Головна Робота з обдарованими Молодь тестує якість

Молодь тестує якість

Всеукраїнський конкурс «Молодь тестує якість» на кращу учнівську роботу в рамках впровадження навчального курсу «Основи споживчих знань» ініційований Спільним проектом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН, проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України.
Партнерами конкурсу є Фонд з питань тестування товарів Stiftung Warentest (Німеччина, Берлін) та Світова федерація споживачів Consumers International (Велика Британія, Лондон).
Мета конкурсу – підвищення обізнаності шкільної молоді в питаннях реалізації прав споживачів, формування навичок орієнтації на сучасному ринку товарів та послуг, виховання грамотності споживчої поведінки та культури, громадянської позиції та впливу на якість життя в контексті європейських стандартів.
У Конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх навчальних закладів віком від 12 до 17 років (учні 6-11-х класів).

5 травня 2009 року спільний проект ЄС та ПРООН «Спільнота споживачів та громадські об’єднання» проводили церемонію нагородження переможців 1 Всеукраїнського конкурсу для школярів «Молодь тестує якість» та «Зелене споживання».
Всеукраїнський конкурс «Молодь тестує якість» на кращу учнівську роботу з тестування був ініційований Спільним проектом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН та проводився спільно з Міністерством освіти і науки України. Партнерами конкурсу виступили Фонд з питань тестування товарів Stiftung Warentest (Німеччина, Берлін) та Світова Конфедерація споживчих організацій Consumеrs International (Велика Британія, Лондон).
Попри те, що в Європі історія конкурсів з юнацького споживчого тестування нараховує вже десятиріччя, в Україні в цьому році такий конкурс був прем’єрним.
Конкурс мав на меті підвищити обізнаність шкільної молоді в питаннях реалізації прав споживачів, формувати навики орієнтації на сучасному ринку товарів та послуг, та сприяти вихованню грамотної споживчої поведінки та культури.
Проводився конкурс з 20 лютого до 20 квітня. На конкурс загалом поступило більше 700 робіт з усіх областей України.
Серед них були і шість робіт ліцеїстів.
Зокрема, роботи учениць ІІІ-М курсу Нерубайської Інни та Марченко Лілії, Супіної Олександри та Яценко Ірини, Тачаєвої Вікторії та Богун Ксенії, учениць ІІІ-Б курсу Вергелес Олександри та Буйновської Яни, Бондаренко Анастасії, ІІ-Б курсу Красільнікової Валерії.
На церемонію нагородження з нагоди оприлюднення результатів конкурсу були запрошені переможці обласного етапу Тачаєва Вікторія та Богун Ксенія, а також їхній керівник Валантирець Наталя Василівна.
Під час церемонії були висвітлені наступні питання:

? Які теми цікавлять сучасних українських школярів найбільше;
? Молодіжне тестування споживчого ринку в Європі;
? Найкреативніші роботи, переможці та результати досліджень з більш ніж 500 тем;
? Як стале споживання може вплинути на екологію. Пропозиції «зеленого споживання» заради майбутнього;
? Як залучення молоді до тестування товарів може вплинути на ринок товарів та послуг;
? Свіжий незаангажований погляд на вирішення екологічних проблем та креативні методики учнівських досліджень як внесок до сталого споживання та розвитку жанру журналістських досліджень в Україні.
Серед доповідачів були присутні:
представник Програми розвитку ООН в Україні;
пані Наталія Бєскова – начальник відділу суспільно-гуманітарної освіти Міністерства освіти і науки України;
пані Клавдія Максименко – керівник спільного проекту ЄС та ПРООН «Спільнота споживачів та громадські об’єднання»

Вітаємо наших фіналістів з перемогою та бажаємо подальших успіхів !