Ліцеїст №38

КАЛЕЙДОСКОП ПОДІЙ

Весна – пора оновлення. Все прокидається від зимового сну. Від зимової пори залишаються лише незначні спогади і…виринають «сюрпризи». Що мається на увазі під цим терміном? А сніг зійшов, і видно сліди «господарювання» людей, які були щедро замасковані восени листям, а взимку снігом.
Причепурити намагаємося ми свою оселю, а також і місто.
Ось і ліцеїсти у п’ятницю долучилися до загальноміської акції «Весняна толока» і прибирали Долину озер, що в нижньому парку.
Учні І-ІІІ курсів, у рукавичках та з пакетами для сміття, поділивши територію між класами, прибрали і узбіччя траси, і водне плесо (наскільки змогли дістати), і галявину. Весь процес супроводжувався жартами, тому час минув швидко і попрацювали на славу. Адже приємно було, йдучи додому, бачити яскраву весняну зелень трави, чисті схили. І дуже хотілося, щоб відпочивши, кожен не залишав по собі пам’ять свого перебування у вигляді сміття і пляшок-бляшанок. Адже чисто не там, де метуть, а там, де не смітять!

***

Нещодавно у центрі туризму та краєзнавства відбувся загальноміський туристсько-краєзнавчий зліт "Люби і знай свій рідний край". Цього року, як ніколи,туристи-ліцеїсти постаралися на славу і вибороли перемогу в найрізноманітніших конкурсах, а саме: "Ботаніка","Топографія","Народознавство","Туристські вузли".Тому й отримала команда ліцею І-е місце в загальному заліку. Молодці!!! Ну просто молодці!!!
Шеленко Оля, Огус Дмитро, Копиця Аня, Сокуренко Владислав, Коцуконь Ілля, Зубко Оля - наші туристи, що принесли перемогу навчальному закладу. Ми гордимося вами і вашими досягненнями!

***

метою виховання в учнівської молоді любові до рідного краю, шанобливого ставлення до його історії, духовної спадщини, пізнання і вивчення історико-культурних надбань нашого народу, популяризації національної культурної спадщини було організовано і проведено міський етап Всеукраїнського конкурсу науково-практичних робіт туристсько-краєзнавчої експедиції учнівської молоді "Краса і біль України".
На конкурс було подано чотири роботи учнів ліцею.
Актуальністю, проблемністю щодо дотримання екологічної культури мешканцями міста вирізнялася робота учениці ІІІ-Б курсу Шеленко Ольги "Екологія-все у наших руках". У роботах учениці І-М курсу Харіної Анни "Черкащина.Народжена любов'ю" та Ченчевик Олени, учениці ІІІ-Б курсу,"Смілянщина - душа моя!" було подано літературно- дослідницький опис Смілянщини та Холодного Яру.
Цілеспрямований патріотичний характер мав фоторепортаж учениці ІІІ-М курсу Дибенко Олени "Бо ми - українці!"
За результатами конкурсу переможцями міського етапу у напрямку "Мальовнича Україна" визнано Ченчевик Олену (ІІІ місце), а у напрямку "Скривджена земля"- Шеленко Ольгу (ІІ місце).

***

2 квітня учні І-Б курсу мали нагоду відвідати Комунальне видавничо-поліграфічне підприємство "Тясмин". Діти з цікавістю спостерігали за роботою швидкісних друкарських та різальних машин, за вправною роботою пакувального станка.
Учні щиро вдячні екскурсоводу Прудкій Вірі Володимирівні за цікаву та змістовну розповідь про роботу видавничо-поліграфічного підприємства. Запах свіжої фарби, стоси видрукуваних газет, подарунки на пам'ять...
Такі відвідини залишають гарні спогади про цікаво проведений час.

***

16 квітня 2009 року в м. Смілі з візитом перебував народний депутат України, лідер Комуністичної партії Петро Симоненко. Серед відвіданих ним об’єктів міста був і наш ліцей.
На згадку про свій візит Петро Миколайович подарував навчальному закладу комп’ютер.

***

У ліцеї пройшли традиційні весняні олімпіади з базових дисциплін, де учні мали нагоду ще раз перевірити свої знання, здобути перемоги та додати балів у рейтинг.

***

Ось уже протягом року ліцей тісно співпрацює з Всеукраїнською благодійною організацією АСЕТ, яка проводить для учнівської молоді лекції, бесіди, відеолекторії на теми любові та закоханості, про зародження нового життя, про профілактику ВІЛ/СНІДу і турботу про людей, хворих на СНІД, про профілактику наркоманії та тютюнопаління.
Ліцеїсти щиро вдячні працівникам організації АСЕТ за змістовні бесіди, за щирі та відверті розмови за розуміння та підтримку молоді.

***

Ліцеїсти взяли участь у Всеукраїнському конкурсі для школярів «Зелене споживання» (для вікової групи 12-14 років) та «Молодь тестує якість» (15-17 років), який проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України з метою популяризації споживчої освіти серед учнівської молоді Спільним Проектом ЄС та ПРООН «Спільнота споживачів та громадські об’єднання».
Завданнями Конкурсу є підвищення обізнаності шкільної молоді в питаннях реалізації прав споживачів, вміння орієнтуватись на сучасному ринку товарів та послуг, виховання споживчої культури, громадянської позиції та усвідомлення власної ролі у підвищенні якості життя в контексті європейських стандартів.
Ділимось ідеями з дорослими.
16 квітня в м. Черкасах відбувся семінар методистів районних (міських) методичних кабінетів з бібліотечних фондів шкільних підручників. Наші ліцеїсточки Наталія Чигирь та Ніка Мазовецька були запрошені проділитись досвідом з питання «Як допомогти молоді полюбити українську книжку».
Саме цю тему дівчата вивчали у підготовці до Всеукраїнського конкурсу «Новітній інтелект України». Готуючи свої роботи, учениці досконало вивчили питання популярності української книжки серед старшокласників та молоді. Проводили опитування та анкетування. Наприклад, для глибшого вивчення питання Ніка спілкувалась з Оленою Шарговською, яка є заступником головного редактора одразу двох інстанцій, а саме: «Сумно?Кому» - організації, що популяризує українську культуру та Київського видавництва «Факт».
Доповідачки настільки вразили всіх присутніх своєю компетентністю та власним баченням вирішення проблеми, що їх просили поділитися матеріалами та статистичними даними.
Після закінчення семінару відбулася співбесіда з начальником управління освіти Черкаської облдержадміністрації Оленою Василівною Фещенко, яка запропонувала дівчатам допомогти організувати і провести молодіжний форум лідерів Черкащини з даного питання.

 


 

Мазовецька Ніка- переможниця Всеукраїнського конкурсу "Новітній інтелект України"

11 квітня 2009 року в приміщенні столичного Українському Домі пройшов Національний молодіжний форум «Новітній інтелект України». Форум є завершальною частиною Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України», який вже втретє проводить Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000».

У заході взяли участь Голова Наглядової ради Фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, народний депутат України, член Комітету з питань науки і освіти Леся Оробець, заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський, голова представництва MSI в Україні Айрін Чен, директор освітніх програм корпорації Intel в Україні Тетяна Нанаєва, Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук, представники державної і місцевої влади, Академії наук та Академії педагогічних наук України, освітянської спільноти, громадських установ, бізнес-структур, організаторів конкурсу, а також понад 400 молодих людей з усіх областей України, які взяли участь в конкурсі «Новітній інтелект України».

Організатори та партнери форуму – Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», Державний департамент інтелектуальної власності, Інститут обдарованої дитини, Союз обдарованої молоді та інші державні й громадські інституції, які займаються розвитком та підтримкою талановитої молоді.


Ключова тема форуму – «Формування ефективного механізму суспільної підтримки інтелектуально обдарованої молоді». Серед тем, порушених його учасниками, – формування національної системи підтримки інтелектуально обдарованої молоді, створення системи громадського моніторингу реалізації національної програми підтримки обдарованої молоді та конкретні пропозиції щодо її модернізації та розвитку.

Також учасники форуму виступили з ініціативою створення системного періодичного видання «Біла книга молодіжної політики: як підтримати обдаровану молодь».

Виступаючи перед присутніми, Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук нагадав історію конкурсу та відзначив позитивну динаміку його розвитку. Так, кількість учасників, порівняно з першим конкурсом, зросла більш ніж удвічі, і сьогодні він проходить у всіх областях України, маючи десятки регіональних та національних партнерів. «Наш конкурс – це не дистанційний іспит на знання, ми не граємо в інтелектуальні ігри з молоддю. Ми задаємо нашим конкурсантам цілком конкретні прикладні запитання, які сьогодні цікавлять все наше суспільство, і у більшості випадків отримуємо конкретні відповіді», – підкреслив Голова Правління Фонду «Україна 3000».
Окрім цього, Фонд почав розробку системи заходів задля підвищення соціального статусу переможців конкурсу. З цією метою 2009 року Фонд запровадив Почесний срібний знак «Новітній інтелект України», який встановлюється для відзначення молодих дослідників віком до 35 років за значні досягнення у сфері інтелектуальної діяльності, за вагомий внесок у розвиток інтелектуального потенціалу України.

Наприкінці свого виступу Олександр Максимчук закликав всіх учасників форуму об’єднати зусилля і створити дієвий механізм підтримки талановитих дітей та молоді.
Пані Катерина Ющенко привітала всіх переможців і подякувала партнерам конкурсу «Новітній інтелект України». Особливу подяку пані Катерина адресувала бізнес-структурам, які підтримали конкурс, за їхнє розуміння важливості соціальної відповідальності.

Звертаючись до учасників форуму, Катерина Ющенко зазначила: «Я б дуже хотіла, щоб усі ви змогли себе реалізувати. Але важливо, щоб ви розуміли, що для цього треба не тільки добре вчитися і бути розумними. Важливо вміти втілити свої ідеї в життя. Ми запровадили цей конкурс не тільки для того, щоб узнати, хто краще знає ту чи іншу тему, а щоб виявити тих, хто може з нею щось зробити – змінити систему, бізнес, економіку, політику».

Пані Катерина закликала молодих людей розвивати свої таланти в Україні, а виїжджаючи за її межі – гідно представляти інтереси нашої країни.


Отже, переможцями ІІІ Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України» у конкурсі наукових досліджень з гуманітарної тематики стали:

І вікова категорія
1 місце – Конаков Богдан, Полтавський міський ліцей №1
2 місце – Мазовецька Ніка, Смілянський природничо-математичний ліцей, Черкаська область
3 місце – Герасимович Вадим, Український коледж ім. Сухомлинського, м. Київ

(За матеріалами сайту www.ukraine3000.org.ua)

Мазовецька Ніка захищала роботу на тему:"Як допомогти молоді полюбити українську книжку".

Вітаємо Ніку з перемогою та бажаємо нових досягнень і звершень, адже це так просто зробити на сучасному етапі, коли старше покоління дослухається до молоді, коли юність поважають і підтримують !!!

 


 

Всеукраїнський форум молодіжної дипломатії

Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту, Асоціація сприяння міжнародному бізнесу і розвитку та Молодіжне об'єднання народних дипломатів 9 квітня 2009 року організували проведення "Другого Всеукраїнського Форуму молодіжної дипломатії".

До участі у Форумі запрошувалися керівники та активісти євроклубів, представники руху шкіл ООН, центрів дитячої та молодіжної дипломатії, які під час першого етапу форуму у м. Кременчуці обмінялися досвідом роботи, презентували свої організації.

Смілу на цьому Форумі представляли дві школи: наш ліцей та колегіум.

Недаремно місцем проведення Форуму обрали Кременчук, адже воно знаходиться на перетині усіх географічних шляхів, у центрі багатьох історичних подій і завжди славилося своєю гостинністю, дипломатичністю, відкритістю, висококультурними та діловими якостями.

Сьогодні вітається прагнення молоді до широкого пізнання світу, до встановлення побратимських відносин з іншими країнами, до взаємообміну знаннями, культурою, передовими ідеями і просто власними думками. Тому і робота під час форуму була цікавою та динамічною.

Альона Дибенко,учениця ІІІ-М курсу, працювала у секції "Формування іміджу України" на базі ЗОШ №26, де мала нагоду презентувати роботу нашого ліцею у проектній діяльності та поділитися досвідом роботи в Міжнародному проекті "Школа Майбутнього". Вона активно взяла участь у ярмарку креативності та інновацій, у прийнятті проекту резолюції Форуму.

Усі учасники зібрання прийшли до висновку, що молоді люди, допитливі і завзяті, далекоглядні та прогресивні повинні постійно удосконалюватися, збагачуватися знаннями, творити і впевнено іти до своєї мети. І можливо не всі стануть дипломатами за професією, але дипломатами у повсякденному житті за манерами поведінки, діловими якостями, станом душі повинні бути усі обов'язково.

Приємно, що за результатами роботи І етапу другого Всеукраїнського Форуму молодіжної дипломатії нашу Олену запрошено до роботи ІІ етапу, який відбудеться у м.Києві 16 квітня 2009 року.

 


 

Творча робота в проекті "Школа майбутнього" успішно триває


Зустріч українського кластеру, ініційована Британськими Радами в Україні, була проведена в Кончі-Заспі 22-23 березня 2009 року. Національна конференція зібрала представників з різних міст України, а саме: Київська спеціалізована школа № 16, КЗ "Луганський навчально-виховний комплекс спеціалізована школа І-ІІ ступенів-колегіум № 36", Смілянський природничо-математичний ліцей, Вінницький НВК "Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія № 30 ім. Тараса Шевченка", ЗОШ № 8 з поглибленим вивченням англійської мови з м. Самбір, Херсонський ліцей Херсонської обласної ради, представники ЗМІ з газети "Дзеркало тижня",менеджери проекту Challengas in Schools, представник Британських Рад по засобах зв'язків з громадськістю Володимир Шейко, радник з питань освіти у Верховній Раді щодо роботи в Міжнародних проектах, президент міжнародного клубу Європейських столиць Жебровський Борис Михайлович, представники відділу освіти з м.Луганська та міский голова з м.Сміли Андрій Колесник.

Команда працювала цілеспрямовано та злагоджено: проводилися обговорення важливих питань щодо запуску проекту в Україні, розроблялися власні бачення,які втілювалися в дитячі презентації, вироблялася методика роботи в проекті, пристосована до умов в Україні.

Цікаво, насичено, дружньо, цілеспрямовано попрацювали учні та учителі під час конференції.Додому ж повернулися з цілим багажем набутих знань та величезним бажанням утілити усе задумане в життя.

"Школа майбутнього"- так назвали проект, у якому ось уже понад рік працюють школи в усіх куточках світу.

Яка вона, Школа майбутнього? Своє бачення можна було висловити, достеменно вивчивши питання, запропоновані для розгляду.

Ліцей працював над темою "Безпечна школа". То чи ж достатньо безпечна наша школа сьогодні?

Учні та учителі об'єднали свої зусилля для дослідження, аналізу та пошуку шляхів вирішення зі школами -партнерами з Великобританії,Словаччини, Угорщини та Чехії.

У квітні-травні минулого року почали активно використовувати інформаційно-телекомунікаційні технології, відповідаючи на питання анкети, знайомлячись з партнерами по проекту, спілкуючись на форумі та розміщуючи презентації на платформі Moodl, що спеціально була створена для роботи в проекті.

Прагнучи донести мету проекту до кожного учня, в ліцеї було проведено місячник учнівської творчої майстерності на тему:"Школа майбутнього.Яка вона?"

Групи учнів працювали над обраними темами та завданнями:

-Ідеальний учитель. Який він?

-Омріяна школа майбутнього

-Організація навчального процесу в омріяній школі

-Цінності і пріоритети школи майбутнього

Написання ессе про школу

-Створення бізнес-плану

Різні учнівські ідеї об'єднувалися в одну, представляючи їх по-новому, але намагаючись зберегти зміст кожної. Так з'явилися асоціації ідеального учителя з Біг-Беном, яскравою квіткою та учителем-ангелом.

Щоб вирішити будь-яку новітню проблему, треба завжди починати з себе, тому ми і вирішили залучити до роботи в проекті міську владу, адже наша мета: йти шляхом від звичайного учня школо - до небайдужого громадянина місцевої спільноти.

Наступним кроком роботи в проекті було дослідження проблеми через проведення анкетування та соціологічного опитування серед учнів ліцею та місцевих шкіл, до якого були залучені близько ста респондентів.

Результати примусили замислитись...

Проаналізувавши результати, ми виявили,наскільки серйозними і такими, що загрожують школі майбутнього стати безпечною, є: булінг, тютюнопаління, вживання алкоголю.

Запланована зустріч з представниками шкіл-партнерів в Кантербері (Великобританія) стала важливою подією у нашому житті та надала можливість обговорити отримані результати і спланувати подальшу роботу в проекті.

Це була гарна школа: поважати думки інших, поводитись відповідно до ситуації, враховуючи різницю культур, темпераменту, менталітету.

Повернувшись додому, учні розповіли про власний досвід іншим. Поїздка дала змогу зрозуміти, що хоч усі діти з різних шкіл, різних країн, але у молодих людей багато спільного, навіть проблеми ідентичні, але, звичайно, є й такі, які виходять за рамки нашого розуміння.

Приємно усвідомлювати, що молодь сьогодні не хоче стояти осторонь, коли ідеться про школу. Діти хочуть, щоб до їхнього голосу прислухалися, адже вони спроможні вносити слушні пропозиції і приносити нехай маленькі, але зміни у наше шкільне життя.

Фінальна конференція у Будапешті показала, настільки учні, усі такі різні, можуть співпрацювати, розуміти один одного та досягати спільної мети,а, значить, і вносити зміни у світ. Хочеться вірити, що спільними зусиллями ми зможемо побудувати нашу спілно омріяну школу, у якій не буде байдужих.

Проект продовжує свою роботу тепер уже в кожній з країн, чиї представники були протягом року залучені до роботи.

 


 

Дебют юних акторів-аматорів

27 березня відзначався Міжнародний день театру.

До цієї дати та ще й до Дня гумору юні актори-аматори з ліцейної театральної студії під керівництвом учителя зарубіжної літератури Діденко Олени Олексіївни підготували виставу- комедію з народного побуту М.Старицького " По-модньому ".Laughing

Дебют театру видався вдалим. Глядачі із задоволенням спостерігали за грою акторів, які досить творчо зуміли перевтілитися у своїх персонажів: Гаврила Потаповича Вареника зіграв Слободяник Вадим; Зіньку, його старшу дочку,- Зубко Ольга; Наталку, його меншу доньку,-Буйновська Яна; Орину Власівну Дзвонарську талановито відобразила Вергелес Олександра; молодого парубка Овсія Кравчука зіграв Шинкаренко Сергій; Перепетую Самсонівну Дембицьку-представницю з бідної шляхти- Шеленко Ольга; Сисоя Хододатовича, її сина, втілив Коваль Іван; наймичку Вівдю образно зобразила Когут Катерина.

Хочеться від усієї душі привітати наших дебютантів з гарним початком театрального сезону, побажати творчих успіхів, вдалих п'єс та вдячних глядачів!!!!Laughing