Ліцеїст №37

Калейдоскоп подій


Кращий знавець "Історичної спадщини" у ліцеї.
Саме так можна відтепер називати учня ІV-М курсу Ярмоленка Євгена.
27 лютого у Черкаському державному технологічному університеті відбувся обласний конкурс "Історична спадщина", де він зайняв ІІ місце і був відзначений грошовою премією, а на згадку про участь у цьому конкурсі учневі подарували книгу Ярослава Дашкевича «Постаті».
Вітаємо Євгена Ярмоленка та його учителя Інну Сергіївну Федькову!

***

20 лютого у міському будинку культури відбулися урочистості з нагоди святкування Дня рідної мови. Прекрасний концерт та святковий настрій подарували усім шанувальникам української мови учні шкіл нашого міста. Під час проведення урочистостей відбулося нагородження переможців різноманітних конкурсів та олімпіад з рідної мови. Серед номінантів була і учениця ІV-М курсу Гунько Анна. В нагороду вона отримала диплом та грошову премію. Саме Аню визнано найкращим знавцем української мови у нашому закладі. Щиро вітаємо її з нагородою та бажаємо подальших успіхів і їй, і невтомному учителю української мови та літератури Береговенко Тетяні Володимирівні.

***


12 лютого 2009 року видавництво "Шкільний світ" святкувало своє професійне свято до дня редакції часопису "Сучасна школа України" та журналу "Школа" - "Разом нам 10!"На своє свято редактори часопису та журналу запросили усіх авторів-дописувачів їхніх видань з усих куточків України. Серед запрошених на урочистості були і заступники директора нашого навчального закладу Бурсевич Алла Степанівна та Лісова Світлана Іванівна, які є авторами журналу "Школа".У ході урочистостей усі гості мали нагоду відвідати виставку-продаж фахової літератури, переглянути презентації представників різних регіонів України з вітальними словами на адресу редакції, стати учасниками майстер-класів: "Інтерактивні форми навчання дорослих", "Новітні підходи до контрольно-оцінювальної діяльності керівників школи", "Стратегія і тактика підготовки випускників до зовнішнього незалежного оцінювання".Алла Степанівна та Світлана Іванівна були учасниками майстер-класу "Інтерактивні форми навчання дорослих", який проводила заступник директора з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти Черкаського ОІПОПП, кандидат педагогічних наук Наталія Лісова. Після завершення активної роботи тренінгу усі учасники отримали сертифікати.Поїздка видалася цікавою, навчальною, багатообіцяючою для обох сторін щодо подальшої плідної співпраці.

                                        ***

У народі кажуть, краще один раз побачити, ніж сім разів почути. От і ліцеїсти вирішили, що треба вивчати українську літературу не лише з підручників. Та й запросили до себе в гості дитячу письменницю, директора Смілянського видавництва «Блискавиця» Лілію Леонідівну Пугач – Блискавицю та письменника – гумориста Володимира Тарасовича Ткаченка. Зустріч була не лише цікавою, а й приємною. Позитивні емоції сповнили і дітей, і вчителів, і самих гостей.
Пані Лілія розповіла ліцеїстам про свої захоплення (а їх у неї багато) – колекціонування комах, пірнання на великі глибини, водіння автомобіля, туризм в екстремальних умовах. І це все попри серйозної літературної діяльності та роботи у видавництві, яка займає чимало часу! особливе враження на юних романтиків справила новела, прочитана Лілією Леонідівною, «Павучок». Коли письменниця прочитала останню фразу твору, в класі пролунали оплески, а на очах у декого були і сльози. Адже перше кохання – це так прекрасно і трішки сумно водночас.
Розвеселив аудиторію гуморист від Бога Володимир Ткаченко. Він прочитав свої улюблені замальовки та пародії на вірші поетів Черкащини. Тут уже ніхто не сумував! Діти від душі посміялися. А пізніше, ще довго згадували «кроликів» пана Ткаченка. Хлопці намагалися й собі читати твори, наслідуючи автора.
Нині видавництво «Блискавиця» працює творчо й креативно. Тож Ліля Леонідівна ознайомила ліцеїстів як з новинками, так і з уже відомими книгами, що народилися в Смілі. Здається, що після цього діти дужче потяглися до книги, адже в ній не лише цікава інформація, хороше видання ще й випромінює тепло душі і силу таланту її автора.
Тепер діти з нетерпінням очікують продовження, тобто наступних зустрічей і з Лілією Пугач – Блискавицею та Володимиром Ткаченком, і з іншими смілянськими письменниками. Треба спілкуватися з літераторами зараз, не чекаючи, доки вони стануть класиками. ФОТО: img_1735.jpg

***

5 березня 2009 року відбувся регіональний етап ІІІ Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України». Взяти участь у ньому журі запросило сімох ліцеїстів: Олексенко Ганну (ІІІ-Б), Мазовецьку Ніку (ІV-Б), Чигир Наталію (ІІІ-Б), Рак Юлію (ІV-Б), Бардадима Івана (ІІІ-М), Пацелю Олександра (ІV-М), Богун Ксенію (ІІІ-М). За підсумками конкурсу І місце посіла Мазовецька Ніка (ІV-Б курс), ІІ місце - Бардадим Іван (ІІІ-М курс), ІІІ місце - Рак Юлія (ІV-Б курс). Вітаємо переможців, дякуємо всім ліцеїстам-учасникам конкурсу та їхньому керівникові - учителю географії, біології та економіки Валантирець Наталії Василівні!

                                                                      ***

Ліцеїсти одержали Сертифікати Російського комітету з реєстрації рекордів планети, Міжнародного клубу рекордсменів "Інтерстронг" за активну учась і досягнення високих результатів у VII Міжнародній олімпіаді студентів і школярів "Ерудити планети-2008" за участю команд з Росії, Австрії, Аргентини, В'єтнаму,Німеччини, Мальти, Польщі, Фінляндії, Франції та країн близького зарубіжжя.Сертифікат маємо і загальноліцейний, і кожна з трьох команд-учасниць:
"Нечайники" (ІІІ-М) у складі: Бардадима Івана, Занєгіна Євгена, Ткаченка Олексія, Бутрика Олександра;
"Ніка" (ІІІ-М) у складі: Богун Ксенії, Романчук Ірини, Цимбал Валерії, Дибенко Олени.
"Індикатори" (ІІІ-Б) у складі: Олексенко Ганни, Бондаренко Анастасії, Буйновської Яни, Ченчевик Олени.

                                                                       ***

24 лютого 2009 року ліцеїсти мали нагоду зустрітися та поспілкуватися з ветераном Великої Вітчизняної війни,генералом Анатолієм Федоровичем Ніконовим.Атмосфера, що панувала у класній кімнаті під час зустрічі, була урочистою і піднесеною.
Діти перейнялися розповіддю ветерана настільки, що складалося враження, неначе сам дух історії витає серед слухачів. Найперше, що вразило ліцеїстів під час спілкування, це те, що Анатолій Федорович має якусь дивовижну енергетику, яка просто зачаровує і притягує до себе з неймовірною силою.
Учні дізналися, що полк, яким командував ветеран, був одним із кращих у колишніх Збройних Силах Радянського Союзу, що війна- це страшне лихоліття, що під час бойових дій солдати теж відчувають срах, а іноді і відчай, що боровся кожен за свою домівку, свою родину і Батьківщину в цілому.
Непідробна ерудованість, знання історії, військової справи, історії Великої Вітчизняної війни - це те, що дає Анатолію Федоровичу наснагу у спілкуванні з підростаючим поколінням, а ще він доносить слово правди про минулу війну. А це дуже важливо саме зараз, щоб діти знали правду. Правду- не лише з книжок, а з вуст тих людей, які пережили воєнне лихоліття.
Слова величезної подяки за розповідь, живі квіти для ветерана - це невеличка часточка дяки за мирне небо і безтурботне дитинство, тому що перед великим іменем твоїм, шановний ветеране, нам хочеться схилити голову.
ФОТО: IMG_0167.JPG

***
З 25 по 27 лютого у Київському Палаці дітей та юнацтва проходила Дванадцята Міжнародна виставка навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні-2009". Організована вона була Міністерством освіти і науки України, Академією педагогічних наук України, виставковою фірмою "КАРШЕ".
На ній був представлений і наш ліцей. За результатами виставки заклад був відзначений почесним званням "Лідер сучасної освіти". 26 лютого в рамках виставки відбувся науково-методичний семінар "Проблеми та перспективи дослідно-експериментальної діяльності сучасного закладу освіти", на якому директор ліцею Софія Анатоліївна Гнідая представляла проектну діяльність нашого закладу. 

Ліцеїсти, незважаючи на природничо-математичний нахил закладу, цікавляться і літературою рідного краю. 19 лютого шанувальники поетичного слова підготували вечір памяті відомого поета Смілянщини Василя Пятуна-Діброви. На захід до ліцею завітали колеги по перу та друзі письменника. Організаторам вдалося створити життєстверджуючий та філософський настрій під час зустрічі.
Дев'ятнадцятого лютого 1943 року народився поет та громадський діяч Смілянщини Василь П'ятун-Діброва. Його поезії сучасні й актуальні. Тож зацікавили учнівську молодь природничо-математичного ліцею. Діти із задоволенням ознайомилися з його збірками «Царство очей твою» та «При свічі громничій». Улюблені вірші ліцеїсти навіть вивчили напам'ять. А найважливіші віхи життя та творчості митця втілили в учнівській презентації.
Молоді патріоти у вишиванках зібралися разом у комп'ютерному залі, щоб переглянути цікаві відео архіви. Ніхто з присутніх не хотів вірити , що пана Василя вже немає з нами. Адже з екрану він давав юним смілянам свої духовні настанови. Серед них-берегти рідне слово, відстоювати власне «я»і завжди залишатися самими собою. Адже й сам поет ніколи не гнув шию перед владними структурами. Для нього на першому місці завжди були щирість та правда життя.
На вечір пам'яті завітали і друзі поета. Вони поділилися з присутніми яскравими спогадами про діяльність та особливості творчості митця. Валентина Осинська згадала про епоху шістдесятників таїхній значний внесок у розбудову державностгУкраїни. А секретар літоб'єднання «Тясмин» представила неопубліковані твори талановитого автора. Гості із задоволенням розповідали ліцеїстам про цікаве спілкування та творчу співпрацю Василем П'ятуном-Дібровою.
Письменник розпочав свій творчий шлях у шістдесятих роках минулого століття. Та з роками душа його не постаріла, а твори пана Василя і сьогодні допомагають збагнути сутність буття-його будні і свята.
Літературні соратники поета побажали ліцеїстам і надалі берегти рідне слово та пам'ять про видатних діячів Смілянщини.
 


Школа майбутнього. Якій їй бути? Чи можемо ми сьогодні впливати на її розбудову?
На ці запитання намагались знайти відповідь міжнародні команди - учасники проекту Challenges in Schools (виклики шкіл), серед яких була і команда ліцею.
Цей цікавий для нас проект розпочався ще у березні 2008 року з установчої конференції в місті Прага, на якій освітяни з 12 країн Європи розробили та узгодили план дій, за яким школярі створювали своє бачення школи майбутнього. Для нас реалізація проекту та участь у ньому стала можливою завдяки фінансовій підтримці Британської Ради та компанії Microsoft із залученням коштів спонсорів, якими в ліцеї стали батьки.
Протягом року учні та вчителі з 49 шкіл-новаторів вдосконалювали навички віртуального співробітництва, а також мали можливість обговорювати та порівнювати результати своєї роботи під час зустрічей з партнерами в Англії та в Північній Ірландії. Робота проводилась у двох напрямках: «Технології навчання та викладання» та «Безпечна школа». Працюючи в одному з цих напрямків, школярі намагались знайти ефективне вирішення таких проблем як насильство, (кібер) булінг, наркоманія, алкоголь. Їхнім завданням було визначити за яких умов можна створити ідеальну школу, в якій хотілось би вчитись і працювати, школу, яка озброїть новими навичками так необхідними для активної участі у житті в Європейському суспільстві. Вони з’ясовували, як зробити школи кращими, як ефективно використовувати ІКТ і як вдосконалити навички співробітництва.
Участь у проекті дала можливість вдосконалювати навички володіння англійською мовою.
Цього року 1-3 березня в Європейському Молодіжному Центрі в Будапешті відбулась фінальна конференція . Учні працювали в шести групах, щоб зібрати ідеї та пропозиції для остаточної презентації, яка була погоджена демократичним голосуванням учнів і вчителів. Команду ліцею представляли учитель англійської мови Ярмиш Т.Є. та учениця ІІІ-М курсу Цимбал Валерія.
Результатом проекту стали:
- портфоліо основних положень бачення дітьми школи майбутнього;
- оцінка проекту та доповідь з рекомендаціями міністерствам та департаментам освіти;
- веб-сайт проекту, створений для усвідомлення та подальшого поширення ідей в країнах учасницях.
Незабутнє враження на всіх учасників конференції справило перебування у Будапешті. Учні здійснили екскурсію в Будинок Парламенту та ознайомились з визначними історичними пам’ятками столиці Угорщини. Незабутніми залишаться враження від нічної прогулянки пароплавом по Дунаю та купання в одному з найбільших лікувальних комплексів в Європі - купальні Сечени, яка має найглибше джерело гарячої води.
З нетерпінням чекаємо, коли розпочнеться новий глобальний проект Connecting Classrooms, який створить у майбутньому тривале партнерство між школами в Британії та країнами світу.