігійно-міфологічної тематики, на нових будівлях, поєднання таємничої напівтемряви з яскравим освітленням в інтер'єрах, багатство декору, панування бурхливого динамізму і трагедійності - ось невеликий перелік того, що вражало , захоплювало, приваблювало погляд.
Костьол кармелітів (Храм Св.Михаїла); Королівський арсенал, будівництво якого завершилося у 1639 році; церква Св. Анни, Ратуша, неповторні краєвиди Львова з Замкової вежі залишили у пам'яті незабутні враження.

Але найбільше дух старовини відчувався під час відвідин Личаківського некрополя-одного з найвеличніших і найпомпезніших європейських некрополів, заснованого у 1786 році.Тут від перших років його заснування хоронили людей відомих, знатних, найбагатіших діячів культури, мистецтва і науки, всю політико-адміністративну еліту столиці Королівства Галичина i Лодомерія.
Серед вікових дерев та зелених рослинних килимів знайшли місце вічного спочинку такі відомі діячі- українці як Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Іван Вагилевич, Соломія Крушельницька, Ірина Вільде, Ігор Білозір, Володимир Івасюк та багато-багато інших.Тут є також поховання відомих польських діячів.
2 травня учасники форуму відвідали місто Золочів Львівської області, де і проходив власне сам форум ШЄК.
У прoграмі роботи були зустрічі з цікавими людьми, презентація проекту "Школа майбутнього", представлення ШЄКів області та їх проектів, конкурс на кращий " Європейський куточок ШЄК", театралізоване представлення художніх творів авторів країн-членів ЄС в українському перекладі, а також багато цікавих зустрічей та вражень.
Найбільше захоплення викликала пішохідна екскурсія старовинним містечком та відвідини Золочівського замка, де не лише збережена історія, а й сам дух минувшини блукає напівпорожніми кімнатами , витворами мистецтва, височенним валом навколо замка, з якого відкривається чудова панорама весняного Золочева, заснованого ще 1423 року.

Євроклуб ліцею запросили на ювілейний форум, який відбудеться у Львові наступного року!!!