Ліцеїст №35

Калейдоскоп подій

 • 4 грудня на базі ЦСССДМ зібралися усі, хто допомагає творити добро іншим, хто безкорисливо і добровільно віддає вогник свого палаючого серця людям, хто за будь-яких обставин  прийде на допомогу, не потребуючи подяки. Це волонтери.
   Серед запрошених на цей захід були і учні нашого ліцею. Хочеться від усієї душі привітати дітей волонтерського загону " Данко ": Альону Дибенко, Іринку Яценко, Олександру Супіну, Анастасію Омельченко, Гибало Тетяну, які активно працюють у нашому закладі, з Днем волонтера. Побажати їм успіхів у такій добрій справі, яку вони роблять для нас усіх. Саме вони, наші волонтери, допомагають у проведенні різноманітних заходів соціального спрямування: акції " П'ять картоплин", солодкого ярмарку до Міжнародного дня інвалідів, тренінгових занять для молодших ліцеїстів на тему СНІДу та профілактики жорстокого поводження з людьми та інше
 • 3-4 грудня у ліцеї пройшов солодкий ярмарок, участь у якому взяли усі класні колективи закладу. Ярмарок був приурочений до Міжнародного дню інваліда. Усі кошти, зібрані під час проведення заходу,  будуть витрачені на придбання іграшок для дітей з обмеженими можливостями, які проходять лікування у медико-реабілітаційному центрі " Барвінок ". Величезна подяка учням, учителям, батькам, усім, хто не залишився осторонь проведення цього благодійного заходу. Не залишаймо поза увагою тих, хто потребує нашої підтримки та допомоги!
 • Волонтер ліцею Олена Дибенко провела тренінгове заняття з учнями ІІІ-М курсу на тему: "СНІД ... толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей". В рамках якого ліцеїсти мали нагоду дізнатися про статистику захворювання на СНІД по Черкащині; переглянути відеосюжети: "Моя правда про СНІД" та поспілкуватися з цього приводу зі своїми однолітками.
 • Цього року ліцей налагодив тісні стосунки з Всеукраїнською благодійною організацією «АСЕТ», яка представляє Міжнародну благодійну організацію « АСЕТ» в  Україні. Ця  організація працює в області профілактики ВІЛ/СНІДу і турботи про людей, хворих на СНІД.
  Лекції будуються в доступній для молоді формі з демонстрацією  фотоматеріалів та відеоматеріалів.
 • У листопаді – грудні 2008 року відбулися міські тури конкурсу «Учитель року – 2009». Показали хороші результати нащі вчитель англійської мови  Н.О. Ремез, вчитель інформатики О.О. Микитюк та вчитель фізики О.В. Чуйко, яка здобула перемогу та буде брати участь у обласному турі професійної майстерності. Учні та вчителі бажають їй успіхів та подальших перемог.
 • З 6 по 12 жовтня 2008 року учні ліцею були залучені до участі в обласній дистанційній Інтернет-олімпіаді з базових дисциплін.
  За її результатами на навчання до обласної очно-дистанційної школи «Інтелектуальний резерв Черкащини» було запрошено таких учнів: Костенецьку Владиславу (IV-М курс), Батищева Олександра (IV-М курс), Івана Бардадима (IІІ-М курс), Бойко Вікторію  (ІІ-М курс), Стоноженка Владислава (І-М курс), Бондаренко Зореславу (ІІ-Б курс), Андрія  Шкварна (ІІ-Б курс)
 • Всеукраїнський турнір юних біологівЗ 27 по 31 жовтня 2008 р. у м. Новгород-Сіверському Чернігівської обл. відбувся VІІ Всеукраїнський турнір юних біологів. В ньому взяла участь ліцейна команда «Океан» у складі Кононенка Олександра (ІV-Б курс), Бондаренко Анастасії (ІІІ-Б курс), Олексенко Ганни (ІІІ-Б курс), Буйновської Яни (ІІІ-Б курс) та Шкваруна Андрія (ІІ-Б курс). Супроводжувала команду учитель хімії Чайченко Л.М.
  До турніру учні готувались протягом всього літа, тому в ході змагань показали знання  з біології, вміння вести дискусію та опонувати чужі відповіді. Приємно відзначити, що за результатами турніру всі учні буди відзначені дипломами, а Бондаренко Анастасія отримала ще й диплом за успішну участь.
 • 27 по 31 жовтня 2008 р. у м. Новгород-Сіверському Чернігівської обл. відбувся VІІ Всеукраїнський турнір юних біологів. У ньому взяла участь ліцейна команда «Океан» у складі Олександра Кононенка (ІV-Б курс), Анастасії Бондаренко (ІІІ-Б курс), Ганни Олексенко (ІІІ-Б курс), Яни Буйновської Яни (ІІІ-Б курс) та Андрія Шкваруна (ІІ-Б курс). Супроводжувала команду учитель хімії Л.М. Чайченко
 • До турніру учні готувались протягом всього літа, тому в ході змагань показали знання  з біології, вміння вести дискусію та опонувати чужі відповіді. Приємно відзначити, що за результатами турніру всі учні буди відзначені дипломами, а Анастасія Бондаренко отримала ще й диплом за успішну участь.


Українське завжди у моді

У листопаді у ліцеї було проведено тиждень української мови та літератури, організували його та провели на високому рівні вчителі української мови та літератури Тетяна Володимирівна Береговенко та Світлана Іванівна Лісова. До участі у заходах, які проводились в рамках тижня, було залучено більшість учнів ліцею. Активними помічниками вчителів були члени гуртка «Я громадянин України».
В рамках тижня було проведено перший тур міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика, у якому взяли участь 40 учнів. Переможцями стали Ю. Мельниченко (І-М курс), О. Опару, А. Науменко (І-Б курс), А. Карась (ІІ-М курс), О. Зубко (ІІ-Б курс), І. Яценко (ІІІ-М курс), О. Ченчевик (ІІІ-Б курс), А. Гунько (ІV-М курс).
 Задоволення отримали члени гуртка «Я громадянин України», які брали участь у проведенні круглого столу «Українське завжди у моді». Організатори відмітили, що найактивнішими були А. Дибенко, В. Святецький, В. Цимбал (ІІІ-М курс), О. Зубко (ІІ-Б курс).
За звання кращих мовознавців змагалися команди двох перших курсів. Перемогу здобула команда І-М курсу. Найкращі знання виявили М. Лісова, Є. Лисяк, А. Науменко (І-М курс).
Учні ІV-х курсів, учасники круглого столу «Сучасні українські письменники» обговорили творчість своїх улюблених сучасних письменників. Знавцями творчості були Н. Мазовецька, М. Ткаченко, М. Крупенко (ІV-Б курс).
«Наша творчість і незалежне оцінювання». Цю тему запропонували для обговорення організатори учням ІV-М курсу. Активними  у цій дискусії були І. Підгорна, Є. Єрмоленко, В. Костенецька, М. Кулюкіна.  
У рамках заходу «Кіно манія» учні ІІ-Б та ІV-М курсів переглянули  та обговорили  науково-популярні фільми: «Іван Франко», «Іван Мазепа», «Іван Сірко», «Трипільці».Для перших та других курсів провели лекторій «Даємо поради молодшим».

 Зустріч шкіл-партнерів у Великобританії

18 - 20 листопада представники команди ліцею Іван Бардадим (ІІІ-М курс), Наталія Зацаринна (ІV-М курс) та Ірина Романчук (ІІІ-М курс), які працюють в Міжнародному телекомунікаційному проекті Challenges in Schools, разом з керівниками О.О. Микитюк та Н.О. Реєз відвідали міжнародну конференцію у Великобританії в місті Cantenbury. Разом з представниками країн-учасниць проекту, учнями Великобританіїї, Чехії, Словаччини та Угорщини обговорювали проблеми сучасної школи та шукали шляхи їх вирішення. Діти мали нагоду поділитися власними дослідженнями, над якими попередньо плідно працювали протягом двох місяців, а саме, склали анкети та провели опитування учителів, учнів та батьків щодо позитивних рис та недоліків школи сьогодення.
Обмінявшись інформацією та спланувавши дії на майбутнє, відвідали пам'ятні місця Cantenbury, а також славетної столиці -  неперевершеного Лондону, такого старовинного, з приємним ароматом давнини, і водночас такого сучасного та енергійного. Діти отримали неймовірні враження та позитивні емоції. Стомлені, але задоволені, повернулися на Батьківщину, де поділилися враженнями та ідеями на майбутнє з учасниками проекту. Готові до подальших дій, вони впевнено продовжують будувати майбутню школу - школу їхньої мрії, в якій усі будуть почуватися тепло і затишно, весело і комфортно, цікаво і сучасно!!!

Успіхів вам, адже саме ви маєте унікальну можливість побудувати найкращу школу!!!!

 


 

І день цей особливий

26 листопада  у святковій родинній атмосфері у приміщенні школи мистецтв ми відмітили вже одинадцятий День народження ліцею.
І за традицією саме в цей день відбулася посвята першокурсників у ліцеїсти. У теплому колі своїх друзів, батьків і учителів діти присягалися бути гідними носити ім’я ліцеїста, своїми гарними справами, сумлінним навчанням та високими науковими досягненнями примножувати добру славу ліцею. Право зачитати присягу отримали Мирослава Лісова (І-М курс) та Максим Лисяк (І-Б курс).
Містичні герої, що відвідали наше свято, - привиди Мудрості, Доброти, Довіри, Турботи, Допитливості і Справедливості - розповіли першокурсникам про ту величезну і цікаву роботу учителів  та учнів ліцею.
Старшокурсники привітали своїх молодших друзів гарною концертною програмою. Але найбільше всіх їм сподобалися першокурсники: академічні виступи Лісової Мирослави, Олександри  Глінової, Оксани Прокопової; танцювальне попурі Андрія Блащука і Олени Опари, вокальний талант Марії та Дарини Чуйко.
Видатних досягнень, творчого настрою і задоволення від своєї праці побажала юним ліцеїстам директор С.А. Гнідая.
Свою братерську настанову бути вірними своєму навчальному закладу, бути працьовитими, цілеспрямованими і дисциплінованими ліцеїстами дав першокурсникам президент ліцею Владислав Святецький.
Ми щиро віримо, що в цей день ліцейну родину поповнили завзяті, творчі і наполегливі учні, що підкорять найвищі вершини у праці і навчанні.